Jubilejní JOBStart přilákal okolo 400 návštěvníků

Veletrh pracovních příležitostí JOBStart umožňuje každoročně zprostředkovat studentům a absolventům VŠPJ přímý kontakt se zaměstnavateli, a nabídnout jim tak možnost k nastartování kariéry. Po loňském ročníku, který z důvodu protiepidemických opatření probíhal online, se letos JOBStart vrátil do budovy VŠPJ. V prostorách výukového centra se ve dnech 2. až 4. listopadu 2021 představily studentům více než tři desítky zaměstnavatelů nejen z Kraje Vysočina, a studenti tak získali příležitost najít si práci či brigádu, domluvit odbornou praxi nebo si vybrat vedoucího své bakalářské či diplomové práce. „Návštěvníci i vystavovatelé velmi uvítali, že se JOBStart po vynucené loňské pauze konal prezenčně právě v nových prostorách výukového centra. Mohli tak veletrh strávit v unikátním prostředí moderní stavby, která nedávno získala zvláštní cenu v prestižní architektonické soutěži Stavba roku,“ uvedla Mgr. Andrea Ondráčková, vedoucí Poradenského a kariérního centra VŠPJ a hlavní organizátorka veletrhu. Kromě prezentací jednotlivých firem a přednášek nabídnul veletrh JOBStart 2021 také možnost otestovat úroveň znalosti anglického jazyka na stanovišti zkouškového centra British Council VŠPJ. Jedinečnou příležitost potkat se zaměstnavateli využilo během veletrhu okolo čtyř set návštěvníků z řad studentů a absolventů VŠPJ.

Foto: archiv VŠPJ

Jednou z novinek 10. ročníku bylo tematické rozdělení jednotlivých dnů veletrhu podle oborů. Úvodní den veletrhu byl věnován studentům a absolventům technických programů. Kromě tradičních vystavovatelů jako BOSCH Diesel s.r.o. a Marelli Automotive Lighting (Czech Republic) s.r.o. se v úterý 2. listopadu na veletrhu představily také firmy GORDIC spol. s r.o., OPTOKON, a.s. či OptoNet Communication spol. s r.o. Největší zájem mezi studenty vzbudil robotický „krupiér“ společnosti DEL a.s. – šestiosý robot FANUC, se kterým si studenti mohli zahrát kostky o drobné ceny.

stánek společnosti DEL a.s. (Foto: archiv DEL a.s.)

Ve středu 3. listopadu měli možnost navázat kontakt s potenciálními zaměstnavateli studenti katedry ekonomických studií a katedry cestovního ruchu. Mezi vystavovateli se prezentovaly například organizace Eurocentrum Jihlava a Europe Direct Jihlava, Krajské ředitelství policie kraje Vysočina, Statutární město Jihlava nebo zástupci Kraje Vysočina. Největším lákadlem středečního programu byla přehlídka chutí a vůní hotelu Chateau Mcely, který v rámci svého stánku seznámil návštěvníky mimo jiné s novými projekty nebo čistě přírodní kosmetikou.

Foto: archiv VŠPJ

Závěrečný den veletrhu byl určen studentům katedry zdravotnických studií a katedry sociální práce. Návštěvníci se tak ve čtvrtek 4. listopadu mohli zastavit nejenom u stánků třebíčské, pelhřimovské, novoměstské či jihlavské nemocnice, ale i například Oblastní charity z Jihlavy i ze Žďáru nad Sázavou, Rekrutačního pracoviště Armády ČR či Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR.

přednáška Rekrutačního pracoviště Armády ČR (Foto: archiv VŠPJ)

 

Přehled vystavovatelů na veletrhu JOBStart 2021:

AUTOCONT a.s.

BOSCH DIESEL s.r.o.

DEL a.s.

Diecézní charita Brno - Oblastní charita Žďár nad Sázavou

ENGEL CZ s.r.o.

EURES, ÚŘAD PRÁCE ČR

Eurocentrum Jihlava a Europe Direct Jihlava

FN Brno

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

GORDIC spol. s r.o.

HRANIPEX Czech Republic k.s.

CHATEAU Mcely, s.r.o.

Kraj Vysočina

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

KRONOSPAN

Marelli Automotive Lighting Jihlava (Czech Republic) s.r.o.

MOTORPAL, a.s.

Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace

Nemocnice Nové město na Moravě, příspěvková organizace

Nemocnice Pardubického kraje, a.s.

Nemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace

Nemocnice Třebíč, příspěvková organizace

NXP Semiconductors

Oblastní charita Jihlava

OPTOKON, a.s./OptoNet Communication spol. s r.o.

Rekrutační pracoviště Jihlava Armáda České Republiky

Statutární město Jihlava

STORMWARE s.r.o.

VALEO

Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky

Xylo Machinery CZ s.r.o.

ŽĎAS, a.s.

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

Čekejte prosím, stránka se načítá