JOBStart se letos kompletně přesouvá online

Veletrh pracovních příležitostí Vysoké školy polytechnické Jihlava JOBStart se letos přesouvá do virtuálního prostředí. Pořadatelé tak reagují na aktuální situaci, která neumožňuje kontaktní formu této tradiční akce. Devátý ročník veletrhu se uskuteční ve středu 4. listopadu. Studenti, absolventi i případní zájemci z řad veřejnosti se budou moct seznámit s nabídkou vystavovatelů a domluvit si praxi, stáž, brigádu nebo práci přímo z pohodlí a bezpečí svého domova.

Na webové stránce veletrhu si návštěvníci budou moct prohlédnout prezentace jednotlivých vystavovatelů. Ty budou k dispozici až do konce roku, aby měli studenti a absolventi dostatek času na to se s nabídkou vystavovatelů pořádně seznámit. „Abychom zajistili v bezkontaktní době alespoň částečně osobní kontakt, otevřou se ve středu 4. listopadu od 9 do 14 hod na webu veletrhu virtuální místnosti. Zaměstnavatelé v nich budou prezentovat a zároveň s návštěvníky komunikovat prostřednictvím live streamu a chatu,“ vysvětluje organizátorka veletrhu Soňa Audes.

V letošním roce se vzhledem k aktuálním vývoji pandemické situace bohužel neúčastní veletrhu vystavovatelé z oblasti cestovního ruchu. Pořadatelé očekávají také sníženou účast studentů kateder zdravotnických studií a sociální práce, protože řadě z nich byla uložena pracovní povinnost. „Přesto věříme, že online forma veletrhu bude pro návštěvníky zajímavá a hlavně přínosná. Obzvlášť teď, kdy se vlivem koronakrize mění i trh práce a hledání zaměstnání je jiné než v předchozích letech,“ dodává Audes.

Veletrh pracovních příležitostí JOBStart má za sebou osm úspěšných ročníků. Vznikl za účelem zajistit přímý kontakt mezi studenty, absolventy VŠPJ a zaměstnavateli. Veletrh umožňuje zprostředkovat zástupcům firem a institucí možnost výběru studentů a absolventů VŠPJ pro praxi, trainee program či obsazení pracovního místa. V neposlední řadě také umožňuje nabídnout zástupcům firem a institucí příležitost pro zahájení či rozvoj spolupráce s VŠPJ. V průměru se veletrhu každoročně účastní kolem 25 vystavovatelů z různých odvětví. Jedná o zástupce z řad zdravotnických a sociálních zařízení, průmyslu, obchodu, bankovnictví, cestovního ruchu, ale i veřejného sektoru. 

Pro aktuální informace sledujte webové stránky veletrhu - https://jobstart.vspj.cz/

Seznam vystavovatelů JOBStart 2020: BOSCH DIESEL s.r.o.; Bühler s.r.o.; Cooper-Standard Automotive Česká republika s.r.o.; Československá obchodní banka, a. s.; Diecézní charita Brno – Oblastní charita Jihlava - evidovaná církevní právnická osoba; Diecézní charita Brno – Oblastní charita Žďár nad Sázavou - evidovaná církevní právnická osoba; EUROCENTRUM - organizační složka státu; EuropeDirect - služba evropské komise; FOKUS Vysočina, z.ú.; GORDIC spol. s r.o.; Kraj Vysočina + Evropský region Dunaj – Vltava - trilaterální pracovní společenství; Marelli Automotive Lighting s.r.o.; Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvková organizace; Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace; Nemocnice Nové Město na Moravě p.o.; Nemocnice Pardubického kraje, a.s.; NXP Semiconductors - HB Real, a.s.; PBS Industry, a.s.; Policie ČR - organizační složka státu; Statutární město Jihlava – obec; THK RHYTHM AUTOMOTIVE CZECH, a.s.; Úřad práce ČR Krajská pobočka v Jihlavě - organizační složka státu; Ústřední vojenská nemocnice p.o.; Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR  - zdravotní pojišťovna.

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

Čekejte prosím, stránka se načítá