19. 01. 2023

Dveře VŠPJ se letos otevřou hned dvakrát

Vysoká škola polytechnická Jihlava se i letos představí veřejnosti v rámci Dne otevřených dveří. Zájemci o studium budou moct získat podrobné informace o nabízených studijních programech jednotlivých kateder, prohlédnout učebny a laboratoře nebo se dozvědět o možnostech výjezdů do zahraničí.  

Uchazeči o studium, kteří mají zájem poznat prostředí Vysoké školy polytechnické Jihlava v rámci klasického kontaktního formátu dne otevřených dveří, si letos mohou vybrat hned ze dvou lednových termínů. Poprvé se dveře budovy školy na Tolstého ulici otevřou pro všechny zájemce ve čtvrtek 26. ledna v čase od 9.00 do 14.00 hodin. Uchazeči, kteří čtvrteční termín nestihnou, pak mohou navštívit jedinou vysokou školu sídlící v Kraji Vysočina také poslední lednový víkend, a to v sobotu 28. ledna od 9.00 do 13.00 hodin.

v minulém roce se Den otevřených dveří na VŠPJ uskutečnil ještě za protiepidemických opatření

V prostorách vestibulu školy čeká návštěvníky bohatý program, během kterého se budoucí studenti a studentky budou moct na stáncích jednotlivých odborných kateder zeptat současných studentů na cokoliv, co je ohledně studia na VŠPJ zajímá. Naleznou zde také stanoviště mezinárodního oddělení, které je seznámí s možnostmi výjezdů na stáže do zahraničí, stánek jihlavského zkouškového centra British Council, u kterého si budou moct otestovat, jak jsou na tom se znalostí angličtiny, nebo infopoint poradenského a kariérního centra, který přiblíží fungování bezplatné psychologické poradny pro studenty a zaměstnance školy. Ucelené informace o studiu poskytnou uchazečům prezentace jednotlivých kateder o nabízených studijních programech v historické aule.

Návštěvníci dne otevřených dveří budou mít i jedinečnou příležitost podívat se do dalších prostor školy a prohlédnout si učebny, posluchárny i laboratoře během skupinových prohlídek. Prohlídkovou trasu si přitom budou moct vybrat s ohledem na své oborové zaměření. Katedra technických studií představí během prohlídek své odborné laboratoře včetně laboratoře experimentálních měření, kyber-fyzikální továrny pro Průmysl 4.0 nebo nově vznikající laboratoře chytrých materiálů. Zájemci o studium zdravotnických oborů si v učebnách katedry zdravotnických studií budou moct na anatomicky přesném modelu vyzkoušet masáž srdce. V učebně pohybových aktivit pak čeká účastníky prohlídek možnost prověřit svoji fyzickou kondici. Ve čtvrtek 26. ledna si budou moct se studentem programu Cestovní ruch a juniorským extraligovým hokejistou Matějem Kravcem na speciálním slide trenažéru vyzkoušet, že bruslit je možné i bez bruslí. V sobotu pak poskytne cenné tipy, jak zlepšit výkonnost na jízdním kole s pomocí cyklistického trenažéru, akademický mistr ČR v horských kolech Josef Kunášek, který studuje prvním rokem Aplikované strojírenství. Zcela odlišný druh pohybu zprostředkuje katedra sociální práce v rámci své ukázky geronto-obleku. Unikátní kognitivní pomůcka umožňuje uživateli na pár minut vyzkoušet, s jakými omezeními se při svém pohybu potýkají senioři.

Zájemci o studium na Vysoké škole polytechnické Jihlava mohou podávat přihlášky do prvního kola přijímacího řízení již nyní. Uzávěrka pro podání přihlášek do prvního kola je 10. května 2023. Pokud nebude kapacita studijních programů naplněna v prvním kole, budou vypsána další doplňková kola. Podrobnosti naleznou zájemci zde.

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá