06. 09. 2023

Zářijový POLYFiK otevře téma vypalování pralesů v Bolívii

První POLYFiK v novém akademickém roce nabídne prostřednictvím dokumentárního filmu Incendios režiséra Martina Trabalíka pohled na nelehkou situaci skupiny dobrovolných hasičů v bolivijském pralese Chiquitano. Ti zde nestojí pouze proti přírodnímu živlu, ale především proti bezohlednému odlesňování a ekonomickým zájmům několika vlivných jedinců. Promítání se uskuteční v úterý 19. září 2023 od 15.00 hodin v zasedací místnosti školy.

Projekce filmu poskytnutého platformou Promítej i ty! je organizována u příležitosti Evropského týdne udržitelného rozvoje. Evropský týden udržitelného rozvoje je celoevropská iniciativa podporovaná Evropskou sítí udržitelného rozvoje, která má za cíl zviditelňovat projekty a aktivity propagující udržitelný rozvoj a jeho principy. Každý dobrý hospodář ví, že se o svůj statek má starat tak, aby z něj mohly žít i jeho děti. A to je přesně podstatou myšlenky udržitelného rozvoje – snaha spravovat naše přírodní a kulturní, hmotné a duchovní bohatství tak, aby se ho přinejmenším ve stejné míře dostávalo i těm, kteří přijdou po nás. Proto se Vysoká škola polytechnická Jihlava letos zapojí. Pro více informací o průběhu Evropského týdne udržitelného rozvoje na VŠPJ sledujte webové stránky a sociální média VŠPJ, kde brzy odhalíme celý program.

Vstup na promítání i následnou diskuzi je zdarma. Kapacita je omezená, doporučujeme proto rezervovat si místo prostřednictvím formuláře ZDE.

Incendios

Režie: Martin Trabalík, Geraldine Zambrana Velez

Země původu: Česká republika, Bolívie

Rok výroby: 2021

Vypalování porostu je součástí lidského hospodaření od nepaměti, v Jižní Americe se však nad hořícím lesem protínají ekonomické zájmy několika vlivných jedinců s ekologickými a klimatickými dopady i utrpením místních obyvatel. Křehká příroda, už tak strádající následky klimatických změn, zde mizí závratným tempem. V Bolívii je vypalování stále legální a nedostatečně regulovanou praxí. Český dokumentarista Martin Trabalík a bolivijská režisérka Geraldine Zambrana Velez se s kamerou vydali do první linie boje s ohněm mezi dobrovolné hasiče, kteří se stávají naléhavými mluvčími globální krize.

 

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá