Konference TRENDY A TECHNOLOGIE 2019

Vysoká škola polytechnická Katedra technických studií a agentura CzechInvest pořádala dne 27. 11. 2019  konferenci TRENDY A TECHNOLOGIE 2019, spojenou s vyhlášením vítězů soutěže "ZAČÍNÁME V KRAJI VYSOČINA" a veletrhem dotačních příležitostí.

Na konferenci byly prezentovány trendy ve zdravotnictví, trendy a technologie v letectví, trendy v oblasti internetové konektivity, a další témata. Zájemci si rovněž mohli prohlédnout laboratoře Katedry technických studií.

V rámci soutěže proběhlo vyhlášení vítězů soutěže "Začínáme v Kraji Vysočina". Odborná porota je vybírala celkem ve třech kategoriích. V kategorii technických projektů zvítězily Mincovna Dukát s.r.o. z Moravských Budějovic v kategorii produkt a H-edu, s.r.o. ze Žďáru nad Sázavou v kategorii služba. U netechnických projektů získaly ceny Česká whisky s.r.o. z Třebíče v kategorii produkt a Gurmandie, s.r.o. z Jihlavy v kategorii služba. Jako nejlepší studentský projekt byl pak vybrán Tomáš Vrba ze Žďáru nad Sázavou s projektem 6SENCE.

Hlavním cílem soutěže bylo v kraji najít a podpořit tzv. Start-Upy, začínající podnikatele s inovativním charakterem a potenciálem rychlého růstu, a také další nositele zajímavých nápadů s chutí podnikat.  Do soutěže se tak mohly přihlásit jak firmy s už existujícím inovativním produktem a s historií do 7 let, tak inovativní záměry, jejichž realizace se teprve plánuje.

Celkem se do soutěže pro začínající start-upy nebo i další zajímavé nápady přihlásilo 23 záměrů nebo již rozběhnutých projektů. Na všechny vítěze čeká finanční odměna 30 tis. korun a další ceny. Soutěž organizovala agentura CzechInvest a hlavním partnerem byl Kraj Vysočina, díky jehož podpoře vítězné projekty získají dohromady 150 tis. Kč. Další ocenění udělili i partneři z řad firem, jako např. Bosch Diesel s.r.o., ALTREVA spol. s.r.o., Krajská hospodářská komora a i naše vysoká škola.

Souběžně s konferencí probíhal Veletrh dotačních příležitostí se zaměřením na podnikání a průmysl, kde mohli podnikatelé konzultovat své záměry s dotačními tituly z nejžádanějších operačních programů OP PIK, OP ŽP, Fond Vysočiny, služby CzechInvestu, TA ČR, CzechTradu, Úřadu práce, ČMZRB ad.

Ikona aktuality
Ikona aktuality
Ikona aktuality

(Klikněte pro zvětšení)

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

Čekejte prosím, stránka se načítá