Opustil nás emeritní rektor VŠPJ Ladislav Jirků

Poslední rozloučení s emeritním rektorem VŠPJ Ladislavem Jirků se konalo v pátek 21. srpna odpoledne v kapli Ústředního hřbitova v Jihlavě. Uctít jeho památku přišlo vedení v čele se současným nejvyšším představitelem VŠPJ Václavem Báčou a několik zaměstnanců školy. 

Na dr. Jirků, prvního rektora VŠPJ, vzpomíná jeho dlouholetá spolupracovnice Mgr. Alena Štěrbová, prorektorka pro strategii a vnější vztahy.

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

s upřímnou lítostí Vám oznamuji, že v neděli 16. srpna 2020 zemřel pan dr. Ladislav Jirků, emeritní rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava. Stál při zrodu této vysoké školy, bylo jeho velkou zásluhou, že byla v červnu 2004 zákonem zřízena jediná veřejná vysoká škola se sídlem v Kraji Vysočina. Stal se jejím prvním rektorem a se svými kolegy ze všech sil napomáhal postupnému rozběhu a rozvoji vysokoškolského vzdělávání v Jihlavě. Byla jsem jeho blízkou spolupracovnicí jako prorektorka pro rozvoj. Velice jsem si vážila jeho bohatých životních zkušeností, které nám všem ochotně předával. Byl pro mne přátelským, velkorysým a srdečným nadřízeným, hodně jsem se od něho naučila a pochopila. Bude nám skutečně chybět, dokázal vždy nezištně poradit i v dalších letech, kdy zastával jiné  pracovní pozice.

„Způsob našeho života určí podobu našeho stáří. Můžeme skončit jako opuštěné město nebo jako štědrý strom – důležitý i tehdy, když už nedokáže stát rovně“.

Paulo Coelho: O stromech, O životě

Láďo, byl jsi nám tím štědrým stromem.

Mgr. Alena Štěrbová 
prorektorka pro strategii a vnější vztahy

Ikona aktuality

(Klikněte pro zvětšení)

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

Čekejte prosím, stránka se načítá