01. 02. 2021

VŠPJ podporuje Suchej únor

V pondělí 1. února odstartoval již devátý ročník tradiční kampaně Suchej únor, která se věnuje problematice nadměrného pití. V letošním roce se do kampaně, jejíž součástí je výzva k měsíci bez alkoholu, poprvé oficiálně zapojila i Vysoká škola polytechnická Jihlava. Přidejte se i vy – v rámci měsíce s čistou hlavou jsme pro vás připravili soutěž, ve které můžete vyhrát knihu Suchej únor plnou důležitých a zábavných informací o alkoholu.

Podle aktuálních statistik se přes 1 000 000 Čechů pohybuje za hranou rizikového pití a 6 % celkové úmrtnosti v Česku má souvislost s užíváním alkoholu. Zdravotně-osvětová kampaň Suchej únor se snaží na tato nelichotivá čísla zareagovat a prostřednictvím výzvy k měsíci s čistou hlavou prověřit vztah široké veřejnosti k alkoholu a změnit zaběhlé návyky. Cílem kampaně přitom není bojovat proti alkoholu nebo propagovat prohibici, ale upozornit na mnoho benefitů, které život bez alkoholu doprovází, ať už se jedná o zlepšení spánku a celkového zdravotního i psychického stavu nebo dosažení větší spokojenosti se svým sexuálním životem.

Podle průzkumů se v loňském roce zúčastnilo výzvy až 9 % dospělé populace v České republice. Také v letošním ročníku s heslem #insuchoveritas se počítá s hojnou účastí a kampaň se rozhodla podpořit i celá řada známých osobností, jako je například reprezentační hokejista Patrik Bartošák, psychologové Pavel Rataj a Ilona Preslová, spisovatel Josef Formánek nebo muzikant Petr Fiala. Letos se do kampaně poprvé zapojila také Vysoká škola polytechnická Jihlava. „Po zapojení do kampaně Movember je Suchej únor další z projektů cílících na prevenci zdravotních problémů a vysoká škola se zdravotnickými nelékařskými studijními obory má téměř povinnost osvětové a preventivní kampaně s vlivem na kvalitu života široké veřejnosti podporovat,“ uvádí prof. MUDr. Václav Báča, Ph.D., rektor VŠPJ.

Soutěžte o knihu Suchej únor

Výzvu Suchej únor v letošním roce doprovází i vydání stejnojmenné knihy, která na 416 stranách představuje alkohol v jeho nejrůznějších společenských rolích. Knihu, která vás bude provázet celou měsíční výzvou, si můžete pořídit na stránce suchejunor.cz/pridej-se nebo ji vyhrát v naší soutěži. Jak na to? Stačí když nám v průběhu února zašlete na e-mail suchejunor@vspj.cz fotku nealko nápoje, se kterým si užíváte února s čistou hlavou, a přidáte k ní krátký komentář, o jaký nápoj se jedná a při jaké příležitosti jste jej vychutnali nebo pravidelně vychutnáváte.

Pravidla soutěže:

1.      Fotografii s komentářem zašlete na e-mail suchejunor@vspj.cz.

2.      Fotografie je možné zasílat v termínu 1. 2. - 28. 2. 2021.

3.      Do předmětu e-mailu je třeba uvést Suchej únor s VŠPJ.

4.      Do těla e-mailu nezapomeňte uvést své jméno a příjmení.

5.      Zasláním fotografie souhlasíte s jejím uveřejněním na webových stránkách VŠPJ i na profilech školy na sociálních sítích.

6.   Pracovníci oddělení marketingu a propagace vyberou 1. 3. 2021 výherce knihy Suchej únor, jehož jméno zveřejní na webu školy
      a sociálních sítích.

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá