O škole
Navigace
Publikováno: 17. 7. 2024 08:49
Autor: Mgr. Martina Tomšů

Program oslav

1. 2. a 3. 2. 2024, 9.00 - 14.00 | Den otevřených dveří VŠPJ

Přijďte nahlédnout pod pokličku studia na naší vysoké škole. Den otevřených dveří Vysoké školy polytechnické Jihlava se letos uskuteční hned dvakrát. Poprvé se dveře VŠPJ otevřou všem zájemcům ve čtvrtek 1. února 2024 od 9.00 do 14.00. Uchazeči o studium na VŠPJ, kteří nestíhají kvůli školním nebo pracovním povinnostem čtvrteční termín, ale naštěští nemusejí zoufat. Den otevřených dveří se uskuteční také o víkendu, a to v sobotu 3. února v čase od 9.00 do 14.00 hod. Kromě oborových prohlídek zdravotnického, technického, ekonomického nebo sociálního zaměření se mohou uchazeči těšit například také na prezentace jednotlivých kateder, které jim přiblíží možnosti studia. Získají také jedinečnou příležitost pobavit se se současnými studenty na info pointech, otestovat angličtinu u stanoviště Zkouškového centra British Council, zazávodit si na běžečkém trenažéru nebo si vyzkoušet manipulaci s invalidním vozíkem.

15. 3. 2024, 19.30 | 8. reprezentační ples VŠPJ

Rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava zve zaměstnance, studenty i širokou veřejnost na 8. reprezentační ples Vysoké školy polytechnické Jihlava, který se uskuteční v pátek 15. března 2024 v prostorách Dělnického domu na adrese Žižkova 15, Jihlava. Brány Dělnického domu se otevřou v 19 hodin a ples samotný začíná v 19.30.

Vstupenky si můžete zakoupit ZDE.

23. 4. 2024 | Kulatý stůl: Profesní vzdělávací programy a jejich význam pro regiony 

Vysoká škola polytechnická Jihlava organizuje kulatý stůl, jehož cílem bude sdílení dobré praxe a diskuse k aktuální problematice profesních studijních programů. Na kulatý stůl jsou pozváni zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, rektoři vysokých škol, zástupci Hospodářské komory ČR, zastupitelé samospráv, atd. Registrace je možná do 10. 4. 2024 na e-mailové adrese lucia.dostalova@vspj.cz

 

21. 5. 2024 | Euro, nebo Koruna? Veřejná debata na téma možného přijetí Eura v České republice

Vysoká škola polytechnická Jihlava zve všechny zájemce z řad zaměstnanců, studujících a veřejnosti na debatu o možném přijetí Eura v České republice. V letošním roce oslavíme 20 let přijetí České republiky do Evropské unie. Z toho pohledu se jedná o dobrou příležitost k bilancování a diskusi o možném přijetí evropské měny. Proč bychom měli/neměli přijmout evropskou měnu? Kdo přijetím Eura nejvíce získá a kdo naopak ztratí? Na tyto a další otázky budou s Vámi diskutovat Pavel Drobil ze Svazu průmyslu a obchodu, Martin Slaný, hlavní ekonom skupiny DRFG, a Petr Musil z Národní rozpočtové rady. Přijďte s námi diskutovat a říct nám svůj názor. 
 

 

3. 6. - 9. 6. 2024 | Týden vysokého školství v Jihlavě - 20 let VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava byla zřízena zákonem 3. června 2004 jako první veřejná vysoká škola neuniverzitního směru v České republice. Dvě desetiletí od svého založení, během kterých se stala nepostradatelným centrem regionální vzdělanosti, oslaví ve dnech od 3. do 9. června 2024 Týdnem vysokého školství v Jihlavě. Studenti, zaměstnanci i přátelé školy z řad široké veřejnosti se mohou těšit na koncerty, přednášky nebo diskuze. Závěr týdne bude patřit sportu. Ve čtvrtek 6. června na Masarykově náměstí v Jihlavě proběhne tradiční sportovní akce Sportujme s VŠPJ 2024. Od 7. do 9. června se pak ve Sportovním areálu ZŠ Otokara Březiny a ZŠ Demlova uskuteční mezinárodní turnaj v baseballu Memoriál rektora Ladislava Jirků – VŠPJ Cup, který připomene prvního rektora VŠPJ a jeho vášeň pro baseball. Narozeninové oslavy finančně podpořili Kraj Vysočina a Statutární město Jihlava.

3. 6. 2024 | Narozeninové krájení dortu, sázení stromu k 20. výročí a uložení časové kapsle v budově školy
 
 
3. 6. 2024 | Slavnostní večer v Horáckém divadle Jihlava
 
4. 6. 2024 | Kulatý stůl: Význam regionálních vysokých škol pro kraje v České republice
 
 
5. 6. 2024 | Cyklus přednášek věnovaných historii VŠPJ, jejím předchůdcům a vývoji vedoucím k jejímu vzniku
 
5. 6. 2024 | Přednáška: Případ Babice 1951. Křižovatka příběhů. Přednáší: prof. PhDr. Michal Stehlík, Ph.D.
 
 
5. 6. 2024 | Odhalení Památníku popraveným nevinným obětem komunistického režimu
Budova Vysoké školy polytechnické Jihlava byla svědkem pohnutých československých dějin 20. století. Politické vězně popravené za cihlovou zdí tehdejšího krajského soudu v Tyršově ulici připomene Památník popraveným nevinným obětem komunistického režimu, který bude slavnostně odhalen 5. 6. 2024 od 15.00 hod. Památník bude stát v místě, kde ve vykonstruovaných procesech přišlo v 50. letech minulého století o život 11 lidí. Vysoká škola polytechnická Jihlava a Statutární město Jihlava zvou všechny zájemce na slavnostní odhalení památníku za Výukovým cetnrem VŠPJ. Autorem památníku je architekt Zdeněk Sendler.
 
 
5. 6. 2024 | Polytechna Fest - pásmo koncertů k 20. výročí založení školy

Elektronická one man show Ventolina, hlukové exploze kapely Chief Bromden, jazzem a soulem nasáklý hip hop jihlavských Behind the Beat, energická parta sehraných muzikantů SpazierGang nebo bubenické vystoupení skupiny Drumband složené z klientů Denního a týdenního stacionáře Jihlava. To jsou jen některé z bodů bohatého programu Polytechna Festu. Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program, pestrou nabídku jídla a nápojů nebo sportovní aktivity.

 
6. 6. 2024 | Sportujeme s VŠPJ
Vysoká škola polytechnická Jihlava organizuje 6. 6. 2024 tradiční akci Sportujeme s VŠPJ. Ta se již po sedmé uskuteční na Masarykově náměstí v Jihlavě, a to od 11.00  do 17.00 hod. Návštěvníky čeká den plný zábavy a sportu. Aktivní i pasivní sportovci se mohou těšit na již tradiční turnaj v lidském fotbálku o putovní pohár i jedinečnou příležitost vyzkoušet si lezeckou stěnu, baseball, něco z atletiky, parkour, lukostřelbu, bench press a další. 7. ročník tradičního sportovního setkání pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost podpořil Kraj Vysočina a statutární město Jihlava.
 
 
7. - 9. 6. 2024 | Memoriál rektora Jirků

U příležitosti 20. výročí založení školy si připomene prvního rektora a jeho vášeň pro baseball. Od 7. do 9. června se v rámci projektu Sportujeme s VŠPJ 2024 uskuteční ve Sportovním areálu ZŠ Otokara Březiny a ZŠ Demlova první ročník mezinárodního turnaje v baseballu Memoriál rektora Ladislava Jirků – VŠPJ Cup. Mezinárodní baseballový turnaj, který se koná na počest prvního rektora VŠPJ a jednoho ze zakladatelů baseballu v Jihlavě Ladislava Jirků, je určen týmům soutěžícím v mládežnické kategorii do 13 let. O putovní pohár v baseballu si přijedou zahrát družstva z České republiky, Slovenska, Rakouska a Německa. Akce se koná za finanční podpory Kraje Vysočina a Statutárního města Jihlava.

září 2024 | Akademický a absolventský den 

Akademický a absolventský den je tradičním neformálním zahájením akademického roku na Vysoké škole polytechnické Jihlava. Během této akce mají nově nastupující i stávající studenti, zaměstnanci a absolventi i návštěvníci z řad veřejnosti možnost strávit odpoledne v příjemné společnosti, seznámit se a pohovořit s představiteli vysoké školy, vedoucími kateder, garanty studijních programů a dalšími osobami z VŠPJ.

listopad 2024 | Jobstart 2024

V listopadu 2024 proběhne na VŠPJ v pořadí již třináctý ročník veletrhu pracovních příležitostí a praxí pro studenty, absolventy, zaměstnance a přátele školy. Veletrh se bude konat ve Výukovém centru VŠPJ na adrese Tolstého 16, 586 01 Jihlava a jeho přilehlých prostorách. Zájemci se mohou těšit na nabídky od vystavovatelů, odpolední program je pak věnován odborným přednáškám se zaměření na rozvoj profesních dovedností.

listopad 2024 | Setkání světel u klíčů

U příležitosti Mezinárodního dne studentstva a Dne boje za svobodu a demokracii organizuje Vysoká škola polytechnická Jihlava společně se Spolkem pro navrácení sochy TGM do Jihlavy SETKÁNÍ SVĚTEL U KLÍČŮ. Akcí si tak připomene historické události roku 1939 a sametovou revoluci o padesát let později. Připojte se s námi k průvodu světel, který začíná od Vysoké školy polytechnické Jihlava.

prosinec 2024 | Vánoce na VŠPJ

Také v roce 2024 se uskuteční Vánoce na VŠPJ, tradiční charitativní akce, v rámci které studenti a zaměstnanci VŠPJ podporují materiální sbírkou vybranou neziskovou organizaci z Kraje Vysočina. 

Spojte se s námi

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Kontakt
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
E-mail: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Kontaktní místo kanceláře rektora
Monika Jonášová
E-mail: monika.jonasova@vspj.cz

Studijní oddělení
Telefon: +420 567 141 181
E-mail: studijni@vspj.cz


Moment prosím...