O škole
Navigace
Publikováno: 26. 3. 2024 01:33
Autor: Mgr. Martina Tomšů

VŠPJ podepsala memorandum o vzájemné spolupráci s tchajwanskou National Chin-Yi University of Technology

Memorandum podepsali ve čtvrtek 21. března 2024 v rámci slavnostního ceremoniálu v Taichungu rektor VŠPJ Zdeněk Horák a prezident NCUT Wen-Yuan Chen. Podpis memoranda otevírá širší možnosti spolupráce v oblasti výměny studujících a akademických pracovníků, tak i příležitosti ke společným výzkumným a vývojovým projektům.
upraveno pro hlavní fotku aktuality.jpg

National Chin-Yi University of Technology (NCUT) sídlí v tchajwanském městě Taichung a úzce spolupracuje se špičkovými technologickými lídry Tchaj-wanu v oblastech polovodičů, přesného obrábění, robotizace nebo AI. Mezinárodní spolupráce, jejíž realizace by měla být zahájena již v tomto roce, nabídne oběma vysokým školám nový impuls k rozvoji a studujícím i pedagogům nové akademické i kulturní zkušenosti. Vzájemné partnerství také přispěje k posílení vztahů mezi oběma zeměmi. „Na základě memoranda o vzájemné spolupráci budou mít naši studenti i zaměstnanci možnost vyjet na zkušenou na Tchaj-wan. Otevírají se nám tak nejen široké možnosti spolupráce v oblasti výměny studujících a akademických pracovníků, ale také spolupráce na společných výzkumných a vývojových projektech,“ uvedl rektor VŠPJ Zdeněk Horák.

Podpis memoranda, u kterého byla přítomna i delegace Kraje Vysočina v čele s hejtmanem Vítězslavem Schrekem, byl umožněn také díky nadstandardním vztahům mezi Českou republikou a Tchaj-wanem, které dlouhodobě udržuje současný předseda Senátu Parlamentu ČR a bývalý hejtman Kraje Vysočina Miloš Vystrčil.

Spojte se s námi

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Kontakt
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
E-mail: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Kontaktní místo kanceláře rektora
Monika Jonášová
E-mail: monika.jonasova@vspj.cz

Studijní oddělení
Telefon: +420 567 141 181
E-mail: studijni@vspj.cz


Moment prosím...