23. 06. 2022

Zájemci o studium arteterapie za sebou mají úvodní setkání

Centrum celoživotního vzdělávání VŠPJ připravilo pro uchazeče o studium kurzu Arteterapie v akademických letech 2022 až 2024 úvodní setkání. V rámci setkání, které se uskutečnilo v sobotu 11. června 2022 v zasedací místnosti VŠPJ, měli členové budoucí studijní skupiny jedinečnou příležitost se seznámit a dozvědět se bližší informace o obsahu kurzu od zkušené lektorky arteterapie Mgr. Lucie Polákové. Mohli si také prohlédnout historickou i moderní část vysoké školy jediné vysoké školy v Kraji Vysočina, která obohacuje nabídku řádného vysokoškolského studia o kurzy celoživotního vzdělávání.

O studium v kurzu Arteterapie byl letos velký zájem a jeho kapacita byla do měsíce obsazena. „Stává se, že někteří uchazeči do kurzu nakonec z různých důvodů nenastoupí. Proto jsme pozvali na úvodní setkání i náhradníky, kteří se přihlásili nad limitní kapacitu kurzu,“ uvádí Mgr. Marie Marek, vedoucí Centra celoživotního vzdělávání VŠPJ. „Byla to podařená akce a byla bych moc ráda, pokud bych mohla být přijata a od září studovat. Toto setkání předčilo má očekávání a bylo to pro mne velmi příjemné a motivující,“ říká Ing. Mgr. Renata Mládková, která je jednou z náhradnic ucházejících se o účast v kurzu. „Pilotní setkání předčilo moje očekávání. Asi poprvé v životě se na studium opravdu těším,“ pochválila první ukázkovou hodinu Mgr. Polákové další z uchazeček Mgr. Šárka Frenclová.

Kurz Arteterapie, který je realizován pod záštitou Katedry sociální práce VŠPJ v rámci celoživotního vzdělávání, je určen především pracovníkům v sociálních službách, speciálním pedagogům, vychovatelům, ale také výtvarníkům a dalším zájemcům. Navazuje na zavedené studium arteterapie na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, které bylo v roce 2015 v plném rozsahu přeneseno na Vysokou školu polytechnickou Jihlava. Výuka dvouletého kurzu probíhá zpravidla jeden víkend v měsíci v období od září do června daného akademického roku. Účastníci absolvují v průběhu čtyř semestrů celou řadu přednášek, praktických cvičení a seminářů pod vedením zkušených lektorů, které jim umožní proniknout do různých směrů terapie uměním včetně muzikoterapie či taneční terapie.

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá