Napsali o nás

Jedním ze stěžejních témat týkajících se Vysoké školy polytechnické, které tisk v hojné míře komentoval, byla připomínka poprav politických vězňů, která se uskutečnila 2. srpna. Dopředu vzpomínkovou akci avizovaly stránky magistrátu krajského města jihlava.cz nebo Jihlavský deníkJihlavské listy. S předstihem zval zájemce z řad veřejnosti na pietní akt v Tyršově ulici také web Vysočina news nebo MF DNES a Právo.

Pietní akt následně po události okomentovala Jihlavská drbna nebo Jihlavské listy.

Další historická připomínka se konala v pátek 21. srpna v Den památky obětí invaze a následné okupace vojsky Varšavské smlouvy. Rektor VŠPJ Václav Báča symbolicky položil kytici k pamětní desce Evžena Plocka na Masarykově náměstí v Jihlavě. Psaly o tom Vysočina News, Regionalist nebo Deník.

Noviny jihlavské radnice pak ještě v srpnu psaly o zrušených promocích kvůli tehdejší epidemiologické situaci na Jihlavsku. Stejné téma zpracovali také redaktoři rádia Impuls.

Nad rozhovorem s rektorem VŠPJ Václavem Báčou se v článku s názvem „Co jste během pandemie slyšeli, viděli, četli a co z toho využijete?“ pro tištěné vydání magazínu Sport Speciál zamyslel jeden z oslovených respondentů, a sice předseda Českého svazu plaveckých sportů Petr Ryška.

V polovině srpna se Vysoká škola polytechnická stala první vysokou školou mající vlastní putovní kamínky. Psalo se o tom v Mladé Frontě Dnes, v Deníku, v Novinách Kraje Vysočina a také na portálu jihlavacity.cz.

O VŠPJ se zmiňuje také článek o vysokých školách s aktuálně otevřeným přijímacím řízením, který jste si mohli přečíst v časopise Rodina Dnes, jež je přílohou MF DNES.

Novou aulu ve Výukovém centru VŠPJ během druhého prázdninového měsíce navštívili milovníci filmu v rámci promítání dokumentu Ukradený stát. To se konalo v rámci Živého kina, které představuje doprovodný program MFDF Ji.hlava, jak informovala MF DNES nebo Jihlavské listy. Šlo přitom o letošní první startovací snímek celého projektu, jak uvedlo Právo.   

Velký rozhovor na téma platových rozdílů mezi muži a ženami s ekonomickou odbornicí VŠPJ Veronikou Hedijou přinesl zpravodajský kanál CNN Prima News. Její další názory tentokrát týkající se daňové tématiky pak tentýž portál vydal zde. Veronika Hedija se pak pro CNN Prima News vyjadřovala také k tématu dopadů koronavirové krize.

Vyjádření mluvčí VŠPJ Venduly Marešové k tématu možné změny podoby současných státnic otiskl začátkem srpna web idnes.cz.

Čtenáři Vysočina news se pak mohli dočíst i o tom, jak VŠPJ podporuje digitalizaci v cestovním ruchu

Nejen o architektuře nového moderního Výukového centra VŠPJ se píše na stránkách asb-portálu.

O Vysoké škole polytechnické psal také web tzb.info a itmix.cz v rámci rozhovoru s novou členkou rady Energetického regulačního úřadu Markétou Zemanovou,  která na VŠPJ několik let působila. Také novou tiskovou mluvčí Rakovníku Kateřinu Hradilovou jste v minulosti mohli potkat na VŠPJ ovšem jako studentku, jak uvádí týdeník Raport.

Ve druhé polovině srpna zasáhla VŠPJ smutná událost, a sice úmrtí vůbec prvního rektora vysoké školy dr. Ladislava Jirků. Informovaly o tom Jihlavské listy, Mladá Fronta Dnes, magistrát krajského městaJihlavská drbna, a portál jihlavacity.cz. Mezi dalšími, kteří připomněli osobnost emeritního rektora VŠPJ byli: Vysočina news,  Jihlavský deník, web Kraje Vysočina, rádio Impuls a web 24zprávy. Jihlavské listy pak přinesly zprávu také z posledního rozloučení s emeritním rektorem dr. Jirků.

Ikona aktuality
Ikona aktuality
Ikona aktuality
Ikona aktuality
Ikona aktuality
Ikona aktuality
Ikona aktuality
Ikona aktuality
Ikona aktuality
Ikona aktuality
Ikona aktuality
Ikona aktuality
Ikona aktuality
Ikona aktuality
Ikona aktuality

(Klikněte pro zvětšení)

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

Čekejte prosím, stránka se načítá