27. 04. 2021

Blíží se volby do Akademického senátu VŠPJ. Poprvé proběhnou on-line

Již za týden ve dnech 4. a 5. května 2021 budou moci členové akademické obce Vysoké školy polytechnické Jihlava významně ovlivnit budoucí směřování VŠPJ v nadcházejících třech letech. Umožní jim to volby, které rozhodnou o novém složení Akademického senátu VŠPJ na funkční období od 22. května 2021 do 22. května 2024.

Akademický senát je demokratická instituce, která má ve své kompetenci mimo jiné například schvalování rozpočtu a hospodaření, volbu rektora či schvalování členů akademické rady a vybraných strategických dokumentů. „V akademickém senátu VŠPJ zasedá celkem 15 členů, pět ve studentské komoře a 10 v akademické komoře. Zatímco studenti si volí zástupce do studentské komory senátu, tak akademičtí pracovníci volí své zástupce do komory akademické,“ uvádí Mgr. Hana Vojáčková, Ph.D., zástupkyně vedoucího Katedry technických studií VŠPJ a současná předsedkyně Akademického senátu VŠPJ. Díky tomu, že v akademickém senátu působí jak zástupci akademických pracovníků, tak i studentů školy, slouží tato instituce také jako fórum pro setkávání studentů s pedagogy.

Zajímá vás, které osobnosti z řad studentů i akademických pracovníků se přihlásily ke kandidatuře do letošních voleb, a mají tak šanci usednout v akademickém senátu, aby hájily vaše zájmy při rozhodování o budoucím chodu školy? Přehled kandidátů pro volby do Akademického senátu VŠPJ naleznete v kandidátních listinách jednotlivých komor:

Jak na on-line volby v IS?

V letošním roce se volby do Akademického senátu VŠPJ uskuteční v důsledku epidemické situace vůbec poprvé v elektronické formě. On-line hlasování prostřednictvím informačního systému VŠPJ bude zahájeno v úterý 4. května v 11:00 a ukončeno následující den ve středu 5. května ve 14:00.

Účastník voleb zvolí v menu informačního systému položku Volby do AS a následně položku Volby. Poté, co odklikne zelenou ikonku s nápisem Volit, se otevře okno s hlasovacím lístkem, na kterém si může vybrat jednotlivé kandidáty označením v kolonce výběr. Maximální počet kandidátů, které je možné označit, je uveden také na tomto hlasovacím lístku. Po výběru kandidátů je možné hlasovací lístek odeslat kliknutím na zelenou ikonku s nápisem Odeslat. Systém se poté účastníka voleb zeptá, zda si opravdu přeje takto hlasovat. Po potvrzení položky OK je volba provedena. Informaci o tom, zda hlasování proběhlo úspěšně poté může volič v informačním systému. Potvrzení o přijetí volebního hlasu zároveň přijde na jeho školní e-mail.

Nově zvolený Akademický senát VŠPJ se poprvé sejde ve středu 24. května 2021.

Bližší informace o Akademickém senátu VŠPJ naleznete zde.

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá