Studenti besedovali s ministrem a náměstkyní

Studenti měli ve čtvrtek 28. listopadu možnost besedovat na půdě Vysoké škole polytechnické s ministrem zahraničních věcí ČR Tomášem Petříčkem a s náměstkyní ministryně práce a sociálních věcí paní Zuzanou Jentschke Stöcklovou.

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček se setkal se studenty ekonomicky zaměřených studijních programů Cestovní ruch a Finance a řízení. Stručně představil hlavní směry zahraniční politiky České republiky a poté následovala diskuse se studenty, ve které např. zazněly dotazy na názor pana ministra na možné rozšíření Evropské unie o Turecko nebo na význam osobního poznání života v zahraničí, které umožňuje program Erasmus+.

Souběžně s touto diskusí probíhalo i setkání převážně studentů Katedry sociální práce a studentů SVOŠ sociální Jihlava a Střední Odborné Školy Sociální U Matky Boží Jihlava s náměstkyní ministryně práce a sociálních věcí ČR paní Zuzanou Jentschke Stöcklovou. Studenti měli původně diskutovat přímo s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou, ta se však ze zdravotních důvodů nemohla setkání zúčastnit. Kromě paní náměstkyně přišel se studenty diskutovat také ředitel Domova Jeřabina a předseda Komise sociální a pro oblast protidrogové politiky Rady Kraje Vysočina pan Petr Krčál a RNDr. Marie Kružíková. Nejdůležitějšími probíranými tématy byl profesní zákon o sociálních pracovnících, důchodová reforma a také predikce vývoje věku odchodu do důchodu. Mezi další zmiňovaná témata patřilo také např. zvýšení minimální mzdy, plány na zvýšení podpory pěstounů jako žádoucí formy náhradní rodinné péče, sociální bydlení a zavedení příspěvku "dlouhodobé ošetřovné", který umožňuje rodinným příslušníkům při náhradě mzdy pečovat o blízkého člověka až 3 měsíce.

Ikona aktuality
Ikona aktuality
Ikona aktuality
Ikona aktuality

(Klikněte pro zvětšení)

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

Čekejte prosím, stránka se načítá