Úspěch Veroniky Čamkové na univerziádě

Naše studentka Veronika Čamková (obor Cestovní ruch) se zúčastnila světové zimní univerziády v ruském Krasnojarsku, která se konala  2.- 12. března 2019. 

Jak své úspěchy popsala přímo slečna Čamková si můžete přečíst na následujících řádcích:

„Začali jsme super obřím slalomem, kde jsem vybojovala 4. místo, a tím pádem jsem si hned v prvním závodě splnila svůj cíl umístit se do 10. místa, který jsem si před odjezdem dala.

Druhý závod byla alpská kombinace, která se skládá z jednoho kola super obřího slalomu a jako druhé kolo se jede slalom. Po prvním kole, tedy super obřím slalomu, jsem s číslem 31 zajela skvělý třetí čas. Do druhého kola, tedy slalomu, jsem nastupovala s velkou nervozitou. Tlak, který na mě působil a vidina medaile, mi svázaly nohy a nebyla jsem schopná ve slalomu předvést svůj nejlepší výkon. Po velkém boji jsem nakonec obsadila 6. místo.

Po těchto závodech jsme měli dva dny volno. Ty jsme trávili tréninkem, regenerací a poznáváním místních krás přírody, města a kultury.

Další ze závodů byl obří slalom. Náročná a členitá trať mi bohužel moc nesedla a obsadila jsem 31. místo, což pro mě bylo zklamání. 

V týmovém závodě, kde jsme nastoupili 4 čeští reprezentanti, 2 dívky a 2 kluci, jsme obsadili 4. místo. Závod byl velmi napínavý, porazili jsme favorizované Japonsko i silné Slovince. Bohužel souboj proti Rusům, který jsme prohráli pouze o jednu setinu sekundy, nás připravil o velké finále a tím pádem o boj o zlato. Nás čekalo malé finále, kde jsme nastoupili proti Švédku. Bohužel i tento závod jsme prohráli o malý kousek a museli jsme se spokojit s nepopulární bramborovou medailí. V mém případě už druhé 4. místo.

Poslední závodní den byl na programu slalom speciál, kde jsem bohužel vypadla v prvním kole a tím pádem ztratila možnost zisku medaile.

Celou univerziádu jsem si velice užila a byla jsem pyšná, že jsem mohla reprezentovat naši školu.“

 

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

Čekejte prosím, stránka se načítá