Nové centrum pro britské jazykové zkoušky na Vysoké škole polytechnické Jihlava

5. března proběhlo slavnostní otevření zkouškového centra British Council při Vysoké škole polytechnické Jihlava.

Nově vzniklé centrum umožní studentům zejména středních a vysokých škol, ale i široké veřejnosti skládat zkoušky z anglického jazyka přímo v Jihlavě. Jedná se o zkoušky Cambridge ESOL, které patří mezi světově nejuznávanější kvalifikace pro studenty angličtiny.

Slavnostního otevření centra se zúčastnili významní představitelé města, kraje a dalších důležitých organizací regionu. Z Prahy přijel ředitel British Council v České republice Nigel Bellingham, který ke vzniku nového centra řekl: „Naším hlavním posláním je poskytovat lidem příležitosti ke vzájemné spolupráci a získávání nových dovedností. Jsme rádi, že zájemci o britské jazykové kvalifikace z Jihlavy nebudou muset za nimi cestovat.“

Certifikát Cambridge ESOL má mezinárodní platnost, která je časově neomezená. Usnadňuje svým držitelům studium nebo získání práce doma i v zahraničí.

„Naše centrum bude organizovat zkoušky z obecné angličtiny, ale v plánu jsou i zkoušky z jazyka odborného, jako je například obchodní nebo právnická angličtina, protože ve škole odborný jazyk vyučujeme,“ řekla Jitka Ryšková z katedry jazyků VŠPJ, která má činnost centra na starosti. „Začali jsme rovněž i s přípravnými kurzy na zkoušky.“

Centrum bude dále organizovat nejrůznější akce spojené se zpřístupňováním anglického jazyka veřejnosti a rovněž rozvíjet anglickou část cizojazyčné knihovny VŠPJ, která je přístupná i pro veřejnost.

British Council má v současnosti 11 zkouškových center po celé České republice, jihlavské je tedy 12.

První „jihlavské“ zkoušky se organizují v červnu tohoto roku. Registrace začínají od 7. března. Více informací naleznete zde.

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

Čekejte prosím, stránka se načítá