24. 02. 2021

Odborníci budou diskutovat dopady pandemie na cestovní ruch v regionech

Katedra cestovního ruchu VŠPJ pořádá ve středu 3. března odborné on-line diskuzní setkání k aktuálním problémům cestovního ruchu „Na slovíčko“. Tématem první ze série diskuzí jsou dopady pandemie na cestovní ruch v regionech. Diskuze je určená odborníkům z akademické sféry a praxe cestovního ruchu. Vítáni jsou také studenti oboru cestovní ruch z vysokých škol, univerzit a vyšších, případně i středních odborných škol.

Virtuální diskuzí reaguje katedra cestovního ruchu na současnou situaci, kdy není možné osobní setkání odborníků z akademické sféry a praxe. Každoročně v březnu totiž pořádá katedra odbornou konferenci zaměřenou na aktuální problémy v cestovním ruchu, která však byla vlivem pandemie koronaviru přeložena. „Chtěli jsme ale zachovat tradici březnového odborného setkání, a tak vznikla myšlenka setkání virtuálního," uvádí Ivica Linderová, hlavní organizátorka a zároveň moderátorka diskuze.

 „S ohledem na současnou situaci jsme se rozhodli zaměřit na dopady pandemie v regionech cestovního ruchu. V logické návaznosti jsme do diskuze oslovili zástupce destinačních organizací. Jsme rádi, že pozvání přijal také Svaz venkovské turistiky a agroturistiky, jelikož Vysočina je regionem s výrazným potenciálem právě pro venkovský cestovní ruch. Zapojí se také česká centrála cestovního ruchu CzechTourism, která je naším dlouhodobým odborným partnerem při realizaci březnové konference. Jsme rádi, že naše vzájemná spolupráce dostane nový rozměr," doplňuje Linderová. Jelikož do diskuze vstupuje CzechTourism, národní svaz venkovského cestovního ruchu a organizace destinačního managementu z Vysočiny a Jižních Čech, diskuze přesáhne geografické hranice kraje Vysočina a zaměří se na celkovou situaci v České republice.

„Myslím, že všichni si uvědomujeme, že situace v cestovním ruchu nejen v ČR, ale globálně ve světě není dobrá. Dlouhodobé uzavření ubytovacích zařízení, horských středisek, omezení v cestování, to všechno se odráží v ekonomice regionu. Zvláště trpí regiony, které jsou na cestovním ruchu závislé. Pokles příjmů a počtu návštěvníků v cestovním ruchu celosvětově je kolem 80 %. V rámci diskuze bychom chtěli přiblížit situaci v regionech, otevřít otázku problémů, se kterými se potýkají destinační managementy, nastínit možnosti, vize k restartu cestovního ruchu, který bude v budoucnu nevyhnutelně nutný,“ upřesňuje Linderová. „Také bychom rádi propojili akademickou sféru a praxi, protože v současné situaci je opravdu nutné stát na jednom břehu a vzájemně spolupracovat,“ dodává vedoucí katedry cestovního ruchu Eva Janoušková.

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá