06. 05. 2022

Studenti aplikované informatiky navázali v soutěži UnIT 2022 na loňský úspěch

UnIT je programovací soutěž určená pro studenty vysokých škol, kterou každoročně pořádá organizace BEST Prague. Jejím cílem je seznámit studenty s reálnými problémy firem z praxe a umožnit jim otestovat schopnost tvořit a komunikovat, což se na mnohých školách tak úplně neučí. Zatímco loňský ročník probíhal pouze online, letos mohli účastníci soutěže, která se uskutečnila ve středu 13. dubna 2022, poměřit své programovací schopnosti v trochu osobnější rovině v Praze na Fakultě informačních technologií ČVUT.

Zdroj foto: BEST Prague

Povzbuzeni loňským úspěchem svého týmu Alt+F4, kdy jim naprogramování filmotéky přineslo první místo v kategorii Frontend, se rozhodli, že své štěstí v soutěži zkusí podruhé také studenti Katedry technických studií VŠPJ Filip Kulíšek, Michal Hrdina a Jan Korbel. Přibrali k sobě svého spolužáka ze třetího ročníku bakalářského studijního programu Aplikovaná informatika Jana Novotného a pod novým soutěžním jménem Alt+Tab se společně přihlásili do kategorie Chytrá inventura zaměřené na vývoj webové aplikace pro chytrá zařízení. „Šlo o vývoj aplikaci, která načítala čárové kódy za pomoci čtečky či přímo kamery zařízení a nalezené položky následně ukládala do inventury skrz appi rozhraní, které jsme dostali k dispozici,“ přibližuje člen týmu Alt+Tab Filip Kulíšek.

Zdroj foto: BEST Prague

Na naprogramování aplikace, které za jiných okolností trvá celé měsíce, měli studenti pouze sedm hodin. „Mít o hodinu času více, myslím, že na první místo bychom šanci rozhodně měli, jelikož čas nás neúprosně tlačil a nestihli jsme několik podstatných věcí,“ popisuje Filip Kulíšek. Přestože se týmu Alt+Tab nepodařilo dosáhnout na první příčku, jejich týmová práce jim nakonec dopomohla k obsazení třetího místa, což je vzhledem k jejich nabitému studijnímu programu rozhodně velký úspěch. „Studenti v současné době píší bakalářskou práci a nemají tedy času nazbyt. Velmi nás proto těší, že si našli prostor a chuť se do soutěže zapojit, a reprezentovat tak naši školu,“ říká zástupkyně vedoucího Katedry technických studií Mgr. Hana Vojáčková, Ph.D.

Zajímá vás, jak se s programovací výzvou UnIT Challenge popasovali studenti v minulém roce? Poslechněte si rozhovor s týmem Alt+F4 pro podcast Polytechnicast.

 

 

 

 

 

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá