nové

26. 01. 2022

Návštěva předsedy Senátu Miloše Vystrčila

Vysokou školu polytechnickou Jihlava navštívil v úterý 25. ledna 2022 předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil. V rámci své návštěvy se český politik a pedagog, který dříve působil jako vyučující na Katedře ekonomických studií VŠPJ, setkal s rektorem Václavem Báčou.
 

více

26. 01. 2022

Studentská expedice Mexico 2022

V pátek 21. ledna 2022 se vydala skupinka učitelů a studentů Katedry cestovního ruchu VŠPJ na dlouho plánovanou dvoutýdenní expedici do Mexika. Cesta, která je soukromou záležitostí zúčastněných, navazuje na tradici pěti studentských expedic na Kubu, kterých se studenti a akademičtí pracovníci katedry účastnili v minulých letech. Kompletní produkt včetně atraktivního programu připravila po dohodě s pracovníky katedry cestovní kancelář MEXIKOCESKY TRAVEL AGENCY. 

více

20. 01. 2022

Místopředseda Poslanecké sněmovny Skopeček navštívil VŠPJ

Během své pracovní cesty na Vysočinu zavítal místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Skopeček na Vysokou školu polytechnickou Jihlava, kde se setkal s rektorem Václavem Báčou a prorektorem pro tvůrčí a projektovou činnost Zdeňkem Horákem. Prohlédl si historickou budovu i moderní výukové centrum včetně kyber-fyzikální továrny, zajímal se mimo jiné o propojení studia s praxí a uplatnění absolventů VŠPJ v místních firmách.

více

18. 01. 2022

Nový předmět „Digitization in Cultural Tourism“

Na letní semestr 2021/2022 připravila Katedra cestovního ruchu Vysoké školy polytechnické Jihlava ve spolupráci s rakouským partnerem Univerzitou Johanna Keplera v Linci nový volitelný předmět věnovaný digitalizaci v cestovním ruchu. Předmět je jedním z výstupů projektu Spolupráce institucí na Vysočině a v Horním Rakousku při podpoře zvyšování kvalifikace v oblasti digitalizace v kulturním cestovním ruchu financovaného z dotačního programu INTERREG V-A Rakousko - Česká republika.

více

16. 01. 2022

VŠPJ uctila památku Jana Palacha

V neděli 16. ledna 2022, v Den památky Jana Palacha, uctilo vedení Vysoké školy polytechnické Jihlava památku studenta Jana Palacha, který se roku 1969 upálil na protest proti potlačování svobod a pasivnímu přístupu veřejnosti po začátku okupace Československa armádami států Varšavské smlouvy. Rektor Václav Báča položil symbolickou květinu ke Klíčům, památníku demokracie v areálu Českého mlýna v Jihlavě. Pietního aktu na Palachovu počest se zúčastnila také prorektorka pro studium Jana Borůvková.

více

14. 01. 2022

V účetní soutěži se jihlavským maturantům dařilo opět nejlépe

Ve středu 12. ledna uspořádala Vysoká škola polytechnická Jihlava již osmý ročník soutěže Účtování versus účetnictví. Ta je určena studentům čtvrtých ročníků středních odborných škol a z důvodu pandemických opatření proběhla stejně jako loni výhradně online. Prvenství obhájil v soutěži tým jihlavské obchodní akademie. Tato střední škola je rekordmanem soutěže – její studenti zvítězili ve všech ročnících, letos obsadili kromě prvního i místo druhé. Bronzová příčka patří Manažerské akademii Jihlava. Dále se zúčastnily střední školy ze Žďáru nad Sázavou a středočeského Neveklova.

více

12. 01. 2022

Akademický senát VŠPJ zvolil nového rektora

Dosavadní prorektor pro tvůrčí a projektovou činnost a vedoucí katedry technických studií doc. Ing. Zdeněk Horák, Ph.D., vystřídá v červenci jako rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava prof. MUDr. Václava Báču,Ph.D. Ve středu 12. ledna 2022 ho zvolil Akademický senát VŠPJ.

více

11. 01. 2022

Maturanti si i letos zaúčtují online

Ve středu 12. ledna pořádá Vysoká škola polytechnická Jihlava 8. ročník soutěže Účtování versus účetnictví. Ta je určena studentům čtvrtých ročníků středních odborných škol a z důvodu pandemických opatření proběhne stejně jako loni výhradně online. Do soutěže se přihlásilo 12 tříčlenných týmů z pěti středních škol z Kraje Vysočina a Středočeského kraje. Ti budou v časovém limitu společně online vypracovávat odborný test zaměřený na problematiku účetnictví. Zahájení soutěže, doprovodný program i vyhlášení výsledků proběhne formou videokonference.

více

06. 01. 2022

Kandidát na rektora doc. Horák představil volební program

Uchazeč o post rektora Vysoké školy polytechnické Jihlava doc. Ing. Zdeněk Horák, Ph.D., vystoupil ve středu 5. 1. 2022 v aule Výukového centra VŠPJ se svým volebním programem. Účastníkům z řad zaměstnanců a studentů školy představil svou vizi o budoucím fungování školy a v rámci následné diskuze zodpověděl jejich dotazy. 

více

05. 01. 2022

Polytechnicast #19: doc. ZDENĚK HORÁK: Vysoká škola by měla být místem pro setkávání a diskuzi

Akademický senát Vysoké školy polytechnické Jihlava bude volit nového rektora. Nástupce prof. MUDr. Václava Báči, Ph.D., kterému končí letos v červenci druhé funkční období, budou senátoři vybírat v tajném hlasování ve středu 12. ledna 2022. Na post nejvyššího představitele školy kandiduje prorektor pro tvůrčí a projektovou činnost a vedoucí katedry technických studií doc. Ing. Zdeněk Horák, Ph.D. Jaká je jeho vize směřování školy? V čem by rád navázal na působení současného rektora? Co obnáší profese soudního znalce v oblasti forenzní biomechaniky? Dozvíte se v rozhovoru s doc. Horákem pro podcast Polytechnicast.

více

04. 01. 2022

Logos Polytechnikos poukazuje na rozvoj informačních a komunikačních technologií

Vysoká škola polytechnická Jihlava vydala další číslo odborného periodika Logos Polytechnikos. Číslo vydané na přelomu kalendářního roku obsahuje kromě již tradičních ekonomicko-matematických příspěvků i témata související s rozvojem informačních a komunikačních technologií. V roce 2022 vyjdou jako již tradičně tři čísla časopisu. I ta budou reflektovat zaměření oborových kateder VŠPJ. 

více

03. 01. 2022

Kandidát na rektora se představí na půdě VŠPJ i online

Kandidát na rektora doc. Ing. Zdeněk Horák, Ph.D., představí svůj volební program a vizi o dalším fungování školy studentům a zaměstnancům VŠPJ ve středu 5. 1. 2022 od 13.30 hod v aule Výukového centra VŠPJ. Široká veřejnost bude mít možnost se s kandidátem seznámit prostřednictvím speciální epizody podcastu Polytechnicast. Ta bude zveřejněna na www.vspj.cz a hlavních podcastových platformách také ve středu 5. 1. 2022. Samotná volba nového nejvyššího představitele školy proběhne o týden později, ve středu 12. 1. 2022.

více

archiv aktualit

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

Čekejte prosím, stránka se načítá