Materiální sbírky

 • Sbírka potravin a drogerie 

  ve spolupráci s Potravinovou bankou Kraje Vysočina


  VŠPJ organizuje materiální sbírku, do které mohou studenti a zaměstnanci školy i zájemci z řad veřejnosti přispívat od pondělí 28. 2. 2022. Škola sbírku pořádá ve spolupráci s Potravinovou bankou Kraje Vysočina. Tato nezisková organizace je ve spolupráci s krizovým štábem Kraje Vysočina hlavním koordinátorem veřejných sbírek potravin na území našeho regionu. Potravinovou pomocí podporuje jednotlivce a organizace poskytující ubytování a azyl na území našeho kraje a vybavuje organizátory zajišťující dopravu uprchlíků ze slovensko-ukrajinských hranic.

  Do sbírky je možné přispět jakýmikoli trvanlivými potravinami a hygienickými potřebami, jejichž seznam bude podle aktuálních potřeb upřesňován ze strany Potravinové banky Kraje Vysočina.

  Drogerie, spacáků, dek, oblečení a dětských kočárků má potravinová banka podle předsedy Miroslava Krajcigra nyní dost, stále je ale nedostatek potravin, především konzerv nebo instantních polévek, nudlí, kaší a dalších jídel. Chybí také trvanlivá mléka, těstoviny, rýže. Budeme rádi, když se rozhodnete do sbírky přispět právě těmito potravinami, po kterých je poptávka. Vítány jsou ale obecně jakékoli trvanlivé potraviny a hygienické potřeby, jelikož pomoc pro ty, jež válka v Ukrajině zasáhla a bohužel i zasáhne, bude třeba v delším časovém horizontu.

  Sběrné místo pro sbírku bylo zřízeno v pondělí 28. 2. v prostorách bývalého bufetu (1N046). Potraviny a další zboží určené na pomoc ukrajinským občanům mohou studenti a zaměstnanci VŠPJ i zájemci z řad veřejnosti přinášet do této místnosti kdykoli během provozní doby budovy (Po-So 6.00-20.00 hod.).

  Sbírka bude fungovat do odvolání, její výtěžek bude průběžně předáván Potravinové bance Kraje Vysočina. První předání výtěžku sbírky proběhlo v pátek 4. 3. 2022.


 • Sbírka mobilních telefonů

  ve spolupráci s Vodafone


  VŠPJ ve spolupráci s Vodafone zorganizovala sbírku mobilních telefonů, do které se mohou zapojit opět nejen studenti a zaměstnanci, ale i zájemci z řad veřejnosti.

  Jak se zapojit?

  Pokud máte doma nevyužitý funkční telefon, stačí, když ho do pondělí 7. 3. do 12.00 hod. přinesete na vrátnici VŠPJ (provozní doba pondělí-sobota 06.00-20.00 hod.). Před odevzdáním stačí telefon pouze zabalit do sáčku společně s kompatibilní nabíječkou.

  Jaké telefony je možné sbírat?

  Nehraje roli, zda se jedná o nový nebo starší telefon. Důležité je, aby byl plně funkční a lidem v nouzi udělal dobrou službu.

  Co se s telefony bude dít dál?

  Hned v pondělí 7. 3. 2022 odpoledne předáme všechny odevzdané telefony osobně Vodafonu.

  Vodafone každý z odevzdaných telefonů: Uvede do továrního nastavení – tedy odborně smaže veškerá data. Opatří ho předplacenou SIM kartou v hodnotě 500 Kč. Prostřednictvím neziskových organizací ho předá ukrajinským uprchlíkům, kteří už dorazili nebo v následujících dnech dorazí do bezpečí do ČR a z nějakého důvodu telefon nemají.


Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá