XR-Buggy Student Team rozšiřuje své řady o studenty technických programů

Projekt XR-Buggy je dosud nejambicióznějším studentským projektem na Vysoké škole polytechnické Jihlava. Jeho cílem je totiž navrhnout konstrukci, vytvořit kompletní výkresovou a výrobní dokumentaci a realizovat i finální montáž vozidla XR-Buggy. Testovací jízdy pak proběhnou na off-roadových tratích v České republice (např. Pístov, Mohelnice), případně i v zahraničí.

Smysl projektu přibližuje vedoucí katedry technických studií Zdeněk Horák: „Cílem je nejen vytvořit plně funkční vozidlo kategorie buggy, ale především poskytnout našim studentům prostor pro prohloubení a aplikování nabytých vědomostí a dovedností v praxi.“ Studenti se na projektu podílí z výrazné většiny, přičemž součástí řešení je vedle technické stránky i propagace.

„Realizace je ve fázi výroby a montáže. Jinými slovy máme navržený vzhled vozidla a vypracováno přibližně 60 % potřebných dokumentací pro výrobu. Disponujeme výrobními a montážními prostory se strojovým parkem zahrnujícím kovoobráběcí stroje a svářecí techniku,“ uvádí Dominik Gőttler, vedoucí řešitelského týmu, který je absolventem programu Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi a zároveň na podzim nastupuje ke studiu nově akreditovaného programu Aplikované strojírenství.

V současné chvíli probíhá nábor do řešitelského týmu z řad studentů technických programů - Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi (ATPP), Aplikované strojírenství (AS) a Aplikovaná informatika (AI). Možnost zapojit se do projektu mají i ti, kteří na podzim nastupují do prvního ročníku studia.

Studenti programů ATPP a AS budou mít možnost podílet se na vývoji, návrhu a tvorbě modelové a výkresové dokumentace, jejich výrobě a montáži na vozidlo. Budou si také moct vyzkoušet komunikaci se sponzory a rozvinout tak své vyjednávací schopnosti. Studenti programu AI se budou moct podílet na mediální podpoře projektu, a to díky natáčení videí, pořizování fotodokumentace nebo tvorbě Facebookového a YouTube profilu projektu. Dále se zapojí i do návrhů a tvorby elektronických systémů vozidla.

Realizační tým bude reprezentovat projekt a školu na akcích určených pro veřejnost a samozřejmě také na závodech. Členové týmu budou mít možnost pracovat a vymýšlet případné optimalizace částí vozidla na základě testovacích jízd. Výhodou pro studenty je bezesporu i možnost získání stipendia a rozšíření portfolia jejich životopisu.

Studenti, kteří mají zájem podílet se na realizaci tohoto jedinečného projektu, se mohou obracet přímo na vedoucího řešitelského týmu (d.gottler@seznam.cz).

 

https://www.instagram.com/xrbuggy/

Ikona aktuality

(Klikněte pro zvětšení)

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

Čekejte prosím, stránka se načítá