nové

09. 04. 2021

Cenu města Jihlavy obdržela Simona Hájková z Nemocnice Jihlava

Na svém úterním zasedání, které proběhlo v prostorách auly Výukového centra Vysoké školy polytechnické Jihlava, udělilo Zastupitelstvo města Jihlavy Cenu města Jihlavy a dvě čestná občanství in memoriam. Cenu města Jihlavy za dlouhodobou a systematickou mimořádnou činnost spočívající ve zlepšování prostředí dětského oddělení jihlavské nemocnice obdržela Mgr. Simona Hájková, dětská sestra z novorozenecké JIP Nemocnice Jihlava, která od roku 2018 působí také jako vyučující na Katedře zdravotnických studií VŠPJ.

více

08. 04. 2021

Veronika Hedija jmenována docentkou v oboru Podniková ekonomika a management

VŠPJ slaví úspěch jednoho ze svých akademických pracovníků. Veronika Hedija z katedry ekonomických studií úspěšně prošla habilitačním řízením a obhájila před Vědeckou radou Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné, Slezské univerzity v Opavě svou habilitační práci s názvem Genderová mzdová mezera a vliv pohlaví manažera na genderovou mzdovou mezeru. S platností od 1. dubna 2021 tak byla jmenována docentkou v oboru Podniková ekonomika a management.

více

07. 04. 2021

Veřejnou politiku přiblížil studentům předseda Senátu Vystrčil

V úterý 6. dubna se studenti VŠPJ setkali s předsedou Senátu Parlamentu České republiky Milošem Vystrčilem. Virtuální setkání se uskutečnilo v rámci předmětu Ekonomika veřejného sektoru, který je povinně volitelným předmětem studijního programu Finance a řízení. Studenti se v něm mimo jiné seznamují s tématy veřejné volby a veřejné politiky, které jim letos přiblížil přímo druhý nejvyšší ústavní činitel ČR.

více

02. 04. 2021

VŠPJ letos svítí modře online

I v letošním roce Vysoká škola polytechnická Jihlava vyjadřuje podporu osobám s poruchami autistického spektra. Při příležitosti Světového dne zvýšení povědomí o autismu, který se každoročně slaví 2. dubna, svítí modře web vysoké školy. VŠPJ se tak připojuje k VIII. ročníku celostátní kampaně s názvem Česko svítí modře, kterou organizuje platforma Naděje pro Autismus.

více

31. 03. 2021

Studentky a studenti zdravotnických oborů VŠPJ jsou významnou personální posilou v boji proti koronaviru

Ať už v rámci dobrovolnictví, praxe, pracovní povinnosti či svého zaměstnání, většina studentek a studentů zdravotnických oborů na VŠPJ se zapojila do pomoci nemocnicím a dalším zdravotnickým i sociálním zařízením, které v důsledku pandemie koronaviru zápasí s nedostatkem personálu.

více

30. 03. 2021

První letošní číslo Studia Turistica se zabývá právní problematikou

Katedra cestovního ruchu VŠPJ vydala první letošní číslo odborného periodika Studia Turistica. Jako již tradičně vzniklo první vydání nového ročníku ve spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy a je věnováno právním problémům cestovního ruchu včetně aktuálního dopadu pandemie na toto odvětví.

více

23. 03. 2021

Studenti se mohou zapojit do výtvarné přehlídky „BOJ S PANDEMIÍ“

Studenti z celé České i Slovenské republiky se mohou zapojit do výtvarné přehlídky „BOJ S PANDEMIÍ“ a tvořit díla k uctění těch, kdo pomáhají při snaze o snížení dopadů celosvětové pandemie. Autoři těch nejlepších děl získají ocenění a finanční odměnu. Termín nejpozdějšího odevzdání soutěžních prací je stanoven na 20. dubna 2021.

více

22. 03. 2021

VŠPJ uctí oběti pandemie minutou ticha

Vysoká škola polytechnická Jihlava se připojuje k iniciativě Minuta ticha, která na pondělí 22. března zorganizovala pietní akci k uctění památky přímých i nepřímých obětí koronaviru.

více

18. 03. 2021

Lékaři hovořili o karcinomu děložního hrdla online

Více než pět desítek lékařů se ve čtvrtek 18. března 2021 zúčastnilo 12. jihlavské onkogynekologické konference odborně zaměřené na karcinom děložního hrdla. Tuto celostátní akci uspořádala Jihlavská medicínská akademie ve spolupráci s Gynekologicko-porodnickým oddělením Nemocnice Jihlava a Katedrou zdravotnických studií VŠPJ. Z důvodu aktuální epidemické situace proběhl letošní ročník konference poprvé online.

více

18. 03. 2021

VŠPJ se poprvé zapojila do Týdne mozku

Vysoká škola polytechnická Jihlava se letos poprvé zapojila do celostátní akce Týden mozku. Projekt každoročně představuje nejnovější objevy a trendy ve výzkumu mozku a neurovědách. Součástí letošního ročníku byla ve čtvrtek 18. března přednáška doc. Zbyňka Bureše z Katedry technických studií VŠPJ na téma Vliv prostředí na neuronové zpracování a vjem zvukuPřednáška byla vysílána živě na YouTube kanále VŠPJ a sledovalo ji více než 150 diváků. Přednášku je možné zhlédnout také ze záznamu.

více

17. 03. 2021

VŠPJ je podle krajské rady jedním z klíčů k prosperitě regionu

Podporu jediné veřejné vysoké škole v kraji vyslovila Rada Kraje Vysočina ve svém Programovém prohlášení pro období 2020–2024. Dokument, o který se bude v dalších letech krajská rada opírat, je tvořen třemi pilíři zohledňujícími kvalitu života obyvatel, udržitelný rozvoj a prosperitu regionu Kraje Vysočina. 

více

archiv aktualit

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

Čekejte prosím, stránka se načítá