nové

13. 05. 2022

VŠPJ oslaví osmnácté výročí založení na plese

Ve čtvrtek 9. 6. 2022 se při příležitosti 18. výročí založení Vysoké školy polytechnické Jihlava uskuteční 6. reprezentační ples VŠPJ. Ples s podtitulem Do světa! se koná od 19.00 hod. v DKO Jihlava. Akce proběhne po nucené covidové odmlce ve zdánlivě netradičním termínu, ale zcela tradičně se její návštěvníci z řad studentů, zaměstnanců, absolventů i široké veřejnosti mohou těšit na skvělou zábavu –⁠ hudbu, tanec, vynikající jídlo i pití, předání ceny Opus optimum, fotokoutek, tichou aukci na podporu dobré věci a mnoho dalšího. Vstupenky na ples je možné zakoupit ZDE.

více

19. 05. 2022

Genealog Sassmann zahájil přednášku písní

Historická aula VŠPJ hostila v úterý 17. května 2022 přednášku publicisty a rodopisce Aloise Sassmanna s názvem Historie židovských jmen a příjmení. Kromě přednášky organizované Univerzitou třetího věku VŠPJ si mohli návštěvníci prohlédnout také genealogickou výstavu umístěnou v předsálí auly. Čekalo je i příjemné překvapení v podobě židovské písně, kterou Alois Sassmann svoji přednášku zahájil.

více

19. 05. 2022

Červnový POLYFiK bude ve znamení hledání klimatické i rodinné utopie

Červnové promítání filmového klubu POLYFiK, které se uskuteční v úterý 7. června 2022 v 15.00 hod., přiblíží, jak vypadá hledání utopie ve stínu klimatické změny. Diváci se mohou těšit na dokumentární film Hon za utopií, po jehož skončení bude následovat diskuze s geografkou a humanitní environmentalistkou Anikou Chalupskou.

více

18. 05. 2022

Polytechnicast #22: MARTINA DRAŠAROVÁ A NIKOL LUDVIKOVÁ: Láska k Mexiku prochází žaludkem

Ing. Martina Drašarová, Ph.D., která pracuje jako odborná asistentka na Katedře cestovního ruchu VŠPJ, a studentka 2. ročníku programu Cestovní ruch Nikol Ludviková navštívily v lednu 2022 společně s dalšími studenty a zaměstnanci VŠPJ Mexiko. Poslechněte si rozhovor pro podcast Polytechnicast, ve kterém vám prozradí, jaké zážitky jim přichystala dvoutýdenní cesta po karibském pobřeží i vnitrozemí poloostrova Yucatán.

více

13. 05. 2022

Studentky rozdávaly růže a radost u příležitosti Mezinárodního dne sester

Vysoká škola polytechnická Jihlava již počtvrté oslavila akcí Růže pro sestry Mezinárodní den sester, který připadá na 12. května. Stejně jako v předchozích letech i letos zavítali zástupci VŠPJ postupně do všech krajských nemocnic, aby předali symbolickou růži jako vyjádření díků a zároveň přání všeho nejlepšího sestrám a porodním asistentkám konajícím službu. 

více

12. 05. 2022

Projektový tým sbíral v Norsku zkušenosti v oblasti péče o duševní zdraví

Členové realizačního týmu projektu Inovace a rozvoj předmětů zaměřených na duševní zdraví navštívili ve dnech 2. až 7. května 2022 norské město Bergen. V rámci nabitého programu se setkali s místními partnery a seznámili se s aktivitami organizací působících v oblasti péče o duševní zdraví. Nasbírané zkušenosti napomohou zkvalitnění výuky povinného předmětu Základy psychiatrie a psychopatologie pro studenty programu Zdravotně sociální péče.

více

11. 05. 2022

Studentky se v Pelhřimově zúčastnily kempu pro budoucí sestry

Nemocnice Pelhřimov ve dnech od 4. do 7. dubna 2022 uspořádala Kemp sester určený studentům zdravotnických oborů. Mezi téměř 30 účastníky byly i čtyři studentky Katedry zdravotnických studií VŠPJ, které měly jedinečnou příležitost účastnit se odborných přednášek, poznat nemocniční personál i vyzkoušet si práci na moderně vybavených klinických odděleních.

více

10. 05. 2022

Květnové cestovatelské promítání zve na vyprávění o Mallorce a Maltě

Výukové centrum VŠPJ bude ve středu 11. května 2022 od 18.00 hostit již druhé letošní cestovatelské promítání organizované Katedrou cestovního ruchu VŠPJ, tentokrát na téma Pěšky přes Mallorcu a Maltu. Cestovatel Honza Mráz z Velkého Beranova povypráví o svém pěším putování jarní krajinou středomořských ostrovů.

více

09. 05. 2022

Sbírka materiální pomoci pro Užhorodskou národní univerzitu

Vysoká škola polytechnická Jihlava nabídla okamžitě po vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině psychologickou i finanční pomoc svým ukrajinským studentům. V pondělí 28. března VŠPJ vyhlásila ve spolupráci s Potravinovou bankou Vysočina, z.s., materiální sbírku na podporu ukrajinských občanů, kteří před válkou uprchli do České republiky. Nově je otevřena také sbírka na podporu partnerské vysoké školy – Užhorodské národní univerzity, v jejíchž prostorách je ubytováno zhruba 2000 uprchlíků z východu Ukrajiny, z nichž velkou část tvoří rodiny s malými dětmi. Tato sbírka je časově omezená, probíhá do soboty 21. května.

více

09. 05. 2022

Přednáška poodhalí historii židovských jmen

Historická aula VŠPJ bude v úterý 17. května 2022 od 15.00 hod. hostit přednášku publicisty a rodopisce Aloise Sassmanna s názvem Historie židovských jmen a příjmení. S přednáškou organizovanou Univerzitou třetího věku VŠPJ bude spojena také výstava s ukázkami závěrečných prací posluchačů kurzu Genealogie v předsálí historické auly.

více

06. 05. 2022

Konference představila trendy hýbající světem technologií

Aula výukového centra hostila v úterý 3. května 2022 konferenci Trendy a technologie 2022. Pátý ročník konference pořádané Katedrou technických studií VŠPJ nabídl prostor pro prezentaci technologických inovací i setkání studentů a akademických pracovníků s významnými zástupci průmyslu v Kraji Vysočina.

více

06. 05. 2022

Studenti aplikované informatiky navázali v soutěži UnIT 2022 na loňský úspěch

Studenti bakalářského studijního programu Aplikovaná informatika se svým týmem Alt+Tab obsadili třetí místo v programovací soutěži UnIT 2022, která se uskutečnila ve středu 13. dubna 2022 na Fakultě informačních technologií ČVUT. Svým umístěním v kategorii Chytrá inventura navázali na úspěch týmu Alt+F4, se kterým tři ze čtyř členů týmu Alt + Tab získali první místo v loňském ročníku soutěže.

více

05. 05. 2022

První letošní číslo Studia Turistica se zabývá právní problematikou

Katedra cestovního ruchu VŠPJ vydala první letošní číslo odborného periodika Studia Turistica. Jako již tradičně vzniklo první vydání nového ročníku ve spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy a je věnováno právním problémům cestovního ruchu včetně aktuálního dopadu pandemie na toto odvětví. Úvodní čísla nového ročníku věnovaná této problematice představují od roku 2018 jediné kolektivní, a v zásadě i jediné rozsáhlejší, publikace k právní úpravě cestovního ruchu v České republice.

více

04. 05. 2022

POLYFiK přilákal diváky na himálajská panoramata i exotickou ochutnávku

Čtvrtá projekce filmového klubu POLYFiK, která se uskutečnila v úterý 3. května 2022, nabídla divákům jedinečnou příležitost zhlédnout dokumentární film Čhadar, cesta po řece i ochutnat chai masala a další indické pochoutky. Na promítání filmu, který se věnuje dopadům klimatických změn na život v indickém Ladáku, navázala diskuze s Ing. Katarínou Ruschkovou, vedoucí Odboru životního prostředí Magistrátu města Jihlava.

více

02. 05. 2022

Studenti ze zahraničí i žďárského gymnázia se zapojili do IBW Jihlava 2022

V týdnu od 21. do 25. března 2022 se na půdě VŠPJ uskutečnil International Business Week Jihlava 2022, který uspořádala katedra ekonomických studií ve spolupráci s městem Telč. Kromě studentů ze zahraničí se do projektových aktivit zaměřených na téma společenské odpovědnosti zapojili také studenti VŠPJ a Gymnázia Žďár nad Sázavou. V rámci programu navštívili nejenom Výukové centrum VŠPJ, ale také město Telč či Radniční pivovar Jihlava.

více

30. 04. 2022

Vychází první letošní číslo Logos Polytechnikos

VŠPJ vydala první letošní číslo odborného periodika Logos Polytechnikos. Úvodní číslo seznámí čtenáře s nejnovějšími trendy v nelékařských zdravotnických profesích – ⁠obsahuje články z oblasti ošetřovatelství, porodní asistence a sociální práce. Čtenáři mohou nahlédnout do problematiky pádů pacientů, problematiky pacientů s tělesným znevýhodněním, dále do intenzivní péče a mnoha dalších oblastí.

více

29. 04. 2022

Květnový POLYFiK dovede diváky po zamrzlé řece do Himálaje

Filmový klub POLYFiK představí v úterý 3. května dokumentární film Čhadar, cesta po řece (Německo 2020) pojednávající o dopadech klimatických změn na život v Ladáku, odlehlé oblasti v indickém Himálaji. Po promítání bude následovat diskuze s Ing. Katarínou Ruschkovou, vedoucí Odboru životního prostředí Magistrátu města Jihlava, která oblast Ladáku navštívila v roce 2019. Diváci se mohou těšit také na ochutnávku chai masala i dalších tematických pochoutek.

více

26. 04. 2022

VŠPJ získala Cenu hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost

Vysoká škola polytechnická Jihlava se stala držitelem Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost za roky 2020-2021. Ocenění v kategorii veřejný sektor a nestátní neziskové organizace převzal rektor Václav Báča v rámci slavnostního udílení cen, které se uskutečnilo v pondělí 25. dubna 2022 v sídle Kraje Vysočina.

více

22. 04. 2022

Dobrovolníci z VŠPJ se připojili k jarnímu úklidu Vysočiny

V dubnu se po celém světě slaví Den Země, který mimo jiné upozorňuje na dopady ničení životního prostředí. Zaměstnanci a studenti VŠPJ si v pátek 22. dubna připomněli tento výjimečný den již podruhé sběrem odpadků v okolí školy v rámci akce Čistá Vysočina.

více

20. 04. 2022

Dobrovolníci mohou využít bezplatné poradenství na VŠPJ

Katedra sociální práce zřídila na VŠPJ konzultační místo pro dobrovolníky. Zájemci z řad široké veřejnosti věnující se dobrovolnictví tak mohou využít bezplatnou pomoc a konzultace v oblastech supervize, psychoterapie, práva, účetnictví nebo daní.   

více

archiv aktualit

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá