23. 05. 2023

Konference přiblíží využití zkušeností se zotavováním se ve vzdělávání

Jak lze využít vlastní zkušenost se zotavováním z duševního onemocnění ve vzdělávání? A co z takové výuky získávají lektoři, studenti nebo lidé se zkušeností s duševními obtížemi či jejich blízcí? Nejen na tyto otázky se zaměří konference Peer lektoři ve výuce, která se uskuteční ve středu 24. května 2023 v historické aule VŠPJ.

Po slavnostním zahájení konference rektorem VŠPJ Zdeňkem Horákem představí PhDr. Vlasta Řezníková, Ph.D. z katedry sociální práce projekt Inovace a rozvoj předmětů zaměřených na duševní zdraví, jehož cílem je rozšířit základnu peer lektorů zapojených do výuky na VŠPJ i nabídku kurzů pro studenty a veřejnost. „Účastníci se mohou dále těšit například na přednášku Dirka den Hollandera, autora světově uznávaného přístupu orientovaného na zotavení, který přiblíží, jak se pracuje s peer lektory v Holandsku. V rámci programu konference vystoupí také studentky katedry sociální práce, které se podělí o své zkušenosti z výuky s peer lektory či partneři projektu – Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví a norské město Bergen,“ uvádí Vlasta Řezníková. Kompletní program konference naleznete ZDE.

Na konferenci naváže workshop s názvem Výzkum duševního zdraví jako demokratický proces, který se uskuteční ve čtvrtek 25. května 2023 v ateliéru ARTE. Bengt Eirik Karlsson a Marit Borg, profesoři v oblasti péče o duševní zdraví z Univerzity jihovýchodního Norska, budou s účastníky workshopu diskutovat o možnostech demokratického výzkumu, který umožňuje rovnocennou spolupráci lidí s prožitou zkušeností, rodin, odborníků z praxe, členů komunit a vyškolených výzkumníků.

Konference Peer lektoři ve výuce je jedním z výstupů projektu Inovace a rozvoj předmětů zaměřených na duševní zdraví financovaného z Fondů EHP 2014-2021, programu Vzdělávání. Záštitu nad konferencí převzala předsedkyně výkonné rady Asociace vzdělavatelů v sociální práci Mgr. Adéla Michková, Ph.D.

Polytechnicast #20: JITKA BOHČKOV, VLASTA ŘEZNKOV A MAGDA DOSBABOV: kola zotaven je msto přběhů

Peer lektoři jsou součástí výuky na VŠPJ již od roku 2017. Poslechněte si 20. epizodu podcastu Polytechnicast s PhDr. Vlastou Řezníkovou, Ph.D. a peer lektorkami Mgr. Jitkou Boháčkovou a MUDr. Magdou Dosbabovou, které vám v rozhovoru přiblíží, kdo je to peer lektor a co jeho role obnáší.

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá