09. 04. 2021

Cenu města Jihlavy obdržela Simona Hájková z Nemocnice Jihlava

Na svém úterním zasedání, které proběhlo v prostorách auly Výukového centra Vysoké školy polytechnické Jihlava, udělilo Zastupitelstvo města Jihlavy Cenu města Jihlavy a dvě čestná občanství in memoriam. Cenu města Jihlavy za dlouhodobou a systematickou mimořádnou činnost spočívající ve zlepšování prostředí dětského oddělení jihlavské nemocnice obdržela Mgr. Simona Hájková, dětská sestra z novorozenecké JIP Nemocnice Jihlava, která od roku 2018 působí také jako vyučující na Katedře zdravotnických studií VŠPJ.

Zdroj foto: Jihlava.cz

Mgr. Simona Hájková byla na Cenu města Jihlavy navržena Nemocnicí Jihlava za významné zásluhy v systematické práci přeměňování strohých nemocničních pokojů na příjemné dětské pokojíčky pro malé pacienty dětského oddělení. „Ocenění je pro mne poděkováním, kterého si velmi vážím. Patří všem, kteří pomáhali a podporovali charitativní aktivity, realizovali vlastní akce pro podporu dětského oddělení Nemocnice Jihlava nebo přispěli finančním darem. Byly to roky práce, někdy i zábavy, vždy jsem měla podporu a nikdy jsem na to nebyla sama,“ říká Simona Hájková.

V jihlavské nemocnici je Simona Hájková zaměstnána od roku 1988. Postupně působila na pozici dětské sestry a staniční sestry na oddělení JIP novorozenci. Od roku 2008 do roku 2019 zastávala funkci vrchní sestry dětského oddělení. Souběžně s prací zdravotní sestry se Simona Hájková věnovala organizaci různorodých charitativních akcí a systematické komunikaci s dárci a sponzory i řemeslníky a designery interiérů. Od roku 2008 se jí díky těmto aktivitám podařilo získat od více než 100 dárců přes čtyři miliony korun pro dětské oddělení a získané prostředky využít k opravě a zvelebení 17 dětských pokojů, tří vyšetřoven a tří ambulancí. V systematickém úsilí, které významně přispělo ke zkvalitnění pobytu a péče o dětské pacienty a jejich doprovod na dětském oddělení, hodlá pokračovat i nadále. „Dětské oddělení je rozsáhlé, a tak čtyři pokoje pro děti, sesterna a pracovny ještě čekají na rekonstrukci. Současná situace zatím neumožňuje žádné aktivity ani přestavby, ale nevzdáváme to, návrh sesterny je připraven,“ vysvětluje Hájková.

Od roku 2018 působí Simona Hájková, která byla v roce 2014 oceněna titulem Nej sestra roku, také jako vyučující na Katedře zdravotnických studií VŠPJ. „Mám z udělení Ceny města Jihlavy Simoně Hájkové velkou radost, toto ocenění si opravdu zaslouží. Díky jejímu snažení se dětské oddělení může pyšnit skutečně nádherným prostředím,“ uvádí vedoucí katedry PhDr. Vlasta Dvořáková, PhD., a pokračuje: „Spolupracujeme již několik let, nejdříve v rámci odborných praxí a od roku 2018 paní magistra na VŠPJ vyučuje pediatrii a neonatologii. Velmi si jí vážím, je úžasné mít takové kolegyně.“

V rámci úterního zasedání Zastupitelstva města Jihlavy, které z důvodu protiepidemických opatření opět probíhalo v prostorách nové auly Vysoké školy polytechnické Jihlava, bylo uděleno i čestné občanství in memoriam Pavlu Novákovi za celoživotní boj proti totalitě, činnost v disentu, šíření Charty 77 a poklidný přechod k demokracii v porevoluční době ve státě obecně i v Jihlavě ve funkci přednosty okresního úřadu. Čestné občanství in memoriam obdržel také Alois Janáček za morální zásady a křesťanské hodnoty při vykonávání práce a politické činnosti považované vždy za službu lidem a společnosti bez ohledu na vlastní prospěch, za záchranu kostela Nanebevzetí Panny Marie v Jihlavě – velkého množství provedených objevů nevyčíslitelné historické a umělecké ceny.

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá