VŠPJ modernizuje a opravuje

„Havarijní stav opadávajících fasád už ohrožoval pohyb osob a aula dlouhodobě nevyhovuje technickým podmínkám kladeným dnes na přednáškové sály. Rekonstrukce auly proto zahrne nejen obnovu vnitřního vybavení, ale hlavně nové podlahy, vzduchotechniku, okna apod.“, vysvětluje Hana Pospíchalová, vedoucí kanceláře rektora VŠPJ.         

Práce škola financuje z vlastního fondu reprodukce investičního majetku. Firma Podzimek a synové s.r.o., která veřejnou zakázku realizuje, by ji měla dokončit do 30. listopadu tohoto roku.

Letos také plánuje vysoká škola pokračovat v nastoupeném trendu z předchozích let.  Z prostředků institucionálního programu vyhlášeného ministerstvem školství pro veřejné vysoké školy chce ještě revitalizovat další posluchárny a několik odborných učeben. Státní příspěvek na úpravy elektroinstalace, rekonstrukce podlah, výmalby a nákup nábytku je plánován v objemu celkem 1,5 mil. Kč. Ještě tento rok by měla proběhnout rekonstrukce střechy nad téměř celým objektem, která bude spolufinancována ze státního rozpočtu. Celý projekt se však nyní nachází ve fázi příprav k vypsání veřejné zakázky.  

„Doufám, že se vše podaří stihnout v termínu a hlavně tak, aby stavební ruch co nejméně narušoval výuku v novém akademickém roce,“ podotýká prorektor Martin Hemelík, který do jmenování nového rektora stojí v čele školy.

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

Čekejte prosím, stránka se načítá