20. 09. 2022

VŠPJ se připojí k akci Koláč pro hospic

První říjnovou středu se již stalo tradicí, že je po Jihlavě rozmístěno několik stanovišť, kde mohou zájemci přispět do dobrovolné finanční sbírky Koláč pro hospic. Za odměnu pak obdrží sladký koláček. Charitativní akci tradičně pořádá Diecézní charita Brno ve svých oblastech působnosti, a to pro kamenné a mobilní hospice, které provozuje. Na Jihlavsku sbírku organizuje Oblastní charita Jihlava pro svůj Domácí hospic Bárka. Centrální stánek jihlavské Charity, kde může veřejnost přispět na provoz a zkvalitnění hospicové péče, bude umístěn ve středu 5. října na Masarykově náměstí od 7.30 do 16.00 hod.

Foto: Oblastní charita Jihlava

Darovat příspěvek na Domácí hospic Bárka mohou zájemci i na dalších místech Jihlavy. Kromě Masarykova náměstí budou pracovníci jihlavské Charity a dobrovolníci vybírat na podporu hospicové a paliativní péče i na Vysoké škole polytechnické Jihlava, v jihlavské nemocnici, Psychiatrické nemocnici Jihlava, na finančním úřadě a také ve vybraných jihlavských firmách.

Přijďte podpořit místní mobilní hospic Bárku, který pomáhá nevyléčitelně nemocným,“ prosí veřejnost Markéta Brestovská, vedoucí jihlavského Domácího hospice Bárka. Multidisciplinární tým Bárky umožňuje žít hospicovým klientům kvalitní život s kompletní zdravotní a sociální péči v jejich domovech. Více informací a online možnost finančního daru naleznete na webových stránkách www.kolacprohospic.cz.  

Do organizace sbírkové akce se kromě zaměstnanců Oblastní charity Jihlava a dobrovolníků zapojí i studenti SOŠ Sociální u Matky Boží Jihlava a Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola Jihlava a nově také studenti Vysoké školy polytechnické Jihlava a klienti Následné péče Jihlava.

Na Vysoké škole polytechnické Jihlava bude ve středu 5. října stánek s koláči umístěn ve vestibulu školy, naproti vrátnici od 8.00 do 13.00 hod.

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá