nové

26. 07. 2021

Vyšlo druhé letošní číslo Studia Turistica. Věnuje se dopadům pandemie, temnému turismu i fenoménu spolujízdy

Katedra cestovního ruchu VŠPJ vydala letošní druhé číslo odborného periodika Studia Turistica. S ohledem na celosvětové dění se i toto číslo věnuje dopadům koronavirové krize na oblast turismu. Autoři se zaměřují na výzvy a problémy, kterým čelí cestovní kanceláře. Pozornosti neunikla ani oblast dopravních služeb, a to zejména v souvislosti s fenomény posledních let – spolujízdou a carsharingem. Nové číslo také přináší zamyšlení nad temným cestovním ruchem, který se zaměřuje na místa spojená se smrtí a utrpením. 

více

21. 07. 2021

Katedra cestovního ruchu pokračuje v projektech s Donau-Universität Krems. Studenti si díky nim mohou splnit povinnou praxi nebo najít téma bakalářské práce

Katedra cestovního ruchu VŠPJ ve spolupráci s Katedrou geografie JČU v Českých Budějovicích a Donau-Universität Krems v tomto roce dokončuje mezinárodní projekt s názvem Připravenost památek na německy mluvící klientelu podpořený v rámci Fondu malých projektů programu Interreg V-A Rakousko-Česká republika. Katedře se zároveň spolu s rakouskými partnery nově podařilo získat z tohoto fondu podporu pro navazující projekt Partnerstvím měst k posílení přeshraničního regionálního rozvoje. Studenti programu Cestovní ruch se mohou do všech projektových aktivit zapojit – splnit si část povinné praxe nebo získat zajímavé téma bakalářské práce. 

více

13. 07. 2021

POLYTECHNICAST #12: Bc. DAVID PRŮŠA: Náplní mé práce je i hledání zavazadel na jiných kontinentech

Pozvání do dvanácté epizody podcastu Polytechnicast přijal tentokrát Bc. David Průša, který na Vysoké škole polytechnické Jihlava působí na Mezinárodním oddělení, a je tak tou nejpovolanější osobou, která může posluchačům přiblížit vše, co se týká atraktivního tématu studijních zahraničních pobytů. 

více

14. 07. 2021

Nová aula hostila slavnostní promoce absolventů

Na Vysoké škole polytechnické Jihlava proběhly v úterý 13. července 2021 slavnostní promoce. Z celkového počtu téměř 300 absolventů, kteří loni úspěšně ukončili svá vysokoškolská studia, si dorazila užít promoční akt čtyřicítka bakalářů. Promoce, které se měly původně uskutečnit v červenci loňského roku, byly zrušeny z důvodu covidových opatření. Letos se slavnostní akty konaly z kapacitních důvodů poprvé v prostorách Výukového centra VŠPJ, kde byl pro absolventy a jejich rodinné příslušníky k dispozici premiérově také speciální fotokoutek. 

více

08. 07. 2021

Nová metodika pomůže seniorům se ztrátou sluchu

Zařízení sociálních služeb na Vysočině budou při práci s klienty se ztrátou sluchu nově využívat speciální metodiku, kterou zpracovala Vysoká škola polytechnická Jihlava na základě šetření v konkrétních domovech pro seniory. Novou metodiku blíže představí konference Blýskání na lepší časy při řešení sluchových vad seniorů, která se uskuteční 16. září 2021 v budově VŠPJ.

více

02. 07. 2021

Studenti jihlavské obchodní akademie v turnaji posílili svoji finanční gramotnost

Poslední dva předprázdninové týdny se na jihlavské obchodní akademii nesly ve znamení turnaje ve finanční gramotnosti. Studenti třetích ročníků pod vedením Ing. Lenky Lízalové, Ph.D., z Katedry ekonomických studií VŠPJ soutěžili v simulační on-line hře FinGrPlay, a objasnili si tak, jak správně zacházet s financemi v různých životních situacích.

více

02. 07. 2021

VŠPJ má po červnových státnicích téměř 200 nových absolventů

Z úvodního kola státních závěrečných zkoušek na Vysoké škole polytechnické Jihlava, které skončilo ve středu 30. června 2021, vzešlo 196 čerstvých absolventů. Mezi novými bakaláři a magistry je i 26 držitelů červeného diplomu a také vůbec první absolventi kombinované formy bakalářského studijního programu Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi.

více

30. 06. 2021

POLYTECHNICAST #11: KLÁRA VRBOVÁ: Pandemie mě zastihla na Erasmu v Litvě

Jakou radu všem státnicujícím by dala čerstvá absolventka oboru Všeobecná sestra Klára Vrbová? A jak vznikala její bakalářská práce, jejíž téma se ukázalo ve světle pandemie koronaviru jako nečekaně aktuální? To vše a nejen to se dozvíte při poslechu jedenácté epizody podcastu Polytechnicast.

více

archiv aktualit

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

Čekejte prosím, stránka se načítá