16. 11. 2022

Zájem o mezinárodní zkoušky z angličtiny na VŠPJ roste

Cambridgeské zkoušky z anglického jazyka pro úroveň B1, které uspořádalo Zkouškové centrum British Council při VŠPJ v sobotu 12. listopadu 2022, přilákaly do budovy jediné vysoké školy v Kraji Vysočina zejména studenty středních škol. Už úroveň B1, tedy mírně pokročilí, je totiž uznávána na některých školách jako ekvivalent zkoušky z cizího jazyka v profilové části maturity. Velký zájem je také o zkoušky vyšších úrovní, které se na VŠPJ uskuteční v prosinci tohoto roku. Na zkoušku úrovně C1 (Advanced), která proběhne 3. prosince, se dosud zaregistrovalo 34 zájemců a na zkoušku B2 (First) s termínem konání 10. prosince je aktuálně přihlášeno zájemců 60. Zbývající volná místa se přitom velmi rychle plní. Na obě zkoušky je možné se přihlásit do pondělí 21. listopadu zde.

Zájemci o zkoušky na VŠPJ oceňují zejména to, že ústní část probíhá ve stejný den jako část písemná, což nebývá ve všech zkouškových centrech zvykem. Velkou výhodou je také to, že pro poslechovou část jsou využívána kvalitní sluchátka, která umožňují lepší porozumění mluvenému slovu. Vysokou úroveň organizace zkoušek potvrdil i cambridgeský inspektor. Ten nedávno dorazil zkontrolovat, zda zkoušky probíhají přesně podle pravidel Cambridge Assessment, kterými se řídí všech deset zkouškových center v republice. „Jsme velmi rádi, že jsme byli ohodnoceni nejlepším možný stupněm Excellent jako zatím při každé inspekci,“ uvádí vedoucí Zkouškového centra British Council při VŠPJ RNDr. Jitka Ryšková

Zkouškové centrum British Council při VŠPJ, které v letošním roce oslavilo deset let své existence, se kromě zajišťování mezinárodních zkoušek věnuje i celé řadě dalších aktivit. Pro ty, kteří se na zkoušky chtějí co nejlépe připravit, organizuje přípravné kurzy a také „zkoušky nanečisto“. Ty si dosud vyzkoušelo více než sedm set účastníků. Centrum se zaměřuje také na vzdělávání pedagogů. Letos na podzim uspořádalo dva semináře o tom, jak učit studenty jazykové dovednosti psaní a mluvení tak, aby u cambridgeských zkoušek co nejlépe uspěli. „Akci s názvem Meet Cambridge jsme spolupořádali s Cambridge University Press a vyučují byli nadšeni lektorem Charlesem Stewartem. Ten přislíbil, že si pro nás na jaře připraví další sérii seminářů o jazykových dovednostech,“ říká Jitka Ryšková. Jihlavské zkouškové centrum také doplňuje knihovní fond cizojazyčné knihovny a organizuje přednášky a výstavy pro studenty i veřejnost zaměřené na anglickou literaturu a kulturu.

Polytechnicast #21: Dr. JITKA RYŠKOVÁ: Have an ice day mi dělá radost klidně týden

Zajímá vás příběh vzniku Zkouškového centra British Council při VŠPJ? Poslechněte si rozhovor s vedoucí centra RNDr. Jitkou Ryškovou pro podcast Polytechnicast.

 

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá