archiv

16. 04. 2021

Univerzita třetího věku nabízí online kurz o duševním zdraví

Pro nadcházející akademický rok není možné se přihlásit do kurzů Univerzity třetího věku VŠPJ (U3V). Od podzimu budou pokračovat ve výuce posluchači, kterým byla v návaznosti na opatření vlády v souvislosti s pandemií koronaviru loni v březnu výuka přerušena. Jedná se o více než 600 posluchačů v Jihlavě i v dalších městech regionu, kde U3V působí (Velké Meziříčí, Třebíč, Pelhřimov a Žďár nad Sázavou). Stávajícím i novým posluchačům nyní U3V nabízí online kurz Základy psychohygieny aneb Jak si udržet duševní zdraví.

více

13. 04. 2021

Chcete se aktivně podílet na budoucnosti naší školy? Kandidujte do Akademického senátu VŠPJ!

Získání cenných zkušeností i nových přátelství a zážitků, možnost reprezentovat školu během nejrůznějších akcí, a především jedinečná příležitost spolupodílet se na rozhodování o chodu VŠPJ. Nejen to může přinést členství v Akademickém senátu VŠPJ, o jehož novém složení rozhodnou volby, které proběhnou 4. a 5. května 2021. Není Vám lhostejné budoucí směřování školy a rádi byste přispěli k jejímu dalšímu rozvoji? Využijte příležitost stát se zástupcem studentů či akademických pracovníků a kandidujte do Akademického senátu VŠPJ. Uzávěrka pro příjem přihlášek kandidátů prostřednictvím informačního systému je  ve středu 21. dubna 2021 ve 14:00 hodin.  

více

13. 04. 2021

Podle výzkumu VŠPJ navštěvují Vysočinu nejčastěji Češi středního věku

Typickým návštěvníkem Vysočiny je obyvatel České republiky středního věku, středoškolák s maturitou, který není v regionu poprvé a opakovaně se sem vrací. Vyplývá to z výsledků výzkumu, který pro organizaci Vysočina Tourism zrealizovala Katedra cestovního ruchu VŠPJ.

více

09. 04. 2021

Cenu města Jihlavy obdržela Simona Hájková z Nemocnice Jihlava

Na svém úterním zasedání, které proběhlo v prostorách auly Výukového centra Vysoké školy polytechnické Jihlava, udělilo Zastupitelstvo města Jihlavy Cenu města Jihlavy a dvě čestná občanství in memoriam. Cenu města Jihlavy za dlouhodobou a systematickou mimořádnou činnost spočívající ve zlepšování prostředí dětského oddělení jihlavské nemocnice obdržela Mgr. Simona Hájková, dětská sestra z novorozenecké JIP Nemocnice Jihlava, která od roku 2018 působí také jako vyučující na Katedře zdravotnických studií VŠPJ.

více

08. 04. 2021

Veronika Hedija jmenována docentkou v oboru Podniková ekonomika a management

VŠPJ slaví úspěch jednoho ze svých akademických pracovníků. Veronika Hedija z katedry ekonomických studií úspěšně prošla habilitačním řízením a obhájila před Vědeckou radou Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné, Slezské univerzity v Opavě svou habilitační práci s názvem Genderová mzdová mezera a vliv pohlaví manažera na genderovou mzdovou mezeru. S platností od 1. dubna 2021 tak byla jmenována docentkou v oboru Podniková ekonomika a management.

více

07. 04. 2021

Veřejnou politiku přiblížil studentům předseda Senátu Vystrčil

V úterý 6. dubna se studenti VŠPJ setkali s předsedou Senátu Parlamentu České republiky Milošem Vystrčilem. Virtuální setkání se uskutečnilo v rámci předmětu Ekonomika veřejného sektoru, který je povinně volitelným předmětem studijního programu Finance a řízení. Studenti se v něm mimo jiné seznamují s tématy veřejné volby a veřejné politiky, které jim letos přiblížil přímo druhý nejvyšší ústavní činitel ČR.

více

02. 04. 2021

VŠPJ letos svítí modře online

I v letošním roce Vysoká škola polytechnická Jihlava vyjadřuje podporu osobám s poruchami autistického spektra. Při příležitosti Světového dne zvýšení povědomí o autismu, který se každoročně slaví 2. dubna, svítí modře web vysoké školy. VŠPJ se tak připojuje k VIII. ročníku celostátní kampaně s názvem Česko svítí modře, kterou organizuje platforma Naděje pro Autismus.

více

31. 03. 2021

Studentky a studenti zdravotnických oborů VŠPJ jsou významnou personální posilou v boji proti koronaviru

Ať už v rámci dobrovolnictví, praxe, pracovní povinnosti či svého zaměstnání, většina studentek a studentů zdravotnických oborů na VŠPJ se zapojila do pomoci nemocnicím a dalším zdravotnickým i sociálním zařízením, které v důsledku pandemie koronaviru zápasí s nedostatkem personálu.

více

30. 03. 2021

První letošní číslo Studia Turistica se zabývá právní problematikou

Katedra cestovního ruchu VŠPJ vydala první letošní číslo odborného periodika Studia Turistica. Jako již tradičně vzniklo první vydání nového ročníku ve spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy a je věnováno právním problémům cestovního ruchu včetně aktuálního dopadu pandemie na toto odvětví.

více

23. 03. 2021

Studenti se mohou zapojit do výtvarné přehlídky „BOJ S PANDEMIÍ“

Studenti z celé České i Slovenské republiky se mohou zapojit do výtvarné přehlídky „BOJ S PANDEMIÍ“ a tvořit díla k uctění těch, kdo pomáhají při snaze o snížení dopadů celosvětové pandemie. Autoři těch nejlepších děl získají ocenění a finanční odměnu. Termín nejpozdějšího odevzdání soutěžních prací je stanoven na 20. dubna 2021.

více

22. 03. 2021

VŠPJ uctí oběti pandemie minutou ticha

Vysoká škola polytechnická Jihlava se připojuje k iniciativě Minuta ticha, která na pondělí 22. března zorganizovala pietní akci k uctění památky přímých i nepřímých obětí koronaviru.

více

18. 03. 2021

Lékaři hovořili o karcinomu děložního hrdla online

Více než pět desítek lékařů se ve čtvrtek 18. března 2021 zúčastnilo 12. jihlavské onkogynekologické konference odborně zaměřené na karcinom děložního hrdla. Tuto celostátní akci uspořádala Jihlavská medicínská akademie ve spolupráci s Gynekologicko-porodnickým oddělením Nemocnice Jihlava a Katedrou zdravotnických studií VŠPJ. Z důvodu aktuální epidemické situace proběhl letošní ročník konference poprvé online.

více

18. 03. 2021

VŠPJ se poprvé zapojila do Týdne mozku

Vysoká škola polytechnická Jihlava se letos poprvé zapojila do celostátní akce Týden mozku. Projekt každoročně představuje nejnovější objevy a trendy ve výzkumu mozku a neurovědách. Součástí letošního ročníku byla ve čtvrtek 18. března přednáška doc. Zbyňka Bureše z Katedry technických studií VŠPJ na téma Vliv prostředí na neuronové zpracování a vjem zvukuPřednáška byla vysílána živě na YouTube kanále VŠPJ a sledovalo ji více než 150 diváků. Přednášku je možné zhlédnout také ze záznamu.

více

17. 03. 2021

VŠPJ je podle krajské rady jedním z klíčů k prosperitě regionu

Podporu jediné veřejné vysoké škole v kraji vyslovila Rada Kraje Vysočina ve svém Programovém prohlášení pro období 2020–2024. Dokument, o který se bude v dalších letech krajská rada opírat, je tvořen třemi pilíři zohledňujícími kvalitu života obyvatel, udržitelný rozvoj a prosperitu regionu Kraje Vysočina. 

více

15. 03. 2021

VŠPJ odpilotovala pro IBM metodiku hodnocení rozvoje měkkých a odborných kompetencí

Katedra ekonomických studií společně s Katedrou matematiky VŠPJ pokračují v řešení smluvního výzkumu „Metodika rozvoje znalostí a dovedností žáků vzdělávacího programu P-TECH“ pro společnost IBM Česká republika, spol. s r.o. Projekt byl zahájen v roce 2020 a jeho cílem je příprava metodiky umožňující průběžné vyhodnocování dopadů vzdělávacího programu P-TECH na středních školách, kde je program implementován. 

více

14. 03. 2021

VŠPJ se zapojí do celostátní akce Týden mozku

Ve čtvrtek 18. března sledujte od 10.00 hod. přednášku Vliv prostředí na neuronové zpracování a vjem zvuku. Na toto téma bude hovořit doc. Ing. Zbyněk Bureš, Ph.D., z Katedry technických studií VŠPJ v rámci festivalu Týden mozku, který pořádá Akademie věd ČR.

více

08. 03. 2021

Dveře k programu Erasmus+ zůstávají pro VŠPJ otevřeny

Vysoká škola polytechnická Jihlava získala listinu Erasmus Charter for Higher Education 2021–2027 (ECHE), která ji opravňuje k další účasti na programu Erasmus+ do roku 2027. V nadcházejících letech tak bude moci nadále vysílat své studenty a pracovníky na zahraniční stáže i přijímat studenty ze zahraničních univerzit. Studenti, kteří mají zájem se o možnostech programu Erasmus+ dozvědět více, se mohou zúčastnit  videokonferencí s pracovníky Mezinárodního oddělení VŠPJ, které se uskuteční v úterý 9. března a ve středu 10. března 2021.

více

08. 03. 2021

Ženy nemusí mít ze studia techniky obavy, říká studentka aplikované informatiky Taťána Izajová

Technické obory již dávno nejsou pouze doménou mužů. Jasným důkazem je Taťána Izajová, která v současnosti studuje druhý ročník bakalářského studijního programu Aplikovaná informatika na Katedře technických studií Vysoké školy polytechnické Jihlava. U příležitosti Mezinárodního dne žen jsme si s Taťánou povídali nejenom studiu na VŠPJ, ale i o zrodu jejího zájmu o informační technologie.

více

05. 03. 2021

Odborníci diskutovali nad dopady pandemie na cestovní ruch v regionech

Katedra cestovního ruchu VŠPJ realizovala 3. března 2021 první virtuální odborné setkání „Na slovíčko“. Diskutujícími byli Jaromír Polášek (ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu), Tomáš Čihák (ředitel destinační organizace Vysočina Tourism), Zdenka Nosková (předsedkyně Svazu venkovské turistiky a agroturistiky) a Soňa Machová (CzechTourism).

více

02. 03. 2021

Nový starosta Telče Vladimír Brtník se těší na společné projekty s VŠPJ

Mgr. Vladimír Brtník opouští po čtyřech letech post vedoucího Mezinárodního oddělení Vysoké školy polytechnické Jihlava, aby se mohl naplno věnovat své nové funkci. Po zvolení místními zastupiteli se 15. února stal novým starostou Telče, a nahradil tak dosavadního starostu Romana Fabeše, který se svého postu vzdal. Přečtěte si rozhovor, ve kterém jsme si s Mgr. Vladimírem Brtníkem povídali o jeho zajímavých zkušenostech, které nasbíral v zahraničí, i o úspěších, kterých se mu podařilo dosáhnout během působení v čele mezinárodního oddělení.

více

01. 03. 2021

Suchej únor je za námi

Nejkratší měsíc v roce je za námi a s ním je u konce také naše foto soutěž spojená s měsíční výzvou Suchej únor, která se snaží upozornit na nejrůznější rizika spojená s konzumací alkoholu. Jejím vítězem se stala Zuzana Rodová, která od nás získává knihu Suchej únor představující alkohol v jeho nejrůznějších společenských rolích.

více

01. 03. 2021

Nová protiepidemická pravidla platí od 1. března

Od pondělí 1. března dochází v souvisloti s protiepidemickými vládními opatřeními ke zpřísnění pravidel pro vstup do budovy VŠPJ. Pro veřejnost, většinu studentů i zaměstnanců je budova uzavřena, nově není povoleno používat látkové roušky. 

více

24. 02. 2021

Soutěžte o knihu Suchej únor – zbývá posledních pár dní

Únor se pomalu chýlí ke konci a s ním i tradiční kampaň Suchej únor upozorňující na problematiku nadměrného pití. Máte tak posledních pár dní na to, abyste se zapojili do naší soutěže o stejnojmennou knihu. Jak na to? Nejpozději do neděle nám zašlete fotku nealko nápoje, se kterým si užíváte února s čistou hlavou, a kniha plná rozhovorů, alkofakt a vtipných ilustrací může být vaše!

více

24. 02. 2021

Odborníci budou diskutovat dopady pandemie na cestovní ruch v regionech

Katedra cestovního ruchu VŠPJ pořádá ve středu 3. března odborné on-line diskuzní setkání k aktuálním problémům cestovního ruchu „Na slovíčko“. Tématem první ze série diskuzí jsou dopady pandemie na cestovní ruch v regionech. Diskuze je určená odborníkům z akademické sféry a praxe cestovního ruchu. Vítáni jsou také studenti oboru cestovní ruch z vysokých škol, univerzit a vyšších, případně i středních odborných škol.

 

více

19. 02. 2021

Mezinárodní den průvodců – videoprohlídka Jihlavy

Ve spolupráci se Střední školou ekonomiky a cestovního ruchu Jihlava (ŠECR) připravila Katedra cestovního ruchu VŠPJ při příležitosti Mezinárodního dne průvodců komentovanou videoprohlídku Jihlavy

19. 02. 2021

Studenti představí v mezinárodní den průvodců Jihlavu virtuálně

Čtvrtý únorový víkend patří tradičně průvodcům a jejich tematickým prohlídkám. Vysoká škola polytechnická Jihlava se k oslavám Mezinárodního dne průvodců připojí již popáté. Ve spolupráci se Střední školou ekonomiky a cestovního ruchu Jihlava (ŠECR) připravila katedra cestovního ruchu při příležitosti Mezinárodního dne průvodců komentovanou videoprohlídku Jihlavy. Jaké byly okolnosti jejího vzniku a proč padla volba právě na tento formát se dozvíte v rozhovoru s hlavní organizátorkou akce Dr. Alicí Šedivou Neckářovou z Katedry cestovního ruchu VŠPJ.

více

11. 02. 2021

VŠPJ se představila na virtuálním veletrhu vysokých škol Congroo Fair

Ve dnech 25. 1. – 7. 2. proběhl první ročník virtuálního veletrhu vysokých škol Congroo Fair. Vysoká škola polytechnická Jihlava uchazečům představila formou on-line přednášek všechny nabízené studijní programy a obory a také další pracoviště školy, jejichž služeb studenti často využívají. Dotazy zájemců o studium zodpovídali jak akademičtí pracovníci, tak studenti nebo čerství absolventi. Záznamy všech přednášek je možné zhlédnout na YouTube kanálu školy.

více

09. 02. 2021

Katedra ekonomických studií nabízí on-line prázdninové školy

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádá pro studenty, kteří si potřebují lépe osvojit základy povinných předmětů, on-line prázdninové školy Účetní logika a Management.

více

01. 02. 2021

VŠPJ podporuje Suchej únor

V pondělí 1. února odstartoval již devátý ročník tradiční kampaně Suchej únor, která se věnuje problematice nadměrného pití. V letošním roce se do kampaně, jejíž součástí je výzva k měsíci bez alkoholu, poprvé oficiálně zapojila i Vysoká škola polytechnická Jihlava. Přidejte se i vy – v rámci měsíce s čistou hlavou jsme pro vás připravili soutěž, ve které můžete vyhrát knihu Suchej únor plnou důležitých a zábavných informací o alkoholu.

více

01. 02. 2021

Novým prorektorem VŠPJ je bývalý primář jihlavské nemocnice profesor Roztočil

Na VŠPJ působí nově čtyři zástupci rektora – stávající trojici prorektorů doplnil prorektor pro vnitřní, vnější a mezinárodní vztahy. Dne 1. 2. 2021 jím byl jmenován prof. MUDr. Aleš Roztočil, CSc.

více

01. 02. 2021

Prázdninová škola matematických předmětů

Katedra matematiky VŠPJ připravuje v době zimních prázdnin 2021 prázdninovou školu matematických předmětů. Kurz nabídne další šanci studentům, kterým se nepodařilo úspěšně zakončit některý z matematických předmětů. Příležitost zopakovat a procvičit si látku mohou využít také studenti, kteří již předměty absolvovali nebo je teprve absolvovat budou.

více

27. 01. 2021

Oponentní řízení k projektu Inter-Vector

Odkaz na oponentní řízení k projektu Inter-Vector naleznete v obsahu aktuality.

více

19. 01. 2021

Přeshraniční vzdělávací seminář „Muzeum a cestovní ruch“

Katedra cestovního ruchu VŠPJ připravuje v rámci česko-rakouského projektu Interreg „Digitalizace v cestovním ruchu“ přeshraniční vzdělávací seminář „Muzeum a cestovní ruch“.

více

18. 01. 2021

Poděkování studentům VŠPJ za pomoc v boji proti koronaviru

Nemocnice Jihlava, Nemocnice Havlíčkův Brod a Nemocnice Nové Město na Moravě děkují studentům zdravotnických oborů VŠPJ, kteří za současné náročné epidemiologické situace pomáhají ve zdravotnickém provoze. Přečtěte si, jak se studenti vyrovnávají s náročnými podmínkami a co se díky nové zkušenosti naučili.

více

14. 01. 2021

Vítězství v účetní soutěži obhájili studenti z Jihlavy

Vysoká škola polytechnická Jihlava uspořádala ve středu 13. ledna 2021 již sedmý ročník účetní soutěže „Účtování versus účetnictví“ pro studenty čtvrtých ročníků středních odborných škol. Vítězství v soutěži, která letos poprvé proběhla v on-line podobě, si stejně jako v minulém roce odnesli studenti z OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava.

více

12. 01. 2021

Výběrové řízení (Referent/referentka Studijního oddělení VŠPJ)

Vysoká škola polytechnická Jihlava vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice referenta/referentky studijního oddělení.

12. 01. 2021

Zapojte se a ukažte, že VŠPJ žije!

Chtěli byste na jeden den ovládnout školní Instagram? Rádi byste se stali průvodci zájemců o studium nebo reprezentovali naši školu na veletrzích? Neváhejte se nám ozvat a zúčastněte se aktivit, které všem ukážou, že VŠPJ žije. Pokud nás nenecháte ve štychu a pomůžete s realizací, získáte odměnu v podobě stipendia.

více

11. 01. 2021

Těší nás, že účastníci účetní soutěže pokračují dále ve studiu na VŠPJ

Věděli jste, že třetina soutěžících, kteří se v roce 2019 účastnili soutěže „Účtování versus účetnictví“, studuje od akademického roku 2019/2020 na VŠPJ? Tradiční soutěž pořádaná pod záštitou rektora VŠPJ prof. MUDr. Václava Báči, Ph.D., se totiž v průběhu let stala pro studenty středních škol nejenom jedinečnou příležitostí proniknout hlouběji do problematiky účetnictví, ale i jedním z motivačních faktorů při výběru vysoké školy. Jak na soutěž nynější studenti VŠPJ vzpomínají?

více

10. 01. 2021

Vstup studentů do budovy VŠPJ od 11. ledna 2021

Studenti VŠPJ se mohou od 11. ledna 2021 nově účastnit prezenčně individuálních konzultací. I nadále platí, že jsou povoleny zkoušky do 10 osob. Studenti zdravotnických studijních programů se mohou navíc účastnit klinické či praktické výuky a praxe, a to i u externích subjektů.

více

07. 01. 2021

Rozhovor s Ing. Kateřinou Berkovou, Ph.D., hlavní organizátorkou soutěže „Účtování versus účetnictví“

Ve středu 13. ledna 2021 se uskuteční již 7. ročník tradiční účetní soutěže „Účtování versus účetnictví“ pořádané pod záštitou rektora VŠPJ prof. MUDr. Václava Báči, Ph.D. Přečtěte si rozhovor s hlavní organizátorkou Ing. Kateřinou Berkovou, Ph.D., ve kterém se dozvíte například o tajemství názvu této soutěže pro studenty čtvrtých ročníků středních odborných škol či o výzvách, které letošnímu ročníku připravila pandemická situace.

více

03. 01. 2021

Vstup studentů do budovy VŠPJ od 4. ledna 2021

Studenti VŠPJ se mohou od 4. ledna 2021 účastnit prezenčně zkoušek do 10 osob. Studenti zdravotnických studijních programů se mohou navíc účastnit klinické či praktické výuky a praxe, a to i u externích subjektů.

více

09. 12. 2020

Výsledkem studentského projektu VŠPJ je první česká publikace o trauma-informovaném přístupu v sociální práci

Nakladatelství Grada vydalo odbornou publikaci s názvem Trauma-informovaný přístup v sociální práci, která je první českou publikací věnovanou tomuto tématu. Od ostatních titulů se liší nejen svým námětem, ale také způsobem, jakým vznikla. Jedná se totiž o výsledek studentského odborného projektu realizovaného v roce 2019 na Katedře sociální práce VŠPJ.

více

08. 12. 2020

VŠPJ nově spolupracuje s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu

Vysoká škola polytechnická Jihlava navázala spolupráci s významnou organizací destinačního managementu – Jihočeskou centrálou cestovního ruchu. Ředitel organizace Ing. Jaromír Polášek se zapojil do výuky studentů programu Cestovní ruch jako odborník z praxe. Studenti mají možnost absolvovat praxi v destinačním managementu Jižních Čech a také spolupracovat s organizací při tvorbě svých závěrečných prací.

více

03. 12. 2020

VŠPJ se představila uchazečům o studium na on-line přednáškovém dni Gaudeamus

Tradiční veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus se letos na podzim kvůli vládním opatřením nekonal. Vysoké školy se proto zájemcům o studium představují formou živě přenášených on-line přednášek na Facebooku a Youtube kanálu veletrhu. VŠPJ patřil celý jeden přednáškový den, který můžou uchazeči zhlédnout i ze záznamu.

více

03. 12. 2020

Studenti prvních ročníků se mohou od 7. 12. 2020 účastnit skupinových konzultací

Výuka bude na VŠPJ do konce zimního semestru probíhat i nadále distančně, nově však bude studentům prvních ročníků umožněno účastnit se skupinových konzultací s vyučujícím v počtu max. 20 studentů.

více

25. 11. 2020

Prezenční výuka se začíná uvolňovat

V souladu s další vlnou uvolňování je na VŠPJ od 25. listopadu nově povolena laboratorní a experimentální výuka posledních ročníků, zkoušky a individuální konzultace. Nadále probíhá praktická výuka a praxe studentů katedry zdravotnických studií a katedry sociální práce. Knihovna funguje v režimu "výdejního okénka" formou rezervačního systému a e-výpůjčky.

více

18. 11. 2020

Zástupci vedení školy uctili památku 17. listopadu

Rektor Václav Báča spolu s předsedkyní Akademického senátu VŠPJ Hanou Vojáčkovou byli tradičně jedněmi z těch, kteří přišli uctít památku 17. listopadu k památníku Klíče.

více

18. 11. 2020

Volby do Akademického senátu VŠPJ byly zrušeny

Volby do Akademického senátu VŠPJ na volební období od 13. 12. 2020 do 12. 12. 2023 plánované na 24. a 25. 11. 2020 byly zrušeny z důvodu platných vládních epidemiologických opatření v souvislosti s COVID-19.

více

04. 11. 2020

Studenti cestovního ruchu prováděli výzkum v Čechách i Rakousku

Druhé terénní cvičení v rámci česko-rakouského projektu Interreg "Připravenost památek na německy mluvící klientelu" proběhlo na konci září. Studenti Katedry cestovního ruchu VŠPJ spolu s kolegy z Jihočeské univerzity navštívili mj. řadu památek v Jihočeském kraji  i Horním Rakousku a absolvovali inspirativní přednášku ředitele Jihočeské centrály cestovního ruchu Ing. Poláška, který nabídl studentům i možnost praxe.

více

29. 10. 2020

JOBStart se letos kompletně přesouvá online

Veletrh pracovních příležitostí Vysoké školy polytechnické Jihlava JOBStart se letos přesouvá do virtuálního prostředí. Devátý ročník veletrhu se uskuteční ve středu 4. listopadu. Studenti, absolventi i případní zájemci z řad veřejnosti se budou moct seznámit s nabídkou vystavovatelů a domluvit si praxi, stáž, brigádu nebo práci přímo z pohodlí a bezpečí svého domova.

více

28. 10. 2020

Rektor VŠPJ uctil památku 28. října

Rektor VŠPJ Václav Báča uctil Den vzniku samostatného Československa položením kytice k soše prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka v Jihlavě.

více

26. 10. 2020

Studentka programu Cestovní ruch zkoumala letní návštěvnost naučných stezek v Krkonoších

Cestovní ruch je odvětví, které je pandemií koronaviru těžce zasaženo. Alespoň částečná obnova bude velmi dlouhá a složitá. Situace se promítá také v tématech bakalářských prací programu Cestovní ruch. Studenti řeší aktuální problémy v konkrétních destinacích s cílem přispět zde svými výzkumy k dalšímu rozvoji cestovního ruchu.

více

19. 10. 2020

Blíží se volby do Akademického senátu VŠPJ

Vysoké školy jsou demokratické instituce a jejich nejvyšším samosprávným orgánem je akademický senát. Volby do Akademického senátu VŠPJ proběhnou 24. a 25. 11. 2020. Podat přihlášku je možné do čtvrtka 12. 11. do 14:00 hod. na podatelnu VŠPJ.

více

18. 10. 2020

Čtyři nové školy a čtyři noví firemní partneři se připojili k IBM vzdělávacímu programu P-TECH v České republice

IBM a Kraj Vysočina oznámili, že čtyři nové školy a čtyři noví firemní partneři se připojují ke vzdělávacímu programu IBM Pathway in Technology (P-TECH), který byl v České republice zahájen minulý rok s těmito partnery – Střední průmyslová, technická a automobilní škola v Jihlavě, Vysoká škola polytechnická Jihlava, Kraj Vysočina a firemní partneři IBM Česká republika a Bosch Diesel. Od tohoto školního roku se programu P-TECH účastní Gymnázium Žďár nad Sázavou, Gymnázium Třebíč, Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou a Střední průmyslová škola Třebíč.

více

13. 10. 2020

VŠPJ přijala nová opatření na základě vládních usnesení

Vláda od 14. 10. mj. omezila ubytování na vysokoškolských kolejích, stravování v menze a vybraným ročníkům studentů zdravotnických a sociálních oborů uložila pracovní povinnost.

více

02. 10. 2020

VŠPJ přechází na distanční výuku

Výuka na VŠPJ bude od pondělí 5. 10. 2020 probíhat distančně. Ke změně formy výuky dochází na základě nařízení Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě (KHS). V souladu s aktuálním vývojem epidemiologické situace na území kraje byla zakázána studentům osobní přítomnost na výuce v období od 5. do 18. října 2020. Povoleny zůstávají nadále individuální konzultace, návštěvy knihovny, laboratorní, experimentální a umělecké práce do 15 osob, zkoušení do 10 lidí, klinická a praktická výuka a praxe.

více

01. 09. 2020

Novou prorektorkou pro strategii a vnější vztahy VŠPJ je manažerka kvality Lenka Cimbálníková

Rektor VŠPJ prof. MUDr. Václav Báča, Ph.D., jmenoval od 1. 9. 2020 RNDr. Ing. Lenku Cimbálníkovou, Ph.D., MBA, novou prorektorkou pro strategii a vnější vztahy.

více

31. 08. 2020

Napsali o nás

Zástupci jihlavské vysoké školy si připomněli srpnové události roku 1968. Klasické státnice jako přežitek doby. Školy od monologů postupně ustupují. Nižší výdělky žen nemusí nutně svědčit o mzdové diskriminaci. I takové titulky mohli číst v souvislosti s naší vysokou školou během srpna čtenáři některých médií. 

více

21. 08. 2020

Vedení VŠPJ si připomnělo události 21. srpna 1968

Rektor VŠPJ Václav Báča dnes uctil památku Evžena Plocka na jihlavském Masarykově náměstí symbolickým položením květiny a tichou vzpomínkou. 

více

18. 08. 2020

Opustil nás emeritní rektor VŠPJ Ladislav Jirků

PaedDr. Ladislav Jirků (4. 6. 1946 – 16. 8. 2020)

Vedení a několik zaměstnanců VŠPJ se účastnilo posledního rozloučení s prvním rektorem Vysoké školy polytechnické Jihlava Ladislavem Jirků, které se konalo v pátek 21. 8. od 13 hodin v kapli na Ústředním hřbitově v Jihlavě.

 

více

11. 08. 2020

VŠPJ je první vysokou školou s putovními kamínky

Putovní kamínky, které jsou v poslední době hitem internetu, najdou lidé nově u budovy VŠPJ zdarma k rozebrání. Zájemci se mohou účastnit i soutěže. 

více

02. 08. 2020

Rektor VŠPJ uctil památku popravených politických vězňů

V neděli 2. srpna se rektor VŠPJ Václav Báča účastnil pietního aktu k uplynutí 69 let od poprav politických vězňů. Ten se konal vedle budovy VŠPJ u památníku jedenácti mužů, jejichž život právě na tomto místě vyhasl v padesátých letech.

více

30. 07. 2020

Napsali o nás

Představení moderní výukové továrny, promoce, které musely být nakonec kvůli zhoršené epidemiologické situaci na Jihlavsku zrušené. To jsou hlavní témata, kterým se věnoval tisk během uplynulého měsíce a půl.

více

18. 07. 2020

XR-Buggy Student Team rozšiřuje své řady o studenty technických programů

Právě probíhá nábor do řešitelského týmu projektu XR-Buggy z řad studentů technických programů Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi, Aplikované strojírenství a Aplikovaná informatika. Možnost zapojit se do projektu mají i ti, kteří na podzim nastupují do prvního ročníku studia.

více

16. 07. 2020

Výběrové řízení (Katedra ekonomických studií)

Do 2. 8. 2020 je možné podávat přihlášky do výběrového řízení na obsazení místa docenta, odborného asistenta či asistenta pro výuku předmětů Management kvality, Management jakosti výrobků a služeb, Průmyslová logistika, Projektové řízení na Katedře ekonomických studií VŠPJ.

více

13. 07. 2020

Letní promoce absolventů VŠPJ se ruší

Slavnostní promoce absolventů VŠPJ plánované na 14. a 15. července se ruší. Vedení vysoké školy přistoupilo k tomuto kroku kvůli možnému riziku nákazy koronavirem, který se projevil už i na Jihlavsku.

více

08. 07. 2020

Opustil nás doc. Otto Čačka

Dlouholetý člen akademické obce VŠPJ zemřel 6. července 2020. Na doc. Čačku vzpomíná Mgr. Markéta Dubnová, PhD., vedoucí Katedry sociální práce VŠPJ. 

více

07. 07. 2020

Studenti cestovního ruchu prověřovali připravenost památek na německy mluvící klientelu

V termínu 15.-19. června 2020 proběhlo společné terénní cvičení studentů oboru Cestovní ruch VŠPJ a studentů geografie Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, které bylo jednou z aktivit česko-rakouského projektu Interreg.

více

02. 07. 2020

VŠPJ podporuje digitalizaci v cestovním ruchu

Vysoká škola polytechnická Jihlava realizuje od roku 2020 mezinárodní projekt s vysoce aktuálním zaměřením-cílí totiž na podporu využití nástrojů digitalizace v cestovním ruchu. 

více

26. 06. 2020

Jubilanti převzali pamětní medaile z rukou rektora

Na slavnostním zasedání kolegia rektora a akademického senátu, které proběhlo 22. 6. v posluchárně výukového centra, předal rektor Václav Báča pamětní medaile při příležitosti významných životních jubileí členům akademické obce VŠPJ Zdeňku Laštovičkovi a Petru Chalupovi.

více

22. 06. 2020

VŠPJ představila unikátní výukovou továrnu pro průmysl 4.0

V pondělí 22. června proběhlo slavnostní představení výukové továrny pro průmysl 4.0 v prostorách nově vybudovaného Výukového centra VŠPJ. Akce byla určena ředitelům a učitelům gymnázií a technicky zaměřených středních škol Kraje Vysočina a také zástupcům firem využívajících prvky konceptu průmyslu 4.0. 

více

18. 06. 2020

Rektor VŠPJ Václav Báča uctil památku popravených politických vězňů

Ve středu 17. června se rektor VŠPJ Václav Báča zúčastnil vzpomínkové akce na Ústředním hřbitově v Jihlavě - místě posledního odpočinku trojice popravených jihlavských občanů Karla Veselého, Jana Tučka a Františka Roda

více

13. 06. 2020

Studentky VŠPJ pomáhaly v domově pro seniory i v době pandemie

Trojice studentek oboru Všeobecná sestra Miroslava Březinová, Lucie Kapounová a Nikola Dvořáková nastoupila v době pandemie onemocnění Covid-19 do Domova pro seniory Pelhřimov (DPSP) a zapojila se do péče o jeho klienty. Studentky se aktivně zapojily do péče o seniory v paliativní péči a s poruchami v oblasti kognitivních funkcí, čímž pomohly překonat nelehké období výpadku personálu v organizaci.

více

17. 05. 2020

Členové KES komentují aktuální ekonomické dění

Člen Katedry ekonomických studií VŠPJ Ing. Petr Musil, Ph.D., nyní působí také jako ekonomický redaktor CNN Prima News. Jeho články se věnují i aktuálnímu ekonomickému dění v ČR a ve světě. Komentáře do článků připojuje i garantka studijního programu Finance a řízení Ing. Veronika Hedija, Ph.D., z téže katedry. Články z poslední doby byly zaměřeny např. na český trh práce a nezaměstnanostpokles HDP v USA či na finanční problémy českých firem.

více

05. 05. 2020

Obnovení provozu menzy VŠPJ

Oznamujeme strávníkům, že v menze VŠPJ začínáme vařit od pondělí 18. 5. 2020. Výdejní doba obědů bude od 11:15 do 13:00 hod.

více

05. 05. 2020

Aktuální informace o výuce v LS 2019/2020

Důležité informace týkající se kontaktní výuky, zkouškového období, SZZ, odborných praxí apod. platné od 11. 5. 2020.

více

24. 04. 2020

Informace o přijetí krizového opatření ze dne 23. 4. 2020

V návaznosti na vyhlášení nouzového stavu v České republice vláda s účinností ode dne 27. dubna 2020 od 0:00 hod. rozhodla o přijetí krizového opatření, kterým krom jiného zakazuje osobní přítomnost studentů vysokých škol na hromadných formách výuky a zkoušek, přičemž je umožněna osobní přítomnost na klinické a praktické výuce a praxi; zákaz osobní přítomnosti studentů podle tohoto bodu se nevztahuje na individuální návštěvy knihoven a studoven za účelem vyzvednutí nebo odevzdání studijní literatury a na osobní přítomnost studentů.

více

23. 04. 2020

Studenti VŠPJ pomáhají aneb dobrovolnictví v praxi

Vlastní iniciativou a potřebou pomáhat by se mohla pochlubit velká většina studentů naší vysoké školy. Představili jsme vám již dvě mladé dámy, které se s námi podělily o své příběhy a sdílely s námi své dojmy. Další dobrovolnice, která neváhá obětovat svůj čas a energii na pomoc druhým, tentokrát seniorům, je studentka šestého semestru studijního oboru Zdravotně sociální pracovník, Radka Řezaninová.

více

20. 04. 2020

Pokyny pro osobní přítomnost studentů na VŠPJ

Pokyny pro osobní přítomnost studentů na VŠPJ, na které se nevztahuje zákaz osobní přítomnosti studentů na vysokých školách.

více

20. 04. 2020

Informace pro studenty VŠPJ k 24. 4. 2020

Informace pro studenty ohledně zrušení kontaktní výuky, studentských praxí, zkouškovém období, atd. 

více

19. 04. 2020

Studenti VŠPJ pomáhají aneb dobrovolnictví v praxi

Na naší vysoké škole je mnoho studentek a studentů, kteří se v tomto nelehkém čase věnují nejen svým studentským povinnostem a aktivitám, jež jsou utlumeny současnou situací, ale zároveň pomáhají tam, kde je to podle nich třeba. Tímto bychom všem těm, kteří nejsou lhostejní a snaží se být nápomocní, chtěli poděkovat a vzkázat jim, že si toho velice vážíme.

více

16. 04. 2020

Informace o zmírnění restriktivních opatření na VŠPJ

Vzhledem k vývoji epidemie v České republice byly prostřednictvím mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví (č. j. MZDR 16184/2020-1/MIN/KAN) ze dne 15. dubna 2020 s účinností od 20. dubna 2020 stanoveny výjimky ze zákazu osobní přítomnosti studentů na vysokých školách a zároveň byla mimořádným opatřením (č. j. MZDR 16195/2020-1/MIN/KAN) ze stejného dne a se stejnou účinností nově definována výjimka ze zákazu volného pohybu osob umožňující cestovat v rámci České republiky za účelem výuky, zkoušek nebo jiných činností na vysoké škole, pro které byly výjimky opatřením stanoveny.

více

15. 04. 2020

Studenti VŠPJ pomáhají aneb dobrovolnictví v praxi

Na naší vysoké škole je mnoho studentek a studentů, kteří se v tomto nelehkém čase věnují nejen svým studentským povinnostem a aktivitám, jež jsou utlumeny současnou situací, ale zároveň pomáhají tam, kde je to podle nich třeba. Tímto bychom všem těm, kteří nejsou lhostejní a snaží se být nápomocní, chtěli poděkovat a vzkázat jim, že si toho velice vážíme.

více

01. 04. 2020

Vysoká škola polytechnická Jihlava pomáhá v boji s koronavirem

Členové akademické obce VŠPJ nenápadně, ale aktivně vstupují do dobrovolné pomoci nejen regionálním institucím, které to potřebují v souvislosti s postupem epidemie způsobené novým koronavirem. 

„Děkuji velmi všem, kteří jsou si vědomi svých povinností, ale zejména si cením dobrovolníků z řad studentů a pracovníků naší vysoké školy, kteří svou prací ukazují nejen sounáležitost akademické obce, ale také zásadně naplňují poslání třetí role vysokých škol“, vyjádřil své poděkování rektor VŠPJ, prof. Báča. 

více

16. 03. 2020

Uzavření menzy

Od 18. 3. 2020 je menza až do odvolání uzavřena.

Děkujeme za pochopení.

více

16. 03. 2020

Usnesení vlády o přijetí krizového opatření

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu na celém území České republiky Vláda ČR s účinností od půlnoci 16. března do 06:00 hod. dne 24. března 2020 rozhodla o omezení volného pohybu osob až na vymezené nezbytné výjimky.

Opustit bydliště bude možné jen v přesně specifikovaných případech, například z důvodu cesty do zaměstnání či podnikání, nezbytných cest za rodinou a blízkými či cest na nákupy potravin a základních potřeb, léčiv či potřeb pro zvířata, cest k lékaři nebo za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí nebo na poštu. Povoleny jsou samozřejmě i služební pochůzky policistů či strážníků, lékařů či sociálních pracovníků, ale také třeba individuální vycházky do parků či do přírody.

více

14. 03. 2020

Rozhodnutí vlády o uzavření obchodů a restaurací

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu na celém území České republiky Vláda ČR s účinností od soboty 14. března 2020 od 06:00 hod. do 06:00 hod. dne 24. března 2020 rozhodla o uzavření obchodů s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších. Se stejnou účinností kabinet zakázal přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb, výjimkou je například zaměstnanecké stravování.

Výjimka u uzavření obchodů platí dále například pro prodejny výpočetní techniky a spotřební elektroniky, malých domácích zvířat a krmiv a dalších potřeb pro zvířata, brýlí a kontaktních čoček, novin a časopisů či tabákových výrobků.

Výjimku u zákazu přítomnosti lidí v restauracích tvoří provozovny, které neslouží pro veřejnost, například zaměstnanecké stravování, stravování poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb a vězeňských zařízení. Zákaz se nevztahuje ani na prodej mimo provozovnu, tedy třeba provozovny rychlého občerstvení s výdejovým okénkem nebo prodej jídla s sebou bez vstupu do provozovny, píše se v usnesení. Původně byl od pátku vstup do stravovacích služeb zakázán mezi 20:00 a 06:00.

Na 10 dní je také zakázána činnost provozoven stravovacích služeb v nákupních centrech s plochou přes 5000 metrů čtverečních. Zákaz provozu heren a kasin v usnesení není omezen konečným termínem 24. března 06:00, jako je tomu u ostatních opatření.

Od 06:00 dne 14. března 2020 také platí zákaz provozu heren a kasin.

V Česku je k dnešnímu dni již 150 lidí nakažených novým typem koronaviru. V karanténě je zhruba 6900 lidí.

Bližší informace naleznete v příloze.

více

13. 03. 2020

Pokyny k povinné karanténě pro občany vracející se ze zahraničí

Vláda ČR na návrh ministr vnitra schválila vyhlášení nouzového stavu na celém území České republiky. Nouzový stav je vyhlášen od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů

Vzhledem k této situaci Krajský úřad Kraje Vysočina vydal důležitou tiskovou zprávu týkající se pokynů k povinné karanténě občanů ČR vracejících se ze zahraničí.

!NUTNÉ! Pokyny k povinné karanténě pro občany vracející se ze zahraničí !NUTNÉ! (13.3.2020)

Další tisková zpráva Kraje Vysočina:

Uzavření krajských muzeí, galerií, hradů, divadla a knihovny pro veřejnost (13.3.2020)

Povinná karanténa platí pro všechny občany, kteří se vrací nejen z Itálie, ale ze všech rizikových oblastí, k 9:20 hod. dne 13. 3. 2020 se již jedná o 15 zemí celého světa a mezi tyto oblasti patří Čína, Jižní Korea, Írán, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Švédsko, Nizozemsko, Belgie, Velká Británie, Norsko, Dánsko a Francie.

Tento seznam se může měnit, pokud se vracíte z rizikové oblasti ověřte si aktuální informace na www.koronavirus.mzcr.cz/staty-sveta-s-vysokym-rizikem-prenosu-nakazy/

 

více

12. 03. 2020

Vláda schválila vyhlášení nouzového stavu

Vláda ČR na návrh ministra vnitra schválila vyhlášení nouzového stavu na celém území České republiky. Nouzový stav je vyhlášen od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů.

Stát od 06:00 hod. dne 13. 3. 2020 zakazuje do odvolání akce s účastí přesahující 30 lidí. Opatření se vztahuje na kulturní, sportovní, náboženské akce, slavnosti, poutě, přehlídky, trhy a další akce. Zákaz se nevztahuje na schůze a zasedání ústavních orgánů, orgánů veřejné moci či soudů a na pohřby.

Vláda zakázala vstup na území ČR všem cizincům z následujících rizikových zemí: Čína, Jižní Korea, Írán, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Velká Británie, Francie, Nizozemsko, Švýcarsko, Švédsko, Norsko a Belgie. Zastavený je i výdej víz a žádostí o krátkodobé i dlouhodobé pobyty.

Čeští občané mají zákaz do shora uvedených zemí jezdit. Výjimka bude udělena řidičům kamionů, pilotům a dalším lidem, kteří zajišťují dodávky potravin. Ministr vnitra v řádu hodin vydá výjimku pro Čechy, kteří pracují na rakouské nebo německé straně hranic, aby mohli překročit kvůli práci hranice.

Na německých a rakouských hranicích budou o půlnoci z pátku 13. 3. na sobotu 14. 3. 2020 kvůli koronaviru znovuzavedeny kontroly. Hranice bude možné přejít na čtyřech přechodech s Rakouskem a na sedmi s Německem. Dalších sedm bude otevřeno pro přeshraniční styk.

Omezena bude hromadná doprava přes hranice. Do pátku bude možné využít autobus nebo vlak. Od půlnoci na sobotu 14. 3. 2020 už jen osobní dopravu. Všem českým občanům v zahraničí bude umožněn návrat.

Vláda ČR rovněž zakázala návštěvu posiloven, knihoven, diskoték a dalších podobných zařízení. Restaurace a bary budou uzavřeny od 20:00 do 6:00 hod.

více

11. 03. 2020

Zrušení 6. reprezentačního plesu VŠPJ, IBW a IW

Dne 28. 2. 2020 vydala Krajská hygienická stanice Kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě rozhodnutí k mimořádným opatřením při nebezpečí vzniku epidemie, č. j. KHSV/04563/2020/JI/EPID/Ble. Tímto rozhodnutím byla uložena Vysoké škole polytechnické Jihlava povinnost plnit v rozhodnutí uvedená mimořádná opatření, viz příloha

 

více

11. 03. 2020

Mimořádná opatření

S účinností od 11. března 2020 nařídilo Ministerstvo zdravotnictví mimořádné opatření k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-Cov-2, č. j. MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN, kterým zakazuje osobní přítomnost studentů na studiu na vysoké škole podle zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava s účinností od 11. března 2020 do odvolání pozastavuje konání všech kurzů celoživotního vzdělávání a kurzů U3V a to jak v hlavní budově VŠP v Jihlavě, tak i v dalších odloučených pracovištích ve Velkém Meziříčí, Pelhřimově, Žďáru nad Sázavou a v Třebíči.

O dalším průběhu vás budeme nadále informovat.

11. 03. 2020

Zrušení slavnostního otevření virtuální továrny

Na základě nařízení Bezpečnostní rady státu a rozhodnutí rektora VŠPJ prof. MUDr. Václava Báči, Ph.D., o zrušení konání všech akcí na půdě školy jsme nuceni odložit slavnostní otevření virtuální továrny ve výukovém centru s CP Factory dne 18. 3. 2020. 

O náhradním termínu vás budeme informovat.

Děkujeme za pochopení.

více

05. 03. 2020

Na VŠPJ proběhl 15. ročník mezinárodní konference k aktuálním problémům cestovního ruchu

Ve dnech 4. a 5. března proběhla na půdě VŠPJ pravidelná mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu. Během předchozích ročníků konference se na jihlavské vysoké škole akademici i odborníci z praxe společně zabývali rozmanitými problémy – např. trvale udržitelným rozvojem cestovního ruchu, novými technologiemi, autenticitou, výzkumem a vzděláváním v cestovním ruchu, venkovským turismem apod.

 

více

02. 03. 2020

Podařilo se realizovat série mini popularizačních medailonů o Češích a Češkách v evropských institucích u nás i v zahraničí

Na dvě desítky tuzemských vysokých škol včetně VŠPJ se zapojily do projektu Euforka, jehož nepočetný dobrovolnický tým si dal za úkol zajišťovat dostupnost relevantních informací o dění v Evropě. 

více

27. 02. 2020

Přivítali jsme zájemce o studium i veřejnost

Na půdě naší vysoké školy jsme přivítali na Dni otevřených dveří mnoho zájemců o studium. Většina mladých návštěvníků dorazila s rodinou nebo s přáteli a měli množství dotazů na studenty a akademické pracovníky, kteří zastupovali jednotlivé katedry.

více

26. 02. 2020

Na půdě naší vysoké školy jsme přivítali místopředsedu Poslanecké sněmovny PČR Petra Fialu

Na akademickou půdu naší vysoké školy zavítal emeritní rektor Masarykovy univerzity (2004-2011), místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, předseda ODS, prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M.

https://www.ods.cz/fialova-jizda/novinky/clanek/18809-jedu-za-vami

více

25. 02. 2020

Proběhl mezinárodní den průvodců za účasti široké veřejnosti

V sobotu 22. února 2020 proběhly za velké pozornosti široké jihlavské veřejnosti oslavy Mezinárodního dne průvodců, ke kterým se naše vysoká škola díky pracovníkům Katedry cestovního ruchu již po čtvrté úspěšně připojila. Akci pořádáme ve spolupráci s Asociací průvodců ČR a Statutárním městem Jihlava.

více

18. 02. 2020

Proběhlo slavnostní otevření nového výukového centra VŠPJ

Slavnostní otevření nového výukového centra za téměř 187 milionů korun, které bylo z 90 % financováno z dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, proběhlo za účasti významných hostů v pondělí 17. února v nově vybudovaných prostorách. Jde o nejvýznamnější stavební akci a největší investici za celou dobu existence naší vysoké školy. Výukové centrum vzniklo rekonstrukcí severního křídla někdejší budovy soudu, kde škola sídlí, a zahrnuje především nový přednáškový sál s kapacitou 340 míst. V jeho suterénu je již instalována virtuální továrna simulující výrobní procesy. Podle prorektora pro tvůrčí a projektovou činnost, doc. Zdeňka Horáka, jde o jedno z nejmodernějších vybavení tohoto druhu v České republice.

Video z akce ke shlédnutí zde.

více

12. 02. 2020

Člen KES dr.Dostál zapojen do výzkumu i v Estonsku

Člen Katedry ekonomických studií Ing. Jakub Dostál, Ph.D. je aktuálně zapojen i na Tallinské univerzitě v Estonsku, kde se spolu s maďarskou kolegyní věnují výzkumu ekonomického potenciálu dobrovolnictví. Více zde

06. 02. 2020

Pokořili jsme další milník a naší nabídku jsme rozšířili o studijní program Aplikované strojírenství

Chceme naplňovat očekávání firem na Vysočině, proto rozšiřujeme nabídku technických studijních programů.

Vysoká škola polytechnická Jihlava zdolala další důležitý milník ve svém dalším rozvoji. Získala akreditaci nového profesně zaměřeného bakalářského studijního programu Aplikovaného strojírenství. Tento studijní program bude od nového akademického roku 2020/2021 uskutečňován na Katedře technických studií. Studenti si mohou podat přihlášku ke studiu na VŠPJ v tomto programu již nyní, a to nejen na tento, ale i na všechny ostatní akreditované bakalářské a také na jeden navazující magisterský studijní obor v oblasti zdravotnictví.

 

více

03. 02. 2020

Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ

Vedení Vysoké školy polytechnické Jihlava zve všechny své zaměstnance na Setk&aacut