archiv

01. 02. 2021

VŠPJ podporuje Suchej únor

V pondělí 1. února odstartoval již devátý ročník tradiční kampaně Suchej únor, která se věnuje problematice nadměrného pití. V letošním roce se do kampaně, jejíž součástí je výzva k měsíci bez alkoholu, poprvé oficiálně zapojila i Vysoká škola polytechnická Jihlava. Přidejte se i vy – v rámci měsíce s čistou hlavou jsme pro vás připravili soutěž, ve které můžete vyhrát knihu Suchej únor plnou důležitých a zábavných informací o alkoholu.

více

27. 01. 2021

Oponentní řízení k projektu Inter-Vector

Odkaz na oponentní řízení k projektu Inter-Vector naleznete v obsahu aktuality.

více

19. 01. 2021

Přeshraniční vzdělávací seminář „Muzeum a cestovní ruch“

Katedra cestovního ruchu VŠPJ připravuje v rámci česko-rakouského projektu Interreg „Digitalizace v cestovním ruchu“ přeshraniční vzdělávací seminář „Muzeum a cestovní ruch“.

více

18. 01. 2021

Poděkování studentům VŠPJ za pomoc v boji proti koronaviru

Nemocnice Jihlava, Nemocnice Havlíčkův Brod a Nemocnice Nové Město na Moravě děkují studentům zdravotnických oborů VŠPJ, kteří za současné náročné epidemiologické situace pomáhají ve zdravotnickém provoze. Přečtěte si, jak se studenti vyrovnávají s náročnými podmínkami a co se díky nové zkušenosti naučili.

více

14. 01. 2021

Vítězství v účetní soutěži obhájili studenti z Jihlavy

Vysoká škola polytechnická Jihlava uspořádala ve středu 13. ledna 2021 již sedmý ročník účetní soutěže „Účtování versus účetnictví“ pro studenty čtvrtých ročníků středních odborných škol. Vítězství v soutěži, která letos poprvé proběhla v on-line podobě, si stejně jako v minulém roce odnesli studenti z OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava.

více

12. 01. 2021

Výběrové řízení (Referent/referentka Studijního oddělení VŠPJ)

Vysoká škola polytechnická Jihlava vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice referenta/referentky studijního oddělení.

12. 01. 2021

Zapojte se a ukažte, že VŠPJ žije!

Chtěli byste na jeden den ovládnout školní Instagram? Rádi byste se stali průvodci zájemců o studium nebo reprezentovali naši školu na veletrzích? Neváhejte se nám ozvat a zúčastněte se aktivit, které všem ukážou, že VŠPJ žije. Pokud nás nenecháte ve štychu a pomůžete s realizací, získáte odměnu v podobě stipendia.

více

11. 01. 2021

Těší nás, že účastníci účetní soutěže pokračují dále ve studiu na VŠPJ

Věděli jste, že třetina soutěžících, kteří se v roce 2019 účastnili soutěže „Účtování versus účetnictví“, studuje od akademického roku 2019/2020 na VŠPJ? Tradiční soutěž pořádaná pod záštitou rektora VŠPJ prof. MUDr. Václava Báči, Ph.D., se totiž v průběhu let stala pro studenty středních škol nejenom jedinečnou příležitostí proniknout hlouběji do problematiky účetnictví, ale i jedním z motivačních faktorů při výběru vysoké školy. Jak na soutěž nynější studenti VŠPJ vzpomínají?

více

10. 01. 2021

Vstup studentů do budovy VŠPJ od 11. ledna 2021

Studenti VŠPJ se mohou od 11. ledna 2021 nově účastnit prezenčně individuálních konzultací. I nadále platí, že jsou povoleny zkoušky do 10 osob. Studenti zdravotnických studijních programů se mohou navíc účastnit klinické či praktické výuky a praxe, a to i u externích subjektů.

více

07. 01. 2021

Rozhovor s Ing. Kateřinou Berkovou, Ph.D., hlavní organizátorkou soutěže „Účtování versus účetnictví“

Ve středu 13. ledna 2021 se uskuteční již 7. ročník tradiční účetní soutěže „Účtování versus účetnictví“ pořádané pod záštitou rektora VŠPJ prof. MUDr. Václava Báči, Ph.D. Přečtěte si rozhovor s hlavní organizátorkou Ing. Kateřinou Berkovou, Ph.D., ve kterém se dozvíte například o tajemství názvu této soutěže pro studenty čtvrtých ročníků středních odborných škol či o výzvách, které letošnímu ročníku připravila pandemická situace.

více

03. 01. 2021

Vstup studentů do budovy VŠPJ od 4. ledna 2021

Studenti VŠPJ se mohou od 4. ledna 2021 účastnit prezenčně zkoušek do 10 osob. Studenti zdravotnických studijních programů se mohou navíc účastnit klinické či praktické výuky a praxe, a to i u externích subjektů.

více

09. 12. 2020

Výsledkem studentského projektu VŠPJ je první česká publikace o trauma-informovaném přístupu v sociální práci

Nakladatelství Grada vydalo odbornou publikaci s názvem Trauma-informovaný přístup v sociální práci, která je první českou publikací věnovanou tomuto tématu. Od ostatních titulů se liší nejen svým námětem, ale také způsobem, jakým vznikla. Jedná se totiž o výsledek studentského odborného projektu realizovaného v roce 2019 na Katedře sociální práce VŠPJ.

více

08. 12. 2020

VŠPJ nově spolupracuje s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu

Vysoká škola polytechnická Jihlava navázala spolupráci s významnou organizací destinačního managementu – Jihočeskou centrálou cestovního ruchu. Ředitel organizace Ing. Jaromír Polášek se zapojil do výuky studentů programu Cestovní ruch jako odborník z praxe. Studenti mají možnost absolvovat praxi v destinačním managementu Jižních Čech a také spolupracovat s organizací při tvorbě svých závěrečných prací.

více

03. 12. 2020

VŠPJ se představila uchazečům o studium na on-line přednáškovém dni Gaudeamus

Tradiční veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus se letos na podzim kvůli vládním opatřením nekonal. Vysoké školy se proto zájemcům o studium představují formou živě přenášených on-line přednášek na Facebooku a Youtube kanálu veletrhu. VŠPJ patřil celý jeden přednáškový den, který můžou uchazeči zhlédnout i ze záznamu.

více

03. 12. 2020

Studenti prvních ročníků se mohou od 7. 12. 2020 účastnit skupinových konzultací

Výuka bude na VŠPJ do konce zimního semestru probíhat i nadále distančně, nově však bude studentům prvních ročníků umožněno účastnit se skupinových konzultací s vyučujícím v počtu max. 20 studentů.

více

25. 11. 2020

Prezenční výuka se začíná uvolňovat

V souladu s další vlnou uvolňování je na VŠPJ od 25. listopadu nově povolena laboratorní a experimentální výuka posledních ročníků, zkoušky a individuální konzultace. Nadále probíhá praktická výuka a praxe studentů katedry zdravotnických studií a katedry sociální práce. Knihovna funguje v režimu "výdejního okénka" formou rezervačního systému a e-výpůjčky.

více

18. 11. 2020

Zástupci vedení školy uctili památku 17. listopadu

Rektor Václav Báča spolu s předsedkyní Akademického senátu VŠPJ Hanou Vojáčkovou byli tradičně jedněmi z těch, kteří přišli uctít památku 17. listopadu k památníku Klíče.

více

18. 11. 2020

Volby do Akademického senátu VŠPJ byly zrušeny

Volby do Akademického senátu VŠPJ na volební období od 13. 12. 2020 do 12. 12. 2023 plánované na 24. a 25. 11. 2020 byly zrušeny z důvodu platných vládních epidemiologických opatření v souvislosti s COVID-19.

více

04. 11. 2020

Studenti cestovního ruchu prováděli výzkum v Čechách i Rakousku

Druhé terénní cvičení v rámci česko-rakouského projektu Interreg "Připravenost památek na německy mluvící klientelu" proběhlo na konci září. Studenti Katedry cestovního ruchu VŠPJ spolu s kolegy z Jihočeské univerzity navštívili mj. řadu památek v Jihočeském kraji  i Horním Rakousku a absolvovali inspirativní přednášku ředitele Jihočeské centrály cestovního ruchu Ing. Poláška, který nabídl studentům i možnost praxe.

více

29. 10. 2020

JOBStart se letos kompletně přesouvá online

Veletrh pracovních příležitostí Vysoké školy polytechnické Jihlava JOBStart se letos přesouvá do virtuálního prostředí. Devátý ročník veletrhu se uskuteční ve středu 4. listopadu. Studenti, absolventi i případní zájemci z řad veřejnosti se budou moct seznámit s nabídkou vystavovatelů a domluvit si praxi, stáž, brigádu nebo práci přímo z pohodlí a bezpečí svého domova.

více

28. 10. 2020

Rektor VŠPJ uctil památku 28. října

Rektor VŠPJ Václav Báča uctil Den vzniku samostatného Československa položením kytice k soše prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka v Jihlavě.

více

26. 10. 2020

Studentka programu Cestovní ruch zkoumala letní návštěvnost naučných stezek v Krkonoších

Cestovní ruch je odvětví, které je pandemií koronaviru těžce zasaženo. Alespoň částečná obnova bude velmi dlouhá a složitá. Situace se promítá také v tématech bakalářských prací programu Cestovní ruch. Studenti řeší aktuální problémy v konkrétních destinacích s cílem přispět zde svými výzkumy k dalšímu rozvoji cestovního ruchu.

více

19. 10. 2020

Blíží se volby do Akademického senátu VŠPJ

Vysoké školy jsou demokratické instituce a jejich nejvyšším samosprávným orgánem je akademický senát. Volby do Akademického senátu VŠPJ proběhnou 24. a 25. 11. 2020. Podat přihlášku je možné do čtvrtka 12. 11. do 14:00 hod. na podatelnu VŠPJ.

více

18. 10. 2020

Čtyři nové školy a čtyři noví firemní partneři se připojili k IBM vzdělávacímu programu P-TECH v České republice

IBM a Kraj Vysočina oznámili, že čtyři nové školy a čtyři noví firemní partneři se připojují ke vzdělávacímu programu IBM Pathway in Technology (P-TECH), který byl v České republice zahájen minulý rok s těmito partnery – Střední průmyslová, technická a automobilní škola v Jihlavě, Vysoká škola polytechnická Jihlava, Kraj Vysočina a firemní partneři IBM Česká republika a Bosch Diesel. Od tohoto školního roku se programu P-TECH účastní Gymnázium Žďár nad Sázavou, Gymnázium Třebíč, Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou a Střední průmyslová škola Třebíč.

více

13. 10. 2020

VŠPJ přijala nová opatření na základě vládních usnesení

Vláda od 14. 10. mj. omezila ubytování na vysokoškolských kolejích, stravování v menze a vybraným ročníkům studentů zdravotnických a sociálních oborů uložila pracovní povinnost.

více

02. 10. 2020

VŠPJ přechází na distanční výuku

Výuka na VŠPJ bude od pondělí 5. 10. 2020 probíhat distančně. Ke změně formy výuky dochází na základě nařízení Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě (KHS). V souladu s aktuálním vývojem epidemiologické situace na území kraje byla zakázána studentům osobní přítomnost na výuce v období od 5. do 18. října 2020. Povoleny zůstávají nadále individuální konzultace, návštěvy knihovny, laboratorní, experimentální a umělecké práce do 15 osob, zkoušení do 10 lidí, klinická a praktická výuka a praxe.

více

01. 09. 2020

Novou prorektorkou pro strategii a vnější vztahy VŠPJ je manažerka kvality Lenka Cimbálníková

Rektor VŠPJ prof. MUDr. Václav Báča, Ph.D., jmenoval od 1. 9. 2020 RNDr. Ing. Lenku Cimbálníkovou, Ph.D., MBA, novou prorektorkou pro strategii a vnější vztahy.

více

31. 08. 2020

Napsali o nás

Zástupci jihlavské vysoké školy si připomněli srpnové události roku 1968. Klasické státnice jako přežitek doby. Školy od monologů postupně ustupují. Nižší výdělky žen nemusí nutně svědčit o mzdové diskriminaci. I takové titulky mohli číst v souvislosti s naší vysokou školou během srpna čtenáři některých médií. 

více

21. 08. 2020

Vedení VŠPJ si připomnělo události 21. srpna 1968

Rektor VŠPJ Václav Báča dnes uctil památku Evžena Plocka na jihlavském Masarykově náměstí symbolickým položením květiny a tichou vzpomínkou. 

více

18. 08. 2020

Opustil nás emeritní rektor VŠPJ Ladislav Jirků

PaedDr. Ladislav Jirků (4. 6. 1946 – 16. 8. 2020)

Vedení a několik zaměstnanců VŠPJ se účastnilo posledního rozloučení s prvním rektorem Vysoké školy polytechnické Jihlava Ladislavem Jirků, které se konalo v pátek 21. 8. od 13 hodin v kapli na Ústředním hřbitově v Jihlavě.

 

více

11. 08. 2020

VŠPJ je první vysokou školou s putovními kamínky

Putovní kamínky, které jsou v poslední době hitem internetu, najdou lidé nově u budovy VŠPJ zdarma k rozebrání. Zájemci se mohou účastnit i soutěže. 

více

02. 08. 2020

Rektor VŠPJ uctil památku popravených politických vězňů

V neděli 2. srpna se rektor VŠPJ Václav Báča účastnil pietního aktu k uplynutí 69 let od poprav politických vězňů. Ten se konal vedle budovy VŠPJ u památníku jedenácti mužů, jejichž život právě na tomto místě vyhasl v padesátých letech.

více

30. 07. 2020

Napsali o nás

Představení moderní výukové továrny, promoce, které musely být nakonec kvůli zhoršené epidemiologické situaci na Jihlavsku zrušené. To jsou hlavní témata, kterým se věnoval tisk během uplynulého měsíce a půl.

více

18. 07. 2020

XR-Buggy Student Team rozšiřuje své řady o studenty technických programů

Právě probíhá nábor do řešitelského týmu projektu XR-Buggy z řad studentů technických programů Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi, Aplikované strojírenství a Aplikovaná informatika. Možnost zapojit se do projektu mají i ti, kteří na podzim nastupují do prvního ročníku studia.

více

16. 07. 2020

Výběrové řízení (Katedra ekonomických studií)

Do 2. 8. 2020 je možné podávat přihlášky do výběrového řízení na obsazení místa docenta, odborného asistenta či asistenta pro výuku předmětů Management kvality, Management jakosti výrobků a služeb, Průmyslová logistika, Projektové řízení na Katedře ekonomických studií VŠPJ.

více

13. 07. 2020

Letní promoce absolventů VŠPJ se ruší

Slavnostní promoce absolventů VŠPJ plánované na 14. a 15. července se ruší. Vedení vysoké školy přistoupilo k tomuto kroku kvůli možnému riziku nákazy koronavirem, který se projevil už i na Jihlavsku.

více

08. 07. 2020

Opustil nás doc. Otto Čačka

Dlouholetý člen akademické obce VŠPJ zemřel 6. července 2020. Na doc. Čačku vzpomíná Mgr. Markéta Dubnová, PhD., vedoucí Katedry sociální práce VŠPJ. 

více

07. 07. 2020

Studenti cestovního ruchu prověřovali připravenost památek na německy mluvící klientelu

V termínu 15.-19. června 2020 proběhlo společné terénní cvičení studentů oboru Cestovní ruch VŠPJ a studentů geografie Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, které bylo jednou z aktivit česko-rakouského projektu Interreg.

více

02. 07. 2020

VŠPJ podporuje digitalizaci v cestovním ruchu

Vysoká škola polytechnická Jihlava realizuje od roku 2020 mezinárodní projekt s vysoce aktuálním zaměřením-cílí totiž na podporu využití nástrojů digitalizace v cestovním ruchu. 

více

26. 06. 2020

Jubilanti převzali pamětní medaile z rukou rektora

Na slavnostním zasedání kolegia rektora a akademického senátu, které proběhlo 22. 6. v posluchárně výukového centra, předal rektor Václav Báča pamětní medaile při příležitosti významných životních jubileí členům akademické obce VŠPJ Zdeňku Laštovičkovi a Petru Chalupovi.

více

22. 06. 2020

VŠPJ představila unikátní výukovou továrnu pro průmysl 4.0

V pondělí 22. června proběhlo slavnostní představení výukové továrny pro průmysl 4.0 v prostorách nově vybudovaného Výukového centra VŠPJ. Akce byla určena ředitelům a učitelům gymnázií a technicky zaměřených středních škol Kraje Vysočina a také zástupcům firem využívajících prvky konceptu průmyslu 4.0. 

více

18. 06. 2020

Rektor VŠPJ Václav Báča uctil památku popravených politických vězňů

Ve středu 17. června se rektor VŠPJ Václav Báča zúčastnil vzpomínkové akce na Ústředním hřbitově v Jihlavě - místě posledního odpočinku trojice popravených jihlavských občanů Karla Veselého, Jana Tučka a Františka Roda

více

13. 06. 2020

Studentky VŠPJ pomáhaly v domově pro seniory i v době pandemie

Trojice studentek oboru Všeobecná sestra Miroslava Březinová, Lucie Kapounová a Nikola Dvořáková nastoupila v době pandemie onemocnění Covid-19 do Domova pro seniory Pelhřimov (DPSP) a zapojila se do péče o jeho klienty. Studentky se aktivně zapojily do péče o seniory v paliativní péči a s poruchami v oblasti kognitivních funkcí, čímž pomohly překonat nelehké období výpadku personálu v organizaci.

více

17. 05. 2020

Členové KES komentují aktuální ekonomické dění

Člen Katedry ekonomických studií VŠPJ Ing. Petr Musil, Ph.D., nyní působí také jako ekonomický redaktor CNN Prima News. Jeho články se věnují i aktuálnímu ekonomickému dění v ČR a ve světě. Komentáře do článků připojuje i garantka studijního programu Finance a řízení Ing. Veronika Hedija, Ph.D., z téže katedry. Články z poslední doby byly zaměřeny např. na český trh práce a nezaměstnanostpokles HDP v USA či na finanční problémy českých firem.

více

05. 05. 2020

Obnovení provozu menzy VŠPJ

Oznamujeme strávníkům, že v menze VŠPJ začínáme vařit od pondělí 18. 5. 2020. Výdejní doba obědů bude od 11:15 do 13:00 hod.

více

05. 05. 2020

Aktuální informace o výuce v LS 2019/2020

Důležité informace týkající se kontaktní výuky, zkouškového období, SZZ, odborných praxí apod. platné od 11. 5. 2020.

více

24. 04. 2020

Informace o přijetí krizového opatření ze dne 23. 4. 2020

V návaznosti na vyhlášení nouzového stavu v České republice vláda s účinností ode dne 27. dubna 2020 od 0:00 hod. rozhodla o přijetí krizového opatření, kterým krom jiného zakazuje osobní přítomnost studentů vysokých škol na hromadných formách výuky a zkoušek, přičemž je umožněna osobní přítomnost na klinické a praktické výuce a praxi; zákaz osobní přítomnosti studentů podle tohoto bodu se nevztahuje na individuální návštěvy knihoven a studoven za účelem vyzvednutí nebo odevzdání studijní literatury a na osobní přítomnost studentů.

více

23. 04. 2020

Studenti VŠPJ pomáhají aneb dobrovolnictví v praxi

Vlastní iniciativou a potřebou pomáhat by se mohla pochlubit velká většina studentů naší vysoké školy. Představili jsme vám již dvě mladé dámy, které se s námi podělily o své příběhy a sdílely s námi své dojmy. Další dobrovolnice, která neváhá obětovat svůj čas a energii na pomoc druhým, tentokrát seniorům, je studentka šestého semestru studijního oboru Zdravotně sociální pracovník, Radka Řezaninová.

více

20. 04. 2020

Pokyny pro osobní přítomnost studentů na VŠPJ

Pokyny pro osobní přítomnost studentů na VŠPJ, na které se nevztahuje zákaz osobní přítomnosti studentů na vysokých školách.

více

20. 04. 2020

Informace pro studenty VŠPJ k 24. 4. 2020

Informace pro studenty ohledně zrušení kontaktní výuky, studentských praxí, zkouškovém období, atd. 

více

19. 04. 2020

Studenti VŠPJ pomáhají aneb dobrovolnictví v praxi

Na naší vysoké škole je mnoho studentek a studentů, kteří se v tomto nelehkém čase věnují nejen svým studentským povinnostem a aktivitám, jež jsou utlumeny současnou situací, ale zároveň pomáhají tam, kde je to podle nich třeba. Tímto bychom všem těm, kteří nejsou lhostejní a snaží se být nápomocní, chtěli poděkovat a vzkázat jim, že si toho velice vážíme.

více

16. 04. 2020

Informace o zmírnění restriktivních opatření na VŠPJ

Vzhledem k vývoji epidemie v České republice byly prostřednictvím mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví (č. j. MZDR 16184/2020-1/MIN/KAN) ze dne 15. dubna 2020 s účinností od 20. dubna 2020 stanoveny výjimky ze zákazu osobní přítomnosti studentů na vysokých školách a zároveň byla mimořádným opatřením (č. j. MZDR 16195/2020-1/MIN/KAN) ze stejného dne a se stejnou účinností nově definována výjimka ze zákazu volného pohybu osob umožňující cestovat v rámci České republiky za účelem výuky, zkoušek nebo jiných činností na vysoké škole, pro které byly výjimky opatřením stanoveny.

více

15. 04. 2020

Studenti VŠPJ pomáhají aneb dobrovolnictví v praxi

Na naší vysoké škole je mnoho studentek a studentů, kteří se v tomto nelehkém čase věnují nejen svým studentským povinnostem a aktivitám, jež jsou utlumeny současnou situací, ale zároveň pomáhají tam, kde je to podle nich třeba. Tímto bychom všem těm, kteří nejsou lhostejní a snaží se být nápomocní, chtěli poděkovat a vzkázat jim, že si toho velice vážíme.

více

01. 04. 2020

Vysoká škola polytechnická Jihlava pomáhá v boji s koronavirem

Členové akademické obce VŠPJ nenápadně, ale aktivně vstupují do dobrovolné pomoci nejen regionálním institucím, které to potřebují v souvislosti s postupem epidemie způsobené novým koronavirem. 

„Děkuji velmi všem, kteří jsou si vědomi svých povinností, ale zejména si cením dobrovolníků z řad studentů a pracovníků naší vysoké školy, kteří svou prací ukazují nejen sounáležitost akademické obce, ale také zásadně naplňují poslání třetí role vysokých škol“, vyjádřil své poděkování rektor VŠPJ, prof. Báča. 

více

16. 03. 2020

Uzavření menzy

Od 18. 3. 2020 je menza až do odvolání uzavřena.

Děkujeme za pochopení.

více

16. 03. 2020

Usnesení vlády o přijetí krizového opatření

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu na celém území České republiky Vláda ČR s účinností od půlnoci 16. března do 06:00 hod. dne 24. března 2020 rozhodla o omezení volného pohybu osob až na vymezené nezbytné výjimky.

Opustit bydliště bude možné jen v přesně specifikovaných případech, například z důvodu cesty do zaměstnání či podnikání, nezbytných cest za rodinou a blízkými či cest na nákupy potravin a základních potřeb, léčiv či potřeb pro zvířata, cest k lékaři nebo za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí nebo na poštu. Povoleny jsou samozřejmě i služební pochůzky policistů či strážníků, lékařů či sociálních pracovníků, ale také třeba individuální vycházky do parků či do přírody.

více

14. 03. 2020

Rozhodnutí vlády o uzavření obchodů a restaurací

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu na celém území České republiky Vláda ČR s účinností od soboty 14. března 2020 od 06:00 hod. do 06:00 hod. dne 24. března 2020 rozhodla o uzavření obchodů s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších. Se stejnou účinností kabinet zakázal přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb, výjimkou je například zaměstnanecké stravování.

Výjimka u uzavření obchodů platí dále například pro prodejny výpočetní techniky a spotřební elektroniky, malých domácích zvířat a krmiv a dalších potřeb pro zvířata, brýlí a kontaktních čoček, novin a časopisů či tabákových výrobků.

Výjimku u zákazu přítomnosti lidí v restauracích tvoří provozovny, které neslouží pro veřejnost, například zaměstnanecké stravování, stravování poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb a vězeňských zařízení. Zákaz se nevztahuje ani na prodej mimo provozovnu, tedy třeba provozovny rychlého občerstvení s výdejovým okénkem nebo prodej jídla s sebou bez vstupu do provozovny, píše se v usnesení. Původně byl od pátku vstup do stravovacích služeb zakázán mezi 20:00 a 06:00.

Na 10 dní je také zakázána činnost provozoven stravovacích služeb v nákupních centrech s plochou přes 5000 metrů čtverečních. Zákaz provozu heren a kasin v usnesení není omezen konečným termínem 24. března 06:00, jako je tomu u ostatních opatření.

Od 06:00 dne 14. března 2020 také platí zákaz provozu heren a kasin.

V Česku je k dnešnímu dni již 150 lidí nakažených novým typem koronaviru. V karanténě je zhruba 6900 lidí.

Bližší informace naleznete v příloze.

více

13. 03. 2020

Pokyny k povinné karanténě pro občany vracející se ze zahraničí

Vláda ČR na návrh ministr vnitra schválila vyhlášení nouzového stavu na celém území České republiky. Nouzový stav je vyhlášen od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů

Vzhledem k této situaci Krajský úřad Kraje Vysočina vydal důležitou tiskovou zprávu týkající se pokynů k povinné karanténě občanů ČR vracejících se ze zahraničí.

!NUTNÉ! Pokyny k povinné karanténě pro občany vracející se ze zahraničí !NUTNÉ! (13.3.2020)

Další tisková zpráva Kraje Vysočina:

Uzavření krajských muzeí, galerií, hradů, divadla a knihovny pro veřejnost (13.3.2020)

Povinná karanténa platí pro všechny občany, kteří se vrací nejen z Itálie, ale ze všech rizikových oblastí, k 9:20 hod. dne 13. 3. 2020 se již jedná o 15 zemí celého světa a mezi tyto oblasti patří Čína, Jižní Korea, Írán, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Švédsko, Nizozemsko, Belgie, Velká Británie, Norsko, Dánsko a Francie.

Tento seznam se může měnit, pokud se vracíte z rizikové oblasti ověřte si aktuální informace na www.koronavirus.mzcr.cz/staty-sveta-s-vysokym-rizikem-prenosu-nakazy/

 

více

12. 03. 2020

Vláda schválila vyhlášení nouzového stavu

Vláda ČR na návrh ministra vnitra schválila vyhlášení nouzového stavu na celém území České republiky. Nouzový stav je vyhlášen od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů.

Stát od 06:00 hod. dne 13. 3. 2020 zakazuje do odvolání akce s účastí přesahující 30 lidí. Opatření se vztahuje na kulturní, sportovní, náboženské akce, slavnosti, poutě, přehlídky, trhy a další akce. Zákaz se nevztahuje na schůze a zasedání ústavních orgánů, orgánů veřejné moci či soudů a na pohřby.

Vláda zakázala vstup na území ČR všem cizincům z následujících rizikových zemí: Čína, Jižní Korea, Írán, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Velká Británie, Francie, Nizozemsko, Švýcarsko, Švédsko, Norsko a Belgie. Zastavený je i výdej víz a žádostí o krátkodobé i dlouhodobé pobyty.

Čeští občané mají zákaz do shora uvedených zemí jezdit. Výjimka bude udělena řidičům kamionů, pilotům a dalším lidem, kteří zajišťují dodávky potravin. Ministr vnitra v řádu hodin vydá výjimku pro Čechy, kteří pracují na rakouské nebo německé straně hranic, aby mohli překročit kvůli práci hranice.

Na německých a rakouských hranicích budou o půlnoci z pátku 13. 3. na sobotu 14. 3. 2020 kvůli koronaviru znovuzavedeny kontroly. Hranice bude možné přejít na čtyřech přechodech s Rakouskem a na sedmi s Německem. Dalších sedm bude otevřeno pro přeshraniční styk.

Omezena bude hromadná doprava přes hranice. Do pátku bude možné využít autobus nebo vlak. Od půlnoci na sobotu 14. 3. 2020 už jen osobní dopravu. Všem českým občanům v zahraničí bude umožněn návrat.

Vláda ČR rovněž zakázala návštěvu posiloven, knihoven, diskoték a dalších podobných zařízení. Restaurace a bary budou uzavřeny od 20:00 do 6:00 hod.

více

11. 03. 2020

Zrušení 6. reprezentačního plesu VŠPJ, IBW a IW

Dne 28. 2. 2020 vydala Krajská hygienická stanice Kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě rozhodnutí k mimořádným opatřením při nebezpečí vzniku epidemie, č. j. KHSV/04563/2020/JI/EPID/Ble. Tímto rozhodnutím byla uložena Vysoké škole polytechnické Jihlava povinnost plnit v rozhodnutí uvedená mimořádná opatření, viz příloha

 

více

11. 03. 2020

Mimořádná opatření

S účinností od 11. března 2020 nařídilo Ministerstvo zdravotnictví mimořádné opatření k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-Cov-2, č. j. MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN, kterým zakazuje osobní přítomnost studentů na studiu na vysoké škole podle zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava s účinností od 11. března 2020 do odvolání pozastavuje konání všech kurzů celoživotního vzdělávání a kurzů U3V a to jak v hlavní budově VŠP v Jihlavě, tak i v dalších odloučených pracovištích ve Velkém Meziříčí, Pelhřimově, Žďáru nad Sázavou a v Třebíči.

O dalším průběhu vás budeme nadále informovat.

11. 03. 2020

Zrušení slavnostního otevření virtuální továrny

Na základě nařízení Bezpečnostní rady státu a rozhodnutí rektora VŠPJ prof. MUDr. Václava Báči, Ph.D., o zrušení konání všech akcí na půdě školy jsme nuceni odložit slavnostní otevření virtuální továrny ve výukovém centru s CP Factory dne 18. 3. 2020. 

O náhradním termínu vás budeme informovat.

Děkujeme za pochopení.

více

05. 03. 2020

Na VŠPJ proběhl 15. ročník mezinárodní konference k aktuálním problémům cestovního ruchu

Ve dnech 4. a 5. března proběhla na půdě VŠPJ pravidelná mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu. Během předchozích ročníků konference se na jihlavské vysoké škole akademici i odborníci z praxe společně zabývali rozmanitými problémy – např. trvale udržitelným rozvojem cestovního ruchu, novými technologiemi, autenticitou, výzkumem a vzděláváním v cestovním ruchu, venkovským turismem apod.

 

více

02. 03. 2020

Podařilo se realizovat série mini popularizačních medailonů o Češích a Češkách v evropských institucích u nás i v zahraničí

Na dvě desítky tuzemských vysokých škol včetně VŠPJ se zapojily do projektu Euforka, jehož nepočetný dobrovolnický tým si dal za úkol zajišťovat dostupnost relevantních informací o dění v Evropě. 

více

27. 02. 2020

Přivítali jsme zájemce o studium i veřejnost

Na půdě naší vysoké školy jsme přivítali na Dni otevřených dveří mnoho zájemců o studium. Většina mladých návštěvníků dorazila s rodinou nebo s přáteli a měli množství dotazů na studenty a akademické pracovníky, kteří zastupovali jednotlivé katedry.

více

26. 02. 2020

Na půdě naší vysoké školy jsme přivítali místopředsedu Poslanecké sněmovny PČR Petra Fialu

Na akademickou půdu naší vysoké školy zavítal emeritní rektor Masarykovy univerzity (2004-2011), místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, předseda ODS, prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M.

https://www.ods.cz/fialova-jizda/novinky/clanek/18809-jedu-za-vami

více

25. 02. 2020

Proběhl mezinárodní den průvodců za účasti široké veřejnosti

V sobotu 22. února 2020 proběhly za velké pozornosti široké jihlavské veřejnosti oslavy Mezinárodního dne průvodců, ke kterým se naše vysoká škola díky pracovníkům Katedry cestovního ruchu již po čtvrté úspěšně připojila. Akci pořádáme ve spolupráci s Asociací průvodců ČR a Statutárním městem Jihlava.

více

18. 02. 2020

Proběhlo slavnostní otevření nového výukového centra VŠPJ

Slavnostní otevření nového výukového centra za téměř 187 milionů korun, které bylo z 90 % financováno z dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, proběhlo za účasti významných hostů v pondělí 17. února v nově vybudovaných prostorách. Jde o nejvýznamnější stavební akci a největší investici za celou dobu existence naší vysoké školy. Výukové centrum vzniklo rekonstrukcí severního křídla někdejší budovy soudu, kde škola sídlí, a zahrnuje především nový přednáškový sál s kapacitou 340 míst. V jeho suterénu je již instalována virtuální továrna simulující výrobní procesy. Podle prorektora pro tvůrčí a projektovou činnost, doc. Zdeňka Horáka, jde o jedno z nejmodernějších vybavení tohoto druhu v České republice.

Video z akce ke shlédnutí zde.

více

12. 02. 2020

Člen KES dr.Dostál zapojen do výzkumu i v Estonsku

Člen Katedry ekonomických studií Ing. Jakub Dostál, Ph.D. je aktuálně zapojen i na Tallinské univerzitě v Estonsku, kde se spolu s maďarskou kolegyní věnují výzkumu ekonomického potenciálu dobrovolnictví. Více zde

06. 02. 2020

Pokořili jsme další milník a naší nabídku jsme rozšířili o studijní program Aplikované strojírenství

Chceme naplňovat očekávání firem na Vysočině, proto rozšiřujeme nabídku technických studijních programů.

Vysoká škola polytechnická Jihlava zdolala další důležitý milník ve svém dalším rozvoji. Získala akreditaci nového profesně zaměřeného bakalářského studijního programu Aplikovaného strojírenství. Tento studijní program bude od nového akademického roku 2020/2021 uskutečňován na Katedře technických studií. Studenti si mohou podat přihlášku ke studiu na VŠPJ v tomto programu již nyní, a to nejen na tento, ale i na všechny ostatní akreditované bakalářské a také na jeden navazující magisterský studijní obor v oblasti zdravotnictví.

 

více

03. 02. 2020

Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ

Vedení Vysoké školy polytechnické Jihlava zve všechny své zaměstnance na Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ.

více

03. 02. 2020

VŠPJ se připojuje k zavedení opatření vysokými školami ČR souvisejících s výskytem koronaviru

V pátek 31. ledna 2020 se uskutečnilo na Ministerstvu zdravotnictví jednání zástupců České komory rektorů s náměstkyní ministra a hlavní hygieničkou ČR Mgr. E. Gottvaldovou a ředitelem odboru ochrany veřejného zdraví MUDr. J. Marounkem, MBA ve věci zavedení opatření vysokými školami ČR souvisejících s výskytem koronaviru.

více

15. 01. 2020

Studenti se stali účetními

Třináct soutěžních týmů složených ze studentů maturitních ročníků středních odborných škol si vyzkoušelo, jak dovedou uplatnit své znalosti a dovednosti z účetnictví v rámci soutěže, kterou pro ně uspořádala naše vysoká škola.

více

08. 01. 2020

Česko s dobrovolnictvím počítá aneb kvantifikování ekonomické hodnoty dobrovolnictví

Česko s dobrovolnictvím počítá je projekt, který realizuje Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s HESTIA - Centrem pro dobrovolnictví. Hlavním cílem projektu je vytvořit mobilní a webovou aplikaci, která kvantifikuje hodnotu dobrovolnické práce. Hlavními odbornými řešiteli projektu jsou Ing. Jakub Dostál, Ph. D. a PhDr. Jiří Tošner.

více

08. 01. 2020

Odpovědnost za celou školu mě zbavila radikálnosti

Zajímá vás, jak rektor VŠPJ prof. MUDr. Václav Báča, Ph.D. hodnotí svou profesní praxi? Čeho všeho ve své dosavadní kariéře dosáhl a jak hodnotí vývoj naší vysoké školy pod svým vedením?

 

více

20. 12. 2019

Proběhl Den s technikou určený studentům středních škol

Katedra technických studií Vysoké školy polytechnické Jihlava připravila dne 18. 12. 2019 Den s technikou, který je určený pro studenty středních škol z kraje Vysočina.

 

více

03. 12. 2019

Studenti besedovali s ministrem a náměstkyní

Studenti měli ve čtvrtek 28. listopadu možnost besedovat na půdě Vysoké škole polytechnické s ministrem zahraničních věcí ČR Tomášem Petříčkem a s náměstkyní ministryně práce a sociálních věcí paní Zuzanou Jentschke Stöcklovou.

více

22. 11. 2019

VŠPJ hostila finále soutěže „Rozehraj to jako manažer“

Vysoká škola polytechnická Jihlava  ve spolupráci s Centrem Informační Společnosti, s.r.o. připravila soutěž pro studenty středních a vysokých škol v manažerské simulační hře, která nese název „Rozehraj to jako manažer“. V této hře si studenti mohli porovnat své schopnosti s ostatními a naučit se tak i mnoho o řízení firmy.

více

22. 11. 2019

Konference TRENDY A TECHNOLOGIE 2019

Vysoká škola polytechnická Katedra technických studií a agentura CzechInvest pořádala dne 27. 11. 2019  konferenci TRENDY A TECHNOLOGIE 2019, spojenou s vyhlášením vítězů soutěže "ZAČÍNÁME V KRAJI VYSOČINA" a veletrhem dotačních příležitostí.

 

více

18. 11. 2019

P-TECH: První motivační přednáška pro stovku studentů jihlavské průmyslovky

Za účasti Michaela Evasona, který řídí všechny dobročinné projekty společnosti IBM v Evropě, tedy i projekty P-TECH, byla 13. listopadu 2019 oficiálně zahájena praktická část vzdělávacího programu P-TECH, k jehož realizaci si společnost IBM ve střední Evropě přizvala Kraj Vysočina s partnery. „Během čtyřletého studia, v našem případě na Střední škole průmyslové, technické a automobilní Jihlava, budou mít žáci možnost získat informace o technologiích a inovacích společnosti IBM, využít je pod vedením mentorů společnosti IBM, Bosch Diesel Jihlava a Vysoké školy polytechnické Jihlava při realizaci svých vlastních projektů a otevřít si cestu nejen ke studiu vysněné vysoké školy nebo nastoupit jako tzv. hotový člověk do vybrané technické společnosti,“ popisuje výhody projektu Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

 

více

03. 11. 2019

Zástupkyně z řad VŠPJ sbíraly ocenění v oblasti charity - DOBROCH 2019

Oblastní charita Jihlava pořádala v pátek 1. listopadu 2019 slavnostní večer v hotelu Gustav Mahler. Na této akci vyjádřili zástupci Oblastní charity poděkování dobrovolníkům působícím nejenom v rámci Oblastní charity Jihlava, ale také ve spolupracujících institucích. Početné zastoupení mezi nominovanými dobrovolníky měla i naše Vysoká škola polytechnická Jihlava.

více

30. 10. 2019

Exkurze v Oblastní galerii Vysočiny

Studenti VŠPJ v rámci práce na svém semestrálním projektu v předmětu Marketing in English navštívili 11. října 2019 Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě. Zástupkyně ředitele Oblastní galerie MgA. Ilona Staňková a Bc. Jana Jarošová, DiS., pracovnice vnějších vztahů, studentům vysvětlily činnost a poslání regionální instituce. Studenti budou v rámci předmětu zkoumat, jak zvýšit návštěvnost galerie a také možnosti její marketingové komunikace.

17. 10. 2019

Výstava Zatracená generace bude k vidění v prostorách VŠPJ

Naše vysoká škola je i v letošním roce jedním z partnerů Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu Ji.hlava 2019. V rámci aktivit, které jsou s tímto festivalem spojeny, je ve vstupních prostorách školy od pátku 25. 10. 2019 k vidění výstava s názvem Zatracená generace Z.

více

02. 10. 2019

Přípravné kurzy ke zkouškám FCE a CAE (angličtina)

Zkouškové centrum British Council při VŠPJ zahajuje v týdnu od 23. 9. 2019 přípravné kurzy ke složení cambridgeských zkoušek FCE a CAE z anglického jazyka. 

více

06. 09. 2019

Významná publikace Dr. Veroniky Hedija

Členka Katedry ekonomických studií Ing. Veronika Hedija, Ph.D. se ve své vědecké a výzkumné činnosti dlouhodobě věnuje problematice "Gender". V současné době se jí podařilo publikovat ve významném časopise Gender, Work & Organization (aktuální If 2,273, v rámci oboru womens studies jde o první kvartil (4/44) dle IF, v rámci oboru Management o kvartil 2 (107/217)). Téma článku: "Influence of female managers on gender wage gap and returns to cognitive and non‐cognitive skills"

06. 09. 2019

Ocenění "Best Speaker" pro Dr. Simonu Činčalovou

Členka Katedry ekonomických studií Ing. Simona Činčalová, Ph.D. získala na mezinárodní konferenci SGEM v Bulharsku ocenění za nejlepšího řečníka (Best Speaker) za příspěvek "Assessment of the Construction Sector in the Czech Republic Based on Selected Indicators of Corporate Social Responsibility".

 

 

09. 08. 2019

Kurz matematiky pro nově nastupující studenty

Katedra matematiky pořádá v září kurz pro nově nastupující studenty pro zopakování středoškolského učiva.

Více informací o kurzu lze najít na: http://km.vspj.cz/dalsi-sluzby/kurz-matematiky.

více

06. 08. 2019

Zástupci vedení školy uctili památku obětí komunistického režimu

V neděli 4. 8. 2019 přišli lidé z Jihlavy uctít památku obětí vykonstruovaných politických procesů. Květiny k památníku položili nejen zástupci Konfederace politických vězňů, města, kraje, policie, armády i veřejnosti, ale i zástupci vedení VŠPJ. Celý pietní akt se konal u žulového památníku, který nese jména 11 mužů, z nichž 7 bylo popraveno kvůli takzvanému "Babickému procesu".

 

více

23. 07. 2019

Rektor VŠPJ zvolen Honorary Vice-President European Association of Clinical Anatomy (EACA)

Valné shromáždění EACA na svém zasedání zvolilo prof. MUDr. Václava Báču, Ph.D., do pozice Honorary Vice-President výkonného výboru European Association of Clinical Anatomy, organizace sdružující odborníky v oblasti klinické anatomie z celého světa.

více

18. 07. 2019

Promoce jsou za námi

Na Vysoké škole polytechnické se sešli čerství absolventi jednotlivých studijních oborů a programů, aby absolvovali své promoce, což jsou slavnostní akty, při kterých je jim předán vysokoškolský diplom a zároveň získávají akademický titul. V letošním roce úspěšne ukončilo studium téměř 350 studentů napříč všemi studijními obory a programy.

více

27. 06. 2019

Zástupci vedení školy uctili památku obětí komunistického režimu

Zástupci vedení Vysoké školy polytechnické Jihlava uctili dne 27. 6. 2019 krátkým pietním aktem památku obětí vykonstruovaných politických procesů.

více

21. 06. 2019

Letní školy Katedry technických studií 2019

Katedra technických studií v průběhu srpna 2019 pořádá letní školy pro zájemce nejen z řad studentů, ale i široké veřejnosti. Více informací naleznete zde

Registrace na tyto kurzy probíhají do 30. června 2019.

více

17. 06. 2019

Setkání projektových center z univerzit a vysokých škol z celé České republiky

Ve dnech 13. - 14. 6. 2019 hostilo Projektové centrum VŠPJ zástupce projektových center z 24 univerzit a vysokých škol z celé České republiky.

více

13. 06. 2019

Konference "Řešení krizových situací v ČR a zahraničí" na půdě VŠPJ

V pátek 14. 6. 2019 uspořádala Nemocnice Jihlava, p.o. ve spolupráci s Katedrou zdravotnických studií VŠPJ konferenci na téma "Řešení krizových situací v ČR a v zahraničí" pro laickou i odbornou veřejnost.

více

10. 06. 2019

Rektor Univerzity Karlovy prof. Tomáš Zima navštívil VŠPJ

Univerzita Karlova v rámci projektu Česko! A jak dál?, navštívila Jihlavu. Součástí programu rektora Univerzity Karlovy prof. Tomáše Zimy byla i návštěva naší vysoké školy. 

více

07. 06. 2019

Zapojíme se do projektu P-Tech společnosti IBM

VŠPJ společně s Krajem Vysočina, Střední školou průmyslovou, technickou a automobilní Jihlava a společností Bosch Diesel s.r.o. bude už od začátku nového školního roku partnerem společnosti IBM v projektu P-Tech. Projekt, který má  umožnit propojení firemního a vysokoškolského prostředí, dává mladým lidem možnost rozvíjet jejich schopnosti nejen technické, ale i z oblasti IT.

více

05. 06. 2019

Narozeninová soutěž

U příležitosti našich 15. narozenin vyhlašujeme soutěž o dárkové poukazy do značkové prodejny. Jak se do soutěže zapojit naleznete v příspěvku. 

více

03. 06. 2019

Slavíme narozeniny

Vysoká škola polytechnická Jihlava byla zřízena zákonem 3. června 2004 jako první veřejná vysoká škola neuniverzitního směru v České republice. Je také jedinou veřejnou vysokou školou se sídlem v Kraji Vysočina.

 

 

 

více

27. 05. 2019

Veřejná diskuse - Česko! A jak dál?

Univerzita Karlova pořádá s podporou VŠPJ dne 4. 6. 2019 v Dělnickém domě Jihlava veřejnou diskusi na téma:

  • Jaký je aktuální stav sucha v České republice?
  • Jaké škody sucho způsobuje? 
  • Co je potřeba proti suchu dělat?

Vstup je zdarma. 

více

22. 05. 2019

Proběhl výměnný česko-ukrajinský pobyt studentů a akademických pracovníků

Již sedmým rokem pokračuje spolupráce Katedry cestovního ruchu VŠPJ a Fakulty cestovního ruchu Užhorodské národní univerzity. Od roku 2013 do roku 2018 proběhlo již jedenáct týdenních výměnných pobytů. V letošním roce navštívila skupina ukrajinských kolegů Jihlavu ve dnech 13. - 16. května. 

více

21. 05. 2019

Zrušení přijímacího řízení pro obory PA (K) a KPPA (K) pro akademický rok 2019 / 2020

Z rozhodnutí pana rektora VŠPJ prof. MUDr. Václava Báči, Ph.D., a v souladu s Podmínkami přijímacího řízení pro akademický rok 2019/2020, které schválil Akademický senát VŠPJ dne 12. 12. 2018, se ruší přijímací řízení pro kombinované formy studia u studijních oborů: Porodní asistentka (5341R007) a Komunitní péče v porodní asistenci (5345T033).

více

16. 05. 2019

Proběhl čtvrtý ročník "Sportujeme s VŠPJ"

I přes nepřízeň počasí byla středa 15. května ve znamení sportu. Na Masarykově náměstí v Jihlavě totiž proběhl čtvrtý ročník akce Sportujeme s VŠPJ.

více

06. 05. 2019

Vyšlo nové číslo periodika Studia Turistica

Časopis COT (3/2019) otiskl informaci ohledně nového elektronického čísla periodika Studia Turistica v tomto roce. Katedra cestovního ruchu ve spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy zveřejnila na webových stránkách zmiňovaného periodika (www.studiaturistica.cz) první číslo roku 2019.

více

26. 04. 2019

150. zasedání Pléna České konference rektorů

Vysoká škola polytechnická Jihlava zastoupená rektorem prof. MUDr. Václavem Báčou, Ph.D., hostila na své půdě dne 25. 4. 2019  výroční zasedání Pléna České konference rektorů. 

více

24. 04. 2019

Přímý přenos tiskové konference ze 150. zasedání Pléna ČKR

ČT24 bude dnes vysílat přímý přenos z tiskové konference ze 150. zasedání Pléna České konference rektorů, která začíná ve 13:00 hodin v Hotelu Gustav Mahler v Jihlavě.

více

18. 04. 2019

Rozhovor s panem rektorem v Českém rozhlase Vysočina

Pan rektor byl hostem pořadu Dobré dopoledne moderátorky Hely Dvořákové. Rozhovor si můžete poslechnout v přiloženém audiu.

18. 04. 2019

Podpoříme charitativní sbírku "Pomozte dětem"

Studentky z Katedry sociální práce VŠPJ se zapojily do charitativní sbírky "Pomozte dětem", kterou organizuje Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize. 

více

15. 04. 2019

Rozhovor s panem rektorem v Českém rozhlase Vysočina

Ve čtvrtek 18. 4 . bude pan rektor od 11:00 hodin živě ve studiu Českého rozhlasu Vysočina odpovídat na otázky paní moderátorky Heleny Dvořákové.

více

15. 04. 2019

Rozhovor s panem rektorem v Českém rozhlase Vysočina

Pan rektor je dnes hostem ve studiu Českého rozhlasu Vysočina, sledujte živý přenos vysílání rozhovoru ze studia, od 11:00 hodin. Připojit se k živému vysílání.

14. 04. 2019

Zasedání Rady studentů Kraje Vysočina

VŠPJ umožnila Radě studentů Kraje Vysočina ve středu 17. 4. využít aulu ke svému zasedání. Radu tvoří zástupci různých SŠ, často zástupci školních parlamentů. 

více

10. 04. 2019

150. zasedání Pléna České konference rektorů

Dne 25. dubna 2019 se v Hotelu Gustav Mahler v Jihlavě péčí VŠPJ uskuteční 150. zasedání Pléna České konference rektorů. 

 

více

03. 04. 2019

VŠPJ se připojila ke kampani o porozumění problematice autismu

Naše škola se zapojila nasvícením čelní strany budovy, dne 2.4.2019, v čase od 21:00 do 00:00.

více

01. 04. 2019

IBW na VŠPJ

V týdnu od 1. do 5. dubna 2019 pořádala Katedra ekonomických studií už 7. International Business Week (IBW), tedy mezinárodní týden projektových aktivit. Program, připravený ve spolupráci s firmou Bosch Diesel, s.r.o., byl zaměřený na zkoumání sociální odpovědnost firem (CSR). Jedná se o odborné přednášky, workshopy, exkurze, ale i společenské akce. Kromě studentů VŠPJ se do něj zapojili studenti z Belgie, Finska, Francie, Litvy, Lotyšska, Německa, Nizozemska, Portugalska, Řecka a Španělska. Studenti byli rozděleni do mezinárodních týmů, v nichž řešili zadanou případovou studii. Ve firmě Bosch se seznámili s jejich propracovaným systémem programu korporátní společenské odpovědnosti. Třebíčská radnice prezentovala své aktivity, za které v roce 2017 získala Cenu hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost v kategorii veřejný sektor.

22. 03. 2019

Úspěch Veroniky Čamkové na univerziádě

Studentka oboru Cestovní ruch reprezentovala naši školu světové zimní univerziádě v ruském Krasnojarsku a obsadila hned dvakrát krásné 4.místo.

více

22. 03. 2019

5. reprezentační ples naší školy je za námi

V pátek 15.března proběhl již tradiční 5. reprezentační ples naší školy. Celý ples probíhal v narozeninovém duchu a jednalo se o jednu z prvních oficiálních oslav 15 let založení VŠPJ. Nové video z plesu naleznete uvnitř článku.

více

22. 03. 2019

Studenti FŘ postoupili do finále mezinárodní soutěže Battle of Business 2019!

Studenti Katedry ekonomických studií, Oboru Finance a řízení, Kristýna Frulová, Marek Diviš, Pavel Novák a Jaroslav Váňa postoupili do finále mezinárodní soutěže Battle of Business 2019. Soutěž v řešení případových studií se zaměřením na strategické řízení a podnikání pořádá Rotterdam University of Applied Sciences z Nizozemí. Studenti VŠPJ uspěli mezi 300 účastníky z celé Evropy a dostali se mezi 10 nejlepších týmů. Během finále v květnu 2019 v Rotterdamu se budou zabývat konkrétními ekonomickými případy reálných firem, jako např. Nestlé. Jejich návrhy budou hodnotit manažeři zúčastněných společností, vítězi soutěže si mohou odnést 3000 EUR.      

 

26. 02. 2019

Studentka Veronika Čamková (CR) se stala potřetí v řadě absolutní vítězkou V. ročníku Memoriálu Jiřího Havla

Studentka VŠPJ oboru Cestovní ruch Veronika Čamková se zúčastnila Akademického mistrovství ČR ve Špindlerově Mlýně a následně v Bílé v Beskydech. Ze součtu výsledků z obou závodů se každoročně vyhlašuje absolutní vítěz Memoriálu Jana Havla za ženskou a mužskou kategorii. Veronika díky svým excelentním výkonům obhájila své vítězství a získala tento pohár již potřetí v řadě!  Gratulujeme ke skvělým výsledkům. 

více

22. 02. 2019

Napsali o nás

Soukromé gymnázium AD Fontes Jihlava v pondělí 11. 2. 2019 navštívilo laboratoře Katedry technických studií.

 

více

20. 02. 2019

Společné vzdělávání

Srdečně Vás zveme, u příležitosti DNE SOCIÁLNÍ SPRAVEDLNOSTI, na přednášku PhDr. Věry Trávníkové z Pedagogicko-psychologické poradny a Speciálně pedagogického centra Vysočina s názvem Společné vzdělávání. Akci pořádá Katedra sociální práce.

Datum konání: 6. 3. 2019, 11:30 - 13:15

Místo konání: VŠPJ, učebna P3

více

12. 02. 2019

Mezinárodní den průvodců

V sobotu 23. 2. 2019 pořádá Vysoká škola polytechnická Jihlava pod záštitou Asociace průvodců ČR ve spolupráci se statutárním městem Jihlava bezplatné prohlídky Jihlavy pro širokou veřejnost. Jedná se o 3. ročník komentovaných prohlídek, které připravuje Katedra cestovního ruchu VŠPJ v rámci Mezinárodního dne průvodců. Prohlídky jsou pro zájemce zdarma a kromě procházky po Jihavě budou mít účastníci možnost bezplatně navštívit Bránu Matky Boží, Jihlavské podzemí nebo Jihlavské Kolektory. Prohlídky budou zakončeny v budově Vysoké školy polytechnické Jihlava. Více informací naleznete zde.

31. 01. 2019

Ohlédnutí za Dnem otevřených dveří na VŠPJ

Letos si návštěvníci mohli vybrat z více tematických prohlídek budovy dle jejich zájmu, někteří si navíc vyzkoušeli orientační hru. Největší zájem byl o dopolední představení oborů studenty spojené s přivítáním vedením školy a také o tematické prohlídkové okruhy spojené s povídáním o zvoleném směru studia. Dne otevřených dveří využili i lidé, kteří studovat nechtějí, ale lákalo je podívat se do prostor školy, nebo zde v minulosti studovali. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

více

30. 01. 2019

Úspěch studentky FŘ Kláry Harvánkové v mezinárodní soutěži CARVING CUP SLOVAKIA 2019

Studentka VŠPJ oboru Finance a řízení Klára Harvánková získala 2 stříbrné medaile v kategorii A (předem připravená kompozice na téma "vodní svět") a C (live carving/ vyřezávání naživo) ve vyřezávání ze zeleniny a ovoce v mezinárodní soutěži CARVING CUP SLOVAKIA 2019, která se konala v rámci CENY DANUBIUS GASTRO 2019, pořádané Slovak chefs Association. Gratulujeme ke skvělému umístění. Fotografii ze soutěže si můžete prohlédnout zde.

02. 01. 2019

Napsali o nás

Konec roku byl na dění na VŠPJ bohatý. Co o nás psala média? Největším počinem je ročenka MF DNES, kde se píše o úspěších VŠPJ během roku. O tradičních charitativních Vánocích na VŠPJ informoval portál JihlavaCity.cz, akce se také objevila v přehledu událostí týdne v Jihlavském deníku.

Devatenáctého prosince proběhl na VŠPJ Den s technikou, o němž si můžete přečíst například na stránkách JihlavaCity.cz. O vyhlášení přijímacího řízení a zahájení příjmu přihlášek ke studiu informoval například Jihlavský deník. Dále média informovala o novém programu cestovatelských promítání - ta budou pokračovat 16. 1. Řeckými ostrovy.

02. 01. 2019

Kuželka Cup 2019

Tým složený ze studentů oboru zdravotně sociální pracovník a členů KSP se zúčastnil 7. ročníku turnaje Kuželka Cup, který pořádá Integrační centrum Sasov. Jeho cílem je sbližování světa lidí s postižením a intaktní populací. Týdenní turnajové klání mezi uživateli sociálních zařízení a studenty běžných škol se stalo oblíbenou předvánoční aktivitou pro všechny účastníky. Foto z akce si můžete prohlédnout zde.

13. 12. 2018

VŠPJ letos plnila vánoční přání nízkoprahovému zařízení pro děti a mládež ZASTÁVka Telč

Ve středu 12. prosince 2018 se na Vysoké škole polytechnické Jihlava konala tradiční charitativní akce „Vánoce na VŠPJ“. V letošním roce škola podpořila nízkoprahové zařízení pro děti a mládež ZASTÁVka Telč při Oblastní charitě Jihlava. Úvodem přivítal přítomné rektor VŠPJ profesor Václav Báča, poté předal slovo ředitelce Oblastní charity Jihlava Ing. Haně Fexové, která představila NZDM ZASTÁVka Telč, jemuž byly letošní Vánoce věnovány. Návštěvníci si mohli zazpívat koledy a vánoční písně s dětským pěveckým sborem ZŠ Křížová pod vedením Mgr. Erika Landecki, který žáky doprovázel na akordeon, a se smíšeným pěveckým sborem Foerster pod vedením Ing. Pavla Brady.

O Vánocích na VŠPJ si můžete přečíst na JihlavaCity. Fotografie z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

více

04. 12. 2018

Umělá inteligence: Co můžeme čekat od robotů?

V úterý 4. prosince se na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě konala přednáška viceprezidentky Svazu průmyslu a dopravy ČR a členky představenstva společnosti IBM pro Střední Evropu Mileny Jabůrkové a člena představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR, prezidenta Elektrotechnické asociace České republiky Jiřího Holoubka. Přednáška byla zaměřena na téma robotizace, umělá inteligence a Průmysl 4.0, kterému se na VŠPJ mimo jiné věnují studenti technických oborů.

více

19. 11. 2018

Soutěž v simulační hře Unisim - republikové finále dobojováno

Ve finále celostátní soutěže v manažerské simulační hře Unisim poměřili své síly studenti devíti škol z celé ČR. Ze 42 přihlášených týmů se do finále soutěže, které proběhlo 15.11. na Vysoké škole polytechnické Jihlava, probojovalo 13 nejlepších týmů.

Celkovým vítězem se stal tým F&D s.r.o. (Kristýna Frulová a Marek Diviš). Na druhém místě skončila firma Pod čarou jsou lamy (Pavel Novák a Vít Štěpánek). Oba týmy z Vysoké školy polytechnické Jihlava. Na třetím místě se umístil tým TimZu (Karina Timkanova a Ondřej Zuska) studenti z Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT.

více

09. 11. 2018

Týden dobrovolnictví 2018

Vysoká škola polytechnická Jihlava organizuje prostřednictvím Katedry sociální práce již třetí Týden dobrovolnictví na VŠPJ, v rámci kterého budou organizovány dobrovolnické aktivity studentů i zaměstnanců VŠPJ ve vybraných organizacích a přednášky vztahující se k dané problematice. Přednášky proběhnou v týdnu 19. - 23. 11. 2018. Přesné časy a místa konání najdete zde. Dobrovolnické aktivity budou probíhat během celého roku. V případě zájmu o dobrovolnictví kontaktujte Mgr. Martinu Černou, Ph.D.

07. 11. 2018

Provoz bufetu na VŠPJ

Dobrá zpráva pro všechny studenty kombinovaného studia: Bufet na VŠPJ je nyní otevřen nejen ve všední dny, ale také o sobotách. Navštívit ho můžete od 7:00 do 17:00 hodin.

06. 11. 2018

Nový sborník z 13. mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu

V říjnu 2018 vyšel sborník z již 13. ročníku mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu na téma "Autenticita v kontextu cestovního ruchu". Další ročník konference proběhne v únoru 2019.

25. 09. 2018

Mezinárodní studentský workshop Transcarpathia and Vysočina Region: Tourism Cooperation v Užhorodu

Ve dnech 11. až 14. 9. 2018 proběhl v zakarpatském Užhorodu mezinárodní studentský workshop Transcarpathia and Vysočina Region: Tourism Cooperation. Každoročně má tento workshop dvě části: Jarní společný týden v Jihlavě organizuje VŠPJ (Katedra cestovního ruchu) a podzimní týden probíhá na Užhorodské národní univerzitě (Fakulta cestovního ruchu a mezinárodní komunikace). Účastníci navštívili na Zakarpatí vedle nejzajímavějších atraktivit Užhorodu a Mukačeva také turistická zařízení. Více informací naleznete zde
Spolupráce obou vysokých škol se bude rozvíjet i v dalších letech. Vedle společných workshopů jsou plánovány výzkumné aktivity zaměřené na problematiku cestovního ruchu.

01. 09. 2018

Soutěž "Rozehraj to jako manažer"

VŠPJ, Katedra ekonomických studií ve spolupráci s Centrem informační společnosti pořádají soutěž studentů v simulační hře Unisim s názvem "Rozehraj to jako manažer". Soutěž bude probíhat v říjnu a listopadu 2018, dvoučlenné týmy se mohou registrovat do 15. října. Více informací zde.

15. 08. 2018

Poslední možnost podání přihlášky ke studiu

Čas pro podání přihlášky ke studiu se krátí. Prohlédněte si naši studijní nabídku, vyberte si obor, který Vás zajímá, a podejte si přihlášku online nejpozději do neděle 19. 8. (včetně). Staňte se studenty jediné veřejné vysoké školy v Kraji Vysočina.

06. 08. 2018

Vzpomínka k 67. výročí poprav obětí politických procesů

V letošním roce si veřejnost spolu se zástupci Vysoké školy polytechnické Jihlava připomněla smutné 67. výročí poprav uskutečněných na základě politických procesů, dne 3. srpna 1951. 

30. 07. 2018

Přihlášky ke studiu na Univerzitě třetího věku (U3V)

Chcete se dále vzdělávat i po padesátce? Pokud vám bylo alespoň 55 let, můžete se přihlásit ke studiu na Univerzitě třetího věku na VŠPJ. Podívejte se na pestrou nabídku studijních programů U3V! Přihlášky přijímáme do 10. srpna 2018!

30. 07. 2018

Dobrovolné kurzy na VŠPJ

I letos jsme pro naše studenty i zájemce o studium připravili letní školy a kurzy. Na některé z nich je stále možné se přihlásit.  Nabídka obsahuje kurzy angličtiny, matematiky a kurzy pro studenty technického zaměření. Nabídku kurzů si můžete zobrazit zde. Způsob a termín registrace je popsán u každého kurzu.

26. 07. 2018

Rozhovor s doc. Laštovičkou - čestným občanem Jihlavy

Emeritní prorektor Vysoké školy polytechnické Jihlava doc. Zdeněk Laštovička obdržel v letošním roce významné ocenění - čestné občanství Jihlavy za zásluhy o rozvoj vědy a vzdělávání, za usilovný podíl při vzniku vysokého školství v Jihlavě, za důraz na význam stříbrného dolování a rozvoj hornického města Jihlavy, za obětavou práci v oblasti ochrany přírody, mimořádnou dlouhodobou činnost pro českou turistiku, za celoživotní práci a hájení zájmů Českého svazu bojovníků za svobodu. V souvisosti s oceněním a zásluhami o vznik VŠPJ jsme panu docentovi položili pár otázek. Celý rozhovor vám nyní přinášíme.

 

více

17. 07. 2018

Promoce absolventů

Minulý týden bylo na VŠPJ živo. Od úterý do pátku probíhaly promoce a tak se zde od rána do odpoledne střídali studenti a jejich příbuzní, akademici i hosté ze statutárního města Jihlava i z Kraje Vysočina. Bylo krásné vidět a připomenout si úspěchy jak našich absolventů, tak i akademiků, kteří se jim po celou dobu studia věnovali. O promocích informavali např. Jihlavské listy nebo portál Jihlava.CityVšem novým absolventům gratulujeme! Protože s vámi nechceme ztratit kontakt, zveme vás do Klubu absolventů.

11. 07. 2018

Ministr slavnostně předal jmenovací dekret rektorovi VŠPJ

Rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava prof. MUDr. Václav Báča, PhD. převzal slavnostně 10. července 2018 jmenovací dekret od ministra školství Roberta Plagy (ANO). "Velice si vážím Vaší činnosti v oblasti vědy i pedagogiky. Vysoká škola polytechnická pod Vaším vedením dosahuje výborných výsledků. Pomáháte zkvalitňovat české školství, za což Vám děkuji a zároveň přeji do další práce mnoho energie a kvalitní tým spolupracovníků," řekl ministr Plaga při slavnostním předání dekretu. Fotografie ze slavnostního aktu zde.

02. 07. 2018

Přihlašování na zápis ke studiu

Dobrá zpráva pro přijaté uchazeče o studium na VŠPJ: Otevřeli jsme dřívější termíny zápisů ke studiu. Zapište se již v červenci a užijte si léto bez starostí! Nové termíny jsou 18. a 19. července. Přihlásit se můžete i v případě, že jste již přihlášeni na jiný termín.
25. 06. 2018

Letní školy a kurzy na VŠPJ

I letos jsme pro naše studenty, zájemce o studium i veřejnost připravili letní školy a kurzy. Pro současné studenty máme letní školy různých zaměření, pro nové studenty jsme nachystali kurzy matematiky. Zájemci z řad veřejnosti, zejména středoškolští studenti, se mohou těšit na tradiční letní školu zaměřenou na IT. Nabídku kurzů a letních škol si můžete zobrazit zde. Způsob registrace je popsán u každého kurz/letní školy.

25. 06. 2018

Provoz školy v letních měsících

V období 1. 7. – 23. 9.  2018 bude škola otevřena pouze v pracovní dny od 6:00 do 18:00 hodin. V termínu od 27. 6. bude omezen provoz knihoven - více informací zde

22. 06. 2018

Ubytování na kolejích VŠPJ během Vysočinafestu

Vysoká škola polytechnická Jihlava nabízí ubytování na koleji Brtnická v době konání Vysočinafestu ve dnech 5. 7. - 8. 7. 2018. Cena za noc je 280,- Kč. V případě zájmu kontaktujte vedoucí kolejí a menzy: chudobov@vspj.cz,  telefon 775766328 v době 8.00 - 15.30.

21. 06. 2018

Tým VŠPJ reprezentoval na konferenci o dobrovolnictví v Liberci

Ve dnech 20. a 21. června se v Liberci konala konference Dobrovolnictví, mezigenerační a komunitní vztahy. Naši školu reprezentovali Dr. Jakub Dostál a Dr. Martina Černá. Jejich příspěvek s názvem Česko s dobrovolnictvím počítá aneb teoretické a praktické aspekty ekonomické hodnoty dobrovolnictví představoval stejnojmenný projekt, který tým VŠPJ aktuálně řešil. Projekt Česko s dobrovolnictvím počítá, jehož partnerem je Hestia – Centrum pro dobrovolnictví, z. ú., se zabývá aktuálním tématem společenským tématem dobrovolnictví, na které nahlíží z ekonomického úhlu pohledu. Fotografie z akce lze nalézt zde.

18. 06. 2018

Tichá vzpomínka - Veselý, Rod a Tuček

Jeden z největších politických procesů na Moravě se odehrál 17. června 1950, kdy byli na základě vykonstruovaných obvinění popraveni provazem Karel Veselý, František Rod a Jan Tuček. Jejich památku uctili zástupci Vysoké školy polytechnické Jihlava. Více o procesu si můžete přečíst zde, foto z tiché vzpomínky zde.

15. 06. 2018

Jmenování rektora VŠPJ

Ve čtvrtek 14.6. jmenoval prezident ČR rektorem VŠPJ doc. MUDr. Václava Báču, Ph.D. na druhé funkční období. Kromě toho je jihlavský rektor také mezi šedesátkou odborníků, kterým prezident podepsal profesorský dekret. Více informací si můžete přečíst na stránkách magazínu Universitas.

více

12. 06. 2018

Odpojení internetu!

Z důvodu stavebních prací bude tento týden v noci ze čtvrtka 14.6. na pátek 15.6. škola odpojena od internetu. Po dobu výpadku nebudou dostupné internetové stránky školy, e-learning, IS ani VPN. E-maily, které budou v té době doručovány, budou automaticky doručeny po opětovném zprovoznění připojení.

01. 06. 2018

STOVKA - výstavou ke stému výročí republiky provede historik doc. Stehlík

Pojďte si spolu s námi připomenout některé okamžiky uplynulých 100 let, zamyslet se nad tím, jak naše životy některé události změnily a na co a na koho bychom neměli zapomínat. Stovkou let historie našeho státu vás provede historik doc. PhDr. Michal Stehlík, Ph.D. v pondělí 18. 6. v 17:00 hodin v areálu Vysoké školy polytechnické Jihlava (park za odborem dopravy Magistrátu města Jihlavy. Výstava STOVKA je tu pro vás.

17. 05. 2018

Dvě venkovní akce v jednom týdnu

Tento týden proběhly dvě venkovní akce VŠPJ pro veřejnost. Otevření výstavy STOVKA ke stému výročí republiky, ve spolupráci s Krajem Vysočina a statutárním městem Jihlava. Prohlédnout si ji můžete až do konce října v parku za odborem dopravy. Fotografie z akce naleznete v galerii. Tradiční akce Sportujme s VŠPJ se uskutečnila na Masarykově náměstí den poté. Díky přízni počasí si návštěvníci vyzkoušeli různé sportovní aktivity včetně lezecké stěny. Více ve fotogalerii zde

15. 05. 2018

Dění na VŠPJ v médiích

Zajímá vás, co na VŠPJ letos proběhlo za akce a o kterých z nich se píše v médiích? Není jich vůbec málo. Vybrali jsme zlomek článků o dění na VŠPJ. Prohlédnout a přečíst si je můžete zde. Děkujeme všem kolegům a kolegyním napříč útvary za to, že tyto akce připravujete. 

více

10. 05. 2018

Sportujme s VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá již tradiční den plný pohybových aktivit pro širokou veřejnost Sportujme s VŠPJ. V letošním roce se akce koná ve středu 16.5. a návštěvníci se mohou těšit na nafukovací překážkovou dráhu, živý stolní fotbal, ale také na lezeckou stěnu přímo na náměstí. Od 12:30 do 14:00 budou přítomni fotbalisté FC Vysočina, kteří se vám rádi podepíšou na památku. Prvních 150 hráčů "stolního fotbalu" obdrží vstupenku na zápas FC Vysočina. Od 15:00 je připravena ukázka workoutového tréninku. Partnery akce jsou Jihlava - Zdravé město a FC Vysočina.

05. 05. 2018

Anketa pro studenty VŠPJ

Chcete nám sdělit, co se vám na VŠPJ líbí, nebo co naopak postrádáte? Nyní se můžete vyjádřit anonymně v anketě, která se vám zobrazí po přihlášení do IS VŠPJ. Anketa bude spuštěna do 25.5. Těšíme se na vaše podněty a názory.
03. 05. 2018

Vydařená vernisáž výstavy Barvy mezi liniemi

Ve středu 2. května proběhla na Vysoké škole polytechnické Jihlava vernisáž výstavy „Barvy mezi liniemi" malíře a akademického pracovníka VŠPJ Vladimíra Netoličky. Výstavy na VŠPJ pro veřejnost se těší stále větší oblibě, na vernisáž Barev mezi liniemi dorazila přibližně padesátka návštěvníků. K vysoké účasti bezesporu přispěla sama osobnost autora - známý regionální malíř, který je zároveň oblíbený vyučující nejen u studentů oboru cestovní ruch, ale také u posluchačů univerzity třetího věku (U3V). Výstavu je možné navštívit a prohlédnout ve vstupních prostorách školy až do konce května.

03. 05. 2018

Povolení k provádění leteckých prací bezpilotními systémy

V dubnu 2018 získala VŠPJ povolení k provádění leteckých prací bezpilotními systémy (drony). Vzhledem ke specifikům leteckých činností ve společném vzdušném prostoru je povolení nezbytným předpokladem pro provádění výzkumných aktivit v návaznosti na výuku především v technicky orientovaných studijních programech v oblastech leteckého a kosmického výzkumu a vývoje.

více

22. 04. 2018

VŠPJ podepsala smlouvu za 166 milionů na výstavbu výukového centra.

V pátek 20. dubna 2018 v 10:00 byla podepsána smlouva o realizaci výstavby výukového centra mezi Vysokou školou polytechnickou Jihlava a společností „Sdružení VŠPJ“, kterou tvoří stavební firmy Podzimek & synové spolu s PSJ. Jedná se o jednu z největších stavebních investic do vzdělávacího zařízení v Kraji Vysočina za dobu jeho existence.

více

20. 04. 2018

Klimt a ženy

Výstava Gustav Klimt průkopník moderny je bezplatně k vidění ve vstupních prostorách VŠPJ už jen do konce dubna. Pokud jste nestihli doprovodné akce k výstavě, můžete si poslechnout rozhovor Mojmíra Koláře na Českém rozhlasu Vysočina na téma Klimt a ženy zde.

18. 04. 2018

Living Heart - 3D model srdce na VŠPJ

Trojrozměrný model simulující reálnou činnost lidského srdce vyvíjí v rámci celosvětového projektu Living Heart také expert na biomechaniku z Vysoké školy polytechnické Jihlava docent Zdeněk Horák. Mechanické srdce poprvé v ČR a v zemích východní Evropy použili pro záchranu pacienta lékaři pražského Institutu klinické a experimentální medicíny pod vedením Jana Pirka před 15 lety. Více se můžete dozvědět v pořadu ČT Věda 24 zde.

12. 04. 2018

Volba rektora VŠPJ - post obhájil Václav Báča

Akademický senát VŠPJ zvolil rektorem školy doc. MUDr. Václava Báču, Ph.D. Znovuzvolení současného rektora odráží stabilitu školy, jednotnost akademické obce a je zárukou kontinuity započatých aktivit vedení školy.

více

04. 04. 2018

Setkání s kandidátem na funkci rektora VŠPJ

Zveme všechny členy Akademické obce i provozní pracovníky VŠPJ na Setkání s kandidátem na funkci rektora VŠPJ, doc. MUDr. Václavem Báčou, Ph.D. Setkání se uskuteční ve čtvrtek 5. dubna od 13:00 v Aule VŠPJ. Na programu je představení kandidáta a následná diskuze. Z tohoto důvodu je v uvedený den zrušena výuka v čase 12:30 - 18:00.

22. 03. 2018

Projekt "Rozjezdy" pro studenty VŠPJ

Sníte o tom, že budete nezávislí? Máte nápad na podnikání a nejste si jisti, zda je reálný? Chcete podnikat, ale nejste si jistí, co všechno pro to musíte udělat? Vysoká škola polytechnická Jihlava vám nabízí projekt, do kterého se můžete přihlásit a nechat si svůj nápad posoudit odborníky z praxe a akademické sféry. Úspěšné návrhy postoupí do dalšího kola soutěže, aby nakonec několik finalistů dostalo možnost konzultací a spolupráce se špičkovými odborníky v oboru. Bližší informace prozradí video.

19. 03. 2018

Velký úspěch studentky VŠPJ

Zima je pomalu za námi. Víte, co bylo událostí této lyžařské sezony? Byla to olympiáda a vítězství Ester Ledecké? Pro nás to byla dvojnásobně zlatá Veronika Čamková. Dvě zlaté medaile (ve slalomu a obřím slalomu) na mistrovství ČR získala na Bílé v Beskydech studentka VŠPJ Veronika Čamková. Gratulujeme k skvělému výkonu.

07. 03. 2018

168. výročí narození T. G. Masaryka

7. března bylo 168. výročí narození Tomáše Garrigue Masaryka, českého státníka, filozofa a pedagoga, prvního prezidenta Československé republiky. Na VŠPJ jsme si připomněli toto výročí položením kytice k soše T.G.M. v parku v ulici Jana Masaryka. Historie jeho sochy v Jihlavě je zajímavá. Autorem původní sochy byl akademický sochař Jaroslav Šlezinger později odsouzený ve smyšleném politickém procesu na 25 let těžkého žaláře, kde v roce 1955 zemřel jako politický vězeň. Více o soše si můžete přečíst zde.

22. 02. 2018

4. reprezentační ples VŠPJ

Tradiční společenská akce - 4. reprezentační ples VŠPJ, bude letos ve znamení letectví. Těšit se můžete na skvělý Zatrestband a po půlnoci na kapelu Circus Brothers! Ples opět pomůže dobré věci, tentokrát podpoří organizaci Sdílení o.p.s., která se věnuje starým a vážně nemocným lidem. Večerem vás provede moderátor Jirka Doležal. Informace budeme postupně zveřejňovat na stránkách plesu. Akce se koná 6. dubna od 19 hodin v DKO Jihlava.

16. 02. 2018

Cesta knih "domů"

Přibližně 250 knih z oblasti botaniky, zoologie, geologie a zahradnictví se po letech vrátilo z VŠPJ „domů“ na Mendelovu univerzitu. Jednalo se o knihy, které na VŠPJ zbyly po Vysoké škole zemědělské, která měla v budově dnešní VŠPJ svou pobočku v letech 1964 - 1994. Knihy si převzali pracovníci Mendelovy univerzity v úterý 13. února.

13. 02. 2018

Informace pro absolventy

Milí absolventi, pouze do 16. 2. 2018 máte možnost hlásit se v informačním systému k promoci, která se koná 13. 3. 2018. Slavnostní akt se bude konat v aule Vysoké školy polytechnické Jihlava. K nácviku se dostavte vždy půl hodiny předem.

více

05. 02. 2018

Průmysl 4.0 a možné synergie

Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci se Spolkem absolventů MBA pořádá 1. setkání z cyklu Science and Business: Spolupráce firem a univerzit.  Setkání na téma Průmysl 4.0 a možné synergie se uskuteční ve čtvrtek 8. 2.2018 v 16 hodin v prostorách školy. 

02. 02. 2018

Jaký byl Den otevřených dveří?

Den otevřených dveří se vydařil. Návštěvnost byla podobně jako v loňském roce velmi dobrá a program byl opravdu pestrý. V průzkumu během dne jsme zjistili, že největší zájem byl o představení oborů našimi studenty spojené s přivítáním vedením školy. Mnoho návštěvníků se také přišlo podívat na výstavu prací studentů U3V. Někteří návštěvníci prokázali, že se nebojí „vejšky“ a vyzkoušeli si lezeckou stěnu. Lézt po stěně jste mohli také zahlédnout některé naše studenty a zaměstnance. Do organizace celého programu se zapojilo velké množství studentů i kolegů, kterým tímto znovu děkujeme. Bez vás by to nešlo!

22. 01. 2018

Konference Aktuální problémy cestovního ruchu

Vysoká škola polytechnická Jihlava prostřednictvím Katedry cestovního ruchu ve spolupráci s příspěvkovou organizaci Vysočina Tourism pořádájí ve dnech 28.02. - 01.03.2018 již 13. ročník mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu. Tématem konference v letošním roce je Autenticita v kontextu cestovního ruchu. Bližší informace naleznete na webových stránkách konference.

18. 01. 2018

Registrace na jarní termín zkoušek British Council

probíhá do 8. 2.2018 pro úrovně PET, FCE a CAE. Pro úroveň CPE končí řádný termín 1. 2. 2018. Přehled zkoušek a termínů naleznete zde.

17. 01. 2018

Mezinárodní ocenění pro pedagoga a studenta VŠPJ

Akademický pracovník VŠPJ, Ing. Ivan Krejčí, CSc. z Katedry technických studií společně se studentem oboru Počítačové systémy Michalem Hedlem získali za svůj příspěvek Electrochemical Sensors for the Measurement of Relative Humidity and Their Signal Processing ocenění nejlepší příspěvek na prestižní konferenci „The Eleventh International Conference on Sensor Technologies and Applications SENSORCOMM 2017“, konané v září v Římě. Gratulujeme k skvělému výsledku!

09. 01. 2018

Zkouškové období

Zkouškové období je na VŠPJ od 08. ledna do 11. února 2018. Přejeme všem našim studentům úspěšné složení zkoušek, nejlépe na první pokus.

Neznamená to ale, že se na VŠPJ nic neděje. Rádi bychom vám připomněli výstavu Genealogie – rodopis na U3V  v prostorách před Aulou. Také můžete zavítat na zítřejší Cestovatelské promítání, tentokrát z Nepálu. Pro ty z vás, kteří by se chtěli na chvíli odreagovat od učení a zkoušek máme nabídku lístků se slevou od Horáckého divadla Jihlava na posledním dopoledním uvedení hry   „Zapomenuté světlo“ a to v pondělí 22. ledna v 10:00 nebo na odpolední představení ve středu 10. ledna v 17:00. Více informací najdete ve vzkazech.

20. 12. 2017

Vánoční aktivity studentů VŠPJ v Alzheimercentru Jihlava

Studenti VŠPJ oboru Zdravotně sociální pracovník si v rámci předmětu „Sociální gerontologie a geriatrie“ připravili aktivity pro klienty Alzheimercentra Jihlava, z.ú. Klientům centra zpříjemnili a zpestřili předvánoční čas výrobou vánočních stromečků, vánočních věnců, trénováním paměti, pohybovým cvičením či zpíváním koled.

20. 12. 2017

Vánoční aktivity studentů VŠPJ v Alzheimercentru Jihlava

Vánoční aktivity studentů VŠPJ v Alzheimercentru Jihlava

Studenti VŠPJ oboru Zdravotně sociální pracovník si v rámci předmětu „Sociální gerontologie a geriatrie“ připravili aktivity pro klienty Alzheimercentra Jihlava, z.ú. Klientům centra zpříjemnili a zpestřili předvánoční čas výrobou vánočních stromečků, vánočních věnců, trénováním paměti, pohybovým cvičením či zpíváním koled. Fotky z akce si můžete prohlédnout v galerii.

08. 12. 2017

Podpora nadaných studentů

Ve středu 13. prosince 2017 se v prostorách Vysoké školy polytechnické Jihlava uskuteční závěrečné setkání studentů a pedagogických pracovníků v dotačním programu na podpora tecnicky a přírodovědně nadaných studentů.

25. 11. 2017

Bronzová medaile pro VŠPJ

Bronzovou medaili v šermu pro VŠPJ vybojoval na Akademickém mistrovství ČR v Brně Salva Ábalos, Erasmus student ze Španělska. Děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k skvělému umístění!

20. 11. 2017

VŠPJ si připomněla 17. listopad

I v letošním roce jsme se připojili k oslavám Dne boje za svobodu a demokracii a položili kytici k památníku 17. listopadu. Na fotografie se můžete podívat ve fotogalerii.

16. 11. 2017

Den boje za svobodu a demokracii

VŠPJ se i letos připojí k oslavám Dne boje za svobodu a demokracii vzpomínkovým aktem. Dne 16. listopadu 2017 v 15:30 hodin položí představitelé VŠPJ kytici k památníku 17. listopadu (mapa).

06. 11. 2017

Volby do Akademického senátu VŠPJ

V úterý 12. 12. a ve středu 13. 12. se budou ve vstupních prostorách školy konat volby do Akademického senátu VŠPJ. Studenti volí do Studentské komory, zaměstnanci do Akademické komory. Přijďte si zvolit zástupce, kteří vás budou následující 3 roky reprezentovat v senátu.

30. 10. 2017

Výročí vzniku Československa slavila i VŠPJ

V sobotu 28.10. jsme si připomínali 99 let od vzniku samostatné republiky. Vznik Československa uctila i naše škola - v sobotu v 11:55 položil pan rektor květiny u sochy T. G. Masaryka v Jihlavě.

30. 10. 2017

Exkurze studentů v Českém rozhlase

Studenti, kteří přijeli studovat na VŠPJ v rámci programu Erasmus+, navštívili spolu s Ing. Martinou Chalupovou, Ph.D. v pátek 27.10. Český rozhlas České Budějovice. Během exkurze viděli několik rozhlasových studií, nechybělo ani živé vysílání. Sledovat mohli i nahrávání vánočního alba skupiny Nezmaři. Redaktoři a editoři rozhlasu s nimi mluvili o své práci a doplnili tak znalosti studentů, které získali v předmětu Introduction to Public Relations.

25. 10. 2017

Návštěva rektorů z Německa

Rektoři a rektorky z osmi bavorských vysokých škol navštívili ve čtvrtek 19. října VŠPJ, kde se setkali s jejími představiteli v čele s rektorem Báčou a otevřeli téma možné spolupráce. Na VŠPJ si rektoři prohlédli aulu, Laboratoří experimentálních měření je provedl prorektor Voráček, který je zároveň vedoucím Katedry technických studií. Poté absolvovali krátkou komentovanou prohlídku centra města Jihlava s Ing. Šedivou Neckářovou z Katedry cestovního ruchu. 

23. 10. 2017

Počasí na VŠPJ

Zajímá vás, jaké je na VŠPJ počasí? Od začátku akademického roku máme na škole meteorologickou stanici a nově také webkameru, která sleduje oblohu nad školou. Data z meteostanice budou využita jak při výuce, tak pro určování vhodných podmínek pro létání s výzkumnými drony, kterými VŠPJ disponuje.

17. 10. 2017

Na VŠPJ je nově dostupná databáze Amadeus

VŠPJ nově pořídila databázi Amadeus, která obsahuje pro výzkum cenné sekundární údaje o organizacích z celé Evropy. VŠPJ vlastní verzi pro střední a východní Evropu a akademičtí pracovníci naší školy tak mají možnost čerpat pro svůj výzkum finanční i nefinanční údaje o společnostech z 20 zemí Evropy. Informační schůzka pro zájemce o využívání databáze proběhne 25. 10. 2017 v 15 h v učebně U14.

11. 10. 2017

Ohlédnutí za vernisáží výstavy Sascha Dreier: Hugo Meisl a „Papírák“

Na VŠPJ byla otevřena nová výstava ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem v Praze, tentokráte věnovaná fotbalové legendě - Matěji Šindelářovi, přezdívanému Papírák. Výstavu zahájila v úterý 10.10. vernisáž, fotky z ní si můžete prohlédnout zde. První ohlas z médií si můžete přečíst v Jihlavských listech.

06. 10. 2017

Ohlédnutí za Akademickým dnem

VŠPJ má za sebou historicky první Akademický den. Přítomné přivítali kromě vedení školy také primátor města Jihlava a hejtman Kraje Vysočina, který o akci informoval i na svém facebooku. Účastníci nejvíce ocenili koncert kapely Nebe, únikovou hru, ale také taneční vystoupení naší studentky Caroline Pajtlové. Během odpoledne se také na stáncích kateder a dalších útvarů mohli dozvědět to, co je zajímá, přímo od pedagogů, studentů i vedoucích kateder. Celý program si můžete prohlédnout zde. 

02. 10. 2017

Erasmus+ dny

Ve dnech 3. - 4. 10. 2017 se v zasedacím sále VŠPJ koná akce Erasmus+ dny. Oba dny budou probíhat prezentace studentů VŠPJ i zahraničních studentů a jejich zkušeností s programem Erasmus+. Součástí je i fotosoutěž! Srdečně všechny zveme! Plakátek s programem naleznete zde.

více

02. 10. 2017

Akademický den VŠPJ

První akademický den VŠPJ se blíží. Již tuto středu pořádáme pro naše studenty velkou akci, která nemá obdoby. Setkání většiny studentů na jednom místě v příjemném prostředí v areálu Legionářů. Těšit se můžete na nabitý program: Kapela Nebe, nový cirkus, Horácké divadlo Jihlava, ZOO Jihlava a sportovní aktivity. Akce se uskuteční ve středu 4. 10. 2017 od 13 hodin.

01. 09. 2017

Napsali o nás v létě

Akademický rok ještě nezačal, ale VŠPJ nespí ani v létě a dění u nás sledují i noviny. Vybrané články si můžete nyní otevřít přímo z našich stránek. Tradiční zájem byl o promoce absolventů v červenci, letos oživené prvními absolventkami Mgr. studia. Články s fotkami vydaly servery Jihlava.City, Jihlavská Drbna i Jihlavský deník

V červenci navštívil VŠPJ španělský velvyslanec v ČR  - J. E. Pedro Calvo-Sotelo Ibáñez-Martín.

V srpnu k nám do školy zavítala skupina absolventů VŠZ, kteří v budově VŠPJ studovali skoro před 40 lety. Článek o návštěvě nalezente na stránkách Deníku nebo portálu Jihlava.City.

V poslední době noviny přinesly informace také o chystaných akcích na VŠPJ: Informovali o Konferenci o sexuálním zdraví, které se zúčastní také známý sexuolog Uzel, o chystané výstavě nové posluchárny, nebo o další sezóně Cestovatelských promítání.

17. 08. 2017

Úspěšní sportovci na VŠPJ

Na VŠPJ jsou talentovaní mladí lidé mnoha zájmů. V novém videu vám představíme dva z nich - úspěšné sportovce. Na YouTube kanále VŠPJ najdete další videa, většinou z našich akcí.

17. 08. 2017

Poslední šance přihlásit se ke studiu na VŠPJ

Už jen dnes můžete podat přihlášku ke studiu na VŠPJ. Studium v češtině je u nás bezplatné a na většinu oborů vás nyní vezmeme bez přijímaček. Jaké obory vám nabízíme a jak se přihlásit ke studiu zjistíte zde. Zajímá vás, co o VŠPJ říkají naši absolventi? Čtěte zde. Udělejte první krok a přihlaste se ke studiu na jediné veřejné VŠ v Kraji Vysočina. Platbu za přihlášku stačí zaslat do 23. 8. 2017.

Přijatí studenti se mohou nyní přihlašovat na zápisy ke studiu v rámci rozhraní e-přihlášky.

07. 08. 2017

Akademická vzpomínka k 66. výročí poprav obětí politických procesů

I v letošním roce si zástupci Vysoké školy polytechnické Jihlava připomněli smutné výročí poprav z procesu Babice, dne 3. srpna 1951. 

07. 07. 2017

Změna provozní doby VŠPJ

V období 11. 7. 2017 22. 9. 2017 bude hlavní budova školy otevřena pouze v pracovní dny od 6:00 do 18:00 hodin.

28. 06. 2017

Student VŠPJ přinesl na Vysočinu cenu z celostátní soutěže

V celostátní soutěži agentury CzechTourism o nejlepší studentskou práci v cestovním ruchu zazářil student cestovního ruchu Daniel Strnad.  Se svou bakalářskou prací na téma Návrh turistické regionální karty Vysočina získal ve své kategorii 2. místo. Práci prezentoval 21. června v sídle agentury CzechTourism v Praze. Vedoucí bakalářské práce byla Mgr. Anica Djokic. Daniel navázal na  úspěch naší absolventky Nikol Hrbáčové, která se ve stejné soutěži v roce 2015 umístila na 4. místě. V celostátní konkurenci vysokých škol, které vyučují obor cestovní ruch, je toto umístění pro VŠPJ významným úspěchem. 

22. 06. 2017

Absolventi VŠPJ umí navrhnout elektronickou půjčovnu nebo ušetřit energii ve výrobě

Červen je na Vysoké škole polytechnické Jihlava tradičně ve znamení státních závěrečných zkoušek a obhajob bakalářských prací. Absolventi VŠPJ umí například navrhnout elektronickou půjčovnu nebo ušetřit energii ve výrobě. 

více

14. 06. 2017

První absolventky kurzu ARTETERAPIE

V sobotu 10. 6. 2017 absolvovalo úspěšně prvních 13 účastnic dvouletého akreditovaného kurzu ARTETERAPIE obhajobou závěrečné práce a závěrečnou zkouškou z psychologie a zkouškou z metodik arteterapie. Kurz zajišťuje Katedra sociální práce ve spolupráci s Centrem celoživotního vzdělávání. Více o kurzu naleznete zde.

01. 06. 2017

Nabídka kurzů pro seniory + kurzy pro veřejnost

Bylo zahájeno přijímací řízení na univerzitu třetího věku (U3V). Podívejte se na aktuální nabídku kurzů pro seniory zde. Pro veřejnost máme také kurzy a letní školy, na které se můžete hlásit již nyní.

31. 05. 2017

Studijní oddělení - zrušené úřední hodiny ve dnech 6. 6. 2017 - 8. 6. 2017

Od 6. 6. do 8. 6. 2017 se na naší škole budou konat přijímací zkoušky a zápisy ke studiu. Z tohoto důvodu budou v uvedeném termínu zrušeny úřední hodiny studijního oddělení. Případné požadavky nám prosím zasílejte v tyto dny emailem, budeme se snažit Vám na ně průběžně odpovídat.

26. 05. 2017

Zrušení přijímacích zkoušek pro obory Cestovní ruch a Finance a řízení

Rozhodnutím rektora byly zrušeny přijímací zkoušky pro obory Cestovní ruch a Finance a řízení v prezenční i kombinované formě studia. Pro uchazeče o studium těchto oborů to znamená, že budou přijati bez přijímacích zkoušek. Více informací si můžete přečíst zde.

24. 05. 2017

Změna výdejní doby obědů

Od pondělí 29.5. 2017 do 30.6. 2017 je změněná výdejní doba obědů na čas od 11.15  do 13.30 hodin.

16. 05. 2017

Akce Sportujme s VŠPJ 2017 rozhýbala Jihlavu

V úterý 16. 5. 2017 pořádala VŠPJ s podporou Zdravého města Jihlava den plný pohybových aktivit pro širokou veřejnost nazvaný Sportujme s VŠPJ. Akci organizovala Vysoká škola polytechnická Jihlava již druhým rokem s cílem „rozhýbat“ Jihlavu a ukázat i méně známé sportovní aktivity. Na rozdíl od loňského roku organizátorům přálo počasí, což se pozitivně projevilo na zájmu a návštěvnosti (více než 1.000 osob). Součástí akce byl turnaj v živém stolním fotbale určený středoškolákům, k vidění a vyzkoušení byla například chůze po slackline, slaňování, práce s yoyoem, posilování a plavání. Fotografie zde.

více

16. 05. 2017

VŠPJ otevřela Laboratoř experimentálních měření s podporou Kraje Vysočina

V pondělí 15. května byla na Vysoké škole polytechnické Jihlava za přítomnosti představitelů školy a Kraje Vysočina slavnostně otevřena Laboratoř experimentálních měření. Ppřispěje ke zlepšení kvality výuky, zvýší možnost zapojení VŠPJ do základního nebo aplikovaného výzkumu v rámci grantových projektů a v neposlední řadě umožní větší zapojení školy do přímé spolupráce s průmyslovými podniky Kraje Vysočina. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

více

15. 05. 2017

Mezinárodní úspěch studentek VŠPJ v Černé Hoře

Ve dnech 3. – 5. 5. 2017 se 4 studentky VŠPJ oboru Cestovní ruch (Karina Biben, Adéla Davidová, Jana Franková, Olga Komínková) s pedagogickým doprovodem (dr. Pachrová a Mgr. Djokic) zúčastnili 10. mezinárodního kongresu fakult cestovního ruchu (tzv. Turizmijády) na téma  „Future tourism“,  kde získaly       1. místo v Case Study Challenge a ještě se umístily na 3. místě v testu vědomostí z oblasti cestovního ruchu a geografie. Akce se konala v černohorském městě Budva, účastnilo se jí téměř 900 studentů a zástupci řady vysokých škol zaměřených na cestovní ruch z celého Balkánu, ale také z Itálie a Rumunska. Česká republika se akce účastnila poprvé.

03. 05. 2017

Dobrá zpráva pro studenty oboru Zdravotně sociální pracovník

Absolventi oboru Zdravotně sociální pracovník získávají odbornou kvalifikaci pro dvě povolání současně (sociální pracovník a zdravotně - sociální pracovník) a jsou tak oprávněni k výkonu sociální práce v oblasti zdravotnictví i v oblasti sociálních služeb. Souhlasným stanoviskem o tom nyní rozhodlo Ministerstvo práce a sociálních věcí, naši absolventi již nebudou odkázáni při posuzování odborné kvalifikace pro výkon povolání sociálního pracovníka na "metodické předpisy" MPSV.

27. 04. 2017

Velký úspěch týmu VŠPJ na mezinárodní konferenci

Tým akademických pracovníků VŠPJ vedený dr. Jakubem Dostálem (Katedra ekonomických studií) ve složení dr. Martina Chalupová (Katedra ekonomických studií), dr. Martina Černá (Katedra sociální práce) a dr. Martin Prokop (Katedra matematiky) získal ocenění za nejlepší prezentaci na mezinárodní konferenci v Malajsii Models of Global Education and Education Mobility for 2020’s. Dr. Dostál zde prezentoval výsledky výzkumu interního grantového projektu VŠPJ Bariéry mezinárodních mobilit studentů – implikace pro VŠPJ. Na fotografii oceněných je dr. Dostál druhý zprava.

21. 04. 2017

Návštěva studentů gymnázia Třebíč

Ve dnech 18. - 19. 4. navštívili naši školu studenti a vyučující gymnázia Třebíč (4 třídy třetího ročníku). Na VŠPJ se seznámili jak se studijními obory, tak se zázemím školy včetně odborných učeben a laboratoří. Obory studia představili přímo studenti a vyučující daných oborů. Pár fotek z návštěvy si můžete prohlédnout zde.

06. 04. 2017

Návštěva žáků ze ZŠ Křížová

V úterý 11. 4. navštíví naši školu v rámci výuky moderních dějin žáci ZŠ Křížová. Zde se seznámí s obdobím 50. let ve spojitosti s budovou bývalého soudu (dnes budova VŠPJ) a vydají se odsud po stopách politických procesů 50. let v Jihlavě. Průvodkyní jim bude paní Marie Bohuňovská.

04. 04. 2017

International Businnes Week 2017

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá od 3. do 7.4. 2017 International Businnes Week (IBW) ve spolupráci s Rodinným pivovarem Bernard. IBW představuje týdenní projektové aktivity – odborné přednášky, workshop, exkurze do různých firem, ale i společenské akce. Letošního 5. ročníku se účastní 26 studentů z Belgie, Dánska, Finska, Lotyšska, Nizozemí a Portugalska, na řešení případové studie spolupracují se studenty VŠPJ. Téma IBW je finanční řízení podniku, odbornou náplň za VŠPJ garantuje Katedra ekonomických studií. Do organizace akce jsou zapojeni také další studenti VŠPJ.

30. 03. 2017

Zkoušky nanečisto

V pátek 31. 3. a 7. 4. organizuje Zkouškové centrum British Council při VŠPJ cambridgeské zkoušky KET, PET, FCE a CAE nanečisto. Více informací naleznete zde.

28. 03. 2017

Účetní soutěž vyhráli středoškoláci z Jihlavy

Dne 22. března 2017 pořádala VŠPJ již třetí soutěž Účtování versus účetnictví pro 4. ročníky středních škol. Do soutěže se zapojili studenti ze tří středních odborných škol z Kraje Vysočina, Jihočeského a Středočeského kraje. Z pěti soutěžních týmů vyhráli studenti z OA, SZŠ, SOŠS Jihlava. Na prvním místě se umístily Anna Brabencová, Markéta Doležálková a Marie Vostalová. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

více

27. 03. 2017

Ohlédnutí za 3. reprezentačním plesem

Třetí reprezentační ples VŠPJ je úspěšně za námi. Děkujeme za báječný večer, k jehož atmosféře přispěli všichni zúčastnění ať už z řad účinkujících, návštěvníků i partnerů plesu. Tentokráte se ples konal v rytmu swingu. Fotografie z akce si můžete prohlédnout už nyní ve fotogalerii.

21. 03. 2017

Přednáška 1. místopředsedy vlády A. Babiše na VŠPJ

Zveme všechny studenty, studentky i zaměstnance  naší  školy  na  přednášku   1. místopředsedy vlády a ministra financí Ing. Andreje Babiše, který bude přednášet na téma Fiskální a daňová politika. Přednáška s následnou diskuzí se uskuteční v pondělí 27. 3. 2017 v aule VŠPJ od 10:15 hodin.

20. 03. 2017

Výběrové řízení - absolventské stáže a praktické stáže

Bylo vyhlášeno výběrové řízení na absolventské stáže v létě 2017 a ZS 2017/2018. Přihlášky podávejte na mezinárodním oddělení (3N051) do 21.4. Také stále ještě běží výzva pro praktické stáže, a to až do 10.4. Více informací naleznete zde.

16. 03. 2017

VŠPJ v Příbězích z Vysočiny

Ve čtvrtek 16. března jste mohli na vlnách ČRo Region Vysočina slyšet o ne zcela obvyklém "předmětu" vyučovaném na VŠPJ. Je jím genealogie neboli rodopis. Tento kurz je vyučován v rámci univerzity třetího věku (U3V). Co se v něm učí a pro koho je určen, si můžete přečíst či poslechnout v rozhovoru s lektorkou kurzu Ing. Lenkou Lízalovou, Ph.D. na stránkách Českého Rozhlasu.

09. 03. 2017

Ozvěny akcí na VŠPJ

Ve dnech 22.-23.2. 2017 hostila VŠPJ mezinárodni konferenci Aktuální problémy cestovního ruchu, jež se konala pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Kraje Vysočina a města Jihlava. Zprávu o konferenci od Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, partnera konference, si můžete přečíst zde. V úterý 7. března se uskutečnila na VŠPJ vernisáž výstavy Všestranný tvůrce - Josefu Hoffmannovi (1870 – 1956) k 60. výročí úmrtí. Oficiální text výstavy si můžete přečíst zde, fotografie z vernisáže můžete zhlédnout v galerii. Informace o výstavě a vernisáži jsou dostupné také na stránkách Kraje VysočinaVýstavu je možné navštívit ve 3. patře školy před cizojazyčnou knihovnou VŠPJ.

03. 03. 2017

Setkání absolventů 2017

Zveme všechny absolventy na letošní Setkání absolventů VŠPJ, které proběhne v sobotu 25. 3. 2017. Od 10:00 do 12:00 hodin vás čeká brunch v zasedací místnosti (vedle auly). Po 12:00 hodině se můžete zúčastnit doprovodného programu dle vlastního výběru. Těšíme se na vás a prosíme o potvrzení vaší účasti vyplněním registračního formuláře. Setkání bude volně navazovat na 3. Reprezentační ples VŠPJ, konaný v pátek 24. 3. Absolventi včetně případného doprovodu si mohou vstupenky zakoupit za sníženou cenu.

24. 02. 2017

Časopis Studia turistica

Právě vyšlo mimořádné číslo elektronického časopisu Studia turistica, vydávaného naší školou. Prohlédnout si ho můžete zde, více o časopisu obecně si můžete přečíst zde.

21. 02. 2017

Třetí reprezentační ples VŠPJ

Zveme všechny naše studenty, zaměstnance, absolventy i širokou veřejnost na 3. reprezentační ples VŠPJ, tentokrát v rytmu swingu! Prožijte s námi nezapomenutelný večer, zatančete si na hudbu výborného Golden Big Band Prague a přispějte na dobrou věc (letos podpoříme ZŠ speciální a Praktickou školu Jihlava). Ples se bude konat v pátek 24. března od 19 hodin v DKO Jihlava. Program plesu si můžete prohlédnout zdeVstupenky jsou již v prodeji v Cestovní kanceláři VŠPJ

více

17. 02. 2017

Obchodujeme s Indií - seminář s odborníky z praxe

Zajímá vás, jak se obchoduje s Indií? Přijďte si poslechnout informace a převzít zkušenosti od nejpovolanějších! Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci a agenturou CzechTrade a CzechInvest vás zve na seminář nejen o obchodu s Indií. Zajímá Vás podnikání? Zajímá Vás obchod? Chcete zkusit export? Pak neváhejte a přijďte 21. února na VŠPJ. Program si můžete stáhnout zde. Začínáme v 9:00.

09. 02. 2017

Přednáška doc. Laštovičky o insigniích VŠPJ

Ve středu 25.1. proběhla na VŠPJ přednáška doc. Laštovičky o insigniích - symbolech VŠPJ. Studenti Gymnázia Jihlava se během přednášky dozvěděli nejen co to jsou vysokoškolské insignie, ale také jak vznikaly přímo insignie jediné veřejné VŠ na Vysočině, Vysoké školy polytechnické Jihlava. O vysokoškolských symbolech přednášel geolog a emeritní prorektor VŠPJ, doc. Zdeněk Laštovička. Poté následovala prohlídka školy včetně laboratoří. Fotografie můžete zhlédnout v galerii.

03. 02. 2017

Ohlédnutí za Dnem otevřených dveří na VŠPJ

Den otevřených dveří na VŠPJ, konaný ve čtvrtek 2. února, se vydařil. Na VŠPJ zavítalo okolo 400 návštěvníků, kteří svou věkovou skladbou potvrdili, že na VŠPJ může studovat celá rodina. O denní studium se zajímali převážně studenti a absolventi středních škol, na kombinovanou formu studia se dotazovali nejvíce již zaměstnaní lidé a nechyběli ani senioři, kteří projevili zájem o studium na univerzitě 3. věku (U3V). Velký zájem byl o dopolední představení oborů přímo našimi studenty, návštěvníky přilákaly také skupinové prohlídky školy. Podle odpovědí v dotazníku se nejvíce návštěvníkům líbila komunikace a přístup studentů i zaměstnanců, laboratoře a celkové zázemí školy. Děkujeme všem příchozím i zúčastněným za pěkný, společně strávený den. Pokud jste se nestihli zastavit, můžete si prohlédnout alespoň fotografie.

30. 01. 2017

Rozšíření poradenských služeb pro studenty i uchazeče o studium

Vysoká škola polytechnická Jihlava rozšířila nabídku pro uchazeče o studium a studenty VŠPJ se specifickými vzdělávacími potřebami. Jedná se o poradenství a zprostředkování dalších podpůrných služeb pro úspěšný průběh studia našich studentů denního i kombinovaného typu studia. V případě zájmu o konzultaci se speciálním pedagogem pro dospělé kontaktujte přímo poradce@vspj.cz nebo Poradenské a kariérní centrum VŠPJ. Více informací naleznete na webových stránkách webových stránkách nebo v letáku.

18. 01. 2017

Den otevřených dveří na VŠPJ

V akademickém roce 2016/2017 se uskuteční  Den otevřených dveří 2. února 2017. Můžete se těšit na představení oborů přímo našimi studenty, na skupinové prohlídky budovy školy, laboratoří, knihovnen, menzy, i výukových prostor. Čeká na vás také soutěž ve finanční gramotnosti o zajímavé ceny (registrace zde). Na program se můžete podívat již nyní. Nejen pro mimo jihlavské máme připraven Speciální balíček od naší cestovní kanceláře - Prohlídku Jihlavy včetně oběda (více informací a možnost rezervace zde). Každou hodinu budeme losovat 10 výherců zvýhodněných vstupenek do ZOO Jihlava - během dne tak můžete navštívit nejen naši školu, ale také ZOO. Fotky z posledního Dne otevřených dveří si můžete prohlédnout v galerii

13. 01. 2017

Konference Indikátory kvality a ošetřovatelská péče

Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s Nemocnicí Havlíčkův Brod uspořádala odbornou konferenci na téma Indikátory kvality a ošetřovatelská péče - propojení teorie a bezpečné praxe v ošetřovatelství. Konference se v aule VŠPJ konala již počtvrté. Hlavním hostem konference byla doc. PhDr. Andrea Pokorná, Ph.D. z Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR, která seznámila účastníky konference s aktuálními požadavky na účelné sledování incidence dekubitů. Garantem akce byla doc. PhDr. Lada Cetlová, PhD. a zahájení se ujala vedoucí Katedry zdravotnických studií PhDr. Vlasta Dvořáková, PhD. Konference se konala 10. ledna 2017.

více

20. 12. 2016

Vánoční provozní doba studijního oddělení

V průběhu vánočních svátků bude omezena provozní doba studijního oddělení VŠPJ. Přejeme Vám příjemné prožití svátků vánočních. Podrobnosti naleznete zde.

16. 12. 2016

Ohlédnutí za Vánocemi na VŠPJ

Stejně jako v předchozích dvou letech byly i tentokrát Vánoce na VŠPJ věnované pomoci druhým a charitě. Letos studenti a zaměstnanci splnili přání klientům Denního a týdenního stacionáře Jihlava. Ti si přáli plyšové i zvukové hračky, deskové hry, pastelky, obrázkové knížky, ale také stůl na stolní tenis (ping-pong). Během akce vystoupili klienti jihlavského stacionáře (bubenické vystoupení Drumband a pěvecké uskupení DTS Jihlava), dětský pěvecký sbor ZŠ Křížová pod vedením Mgr. Erika Landecki, koledy zahrál také dechový kvintet z Telče. Během akce si přítomní vyzkoušeli výrobu vánočních ozdob z novinových trubiček (využívá při práci s klienty i DTS Jihlava), přebírání luštěnin za pomoci dřevěných hůlek (asijská popelka) a hru na hudební nástroje Drumbandu. Návštěvníci akce si mohli také zakoupit originální výrobky klientů DTS Jihlava z různých materiálů. Fotky z akce si můžete prohlédnout zde, video na stránkách Jihlavských listů. Děkujeme za účast i podporu všem studentům, zěměstnancům, dobrovolníkům i partnerům.

09. 12. 2016

Speciální promítání pro studenty a zaměstnance VŠPJ

Přijďte se podívat na promítání dokumentu z prsostředí organizovaného zločinu Zákon Helena, který jsme pro vás připravili v rámci projektu Ozvěny 20. Ji.hlavy na VŠPJ. Promítání se zúčastní i režisérka Petra Nesvačilová. Těšit se tak můžete nejen na snímek samotný, ale také na diskuzi s jeho autorkou. Promítání se uskuteční 13. 12. 2016 v posluchárně P3 od 18 hodin a je určeno studentům a zaměstnancům školy. Registrujte se zde.

30. 11. 2016

Vánoce na VŠPJ 2016

Letošní Vánoce na VŠPJ se budou konat ve středu 14.12. ve vstupní hale školy. Akce je věnována na podporu činnosti Denního a týdenního stacionáře Jihlava a klientů, kteří organizaci navštěvují. Pokud chcete DTS Jihlava podpořit i vy, můžete vybrat něco, co stacionář a jeho klienti opravdu potřebují, z "Nápadníku dárků" nebo se inspirovat Seznamem přání klientů. Dárečky je možné přinést přímo na akci, nebo uložit v šatně školy (místnost 1P04) každý den kromě neděle od 7 do 20 hodin. Kromě vánoční atmosféry se můžete těšit na pestrý program.

25. 11. 2016

ZEPTEJTE SE PŘÍMO REKTORA

Chcete se na něco zeptat přímo pana rektora? Ode dneška máte možnost vhodit své dotazy do k tomu určených schránek, umístěných ve vestibulu školy a u zadního východu na parkoviště, směrem k autobusovému nádraží. Neváhejte a Zeptejte se přímo rektora. Studenti mohou své dotazy vhazovat do schránky Studentské komory akademického senátu (u dveří č. 1N078).

21. 11. 2016

Movember na VŠPJ

Movember – „kníratý listopad“ dorazil i k nám na VŠPJ. Přečtěte si o něm něco více a zapojte se i vy! Během Movemberu si muži po celém světě nechávají narůst knír na podporu výzkumu a prevence rakoviny prostaty a varlat. Ženy si kníry malují či nalepují. Cílem je zvýšení povědomí o nemoci prostaty, o potřebě včasné detekce. Každoroční preventivní prohlídky jsou prvním krokem k určení diagnózy rakoviny a také základním předpokladem účinné léčby.

více

18. 11. 2016

VŠPJ si připomněla 17. listopad

VŠPJ si v letošním roce připomněla 17. listopad 1989. V předvečer Dne boje za svobodu a demokracii, 16. listopadu 2016, položili představitelé VŠPJ se zástupkyní studentů kytici k památníku 17. listopadu. Fotografie si můžete prohlédnout v galerii.

15. 11. 2016

Den boje za svobodu a demokracii

V letošním roce se VŠPJ připojí k oslavám Dne boje za svobodu a demokracii vzpomínkovým aktem, kdy dne 16. listopadu 2016 v 17:00 hodin položí představitelé VŠPJ kytici k památníku 17. listopadu (u klíčů, mapa). Akce se zúčastní také zástupci studentů.

10. 11. 2016

Ohlédnutí za JOBStartem

V úterý 8. listopadu 2016 se na VŠPJ konal již 5. ročník veletrhu pracovních příležitostí pro studenty JOBStart. Akce, jejímž cílem bylo zprostředkovat přímý kontakt mezi studenty VŠPJ a jejich potenciálními zaměstnavateli, se zúčastnilo 24 regionálních, celostátních, ale i nadnárodních subjektů z veřejného i soukromého sektoru a přibližně 350 studentů. Fotografie naleznete v galerii.

více

04. 11. 2016

Den firem JOBStart

Den firem JOBStart určený pro naše studenty se kvapem blíží. Studenti budou mít možnost konzultovat a vylepšit své životopisy, navázat kontakty s firmami i vyhrát zajímavé ceny. Už 8. 11. na VŠPJ. Více o akci naleznete na našem facebooku.

více

02. 11. 2016

Ohlédnutí za Drakiádou

Letošní Drakiáda, která se konala ve středu 26. 10. 2016 v Jihlavě na Křížku, se vydařila. Akce se zúčastnilo okolo 60 lidí z řad studentů, zaměstnanců VŠPJ i veřejnosti. I přes slabší vítr se podařilo dostat do vzduchu současně 8 draků. Společnou fotografii si můžete prohlédnout zde.

01. 11. 2016

Světový den spoření na VŠPJ

Světový den spoření jsme na VŠPJ oslavili on-line turnajem ve finanční gramotnosti. Nejlépe si vedli hráči Veronika Kašparová, Monika Krchňavá a Vladimír Řezáč. Za zodpovědné nakládání s financemi byli odměněni hodnotnými cenami, které dodala Komerční banka. Vítězce se podařilo úspěšně provést svěřenou virtuální rodinu všemi úskalími finančního rozhodování a naspořit více než 10 milionů Kč. Gratulujeme!

25. 10. 2016

20. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

Stejně jako v předchozích letech, se i letos VŠPJ stala partnerem Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Na půdě školy se bude konat seminář Média a dokument v termínu 26. - 30. 10. 2016. Letos připravujeme také "Ozvěny festivalu", kdy bychom rádi během listopadu umožnili našim studentům a zaměstnancům zhlédnout  vybraný festivalový film přímo v prostorách VŠPJ.

14. 10. 2016

Imatrikulace 2016

V pondělí 10. října se konala imatrikulace, slavnostní akademický obřad, během něhož jsou do akademické obce přijati noví studenti. Můžete si prohlédnout fotky v galerii nebo na facebooku, zhlédnout video, nebo si přečíst jeden z článků online: RegionalistJihlavský deníkJihlavská drbna, případně si koupit pátečné Jihlavské listy.

13. 10. 2016

Výběrové řízení na praktické stáže

Bylo vyhlášeno výběrové řízení na studijní pobyty, praktické stáže a absolventské stáže v LS 2016/2017! Více informací najdete zde.

více

12. 10. 2016

ERASMUS DEN

Dne 18.10.2016 se bude konat ERASMUS DEN. Od 10:00 do 14:00 proběhnou prezentace studentů VŠPJ i zahraničních studentů o jejich zkušenostech s Erasmem a dále o zahraničních školách. Erasmus den proběhne v zasedací místnosti vedle Auly. Pogram naleznete zde

12. 10. 2016

Výsledky doplňujících voleb do studentské komory Akademického senátu VŠPJ

Z doplňujících voleb do studentské komory Akademického senátu VŠPJ vzešla nová senátorka - Alena Krejčová, studentka oboru zdravotně sociální pracovník. Výsledky hlasování a zápis z voleb si můžete prohlédnout zde.

06. 10. 2016

Kvíz k Evropskému dni jazyků - výsledky

Od roku 2001 se v přibližně v 47 členských zemích Rady Evropy každé 26. září slaví Evropský den jazyků. Při této příležitosti jsme pro vás měli připravený jazykový kvíz. Nejlepších výsledků dosáhly Bartošová Štěpánka, Bencová Petra, Valentová Eva. Drobné ceny si můžete vyzvednout v kanceláři Mgr. Brychtové (místnost 2N026).

30. 09. 2016

Napsali o nás

Ačkoliv akademický rok začal teprve před pár dny, o našich akcích a novinkách jste si mohli přečíst či poslechnout v médiích i v průběhu září. O novinkách na VŠPJ hovořil pan rektor Báča v rozhovoru s Tamarou Peckovou na vlnách ČRo Region. O účasti studentů VŠPJ oboru Cestovní ruch na workshopu v Užhorodě informoval Jihlavský deníkRegionalist, zpráva však vyšla i na Ukrajině. Informace o chystané laboratoři experimentálních měřeních zveřejnil Brněnský deník. V Jihlavských listech jste si mohli přečíst rozhovor s naší stážistkou z Gruzie. O letních školách informoval Regionalist a Jihlavská drbna. Nejaktuálnější je pozvánka na výstavu Neklidný klid před bouří, kterou jsme pro vás připravili ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem v Praze. Tu můžete navštívit až do 13. listopadu. Pozvánku přinesl server Jihlavacity, také Jihlavský deník a Regionalist.

21. 09. 2016

Kvíz k Evropskému dni jazyků

Od roku 2001 se v přibližně v 47 členských zemích Rady Evropy každé 26. září slaví Evropský den jazyků. Cílem tohoto dne je podpora znalosti většího počtu jazyků a jejich celoživotního studia. Kromě toho jde o oslavu evropské jazykové rozmanitosti, jež je nástrojem většího mezikulturního porozumění a zároveň důležitou součástí bohatého dědictví našeho kontinentu.Při této příležitosti si pro vás Katedra jazyků připravila malý jazykový kvíz. Zkuste si v něm otestovat své znalosti o evropských jazycích. Nejlepší z Vás budou odměněni.

21. 09. 2016

Studenti oboru Cestovní ruch se zúčastnili workshopu na univerzitě v Užhorodu

Studenti VŠPJ oboru Cestovní ruch navštívili již potřetí Zakarpatskou Ukrajinu. V letošním roce návštěva proběhla ve dnech 4. až 9. září 2016. Deset studentů pod pedagogickým vedením dr. Evy Janouškové a dr. Jarmily Bílkovské strávilo příjemný čas s ukrajinskými kolegy ze spřátelené Užhorodské národní univerzity. Více informací naleznete zde.

více

19. 09. 2016

Místopředseda vlády Bělobrádek bude na VŠPJ představovat priority státní vědní politiky v Kraji Vysočina

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek ve čtvrtek 22. září 2016 navštíví Kraj Vysočina. Na Vysoké škole polytechnické Jihlava se setká se zástupci akademického a firemního sektoru, představí priority státní vědní politiky a bude diskutovat nad aktuálními tématy v oblasti vědy, výzkumu a inovací. Dále navštíví Centrum excelence Ústavu teoretické a aplikované mechaniky AV ČR a také konferenční centrum české Akademie věd v Třešti.

18. 09. 2016

Rozhovor s rektorem VŠPJ na vlnách Českého rozhlasu Region

Ve čtvrtek 15. 9. byl rektor VŠPJ, doc. Václav Báča hostem Tamary Peckové v dopoledním vysílání Českého rozhlasu Region. Zajímá vás, jaké novinky školu čekají v nadcházejícím akademickém roce a co se událo na VŠPJ během posledních dvou let významného? Záznam vysílání si můžete poslechnout zde

15. 09. 2016

VŠPJ vybuduje Laboratoř experimentálních měření

Díky schválení dotace zastupitelstvem Kraje Vysočina bude moci Vysoká škola polytechnická Jihlava realizovat projekt na vybudování Laboratoře experimentálních měření na VŠPJ. Projekt přispěje ke zvýšení kvality výuky nově akreditovaného studijního programu Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi. Bude také kvalitním technickým zázemím pro vědecké pracovníky. Laboratoř, jejíž vybavení uhradí Kraj Vysočina se spoluúčastí VŠPJ, bude zázemím pro univerzální testovací zařízení pro zkoušení vlastností materiálu, vybavená bude také kalibrovanými a certifikovanými měřidly.

16. 08. 2016

Oznámení o úmrtí

Vysoká škola polytechnická Jihlava s hlubokou lítostí oznamuje svým zaměstnancům a veřejnosti, že dne 13. srpna 2016 zemřel bývalý akademický pracovník a vedoucí Katedry sportu naší školy Mgr. Jaromír Fuchs.

více

05. 08. 2016

Akademická vzpomínka k 65. výročí poprav obětí politických procesů

Dnes, 3. srpna 2016, 65 let od uplynutí poprav v rámci procesu Babice, uctili památku obětí představitelé Vysoké školy polytechnické Jihlava (rektor Václav Báča), Kraje Vysočina (hejtman Jiří Běhounek), města Jihlava (náměstek primátora Jaromír Kalina) a senátor Miloš Vystrčil. Fotografie můžete zhlédnout v galerii.

více

05. 08. 2016

Nové číslo časopisu Studia Turistica

Vyšlo první číslo sedmého ročníku odborného recenzovaného časopisu Studia Turistica, který vydává Vysoká škola polytechnická Jihlava. Nové číslo je dostupné v elektronickém archivu časopisu zde

28. 07. 2016

Gramatický seminář - anglický/německý jazyk

Pokud se chcete naučit základy gramatiky angličtiny/němčiny, nebo si základy oprášit, můžete se přihlásit do 25.8. na náš gramatický seminář. Ten se bude konat od 2. do 24.9.2016 vždy v pátek odpoledne a sobotu dopoledne. Přihlásit se můžete na tomto odkaze. Plakátek k akci si můžete stáhnout zde.

19. 07. 2016

Ohlédnutí za promocemi a zakončením U3V

V minulém týdnu (12. - 15. 7.) se na VŠPJ konaly promoce našich absolventů. Těch v letošním červencovém termínu promovalo 352. S vyznamenáním letos prospělo dokonce 33 absolventů. O promocích na VŠPJ jste si mohli přečíst na stránkách Jihlavských listů (+ fotogalerie), v Jihlavském deníku, nebo třeba v Jihlavské Drbně (také na facebooku). Ve čtvrtek a v pátek v odpoledních hodinách proběhlo také vyřazení absolventů U3V, o němž jste si mohli přečíst v Jihlavském deníku a v Jihlavských listech.

Fotografie z promocí naleznete ve fotogalerii.

11. 07. 2016

Změna otevírací doby budovy VŠPJ

V období 11. 7. 2016 – 25. 9. 2016 bude hlavní budova školy otevřena pouze v pracovní dny od 6:00 do 18:00 hodin.

30. 06. 2016

Návštěva studentů SŠTO Dačice na VŠPJ

Ve středu 29.6. navštívili VŠPJ studenti oboru Ekonomika podnikání Střední školy technické a obchodní Dačice. Na VŠPJ absolvovali prohlídku školy včetně některých odborných učeben, v aule si vyslechli základní informace o škole i studiu. Žáci této střední školy se byli na VŠPJ podívat v tomto akademickém roce již podruhé. Kromě informací o studiu si od nás odnesli drobné upomínkové předměty. Foto z přivítání studentů je k dispozici na našem facebooku.

17. 06. 2016

Tichá vzpomínka

Dnes si připomínáme smutné výročí. Dne 17. 6. 1950 byli popraveni František Rod, Jan Tuček a Karel Veselý - oběti politického procesu. Jejich památku dnes uctili zástupci Vysoké školy polytechnické Jihlava. Více o procesu si můžete přečíst zde, foto z tiché vzpomínky zde.

12. 06. 2016

Sportujme s VŠPJ - připomenutí

Přibližně před měsícem pořádala Vysoká škola polytechnická Jihlava akci Sportujme s VŠPJ aneb proč bychom se netopili, v rámci níž jsme připravili po Jihlavě velké množství sportovních a pohybových aktivit. Připomeňme si akci videem. Aktivity si můžete připomenout také v programu. Po přihlášení do IS (zaměstnanci) se zobrazí zpráva z akce

09. 06. 2016

Na vývoji unikátního modelu srdce se podílí i expert z VŠPJ

Velvyslanec USA Mezinárodní tým odborníků vytvořil trojrozměrný model simulující reálnou činnost lidského srdce v rámci celosvětového projektu Living Heart. Tento virtuální model může sloužit pro digitální testování novinek, ověření účinků konkrétních postupů nebo přizpůsobení léčby konkrétnímu pacientovi. Projekt před dvěma a půl lety spustila společnost Dassault Systèmes, která dodává simulační software pro řadu průmyslových odvětví. Jsou do něj zapojeny další firmy, odborníci z klinické praxe i vysoké školy. Do vývoje jsou zapojeni také experti na biomechaniku - docent Zdeněk Horák z Vysoké školy Polytechnické Jihlava a oboroví kolegové z Fakulty stojní ČVUT.

více

08. 06. 2016

Vysoká škola polytechnická Jihlava pomáhá

V minulém týdnu předali zástupci Vysoké školy polytechnické Jihlava občanskému sdružení APLA – Vysočina o.s. symbolický šek na 15.000 Kč. Jednalo se o výtěžek z charitativní aukce, která proběhla při příležitosti konání 2. reprezentačního plesu VŠPJ. APLA o.s. (Asociace pomáhající lidem s autismem) prioritně řeší diagnostiku a vzdělávání dětí s autismem a systémovou poradenskou podporu. Ve svém Integračním centru Sasov poskytuje registrované sociální služby, denní stacionář, sociální rehabilitaci a odborné sociální poradenství. 

07. 06. 2016

ČRo Dvojka - Jak to vidí

Nedávno byl hostem pořadu Ing. Stanislav Rojík, Ph.D. Společně s moderátorkou Karolínou Koubovou se věnovali tématu Značka kvality. Je to téma, kterému se pan doktor Rojík i jeho kolegové z Katedry ekonomických studií dlouhodobě věnují. Pořad si můžete přehrát zde.

01. 06. 2016

Příjem přihlášek na U3V pro akadem. rok 2016/2017 zahájen.

Přihlášky přijímáme do 31. 7. 2016.

01. 06. 2016

Přijímací řízení pro akademický rok 2016/2017

bylo zahájeno. Přihlášky přijímáme do 31. 7. 2016

31. 05. 2016

5.jihlavská konference fetomaternální a perinatální medicíny

Ve čtvrtek 16.6.2016 se koná v aule Vysoké školy polytechnické Jihlava  5. jihlavská konference fetomaternální a perinatální medicíny. Akce je zařazena do systému celoživotního vzdělávání lékařů ČLK a do systému celoživotního vzdělávání nelékařů ČKPA. Program akce naleznete zde.

26. 05. 2016

Nalezené peníze v blízkosti školy

Dne 24.5.2016 byla na ulici Tolstého v blízkosti školy nalezena větší suma peněz. Vlastník se může přihlásit na městském úřadě.

25. 05. 2016

VŠPJ otevírá nové obory - Kvalita a bezpečná péče ve zdravotnictví (Mgr.) a Finance and Management (Bc.)

Necelý rok po akreditaci prvního magisterského studia (Komunitní péče v porodní asistenci) a po půl roce od akreditace strojírenského/technického oboru Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi se podařilo vedení VŠPJ akreditovat dva nové obory: magisterský studijní obor Kvalita a bezpečná péče ve zdravotnictví v kombinované formě studia a bakalářský obor Finance and Management v prezenční formě studia, vyučovaný kompletně v angličtině. Výuka na obou oborech započne novým akademickým rokem na konci září tohoto roku.

více

25. 05. 2016

Finance and Management - new bachelor degree programme in English

We are launching the new Finance and Management bachelor degree programme, which is economically oriented and is taught entirely in the English language. The degree programme was available only in the Czech language until now. The programme in the English language aims primarily at those interested who feel the Czech language as a language barrier in the study and also at those who are Czech/Slovak speaking students who want to work abroad, or for an international company.

20. 05. 2016

Studenti reprezentovali VŠPJ na soutěži

Studenti VŠPJ se v rámci předmětu Simulační manažerské hry zapojili do soutěže Manažerem nanečisto 2016. Čtyři týmy dvojic VŠPJ obstály velmi dobře v tvrdé konkurenci. Z 80 soutěžních týmů rozdělených do 8 skupin se naši studenti umístili na krásných pozicích takto: Maštera (FŘ), Gregor (CR) - 3. ve skupině; Nevečeřal (CR), Chvojka (CR) - 3. ve skupině; Helich (FŘ), Komínková (CR) - 3. ve skupině; Šrámková (FŘ), Teclová (FŘ) - 5. ve skupině. Jako poděkování za reprezentaci školy obdrželi studenti drobnou odměnu z rukou vedoucí předmětu Ing. Lenky Lízalové, Ph.D. Děkujeme za reprezentaci a přejeme mnoho dalších úspěchů, nejen studijních. 

více

18. 05. 2016

Den Jana Buly

V pátek 20. května 2016 si v aule VŠPJ připomeneme 64 let od popravy kněze P. Jana Buly. Ten se stal jednou z obětí babického případu z roku 1951 ve vykonstruovaném politickém procesu. Zveme vás na přednášku emeritního děkana Filozofické fakulty Univerzity Karlovy doc. Michala Stehlíka. Po přednášce bude následovat pietní akt u památníku obětem politických procesů. Vzpomínka bude zakončena mší v Rokytnici nad Rokytnou, kde Jan Bula jako kněz sloužil. Více informací naleznete zde.

17. 05. 2016

Příběh statistiky

Ve spolupráci s oddělením informačních služeb Krajské správy ČSÚ v Jihlavě jsme pro vás připravili výstavu Příběh statistiky, jejímž cílem je popularizace statistiky. Výstava se obrací ke kořenům světové i české statistiky a přináší základní orientaci v jejích dějinách. Z historického kontextu se návštěvník dozví, co a proč naši předkové pomocí statistiky zjišťovali. Prohlédnout si ji můžete před Aulou VŠPJ až do konce května.

17. 05. 2016

Sportujme s VŠPJ

Už dnes si s námi můžet zasportovat na různých místech Jihlavy. Od 10 hodin bude probíhat na Masarykově náměstí turnaj středních škol ve fotbálku na nafukovacích hřištích. Od 10 do 12 hodin je připravena "Foglarova výzva" - zájemci mohou ulovit symbolického bobříka mrštnosti po cestě z autobusového nádraží na náměstí. Po zahájení akce pro veřejnost v 12:30 se můžete těšit na pestrý program až do 18:00 hodin. 

více

12. 05. 2016

VŠPJ oslavila Mezinárodní den sester a Mezinárodní den porodních asistentek

Zdravotní sestry rozhodně nemají „na růžích ustláno“. Vysoká škola polytechnická Jihlava se rozhodla oslavit Mezinárodní den sester (12.5.) symbolicky a všem sestrám a porodním asistentkám v Kraji Vysočina předat růži jako poděkování za jejich práci i za spolupráci s naší školou. V každé z nemocnic jsme byli svědky silných emocí - překvapení, radosti, díků a často i dojetí. Opakovaně jsme slyšeli i od služebně starších sester, že je to vůbec poprvé, co si na ně někdo vzpomněl za desítky let jejich práce. Přinášíme video z akce.

více

12. 05. 2016

Velvyslanec USA navštíví VŠPJ

Velvyslanec USA Ve středu 18. 5. poctí naši školu svou návštěvou nejvyšší představitel Spojených států amerických v České republice, velvyslanec USA - Andrew H. Schapiro. Setká se zde s vedením školy a pohovoří také se studenty. Tématem přednášky a následné diskuse bude Czech – U.S. Relations and U.S: Foreign Policy Priorities.

Velvyslanec Schapiro studoval historii na univerzitě Yale, filosofii, politiku a ekonomii na Oxfordské univerzitě a svá studia zakončil v roce 1990 absolvováním práv na Harvard Law School. Informace o návštěvě budeme průběžně doplňovat.

Pozvánku si můžete prohlédnout zde.

12. 05. 2016

Velvyslanec Švýcarska navštíví VŠPJ

Velvyslanec Švýcarska V pondělí 23. 5. navštíví naši školu Markus – Alexander Antonietti, velvyslanec Švýcarska. Jeho návštěva na VŠPJ je spojena s přednáškou a diskuzí na téma „Switzerland - the Innovation Nation. Why is Switzerland the most innovative country in the world?“ Pan velvyslanec zavítá na naši školu v rámci návštěvy Kraje Vysočina. Informace o návštěvě budeme průběžně doplňovat.

05. 05. 2016

Přednáška PaedDr. Hynka Kmoníčka - "ČR, EU a svět v procesu migrace"

úterý 10. 5. na VŠPJ vystoupí s přednáškou ředitel Zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky  PaedDr. Hynek Kmoníček. Přednáška bude na velmi aktuální téma: ČR, EU a svět v procesu migrace, aneb Kdo jsme, kam jdeme a kdo jde k nám. Pozvánku naleznete zde.

27. 04. 2016

Jaké je jezdit na invalidním vozíku?

Až do 14:00 si dnes můžete na VŠPJ vyzkoušet pohyb na vozíku (projetí krátké dráhy, přejíždění různých terénů, apod.), pohyb poslepu s bílou holí, oslovit nevidomého člověka a smysluplně mu pomoci. Dále si můžete vyzkoušet, jak bezpečně pomoci člověku na vozíku, porozumět znakovému jazyku a zjistit, jak fungují makety kompenzačních pomůcek pro neslyšící. Akce probíhá v rámci roadshow projektu Chodící lidé obecně prospěšné společnosti Sirius, o. p. s. Součástí akce bude představení výzvy „Řekni to po svém“ - soutěže ve vytváření mediálního díla určeného k propagaci soužití s lidmi se zdravotním postižením. 

20. 04. 2016

Den otevřených dveří

Už v pondělí 25. 4. od 13:00 do 16:30 hodin otevře VŠPJ své dveře veřejnosti. Můžete se těšit na laboratoře a odborné učebny VŠPJ v akci, dozvíte se informace o studijních oborech, budete se moci zúčastnit vysokoškolské přednášky. Můžete se těšit také na prohlídky budovy školy a neformální diskuzi se současnými studenty. Program si můžete prohlédnout zde. Škola se nachází na Tolstého 16 v Jihlavě, leží v bezprostřední blízkosti autobusového nádraží. Další možnosti jak se k VŠPJ dopravit naleznete zde.

14. 04. 2016

Dodatečné výběrové řízení!

Bylo vyhlášeno dodatečné výběrové řízení na studijní pobyty v ZS 2016/2017 a na praktické stáže v létě 2016 a ZS 2016/2017! Informace zde, přihlášky do 28.4.2016!

08. 04. 2016

Ohlédnutí za akcí Hmyz na talíři

Ve čtvrtek 7. dubna pořádala Vysoká škola polytechnická Jihlava v rámci světového dne zdraví již po třetí akci spojenou s ochutnávkou hmyzí kuchyně. Zájemci z řad veřejnosti měli možnost ochutnat cvrčka na másle, velkého moučného červa na čili a česneku, grilované saranče i smaženého švába argentinského. Akce se těšila velkému zájmu veřejnosti i médií. Hmyzí speciality ochutnalo přibližně 400 lidí napříč generacemi. Všem zúčastněným děkujeme a doufáme, že jste si pochutnali. Video z akce si můžete prohlédnout online na stránkách Jihlavských listůiDNES.cz, iREGIONY.cz nebo v rámci celého zpravodajství na NOVA PLUS (cca v čase 15:45-17:30). O akci si můžete přečíst v dnešních Jihlavských listech a v Jihlavském deníku.

04. 04. 2016

Kurz ARTETERAPIE

Katedra sociální práce VŠPJ a centrum celoživotního vzdělávání Vám nabízejí kurz arteterapie v délce trvání 4 semestrů. Pro speciální pedagogy a psychology je kurz akreditován MŠMT. Přihlášky můžete podávat do 30. 6. 2016, zahájení kurzu v září 2016. Více informací včetně závazné přihlášky naleznete na stránkách katedry sociální práce.

31. 03. 2016

Zkoušky nanečisto

Zkouškové centrum British Council aktuálně nabízí možnost otestovat vaše jazykové znalosti a vyzkoušet si "zkoušky nanečisto" z anglického jazyka (KET/PET/FCE/CAE/CPE). Písemná a ústní část se koná 1. dubna, "poslech a psaní" 8. dubna.

29. 03. 2016

Absolventské stáže

V současnosti je vyhlášeno výběrové řízení programu Erasmus+ na absolventské praktické stáže v létě 2016 a ZS 2016/2017. Veškeré informace naleznete zde, přihlášky podávejte do 29.4.2016 do kanceláře mezinárodního oddělení č. 3N051.

21. 03. 2016

Napsali o nás

O chystané akci k Světovému dni zdraví nazvané Hmyz na talíři informoval Jihlavský deník a Novinky Vysočina.cz. O 2. Reprezentačním plese VŠPJ jste si mohli přečíst článek v Jihlavském deníku ve středu 2. března. Po přednášce MUDr. Marie Svatošové vyšel článek o lůžkových hospicech na Vysočině v Jihlavských listech, o přednášce "Hospice a umění doprovázet", jste si mohli přečíst také na stránkách Jihlavského deníku. O již proběhlé 11. Mezinárodní konferenci cestovního ruchu "Místní bohatství a cestovní ruch" vyšlo několik článků v tištěných médiích, přečíst si o ní můžete také na internetu v Jihlavském deníku online nebo na Vysočina-news.cz. Na Hitrádiu Vysočina můžete slyšet nový klip na podporu technického vzdělávání, který přinášíme ve spolupráci s firmou BOSCH. Klip namluvil Pavel Rímský.

více

16. 03. 2016

Přihlášky ke studiu ARTETERAPIE

Kromě možnosti podat přihlášky ke studiu bakalářských oborů i oboru magisterského je možné podat přihlášku ke studiu v kurzu arteterapie. Více informací o studiu i o přihlašování naleznete zde. Pro speciální pedagogy a psychology je kurz akreditovaný MŠMT, ostatní úspěšní absolventi kurzu obdrží odpovídající osvědčení o absolvování.

15. 03. 2016

Aktuální dění na škole

V úterý 15. 3. a středu 16. 3. proběhnou na VŠPJ promoce absolventů, závěrečný slavnostní ceremoniál zakončující studium. Ve středu večer (od 18 hodin) se koná další z řady Cestovatelských promítání, tentokrát věnované Srí Lance. Ve čtvrtek 17.3. se v Aule VŠPJ koná 7.jihlavská onkogynekologická konference, věnovaná onkogynekologickým kazuistikám.

07. 03. 2016

Ohlédnutí za 2. Reprezentačním plesem VŠPJ

2. Reprezentační ples Vysoké školy polytechnické Jihlava, který letos probíhal v barvách květin a jara, úspěšně navázal na velmi vydařený loňský první ročník. Po zahájení rektorem VŠPJ docentem Václavem Báčou již nastoupil na pódium výborný Zatrestband, který vytvořil v zaplněném sále příjemnou atmosféru dobrou hudbou a milým humorem...

více

07. 03. 2016

Napsali o nás

O 2. Reprezentačním plese VŠPJ jste si mohli přečíst článek v Jihlavském deníku ve středu 2. března. Po přednášce MUDr. Marie Svatošové vyšel článek o lůžkových hospicech a Vysočině v Jihlavských listech (titulní strana a pokračování článku). O přednášce "Hospice a umění doprovázet", jste si mohli přečíst také na stránkách Jihlavského deníku. O nedávno proběhlé 11. Mezinárodní konferenci cestovního ruchu "Místní bohatství a cestovní ruch" vyšlo několik článků v tištěných médiích, přečíst si o ní můžete také na internetu v Jihlavském deníku online nebo na Vysočina-news.cz a v březnovém Jihlavském expressu. Na Hitrádiu Vysočina můžete slyšet zbrusu nový klip na podporu technického vzdělávání, který přinášíme ve spolupráci s firmou BOSCH. Klip namluvil Pavel Rímský.

29. 02. 2016

Akce ve čtvrtek 3.3.2016

Ve čtvrtek pořádá Vysoká škola polytechnická Jihlava hned několik akcí.  Od 9:00 hodin můžete v aule VŠPJ navštívit přednášku Mgr. Jaroslava Zeleného na téma Registr dárců kostní dřeně v Jihlavě, v brzkých večerních hodinách máme pro absolventy připravené komentované prohlídky školy. Večer se bude konat akce společenského rázu - již 2. reprezentační ples VŠPJ, na nějž je stále možné zakoupit vstupenky.19. 02. 2016

Odborník VŠPJ již počtvrté mezi nominovanými na ocenění „Osobnost cestovního ruchu“

Dr. Jaromír Rux z katedry cestovního ruchu VŠPJ, který je jedním z předních odborníků v oblasti výchovy průvodců, byl letos již počtvrté mezi 35 nominovanými na cenu „Osobnost cestovního ruchu - Holiday World Award“. Důvodem jeho letošní nominace bylo moderní pojetí praxe studentů v cestovním ruchu.

více

10. 02. 2016

Druhý reprezentační ples VŠPJ se blíží

Po úspěchu loňského plesu zveme studenty, zaměstnance i veřejnost na 2. reprezentační ples Vysoké školy polytechnické Jihlava, tentokrát s květinovou výzdobou a barvami jara. Prožijte s námi kouzelný květinový večer, zatančete si s kapelou Zatrestband a přispějte na dobrou věc. Ples se koná 3.3.2016 od 19 hodin v DKO Jihlava.

více

04. 02. 2016

Běloruští studenti na VŠPJ

V pondělí prvního února se VŠPJ představila studentům a akademickým pracovníkům Běloruské národní technické univerzity. Hosté si poslechli prezentace o škole, organizaci a obsahu studia a to zejména v technických oborech. Prohlédli si šest specializovaných laboratoří katedry technických studií a se zájmem debatovali o podmínkách studia a uplatnění absolventů vysokých škol v České republice a Bělorusku. Fotografie si můžete prohlédnout v galerii.

01. 02. 2016

Ohlédnutí za Dnem otevřených dveří na VŠPJ (DOD)

Den otevřených dveří na VŠPJ proběhl 21.1. a zájemci během něho mohli využít možnosti prohlídky školy, návštěvy vysokoškolských přednášek i ukázky laboratoří. Nejvíce návštěvníků tentokrát přišlo z průmyslových škol (cca 200 lidí si přišlo poslechnout představení technických oborů, laboratoře navštívilo přibližně 300 osob). Návštěvníci také hojně využili možností prohlídek školy s průvodcem z řad studentů.

více

30. 01. 2016

Delegace z Běloruska navštíví VŠPJ

V pondělí prvního února přivítají zástupci VŠPJ studenty a zaměstnance Běloruské národní technické univerzity. Studenti a zaměstnanci se seznámí s VŠPJ a s možnostmi studia pro zahraniční studenty v českých programech, dozví se více informací o nabídce technických studijních oborů. Na závěr absolvují komentovanou prohlídku laboratoří. Podobná návštěva proběhla naposledy na počátku května loňského roku. Návštěvu organizuje Centrum vzdělávacích a business zájezdů EduTravel Agency.

11. 01. 2016

Oznámení o úmrtí

Vysoká škola polytechnická Jihlava s hlubokou lítostí oznamuje svým zaměstnancům a veřejnosti, že dne 10. ledna 2016 zemřel po krátké nemoci jeden z prvních akademických pracovníků naší školy doc. Ing. Alois Kružík, CSc.

více

06. 01. 2016

Podání přihlášek ke studiu oboru Zdravotně sociální pracovník

Ještě dnes máte možnost podat přihlášku ke studiu oboru Zdravotně sociální pracovník v kombinované formě studia. Přihlášky ke studiu do 2. kola můžete podat zde. Studium začíná již v únoru 2016! V případě dotazů využijte kontaktů na studijní oddělení nebo nám napište zprávu na Facebooku.

30. 12. 2015

Kurz Programování v jazyce C++

Vysoká škola polytechnická Jihlava otevírá nový kurz Programování v jazyce C++, který nabízí v rámci celoživotního vzdělávání. Kurz garantuje a lektorsky zajišťuje katedra technických studií. Rozsah je 12 hodin, čtyři sezení po třech hodinách. Termíny konání: v lednu, pondělí a čtvrtek – cca od 17:30 hod. do 19:45 hod. po dobu dvou týdnů 11. a 14. 1., pak 25. a 28. 1. 2016. Po dohodě s lektorem na první schůzce lze domluvit jiné termíny výuky. Cena kurzu: 2.160,- Kč. Min. počet účastníků je 8. Přihlášku naleznete zde

17. 12. 2015

Vánoce na VŠPJ byly vydařené

Letošní Vánoce na VŠPJ se opravdu povedly. Akce spojená s podporou charity přinesla OCHJ Klubíčko mnoho dárků: výtvarných i hygienických potřeb, drobných hudebních nástrojů, ale i dárků o které si děti z Klubíčka přímo napsaly (koloběžky, buben,...). Na akci si návštěvníci mohli vyzkoušet své znalosti vánočních zvyků, zdobení perníčků, pouštění lodiček, ale také výukové pomůcky norské metody grunnlaget. K dispozici byl také nealkoholický punč, chlebíčky a speciální jídlo - holubky - zavinutý zelný list plněný směsí masa, zeleniny, rýže a koření. Fotky z akce můžete prohlédnout zde. Děkujeme za účast i podporu všem partnerům, zaměstnancům i studentům.

11. 12. 2015

Konference Aktuální problémy cestovního ruchu 2016

Ve dnech 24. a 25. února 2016 pořáda Vysoká škola polytechnická Jihlava 11. mezinárodní konferenci na téma "Cestovní ruch a místní dědictví". Bližší informace naleznete na webových stránkách konference. Konferenci za VŠPJ organizuje Katedra cestovního ruchu.

07. 12. 2015

Vánoce na VŠPJ

Tradiční Vánoce na VŠPJ se v letošním roce budou konat ve středu 16.12. v prostorách VŠPJ. Akce je věnována na podporu činnosti Oblastní charity Jihlava - Klubíčka a dětem, které, organizaci navštěvují. V případě, že chcete pomoci i Vy, pak můžete splnit dětem přání nákupem předmětů ze Seznamu dárků. Dárečky je možné přinést přímo na akci, nebo každý den kromě neděle od 7 do 20 hodin do školní šatny (místnost 1P04). 

více

30. 11. 2015

Vývoj české ekonomiky v rámci Evropské unie - přednáška Ing. Jiřího Rusnoka

V úterý 24. listopadu 2015 vystoupil před studenty a akademiky Vysoké školy polytechnické Jihlava Ing. Jiří Rusnok, člen bankovní rady ČNB a bývalý předseda vlády  České republiky. V aule VŠPJ podal zasvěcený výklad ohledně stavu a dalšího výhledu vývoje české ekonomiky a o současné měnové politice České národní banky.

více

10. 11. 2015

EXPO 2015 - poděkování

Zájem o expozice Kraje Vysočina na EXPO 2015 v Miláně byl značný. Již během prvních 10 dní ji navštívilo 150.000 návštěvníků. Výstavním prostorem Kraje Vysočina provázeli po dobu prezentace regionu studenti oboru cestovní ruch Vysoké školy polytechnické Jihlava. Spolupráci s VŠPJ a jejími studenty ocenil v dopise rektorovi doc. Báčovi hejtman Kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek, který vyjádřil poděkování za příkladnou spolupráci, pomoc a propagaci dobrého jména Kraje Vysočina při prezentaci na EXPU 2015 v Miláně.

05. 11. 2015

Drakiáda

Tradiční Drakiáda pro studenty VŠPJ, zaměstnance a přátele se uskuteční ve středu 11. 11. 2015 na kopci Křížek nedaleko areálu Skalka od 15:00. Katedra sportů srdečně zve všechny zájemce. Více informací najdete na pozvánce.

více

04. 11. 2015

Erasmus+ dodatečné výběrové řízení na Studijní pobyty v LS 2015/2016

Bylo vyhlášeno dodatečné výběrové řízení na studentské mobility ERASMUS+ pro letní semestr 2015/2016! Nabídku destinacíveškeré formuláře a informace ohledně výběrového řízení najdete na stránkách mezinárodního oddělení. Přihlášku s povinnými přílohami můžete podat do 16.11.2015 pro studijní pobyty a do 30.11.2015 pro praktické stáže.

20. 10. 2015

Návštěva rakouských seniorů na VŠPJ

Ve středu 14. října 2015 navštívila VŠPJ skupina posluchačů Senioren-uni z Fachhochschule Krems. Od roku 2005, kdy byla na VŠPJ založena Univerzita třetího věku, je to již druhá návštěva posluchačů Univerzity třetího věku z tohoto města.

více

19. 10. 2015

ERASMUS+ pro LS 2015/2016

Bylo vyhlášeno výběrového řízení na studentské mobility ERASMUS+ pro letní semestr 2015/2016!

Nabídku destinací, veškeré formuláře a informace ohledně výběrového řízení najdete na webu zde.

Přihlášku s povinnými přílohami můžete podat do 26.10.2015 pro studijní pobyty a do 30.11.2015 pro praktické stáže.

25. 09. 2015

Studenti VŠPJ reprezentují na EXPO 2015 v Milánu

Během regionálních dnů Kraje Vysočina na EXPO 2015 v italském Milánu pomáhají s průvodcováním expozicí také studenti Vysoké školy polytechnické Jihlava. Krátký článek včetně fotografií naleznete zde.

14. 09. 2015

Mezinárodní studentský workshop „AESTHETICS IN TOURISM MARKETING“

Ve dnech 31.8 - 3.9. 2015 se konal na půdě partnerské školy Fachhochschule für Management und Kommunikation ve Vídni již 7. ročník mezinárodního studentského workshopu, tentokrát  na téma „AESTHETICS IN TOURISM MARKETING - the impact of sound, smell, colour, light and temperature in Tourism“.

více

10. 08. 2015

Napsali o nás - Polytechnická škola chystá novinky

Letní prázdniny a příhodné počasí přeje na školách všelijakým opravám a úpravám a jihlavská Vysoká škola polytechnická (VŠPJ) není výjimkou. Studenti v novém akademickém roce vstoupí do školy s novou střechou. Novinek je však více.

více

16. 07. 2015

Přihlašování ke studiu oboru Komunitní péče v porodní asistenci bylo zahájeno

Od 16.7.2015 je možné přihlásit se ke studiu nově akreditovaného magisterského oboru Komunitní péče v porodní asistenci, studijní program Specializace ve zdravotnictví. Více informací a možnost přihlášení nalezente zde.

03. 07. 2015

Provoz školy v měsících červenec - září

V období 11. 7. 2015 – 27. 9. 2015 bude hlavní budova školy otevřena pouze v pracovní dny od 6:00 do 18:00 hodin.

více

02. 07. 2015

Provoz studijního oddělení v průběhu letních prázdnin 2015

Upozorňujeme na omezené kontaktní hodiny studijního oddělení v průběhu letních měsíců. SO bude pro veřejnost a studenty otevřeno vždy ve středu v časech 8,00 - 11,00 hod. a 13,00 - 15,00 hod., a to v období od 7. 7. do 22. 9. 2015. Děkujeme za pochopení.

více

01. 07. 2015

První magisterské studium v kraji získala Vysoká škola polytechnická Jihlava

Vysoká škola polytechnická Jihlava získala akreditaci na navazující magisterské studium, obor Komunitní péče v porodní asistenci. VŠPJ se tak stala první vzdělávací institucí v Kraji Vysočina vychovávající budoucí magistry.

více

29. 06. 2015

Cestovatelské promítání na VŠPJ

V akademickém roce 2014/2015 proběhla již 9. sezona cestovatelských promítání, která na VŠPJ pořádá katedra cestovního ruchu a cestovatelský klub JihlaVANDR.

více

26. 06. 2015

Stezka "Zavátých šlépějí" vedla žáky základní školy přes VŠPJ

Žáci ZŠ Křížová spolu s paní Bohuňovskou navštívili místa, kde se před 65 lety konal soudní proces Veselý, Rod a Tuček.

více

25. 06. 2015

Zástupci katedry sociální práce představili VŠPJ na Telčském veletrhu sociálních služeb

Veletrh se konal ve dnech 18. a 19.6.2015. Za Vysokou školu polytechnickou Jihlava vystoupila paní magistra Dubnová, vedoucí katedry sociální práce.

více

21. 06. 2015

Úspěšný postup do finále

Bakalářská práce absolventky oboru Cestovní ruch mezi pěti nejlepšími v celostátní soutěži agentury CzechTourism.

více

18. 06. 2015

Na půdě VŠPJ se setkali experti z platformy Spolupráce vysokých škol ERDV

Ve středu 17. 6. 2015  se na půdě Vysoké škole polytechnické Jihlava setkali zástupci českých a dolnobavorských vysokých škol, zapojených do Evropského regionu Dunaj - Vltava (ERDV).

více

16. 06. 2015

Napsali o nás: Studenti z Ukrajiny navštívili jihlavskou školu

 V Jihlavě proběhl výměnný pobyt studentů a akademických pracovníků Užhorodské národní univerzity na Vysoké škole polytechnické Jihlava v termínu 17. – 21. května 2015. 

více

15. 06. 2015

VŠPJ pomáhá zlepšovat kvalitu života lidem s autismem

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádala v letošním roce výroční ples. Část výtěžku z dobročinné aukce, která probíhala během plesu, byl věnován občanskému sdružení  APLA Vysočina - Asociaci pomáhající lidem s autismem. 

více

10. 06. 2015

Rekonstrukce historické auly Vysoké školy polytechnické Jihlava získala čestné uznání v soutěži Stavba Vysočiny 2014

Rekonstrukce získala ocenění v kategorii Stavby občanské vybavenosti za citlivý návrat k původnímu architektonickému výrazu.

více

08. 06. 2015

První ročník soutěžě Účtování versus účetnictví zdárně proběhl

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádala dne 3. června 2015 první ročník soutěže „Účtování versus účetnictví“. Do soutěže se zapojili studenti oboru Obchodní akademie ze čtyř středních odborných škol z Kraje Vysočina (OA, SZŠ, SOŠ služeb a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Jihlava, Manažerská akademie – SOŠ Jihlava, OA a HS Havlíčkův Brod a Gymnázium a OA Pelhřimov). 

Výsledková listina ke stažení dostupná zde, fotogalerii k akci naleznete zde.

více

03. 06. 2015

Sportovní úspěch studenta VŠPJ

Adam Lavička, student oboru Finance a řízení, úspěšně reprezentoval naši školu na akademickém mistrovství ČR v závodu na horských kolech, kde obsadil třetí místo v kategorii muži.

více

29. 05. 2015

Aula VŠPJ soutěží o titul Stavba roku Kraje Vysočina

Do letošního, třináctého ročníku soutěže Stavba Vysočiny se přihlásilo 28 projektů včetně Rekonstrukce historické auly Vysoké školy polytechnické Jihlava. K získání titulu Cena veřejnosti ji můžete pomoci i vy. 

více

26. 05. 2015

Výměnný pobyt studentů a akademických pracovníků Užhorodské národní univerzity na Vysoké škole polytechnické Jihlava

Již třetím rokem pokračuje spolupráce katedry cestovního ruchu Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) a Fakulty cestovního ruchu Užhorodské národní univerzity. V letech 2013 a 2014 proběhly každoročně dva týdenní výměnné pobyty studentů a akademických pracovníků obou škol v Jihlavě a v Užhorodu. V letošním roce navštívila skupina ukrajinských kolegů Jihlavu ve dnech 17. – 21. května.

Celou zprávu naleznete zde.

25. 05. 2015

Hejtman Jiří Běhounek ocenil studentku VŠPJ

V pátek 22.5. ocenil hejtman Jiří Běhounek naši studentku oboru Všeobecná zdravotní sestra Hanu Balabánovou. Ta byla vloni v listopadu svědkem kolapsu staršího občana na nádraží ve Žďáru nad Sázavou. Poskytla mu okamžitou první pomoc a tím mu zachránila život. Hance gratulujeme a děkujeme za její profesionální a skromné jednání. Fotografie z předání naleznete zde. Můžete se také podívat na seznam oceněných záslužnou medailí. Kompletní fotogalerie je dostupná na facebooku školy.

12. 05. 2015

Studenti z Užhorodu na VŠPJ

Ve dnech 17. 5. – 21. 5. 2015 bude Vysoká škola polytechnická Jihlava hostit skupinu deseti studentů Fakulty turismu Užhorodské národní univerzity a jejich pedagogický doprovod. Studenti oboru Cestovní ruch z Užhorodu a z Jihlavy absolvují týdenní společný workshop v rámci každoročních výměnných pobytů, které obě vysoké školy zahájily v roce 2013. Více zde

05. 05. 2015

Nabídka letních škol pro zájemce o informatiku

Katedra elektrotechniky a informatiky VŠPJ pořádá v srpnu 2015 letní školy určené především středoškolákům, kteří se zajímají o počítačové sítě, vývoje aplikací pro Android nebo programování PHP a  tvorbu webu. Více informací o obsahu jednotlivých kurzů a přihlášku najdete na stránkách katedry.

04. 05. 2015

Příspěvek z VŠPJ k odborné ekonomické debatě

Periodikum Vlády ČR Veřejná správa č.7/2015 uveřejnilo příspěvek o financování neziskových organizací, jehož autorkami jsou Ing. Věra Nečadová z katedry ekonomických studií a absolventka VŠPJ Bc. Kristýna Čevelová, která patří k řadě studentů oceněných katedrou za nejlepší bakalářskou práci. 

27. 04. 2015

Den absolventů VŠPJ

Srdečně zveme všechny absolventky a absolventy VŠPJ v sobotu 16. 5. 2015 na Den absolventů VŠPJ, který se uskuteční od 14:00 do 18:00. Připravena pro Vás bude prohlídka školy i neformální setkání s vyučujícími a ostatními absolventy u malého pohoštění. Více informací včetně odkazu na přihlašovací formulář naleznete na informačním letáku. Těšíme se na Vás.

23. 04. 2015

Tvůrčí seminář Interpretace místního dědictví pro studenty oboru Cestovní ruch. Hostem prvního bloku byl architekt David Vávra.

Katedra cestovního ruchu VŠPJ ve spolupráci s neziskovou organizací Slavonická renesanční, obecně prospěšná společnost, připravila na tři jarní páteční dopoledne atraktivní seminář Interpretace místního dědictví.  Kromě odborných přednášek lektorů a zajímavých hostů byla pro studenty oboru Cestovní ruch připravena praktická zadání úkolů, zúčastnění také dostali možnost vyzkoušet si aplikovat získané poznatky o správném prezentování místního dědictví v praxi.

více

16. 04. 2015

Vysokoškoláci ze zahraničí se v Jihlavě učí, jak řídit ZOO

V týdnu od 20. do 24. dubna pořádá Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) ve spolupráci se Zoo Jihlava už potřetí takzvaný International Business Week, tedy mezinárodní týden projektových aktivit. Kromě studentů VŠPJ na něj přijedou studenti z Portugalska, Belgie, Nizozemska, Francie, Litvy a Lotyšska. Celou zprávu včetně fotografií naleznete na stránkách katedry ekonomických studií.

16. 04. 2015

Den otevřených dveří VŠPJ - duben 2015

Děkujeme všem, kteří včera navštívili naši školu v rámci dne otevřených dveří. Na závěr celého dne proběhlo slosování o externí pevný disk a dále propagační balíčky VŠPJ. Výherci se stali: Bc. Alois Pindjak, Nikola Wejwodová a Michaela Smejkalová. Gratulujeme.

15. 04. 2015

EXPO 2015 se studenty z VŠPJ

Čtyři studenti oboru cestovní ruch byli vybráni, aby v září letošního roku provázeli expozicí Kraje Vysočina na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně. Více podrobností uvádí tisková zpráva Kraje Vysočina

14. 04. 2015

Sportovní turnaje 15.4.2015

Během Dne otevřených dveří 15.4.2015, kdy je vyhlášené rektorské volno, se mohou studenti VŠPJ zúčastnit turnajů ve volejbalu, anebo nohejbalu dvojic nebo trojic. Podrobnosti na plakátu

10. 04. 2015

Výběrové řízení Gerlev

Stipendium Sports for All, Sports Academy Gerlev, Dánsko. Mezinárodní oddělení vypisuje výběrově řízení na 2 stipendia programu Sport for All. Bližší informace naleznete na stránkách mezinárodního oddělení. Uzávěrka přihlášek 17. 4. 2015.

07. 04. 2015

Erasmus+: studijní pobyty a praktické stáže

Bylo vyhlášeno výběrového řízení na zimní semestr 2015/2016. Nabídku destinací, harmonogram výběrového řízení a další důležité informace naleznete na stránkách mezinárodního oddělení. Přihlášku a povinné přílohy můžete podat do 17. 4. 2015 do 12:00 do kanceláře mezinárodního oddělení. 

24. 03. 2015

Ministryně pro místní rozvoj na VŠPJ

V pondělí 23. 3. 2015 navštívila VŠPJ ministryně pro místní rozvoj Ing. Karla Šlechtová. Kromě setkání s odbornou veřejností proběhla i přednáška a diskuse se studenty o strategii rozvoje ČR, čerpání evropských finančních zdrojů, veřejných zakázkách a dalších tématech. Fotogalerie

17. 03. 2015

Promoce absolventů VŠPJ poprvé v nově zrekonstruované historické aule

V úterý 17. a ve středu 18. 3. 2015 proběhly slavnostní promoce absolventů VŠPJ poprvé v nově zrekonstruované historické aule. Celkem bylo v těchto dnech promováno 128 absolventů (61 absolventů oboru Cestovní ruch, 36 z oboru Finance a řízení, 16 z oboru Všeobecná sestra, 4 z oboru Porodní asistentka, 6 z oboru Aplikovaná informatika a 5 z oboru Počítačové systémy). 

16. 03. 2015

Přednáška ministryně pro místní rozvoj ČR paní Ing. Karly Šlechtové na VŠPJ

Zveme odbornou veřejnost na přednášku ministryně pro místní rozvoj ČR paní Ing. Karly Šlechtové, která se uskuteční v pondělí 23. března v aule VŠPJ od 14:00 do 15:30. Obsahem vystoupení paní ministryně budou zejména aktuální informace o stavu připravenosti ČR na čerpání evropských fondů v plánovacím období 2014 až 2020.

více

11. 03. 2015

Kurz arteterapie

Katedra sociální práce VŠPJ a centrum celoživotního vzdělávání Vám nabízejí kurz arteterapie v délce trvání 4 semestrů. Pro speciální pedagogy a psychology je kurz akreditován MŠMT. Přihlášky můžete podávat do 30. 6. 2015, zahájení kurzu v září 2015. Více informací včetně závazné přihlášky naleznete na stránkách katedry sociální práce.

více

09. 03. 2015

Podání přihlášek ke studiu pro akademický rok 2015/2016

Vyhlašujeme přijímací řízení pro obor Zdravotně sociální pracovník (kombinovaná forma studia).

Do 6. 12. 2015 můžete podávat přihlášky ke studiu do 1. kola přijímacího řízení.

V případě dotazů využijte kontaktů na studijní oddělení nebo nám napište zprávu na Facebooku.

09. 03. 2015

Ohlédnutí za Reprezentačním plesem VŠPJ

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili Reprezentačního plesu VŠPJ a samozřejmě také všem sponzorům, kteří tuto oslavu 10 let školy podpořili. Fotografie z průběhu večera jsme pro vás zveřejnili ve fotogalerii školy.

06. 03. 2015

Již 8. svazek IGLAVIA DOCTA

Čtenářům sportovcům přináší nejnovější titul ediční řady Iglavia Docta první česky psanou publikaci o Matěji Žďárském (1856 – 1940), celosvětově proslaveném zakladateli alpského lyžování. Publikace je volně dostupná ke stažení na stránkách školy v menu tvůrčí činnost a projekty.

více

04. 03. 2015

Napsali o nás: V Jihlavě řešili perspektivy rozvoje cestovního ruchu, V Jihlave aj o Piešťanoch

Na webových stránkách Travel Trade Gazette byl zveřejněn článek o konferenci „Aktuální problémy cestovního ruchu“, která se na VŠPJ uskutečnila ve dnech 25. a 26. února 2015. Taktéž na slovenském portálu pnky.sk vyšel článek V Jihlave aj o Piešťanoch - report z konferencie o cestovnom ruchu.

25. 02. 2015

Jaromír Rux obdržel medaili VŠPJ

Dne 25. 2. 2015 udělil rektor doc. MUDr. Václav Báča, Ph.D., historicky druhou medaili Vysoké školy polytechnické Jihlava. Obdržel ji RNDr. PaedDr. Jaromír Rux, CSc., akademický pracovník katedry cestovního ruchu VŠPJ, za rozvoj terciárního vzdělávání v oboru cestovní ruch v Kraji Vysočina a za odborný přínos v oboru, především v oblasti průvodcovské činnosti.

více

19. 02. 2015

Mezinárodní konference o cestovním ruchu v Jihlavě již po desáté

V termínu 25. – 26. února 2015 pořádají katedra cestovního ruchu Vysoké školy polytechnické Jihlava a příspěvková organizace Vysočina Tourism jubilejní 10. ročník mezinárodní konference „Aktuální problémy cestovního ruchu“ na téma Cestovní ruch: vývoj - změny - perspektivy.

více

10. 02. 2015

Programátoři z praxe se zdokonalovali na VŠPJ

Katedra elektrotechniky a informatiky VŠPJ již přes rok spolupracuje s neziskovou organizací Google Developer Group Jihlava (GDG Jihlava). Spolupráce se týká zejména pořádání vzdělávacích aktivit a setkávání vývojářů i dalších technických nadšenců z Vysočiny. Akcí se účastní i řada studentů či absolventů oborů Počítačové systémy a Aplikovaná informatika VŠPJ.

více

05. 02. 2015

Stále ještě můžete podat přihlášku na praktickou stáž Erasmus+

Až do 26. 2. 2015 můžete podávat přihlášky na praktické stáže Erasmus+ na období březen - září 2015. Veškeré informace jsou k dispozici na stránkách mezinárodního oddělení.

02. 02. 2015

Studentské úterý v multikině CineStar Jihlava

Cinestar Jihlava ve spolupráci s VŠPJ zve studenty a zaměstnance VŠPJ na předpremiéru filmu Kobry a užovky za zvýhodněnou cenu 99 Kč. Předpremiéra se uskuteční v úterý 10. února 2015 od 18:00 v multikině CineStar Jihlava. Více informací naleznete na pozvánce.

27. 01. 2015

Erasmus+: Výběrové řízení na praktické stáže na období únor - září 2015

Bylo vyhlášeno výběrové řízení na praktické stáže. Přihlášky na praktické stáže Erasmus+ na období únor - září 2015 můžete podávat do 3. 2. 2015. Více informací naleznete na stránkách mezinárodního oddělení.

27. 01. 2015

Napsali o nás: Rozhovor s rektorem VŠPJ

V úterním vydání Jihlavských listů byl otištěn rozhovor s rektorem VŠPJ docentem Václavem Báčou.

20. 01. 2015

Úspěch studentek oboru Cestovní ruch v celostátní soutěži „PROFI GO 2015 – turistický produkt“

Tým studentek oboru Cestovní ruch VŠPJ ve složení Petra Ročková, Lucie Litnerová a Klára Jeřábková se umístil na výborném 3. místě v celostátní soutěži „PROFI GO 2015 – turistický produkt“.

více

19. 01. 2015

Napsali o nás

Lidé si prohlédli aulu a zkusili si "stáří" uvedly o dni otevřených dveří Jihlavské listy 16. 1. 2015 a veřejnost se tak seznámila zejména s modernizovanou historickou aulou a studentkou Hanou Balabánovou oceněnou za záchranu lidského života. 

16. 01. 2015

Den otevřených dveří 2015

Děkujeme všem, kteří včera navštivili naši školu v rámci dne otevřených dveří. Na závěr celého dne proběhlo slosování o 3 externí disky a výherci se stali: Lukáš Svoboda, Zdeněk Sýkora a Marie Bartušková. Gratulujeme.

12. 01. 2015

Světový den boje proti rakovině

Katedra zdravotnických studií VŠPJ Vás srdečně zve na odborné přednášky pro širokou veřejnost konané při příležitosti Světového dne boje proti rakovině. Přednášky a praktické ukázky se uskuteční ve středu 4. 2. 2015 na VŠPJ od 14:00. Více informací naleznete v programu akce.

07. 01. 2015

Kraj daroval VŠPJ 1 000 000 Kč

V závěru roku 2014 obdržela Vysoká škola polytechnická Jihlava na svůj účet přesně jeden milion korun. Jednalo se o finanční dar Kraje Vysočina, který jeho zastupitelé schválili 16. prosince 2014.

více

23. 12. 2014

Radostné Vánoce a PF 2015

Přejeme všem krásné vánoční svátky a Nový rok a hodně štěstí, zdraví, radosti a úspěchů v osobním životě, při studiu i v práci po celý rok 2015!

18. 12. 2014

10. Vánoce na VŠPJ přinesly bohatou nadílku Dětskému centru Jihlava

V rámci oslavy 10. Vánoc na VŠPJ, kterou zorganizovali studenti školy ve středu 17. prosince 2014, se s velkým úspěchem setkala charitativní věcná sbírka pro Dětské centrum Jihlava. Pro výtěžek sbírky ve formě hraček, dětské kosmetiky a hygienických potřeb si dospělí zástupci i děti z dětského centra přišli osobně. Společně s ostatními účastníky oslav se kromě toho mohli zúčastnit vánoční dílny nebo si poslechnout hudební vystoupení, nechybělo ani vánoční cukroví. Foto 1, 2, 3

více

11. 12. 2014

Provoz školy o vánočních svátcích

Budova vysoké školy je v prosinci naposledy otevřena v pondělí a v úterý 22. a 23. 12. (studijní oddělení je 23. 12. uzavřeno) a 29. a 30. 12. 2014. Ve dnech 24.- 28. a  31.12. 2014 a 1. 1. 2015 je budova zavřená.
Otevřeno v běžném provozu je v pátek 2. 1. 2015 a v sobotu 3. 1. 2015.  

11. 12. 2014

Charitativní sbírka v rámci 10. Vánoc na VŠPJ

V rámci oslavy 10. Vánoc na VŠPJ, která proběhne ve středu 17. prosince od 14:00 v prostoru před aulou, organizuje studentská komora AS charitativní sbírku pro Dětské centrum Jihlava. Přispívat můžete již nyní zakoupením dětské kosmetiky českých výrobců či hygienických potřeb a předáním do šatny VŠPJ (sběrné místo pro uložení zakoupených věcných darů) od 10. 12. do 17. 12. 2014 do 15:00. Výtěžek sbírky bude předán dětským i dospělým zástupcům Dětského centra Jihlava v rámci středeční oslavy 10. Vánoc na VŠPJ. Dále se můžete těšit také na flétnový a smyčcový sbor a na vánoční dílny.

10. 12. 2014

Dobrý skutek studentky VŠPJ

Hana Balabánová, studentka 3. semestru oboru Všeobecná sestra na VŠPJ, pomohla zachránit život člověka, který 28. 11. 2014 zkolaboval na nádraží ve Žďáře nad Sázavou. Její profesionální  a skromné jednání si zaslouží naše poděkování.  

05. 12. 2014

LOGOS POLYTECHNIKOS – prestižní národní periodikum

Časopis LOGOS POLYTECHNIKOS Vysoké školy polytechnické Jihlava byl rozhodnutím Rady pro výzkum, vývoj a inovace zařazen na Seznam recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v ČR pro rok 2015. Tento statut je veřejným uznáním jeho dlouhodobě kvalitního odborného obsahu.

04. 12. 2014

JOBStart 2014 s rekordní účastí

Ve středu 3. prosince 2014 se v prostorách VŠPJ uskutečnil DEN FIREM JOBStart, jehož již třetí ročník charakterizovala rekordní účast studentů. Cílem akce bylo nabídnout studentům a absolventům možnost k nastartování kariéry zajištěním přímého kontaktu se zaměstnavateli, zástupci 13 firem a institucí měli příležitost vybrat zájemce pro praxi nebo obsazení pracovního místa. Fotogalerie

více

01. 12. 2014

Členka akademické rady VŠPJ Jana Fialová získala prestižní ocenění

Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu a zároveň členka akademické rady VŠPJ Jana Fialová obdržela 28. listopadu 2014 ve Španělském sále Pražského hradu prestižní ocenění „LADY PRO“. Ocenění uděluje panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědeckotechnickou spolupráci COMENIUS. Více informací naleznete na stránkách Kraje Vysočina. Gratulujeme. 

01. 12. 2014

Obměna ve Správní radě VŠPJ

Od 1. prosince 2014 se stává předsedou Správní rady VŠPJ prof. MVDr. Vladimír Večerek,CSc.,MBA, prorektor Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, a místopředsedy jsou Mgr. Petr Černikovský a Ing. Jaroslav Vymazal. Aktuální složení Správní rady je zde

více

19. 11. 2014

Nové vedení Akademického senátu VŠPJ

V čele Akademického senátu VŠPJ od 19. 11. 2014 stojí Ing. Irena Fatrová z katedry ekonomických studií. Místopředsedou a předsedou studentské komory senátu se stal Jakub Čermák z oboru Cestovní ruch.

více

18. 11. 2014

Erasmus+: 2. dodatečné výběrové řízení na studijní pobyty v LS 2014/2015

Stále se ještě můžete přihlásit na studijní pobyty. Bylo vyhlášeno 2. dodatečné výběrové řízení na studentské mobility v LS 2014/2015. Přihlášky prosím podávejte do 25. 11. 2014 do 15:00. Informace naleznete na webu mezinárodního oddělení.

14. 11. 2014

Pietní akt k listopadovým událostem

Ve  čtvrtek 13. 11. 2014 si vedení VŠPJ a zástupci akademické obce připomněli 25. výročí pádu komunismu a 75 let od událostí listopadu 1939. Položení květin u památníku obětem komunismu se zúčastnil také primátor města Jihlavy Rudolf Chloupek a radní Kraje Vysočina Martin Hyský. Foto

14. 11. 2014

Výsledky řádných voleb do Akademického senátu VŠPJ

Ve dnech 11. - 13. 11. 2014 se na VŠPJ uskutečnily řádné volby do Akademického senátu VŠPJ na tříleté funkční období od 19. listopadu 2014 do 18. listopadu 2017. Výsledky naleznete v Zápisu o průběhu a výsledku voleb členů AS VŠPJ.

13. 11. 2014

Den firem JOBStart 2014

Poradenské centrum pro studenty zve všechny studenty a absolventy na 3. ročník Dne firem JOBStart 2014, který se uskuteční ve středu 3. 12. 2014 na VŠPJ. V brožuře, kterou jsme pro Vás připravili, naleznete všechny potřebné informace včetně seznamu 14 firem a institucí, které Vám nabídnou nejen praxe a stáže, ale také brigády a pracovní uplatnění. Těšíme se na Vás.

07. 11. 2014

Noví členové Správní rady

Ministr školství jmenoval s účinností od 7. 11. 2014 nové členy Správní rady VŠPJ, kteří budou v následujícím šestiletém funkčním období svou erudicí napomáhat činnosti a fungování tohoto orgánu veřejné vysoké školy. 

více

05. 11. 2014

Erasmus+ Dodatečné výběrové řízení

Mezinárodní oddělení VŠPJ vyhlašuje dodatečné výběrové řízení na studentské mobility a praktické stáže studentů v letním semestru 2014/2015. Přihlášky můžete podávat do 12. 11. 2014 na studijní pobyty a do 5. 12. 2014 na praktické stáže. Více informací naleznete na stránkách mezinárodního oddělení.

31. 10. 2014

Nový svazek IGLAVIA DOCTA

V rámci své ediční řady IGLAVIA DOCTA vydává VŠPJ již VII. svazek, tentokrát s názvem Viri docti Iglaviensis s podtitulem Učení muži jihlavští aneb deset rektorů jihlavské latinské městské školy.

29. 10. 2014

Kandidátní listina pro volby do AS

Volební komise zveřejnila seznam kandidátů z řad studentů a akademických pracovníků pro listopadové volby do Akademického senátu VŠPJ. 

21. 10. 2014

V celostátní soutěži "O nej studentskou práci" již podruhé zvítězila absolventka VŠPJ

Absolventka oboru Cestovní ruch Bc. Nikol Hrbáčová se stala vítězkou v kategorii Bakalářská práce v prestižní soutěži "O nej studentskou práci", kterou vyhlásila Asociace hotelů a restaurací České republiky. Bakalářská práce nese název "Marketingový výzkum a potencionální vývoj Dolní oblasti Vítkovic", vedoucí práce je Ing. Dagmar Frendlovská, Ph.D. Autorce i vedoucí práce k úspěchu srdečně blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci VŠPJ v celostátní konkurenci ostatních vysokých škol zaměřených na cestovní ruch.

více

16. 10. 2014

Přestěhování kanceláře British Council a kanceláře U3V

Kancelář Zkouškového centra British Council a U3V byla přesunuta do prvního patra (za knihovnou sejít do mezipatra, číslo dveří 1N079) viz plánek.

15. 10. 2014

Erasmus+ Výběrové řízení pro studenty na letní semestr 2014/2015

Bylo vyhlášeno výběrové řízení na studentské mobility ERASMUS+ (studijní pobyty a praktické stáže) na LS 2014/2015. Nabídku destinací, veškeré formuláře a další informace ohledně výběrového řízení naleznete na stránkách mezinárodního oddělení. Přihlášky lze podat do 24. 10. 2014.

13. 10. 2014

Den firem JOBStart 2014

VŠPJ pro Vás připravuje již 3. ročník Dne firem JOBStart 2014, který se uskuteční ve středu 3. prosince 2014. Zájemci z řad firem a institucí se stále mohou přihlásit, nejpozději však do 21. 10. 2014. Více informací o konané akci i podmínkách účasti naleznete na stránkách Dne firem JOBStart.

09. 10. 2014

Vyhlášení řádných voleb do Akademického senátu VŠPJ

11. - 13. listopadu 2014 se uskuteční řádné volby do Akademického senátu Vysoké školy polytechnické Jihlava. Více informací zde.

08. 10. 2014

Na VŠPJ vznikla aplikace pro porotce, automatizace minipivovaru i 3D LED krychle

Většina bakalářských prací zpracovávala konkrétní prakticky zaměřené téma obvykle na zadání z aplikační sféry. Vznikla tak například softwarová aplikace k určení výřezů klád pomocí průmyslové kamery pro jihlavskou firmu zabývající se automatizací, aplikace pro správu pojistných smluv pro makléřskou firmu, řešení počítačové sítě pro lyžařské středisko na Vysočině či aplikace zpracovávající data ze silniční a drážní váhy pro akciovou společnost podnikající v zemědělství.

více

24. 09. 2014

Vzdělávání manažerů působících v sociální oblasti

Dne 30. září 2014 bude ukončena realizace projektu s názvem „Prohloubení nabídky dalšího vzdělávání na VŠPJ a SVOŠS v Jihlavě“, v  jehož rámci bylo za účasti VŠPJ, Soukromé vyšší odborné školy sociální Jihlava, o.p.s. a dalších odborníků vytvořeno 15 výukových modulů zaměřených na vzdělávání vedoucích pracovníků příspěvkových organizací Kraje Vysočina poskytujících sociální služby.

více

23. 09. 2014

VŠPJ opět v obležení studentů

V pondělí 22. 9. 2014 začal na VŠPJ zimní semestr nového akademického roku 2014/2015. Za vysokoškolským studiem do Jihlavy přišlo v tomto akademickém roce celkem 2826 studentů, kteří budou usilovat o získání titulu bakalář v sedmi nabízených studijních oborech zaměřených na finance, cestovní ruch, informatiku, zdravotnictví a sociální práci.

více

15. 09. 2014

Napsali o nás: Nový rektor polytechniky je ve funkci. Chce zavést magisterské obory

Na zpravodajském portálu iDNES.cz byl zveřejněn rozhovor s rektorem doc. MUDr. Václavem Báčou, Ph.D. Fotografie ze čtvrteční slavnostní inaugurace si můžete prohlédnout v oficiální fotogalerii VŠPJ.

12. 09. 2014

Inaugurace rektora VŠPJ

Ve čtvrtek 11. září 2014 se uskutečnila ve velké gotické síni jihlavské radnice slavnostní inaugurace nového rektora jihlavské polytechniky doc. MUDr. Václava Báči, Ph.D. Obřadu, který byl zahájen v 11:00 hodin fanfárami a nástupem hostů v talárech a s akademickými insigniemi, se zúčastnili nejen zástupci akademické obce VŠPJ, její emeritní rektoři Ladislav Jirků a Jakub Novotný a představitelé jiných vysokých škol, ale také hejtman Kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek a primátor Statutárního města Jihlava Ing. Jaroslav Vymazal. První fotografie zde, zde a zde.

více

01. 09. 2014

Mezinárodní studentský workshop Průzkum nabídky služeb cestovního ruchu pro osoby s handicapem

Ve dnech 8. až 11. září 2014 proběhne na katedře cestovního ruchu Vysoké školy polytechnické Jihlava již šestý ročník mezinárodního studentského workshopu VŠPJ – FH Wien.

více

27. 08. 2014

Studenti opět navštíví Zakarpatskou Ukrajinu

Skupina studentů oboru Cestovní ruch se chystá na druhou návštěvu Zakarpatské Ukrajiny, která se uskuteční 1. až 4. září 2014. Celkem deset studentů jihlavské polytechniky s pedagogickým doprovodem bude pobývat v Užhorodu.

více

21. 08. 2014

Změny ve vedení VŠPJ

Do svých funkcí nově nastoupili Ing. Miloslav Reiterman (prorektor pro studium) a doc. Dr. Ing. Jan Voráček, CSc. (prorektor pro tvůrčí činnost). Nově jsou členy užšího vedení také Ing. Zdeněk Horák, Ph.D. a RNDr. Mgr. Stanislava Pachrová, Ph.D. Kontakty na členy užšího vedení naleznete v sekci Vedení školy.

07. 08. 2014

Gramatické semináře AJ/NJ

Centrum celoživotního vzdělávání VŠPJ pořádá od září 2014 semináře z anglické nebo německé gramatiky vhodné pro začátečníky či zájemce o zdokonalení základů gramatiky. Přihlášky je možné podat do 25. 8. 2014 včetně, podrobnosti zde.

04. 08. 2014

Studia Turistica

V těchto dnech vyšlo jubilejní číslo 5. ročníku jediného česky psaného recenzovaného odborného elektronického časopisu o cestovním ruchu - Studia Turistica. Nové číslo je dosažitelné na adrese: https://www.vspj.cz/tvurci-cinnost-a-projekty/casopisy-vspj/studia-turistica.

24. 07. 2014

Jmenování nového rektora

Dnes 24. 7. 2014 se v Trůnním sále Pražského hradu uskutečnil ceremoniál, na kterém byl doc. MUDr. Václav Báča, PhD., jmenován prezidentem republiky do funkce rektora Vysoké školy polytechnické Jihlava. Foto

více

14. 07. 2014

Zdeněk Brtnický z Valdštejna

VŠPJ vydala v pořadí již šestý svazek v rámci ediční řady IGLAVIA DOCTA, tentokrát o renesančním šlechtici a vzdělanci Zdeňkovi Brtnickém z Valdštejna.

11. 07. 2014

VŠPJ modernizuje a opravuje

VŠPJ se v těchto dnech pustila do rozsáhlých stavebních prací, které proběhnou v její budově na Tolstého ulici. Projekt „Rekonstrukce střešních plášťů, fasád vnitrobloku a auly“ v hodnotě téměř 15 milionů korun počítá s rekonstrukcí krovu, střechy včetně okapů a hromosvodů, opravou oken a fasád ve vnitrobloku budovy a modernizací historické auly.

více

01. 07. 2014

Provoz školy v období od 7. 7. 2014 do 21. 9. 2014

V období od 7. 7. 2014 do 21. 9. 2014 bude budova školy otevřena pouze v pracovní dny od 6:00 do 18:00 hodin. Přejeme všem pěkné léto.

23. 06. 2014

Státnice v plném proudu

Až do 27. června probíhají na VŠPJ státní závěrečné zkoušky. Na oborech Aplikovaná informatika a Počítačové systémy je ukončili již v minulém týdnu a v těchto dnech ještě pokračují u odborných zkoušek a obhajob bakalářských prací studenti z ostatních oborů - Cestovní ruch, Finance a řízení, Porodní asistentka a Všeobecná sestra.    

10. 06. 2014

Erasmus+ Dodatečné výběrové řízení

Mezinárodní oddělení VŠPJ vyhlašuje dodatečné výběrové řízení na praktické stáže studentů v zimním semestru 2014/2015. Přihlášky můžete podávat do 19. 6. 2014. Více informací naleznete na stránkách mezinárodního oddělení.

02. 06. 2014

Volby kandidáta na jmenování rektorem VŠPJ

Akademický senát Vysoké školy polytechnické Jihlava dnes zvolil kandidáta na funkci rektora VŠPJ, a to doc. MUDr. Václava Báču, PhD.

28. 05. 2014

Historie a přítomnost Vysoké školy polytechnické Jihlava

V těchto dnech bylo vydáno další číslo neperiodického popularizujícího bulletinu Historie a přítomnost Vysoké školy polytechnické Jihlava.

28. 05. 2014

Výdej obědů ve zkouškovém období

Během zkouškového období od 2. do 30.6. 2014 vydává menza obědy do 13.30 hodin.

21. 05. 2014

Na VŠPJ proběhne druhý výměnný pobyt studentů oboru cestovní ruch z Užhorodu

Po úspěšném prvním roce spolupráce katedry cestovního ruchu VŠPJ s Fakultou turismu Užhorodské národní univerzity pokračují společné aktivity i letos. V posledním květnovém týdnu letošního roku proběhne na VŠPJ workshop na téma "Místa UNESCO v České republice", kde se smíšené česko - ukrajinské studentské týmy budou zabývat cestovním ruchem v pěti vybraných místech UNESCO.

více

21. 05. 2014

Kariéroví poradci na VŠPJ

Ve středu 20. 5. 2014 navštívili VŠPJ kariéroví poradci z Belgie, Rakouska, Slovenska a Francie. Návštěva se uskutečnila v rámci projektu Leonardo, který je zaměřen na systém kariérového poradenství v těchto zemích. Kariérové poradce přivítal rektor VŠPJ Jakub Novotný, poradkyně pro studenty Darina Čermáková je seznámila se systémem individuálního i skupinového kariérového poradenství na VŠPJ i o akcích realizovaných pro studenty a absolventy VŠPJ poradenským centrem. Martina Černá poté hovořila o propojení kariérového poradenství s výukou.

16. 05. 2014

Napsali o nás - Druhý pokus: Ve škole si zvolí třetího rektora

V Jihlavském deníku vyšel v pátečním vydání článek o kandidátech na funkci rektora.

14. 05. 2014

Zveřejnění životopisů a volebních programů

Na webové stránce Akademického senátu VŠPJ byly zveřejněny životopisy a volební programy všech kandidátů (doc. MUDr. Václava Báči, Ph.D., PaedDr. Emanuela Hurycha, Ph.D. a doc. Ing. Evy Lajtkepové, Ph.D.), kteří se ucházejí o funkci rektora VŠPJ. Představení a projevy kandidátů proběhnou ve středu 28. května 2014 od 14:00 v aule VŠPJ.

13. 05. 2014

Úspěchy studentů na zahraničních IBW

Studentům VŠPJ se v letním semestru na International Business Week (mezinárodní týdenní projektové aktivity) v zahraničí dařilo. Studenti oboru Cestovní ruch Jaromír Kohout a Tomáš Motyčka vyhráli na IBW Hogeschool Rotterdam se svými řešeními projektu 1. místo (oba studenti pracovali v pětičlenných skupinách studentů z různých vysokých škol z Belgie, Finska, Portugalska, Číny). Na IBW, kterou pořádala IBA Kolding, Dánsko, uspěly studentky Nikola Balgová (CR) a Magdaléna Hudčeková (CR), získaly 2. a 3. místo. Na snímku studentky prezentují Kraj Vysočina.

13. 05. 2014

Zrušení výuky 7. - 10. vyučovací hodinu

Dne 28. května 2014 od 14:00 proběhne v aule veřejné shromáždění akademické obce u příležitosti představení kandidátů na funkci rektora. Z tohoto důvodu je zrušena veškerá výuka 7. - 10. vyučovací hodinu (13:30 - 16:50) pro studenty a vyučující.

12. 05. 2014

Přijímací řízení pro akademický rok 2014/2015

Dle Rozhodnutí rektora č. 17/2014 byly zrušeny přijímací zkoušky pro kombinovanou formu studia oborů Cestovní ruch a Finance a řízení. Přijímací zkoušky pro prezenční formu studia se budou konat dle původních podmínek přijímacího řízení.

07. 05. 2014

Volby kandidáta na funkci rektora VŠPJ

Předseda akademického senátu VŠPJ Dr. Jiří Šíp obdržel do termínu určeného volebním harmonogramem kandidátní listiny se jmény třech osob nominovaných do voleb kandidáta na funkci rektora VŠPJ. Do voleb jsou navrženi: doc. MUDr. Václav Báča, Ph.D. – akademický pracovník katedry zdravotnických studií VŠPJ, PaedDr. Emanuel Hurych, Ph.D. – vedoucí katedry sportů VŠPJ a doc. Ing. Eva Lajtkepová, Ph.D. – prorektorka pro studium VŠPJ.

05. 05. 2014

Účast v soutěži TOP Student 2014

Studentka oboru Finance a řízení Katka Vasjukevič a studentka oboru Cestovní ruch Kamila Hromadová se minulý týden zúčastnily soutěže TOP Student 2014 (celostátní soutěže v marketingu), kterou pořádala Mendelova univerzita v Brně. Studentkám děkujeme za reprezentaci VŠPJ.

05. 05. 2014

Na VŠPJ končí projekt Elektronicko-biomedicínská kooperace (El-Bik)

Projekt Elektronicko-biomedicínská kooperace (El-Bik) řešila VŠPJ ve spolupráci s Fachhochschule Technikum Wien. Projekt byl realizován v rámci programu „Evropská územní spolupráce (EÚS) Rakousko – Česká republika 2007 – 2013“ v období listopad 2010 až duben 2014.

více

05. 05. 2014

Aktuální vydání Logos Polytechnikos

Na stránkách časopisu Logos Polytechnikos je zveřejněno aktuální číslo zaměřené na oblast ošetřovatelství. Na 146 stránkách se dozvíte zajímavosti i současné trendy z ošetřovatelské problematiky i problematiky porodní asistence.

29. 04. 2014

Schválení výročních zpráv a rozpočtu

Akademický senát VŠPJ na svém zasedání 28. 4. 2014 schválil výroční zprávy o činnosti a o hospodaření vysoké školy v roce 2013 a rozpočet na rok 2014.

22. 04. 2014

Erasmus+ Dodatečné výběrové řízení

Bylo vyhlášeno dodatečné výběrové řízení na studijní pobyty na zimní semestr 2014/2015. Veškeré informace a formuláře naleznete na stránkách mezinárodního oddělení. Přihlášku s povinnými přílohami můžete podat do 30. 4. 2014 do kanceláře mezinárodního oddělení.

22. 04. 2014

Přípravný kurz z matematiky

Katedra matematiky připravila i pro letošní akademický rok přípravný kurz z matematiky pro zájemce o studium oborů Cestovní ruch, Finance a řízení, Počítačové systémy a Aplikovaná informatika. Kurz bude probíhat každé úterý od 22. dubna 2014 do 20. května 2014 v čase 17:00 - 19:15 v učebně U15. Veškeré další informace získáte na stránkách katedry matematiky.

17. 04. 2014

Zasedání Akademické rady

Akademická rada VŠPJ na svém zasedání ve středu 16. 4. 2014 schválila nové členy do komisí pro státní závěrečné zkoušky. Zabývala se rovněž činností vysoké školy v uplynulém roce, vývoji v pedagogickém zabezpečení a tvůrčí činnosti akademických pracovníků aj. 

15. 04. 2014

Jednání Správní rady

V pondělí 14. 4. 2014 se sešla Správní rada VŠPJ, která pod vedením předsedy MUDr. Jiřího Běhounka projednala mimo jiné návrhy výročních zpráv o činnosti a hospodaření VŠPJ za rok 2013 a návrh rozpočtu školy na rok 2014. Schválení výročních zpráv i rozpočtu přísluší Akademickému senátu VŠPJ, který se jimi bude zabývat koncem dubna.   

10. 04. 2014

Erasmus pracovní pobyty léto 2014

Bylo vyhlášeno výběrové řízení na pracovní pobyty ERASMUS pro léto 2014. Veškeré informace a formuláře naleznete na stránkách mezinárodního oddělení. Přihlášku s povinnými přílohami můžete podat do 30. 4. 2014 do kanceláře mezinárodního oddělení.

07. 04. 2014

VŠPJ obdržela další významný certifikát

Vysoká škola polytechnická Jihlava obdržela v těchto dnech další významný certifikát, tentokrát listinu Erasmus Charter for Higher Education na roky 2014 – 2020, která je nezbytným předpokladem pro účast na mobilitách ve vzdělávání jednotlivců a pro spolupráci na inovacích a osvědčených postupech mezi vysokoškolskými institucemi.

více

04. 04. 2014

Výběrové řízení Gerlev

Bylo vyhlášeno výběrové řízení na 2 stipendia na Sportovní akademii Gerlev, Dánsko pro zimní semestr 2014/2015. Zásady, informace o škole a přihlášku naleznete na stránkách mezinárodního oddělení. Přihlášku s přílohami odevzdávejte do 15. 4. 2014 na mezinárodní oddělení. 

03. 04. 2014

Kroužek Základy programování v jazyce C#

Pro studenty středních škol jsme připravili kroužek Základy programování v jazyce C#. Kroužek je pořádaný v rámci projektu Výzkum, Vývoj, Vysočina, pro studenty středních škol je tedy zdarma. Kroužek začíná ve čtvrtek 10. 4. 2014 od 16:00 a bude probíhat vždy jednou týdně po dobu pěti týdnů v počítačové učebně na VŠPJ. Více informací včetně přihlášky naleznete na stránkách projektu Výzkum, Vývoj, Vysočina.

20. 03. 2014

Erasmus+ Výběrové řízení pro studenty na zimní semestr 2014/2015

Bylo vyhlášeno výběrové řízení na studentské mobility ERASMUS+ na ZS 2014/2015. Nabídku destinací, veškeré formuláře a další informace ohledně výběrového řízení naleznete na stránkách mezinárodního oddělení. Přihlášku s povinnými přílohami lze podat do 4. 4. 2014 do kanceláře mezinárodního oddělení.

17. 03. 2014

Studijní oddělení

Dne 19. a 20. března 2014 bude uzavřeno studijní oddělení VŠPJ pro studenty i veřejnost z důvodu konání promocí. Děkujeme za pochopení.

17. 03. 2014

Rozjezdy roku - regionální seminář

V rámci projektu Rozjezdy roku jsou konány po celé ČR regionální semináře, které jsou určeny všem, kdo se zajímají o možnosti začít podnikat. Seminář pro Kraj Vysočina proběhne ve čtvrtek 22. 5. 2014 na VŠPJ. Během dne se máte možnost zúčastnit zajímavých workshopů, které pro Vás připravili odborníci z různých oborů. Více informací včetně registračního formuláře získáte na stránkách projektu Rozjezdy roku. Své podnikatelské záměry můžete do soutěže podávat do 24. 3. 2014.

14. 03. 2014

Napsali o nás: Polytechnice bude směr udávat žena

V pátečním vydání MF DNES byly otištěny rozhovory s hlavními aktéry volby nového rektora na VŠPJ. Obě kandidátky na funkci rektora v něm blíže představily své plány s VŠPJ v případě zvolení na tuto funkci a současný rektor se vyjádřil ke svým profesním plánům do budoucna.  

11. 03. 2014

Naučte se prezentovat lépe - v aplikaci PREZI

Studentům středních škol nabízíme jedinečnou příležitost naučit se pracovat s novým, revolučním nástrojem pro prezentaci - PREZI. Kroužek proběhne 7. a 14. 4. 2014 od 16:00 do 18:00 na VŠPJ. Více informací včetně přihlášek naleznete na stránkách projektu Výzkum, Vývoj, Vysočina. Přijďte se naučit něco nového.

10. 03. 2014

Napsali o nás: Do Jihlavy mne přivedl dr. Marek

Docent Martin Hemelík, prorektor pro tvůrčí činnost a významná osobnost VŠPJ, poskytl rozhovor Jihlavským listům. Pod odkazem se např. můžete dočíst, co přivedlo pana docenta Hemelíka z Prahy do Jihlavy a co se mu v Jihlavě nejvíce líbí.  

27. 02. 2014

Zveřejnění životopisů a volebních programů

Na webové stránce Akademického senátu VŠPJ byly zveřejněny životopisy a volební programy obou kandidátek (doc. Ing. Evy Lajtkepové, Ph.D. a Mgr. Aleny Štěrbové), které se ucházejí o funkci rektora VŠPJ. Představení a projevy obou kandidátek proběhnou ve středu 12. března 2014 od 14:00 v aule VŠPJ.

26. 02. 2014

Rozjezdy roku

VŠPJ se stala partnerem projektu Rozjezdy roku, který se zaměřuje na podporu začínajících regionálních podnikatelů, zejména těch drobných. Svůj podnikatelský projekt můžete zaregistrovat do 24. 3. 2014. Od 15. 3. 2014 se také můžete zaregistrovat na seminář pro začínající podnikatele, který proběhne v květnu 2014 na VŠPJ. Více informací naleznete na stránkách projektu.

26. 02. 2014

Career Days 2014

Ve čtvrtek 13. 3. a v pátek 14. 3. 2014 se v pražském hotelu Corinthia Hotel Prague uskuteční veletrh pracovních příležitostí Career Days 2014. Tento veletrh nabízí studentům a absolventům skutečný a živý kontakt se špičkovými zaměstnavateli, a to prostřednictvím setkání a tréninků s limitovaným počtem účastníků, nebo osobních rozhovorů přímo s HR manažery velkých firem. Více informací včetně přehledu zúčastněných zaměstnavatelů naleznete na stránkách Career Days.

26. 02. 2014

Dr. Rux znovu nominován na Osobnost cestovního ruchu

Již podruhé byl RNDr. PaedDr. Jaromír Rux, CSc. nominován na Osobnost cestovního ruchu - Holiday World Award za jeho metodickou a publikační činnost především v oblasti průvodcovské činnosti. Gratulujeme k této významné nominaci. 

25. 02. 2014

124. zasedání Pléna ČKR, Výroční shromáždění ČKR

Ve dnech 20. a 21. 2. 2014 se ve Stříteži u Jihlavy uskutečnilo 124. zasedání Pléna České konference rektorů a výroční shromáždění, jehož hostitelem byla VŠPJ. Pod odkazem můžete nahlédnout do Usnesení 124. zasedání Pléna ČKR a ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotografie z akce.

24. 02. 2014

Kandidáti na funkci rektora

Předseda akademického senátu RNDr. Jiří Šíp, Ph.D. zveřejnil v pondělí jména kandidátů, kteří se ucházejí o funkci rektora VŠPJ. Kandidátkami jsou statutární zástupkyně, prorektorka pro rozvoj Mgr. Alena Šterbová a prorektorka pro studium doc. Ing. Eva Lajtkepová, Ph.D.

14. 02. 2014

Zkouškové centrum British Council - semináře pro lektory

Zkouškové centrum British Council pořádá pro lektory AJ připravující své studenty na zkoušku úrovně FCE sérii seminářů Renee Selikowitz. Semináře proběhnou v termínech 17. 2. 2014, 24. 2. 2014, 17. 3. 2014 a 24. 3. 2014, vždy od 15:00 do 17:00. Více informací naleznete na stránkách Zkouškového centra British Council

13. 02. 2014

Projekty řešené v rámci interní grantové soutěže VŠPJ v roce 2014

Již po čtvrté byla rektorem VŠPJ na sklonku minulého roku vyhlášena interní grantová soutěž. Na základě návrhu grantové komise bylo schváleno celkem 12 projektů, které budou realizovány v roce 2014. Celková částka přidělená těmto projektům činí tři čtvrtě milionů korun. Kromě jiných budou realizovány např. projekty zaměřené na cvičné výběrové řízení pro studenty, na inovaci výuky některých předmětů, vydání monografie, uskutečnění průzkumu v cestovním ruchu či využití mobilních ICT v amatérském sportu. Seznam všech schválených projektů naleznete v sekci tvůrčí činnost a projekty.  

05. 02. 2014

Smuteční oznámení

S hlubokou lítostí oznamujeme, že dne 4. února 2014 ve věku 55 let zemřela naše spolupracovnice paní Ing. Jaroslava Leinveberová, akademická pracovnice katedry ekonomických studií. Čest její památce. 

30. 01. 2014

Přípravný kurz německého jazyka k získání certifikátu úrovně B2 dle Evropského referenčního rámce

Studentům i široké veřejnosti nabízíme možnost absolvovat přípravný kurz pro absolvování certifikátu B2 v německém jazyce dle Evropského referenčního rámce. Přihlášky přijímáme do 20. 2. 2014. Zahájení kurzu proběhne v pondělí 24. 2. 2014. Více informací o přípravném kurzu naleznete v přiloženém souboru.

21. 01. 2014

Úspěch studentů katedry cestovního ruchu

V rámci doprovodného programu Mezinárodních veletrhů cestovního ruchu GO a REGIONTOUR 2014 se uskutečnil také 20. ročník soutěže talentů pro cestovní ruch PROFI GO 2014. Studenti oboru Cestovní ruch Lenka Příleská a Roman Rouchovanský se umístili na 2. místě. Gratulujeme.

17. 01. 2014

Den otevřených dveří

Děkujeme všem, kteří včera navštivili naši školu v rámci dne otevřených dveří. Na závěr celého dne proběhlo slosování o 5 externích disků a výherci se stali: Luboš Cudlín, David Bradáč, Martina Baráková, Lucie Holubářová a Sabrina Tůzová. Gratulujeme.

06. 01. 2014

VŠPJ získala evropské ocenění DS Label

Vysoká škola polytechnická Jihlava vstoupila do nového roku s významným oceněním z Bruselu – Evropská komise jí udělila prestižní certifikát Diploma Supplement Label 2013, kterým ocenila správný postup VŠPJ při vydávání dodatku k diplomu absolventům školy.  DS Label je platný čtyři roky.

více

20. 12. 2013

Krásné vánoce a šťastný nový rok 2014

Všem našim studentům, absolventům, spolupracovníkům a příznivcům přejeme příjemné prožití vánočních svátků a šťastné vykročení do nového roku.

20. 12. 2013

Provoz školy v období vánočních svátků

V období vánočních svátků bude budova školy přístupná pouze v následující všední dni: pondělí 23. 12., pátek 27. 12. a pondělí 30. 12., a to od 5:30 do 20:00. V sobotu 28. 12. a v úterý 31. 12. bude budova školy uzavřena. 

16. 12. 2013

Zimní univerziáda 2013 v Trentinu

Ve dnech 11. - 21. 12. 2013 se v italském Trentinu koná světová zimní univerziáda. Hokejový tým ČR reprezentují také dva studenti VŠPJ - David Březina (obor Aplikovaná informatika) a Ondřej Pěška (obor Finance a řízení). Všem českým reprezentantům přejeme hodně štěstí.

13. 12. 2013

Studijní oddělení

Po dobu vánočních prázdnin (od 23. 12. 2013 do 1. 1. 2014) bude pro studenty a veřejnost uzavřeno studijní oddělení. Děkujeme za pochopení.

13. 12. 2013

Budova VŠPJ prošla zhodnocením přístupnosti na "žlutou"

VŠPJ si v listopadu tohoto roku nechala Pražskou organizací vozíčkářů, o.s. zmapovat přístupnost hlavní budovy. Hlavním účelem celé akce bylo poskytnutí co nejvíce užitečných informací občanům se sníženou pohybovou schopností (zejména potenciálním návštěvníkům VŠPJ) ohledně přístupnosti prostor školy. O tom, jaká je přístupnost celé budovy (žlutě je označen objekt částečně přístupný), se můžete informovat na webových stránkách v nově zřízeném menu "Přístupnost budovy VŠPJ".

12. 12. 2013

Vánoční provozní doba knihovny

Provozní dobu knihovny v období vánočních svátků naleznete na stránkách knihovny VŠPJ.

02. 12. 2013

Blahopřejeme

Mgr. Jaromír Fuchs, akademický pracovník katedry sportů VŠPJ, převzal v pátek 22. 11. 2013 na zasedání Rady České asociace univerzitního sportu čestnou medaili „Tibi Gratias“ z rukou předsedy doc. PhDr. Františka Dvořáka, CSc. Medailonek J. Fuchse zde.

28. 11. 2013

Druhý ročník Dne firem JOBStart 2013 na VŠPJ

Ve středu 27. listopadu 2013 se na Vysoké škole polytechnické Jihlava uskutečnil již druhý ročník Dne firem JOBStart 2013, který je určen studentům a absolventům VŠPJ. Na akci svou nabídku praxí, stáží, brigád i další spolupráce prezentovalo 13 firem a institucí z veřejného i soukromého sektoru.

více

25. 11. 2013

Den firem JOBStart 2013

Ve středu 27. listopadu 2013 se od 9:30 do 14:00 uskuteční 2. ročník Dne firem JOBStart 2013. Akce bude probíhat v prostorách před aulou, v zasedací místnosti a v aule a je určena pro studenty a absolventy VŠPJ. Více informací (včetně seznamu vystavujících firem a institucí) naleznete v Brožuře Den firem JOBStart 2013 nebo na stránkách JOBStart 2013.

22. 11. 2013

Seminář Zvládání stresu

Prakticky zaměřený seminář Zvládání stresu, který se uskuteční 4. prosince 2013, je již bohužel plně obsazen. Účastnit se ho mohou pouze řádně přihlášení studenti a absolventi. Pro velký zájem se pokusíme seminář zopakovat v letním semestru. Děkujeme za pochopení.

18. 11. 2013

Úspěch naší absolventky

Absolventka oboru Cestovní ruch Bc. Věra Martinková se stala vítězkou v kategorii bakalářská práce v prestižní "Soutěži o nej studentskou práci", kterou vyhlásila Asociace hotelů a restaurací České republiky. Bakalářská práce nese název "Hodnocení potenciálu cestovního ruchu ve vybraném regionu cestovního ruchu v České republice", vedoucí bakalářské práce je Ing. Ivica Linderová, PhD. Blahopřejeme.

18. 11. 2013

Prohlášení k soutěži "Miss VŠPJ"

Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) prohlašuje, že není pořadatelem ani spolupracujícím partnerem soutěže „Miss VŠPJ“. Soutěž samotná i související webové stránky byly založeny bez vědomí a souhlasu VŠPJ. VŠPJ nejsou známa ani jména konkrétních studentů VŠPJ, kteří by se na soutěži organizačně podíleli.  

15. 11. 2013

Vyhlášení voleb kandidáta na funkci rektora

Akademický senát VŠP Jihlava vyhlašuje volby kandidáta na funkci rektora VŠP Jihlava, které se uskuteční 24. března 2014. Harmonogram voleb naleznete zde.

07. 11. 2013

Nová služba - oběd s sebou

Menza VŠPJ od 11. 11. 2013 nabízí svým strávníkům novou službu. 

více

05. 11. 2013

Dodatečné výběrové řízení

Vyhlášeno dodatečné výběrové řízení pro studenty na studijní pobyty v LS 2013/14. Přihlášky lze podávat do 12. 11. 2013 do kanceláře mezinárodního oddělení. Nabídku destinací, podmínky výběrového řízení a přihlášku naleznete na webových stránkách mezinárodního oddělení.

29. 10. 2013

Virtuální veletrh pracovních příležitostí "Career Days"

AIESEC Česká republika pořádá virtuální verzi veletrhu pracovních příležitostí Career Days, které proběhnou on-line 5. - 6. listopadu 2013. Akce je určena pro studenty a absolventy vysokých škol a je zdarma. Registraci spolu s dalšími informacemi naleznete na stránkách Career Days.

22. 10. 2013

Dlouhodobý záměr pro rok 2014

V samosprávných orgánech školy byla během října projednána a schválena Aktualizace Dlouhodobého záměru VŠPJ na rok 2014 a  také Institucionální plán VŠPJ na rok 2014. Oba dokumenty jsou zveřejněny zde.

21. 10. 2013

Rakouští studenti-senioři na VŠPJ

Ve středu 16. října 2013 navštívila VŠPJ skupina posluchačů univerzity třetího věku Senioren-uni z Fachhochschule Krems. Od roku 2005, kdy byla i na VŠPJ založena Univerzita třetího věku, je to vůbec první návštěva posluchačů obdobného typu studia ze zahraničí na jihlavské vysoké škole.

více

16. 10. 2013

Historie a přítomnost Vysoké školy polytechnické Jihlava

V těchto dnech byl vydán neperiodický popularizující bulletin Historie a přítomnost Vysoké školy polytechnické Jihlava.

14. 10. 2013

Napsali o nás

Rektor VŠPJ poskytl rozhovor redaktorům deníku 5plus2 - text naleznete zde.

09. 10. 2013

Zahraniční návštěva

Ve středu 9. 10. 2013 přijal rektor VŠPJ delegaci zástupců správy Kirovské oblasti Ruské federace. Krátká prohlídka školy byla součástí jejich vícedenní návštěvy Jihlavy a Kraje Vysočina. Foto zde.

03. 10. 2013

Motivační semináře "Ucházím se o své první zaměstnání"

Poradenské centrum pro studenty připravilo podzimní cyklus tří motivačních seminářů "Ucházím se o své první zaměstnání". Semináře jsou určeny pouze studentům a absolventům VŠPJ. Více informací o seminářích naleznete v přiloženém letáčku.

01. 10. 2013

Kurz osobního rozvoje pro studenty a absolventy VŠPJ

Studentům a absolventům VŠPJ nabízíme jedinečnou možnost absolvovat kurz osobního rozvoje přímo na VŠPJ za akční cenu. Podrobné informace o kurzu naleznete v přiloženém letáčku. Přihlásit se můžete do 15. 10. 2013.

01. 10. 2013

Na VŠPJ je opět rušno

V pondělí 30. 9. 2013 začal na Vysoké škole polytechnické Jihlava zimní semestr nového akademického roku 2013/2014. K vysokoškolskému studiu v krajském městě nastoupilo celkem 3162 studentů, což je přes 250 studentů více než v minulém akademickém roce.

více

30. 09. 2013

Provozní doba budovy VŠPJ

Provozní doba budovy VŠPJ je od 30. 9. 2013 stanovena na pondělí až sobotu od 5:30 do 20:00. Tímto Vás vítáme v zimním semestru nového akademického roku.

18. 09. 2013

Zkouškové centrum British Council - přípravné kurzy

Chcete se zdokonalit v anglickém jazyce a zároveň složit nejprestižnější a všeobecně nejuznávanější mezinárodní jazykovou zkoušku přímo na VŠPJ? Od října 2013 můžete navštěvovat přípravné kurzy, které pro Vás připravilo Zkouškové centrum British Council. Připravné kurzy jsou organizovány pro různé úrovně, všechny důležité informace včetně termínů konání naleznete na stránkách Zkouškového centra British Council.

17. 09. 2013

Konference o matematice v ekonomii

Zkoumání základů pro dobré řízení a rozhodování

Od úterý 11. až do pátku 13. září 2013 se na Vysoké škole polytechnické Jihlava konala mezinárodní konference Matematické metody v ekonomii, zaměřená na aplikovanou matematiku, operační výzkum, statistiku, ekonometrii, simulace a finanční a procesní modelování.

více

11. 09. 2013

Kroužek robotiky pro studenty středních škol

VŠPJ nabízí studentům středních škol kroužek robotiky, který se bude konat od 24. 9. 2013 do 22. 10. 2013 každé úterý od 16:00 do 18:00. Zváni jsou všichni, kdo se chtějí naučit ovládat roboty. Přihlášku a více informací o kroužku naleznete na stránkách projektu Výzkum, Vývoj, Vysočina.

09. 09. 2013

Přípravný kurz NJ k získání certifikátu úrovně B2 dle Evropského referenčního rámce - Österreichisches Sprachdiplom

Katedra jazyků VŠPJ organizuje v zimním semestru 2013 přípravný kurz na mezinárodně uznávané zkoušky, který je určen jak studentům VŠPJ, tak veřejnosti. Více informací naleznete na stránkách centra celoživotního vzdělávání. Přihlášky přijímáme do 30. 9. 2013.

30. 08. 2013

Gramatický seminář - anglický/německý jazyk

Prodloužení termínu příjmu přihlášek do 5. 9. 2013. Seminář je určen všem, kteří se chtějí zdokonalit v základních gramatických strukturách příslušného jazyka. Seminář se bude konat v termínu od 6. do 28. 9. 2013. Více informací spolu s přihláškou naleznete na stránkách Centra celoživotního vzdělávání.

14. 08. 2013

Gramatický seminář - anglický/německý jazyk

Seminář je určen všem, kteří se chtějí zdokonalit v základních gramatických strukturách příslušného jazyka. Seminář se bude konat v termínu od 6. do 28. 9. 2013. Přihlásit se můžete do 30. 8. 2013. Více informací spolu s přihláškou naleznete na stránkách Centra celoživotního vzdělávání.

31. 07. 2013

Úřední hodiny studijního oddělení

Úřední hodiny studijního oddělení jsou stanoveny pro období od 22. 7. 2013 do 30. 8. 2013 na pondělí a středu, a to od 8:00 do 11:00 a od 13:00 do 14:00.

31. 07. 2013

Nový Studijní a zkušební řád VŠPJ

Od 1. 8. 2013 se VŠPJ řídí novým Studijním a zkušebním řádem VŠPJ, který je zveřejněn zde a pro studenty také v interním informačním systému.

23. 07. 2013

Plánovaná odstávka serveru

V úterý 30.7.2013 od 9:00 do 12:00 dojde k odstávce a následné aktualizaci hlavního databázového serveru školy. Po tuto dobu nebude dostupný informační systém, webové stránky školy a e-learning. Děkujeme za pochopení.

09. 07. 2013

VŠPJ prodloužila akreditace a inovovala obory

VŠPJ se podařilo prodloužit akreditace šesti studijních oborů na dalších šest let.

více

02. 07. 2013

Studijní oddělení

Z důvodu organizace promocí bude ve dnech 15. - 17. července 2013 uzavřeno studijní oddělení.

26. 06. 2013

Provoz školy v období od 1. 7. 2013 do 29. 9. 2013

V období od 1. 7. 2013 do 29. 9. 2013 bude budova školy otevřena pouze v pracovní dny od 6:00 do 18:00 hodin. Přejeme všem pěkné léto.

21. 06. 2013

Letní škola počítačů pro studenty středních škol

Katedra elektrotechniky a informatiky pořádá i v roce 2013 letní školy v rámci projektu Výzkum, Vývoj, Vysočina. V tomto roce se jedná o tři kurzy: Základy programování PHP, Základy programování v jazyce C# a Úvod do počítačových sítí, virtualizace a bezpečnosti. Další informace naleznete na stránkách katedry elektrotechniky a informatiky v sekci Další služby katedry.

18. 06. 2013

I. setkání absolventů VŠPJ

V sobotu 15. 6. 2013 se na VŠPJ uskutečnilo historicky první setkání absolventů této školy. Jak celé odpoledne proběhlo, se můžete podívat ve fotogalerii na našich webových stránkách

10. 06. 2013

VŠPJ rozšířila ediční řadu „Učená Jihlava“

Další dva svazky byly vydány Vysokou školou polytechnickou Jihlava (VŠPJ) v rámci její ediční řady IGLAVIA DOCTA neboli Učená Jihlava. V současné době ediční řada obsahuje již čtyři „portréty“, které představují širší čtenářské veřejnosti významné osobnosti jihlavské historie.

více

28. 05. 2013

Víš, jak to funguje? aneb Den výzkumu a vývoje

V sobotu 25. 5. 2013 se v nákupním centru City Park Jihlava uskutečnila akce VŠPJ s názvem "Víš, jak to funguje? aneb Den výzkumu a vývoje". Na to, jak akce probíhala, se můžete podívat ve fotogalerii

27. 05. 2013

Ukrajinští studenti na návštěvě na VŠPJ

V tomto týdnu jsou na návštěvě v Jihlavě studenti a pedagogičtí pracovníci z Užhorodské národní univerzity. Na programu mají návštěvu Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ), prohlídku historického centra Jihlavy, návštěvu jihlavské zoo i prohlídku Telče.

více

21. 05. 2013

Termíny zkoušek ECDL

Na stránkách Akreditovaného střediska pro ECDL testování byly zveřejněny nové termíny testování. Více informací naleznete na samostatných stránkách střediska v menu "termíny testování ECDL".

14. 05. 2013

I. setkání absolventů VŠPJ

V sobotu 15. 6. 2013 se od 14:00 uskuteční první setkání absolventů VŠPJ. Pozvánku na setkání naleznete pod odkazem. Na setkání je nutné se přihlásit nejpozději do 6. 6. 2013. Program s odkazem na přihlášku naleznete zde.  

29. 04. 2013

Dodatečné výběrové řízení na ZS 2013/2014

Bylo vyhlášeno dodatečné výběrové řízení na studentské mobility ERASMUS na zimní semestr 2013/14. Veškeré fomuláře a další informace ohledně výběrového řízení naleznete na webových stránkách mezinárodního oddělení. Přihlášku můžete podat do 3. 5. 2013.

25. 04. 2013

Kandidátní listina pro doplňující volby do Studentské komory AS VŠPJ

Na webových stránkách akademického senátu v souborech ke stažení byla zveřejněna kandidátní listina pro doplňující volby do Studentské komory AS VŠPJ.

25. 04. 2013

Doplňující volby do Studentské komory AS VŠPJ

Ve dnech 24. a 25. 4. 2013 se uskutečnily doplňující volby do Studentské komory Akademického senátu VŠPJ. Zápis o průběhu a výsledku voleb naleznete zde.

23. 04. 2013

Výroční zprávy za rok 2012

Akademický senát VŠPJ na svém zasedání 22. 4. t. r. projednal a schválil Výroční zprávu o činnosti a hodnocení VŠPJ za rok 2012 a Výroční zprávu o hospodaření VŠPJ za rok 2012.

18. 04. 2013

Cestovní kancelář VŠPJ

Cestovní kancelář VŠPJ pořádá pro studenty i veřejnost 8. 5. 2013 zájezd do Vídně. Na programu je zámek Schönbrunn a další významné památky Vídně.  Více informací o programu zájezdu a další užitečné informace naleznete v letáčku, rezervaci můžete provést prostřednictví webových stránek Cestovní kanceláře VŠPJ.

20. 03. 2013

Kroužek pro studenty "Civilizace a kontinenty"

Od této středy 20. 3. 2013 nabízíme studentům zajímavý kroužek na téma "Civilizace a kontinenty" s doktorem Milanem Kameníkem. Kroužek bude probíhat vždy ve středu od 18:00 v učebně U11. Prvním tématem jsou "Benátky: vznik a hrozby".

13. 03. 2013

Erasmus - výběrového řízení na studentské mobility v ZS 2013/2014

Bylo vyhlášeno výběrového řízení na studentské mobility ERASMUS na zimní semestr 2013/2014. Nabídku destinací, veškeré formuláře a další informace ohledně výběrového řízení najdete na stránkách mezinárodního oddělení. Přihlášku s povinnými přílohami podávejte do 29. 3. 2013 do kanceláře mezinárodního oddělení.

05. 03. 2013

Centrum celoživotního vzdělávání

Centrum celoživotního vzdělávání Vám v březnu nabízí zahájení přípravného kurzu ECDL Core, dále dva termíny pro testování ECDL a také zahájení přípravného kurzu Österreichisches Sprachdiplom. Více informací ke všem nabídkám naleznete zde

04. 03. 2013

Jarní nabídka workshopů pro studenty a absolventy

Poradenské centrum studentům a absolventům VŠPJ přináší tuto jarní nabídku workshopů: Styly vedení lidí a motivace, Koučování v denní praxi a Prodejní dovednosti. Který z těchto workshopů bude realizován, záleží pouze na Vás. Stačí hlasovat. Hlasování probíhá na facebookovém profilu VŠPJ do 10. 3. 2013. Více informací o workshopech naleznete na stránkách poradenského centra pro studenty.

01. 03. 2013

Náměstkyně ministra školství na VŠPJ

V pátek 1. 3. 2013 navštívila VŠPJ náměstkyně ministra školství Ing. Eva Bartoňová. Součástí návštěvy bylo jednání se zástupci vedení VŠPJ a prohlídka vybraných odborných učeben a laboratoří. Fotografii z dnešní návštěvy naleznete pod odkazem zde a zde.

27. 02. 2013

Nominace na Osobnost cestovního ruchu 2012 Holiday World Award

Porota složená z 24 odborníků z různých odvětví cestovního ruchu na toto prestižní ocenění nominovala kromě jiných také akademického pracovníka katedry cestovního ruchu dr. Jaromíra Ruxe. Nominován byl za celoživotní přínos pro vzdělávání průvodců cestovního ruchu. Gratulujeme. 

25. 02. 2013

Přípravný kurz z matematiky

Katedra matematiky Vysoké školy polytechnické Jihlava pořádá v termínu od 15. 4. 2013 do 13. 5. 2013 (každé pondělí) přípravné kurzy z matematiky. Další informace včetně ceny kurzu, online přihlášky a časového rozvrhu naleznete na stránkách katedry matematiky.

18. 02. 2013

Otevření počítačové haly pro studenty

Počítačová hala je po rozsáhlejších opravách stropních konstrukcí pro studenty znovu otevřena. Přejeme Vám úspěšné vykročení do letního semestru. 

08. 02. 2013

Podmínky přijímacího řízení pro akademický rok 2013/2014

Máte zájem studovat na vysoké škole, kde se neplatí školné? Studujte na naší veřejné vysoké škole některý ze sedmi nabízených bakalářských oborů. Informujte se o podmínkách přijímacího řízení. Podrobnosti k přijímacímu řízení naleznete u jednotlivých studijních oborů v menu "zájemce o studium". 

více

08. 02. 2013

7. jihlavská konference: „Poruchy pánevní statiky a urogynekologie“ 2013

Rektor VŠPJ přijal záštitu nad konferencí, kterou pořádá Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Jihlava, p.o. ve spolupráci s Českou lékařskou komorou, Vysokou školou polytechnickou Jihlava a Aeskulap Akademií dne 21. 2. 2013. Konference je určena pro odbornou veřejnost.

24. 01. 2013

Napsali o nás: Vysokou školu polytechnickou čeká boj o studenty

Vysokoškolských studentů je čím dál méně, školy uvažují o zrušení přijímacího řízení.... Celý článek zde.

23. 01. 2013

Nový přírůstek do ediční řady VŠPJ

VŠPJ vydala již druhý svazek v rámci ediční řady IGLAVIA DOCTA, tentokrát o životě a díle Martina Bacháčka z Nauměřic.

více

11. 01. 2013

VŠPJ otevřela dveře návštěvníkům

Ve čtvrtek 10. ledna 2013 proběhl na Vysoké škole polytechnické Jihlava den otevřených dveří. Zázemí jediné veřejné vysoké školy v Kraji Vysočina si přišlo prohlédnout téměř 500 návštěvníků nejen z Jihlavy.

více

08. 01. 2013

Slosování o 3 externí pevné disky na dni otevřených dveří

Přijďte si prohlédnout studijní zázemí VŠPJ a zároveň se informovat o nabídce sedmi bakalářských studijních oborů a zúčastněte se slosování o 3 externí pevné disky TRANSCEND 1TB. Více informací o dni otevřených dveří.

21. 12. 2012

Krásné vánoce a nový rok 2013

Všem našim studentům, absolventům, spolupracovníkům a příznivcům přejeme příjemné prožití vánočních svátků a šťastné vykročení do nového roku! 

19. 12. 2012

Vyhlášeno přijímací řízení do nového oboru Zdravotně sociální pracovník

Do čtvrtka 3. 1. 2013 mají zájemci o studium možnost se přihlásit ke studiu do nového bakalářského studijního oboru Zdravotně sociální pracovník se zahájením výuky v letním semestru akademického roku 2012/2013. Více informací k podmínkám přijímacího řízení i k samotnému oboru naleznete zde.

10. 12. 2012

Návštěva ministra školství, mládeže a tělovýchovy na VŠPJ

V pátek 7. 12. 2012 navštívil VŠPJ ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala. Spolu s ním na VŠPJ zavítali také náměstek ministra pro výzkum a vysoké školství Tomáš Hruda a ředitelka odboru vysokých škol Karolína Gondková. Programem pracovní návštěvy bylo především jednání se zástupci vedení VŠPJ o profilaci této veřejné vysoké školy neuniverzitního typu a o spolupráci mezi zaměstnavateli a školami. Nedílnou součástí programu návštěvy byla také prohlídka prostředí školy a pracovní oběd. Fotografie z návštěvy si můžete prohlédnout zde.   

05. 12. 2012

Provoz školy v období vánočních svátků

V období vánočních svátků bude budova školy přístupná pouze v následující všední dni: pátek 21. 12., čtvrtek 27. 12. a pátek 28. 12., a to od 5:30 do 21:00. V sobotu 22. 12. a 29. 12. a v pondělí 31. 12. bude budova školy uzavřena.  

04. 12. 2012

Uzavření počítačové haly pro studenty

Z důvodu závažné havárie stropních konstrukcí (sádrokarton, rozvody, vzduchotechnika) byla dnes uzavřena počítačová hala pro studenty. O dalších vývoji a o časové náročnosti oprav Vás budeme informovat.

29. 11. 2012

Schváleny podmínky přijímacího řízení pro akademický rok 2013/2014

Akademický senát VŠPJ schválil podmínky přijímacího řízení pro akadem. rok 2013/2014. Podrobnosti k přijímacímu řízení naleznete u jednotlivých studijních oborů v menu "zájemce o studium". V této chvíli se můžete však ještě přihlásit také ke studiu do oboru Zdravotně sociální pracovník se zahájením výuky v letním semestru 2012/2013. 

22. 11. 2012

Den firem JOBStart 2012 poprvé na VŠPJ

Ve středu 21. listopadu 2012 proběhl v prostorách Vysoké školy polytechnické Jihlava pilotní ročník Dne firem JOBStart 2012. Studentům a absolventům zde prezentovalo svoji nabídku brigád, praxí, stáží a dalších možností spolupráce celkem 10 organizací jak ze soukromého, tak také z veřejného sektoru.

více

19. 11. 2012

Adventní zájezdy do Drážďan a do Vídně

Cestovní kancelář VŠPJ pořádá pro veřejnost dva adventní zájezdy, a to do Drážďan 8. 12. 2012 a do Vídně 15. 12. 2012. Více informací o programu zájezdů a další organizační pokyny nalezenete na stránkách Cestovní kanceláře VŠPJ.

14. 11. 2012

Expedice Kuba 2013

Skupina studentů VŠPJ oboru Cestovní ruch se již podruhé vydá na odbornou expedici na Kubu. Pod odborným vedením účastníci navštíví například největší koloniální komplex Latinské Ameriky v Havaně a také všech devět míst, zapsaných na Kubě do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

více

09. 11. 2012

Cambridgeské zkoušky FCE a CAE nanečisto

Ve dnech 12. a 19. listopadu 2012 si opět můžete přijít vyzkoušet úroveň svých znalostí z anglického jazyka ve všech základních dovednostech (čtení, psaní, mluvení, poslech, použití jazyka) a zjistit, jak byste dopadli při cambridgeských zkouškách FCE a CAE. Více informací o zkouškách nanečisto.

31. 10. 2012

VŠPJ na Veletrhu Gaudeamus v Brně

Již po osmé se VŠPJ účastní Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus, který se koná na brněnském výstavišti v pavilonu F. Veletrh probíhá od úterý 30. 10. 2012 do pátku 2. 11. 2012. Přijďte se k našemu stánku informovat o studiu na VŠPJ. Více informací naleznete na oficiálních stránkách veletrhu.

25. 10. 2012

ERASMUS - dodatečné výběrové řízení

Bylo vyhlášeno dodatečné výběrové řízení na LS 2012/2013 pro studijní a pracovní pobyty studentů. Více informací naleznete zde.

23. 10. 2012

Aktualizace Dlouhodobého záměru na rok 2013

Akademický senát po projednání ve Správní a Akademické radě VŠPJ schválil Aktualizaci Dlouhodobého záměru VŠPJ pro rok 2013. Dokument naleznete zde

18. 10. 2012

Akreditován nový studijní obor "Zdravotně sociální pracovník"

V těchto dnech obdržela VŠPJ rozhodnutí ministerstva školství o akreditaci nového studijního programu „Zdravotně sociální péče“, v rámci kterého budou moci zájemci studovat nový obor „Zdravotně sociální pracovník“.

více

11. 10. 2012

Rozšíření mezinárodní spolupráce VŠPJ

V průběhu minulých měsíců uzavřela Vysoká škola polytechnická Jihlava smlouvy o výměnných pobytech studentů a akademických pracovníků se čtyřmi novými univerzitami z Francie, Norska a Slovenska. 

více

10. 10. 2012

Seminář Kryptografie a síťová bezpečnost

Katedra elektrotechniky a informatiky ve spolupráci s Fakultou elektrotechnickou Českého vysokého učení technického v Praze pořádá v rámci projektu Výzkum, Vývoj, Vysočina seminář z oblasti kryptografie a síťové bezpečnosti. Studenti mají možnost získat zajímavé informace související se studovaným oborem nad rámec výuky, zváni jsou však i akademičtí pracovníci.

více

08. 10. 2012

DEN FIREM JOBStart 2012

V pátek 12. 10. 2012 končí termín pro podání přihlášek firem a institucí na den firem JOBStart 2012 pořádaný VŠPJ 21. 11. 2012. Využijte jedinečnou příležitost oslovit talentované mladé lidi, případně i navázat užší spolupráci s VŠPJ. Více informací, přihlášku a všeobecné podmínky účasti naleznete zde

05. 10. 2012

Výběrové řízení ERASMUS

Bylo vyhlášeno výběrové řízení do programu ERASMUS na studentské mobility pro letní semestr 2012/2013. Přihlášku, CV a motivační dopis můžete podat do 12. 10. 2012. Bližší informace naleznete zde.

03. 10. 2012

Přes tisíc nových studentů v Jihlavě

Vysoká škola polytechnická Jihlava přivítala do prvních ročníků se začátkem zimního semestru akademického roku 2012/2013 celkem 1 119 nových studentů. Ke studiu se do nabízených bakalářských studijních programů hlásilo přes 3 000 zájemců o studium.

více

03. 10. 2012

Doplňující volby do Studentské komory - Kandidátní listina

V úterý 9. října 2012 se konají doplňující volby do Studentské komory Akademického senátu Vysoké školy polytechnické Jihlava. Volby s tajným hlasováním budou probíhat v předsálí auly školy od 8:45 do 15:15 hodin. Kandidátní listina zde.

02. 10. 2012

Přednáška ministra financí ČR na VŠPJ

V pondělí 1. 10. 2012  se na VŠPJ uskutečnila přednáška ministra financí Miroslava Kalouska na téma Reforma veřejných financí. V navazující diskusi se vyjádřil i k dotazům účastníků, které se týkaly vysokého školství. Fotografie z přednášky naleznete zde

26. 09. 2012

Obměna členů Správní rady

K 1.10.2012 byli ministrem školství jmenováni dva noví členové Správní rady - JUDr. Rostislav Dvořák a Ing. Jaroslav Vymazal, kteří nahradí dosavadní členy s končícím funkčním obdobím (Ing. Vladimíra Jeřábka a Ing. Josefa Kodeta). 

více

25. 09. 2012

VŠPJ partnerem extrémního vytrvalostního závodu Highlander

VŠPJ se stala partnerem závodu Highlander, který se uskuteční 20. 10. 2012. Více informací o závodu naleznete zde.

24. 09. 2012

Zahájení výuky s novým orientačním systémem

V pondělí 24. 9. 2012 byla zahájena výuka v novém akademickém roce 2012/2013. Do nového akademického roku vstoupila VŠPJ s novým orientačním systémem, který byl během letního období v budově školy instalován a v rámci něhož proběhly také úpravy ve vestibulu školy. V těchto dnech jsou práce na něm dokončovány. Vítáme Vás tímto v zimním semestru nového akademického roku.

19. 09. 2012

Nabídka pracovní pozice "Vedoucí personálního a mzdového oddělení"

VŠPJ vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice vedoucího personálního a mzdového oddělení. Uzávěrka přihlášek 1. října 2012. Více informací naleznete zde.

18. 09. 2012

Uzavření SO 19. - 20. 9. 2012

Ve dnech 19.9.-20.9.2012 bude z důvodu konání promocí studijní oddělení uzavřeno pro studenty a veřejnost.

17. 09. 2012

Evropský týden mobility, letos na téma Pohyb správným směrem .

Katedra sportů VŠPJ se podílí na organizaci Evropského týdne mobility 16. - 22. 9. 2012. Letošní téma je "Pohyb správným směrem" .

více

12. 09. 2012

Seminář Aktuální problémy průvodcovské činnosti v cestovním ruchu v České republice

Dne 10. září 2012 uspořádala katedra cestovního ruchu Vysoké školy polytechnické Jihlava diskusní seminář na téma „Aktuální problémy průvodcovské činnosti v cestovním ruchu v ČR“. Diskuse se zúčastnili hosté z Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR, zástupci Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, Asociace cestovních kanceláří ČR, Asociace průvodců ČR, Sdružení průvodců, ministerstva pro místní rozvoj, ministerstva průmyslu a obchodu a také představitelé akademické sféry.

více

07. 09. 2012

Zkouškové centrum British Council - Zkoušky FCE a CAE podzim 2012 na VŠPJ

11. 9. 2012 končí řádný termín pro registraci na zkoušky FCE a CAE, termín pozdní registrace končí 19. 9. 2012. Zkoušku CAE nabízíme v tomto termínu jako jediní v republice! Více informací zde.

31. 08. 2012

Provoz školy v období 1. 9. - 23. 9. 2012

V období 1. 9. 2012 - 23. 9. 2012 je budova školy otevřena v pracovní dny od 6:00 do 21:00 hodin. 

30. 08. 2012

Úřední hodiny SO dne 3.9.2012

Z důvodu zápisů ke studiu bude dne 3. 9. 2012 studijní oddělení otevřeno pouze dopoledne, tzn. 8,00 - 11,00 hod.

24. 08. 2012

Cestovní kancelář VŠPJ

Od 27. 8. 2012 do 31. 8. 2012 bude Cestovní kancelář VŠPJ z důvodu čerpání dovolené uzavřena.

20. 08. 2012

Harmonogram tvorby rozvrhu na zimní semestr 2012/2013

Na webových stránkách školy (v menu Vnitřní předpisy) a v informačním systému (v souborech ke stažení) bylo zveřejněno rozhodnutí prorektorky pro studium "Harmonogram tvorby rozvrhu na zimní semestr 2012/2013" týkající se všech studentů VŠPJ.

10. 08. 2012

Změna úředních hodin studijního oddělení

V období od 13. 8. do 7. 9. 2012  jsou úřední hodiny studijního oddělení pro studenty a veřejnost vždy v pondělí v době  8 - 11 hod a 13 - 14 hodin.

02. 08. 2012

Gramatické semináře AJ nebo NJ

budou zahájeny v září a jsou určeny zejména pro zájemce z řad nově nastupujících studentů. Přihlásit se můžete do 24.8. 2012, více zde.   

31. 07. 2012

Letní úpravy v prostorách školy

V interiéru školy byly zahájeny přípravné práce pro instalaci nového orientačního systému budovy včetně úprav vestibulu. Vrátnice (informace) byla dočasně přesunuta do místnosti 1N047 (z vestibulu chodba vpravo za bufetem), úřední deska byla přesunuta na nástěnky za aulu. Práce by měly být ukončeny do začátku nového akademického roku.

23. 07. 2012

Letní škola technických disciplín 2012 - Kurz 2

Do pondělí 13. 8. 2012 se mohou zájemci přihlásit na v pořadí druhý kurz Letní školy technických disciplín 2012. Kurz na téma "Úvod do počítačových sítí, virtualizace a bezpečnosti" proběhne v týdnu od 20. do 24. 8. 2012. Také absolvování tohoto kurzu je pro studenty středních škol vyjímečně v roce 2012 bezplatné. Více informací zde.

16. 07. 2012

Letní škola technických disciplín 2012

Dnes máte poslední možnost přihlásit se do prvního z kurzů Letní školy technických disciplín 2012. Kurz 1 je zaměřen na tvorbu programů pro web (jazyk PHP, databáze MySQL). Více informací o tomto i druhém kurzu naleznete zde

12. 07. 2012

Vydávání diplomů absolventům před termínem promocí

Absolventi, kteří potřebují diplom před termínem promocí, si ho mohou vyzvednout na studijním oddělení, a to obory FŘ, CR, AI a PS od pátku 13. 7. 2012 (9:00 - 11:00), zdravotnické obory VS a PA od středy 18. 7. 2012. Více informací zde.

09. 07. 2012

Provozní doba ústřední a cizojazyčné knihovny o prázdninách.

Provozní dobu obou knihoven v termínu od 2. 7. do 31. 8. 2012 naleznete zde

09. 07. 2012

Úřední hodiny studijního oddělení o prázdninách

V období od 9. 7. 2012 do 7. 9. 2012 má studijní oddělení stanoveny úřední hodiny pro studenty a veřejnost každé pondělí a středu od 8:00 - 11:00 a 13:00 - 14:00.

29. 06. 2012

Provoz školy v období 1. 7. - 31. 8. 2012

V období 1. 7. 2012 - 31. 8. 2012 bude budova školy otevřena pouze v pracovní dny od 6:00 do 18:00 hodin. 

28. 06. 2012

Přijmeme programátora PHP

Bližší informace zde.

20. 06. 2012

Finanční dar města Jihlavy pro VŠPJ

Zastupitelstvo města Jihlavy rozhodlo na svém zasedání dne 17. 4. 2012 o poskytnutí daru Vysoké škole polytechnické Jihlava ve výši půl milionů korun a v těchto dnech byla částka převedena ve prospěch školy.

více

18. 06. 2012

1. jihlavská perinatologická konference: "Porodnické otazníky"

Rektor VŠPJ přijal záštitu nad konferencí, kterou pořádá Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Jihlava, p.o. ve spolupráci s Českou lékařskou komorou, Vysokou školou polytechnickou Jihlava a Aeskulap Akademií dne 21. 6. 2012. Konference je určena pro odbornou veřejnost.

18. 06. 2012

Jihlavské modely jsou online

Na katedře elektrotechniky a informatiky VŠPJ se právě dokončuje rozsáhlá modernizace laboratoře řídicích systémů. Celá řada nových modelů je přístupná i po internetu, takže umožňuje vzdálenou práci studentů.

více

06. 06. 2012

Soutěž o propagační video na téma CykloJihlava má svého vítěze

Po více než dvou měsících trvání soutěže proběhlo dne 5. 6. 2012 vyhlášení vítězů soutěže o nejlepší propagační video na téma CykloJihlava. Vítězem se stal student VŠPJ, oboru Cestovní ruch.

více

05. 06. 2012

Napsali o nás - Pět evropských škol na půdě Jihlavy

V červnovém čísle časopisu Florence (odborném časopise pro ošetřovatelství a ostatní zdravotnické profese) byl zveřejněn článek o mezinárodní konferenci, kterou pořádala katedra zdravotnických studií Vysoké školy polytechnické Jihlava.

31. 05. 2012

Zdokonalení oboru cestovní ruch na VŠPJ

K 31. květnu 2012 byl ukončen tříletý projekt „Komplexní inovace oboru cestovní ruch na Vysoké škole polytechnické Jihlava“. Výstupem projektu je nabídka nových specializací, předmětů a studijních opor ověřená pilotní výukou a určená pro stávající i nové studenty prezenční nebo kombinované formy studia.

více

29. 05. 2012

Soutěž "Erasmus...aneb to by se mi doma nestalo"

Mezinárodní oddělení VŠPJ vyhlašuje k příležitosti 25. výročí vzniku programu Erasmus soutěž o nejlepší studentský příspěvek.

více

25. 05. 2012

Zkouškové centrum British Council při VŠPJ vyzkouší prvních téměř 90 zájemců

Téměř 90 zájemců se zúčastní historicky prvních zkoušek pořádaných zkouškovým centrem British Council při Vysoké škole polytechnické Jihlava, které budou probíhat od soboty 26. 5. 2012.

více

23. 05. 2012

Studenti VŠPJ se zúčastnili mezinárodního studentského workshopu v Litvě

Ve dnech 22. dubna až 5. května 2012 se uskutečnil mezinárodní studentský workshop v litevském Kaunasu na téma „Promotion of Wellness Tourism - WellTour“. Workshopu se zúčastnil také osmičlenný studentský tým z VŠPJ.

více

23. 05. 2012

Studenti VŠPJ se zúčastnili mezinárodního studentského workshopu v Litvě

Ve dnech 22. dubna až 5. května 2012 se uskutečnil mezinárodní studentský workshop v litevském Kaunasu na téma „Promotion of Wellness Tourism - WellTour“. Workshopu se zúčastnil také osmičlenný studentský tým z VŠPJ. 

více

21. 05. 2012

Nabídka Cestovní kanceláře Vysoké školy polytechnické Jihlava

Pojeďte se s naší cestovní kanceláří podívat do Švýcarska či Jižního Německa a navštivte s námi čokoládovnu či nejvyšší horu Německa Zugspitze. Více informací o zájezdech naleznete v odkazech nebo přímo na stránkách cestovní kanceláře.  

17. 05. 2012

Přednáška o Shakespearových padouších na Vysoké škole polytechnické Jihlava

Jak jsou definováni padouši? Jaké máme základní typy padouchů a jaké jsou jejich charakteristické rysy? Odpovědi na tyto zajímavé otázky se dozvěděli návštěvníci přednášky profesora Martina Hilského s názvem „Geneze zla – Shakespearovi padouši“.

více

07. 05. 2012

Studentská soutěž o nejlepší propagační video na téma CykloJihlava

Statutární město Jihlava vyhlašuje soutěž pro studenty Vysoké školy polytechnické Jihlava o propagační video na téma Jihlava a cyklistika. Pro nejlepší tři autory videí je připravena finanční odměna ve výši 5 tis. Kč, 3 tis. Kč a 2 tis. Kč a dále také praktické dárky jako cyklistické dresy, speciální cyklistické ponožky a jiné propagační materiály od vydavatelství V-Press. Navíc bude udělena i speciální cena časopisu Cykloturistika, předplatné časopisu na rok 2012. Odevzdání nejpozději do 31. 5. 2012.

více

27. 04. 2012

Uzávěrka přihlášek 30. dubna 2012

Dnem 30. dubna 2012 končí možnost podat přihlášku do 1. kola přijímacího řízení do všech nabízených bakalářských studijních oborů.

23. 04. 2012

Napsali o nás - Mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu

V dubnovém čísle časopisu pro profesionály v cestovním ruchu "COT business" vyšla reportáž o mezinárodní konferenci Aktuální problémy cestovního ruchu, jejímž tématem byly "Nové trendy a technologie v cestovním ruchu". Tato konference se konala 29. 2. - 1. 3. 2012 v prostorách VŠPJ.

Podrobnou reportáž naleznete zde.

13. 04. 2012

Zasedání České konference rektorů poprvé na VŠPJ

Ve čtvrtek 12. 4. 2012 se poprvé v historii uskutečnilo zasedání Pléna České konference rektorů na akademické půdě Vysoké školy polytechnické Jihlava. 

více

10. 04. 2012

Přípravný kurz z matematiky

Ještě stále je možné se přihlásit na přípravný kurz z matematiky, který začíná 18. dubna 2012. Více informací naleznete zde.

06. 04. 2012

Návštěva z Užhorodské univerzity

V pátek 6. 4. navštivili školu zástupci Užhorodské národní univerzity děkan fakulty mezinárodních vztahů Mikola Palinchak a prorektor, vedoucí katedry turizmu geografické fakulty, Fedor Shandor. Uzavřená smlouva o spolupráci otevírá cestu k výměně odborných zkušeností, přípravě společných projektů nebo studentských výměn a podporuje také partnerství mezi Krajem Vysočina a Zakarpatskou oblastí Ukrajiny. 

26. 03. 2012

VŠPJ bude zpřístupňovat výsledky výzkumu a vývoje studentům

Zpřístupnění výsledků výzkumu a vývoje mezi studenty bakalářských studijních programů Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) a žáky středních škol především v Kraji Vysočina umožní schválený dvouletý projekt za 16 a půl milionů korun s názvem „Výzkum, Vývoj, Vysočina – Cesty k vědění VŠPJ“.

více

20. 03. 2012

Zahájení fotografické výstavy "Veřejné zdraví začíná kojením"

Včera v odpoledních hodinách proběhlo na VŠPJ slavnostní zahájení putovní výstavy fotografií s názvem "Veřejné zdraví začíná kojením". Slavnostního zahájení se zúčastnil také spoluautor fotografií David Švejnoha ml. Na slavnostním zahájení dále vystoupil rektor VŠPJ Jakub Novotný, primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Jihlava Aleš Roztočil a vrchní sestra Alena Valová.  

15. 03. 2012

Promoce absolventů VŠPJ

Celkem 106 absolventů všech šesti studijních oborů včera slavnostně ukončilo studium na VŠPJ. Jednotlivých slavnostních akademických obřadů promocí absolventů VŠPJ se zúčastnili také zástupci Statutárního města Jihlavy a Kraje Vysočina.

12. 03. 2012

3. jihlavská konference: "Zhoubné nádory endometria"

Rektor VŠPJ přijal záštitu nad konferencí, kterou pořádá Česká lékařská komora ve spolupráci s Gynekologicko-porodnickým oddělením, Onkologickým oddělením Nemocnice Jihlava, p.o., Vysokou školou polytechnickou Jihlava, Aeskulap Akademií, ČGPS, ČOS a SROBF dne 22. 3. 2012. Konference je určena pro odbornou veřejnost.

06. 03. 2012

Nové centrum pro britské jazykové zkoušky na Vysoké škole polytechnické Jihlava

5. března 2012 proběhlo slavnostní otevření zkouškového centra British Council při Vysoké škole polytechnické Jihlava. Nově vzniklé centrum umožní studentům zejména středních a vysokých škol, ale i široké veřejnosti skládat zkoušky z anglického jazyka přímo v Jihlavě. Řádný termín registrace ke zkouškám FCE a CAE začíná 7. 3. 2012. Více o zkouškovém centru zde

více

06. 03. 2012

Přípravný kurz z matematiky

Katedra matematiky Vysoké školy polytechnické Jihlava pořádá v termínu od 18. 4. 2012 do 16. 5. 2012 přípravné kurzy z matematiky. Další informace včetně termínů kurzu, ceny kurzu a on-line přihlášky naleznete zde.

23. 02. 2012

Absolventi jihlavské polytechniky poskočili v žebříčku uplatnitelnosti

Absolventům VŠPJ se daří při hledání práce. V aktuálním žebříčku uplatnitelnosti absolventů vysokých škol se jihlavská polytechnika stala skokanem roku.

více

23. 02. 2012

Napsali o nás - J. Dobeš: České vysoké školy potřebují regulaci. Ale hlavně diverzifikaci

30. 1. 2012 zveřejnil server E15.cz rozhovor s ministrem školství Josefem Dobešem. V rozhovoru se ministr mimo jiné vyjádřil o výjimečnosti Vysoké školy polytechnické Jihlava. Celý rozhovor naleznete zde.

23. 02. 2012

Dvoumilionový dar Kraje Vysočina pro VŠPJ

Zastupitelstvo Kraje Vysočina rozhodlo na svém zasedání dne 14. 2. 2012 o poskytnutí daru Vysoké škole polytechnické Jihlava ve výši dvou milionů korun.

více

17. 02. 2012

Slavnostní otevření Zkouškového centra British Council

V pondělí 5. března 2012 od 15 hodin proběhne slavnostní otevření Zkouškového centra British Council při Vysoké škole polytechnické Jihlava. Slavnostního otevření centra se zúčastní ředitel British Council v České republice pan Nigel Bellingham.

více

17. 02. 2012

Nově otevřené Poradenské centrum pro studenty na VŠPJ

Od pondělí 20. 2. 2012 nabízí VŠPJ studentům i zájemcům o studium zcela nové služby poradenského centra. Kontakt, konzultační hodiny a další informace naleznete zde

13. 02. 2012

Napsali o nás - Rozhovor rektora VŠPJ pro Jihlavské listy

V pátek 10. února 2012 byl v Jihlavských listech otištěn rozhovor s rektorem VŠPJ ve třech článcích o reformě, projektech a nové posluchárně

13. 02. 2012

6. jihlavská konference: "Poruchy pánevní statiky a urogynekologie" 2012

Rektor VŠPJ přijal záštitu na konferencí, kterou pořádá Česká lékařská komora ve spolupráci s Gynekologicko-porodnickým oddělením Nemocnice Jihlava, p.o., Vysokou školou polytechnickou Jihlava a Aeskulap Akademií 16. 2. 2012. Konference je určena pro odbornou veřejnost.

17. 01. 2012

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na VŠPJ se koná 12. 1. 2012

Den otevřených dveří bude probíhat od 9.00 do 17,00 hod. Zájemci si mohou individuálně prohlédnout budovu školy, knihovnu, menzu, výukové prostory, případně se zúčastnit organizovaných prohlídek s průvodci. Jednotlivé studijní obory budou v průběhu celého dne představovány na ucelených přednáškách. Aktualizovaný program Dne otevřených dveří spolu s dalšími informacemi naleznete zde.

17. 01. 2012

Slosování o Lenovo tablet K1-10 Tegra

Během Dne otevřených dveří proběhne slosování o Lenovo tablet.

12. 05. 2011

Certifikát QI

více

12. 05. 2011

Majáles 2011

více

aktuální aktuality »

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

Čekejte prosím, stránka se načítá