26. 04. 2021

Studenti programu Aplikovaná informatika získali první místo v soutěži UnIT Challenge

Soutěžní tým Alt+F4 složený ze studentů druhého ročníku bakalářského studijního programu Aplikovaná informatika má za sebou jedinečný úspěch v programovací soutěži UnIT Challenge, která se uskutečnila 16. a 17. dubna 2021. V silné konkurenci soutěžících z několika dalších českých technických škol se čtyřčlennému týmu z VŠPJ podařilo obsadit první místo v kategorii Frontend.

UnIT je programovací soutěž určená pro studenty vysokých škol, kterou každoročně pořádá organizace BEST Prague. Jejím úkolem je donutit studenty v karanténě nejen něco dělat, jak zástupci organizace uvádějí, ale i ukázat na reálných problémech to, co se na mnohých školách tak úplně neučí. Tedy řešit konkrétní úkoly z praxe namísto algoritmických úloh.

Své štěstí v soutěži, která se uskutečnila 16. a 17. dubna 2021, se rozhodli zkusit i Michal Blažejovský, Filip Kulíšek, Michal Hrdina a Jan Korbel, spolužáci z druhého ročníku bakalářského studijního programu Aplikovaná informatika na Katedře technických studií VŠPJ. Společně vytvořili tým s názvem Alt+F4 a přihlásili se do kategorie Frontend zaměřené na vývoj frontendu webové aplikace pro jednoho z partnerů soutěže, společnost Showmax Engineering. „Naším úkolem bylo vytvořit během 29 hodin funkční webovou filmotéku. Ze začátku jsme se trochu obávali toho, že podle názvu kategorie půjde čistě o tvorbu designu webu. Nakonec se ale ukázalo, že část práce je potřeba zaměřit i na backend, tedy na celkovou funkčnost. V rámci týmu jsme se proto rozdělili na dvě poloviny,“ uvádí Michal Blažejovský. „Bylo to poměrně náročných 29 hodin. Během celé soutěže jsem naspal asi hodinu a půl a Michal Blažejovský dvě a půl hodiny. Honza s Filipem dokonce vydrželi nespat po celou dobu,“ dodává s úsměvem Michal Hrdina. K celkové náročnosti navíc přispělo to, že studenti mezi sebou museli komunikovat na dálku on-line prostřednictvím platformy Discord.

Plné nasazení po celou dobu soutěže se týmu Alt+F4 nakonec vyplatilo. Při vyhlášení výsledků se studenti dozvěděli, že jejich návrh v silné konkurenci ostatních týmů složených například ze studentů ČVUT či VUT zvítězil. „Výsledek byl pro nás docela nečekaný. Doufali jsme, že se umístíme na některé z medailových příček, když ale postupně vyhlásili třetí i druhé místo a jméno našeho týmu nezaznělo, tak jsem si říkal, že to bohužel nevyšlo. Opak byl ale nakonec pravdou,“ popisuje Michal Blažejovský momenty, kdy se dozvěděl o výhře. Za první místo v soutěži UnIT Challenge obdrželi studenti hodnotné ceny jako například 3D tiskárnu, sud piva nebo možnost půldenní prohlídky testovacího polygonu firmy Valeo.

Bližší informace týkající se soutěže UnIT Challenge naleznete zde. Již brzy se také můžete těšit na rozhovor se členy týmu Alt+F4 v našem podcastu Polytechnicast.

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá