Navigační cesta dokumentu
INFORMACE O KURZU
Centrum celoživotního vzdělávání VŠPJ nabízí nový program dalšího vzdělávání k prohloubení a rozšíření odborných kompetencí
KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST I.
Vzdělávací program Kybernetická bezpečnost I. je zaměřen na zvýšení odborných kompetencí v oblasti informačních technologií a kybernetické bezpečnosti.
Vzdělávací program Kybernetická bezpečnost I. je garantován Katedrou technických studií VŠPJ. Byl vytvořen na základě výsledků analýzy vzdělávacích potřeb a požadavků zástupců aplikační sféry v kraji Vysočina.
- Komu je vzdělávání určeno?
Vzdělávání je určeno jednatelům či managementu firem, výkonným ICT pracovníkům a odborné veřejnosti.
- Cíl vzdělávání
Cílem vzdělávání je seznámit posluchače s kybernetickou bezpečností, základními pojmy, či legislativními normami, ať už mezinárodními, evropskými nebo národními.
Získané znalosti a dovednosti mohou účastníci využít při zvyšování kybernetické bezpečnosti firem či implementaci nové evropské směrnici NIS2.
- Obsah vzdělávání
Program je věnován novému zákonu o kybernetické bezpečnosti, jeho prováděcí směrnici, jednotlivými režimy povinností, systému zatřídění organizace a požadavky spadající na organizace v režimu vyšších povinností. V prakticky zaměřených přednáškách budou představeny aktuální kybernetické hrozby, zkušenosti s implementací normy ISO/IEC 27000 v organizaci a bezpečné metody autentizace.
- Lektorský tým
Antonín Přibyl (antonin.pribyl@vspj.cz), interní zaměstnanec VŠPJ
Akademický a vědecký pracovník Katedry technických studií, 30+ let zkušeností v oblasti ICT a kybernetické bezpečnosti.
Rostislav Prosecký (prosecky@optonet.cz), odborník z praxe
Ředitel společnosti OptoNet Communication, s.r.o., držitel ISO 27000, provozovatel Datového Centra Vysočina.
Vladimír Karas (karas@novicom.cz), odborník z praxe
Bezpečnostní konzultant společnosti Novicom.
- Rozsah a formy vzdělávání
Vzdělávací program obsahuje 13 hodin intenzivního vzdělávání, které je rozděleno do 2 dnů.
Vzdělávání je doplněno o možnost samostudia výukových materiálů v IS Moodle.
- Termín a místo vzdělávání
Vzdělávací program bude realizován v období 9.-10. ledna 2024 (v čase od 8:00 - do cca 17:00 hodin) ve výukových prostorách VŠPJ (ul. Tolstého 16, Jihlava).
- Ukončení vzdělávání
Účastník je povinen absolvovat 100 % prezenční výuky a splnit test min. 50 % úspěšností. Vzdělávání je po splnění předepsaných povinností ukončeno testem v LMS Moodle. Úspěšní absolventi programu získají doklad o výsledku vzdělávání v podobě certifikátu VŠPJ.
- Cena vzdělávacího programu
Cena programu činí 8 800 Kč. Úhrada poplatku se provádí převodem dle platebního předpisu zaslaného organizátory vzdělávacího programu po naplnění požadované minimální kapacity.
- Přihlášení do vzdělávacího programu
Přihlašování do programu bude zahájeno 20. listopadu 2023 prostřednictvím elektronické přihlášky. Maximální kapacita účastníků v programu je 50 (informaci o zařazení do kurzu obdržíte od organizátorů kurzu nejpozději týden před zahájením). O přijetí uchazeče rozhoduje doba podání přihlášky a splnění podmínek k přijetí (viz níže). Účast v kurzu nevyžaduje vykonání přijímací zkoušky.
- Podmínky přijetí
Uchazeč o vzdělávací program musí mít ukončeno min. středoškolské vzdělání zakončené maturitní zkouškou. U účastníků se předpokládá základní orientace v informačních technologiích.
Před podáním přihlášky doporučujeme prostudování Studijních a obchodních podmínek.
Kontakt v případě dalších dotazů:
Mgr. Marie Marek, vedoucí CCV
Centrum celoživotního vzdělávání VŠPJ
tel: 567 141 144, mob. 602 525 506
e-mail: marie.marek@vspj.cz
- Autor : Mgr. Marie Marek
- Poslední změna : 20. listopadu 2023 11:10