Studenti VŠPJ pomáhají aneb dobrovolnictví v praxi

Na naší vysoké škole je mnoho studentek a studentů, kteří se v tomto nelehkém čase věnují nejen svým studentským povinnostem a aktivitám, jež jsou utlumeny současnou situací, ale zároveň pomáhají tam, kde je to podle nich třeba. Tímto bychom všem těm, kteří nejsou lhostejní a snaží se být nápomocní, chtěli poděkovat a vzkázat jim, že si toho velice vážíme.

Několik z nich jsme poprosili o vyjádření, které bychom vám tímto chtěli zprostředkovat. 

Jako první dobrovolnici bychom vám rádi představili naší studentku, Lenku Zimovou. Lenka studuje prezenčně 6. semestr oboru Zdravotně sociální pracovník. Lence jsme položili tyto tři otázky a její odpovědi jsou následující.

1)      Jaké činnosti se v rámci svého zapojení do těchto aktivit věnujete, jak často, příp. kolik hodin denně či týdně?

Věnuji se doučování a pomáhání s učením dětem, se kterými jsem před pandemií pracovala jako dobrovolnice. Týdně se tento čas pohybuje kolem osmi až deseti hodin. Druhou činností je udržování společenského kontaktu –⁠ povídání převážně formou chatu⁠, a to také s dětmi, se kterými jsem pracovala jako dobrovolnice.

2)      Proč jste se rozhodla právě pro tuto konkrétní činnost?

Pro mě to bylo velice intuitivní. Chtěla jsem najít způsoby, jak s dětmi, se kterými jsem trávila část svého volného času, pracovat i v době koronaviru.

3)     Jak vnímáte současnou situaci z pohledu studenta, jak vás ovlivnila všechna opatření počínaje uzavřením školy a průběhem studia? 

Vzhledem k tomu, že jsem v šestém semestru a tudíž dokončuji studium, musím říct, že opatření na mě nemají žádný negativní efekt. Mám dostatek času na přípravu ke státnicím, dokončování bakalářské práce, vypracovávání všech úkolů, které nám vyučující zadávají. A trocha času zbude i na to dobrovolničení, za což jsem ráda. Ze strany školy jsem spokojená s poskytováním informací a využívání ZOOMu i Moodlu ke snadnějšímu zvládání výuky v těchto bojových podmínkách.  Myslím, že všichni dělají, co je v jejich silách, a nemám žádné výhrady. 🙂

 

 

Ikona aktuality

(Klikněte pro zvětšení)

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

Čekejte prosím, stránka se načítá