14. 03. 2021

VŠPJ se zapojí do celostátní akce Týden mozku

Ve čtvrtek 18. března sledujte od 10.00 hod. přednášku Vliv prostředí na neuronové zpracování a vjem zvuku. Na toto téma bude hovořit doc. Ing. Zbyněk Bureš, Ph.D., z Katedry technických studií VŠPJ v rámci festivalu Týden mozku, který pořádá Akademie věd ČR.

Docent Bureš se věnuje studiu slyšení a neuronového zpracování zvuku od roku 2004. Na Vysoké škole polytechnické Jihlava a v Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR se zaměřuje na výzkum změn sluchu vyvolaných akustickým prostředím a stárnutím, a to jak na zvířecích modelech, tak u lidí.

Jak ovlivňují různá akustická prostředí, ve kterých se pohybujeme, reakce našich neuronů na zvuk? Jakým způsobem proměňují nevhodné a nepřirozené podněty naše vnímání zvuku? A jaký vliv na vnímání a reakce sluchových neuronů má naše pozornost? To vše se můžete dozvědět z přednášky, která shrnuje nejnovější poznatky týkající se změn vlastností sluchových neuronů v závislosti na akustickém prostředí. Přednáška se věnuje také náchylnosti centrálního sluchového systému k postižení během jeho vývoje či riziku dlouhodobého poškození sluchu v důsledku působení podnětů, které nezpůsobují akutní sluchové postižení.

Přednášku, která proběhne na platformě ZOOM, budeme vysílat živě také na YouTube kanále VŠPJ, kde ji bude posléze možné zhlédnout i ze záznamu. Během přenosu bude doc. Bureš online k dispozici pro dotazy sledujících.

Týden mozku je festival nejnovějších objevů a trendů ve výzkumu mozku a neurovědách, který je součástí Brain Awareness Week – celosvětové kampaně na zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. Tradici Týdne mozku v České republice inicioval a založil český neurovědec profesor Josef Syka v roce 1998. Vzhledem ke stávající epidemické situaci se letošní ročník festivalu uskuteční poprvé online.

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá