nové

23. 11. 2022

Beseda přiblíží roli dezinformací a médií ve válce

Historická aula VŠPJ bude ve středu 30. listopadu 2022 hostit od 17.00 přednášku s názvem Dezinformace v dobách války. Vedoucí Úřadu pro vnitřní záležitosti OSN v New Yorku a bývalý vyšetřovatel ICTY v Haagu Vladimír DzuroVeronika Krátka Špalková, výzkumná pracovnice v oblasti propagandy a dezinformací, přiblíží posluchačům roli dezinformací a médií v současných konfliktech. Přednáška pořádaná ve spolupráci s Bezpečnostním centrem Evropské hodnotyEurocentrem Europe Direct Jihlava je určena široké veřejnosti.
23. 11. 2022

Studentští senátoři pořádají bowlingový turnaj

Studentská komora Akademického senátu VŠPJ pořádá pro studenty Vysoké školy polytechnické Jihlava bowlingový turnaj, který se uskuteční v pondělí 28. listopadu od 19.00 v Bowling Rebel Jihlava. V turnaji se utká osm čtyřčlenných týmů, přičemž ty, které skončí na medailových pozicích, si odnesou věcné ceny včetně merche VŠPJ. „Po spuštění registračního formuláře jsme měli během tří dnů plnou kapacitu soutěžních týmů. Zájem ze strany studentů nás moc těší,“ uvádí za SKAS Adiya Zhalel. „Budeme mít i volné dráhy, takže studenti si můžou zahrát jen pro zábavu i bez soutěžení, posedět v restauraci a fandit nebo si zahrát třeba fotbálek,“ dodává za organizátory s úsměvem Adiya. Vstup na akci je zdarma.

22. 11. 2022

Ocenění dobrovolníků Dobroch putují i letos na VŠPJ

V pátek 18. listopadu 2022 se v jihlavském DIODu konal již 16. ročník slavnostního ocenění dobrovolníků, který pořádá Dobrovolnické centrum Oblastní charity Jihlava. Ocenění Dobroch 2022 převzalo i letos několik zástupkyň VŠPJ. Jednalo se o studentku programu Zdravotně sociální péče Danielu Kučerovou, studentku oboru porodní asistentka Yanu Fedynets, absolventku programu Cestovní ruch Vladyslavu Bezpalko a akademickou pracovnici katedry sociální práce Mgr. Janu Gabrielovou, PhD.

více

22. 11. 2022

Druhý Polytechnický seminář přiblíží principy Průmyslu 4.0

V úterý 29. listopadu 2022 proběhne od 14.00 v aule Výukového centra VŠPJ přednáška prof. Františka Zezulky (Katedra technických studií VŠPJ) Průmysl 4.0: Principy, aktuální stav a budoucí směry. Druhá ze série vědecko-popularizačních přednášek pod názvem Polytechnický seminář seznámí posluchače se základními pojmy souvisejícími s problematikou Průmyslu 4.0 i přiblíží dosavadní historii průmyslových revolucí. Po přednášce bude možné absolvovat komentovanou prohlídku Cyber-Physical Factory.
21. 11. 2022

PechaKucha Night představila vize budoucnosti Jihlavy

V jihlavském DIODu se ve středu 16. listopadu 2022 uskutečnilo 23. vydání PechaKucha Night Jihlava. V rámci pestrého programu tzv. „noci tlachů“, tentokrát zaměřené na téma Jihlava dýl, vystoupil i rektor VŠPJ Zdeněk Horák. Publiku v přesně daném formátu a čase své prezentace přiblížil, co Jihlavě přinese výstavba studentských kolejí na brownfieldu ve Fritzově ulici poblíž VŠPJ. Záznamy všech vystoupení bude možné zhlédnout zde.
21. 11. 2022

Týmy ze středních škol změřily své síly v ekonomických znalostech a dovednostech

Ve dnech 15. a 16. listopadu 2022 se na Obchodní akademii a Hotelové škole Havlíčkův Brod uskutečnilo celostátní kolo 19. ročníku soutěže Ekonomický tým 2022. Na organizaci soutěže určené vítězným týmům krajských škol se podíleli také akademičtí pracovníci Katedry ekonomických studií VŠPJ jako členové hodnoticí komise a tvůrci zadání soutěžní projektové práce.

více

18. 11. 2022

VŠPJ si události 17. listopadu připomněla v Jihlavě i v Praze

Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva si Vysoká škola polytechnická Jihlava připomněla v Jihlavě i v Praze. V předvečer státního svátku proběhlo setkání u památníku Klíče v Jihlavě, kde pronesla proslov a položila symbolickou kytici prorektorka pro studium Jana Borůvková. Ve čtvrtek 17. listopadu se pak rektor VŠPJ Zdeněk Horák zúčastnil tradičních pietních aktů na Národní třídě, u Hlávkovy koleje a v Žitné ulici v Praze.
18. 11. 2022

Petr Musil z katedry ekonomických studií zvolen členem Národní rozpočtové rady

Novým členem Národní rozpočtové rady se stane Ing. Petr Musil, Ph.D., akademický pracovník Katedry ekonomických studií VŠPJ. Rozhodla o tom Poslanecká sněmovna na svém zasedání ve středu 16. 11. 2022. Schválila tak návrh Senátu na Musilovo jmenování z letošního října. Podporu Dr. Musilovi vyjádřilo 163 ze 188 poslanců. Výkonu funkce se ujme složením slibu do rukou předsedkyně Poslanecké sněmovny. V Národní rozpočtové radě bude působit společně s Dr. Mojmírem Hamplem, předsedou rady, a prof. Janem Pavlem. Jeho funkční období potrvá do roku 2028. Dr. Musil působí na VŠPJ od roku 2009, vyučuje zejména kurzy mikro a makroekonomie.
16. 11. 2022

Zájem o mezinárodní zkoušky z angličtiny na VŠPJ roste

Zkouškové centrum British Council při VŠPJ pořádá v prosinci mezinárodní cambridgeské zkoušky z anglického jazyka. Převážně mezi studenty středních škol je o ně velký zájem a termíny se rychle plní. Zkoušky, které studenti úspěšně složí do konce roku, je totiž možné si nechat už na jaře na některých školách uznat jako zkoušku z cizího jazyka v profilové části maturity.

více

11. 11. 2022

Lidskoprávní situaci v Hongkongu přiblíží film i beseda

Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s poslankyní Parlamentu ČR Evou Decroix pořádá v pondělí 14. listopadu od 17.00 hod. besedu o lidskoprávní situaci v Hongkongu s americkým aktivistou narozeným v Hongkongu Samuelem Chu. V rámci besedy bude promítán dokument The Hong Konger, který přibližuje boj hongkongského podnikatele a aktivisty Jimmyho Laie za svobodu. Film i následná debata bude v angličtině, přičemž tlumočení debaty je zajištěno. Akce, která proběhne v historické aule VŠPJ, je bezplatná a určena nejen pro studenty a zaměstnance VŠPJ, ale i širokou veřejnost.
11. 11. 2022

Emeritní rektor Báča převzal nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Emeritní rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava Václav Báča převzal ve čtvrtek 10. listopadu na slavnostním večeru v Horáckém divadle Jihlava nejvyšší ocenění Kraje Vysočina. Prof. Báča byl oceněn vůbec nejvyšším oceněním v podobě kamenné medaile. Ta je určená tomu, kdo se svojí dlouhodobou prací zasadil o významný prospěch obyvatel Vysočiny. Materiál byl zvolen kvůli své stálosti a neměnnosti jako připomínka stálosti a neměnnosti výsledků práce oceněného. "Udělení této medaile si velmi vážím a přijímám ho s velkou pokorou, neboť jej pojímám také jako ocenění naší kolektivní práce na zvyšování vzdělanosti obyvatel Kraje Vysočina a zejména jako zrcadlení touhy po vzdělání a zhodnocení jeho významu v očích volených zástupců," uvedl prof. Báča. Nejvyšší ocenění kraje jsou čestnou cenou, o udělení ceny rozhoduje na návrh medailového výboru krajské zastupitelstvo. 
09. 11. 2022

Osmé promítání POLYFiKu se věnovalo tématu nedostupnosti bydlení

V rámci osmého promítání filmového klubu POLYFiK, které se uskutečnilo v úterý 8. listopadu 2022, byl uveden dokumentární film Vylidněno. Po skončení filmu zaměřeného na problematiku vylidňování center velkých světových měst následovala debata s aktivistkou a krajskou političkou Evou Novákovou. Příští promítání filmového klubu POLYFiK, které proběhne v úterý 6. prosince 2022, představí dokumentární snímek Autoportrét. Rezervovat si místo můžete prostřednictvím formuláře ZDE. Nový rok pak zahájí POLYFiK v úterý 3. ledna 2023 uvedením filmu Platón z Belfastu.
07. 11. 2022

Konference se zaměřila na aktuální témata v oblasti porodní asistence

Ve čtvrtek 3. listopadu proběhla v aule Výukového centra VŠPJ 13. jihlavská konference porodních asistentek. Odbornou konferenci, kterou zahájil rektor VŠPJ Zdeněk Horák, již tradičně uspořádala Jihlavská medicínská akademie spolu s Nemocnicí Jihlava a VŠPJ

více

02. 11. 2022

Týden AV ČR přiblíží význam marketingového výzkumu návštěvnosti

V rámci popularizačního festivalu Týden Akademie věd ČR je možné pro studenty středních škol objednat přednášku Katedry cestovního ruchu VŠPJ s názvem Znáte svého návštěvníka? aneb Význam marketingového výzkumu návštěvnosti. Studenti se v ní dozví o marketingových výzkumech návštěvnosti různých turistických destinací, kterým se katedra věnuje. Poznání typického návštěvníka turistické destinace totiž vede k lepšímu pochopení jeho přání a požadavků. A spokojený návštěvník? Ten se na dané místo rád vrátí nebo ho doporučí svým známým. Během přednášky se posluchači seznámí s vybranými marketingovými výzkumy, které katedra realizovala v posledních letech. Přednášku je možné po předchozí domluvě objednat i mimo uvedený termín. Bližší informace ZDE.
01. 11. 2022

Listopadový POLYFiK se zaměří na problematiku vylidňování center velkých světových měst

Filmový klub POLYFiK představí v úterý 8. listopadu 2022 dokumentární film Vylidněno (Kanada, Švédsko 2019), který se věnuje problematice postupného vylidňování center velkých světových měst v důsledku rostoucích cen nájmů. Po skončení filmu bude následovat debata s Evou Novákovou, která se tématu (ne)dostupnosti bydlení věnovala jako aktivistka, vedoucí sociální služby a později i jako komunální a krajská politička.
 

více

01. 11. 2022

VŠPJ se připojuje ke sbírce pořádané u příležitosti Dne válečných veteránů

Na stovkách míst po celém Česku bude možné v listopadu pořídit květ vlčího máku, a vyjádřit tak úctu válečným veteránům a dalším hrdinům. K veřejné sbírce pořádané neziskovou organizací Post Bellum při příležitosti Dne válečných veteránů, který se celosvětově slaví 11. listopadu, se letos poprvé připojuje také Vysoká škola polytechnická Jihlava. Studenti i zaměstnanci VŠPJ mohou od 1. listopadu 2022 přispět doporučeným příspěvkem 30 Kč do kasičky umístěné na vrátnici školy. Výtěžek sbírky podpoří natáčení svědectví pro archiv Paměť národa.

více

31. 10. 2022

Zástupci vedení VŠPJ si připomněli výročí vzniku Československa

28. říjen se v České republice každoročně slaví jako Den vzniku samostatného československého státu. U příležitosti státního svátku připomínajícího říjnové události roku 1918 se rektor VŠPJ Zdeněk Horák a prorektor Václav Báča zúčastnili vzpomínkových setkání v Praze a v Jihlavě.

více

31. 10. 2022

VŠPJ se představí na veletrhu Gaudeamus Brno 2022

Vysoká škola polytechnická Jihlava se i letos představí na veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus Brno 2022. Stánek VŠPJ (č. 34) naleznou budoucí i čerství maturanti i všichni další zájemci o studium v hale V od úterý 1. listopadu do čtvrtka 3. listopadu od 8.00 do 16.00 hod. a v pátek 4. listopadu od 8.00 do 14.00 hod. Možnosti studia budou prezentovat přímo studenti VŠPJ, kteří ochotně odpoví na otázky týkající se například povinných předmětů, možností výjezdů do zahraničí nebo trávení volného času v Jihlavě.

archiv aktualit

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá