TIPY

Spolupráce se studentskou komorou akademického senátu VŠPJ

Poradenské a kariérní centrum VŠPJ spolupracuje se studentskou komorou akademického senátu VŠPJ.

Členům studentské komory lze psát na jejich e-mailovou adresu anebo s nimi diskutovat na jejich facebookových stránkách http://www.facebook.com/studentska.komora.vspj. Studentská komora má vyhrazenu místnost č. 1N078, tel. 567 141 234.

Konzultační hodiny studentské komory - po předchozí domluvě e-mailem: skas@vspj.cz

Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání

Fond dalšího vzdělávání (FDV), příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí, je realizátorem projektu,který nabízí žákům a studentům posledních ročníků možnost získat praktické zkušeností ještě během studia. Většina firem absolventy nechce přijímat právě kvůli chybějícím praktickým zkušenostem.

Cílem projektu Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání 2 je zvýšit konkurenceschopnost mladých absolventů při jejich prvním vstupu na trh práce. Prostřednictvím stáží mohou žáci a studenti posledních ročníků škol získat praktické zkušenosti v oboru svého studia, osvojit si pracovní návyky, navázat nové kontakty a v ideálním případě i dlouhodobý pracovní poměr.

Párování stáží probíhá přes webový portál www.stazepromlade.cz

Zájemce o stáž se přihlásí ke kartě stáže, kterou vypsal poskytovatel. Po úspěšném výběrovém řízení podepisuje stážista s poskytovatelem a Fondem dalšího vzdělávání smlouvu o stáži. Poté jeden až čtyřměsíční stáž může začít. Stážista dostává přístup do e-learningového kurzu měkkých dovedností a začíná docházet na stáž. Během 50 až 300 hodin se seznamuje se všemi činnostmi typickými pro danou pozici. Před koncem stáže absolvuje stážista poradenství s profesionálním personalistou.

Nejste již student, ale máte zájem absolvovat stáž pod vedením zkušeného odborníka z oboru? Prostřednictvím projektu Stáže ve firmách 2 můžete nastoupit na stáž do vybrané firmy, ověřit si svoje znalosti a dovednosti v praxi a vylepšit svou pozici na trhu práce. Více informací naleznete na webovém portále www.stazevefirmach.cz.

Chcete začít podnikat?

Můžete využít poradenských služeb, které nabízí Okresní hospodářská komora Jihlava.

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá