nadcházející

Pod slupkou tma

předsálí historické auly
27. 04. 2022 - 31. 05. 2022

Výstava fotografií ze Střední Ameriky – Guatemaly, Hondurasu a Kostariky popisuje příběh dvou oblíbených druhů tropického ovoce – banánů a ananasů.

Jen málokterý český spotřebitel ví, co se skutečně skrývá „pod slupkou“ – znečištěné životní prostředí, komunity bez přístupu k nezávadné vodě, porušování lidských práv, mzdy, za které se nedá žít důstojný život nebo dokonce vraždy odborářů. Ukazuje ale i pozitivní příklady – například příběh fairtradového farmáře Luise.

Výstava fotografií, které v roce 2011 pořídily Barbora Mrázková a Lenka Matoušková, je zapůjčena od organizace NaZemi. Zhlédnout ji můžete v předsálí historické auly do 31. 5. 2022. 


Mezinárodní vědecká konference Konkurence

Vysoká škola polytechnická Jihlava
19. 05. 2022 - 20. 05. 2022

Cílem čtrnáctého ročníku Mezinárodní vědecké konference Konkurence, která se uskuteční ve dnech 19. a 20. května 2022, je vytvoření komunikačního prostoru pro odborníky z praxe a akademického prostředí. Diskuze bude zaměřena např. na témata konkurenční výhody, konkurenčního postavení regionů, konkurenceschopnosti a lidských zdrojů a dalších teoretických a praktických aspektů konkurence.  Z jednání konference bude vydán sborník v elektronické podobě s ISBN, který bude zaslán k evaluaci do databáze Web of Science.

Detail akce

Přípravný kurz pro uchazeče o studijní obor Všeobecná sestra

ZDR 2

Centrum celoživotního vzdělávání ve spolupráci s Katedrou zdravotnických studií VŠPJ nabízí pro uchazeče o studijní obor Všeobecná sestra (kombinované studium) 2denní přípravný kurz k přijímací zkoušce. Cílem kurzu je zvýšení úspěšnosti uchazeče u přijímací zkoušky.

2. část - 21. 5. 2022

Více informací a e-přihlášku naleznete ZDE.


Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě

U16

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě" proběhne v úterý 24. května od 14:20 do 16:00 hod. v učebně U16. Přednáší Ing. Zdeněk Šprynar.


DIGITALIZACE MSP 2022: PRŮMYSLOVÁ AUTOMATIZACE V PRAXI

Výukové centrum VŠPJ

Czech Invest, Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina a Národní centrum Průmyslu 4.0 pořádá ve spolupráci s VŠPJ akci DIGITALIZACE MSP 2022: PRŮMYSLOVÁ AUTOMATIZACE V PRAXI.

 

Detail akce

Projekty v praxi

učebna U5

V rámci předmětu Projektové řízení 1 vystoupí Ing. Michal Janouškovec, MBA (CGMC, družstvo) s přednáškou na téma "Projekty v praxi". Přednáška proběhne v učebně U5 od 9.45 do 11.00 hod. 


Od nápadu k byznys plánu

U13

V rámci workshopu, kterým vás provede Ing. Radek Jonáš, si připravíte vlastní plátno byznys modelu.

Registrace je dostupná v Informačním systému, záložka: Nabídka kurzů.

Workshop je pro studenty a absolventy do 3 roků od ukončení studia ZDARMA.


 

Detail akce

POLYFiK 5: Hon za utopií

zasedací místnost

Filmový klub POLYFiK pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost tentokrát představí film Hon za utopií (Dánsko, Norsko, Švédsko 2020).

Přestože režisér Mo, jeho žena a tři děti žijí svůj skandinávský sen na odlehlé farmě kdesi v Norsku, trápí je uhlíková stopa jejich blahobytu. Klimatická úzkost je vyprovokuje hledat udržitelnější způsob života. Opouští idylický domov a stěhují se do "Permatopie" – zbrusu nové, soběstačné, organické farmy v Dánsku. Bude ale život v zelené komunitě skutečně řešením pro rodinu pěti tvrdohlavých individualistů s rozdílnými představami a sny? Srdečný, ale zároveň brutálně upřímný film o pokusu jedné rodiny skutečně něco změnit ve stínu klimatické změny.

Po filmu následuje diskuze s geografkou a humanitní enviromentalistkou Anikou Chalupskou.


Kdy: 15.00 hod
Kde: zasedací místnost vedle historické auly 
Vstup zdarma 

REZERVACE: ZDE

Detail akce

6. reprezentační ples VŠPJ

DKO
09. 06. 2022 - 10. 06. 2022

Srdečně zveme studenty, zaměstnance, absolventy a příznivce školy na 6. reprezentační ples Vysoké školy polytechnické Jihlava s podtitulem Do světa!

VSTUPENKY KUPUJTE ZDE

 

 

Detail akce

Cestovatelské promítání - Norské lofoty: putování za polární září

Výukové centrum VŠPJ

Zveme všechny zájemce na další cestovatelské promítání, tentokrát na téma "Norské lofoty: putování za polární září". Promítání se bude konat ve středu 22. 6. 2022 od 18:00 ve výukovém centru VŠPJ (vchod od autobusového nádraží). Vstup je zdarma.


40th International Conference on Mathematical Methods in Economics (MME)

VŠPJ
07. 09. 2022 - 09. 09. 2022

The conference Mathematical Methods in Economics is a traditional meeting of professionals from universities and businesses interested in the theory and applications of operations research and econometrics.

Please follow the conference website for more detailed information.


Noc vědců na VŠPJ

VŠPJ

Popularizační akce pro širokou veřejnost již podruhé na půdě VŠPJ. Dorazte poslední pátek v září se svou rodinou nebo přáteli - naučíme vás milovat vědu! 

www.nocvedcu.cz 


13. jihlavská konference porodních asistentek

výukové centrum

13. jihlavská konference porodních asistentek


archiv akcí »

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá