01. 12. 2021

Studenti diskutovali o duševním zdraví

Kolik vědomé pozornosti věnují lidé duševnímu zdraví a tomu, jak o něj pečovat? Jaké faktory hrají pro a proti duševní pohodě? A jak zlepšit celkovou duševní kondici a naučit se vnímat současnou epidemickou situaci ne jako hrozbu, ale jako příležitost? Odpovědi na tyto otázky pomáhal studentům VŠPJ najít workshop s názvem Jak pečovat o své duševní zdraví, který se uskutečnil v pondělí 29. listopadu 2021.

„Během workshopu měli studenti příležitost přemýšlet o svém přístupu k duševnímu zdraví. Pozornost jsme zaměřili zejména na faktory, které celkovou duševní kondici ovlivňují. Měli také možnost se „samootestovat“, jak na tom v jednotlivých oblastech jsou a kde mají prostor ke zlepšení. Věřím, že si každý odnesl nějakou inspiraci či myšlenku, kterou může dál rozvíjet,“ uvádí Mgr. Hana Vláčilová, psycholožka Poradenského a kariérního centra VŠPJ, která studenty workshopem provázela. Jedním z nosných témat workshopu byla pandemie onemocnění COVID-19 a její vliv na duševní zdraví. „Studenti často hovoří o tom, že jim chyběl kontakt se školou, se spolužáky, odpadly příležitosti zlepšovat své komunikační a prezentační dovednosti. O to náročnější to pro některé může být teď zpátky ve škole, kdy mají naživo před ostatními něco prezentovat, vystupovat,“ říká Hana Vláčilová.

Zúčastnění studenti hodnotili workshop jako velmi přínosný a vyjádřili přání jej v budoucnu zopakovat. „Nejvíce je zaujalo téma spánkové hygieny, zdravého stravování v kontextu s duševní pohodou a též práce s pozorností a orientace se na pozitivní stránky běžného života,“ shrnuje Hana Vláčilová. V blízké době by tak na úvodní workshop věnovaný duševnímu zdraví měla navázat další pokračování.

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá