Česko s dobrovolnictvím počítá aneb kvantifikování ekonomické hodnoty dobrovolnictví

Česko s dobrovolnictvím počítá je projekt, který realizuje Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s HESTIA - Centrem pro dobrovolnictví. Hlavním cílem projektu je vytvořit mobilní a webovou aplikaci, která kvantifikuje hodnotu dobrovolnické práce. Hlavními odbornými řešiteli projektu jsou Ing. Jakub Dostál, Ph. D. a PhDr. Jiří Tošner.

Dobrovolnictví se stalo nedílnou součástí naší společnosti. Jenom stěží budeme hledat někoho, kdo se přímo nebo nepřímo nesetkal s pozitivními dopady dobrovolnictví. Odborná diskuze o tom, zda je možné a žádoucí vyčíslovat hodnotu dobrovolnictví probíhá již přibližně půl století. Největší tradici má měření hodnoty dobrovolnictví ve Spojeném království, Austrálii nebo v, USA, v posledních letech se tento fenomén rozšiřuje i do různých částí světa. V posledních letech je tato otázka stále častěji řešena také v České republice, např. v souvislosti s kofinancováním projektů, PR výstupy nebo motivací dobrovolníků. Zároveň dochází k určité profesionalizaci managementu dobrovolnictví. Dobrovolnictví se dělá srdcem, ale je nutné ho vykonávat a koordinovat tak, aby dobře míněná pomoc paradoxně neubližovala a aby byla efektivní a dostupná v čase a místě, kdy je opravdu potřeba.

Za tímto účelem byla vyvinuta mobilní a webová aplikace Dobrometr, jejíž testování nyní probíhá. Více informací o tomto projektu naleznete v článku uveřejněném v online magazínu vysokých škol Universitas.

https://www.universitas.cz/spektrum/4468-cesko-s-dobrovolnictvim-pocita-aneb-kvantifikovani-ekonomicke-hodnoty-dobrovolnictvi

Zdroj: Universitas

 

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

Čekejte prosím, stránka se načítá