Těší nás, že účastníci účetní soutěže pokračují dále ve studiu na VŠPJ

Tento týden ve středu 13. ledna 2021 se v on-line podobě uskuteční již 7. ročník tradiční účetní soutěže „Účtování versus účetnictví“ pro studenty čtvrtých ročníků středních odborných škol. Je pravděpodobné, že mezi soutěžícími se najdou i tací, pro které se účast na soutěži nestane jen ojedinělou epizodou, ale kteří se stejně jako jejich předchůdci v minulých letech rozhodnou spojit svůj osud s naší školou na několik dalších let. Například v akademickém roce 2019/2020 začalo na VŠPJ studovat 30 % soutěžících z roku 2019. Co je na soutěži „Účtování versus účetnictví“ nejvíce zaujalo?

Velká část studentů se o soutěži dozvěděla obvyklým způsobem – od svých vyučujících na střední škole. Jejich motivací pro účast přitom rozhodně nebylo to, že by se mohli uvolnit z výuky. „Náplň a problematika této soutěže byla náročnější, než jakou jsme se zabývali na střední škole, tudíž jsem s dalšími vybranými studenty musela absolvovat s naší paní učitelkou hodiny navíc, kde jsme se danou problematikou zabývali a museli přidat kousek i našeho času navíc. Díky tomu jsem se tedy přiučila novým věcem,“ vzpomíná Eva Munduchová, bývalá studentka Obchodní akademie Jihlava, která na VŠPJ studuje třetí semestr bakalářského programu Finance a řízení.

Díky soutěži získali soutěžící skvělou možnost vyzkoušet si práci v týmu a pochopit problematiku předmětu účetnictví více do hloubky. „Na soutěži mě bavilo, že jsem více pochopila, jak funguje celé účetní období roku. Jak se začíná, poté průběh roku a závěrečné postupy k vypracování účetní závěrky a výpočet daně. Zaujalo mě, jak jsou jednotlivé kroky v účetnictví provázané a každý krok má svůj pádný důvod,“ popisuje Eliška Mutlová, studentka bakalářského programu Finance a řízení. Mnoho studentů také ocenilo kvalitní organizaci i možnost seznámit se blíže se zázemím VŠPJ. „Líbilo se mi celkové dobře promyšlené zorganizování soutěže, dále o nás bylo hezky postaráno, jako bonus jsme měli možnost si prohlédnout celou školu a na závěr, taková pěkná tečka nakonec, byly samozřejmě výherní ceny,“ říká Eva Munduchová.

A do jaké míry ovlivnila účast na soutěži rozhodování studentů při výběru vysoké školy? „Díky soutěži jsem si uvědomila, že mě účetnictví baví, a proto jsem šla studovat vy