POLYFiK 14: Incendios

  • Datum konání: 19. 09. 2023
  • Zasedací místnost vedle Historické auly VŠPJ

🎥  Filmový klub POLYFiK pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost tentokrát představí film Incendios (Česká republika, Bolívie, 2021). 

 
📌 Kdy: úterý 19. září 2023 v 15.00 hod.
📌 Kde: zasedací místnost vedle historické auly (Vysoká škola polytechnická Jihlava, Tolstého 16, Jihlava)

Vstup zdarma.

❗️ Rezervace ZDE.

Rezervovat je možné max. 4 místa na jednu e-mailovou adresu. 

V případě, že budete chtít/muset svou rezervaci zrušit, napište nám prosím na polyfik@vspj.cz, abychom vaše místa uvolnili dalším zájemcům.

O filmu:

Ničivé požáry sužují Bolívii a skupina dobrovolných hasičů dělá, co může, aby oheň udržela na uzdě. Nestojí však pouze proti přírodnímu živlu, ale především proti bezohlednému odlesňování.

Vypalování porostu je součástí lidského hospodaření od nepaměti, v Jižní Americe se však nad hořícím lesem protínají ekonomické zájmy několika vlivných jedinců s ekologickými a klimatickými dopady i utrpením místních obyvatel. Křehká příroda, už tak strádající následky klimatických změn, zde mizí závratným tempem. V Bolívii je vypalování stále legální a nedostatečně regulovanou praxí. Český dokumentarista Martin Trabalík a bolivijská režisérka Geraldine Zambrana Velez se s kamerou vydali do první linie boje s ohněm mezi dobrovolné hasiče, kteří se stávají naléhavými mluvčími globální krize.