10. 03. 2023

Mezinárodní den průvodců představil známá i méně známá místa Jihlavy

U příležitosti Mezinárodního dne průvodců odstartovaly v sobotu 11. února 2023 od Výukového centra VŠPJ dvě bezplatné komentované prohlídky po historickém centru Jihlavy. Akce, kterou uspořádala Katedra cestovního ruchu VŠPJ ve spolupráci se Školou ekonomiky a cestovního ruchu Jihlava a organizací Brána Jihlavy, p.o., pod záštitou Asociace průvodců České republiky, přilákala přes pět desítek zájemců z řad veřejnosti.

Katedra cestovního ruchu VŠPJ se k oslavám Mezinárodního dne průvodců připojila již posedmé. Pět studentů této katedry se spolu s pěti studenty Školy ekonomiky a cestovního ruchu Jihlava ujalo v rámci prohlídek role průvodců. V 10.00 byla u výukového centra VŠJ zahájena první hodinová prohlídka určená především rodinám s dětmi. „Průvodcovský výklad jsme se snažili vést pro děti ne jako monolog, ale více interaktivně. Měli jsme se studenty z řad průvodců velkou radost, že se některé děti zapojily. V závěru prohlídky vyplnily kvíz a odnesly si od nás jako pozornost drobné odměny,“ uvádí Ing. Alice Šedivá Neckářová, Ph.D., akademická pracovnice katedry cestovního ruchu. Ve 13.00 pak zájemci vyrazili od výukového centra na dvouhodinovou tradiční prohlídku. V rámci obou prohlídek účastníci vystoupali na Bránu Matky Boží a navštívili hned několik jihlavských kostelů. Netradiční putování ulicemi Jihlavy končilo u jihlavské radnice, přičemž účastníci tradiční odpolední prohlídky se navíc mohli podívat i do jejího interiéru.

Jedinečnou příležitost blíže se seznámit s pamětihodnostmi historického centra využilo i přes mrazivé počasí více než pět desítek zájemců. Se zapojením do Mezinárodního dne průvodců počítá katedra cestovního ruchu i v roce 2024. Účast přislíbili také všichni zapojení partneři. „Příští ročník máme v plánu změnit navštívené objekty. Po předběžné domluvě s Bránou Jihlavy bychom do programu rádi zařadili návštěvu jihlavského podzemí či Domu Gustava Mahlera,“ říká Alice Šedivá Neckářová.

 

Zdroj fotografií: Katedra cestovního ruchu VŠPJ

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá