realizované

Mikulášské rozsvícení vánočního stromečku na VŠPJ

Vestibul VŠPJ

Přijďte si užít vánoční atmosféru a rozsvítit na Mikuláše společně s námi a našimi studenty vánoční stromek ve vestibulu školy.

Tu pravou sváteční atmosféru vykouzlí přímo na místě voňavý svařák, cukroví, vánoční písně a koledy. A možná přijde i Mikuláš… Nebo čert, kdoví.


Kompetenční model a hodnocení pracovníků

učebna U9

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s odborníky z praxe sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Kompetenční model a hodnocení pracovníků" proběhne v úterý 5. prosince od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U9. Přednáší Ing. Bc. Ivana Hanáková Kosourová z Krajského úřadu Kraje Vysočina.


Jak se efektivně učit: Nástroje, které vám pomohou zvládnout náročné předměty 11/2023

Zasedací místnost vedle historické auly

Chcete se konečně naučit efektivně se učit? Slyšeli jste o technikách, které Vám mohou pomoci výrazně zjednodušit celý proces studia? Tento kurz, který se uskuteční 30. 11. v zasedací místnosti pod vedením lektorky a psychoterapeutky PhDr. Kathleen Geaney, Ph.D., vám představí neocenitelné techniky učení, které používají odborníci v celé řadě studijních oborů. Dozvíte se, jak zvládat prokrastinaci a seznámíte se s paměťovými technikami a osvědčenými postupy, které podle výzkumů nejlépe pomáhají zvládnout náročné předměty. Kurz proběhne hned dvakrát, a to v dopoledním i odpoledním čase. Přihlásit se můžete podle vašich časových možností.

 

 

Detail akce

Systém vzdělávání zaměstnanců

učebna U9

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s odborníky z praxe sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Systém vzdělávání zaměstnanců" proběhne v úterý 28. listopadu od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U9. Přednáší Ing. Martin Alexa ze společnosti Bosch Powertrain, s.r.o.


Online Den otevřených dveří

VŠPJ pořádá online Den otevřených dveří pro zájemce o studium. Podívejte se z pohodlí Vašeho domova, jaké studijní programy VŠPJ nabízí. Těšíme se na vás v sobotu 25. 11. 2023 ve virtuálním prostoru. Program i virtuální místnosti, které se otevřou 25.11. 2023, naleznete ZDE.


Veletrh pracovních příležitostí a praxí Jobstart 2023 KTS

VŠPJ výukové centrum

12. ročník veletrhu pracovních příležitostí a praxí Jobstart 2023 se uskuteční ve dnech 21. až 23. listopadu 2023.

 

Detail akce

Veletrh pracovních příležitostí a praxí Jobstart 2023 KZS a KSP

VŠPJ výukové centrum

12. ročník veletrhu pracovních příležitostí a praxí Jobstart 2023 se uskuteční ve dnech 21. až 23. listopadu 2023.

Detail akce

Trh práce z pohledu statistických dat

učebna U9

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s odborníky z praxe sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Trh práce z pohledu statistických dat" proběhne v úterý 21. listopadu od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U9. Přednáší Ing. Jitka Číhalová z Krajské správy ČSÚ v Jihlavě.


Veletrh pracovních příležitostí a praxí Jobstart 2023_KCR a KES

VŠPJ výukové centrum

12. ročník veletrhu pracovních příležitostí a praxí Jobstart 2023 se uskuteční ve dnech 21. až 23. listopadu 2023.

 

Detail akce

Podnikání v online prostředí - marektingové nástroje

U6

Problematikou online podnikání z pohledu využívání marketingových nástrojů provedou studenty VŠPJ odborníci ze společnosti Gordic, s.r.o.. Ing. Monika Havlíková a Ing. Michal Tausch se danou problematikou zabývají dlouhodobě. Přednášející seznání studenty s nejaktuálnějšími trendy v dané oblasti.


Setkání světel u klíčů - akce k Mezinárodnímu dni studenstva a Dne boje za svobodu a demokracii

Výukové centrum VŠPJ a pomník Klíče

Ve čtvrtek 16. listopadu 2023, v předvečer Mezinárodního dne studentstva a Dne boje za svobodu a demokracii, organizuje Spolek pro navrácení sochy TGM do Jihlavy společně s Vysokou školu polytechnická Jihlava akci SETKÁNÍ SVĚTEL U KLÍČŮ. Akcí si tak připomene historické události roku 1939 a sametovou revoluci o padesát let později. Připojte se s námi k průvodu světel, který začíná od Vysoké školy polytechnické Jihlava v 16.00 hod.

Více informací se dozvíte ZDE.


Cestovatelské promítání "Španělské skvosty"

Výukové centrum VŠPJ

Katedra Cestovního ruchu VŠPJ ve spolupráci s Eurocentrem Jihlava, EUROPE DIRECT Jihlava a Eurodeskem zve všechny zájemce na další cestovatelské promítání v tomto akademickém roce, jehož téma je "Španělské skvosty". Promítání se bude konat ve středu 15. 11. 2023 od 18:00 ve výukovém centru VŠPJ (vchod od autobusového nádraží). Vstup je zdarma.
Prohlédněte si také program dalších cestovatelských promítání.


STARTupUJ NA VYSOČINĚ - vyhlášení výsledků soutěže

aula VŠPJ

Soutěž STARTupUJ na Vysočině pořádaná agenturou CzechInvest ve spolupráci s Krajem Vysočina, Krajskou hospodářskou komorou Kraje Vysočina a VŠPJ byla letos vyhlášena již potřetí. 

Slavnostní vyhlášení soutěže proběhne 15.listopadu v historické aule VŠPJ. Program bude od 10h do cca 13h včetně rautu a networkingu.

Detail akce

Pracovně právní vztahy - DPP, DPČ, PP

učebna U9

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s odborníky z praxe sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Pracovně právní vztahy - DPP, DPČ, PP" proběhne v úterý 14. listopadu od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U9. Přednáší Bc. Kateřina Peštová z Úřadu práce v Jihlavě.


Jak vytěžit z veletrhu maximu

U1

Chystáš se vyrazit na Jobstart 2023 a chceš se dozvědět užitečné rady a tipy, aby ti letos nic neuniklo? Tak potom zveme právě tebe na workshop Jak vytěžit z veletrhu maximum, kde se dozvíš, jak se připravit na veletrh pracovních příležitostí.

Detail akce

Beseda se studenty Gymnázium Teplice

Teplice

Beseda se studenty Gymnázia v Teplicích na téma veřejných financí ČR, členství v eurozóně, výhody a nevýhody případného přijetí eura Českou republikou.


Týden AV ČR: Analýza pohybu a její využití při diagnostice pohybového systému člověka

historická aula

Co je to analýza pohybu a jaký byl její vývoj od historie až po současnost? V přednášce Ing. Miloslava Vilímka, Ph.D., která bude uvedena v rámci Týdne AV ČR ve středu 9. listopadu od 15.00 v historické aule, budou ukázány možnosti jednotlivých systémů „Motion capture“ s pasivními i aktivními markery a bude představeno jejich využití v kinematografii, sportu, diagnostice, technické a chirurgické praxi. Bude také demonstrováno, že s dalšími synchronními měřeními (Elektromuagrafie, Ground reaction forces) je reálné využít výstupy analýzy pohybu jako vstupy do stanovení zatížení svalově kosterního systému člověka.

Detail akce

14. jihlavská konference porodních asistentek

výukové centrum

14. jihlavská konference porodních asistentek se uskuteční ve čtvrtek 9. listopadu 2023 ve Výukovém centru VŠPJ. Program akce naleznete ZDE.

Detail akce

Týden AV ČR: Chytré materiály v technické praxi

historická aula

Chytré materiály vykazují vlastnosti, které lze významně měnit kontrolovaným způsobem vnějšími podněty, například mechanickým napětím nebo elektrickým či magnetickým polem. Řadí se mezi ně piezoelektrické materiály, slitiny s tvarovou pamětí, elektro-aktivní hydrogeny, nebo například magnetostrikční tekutiny. Vedoucí Katedry technických studií VŠPJ Doc. Radek Kolman v přednášce, která se uskuteční v rámci Týdne AV ČR ve středu 8. listopadu od 15.00 v histrorické aule, představí jejich současné aplikace v biomechanice, vesmírných aplikací, sběru a přeměně energie včetně soft robotiky.  

Detail akce

Týden AV ČR: Teorie vs. experiment

historická aula

V současnosti je obecně přijímáno, že model daného fyzikálního děje je jeho účelově zjednodušený koncept se záměrem předpovědět, co by se stalo, kdyby... Přijaté předpoklady následně specifikují jeho meze platnosti a v tomto ohledu model si klade ambice předpovědět fyzikální realitu.  Model, ať už jednoduchý, nebo komplikovaný, je dobrý, pokud je potvrzen vhodným experimentem. V přednášce prof. Miloslava Okrouhlíka z Katedry technických studií VŠPJ, která se uskuteční v rámci Týdne AV ČR ve středu 8. listopadu od 14.00 v historické aule, budou představeny příklady těchto modelů zaměřené na problematiku mechaniky tuhých a poddajných těles.

Detail akce

Týden AV ČR: Když atomy tančí

zasedací místnost

Jaké jsou principy a podmínky jevu nukleární magnetické rezonance? Jak se chová vektor magnetizace a jaké možnosti využití nabízí v analytické chemii nebo jako populární zobrazovací metoda v lékařství? Co je to pulzní príogramátor? Na tyto otázky odpoví přednáška Ing. Ivana Krejčího, CSc., z Katedry technických studií VŠPJ s názvem „Když atomy tančí“, která se uskuteční v úterý 7. listopadu od 14.00 v zasedací místnosti v rámci Týdne AV ČR.

Detail akce

Motivace a osobní rozvoj

učebna U9

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s odborníky z praxe sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Motivace a osobní rozvoj" proběhne v úterý 7. listopadu od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U9. Přednáší Bc. Jaroslava Merunková z VZP.


Jak uspět ve veřejném sektoru

učebna U9

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s odborníky z praxe sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Jak uspět ve veřejném sektoru" proběhne v úterý 31. října od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U9. Přednáší Mgr. Věra Častová z Magistrátu města Jihlavy.


Přednáška externistky Ing. Šteklové

VŠPJ U15

V rámci předmětu Manažerská etika se bude konat přednáška paní Ing. Ivany Šteklová, která je vedoucí odboru sekretariátu hejtmana Kraje Vysočina.


Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě

učebna U9

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s odborníky z praxe sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě" proběhne v úterý 24. října od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U9. Přednáší Ing. Zdeněk Šprynar.


Workshop pro studenty_Psychohygiena a práce s tělem aneb jak bojovat se stresem

ZSP 2

„Přijď se zastavit a zažít, jakým způsobem můžeš pečovat o sebe a svou mysl, když se cítíš ve stresu“.
Kurz nabízí uvědomění si propojenosti těla a psychiky a jejich využití jako aktivní zdroj podpory a prevence stresu. Nabízí práci na odstranění stresových podnětů pomocí relaxačních metod jako každodenní péči o vlastní psychickou pohodu. Kurz bude probíhat interaktivním způsobem a bude využívat psychoterapeutických, expresivních, relaxačních technik a práci s tělem.

Detail akce

NA SLOVÍČKO - online diskusní setkání

online

Online panelová diskuze s pozvanými odborníky na téma "Udržitelnost cestovního ruchu v přírodních lokalitách" se uskuteční ve čtvrtek 19. října 2023.

Detail akce

Cestovatelské promítání "Kostarika a za hranice - Dobrodružná cesta Střední Amerikou"

Vyýukové centrum VŠPJ

Zveme všechny zájemce na první cestovatelské promítání v tomto akademickém roce, jehož téma je "Kostarika a za hranice - Dobrodružná cesta Střední Amerikou". Promítání se bude konat ve středu 18. 10. 2023 od 18:00 ve výukovém centru VŠPJ (vchod od autobusového nádraží). Vstup je zdarma.
Prohlédněte si také program dalších cestovatelských promítání.

Detail akce

Motivace a osobní rozvoj

učebna U9

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s odborníky z praxe sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Motivace a osobní rozvoj" proběhne v úterý 17. října od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U9. Přednáší Mgr. Hana Vláčilová z VŠPJ.


Workshop pro studenty_Improvizace jako cesta od sebe k sobě

ZSP 2

Improvizace je svébytný divadelní přístup, který rozvíjí člověka ve všech směrech.
Nejvíce pak v koncentraci (být tady a teď), v komunikaci, kreativitě a spolupráci.
Jde nejen o trénink směřující k představení, ale i o radostné zkoumání sebe sama
v proměnlivosti právě daného okamžiku. A to nás bude na workshopu zajímat.

Detail akce

StartUp - příležitost pro studenty

VŠPJ

Dne 16. 10. se koná v rámci výuky předmětů Cvičná firma a Podnikání fyzických osob seminář "StartUp - příležitost pro studenty" pod vedením zástupců organizace JA Czech - Junior Achievement. Hlavním cílem semináře je seznámit studenty s možnostmi StartUpů pro začínající mladé podnikatele. Seminář se koná v čase 9:45-13:00 v učebně V2 a V4.


Den duševního zdraví na VŠPJ 2023

Zasedací místnost vedle historické auly

Srdečně Vás zveme na DEN DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ NA VŠPJ

Duševní zdraví je jedním ze základních předpokladů pro spokojený život každého člověka. Duševní poruchy a nemoci jsou však v posledních desetiletích stále častější. V souvislosti s tímto dnem a důležitostí šíření osvěty jsme pro vás připravili celodenní program, kde se můžete v rámci besed setkat s lidmi, kteří prochází životem s duševním onemocněním, s organizací Loono se podíváme na to, jak pečovat o své nitro a zároveň jak pečovat o svou kůži, která často může signalizovat, že je něco v nepořádku. Přijďte, těšíme se na Vás.

Detail akce

Noc vědců 2023

VŠPJ

Jedna z největších vědecko-popularizačních akcí v České republice nabídne v pátek 6. října 2023 bohatý program na téma Tajemství také v krajském městě Vysočiny. Již potřetí zpřístupní během Noci vědců své prostory veřejnosti Vysoká škola polytechnická Jihlava, která představí nejenom řadu workshopů a komentovaných prohlídek, ale i soutěže nebo netradiční ochutnávku. 

 

Detail akce

Současné trendy péče o pacienty v Nemocnici Jihlava

výukové centrum

6. 10. se v Aule výukového centra VŠPJ uskuteční konference s názvem: Současné trendy péče o pacienty v Nemocnici Jihlava. Program konference naleznete zde.


Exkurze v Jihlavském recyklačním centru

Dne 3. 10. 2023 organizuje VŠPJ pro své studenty a zaměstnance exkurzi na jihlavskou linku na třídění využitelných odpadů. Vybudovaná linka řeší aktuální potřebu zpracování materiálně využitelných složek, zejména papíru, plastů a kovů ve městě Jihlavě a přilehlých obcích kraje Vysočina. Kapacita zařízení umožní zpracování a další využití nejméně 10 000 tun druhotných surovin ročně. Společnost aplikuje principy cirkulární ekonomiky a oběhového hospodářství.

V případě zájmu se registrujte ZDEÚčast na exkurzi je zdarma.

Detail akce

Hospodský kvíz | Noc vědců | Jihlava

Dělnický dům Jihlava

Chcete poodhalit tajemství vědy ještě před samotnou Nocí vědců? Pak si nenechejte ujít speciál Hospodského kvízu ve spolupráci s Nocí vědců v Jihlavě!

 • Porovnejte své znalosti, otestujte důvtip ostatních hráčů a zjistěte, komu sedne téma kvízu TAJEMSTVÍ nejlépe!
 • Čekat na vás bude obvyklých 56 otázek v 5 kolech a hned na tři nejlepší čekají parádní ceny od Noci vědců a českých univerzit.
 • Startovné na kvíz je 80 Kč/osoba.
 • Výsledky svého týmu budete moci navíc porovnat s dalšími týmy v dalších (nejen) univerzitních městech a od pátku 6. října si budete moci kvíz navíc stáhnout a zahrát si jej s přáteli, kolegy či rodinou v pohodlí domova.
 • Svůj tým můžete přihlásit ve FB události.

 


SWAP oblečení a knih

Pivovarská restaurace Jihlava

VŠPJ organizuje SWAP oblečení a knih pro studenty, zaměstnance i širokou veřejnost. Ten se uskuteční během Akademického dne v prostorách Pivovarské restaurace Jihlava. Pokud máte doma v šatníku pěkné kousky oblečení, které vy už nenosíte, ale mohou ještě posloužit někomu dalšímu, přineste je sebou na SWAP! Prodlužte životní cyklus svého oblečení a šetřete planetu i svou peněženku!

Akce se koná v rámci Akademického dne a vstup je zdarma.


Akademický den VŠPJ

Tradiční neformální akce při příležitosti zahájení nového akademického roku proběhne v areálu Pivovarské restaurace Jihlava.


Už žádné výmluvy 3... 2... 1... TEĎ aneb jak vystoupit ze své komfortní zóny a začít růst

Učebna pohybových aktivit

Srdečně Vás zveme na workshop v rámci Akademického dne, který je určen pro studenty a absolventy VŠPJ, a to na téma Už žádné výmluvy 3.. 2.. 1.. TEĎ aneb jak vystoupit ze své komfortní zóny a začít růst. 

Přijďte si zažít interaktivní workshop plný her, smíchu a zábavy a ještě se u toho dozvědět, jak opustit svou komfortní zónu, abyste mohli růst, zažívat nové rozměry života a plnit si své sny a cíle. Těším se, těšte se! 

 

 

Detail akce

Vegetariánský den v menze VŠPJ

Menza VŠPJ

Víte, že můžete přispět k udržitelnému rozvoji planety tím, že omezíte spotřebu masa ve prospěch rostlinných potravin? Víte, že dobytek zkonzumuje více potravin, než z něj vyrobíme? VŠPJ proto organizuje při příležitosti Evropského týdne udržitelnosti vegetariánský den v menze.

Přijďte nás podpořit do menzy a dát si jeden den BEZ MASA.


Den bez aut

U příležitosti mezinárodního Dne bez aut chystá VŠPJ na pátek 22. září 2023 výzvu pro zaměstnance i studenty, aby při cestě do školy a ze školy využili jiného dopravního prostředku než individuální automobilové dopravy. Cílem akce je poukázat na šetrnější možnosti dopravy a podpořit omezování automobilismu v městských aglomeracích.

Ti, kteří se toho nebojí a do výzvy se zapojí, se mohou registrovat na akci ZDE.

Akce se koná v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje.

Detail akce

Polytechnicast - udržitelný cestovní ruch

V rámci podcastu z VŠPJ Polytechnicast se tentokrát zaměříme na téma udržitelnosti. S RNDr. Mgr. Stanislavou Pachrovou, Ph.D., z Katedry cestovního ruchu VŠPJ si budeme povídat o udržitelném cestovním ruchu.

Akce se koná v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje.


Beseda s předsedkyní Poslanecké sněmovny PČR Markétou Adamovou Pekarovou

Historická aula VŠPJ

Beseda se uskuteční od 10.00 v Historické aule VŠPJ. Tématem besedy bude: Působení České republiky v mezinárodních organizacích a aliancích. Všichni jsou srdečně zváni! 

 


HUMANITAS 2023

Historická aula VŠPJ

VŠPJ, katedra sociální práce pořádá daší ročník tradiční konference HUMANITAS.

Cílem konference je vytvořit prostor pro setkání zástupců vysokých škol zaměřených na sociální práci a zdravotnictví  a odborníků z praxe v pomáhajících profesích. Konference je možné se zúčastnit jak aktivně v roli přednášejícího, tak pasivně bez prezentace příspěvku. Všichni účastníci obdrží potvrzení o absolvování vzdělávací akce v rozsahu 8 hodin.

Detail akce

POLYFiK 14: Incendios

Zasedací místnost vedle Historické auly VŠPJ

🎥  Filmový klub POLYFiK pro studenty, zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost tentokrát představí film Incendios (Česká republika, Bolívie, 2021).

Ničivé požáry sužují Bolívii a skupina dobrovolných hasičů dělá, co může, aby oheň udržela na uzdě. Nestojí však pouze proti přírodnímu živlu, ale především proti bezohlednému odlesňování.

Akce je organizována u příležitosti Evropského týdne udržitelnosti.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni. Těšíme se na Vás!

📌 Kdy: úterý 19. září 2023 v 15.00 hod.

📌 Kde: zasedací místnost vedle historické auly 

Vstup zdarma. Rezervace: ZDE

Detail akce

Den vodíku v Kraji Vysočina

Výukové centrum VŠPJ

Den vodíku v Kraji Vysočina je popularizačně prezentační akce pro zástupce odborné veřejnosti a studenty středních a vysokých škol, kterou organizuje v pondělí 18. září 2023 Kraj Vysočina ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava, Statutárním městem Jihlava a dalšími členy platformy Vodíková Vysočina. Program nabídne zajímavé přednášky odborníků na témata vodíku a současných trendů v oblasti využívání vodíkových technologií a řešení. Součástí programu budou také ukázky konkrétních prezentovaných technologií, např. vodíkového automobilu, vodíkových palivových článků apod. 

Akce je organizována u příležitosti Evropského dne mobility a Evropského týdne udržitelnosti.


Den pro prváky a tvorba rozvrhu

Výukové centrum VŠPJ

Dne 7. 9. 2023 se od 10.00 hod. uskuteční ve Výukovém centru VŠPJ den věnovaný studentům prvních ročníků. Více informací o Dni pro prváky a tvorbě rozvrhu naleznete ZDE.

 

Detail akce

Konference Informatika 2023

Vysoká škola Polytechnická Jihlava
04. 09. 2023 - 05. 09. 2023

Konference Informatika 2023 se zaměřuje na prezentaci pedagogických zkušeností akademických pracovníků především v ICT.

Detail akce

Setkání zaměstnanců a studentů s vedením školy

Výukové centrum VŠPJ

Setkání zaměstnanců a studentů s vedením školy se uskuteční 29. 6. 2023 od 13.30 hod. ve Výukovém centru VŠPJ.


Turnaj ve finanční gramotnosti pro třetí ročníky OA Jihlava

OA Jihlava

Turnaj ve finanční gramotnosti pro třetí ročníky se uskuteční v pátek 23. června 2023 na Obchodní akademii Jihlava.

Detail akce

Turnaj ve finanční gramotnosti na Katolickém gymnáziu v Třebíči

Katolické gymnázium v Třebíči

Turnaj ve finanční gramotnosti pro třetí ročník a septimu se uskuteční ve čtvrtek 22. června 2023 na Katolickém gymnáziu v Třebíči.

Detail akce

Beseda se studenty Obchodní akademie v Ústí nad Labem

Ústí nad Labem

Petr Musil z Katedry ekonomických studií zavítá ve středu 21. června 2023 na Obchodní akademii a jazykovou školu s právem státní jazykové zkoušky v Ústí nad Labem, kde absolvuje besedy se studenty na téma veřejných financí.

Detail akce

Posilování finanční gramotnosti třetích ročníků OA Jihlava

OA Jihlava

Seminář k finanční gramotnosti pro 3A a 3B se uskuteční v pátek 19. června 2023 na Obchodní akademii Jihlava.

Detail akce

Cambridgeská jazyková zkouška (FCE)

VŠPJ, posluchárna P1

Zkouškové centrum British Council VŠPJ pořádá Cambridgeskou zkoušku úrovně B2 First (FCE). Bližší informace ZDE.


Posilování finanční gramotnosti třetích ročníků na Katolickém gymnáziu v Třebíči

Katolické gymnázium v Třebíči

Seminář k finanční gramotnosti pro třetí ročník a septimu, se uskuteční ve čtvrtek 15. června 2023 na Katolickém gymnáziu v Třebíči.

Detail akce

Cambridgeská jazyková zkouška (KET, PET)

VŠPJ, posluchárna P1

Zkouškové centrum British Council VŠPJ pořádá Cambridgeskou zkoušku úrovně A2 Key (KET) a B1 Preliminary (PET). Bližší informace ZDE.


Cestovatelské promítání - Tanzánie včetně Zanzibaru

Výukové centrum VŠPJ

Zveme všechny zájemce na další cestovatelské promítání, tentokrát na téma Tanzánie včetně Zanzibaru. Promítání se bude konat ve středu 7. 6. 2023 od 18:00 ve výukovém centru VŠPJ (vchod od autobusového nádraží). Vstup je zdarma.

Detail akce

POLYFiK 13: Severní proud

zasedací místnost

Filmový klub POLYFiK pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost tentokrát představí film Severní proud (Německo 2022).

Jakse láhev od piva vyrobeného v Německu ocitla v panenské přírodě za polárním kruhem? Režiseér Steffen Krones se rozhodne sledovat trasu plastového odpadu z kontinentální Evropy až k útesům norského souostroví Lofoty.

Po skončení filmu bude následovat debata s Mgr. Zuzanou Krausovou.

Kdy: 15.00 hod
Kde: zasedací místnost vedle historické auly 
Vstup zdarma 

REZERVACE: ZDE

Detail akce

Motivace a osobní rozvoj

učebna U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zaměřených na toto téma. Další z přednášek s názvem "Motivace a osobní rozvoj" proběhne v úterý 25. 4. 2023 od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U18. Přednáší Bc. Jaroslava Merunková ze Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR.


Cambridgeská jazyková zkouška (CAE)

VŠPJ, posluchárna P1

Zkouškové centrum British Council VŠPJ pořádá Cambridgeskou zkoušku úrovně C1 Advanced (CAE). Bližší informace ZDE.


Memoriál rektora Ladislava Jirků - VŠPJ Cup - Mezinárodní baseballový turnaj

Sportovní areál ZŠ Otokara Březiny a ZŠ Demlova, Jihlava
02. 06. 2023 - 04. 06. 2023

Od 2. do 4. června 2023 se v rámci projektu Sportujeme s VŠPJ 2023 uskuteční Memoriál rektora Ladislava Jirků - VŠPJ Cup - Mezinárodní turnaj v baseballu. Turnaj v mládežnické kategorii U13 se bude konat na baseballovém hřišti ve Sportovním areálu ZŠ Otokara Březiny a ZŠ Demlova. 

Těšit se můžete na zajímavý doprovodný program. Kromě aktivit spojených s baseballem jako je člunkový běh, hod na přesnost či chytání baseballovou rukavicí, budete mít možnost vyzkoušet si veslovací, běžkařský a cyklistický trenažér, teakwondo, střelbu na branku a softball.

Vstup je zdarma.

Akci organizuje Vysoká škola Polytechnická Jihlava společně s Baseballovým klubem Ježci Jihlava a finančně podpořili Kraj Vysočina a Statutární město Jihlava.

Detail akce

Sportujeme s VŠPJ 2023

Masarykovo náměstí, Jihlava

Tradiční sportovní akce Sportujeme s VŠPJ 2023 pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost se uskuteční na Masarykově náměstí ve čtvrtek 1. června.

Těšit se můžete na tradiční turnaj v lidském fotbálku nebo lezeckou stěnu, taekwondo, softball, baseball, hokej nebo cyklotrenažér. 

Vstup zdarma

Akci Sportujeme s VŠPJ 2023 podpořil Kraj Vysočina.

Detail akce

Životopis, motivační dopis, přijímací řízení

učebna U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zaměřených na toto téma. Další z přednášek s názvem "Životopis, motivační dopis, přijímací řízení" proběhne v úterý 30. 5. 2023 od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U18. Přednáší Ing. Ivana Šteklová z Krajského úřadu Kraje Vysočina.


Výzkum duševního zdraví jako demokratický proces/ Mental Health Research as a Democratic process

Ateliér ARTE

Workshop s profesory z Norska s překladem na téma Výzkum duševního zdraví jako demokratický proces se uskuteční 25. 5. v ateliéru ARTE.

Detail akce

Systém vzdělávání zaměstnanců

učebna U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zaměřených na toto téma. Další z přednášek s názvem "Systém vzdělávání zaměstnanců" proběhne v úterý 23. 5. 2023 od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U18. Přednáší Ing. Martin Alexa ze společnosti Bosch Diesel s.r.o.


Akce Uplift UNICEFF

posluchárna P4

VŠPJ, katedra ekonomických studií spolu s organizací JA Czech a UNICEF spolupořádají akci Uplift UNICEF pro žáky základních a středních škol na Vysočině. 

Projekt Uplift UNICEF probíhá současně v 11 zemích Evropy (krátká anotace ZDE). Cílem projektu je jednak napomoci integraci ukrajinských dětí v českých školách, jednak vybavit děti základními informacemi k tématům podnikavost a fin. gramotnost

Na VŠPJ proběhne akce v úterý 23.5. za účasti cca 50 žáků základních a středních škol. Tématem bude podnikání a Lean Canvas. 


Agentura CZECHINVEST a podpora podnikavosti u mladých lidí

V5

CzechInvest myslí na pomoc v začátcích vašeho podnikání. V rámci své přednášky, která se uskuteční 22. května 2023 v učebně V5 představí příležitosti, jako jsou krajská soutěž STARTupUJ NA VYSOČINĚ a projekt TECHNOLOGICKÁ INKUBACE, který je nejambicióznějším programem systematické podpory začínajících podniků v České republice.

Detail akce

Agentura CZECHINVEST a podpora podnikavosti u mladých lidí

V5

CzechInvest myslí na pomoc v začátcích vašeho podnikání. V rámci své přednášky, která se uskuteční 22. května 2023 v učebně V5 představí příležitosti, jako jsou krajská soutěž STARTupUJ NA VYSOČINĚ a projekt TECHNOLOGICKÁ INKUBACE, který je nejambicióznějším programem systematické podpory začínajících podniků v České republice.

Detail akce

15. ročník mezinárodní vědecké konference Konkurence

VŠPJ
18. 05. 2023 - 19. 05. 2023

Cílem patnáctého ročníku mezinárodní vědecké konference Konkurence je vytvoření komunikačního prostoru pro odborníky z praxe a akademického prostředí. Diskuze bude zaměřena např. na témata konkurenční výhody, konkurenčního postavení regionů, konkurenceschopnosti a lidských zdrojů a dalších teoretických a praktických aspektů konkurence.  Z jednání konference bude vydán sborník v elektronické podobě s ISBN, který bude zaslán k evaluaci do databáze Web of Science a Scopus. 


Kompetenční model a hodnocení pracovníků

učebna U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zaměřených na toto téma. Další z přednášek s názvem "Kompetenční model a hodnocení pracovníků" proběhne v úterý 16. 5. 2023 od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U18. Přednáší Ing. Bc. Ivana Hanáková Kosourová z Krajského úřadu Kraje Vysočina.


Trendy a technologie 2023

Aula, zasedací místnost

Konference Trendy a technologie 2023 je tradiční konference, pořádaná Katedrou technických studií VŠPJ již mnoho let. Cílem konference je zprostředkovat setkání významných zástupců průmyslu v Kraji Vysočina se studenty a akademickými pracovníky VŠPJ a pomoci tak transferu informací o inovacích a trendech v průmyslu. Registraci a podrobný program konference naleznete ZDE.

 

Detail akce

Workshop_Wellbeing studentů aneb Na cestě k osobní pohodě

Interaktivní učebna_1N077

Srdečně Vás zveme na workshop, který je primárně určen pro studenty zdravotnických studií, a to na téma Wellbeing studentů aneb Na cestě k osobní pohodě.

Vzhledem k náročnosti studia, plnění praxí a naplňování výzev osobního života, se často může stát, že se ocitneme na hranicích svých sil. Workshop, který jsme pro Vás připravili, je zaměřen na zvládání studijní i osobní zátěže a zaměřuje se na možnosti hledání strategií, které takovou zátěž pomáhají zvládat. 

Detail akce

Cestovatelské promítání - Korsika v pohybu

Výukové centrum VŠPJ

Zveme všechny zájemce na další cestovatelské promítání, tentokrát na téma "Korsika v pohybu". Promítání se bude konat ve středu 10. 5. 2023 od 18.00 hod. ve Výukovém centru VŠPJ (vchod od autobusového nádraží). Vstup je zdarma.
Prohlédněte si také program dalších cestovatelských promítání.

Detail akce

Trh práce z pohledu statistických dat

učebna U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zaměřených na toto téma. Další z přednášek s názvem "Trh práce z pohledu statistických dat" proběhne v úterý 9. 5. 2023 od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U18. Přednáší Ing. Jitka Číhalová z Krajské správy ČSÚ v Jihlavě.


POLYFiK 12: Buď můj hlas

jednací místnost kanceláře rektora

Filmový klub POLYFiK pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost tentokrát představí film Buď můj hlas (Švédsko, Írán, USA, Norsko, Velká Británie 2021).

Ženu bez hidžábu v dnešním Íránu často čeká fyzické násilí i věznění. Přesto tisíce žen ve jménu boje za svobodu a rovnost toto riziko podstupují. Jejich hlasem se stala nezlomná kritička režimu Masíh Alínežád.

Kdy: 15.00 hod
Kde: zasedací místnost vedle historické auly 
Vstup zdarma 

REZERVACE: ZDE

Detail akce

Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě

učebna U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zaměřených na toto téma. Další z přednášek s názvem "Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě" proběhne v úterý 2. 5. 2023 od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U18. Přednáší Ing. Zdeněk Šprynar.


Polytechnický seminář - High-tech Mobility Day

Výukové centrum VŠPJ

Dovolte nám, abychom Vás srdečně pozvali na Polytechnický seminář VŠPJ určený pro studentky a studenty středních škol s názvem High-tech Mobility Day, který se uskuteční dne 2. května od 9.00 do 12.00 hod. ve Výukovém centru VŠPJ, Tolstého 1556, Jihlava.

Rezervovat si místo můžete ZDE.

Detail akce

14. jihlavská onkogynekologická konference : „Vyšetřovací metody v onkogynekologii"

výukové centrum

27. 4. se v Aule výukového centra VŠPJ uskuteční 14. jihlavská onkogynekologická konference: Vyšetřovací metody v onkogynekologii. Program konference naleznete ZDE.

Detail akce

Přednáška PhDr. Petra Fejka Jak se dělá ZOO

Historická aula VŠPJ

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádá v rámci předmětu Marketing zvanou přednášku bývalého ředitele ZOO Praha PhDr. Petra Fejka na téma Jak se dělá ZOO.

Přednáška proběhne ve středu 26. dubna 2023 od 11:30 v Historické aule.

Všichni zájemci o tuto problematiku jsou srdečně zváni.

Detail akce

Digitalizace MSP 2023: Průmyslová automatizace v praxi

Výukové centrum VŠPJ

Robotizace a automatizace výroby – to je to, oč tu běží. Případové studie, sdílení zkušeností a odborné přednášky na důležitá témata související se zaváděním robotizace pro všechny zájemce o automatizaci a digitalizaci výroby.  Více o programu ZDE.

 

Detail akce

Genetická genealogie aneb informace o našich předcích nosíme sami v sobě

Aula VŠPJ

Historik a genealog Mgr. Bc. Martin Kotačka představí ve své přednášce, která se uskuteční 25. 4. 2023 od 16.00 v Historické aule VŠPJ novou cestu k odhalení našich předků a našeho původu, genetickou genealogii.

Detail akce

Adaptační proces a péče o zaměstnance

učebna U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zaměřených na toto téma. Další z přednášek s názvem "Adaptační proces a péče o zaměstnance" proběhne v úterý 25. 4. 2023 od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U18. Přednáší Bc. Jaroslava Merunková ze Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR.


Zkoušky nanečisto JARO 2023 (KET, PET, FCE, CAE, CPE)

posluchárna P1

Zkouškové centrum British Council VŠPJ organizuje dvakrát ročně Zkoušky nanečisto, a to na jaře a na podzim. Chceme tak pomoci zájemcům s rozhodováním, na který termín zkoušky Cambridge English se přihlásit. Bližší informace ZDE.


Strategie zvládání stresu

ZSP 2

Poradenské a kariérní centrum VŠPJ srdečně zve všechny zaměstnance VŠPJ na workshop na téma Strategie zvládání stresu, který proběhne v pátek 21. 4. 2023 od 9:00 do 13:00 hod. v učebně ZSP 2. Workshopem provází psycholožka PhDr. Veronika Francová, Ph.D. 

 

Detail akce

Čistá Vysočina 2023

okolí budovy VŠPJ

V letošním roce, stejně jako v minulých letech, se s VŠPJ můžete zapojit do úklidu veřejného prostranství a přírody na Vysočině, a svou účastí na akci Čistá Vysočina 2023 se tak symbolicky připojit k dubnovým oslavám Dne Země. Úklid se již tradičně uskuteční v okolí naší školy a proběhne ve středu 19. dubna 2023. K úklidu se prosím registrujte ZDE, abychom pro vás měli dostatek rukavic a pytlů na odpad. Vítáme každou pomocnou ruku!

Detail akce

EURES zaměstnání v cizině

učebna U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zaměřených na toto téma. Další z přednášek s názvem "EURES zaměstnání v cizině" zabývající se praktickými aspekty pro uchazeče o zaměstnání v zemích EU proběhne v úterý 18. 4. 2023 od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U18. Přednáší Mgr. Miloš Hejsek z Úřadu práce ČR.


Zkoušky nanečisto JARO 2023 (KET, PET, FCE, CAE, CPE)

posluchárna P1

Zkouškové centrum British Council VŠPJ organizuje dvakrát ročně Zkoušky nanečisto, a to na jaře a na podzim. Chceme tak pomoci zájemcům s rozhodováním, na který termín zkoušky Cambridge English se přihlásit. Bližší informace ZDE.


Workshop Relaxace

1N077

Poradenské a kariérní centrum VŠPJ Vás srdečně zve na pravidlený čtvrteční workshop Relaxace, který se bude konat vždy ve čtvrtek od 8:30 do 9:15 hodin v interaktivní učebně 1N077. Nutné předchozí přihlášení na jednotlivý termín v IS. Na setkání se těší psycholožka Hana Vláčilová.     

Detail akce

Den zdraví

Vysoká škola polytechnická Jihlava

Katedra zdravotnických studií Vás srdečně zve na Den zdraví, který se koná u příležitosti Světového dne zdraví. Akce proběhne ve středu 12. dubna 2023 od 14 do 17 hodin v budově VŠPJ. Na akci si můžete nechat změřit procento Vašeho tuku v těle, nechat změřit krevní tlak, či dozvědět se vše o samovyšetření prsů u žen a možnostech prevence nádorového onemocnění prsu. Bude zde také probíhat přednáška, která Vám představí možnosti dárcovství kostní dřeně. Těšíme se na Vás!

Detail akce

Přednáška dr. Petra Musila: "České veřejné finance míří do Řecka. Jak je vrátit zpět do Evropy?"

Výukové centrum VŠPJ

Katedra ekonomických studií VŠPJ zve všechny zájemce o aktuální ekonomické problémy ČR na přednášku Ing. Petra Musila Ph.D. na téma "České veřejné finance míří do Řecka. Jak je vrátit zpět do Evropy?", která se uskuteční ve středu 12. dubna od 12:30 ve Výukovém centru VŠPJ.

 

 

Detail akce

Jak být úspěšný na trhu práce

učebna U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zaměřených na toto téma. Další z přednášek s názvem "Jak být úspěšný na trhu práce" proběhne v úterý 11. 4. 2023 od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U18. Přednáší Mgr. Jaroslav Mátl, HR Manager společnosti Benteler Automotiv.


Přednáška předsedy Senátu RNDr. Miloše Vystrčila "Role Senátu v dnešní společnosti"

Výukové centrum VŠPJ

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádá v rámci předmětu Ekonomika veřejného sektoru přednášku předsedy Senátu Parlamentu České republiky RNDr. Miloše Vystrčila na téma "Role Senátu v dnešní společnosti".

Přednáška se uskuteční dne 6. dubna 2023 od 11.30 ve Výukovém centru.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Detail akce

Cestovatelské promítání - East Coast USA

Výukové centrum VŠPJ

Zveme všechny zájemce na další cestovatelské promítání, tentokrát na téma "East Coast USA". Promítání se bude konat ve středu 5. 4. 2023 od 18.00 hod. ve Výukovém centru VŠPJ (vchod od autobusového nádraží). Vstup je zdarma.
Prohlédněte si také program dalších cestovatelských promítání.


POLYFiK 11: Platón z Belfastu

zasedací místnost

Filmový klub POLYFiK pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost tentokrát představí film Platón z Belfastu (Severní Irsko, Belgie, Irsko, Francie 2022).

Ředitel katolické chlapecké školy v hlavním městě Severního Irska Belfastu sází na progresivní přístup k výuce. Skrze filozofii učí studenty, jak se vyrovnat s komplikovanou minulostí země i s vlastním dospíváním.

Kdy: 15.00 hod
Kde: zasedací místnost vedle historické auly 
Vstup zdarma 

REZERVACE: ZDE

Detail akce

Jak uspět ve veřejném sektoru - Vytváření pracovních míst

učebna U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zaměřených na toto téma. Další z přednášek s názvem Jak uspět ve veřejném sektoru - Vytváření pracovních míst proběhne v úterý 4. 4. 2023 od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U18. Přednáší Mgr. Věra Častová z Magistrátu města Jihlavy.

Detail akce

Workshop pro studenty Psychohygiena a práce s tělem aneb jak bojovat se stresem

Učebna 1N077

Workshop Psychohygiena a práce s tělem aneb jak bojovat se stresem, který se uskuteční v pátek 31. 3. 2023 v učebně 1N077 nabízí uvědomění si propojenosti těla a psychiky a jejich využití jako aktivní zdroj podpory a prevence stresu. Nabízí práci na odstranění stresových podnětů pomocí relaxačních metod jako každodenní péči o vlastní psychickou pohodu. Kurz bude probíhat interaktivním způsobem a bude využívat psychoterapeutických, expresivních, relaxačních technik a práci s tělem. Workshopem provede psychoterapeutka, krizová interventka a lektorka osobního rozvoje Mgr. Hana Jelínková.

 

Detail akce

Pracovně právní vztahy

učebna U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zaměřených na toto téma. Další z přednášek s názvem "Pracovně právní vztahy" proběhne v úterý 28. 3. 2023 od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U18. Přednáší Bc. Kateřina Peštová Úřadu práce v Jihlavě.


K@fe s rektorem

online - MS Teams

Přijďte si v pondělí 27. března po obědě od 14.00 do 15.00 dát třetí virtuální K@fe s rektorem a zeptejte se doc. Zdeňka Horáka na to, co vás v souvislosti s naší vysokou školou a jejím fungováním zajímá. Dotazy můžete také posílat předem ze své školní adresy na rektor@vspj.cz, do předmětu prosím uveďte K@fe s rektorem

Pro účast na akci není potřeba se předem registrovat. Jen v daný čas klikněte ZDE.

Detail akce

Jak bojovat s trémou a naučit se mluvit před lidmi

ZSP 2

Srdečně Vás zveme na workshop Jak bojovat s trémou a naučit se mluvit před lidmi pod vedením MgA. Ivy Hájkové Pelákové, který se uskuteční ve čtvrtek 23. 3. 2023 od 12:30 do 16:00 v učebně ZSP 2.

Detail akce

Inovace v aditivních technologiích 2023

Aula, zasedací místnost

Konference Inovace v aditivních technologiích 2023 (INAM2023), která se uskuteční 22. března 2023, se věnuje inovacím v oblasti aditivních technologiích, 3D tisku kovových, plastových, kompozitních, betonu a dalších materiálů. Dále budou diskutována téma měření a testování fyzikálních a mechanických vlastností 3D tištěných materiálů, struktur a těles v návaznosti na technologičnost produktů. Konference si klade za cíl propojení akademické sféry s aplikačními a průmyslovými partnery.

Detail akce

Rozvoj a řízení profesní kariéry a osobního života

učebna U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zaměřených na toto téma. Další z přednášek s názvem "Rozvoj a řízení profesní kariéry a osobního života" proběhne v úterý 21. 3. 2023 od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U18. Přednáší Bc. Marie Novotná ze společnosti TechHunt zabývající se kariérním poradenstvím vrcholovým manažerům.


7. reprezentační ples VŠPJ

Dělnický dům Jihlava
17. 03. 2023 - 18. 03. 2023

Srdečně zveme studenty, zaměstnance, absolventy a příznivce školy na 7. reprezentační ples VŠPJ s poditulem Černá & bílá.

Vstupenky jsou již v prodeji ZDE.

 

Detail akce

17. mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu

Aula, Výukové centrum VŠPJ
15. 03. 2023 - 16. 03. 2023

Katedra cestovního ruchu VŠPJ pořádá ve dnech 15. a 16. 3. 2023 již 17. ročník mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu, tentokrát na téma „Historie jako součást produktů cestovního ruchu“.

Více informací naleznete v pozvánce.


Co nepodcenit při pohovoru

učebna U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zaměřených na toto téma. Další z přednášek s názvem "Co nepodcenit při pohovoru" proběhne v úterý 14. 3. 2023 od 13:30 do 15:05 hod. v učebně U18. Přednáší Bc. Marie Novotná ze společnosti TechHunt zabývající se kariérním poradenstvím vrcholovým manažerům.

 


Týden mozku AV ČR - Einsteinova hádanka

ONLINE

Týden mozku je festival nejnovějších objevů a trendů ve výzkumu mozku a neurovědách, který je součástí Brain Awareness Week (BAW) – celosvětové kampaně na zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. Tradici Týdne mozku v České republice inicioval a založil český neurovědec profesor Josef Syka v roce 1998.

V rámci 24. ročníku festivalu proběhne online workshop Einsteinova hádanka a další logické úlohy pro procvičení mozku určený studentům SŠ a žákům 7.-9. třídy ZŠ.

Detail akce

Cestovatelské promítání - Anglie, krásy jihozápadu

Výukové centrum VŠPJ - aula

Zveme všechny zájemce na další cestovatelské promítání, tentokrát na téma "Anglie, krásy jihozápadu". Promítání se bude konat ve středu 8. 3. 2023 od 18.00 hod. ve Výukovém centru VŠPJ (vchod od autobusového nádraží). Vstup je zdarma.
Prohlédněte si také program dalších cestovatelských promítání.


Promoce absolventů

Aula výukového centra VŠPJ

Ve Výukovém centru Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) se budou 8. 3. 2023 konat promoce absolventů. První promoční akt bude zahájen v 10.00, druhý promoční akt se uskuteční od 13.00. Promoce je slavnostní akt probíhající na konci studia, během něhož absolventi za účasti akademických hodnostářů, rodičů a veřejnosti skládají promoční slib a přebírají vysokoškolský diplom, prokazující jejich nárok na používání akademického titulu. Fotky z loňských promocí můžete zhlédnout v galerii.


POLYFiK 10

zasedací místnost

🎥 První letošní promítání POLYFiKu po zimní pauze je tady! Filmový klub pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost představí u příležitosti nadcházejícího Mezinárodního dne žen film Děti mlhy (Vietnam, 2021). Dokumentární snímek debutující vietnamské filmařky Diễm Hà Lệ se věnuje postavení mladých žen z etnika Hmongů, kteří žijí v severním Vietnamu. Kapacita je omezená, doporučujeme proto rezervovat si místo prostřednictvím formuláře ZDE.

Detail akce

Promoce absolventů

Aula výukového centra VŠPJ

Ve Výukovém centru Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) se budou 7. 3. 2023 konat promoce absolventů. První promoční akt bude zahájen v 10.00, druhý promoční akt se uskuteční od 13.00. Promoce je slavnostní akt probíhající na konci studia, během něhož absolventi za účasti akademických hodnostářů, rodičů a veřejnosti skládají promoční slib a přebírají vysokoškolský diplom, prokazující jejich nárok na používání akademického titulu. Fotky z loňských promocí můžete zhlédnout v galerii.


17. jihlavská konference „Poruchy pánevní statiky a urogynekologie“

Krajský úřad Kraje Vysočina

Dne 16. 2. 2023 proběhne 17. jihlavská konference Poruchy pánevní statiky a urogynekologie

Detail akce

Prázdninová škola matematických předmětů

ONLINE
13. 02. 2023 - 16. 02. 2023

Katedra matematiky pořádá pro studenty VŠPJ v době mezisemestrálního volna Prázdninovou školu matematických předmětů. Výuka bude probíhat v online podobě. 


Mezinárodní den průvodců 2023

Jihlava

Katedra cestovního ruchu VŠPJ se dne 11. února 2023 již posedmé připojuje k Mezinárodnímu dni průvodců. Akce se koná pod záštitou Asociace průvodců ČR, našimi partnery budou ŠECR Jihlava a Brána Jihlavy, p.o. svá místa si mohou zájemci rezervovat ZDE.

Detail akce

K@fe s rektorem 1

ONLINE

Přijďte si dát v pondělí 30. ledna po obědě virtuální K@fe s rektorem a zeptejte se doc. Zdeňka Horáka na to, co vás v souvislosti s naší vysokou školou a jejím fungováním zajímá. Dotazy můžete také posílat předem ze své školní adresy na rektor@vspj.cz, do předmětu uveďte K@fe s rektorem.

Diskuze studentů a zaměstnanců s rektorem Zdeňkem Horákem proběhne v MS Teams od 14.00 do 15.00 hod. bez nutnosti předchozí registrace. 


Den otevřených dveří

VŠPJ

VŠPJ pořádá den otevřených dveří pro zájemce o studium. Přijďte se podívat a probrat s námi své představy a možnosti studia na naší vysoké škole. Těšíme se na vás v sobotu 28. 1. v budově naší vysoké školy na Tolstého ulici v Jihlavě. Informace o programu naleznete ZDE.

Detail akce

Den otevřených dveří

VŠPJ

VŠPJ pořádá den otevřených dveří pro zájemce o studium. Přijďte se podívat a probrat s námi své představy a možnosti studia na naší vysoké škole. Těšíme se na vás ve čtvrtek 26. 1. v budově naší vysoké školy na Tolstého ulici v Jihlavě. Informace o programu naleznete ZDE.

Detail akce

9. ročník soutěže Účtování versus účetnictví pro SŠ

ONLINE

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá dne 11. ledna 2023 devátý ročník soutěže pro studenty čtvrtých ročníků středních odborných škol s názvem "Účtování versus účetnictví". Soutěž je pořádána pod záštitou rektora VŠPJ doc. Ing. Zdeňka Horáka, Ph.D. Více informací o soutěži je uvedeno ZDE.


Vánoční turnaj

počítačová studovna

Studentský vánoční esportový turnaj v LoL a CS:GO proběhne ve čtvrtek 22. 12. v počítačové studovně (3. patro).

Registrace předem možná ZDE – zaregistrovat se je možné také přímo na místě pro CS:GO do 15.00 hod., pro LoL do 17.00 hod.

Volné hraní od 14.00 do 18.00 hod.


Životopis, motivační dopis, přijímací řízení

U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Životopis, motivační dopis, přijímací řízení" proběhne v úterý 20.12.2022 od 12:35 do 14:15 hod. v učebně U18. Přednáší Ing. Ivana Šteklová z Krajského úřadu Kraje Vysočina. Akce je bez předchozí registrace přístupná zájemcům z řad studentů VŠPJ.


Daňový seminář pro zaměstnance

U8

Obsahem semináře pro zaměstnance VŠPJ bude stručný přehled příjmů, které podléhají zdanění, se zaměřením na zaměstnance, kteří si musí zpracovávat přiznání k dani z příjmů za rok 2022.

Cílem semináře je poskytnout účastníkům informace využitelné pro řešení jejich osobních daňových záležitostí. Účastníkům semináře bude nabídnuta i možnost individuální konzultace daňových záležitostí.

Seminář se koná v učebně U8 od 10.30 do 12.00 hod.

Další daňový seminář pro zaměstnance se bude konat v lednu 2023. Termín konání bude upřesněn.

 

 


Cestovatelské promítání - Kanada

Výukové centrum VŠPJ

Zveme všechny zájemce na další cestovatelské promítání, tentokrát na téma "Road Trip západní Kanadou". Promítání se bude konat ve středu 14. 12. 2022 od 18.00 hod. ve Výukovém centru VŠPJ (vchod od autobusového nádraží). Vstup je zdarma.
Prohlédněte si také program dalších cestovatelských promítání.


Vánoce na VŠPJ

VŠPJ

Tradiční charitativní akce, v rámci které studenti a zaměstnanci VŠPJ podporují vybranou neziskovou organizaci z Kraje Vysočina. Letos to je Dům na půl cesty Havlíčkův Brod. Komu tato služba pomáhá a jak jejím klientům můžeme pomoct vykouzlit o trochu hezčí Vánoce? Zjistíte ZDE.

Detail akce

EURES zaměstnání v cizině

U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "EURES zaměstnání v cizině" proběhne v úterý 13.12.2022 od 12:35 do 14:15 hod. v učebně U18. Přednáší Mgr. Miloš Hejsek z Úřadu práce ČR. Akce je bez předchozí registrace přístupná zájemcům z řad studentů VŠPJ.


Cambridgeská jazyková zkouška (FCE)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ pořádá Cambridgeskou zkoušku úrovně FCE. Bližší informace ZDE.


Workshop Psychohygiena a práce s tělem aneb jak bojovat se stresem

ZSP 1

Kurz nabízí uvědomění si propojenosti těla a psychiky a jejich využití jako aktivní zdroj podpory a prevence stresu. Nabízí práci na odstranění stresových podnětů pomocí relaxačních metod jako každodenní péči o vlastní psychickou pohodu. Kurz bude probíhat interaktivním způsobem a bude využívat psychoterapeutických, expresivních, relaxačních technik a práci s tělem.


LAN Event

V2

Studenti předmětu Introduction to Modern PR pořádají akci LAN Event na podporu výjezdů studentů KTS na Erasmus+.

Detail akce

POLYFiK 9: Autoportrét

jednací místnost kanceláře rektora

Filmový klub POLYFiK pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost tentokrát představí film Autoportrét (Norsko 2020).

Fascinují ji lidské tváře – svoji vlastní však před světem dlouho skrývala. Ve snaze zastavit čas propadla Lene kouzlu fotografie, ale i touze nikdy nedospět a mít totální kontrolu nad svým vlastním tělem. 

Kdy: 15.00 hod
Kde: jednací místnost kanceláře rektora 
Vstup zdarma 

REZERVACE: ZDE


Systém vzdělávání zaměstnanců

U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Systém vzdělávání zaměstnanců" proběhne v úterý 6.12.2022 od 12:35 do 14:15 hod. v učebně U18. Přednáší Ing. Martin Alexa z organizace Bosch Diesel, s.r.o. Akce je bez předchozí registrace přístupná zájemcům z řad studentů VŠPJ.


Mikulášské rozsvícení vánočního stromu na VŠPJ

VŠPJ

Přijďte si užít vánoční atmosféru a rozsvítit na Mikuláše společně s námi a našimi studenty vánoční stromek ve vestibulu školy.

Tu pravou sváteční atmosféru vykouzlí přímo na místě voňavý svařák, cukroví, vánoční písně a koledy. A možná přijde i Mikuláš… Nebo čert, kdoví.

KDY: pondělí 5. prosince od 13.00 hod.

KDE: vestibul školy (u vrátnice)

Těšíme se na setkání s vámi!


Cambridgeská jazyková zkouška (CAE)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ koná Cambridgeskou zkoušku úrovně CAE. Bližší informace ZDE


Dezinformace v dobách války

historická aula VŠPJ

Přednáška vedoucího Úřadu pro vnitřní záležitosti OSN v New Yorku a bývalého vyšetřovatele ICTY v Haagu pana Vladimíra Dzura a Veroniky Krátka Špalkové, výzkumné pracovnice v oblasti propagandy a dezinformací

 • 17.00 – 19.30 hod. 
 • historická aula 

Přednáška pořádaná ve spolupráci s Bezpečnostním centrem Evropské hodnoty a Eurocentrem Europe Direct Jihlava je určena široké veřejnosti.

Detail akce

Polytechnický seminář #2

Výukové centrum VŠPJ - aula

Průmysl 4.0: Principy, aktuální stav a budoucí směry - prof. František Zezulka (Katedra technických studií VŠPJ)

Druhá ze série vědecko-popularizačních přednášek proběhne v aule Výukového centra VŠPJ od 14.00 hod. 

Po přednášce je možné absolvovat komentovanou prohlídku Cyber-Physical Factory. 

Více info ZDE


Trh práce z pohledu statistických dat

U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Trh práce z pohledu statistických dat" proběhne v úterý 29.11.2022 od 12:35 do 14:15 hod. v učebně U18. Přednáší Ing. Jitka Číhalová z Krajské správy Českého statistického úřadu v Jihlavě. Akce je bez předchozí registrace přístupná zájemcům z řad studentů VŠPJ.


Bowlingový turnaj pro studenty VŠPJ

Bowling Rebel (Březinova 4248/62)

Studentská komora Akademického senátu zve studenty na  "Bowlingový turnaj pro studenty VŠPJ".

Bližší informace ZDE

Detail akce

Workshop pro studenty - Návyky

ZSP 1

Dali jste si novoroční předsevzetí, ale za pár dní či týdnů jste byli zpátky na začátku? Nedaří se vám rozbít nezdravé návyky, nebo naopak budovat ty zdravé? A na jaké návyky byste se měli zaměřit, pokud chcete žít spokojený a vyrovnaný život? Nejen to se dozvíte během workshopu, který využívá praktické zkušenosti autora i poznatky z moderní odborné literatury a neurobiologie.

Workshopem provede studenty Lukáš Mikula, blogger, kouč a odborník na osobní rozvoj.

Blog lektora najdete na lukasovacesta.cz

Workshop proběhne v ZSP 1 od 13:30 do 18.00 hod.

Maximální kapacita je 16 účastníků. Rezervace v IS v záložce Kurzy. 


Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě

U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě" proběhne v úterý 22.11.2022 od 12:35 do 14:15 hod. v učebně U18. Přednáší Ing. Zdeněk Šprynar. Akce je bez předchozí registrace přístupná zájemcům z řad studentů VŠPJ.


Společný akt ČKR u příležitosti 17. listopadu

Národní třída v Praze

Tradičního společného aktu České konference rektorů položení květin a zapálení svíček u pietního místa na Národní třídě v Praze se zúčastní rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava doc. Zdeněk Horák.


Pietní akce u Hlávkovy koleje

budova Hlávkovy koleje v Praze

Tradičního pietního aktu u Hlávkovy koleje se zúčastní rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava doc. Zdeněk Horák.


PechaKucha Night Jihlava vol. 23

DIOD

Na 23. PechaKucha Night Jihlava s podtitulem Jihlava dýl vystoupí rektor VŠPJ Zdeněk Horák s příspěvkem věnovaným plánované výstavbě studentských kolejí VŠPJ. 


Připomínka 17. listopadu

památník Klíče v areálu Českého mlýna

Společná připomínka Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva proběhne v předvečer tohoto státního svátku, tedy 16. listopadu v 16.00 hod. Studenti a zaměstnanci VŠPJ se tradičně sejdou u památníku Klíče v areálu Českého mlýna, aby společně položili květiny a zapálili svíčky u tohoto pietního místa připomínajícího události 17. listopadu 1989.

Za Vysokou školu polytechnickou Jihlava položí kytici a pronese proslov prorektorka pro studium RNDr. Jana Borůvková, Ph.D. 


Jak se žije na vysoké škole - exkurze pro studenty Gymnázia Jihlava

VŠPJ

Pro studenty třetích ročníků Gymnázia Jihlava se ve středu 16. 11. 2022 uskuteční přednáška Jak se žije na vysoké škole a komentovaná prohlídka prostor VŠPJ. Prorektor pro tvůrčí a projektovou činnost Miloslav Vilímek nejprve studentům přiblíží vysokoškolský život, zástupci kateder poté představí jednotlivé studijní programy a obory, s možnostmi sportovního vyžití seznámí studenty vedoucí kabinetu sportů Dr. Machovec.


Ekonomický tým

Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod
15. 11. 2022 - 16. 11. 2022

Ekonomický tým je soutěž týmů z ekonomických oborů středních škol (obchodní akademie, ekonomické lyceum), která se koná na Obchodní akademii a Hotelové škole Havlíčkův Brod. Soutěžící týmy budou mít na další zadané téma vytvořit v krátkém čase (cca 30 minut) prezentaci. Mezi hodnotiteli bude mít také svého zástupce Katedra ekonomických studií VŠPJ. 


Pracovně právní vztahy - DPP, DPČ, PP

U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Pracovně právní vztahy - DPP, DPČ, PP" proběhne v úterý 15.11.2022 od 12:35 do 14:15 hod. v učebně U18. Přednáší Bc. Kateřina Peštová z Úřadu práce v Jihlavě. Akce je bez předchozí registrace přístupná zájemcům z řad studentů VŠPJ.


The Hong Konger

historická aula VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s poslankyní Parlamentu ČR Evou Decroix pořádá besedu o lidskoprávní situaci v Hongkongu s aktivistou Samuelem Chu. V rámci besedy bude promítán dokument The Hong Konger. Film i debata v angličtině – tlumočení debaty bude zajištěno.

Akce je pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost.

Sledujte FB událost


Improvizace jako cesta od sebe k sobě

VŠPJ

Workshopem provede studenty Tomáš Jireček, improvizátor, herec, poeta, lektor a dramaterapeut.

Improvizace je svébytný divadelní přístup, který rozvíjí člověka ve všech směrech. Nejvíce pak v koncentraci (být tady a teď), v komunikaci, kreativitě a spolupráci. Jde nejen o trénink směřující k představení, ale i o radostné zkoumání sebe sama v proměnlivosti právě daného okamžiku. A to nás bude na workshopu zajímat.

Bližší informace ZDE.

 

 

Detail akce

Cambridgeská jazyková zkouška (PET)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ koná Cambridgeskou zkoušku úrovně PET. Bližší informace ZDE


Cestovatelské promítání - Čarokrásná Andalusie

Výukové centrum VŠPJ

Zveme všechny zájemce na další cestovatelské promítání, tentokrát na téma "Čarokrásná Andalusie". Promítání se bude konat ve středu 9. 11. 2022 od 18:00 ve výukovém centru VŠPJ (vchod od autobusového nádraží). Vstup je zdarma.
Prohlédněte si také program dalších cestovatelských promítání.


POLYFiK 8: Vylidněno

zasedací místnost

Filmový klub POLYFiK pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost tentokrát představí film Vylidněno (Kanada, Švédsko 2019).

Vlastníci nemovitostí beze jména. Nemovitosti bez nájemníků. Města bez obyvatel. Proč se atraktivní města stávají jen kulisami, kde už běžní lidé nemohou žít?

Po skončení filmu bude následovat debata s Evou Novákovou, která se tématu (ne)dostupnosti bydlení věnovala jako aktivistka, vedoucí sociální služby a později i jako komunální a krajská politička nebo konzultantka Odboru pro sociální začleňování Ministerstva pro místní rozvoj. V Jihlavě stála u zrodu projektu, jehož cílem bylo zavádění metody Housing First jako součásti bytové politiky města, podílela se i na tvorbě Koncepce ukončování bezdomovectví v Jihlavě.


Kdy: 15.00 hod
Kde: zasedací místnost vedle historické auly 
Vstup zdarma 

REZERVACE: ZDE


Motivace a osobní rozvoj

U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Motivace a osobní rozvoj" proběhne v úterý 8.11.2022 od 12:35 do 14:15 hod. v učebně U18. Přednáší Bc. Jaroslava Merunková z VZP. Akce je bez předchozí registrace přístupná zájemcům z řad studentů VŠPJ.


13. jihlavská konference porodních asistentek

Výukové centrum VŠPJ - aula

Program konference a bližší informace ZDE.

Detail akce

Jak být úspěšný na trhu práce

U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Jak být úspěšný na trhu práce" proběhne v úterý 1.11.2022 od 12:35 do 14:15 hod. v učebně U18. Přednáší Ing. Jaroslav Mátl ze společnosti Benteler-Automotiv. Akce je bez předchozí registrace přístupná zájemcům z řad studentů VŠPJ.


Gaudeamus Brno 2022

Výstaviště Brno
01. 11. 2022 - 04. 11. 2022

Zveme budoucí i čerstvé maturanty i všechny další zájemce o studium na veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus Brno 2022! Stánek VŠPJ (č. 34) najdete v hale V od úterý 1. 11. do čtvrtka 3. 11. od 8.00 do 16.00 hod. a v pátek 4. 11. od 8.00 do 14.00 hod. Možnosti studia vám představí přímo naši studenti, kterých se budete moct zeptat na vše, co vás zajímá od povinných předmětů přes možnosti výjezdů do zahraničí po trávení volného času v Jihlavě.


Týden Akademie věd ČR

VŠPJ
31. 10. 2022 - 04. 11. 2022

V rámci popularizačního festivalu Týden AV ČR je možné pro studenty středních škol objednat přednášku Znáte svého návštěvníka? aneb Význam marketingového výzkumu návštěvnosti. Během přednášky se zájemci seznámí s vybranými marketingovými výzkumy, které Katedra cestovnho ruchu VŠPJ realizovala v posledních letech.

Bližší informace ZDE.

Detail akce

Vytváření pracovních míst a kompetence uchazečů výběrového řízení

U18

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Vytváření pracovních míst a kompetence uchazečů výběrového řízení" proběhne v úterý 25.10.2022 od 12:35 do 14:15 hod. v učebně U18. Přednáší Mgr. Věra Častová z Magistrátu města Jihlavy. Akce je bez předchozí registrace přístupná zájemcům z řad studentů VŠPJ.


Partnerstvím měst k posílení přeshraničního regionálního rozvoje

Prostor před historickou aulou VŠPJ
24. 10. 2022 - 07. 11. 2022

V prostoru před historickou aulou je do 7. 11. 2022 možno zhlédnout výstavu posterů obsahujících výstupy projektu PARTNER (KPF-02-220, Fond malých projektů Rakousko-Česká republika v rámci Programu Interreg V-A Rakousko-Česká republika). Projekt realizovala Katedra cestovního ruchu VŠPJ ve spolupráci s Donau-Universität Krems – Universität für Weiterbildung (UWK). Projekt posuzuje úroveň partnerství v česko-rakouském příhraničí se zaměřením na vzájemné poznávání sousedního území (měst), ale také fungování veřejné správy. Proběhl společný kabinetní výzkum studentů a akademiků VŠPJ a UWK a především pak práce v terénu včetně setkání se zástupci samosprávy, cestovních kanceláří, ubytovacích zařízení a pamětihodností.


Cambridgeská jazyková zkouška (CAE)

U9, U10

Zkouškové centrum British Council VŠPJ koná Cambridgeskou jazykovou zkoušku úrovně CAE. Bližší informace ZDE


Meet Cambridge

posluchárna P1

Zkouškové centrum British Council při VŠPJ připravilo ve spolupráci s Cambridge Univerzity Press dva semináře se pod názvem Meet Cambridge, které se uskuteční ve čtvrtek 20. října 2022 od 14:45 hod. v posluchárně P1. Semináře jsou určeny zejména (ale nejenom) učitelům, kteří připravují své studenty ke složení cambridgeských zkoušek. Dva praktické semináře pod vedením Charlese Stewarta se zaměří na rozvoj a hodnocení jazykových dovedností writing a speaking. Semináře jsou ZDARMA.

Více o programu ZDE 

 


NA SLOVÍČKO - Kraj jako partner pro rozvoj cestovního ruchu

ONLINE

Katedra cestovního ruchu VŠPJ pořádá 3. odborné online diskusní setkání k aktuálním problémům cestovního ruchu "NA SLOVÍČKO" na téma Kraj jako partner pro rozvoj cestovního ruchu.

 

Detail akce

Zasedání Akademického senátu VŠPJ

Jednací místnost kanceláře rektora

Ve středu 19. října 2022 se v jednací místnosti kanceláře rektora od 13.30 hod. uskuteční řádné zasedání Akademického senátu VŠPJ.


HUMANITAS 2022

historická aula VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava, Katedra sociální práce pořádá mezinárodní konferenci HUMANITAS 2022

Cílem konference je vytvořit prostor pro setkání zástupců vysokých škol zaměřených na sociální práci a zdravotnictví  a odborníků z praxe v pomáhajících profesích. Konference je možné se zúčastnit jak aktivně v roli přednášejícího, tak pasivně bez prezentace příspěvku. Všichni účastníci obdrží potvrzení o absolvování vzdělávací akce v rozsahu 8 hodin.


Online veletrh vysokých škol

ONLINE
18. 10. 2022 - 19. 10. 2022

On-line veletrh vysokých škol - to je 40 předních českých vysokých škol a univerzit včetně Vysoké školy polytechnické Jihlava na jednom místě vzdálených jen jedno kliknutí. Od 18. až do 19. října se vždy od 9 do 17 hodin mohou zájemci o studium potkat se zástupci jednotlivých škol a fakult, a přitom neopustit pohodlí domova. 


JOBstart 2022 11. ročník veletrhu pracovních příležitostí a praxí

VŠPJ výukové centrum a přilehlé prostory
18. 10. 2022 - 20. 10. 2022

11. ročník veletrhu pracovních příležitostí a praxí JOBstart 2022

Dovolte, abychom Vás touto cestou pozvali na 11. ročník veletrhu pracovních příležitostí a praxí JOBstart 2022, který se bude konat v termínu 18.-20. 10. 2022 na VŠPJ.

 

Stejně jako v loňském roce bude rozdělen do třech samostatných dnů:

18. 10. 2022 prezentace pro studenty katedry technických studií

19. 10. 2022 prezentace pro studenty katedry ekonomických studií a katedry cestovního ruchu

20. 10. 2022 prezentace pro studenty katedry zdravotnických studií a katedry sociální práce

Podrobný program akce bude zveřejněný později.

Detail akce

České tajemno - přednáška Arnošta Vašíčka

VŠPJ

Přednáška Arnošta Vašíčka, českého cestovatele, scénáristy, spisovatel a záhadologa. Jeho hlavním zájmem jsou záhady, nerozluštěné archeologické nálezy, nevysvětlitelné úkazy a další tajemné a neznámé jevy včetně utajovaných rituálů.

Na přednášku, kterou pořádá Jihlavská medicínská akademie (JIMEA), je možné se registrovat na www.nemji.cz/konference

Detail akce

Polytechnický seminář #1

Výukové centrum VŠPJ - aula

O VZNIKU A VÝVOJI VESMÍRU JAKO ILUSTRACI SOUVISLOSTI ZÁKONŮ A JEVŮ MIKROSVĚTA A MAKROSVĚTA - prof. Jiří Chýla (Akademie věd ČR)

První ze série vědecko-popularizačních přednášek proběhne v aule Výukového centra VŠPJ od 11.00 hod. 

Více info ZDE


Cestovatelské promítání - 1 000 km s koloběžkou po Islandu

Výukové centrum VŠPJ

Zveme všechny zájemce na první cestovatelské promítání v tomto akademickém roce, jehož téma je "1 000 km s koloběžkou po Islandu". Promítání se bude konat ve středu 12. 10. 2022 od 18:00 ve výukovém centru VŠPJ (vchod od autobusového nádraží). Vstup je zdarma.
Prohlédněte si také program dalších cestovatelských promítání.


Průmkathon

SPŠ a SOU Pelhřimov
12. 10. 2022 - 13. 10. 2022

Průmkathon je intenzivní 24hodinový hackathon, při kterém mají studenti možnost inovovat český průmysl. Díky hackathonu získají praktickou zkušenost s řešením problémů, které firmy trápí. Zjistěte bližší informace a registrujte svůj tým do 10. 10. ZDE. Organizátorem akce je Martin Lahučký, student Aplikované informatiky na Katedře technických studií VŠPJ. 

Detail akce

Inaugurace rektora VŠPJ

Jihlavská radnice

Ve středu 12. října 2022 proběhne inaugurace doc. Ing. Zdeňka Horáka, Ph.D., rektorem Vysoké školy polytechnické Jihlava.


POLYFiK 7: AsexuaLOVE

zasedací místnost

Filmový klub POLYFiK pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost  tentokrát představí film AsexuaLOVE (Česká republika 2018). 

Jana se bála vycházet z bytu a Ondřej trpěl depresemi. Sebepřijetí přišlo, když objevili svoji sexuální identitu. Jsou aromantičtí asexuálové. Nezamilují se, nestojí o sex ani o romantický vztah a netouží po dětech. Ondřej miluje film a astronomii, bydlí s kocourem a gay párem a vídá se s kamarádkou Martinou, která tajně doufá, že si ji jednou vezme. Jana žije šťastně sama, ráda se dívá na hokej a čte romantické příběhy, z nichž některé překládala. Oba jsou vyrovnaní se svou identitou, mají skvělou práci, koníčky, přátele a také odvahu dodat sílu všem, kteří se bojí přiznat asexualitu sobě i před druhými. Queer komunita se rozšířila o Asexuály, lidi, kteří nepociťují sexuální přitažlivost. Dnes se o sexu mluví tolik, že nás může překvapit, že jsou mezi námi. Možná to je v přesexualizované společnosti jedno z posledních tabu.

Kdy: 15.00 hod
Kde: zasedací místnost vedle historické auly 
Vstup zdarma 

 


Akademický den

Pivovarská restaurace Jihlava

Tradiční neformální akce při příležitosti zahájení nového akademického roku proběhne v areálu Pivovarské restaurace Jihlava.

Detail akce

Setkání zaměstnanců a studentů s vedením VŠPJ

posluchárna Výukového centra VŠPJ

Vedení Vysoké školy polytechnické Jihlava zve všechny své zaměstnance a studenty na Setkání zaměstnanců a studentů s vedením VŠPJ, které se uskuteční ve středu 5. října 2022 od 13.00 hodin v posluchárně Výukového centra VŠPJ.


Výstava na stromech - Kávová krize

park VŠPJ
01. 10. 2022 - 08. 10. 2022

Výstava na stromech je výstavový happening na podporu důstojné práce. Akce se koná každý rok v říjnu během Týdne důstojné práce. Každý rok se zaměření happeningu mění: po kávě, koželužnách, banánech, obuvi, kakau a budoucnosti práce a bavlně jsme pro letošek nachystali výstavu o pěstování kávy s názvem Kávová krize. Prohlédnout si ji můžete v parku VŠPJ (za Odborem dopravy Magistrátu města Jihlavy) od 1. do 8. října

Akci koordinuje tým Fairtrade ČS, na VŠPJ se o instalaci výstavy stará studentská komora Akademického senátu VŠPJ.


Noc vědců na VŠPJ

VŠPJ

Popularizační akce pro širokou veřejnost již podruhé na půdě VŠPJ. Dorazte poslední pátek v září se svou rodinou nebo přáteli na Noc vědců na VŠPJ - naučíme vás milovat vědu! 

www.nocvedcu.cz/jihlava


Hospodský kvíz | Noc vědců | Jihlava

Jihlava

Letos vůbec poprvé se můžete těšit na speciální Hospodský kvíz v rámci Noci vědců v Jihlavě.

 • Porovnejte své znalosti, otestujte důvtip ostatních hráčů a zjistěte, komu sedne téma kvízu 𝕍Š𝔼𝕄𝕀 𝕊𝕄𝕐𝕊𝕃𝕐 nejlépe!
 • Čekat na vás bude obvyklých 56 otázek v 5 kolech a hned na tři nejlepší čekají ceny od Vysoké školy polytechnické Jihlava.
 • Výsledky svého týmu budete moct navíc porovnat s dalšími týmy v celkem 9 univerzitních městech.
 • Startovné na kvíz je díky VŠPJ ℤ𝔻𝔸ℝ𝕄𝔸!
 • Svůj tým můžete přihlásit ve FB události.
 


Beseda Moje jméno není diagnóza

zasedací místnost

Beseda s lidmi se zkušeností s duševním onemocněním představí cesty zotavení i problém stigmatizace, nabídne prostor k otázkám a diskuzi. Na besedě vystoupí Eva Vorálková a Jakub Červenka. Jedná se o zkušené peer lektory - lidi s vlastní zkušeností s duševním onemocněním.

V rámci besedy dojde k zahájení výstavy Dimenze duševního zdraví s originální grafikou Filipa Menšla. Výstava bude probíhat do 31. 10. 2022 ve vestibulu před historickou aulou. 

Detail akce

Dimenze duševního zdraví

Vestibul před historickou aulou VŠPJ
26. 09. 2022 - 21. 10. 2022

Plakátová výstava, která nese název Dimenze duševního zdraví bude od 26. 9. 2022 umístěna ve vestibulu před historickou aulou Vysoké školy polytechnické Jihlava. Můžete se těšit na originální grafiku Filipa Menšla a texty vysvětlující nejčastější mýty o duševním zdraví a nemoci. Výstava vznikla díky iniciativě NA ROVINU a její zhlédnutí bude možné do 21. 10. 2022. 

 


TVORBA ROZVRHU a Den pro prváky

Výukové centrum VŠPJ - aula

Poradenské a kariérní centrum VŠPJ pořádá akci pro nově nastupující studenty. 

 • Výukové centrum VŠPJ
 • 10.00–18.00 hod.
 • Bližší informace ZDE

 

 

 

Detail akce

Konference Strom pro život - život pro strom

Výukové centrum VŠPJ - aula
08. 09. 2022 - 09. 09. 2022

Konference Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu
Bližší informace ZDE


40th International Conference on Mathematical Methods in Economics (MME)

VŠPJ
07. 09. 2022 - 09. 09. 2022

The conference Mathematical Methods in Economics is a traditional meeting of professionals from universities and businesses interested in the theory and applications of operations research and econometrics.

Please follow the conference website for more detailed information.


POLYFiK 6: Dospělým ze dne na den

zasedací místnost

Filmový klub POLYFiK pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost tentokrát představí film Dospělým ze dne na den (Česká republika 2018).

Dokumentární film Dospělým ze dne na den, jehož režie se ujal Igor Chaun, mapuje příběhy několika – dnes již dospělých – lidí, kteří vyrůstali v dětském domově. Museli se vypořádat s tím, že nepoznali rodičovskou lásku, a čekal je velmi těžký start do dospělého života. Každý z nich si s tím poradil po svém. Naším záměrem je promítat tento film v dětských domovech. Ukázat dětem, které tam dnes žijí, na co si mají dát pozor, co je čeká a kde mohou hledat pomoc v případě, že se dostanou do úzkých.

Po filmu následuje diskuze s Mgr. Klárou Chábovou, výkonnou ředitelkou NF Krok domů, která je také členkou vládního Výboru pro práva dítěte.

Kdy: 15.00 hod
Kde: zasedací místnost vedle historické auly 
Vstup zdarma 

REZERVACE: ZDE


Konference Informatika 2022

Výukové centrum VŠPJ
05. 09. 2022 - 06. 09. 2022

Konference Informatika 2022 se zaměřuje na prezentaci pedagogických zkušeností akademických pracovníků především v ICT předmětech. Budeme rádi, když nás na naší konferenci seznámíte se zaměřením a výsledky Vaší výzkumné práce, případně jak spolupracujete se soukromou sférou. Naše konference bude místem pro setkání akademiků a odborníků z podnikové sféry a pro navazování spolupráce mezi kolegy, jednotlivými školami i výzkumnými kolektivy.

Detail akce

Virtuální dvojče a kolaborativní robotika v průmyslových aplikacích – seminář pro vývojáře

ONLINE

Webinář pro vývojáře a technické pracovníky malých a středních podniků, zaměřený vývoj a nasazení daných technologií v průmyslové praxi 

Webinář probíhá od 10.00 do 12.30 hod.

Přednášející:

- Ing. Jiří Kovář, Ph.D. , FSI VUT Brno

- Dr. Claudia Schickling, TU Wien

Registrace ZDE


Představení Testbedů Průmyslu 4.0 v ČR a Rakousku a jejich propojení s průmyslovou sférou

ONLINE

Webinář zaměřený na představení českých a rakouských testbedů Průmyslu 4.0, jejich zaměření, zázemí a možností v oblasti spolupráce s malými a střednímu podniky

Bližší informace a registrace ZDE

Detail akce

Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ

Výukové centrum VŠPJ - aula

Rektor VŠPJ zve všechny zaměstnance na tradiční akci Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ, na které mohou všichni přítomní vznášet své dotazy, připomínky, náměty a návrhy v souvislosti s chodem a činností VŠPJ. Setkání proběhne v aule výukového centra od 13.00 do 14.00 hod.


Cestovatelské promítání - Norské lofoty: putování za polární září

Výukové centrum VŠPJ

Zveme všechny zájemce na další cestovatelské promítání, tentokrát na téma "Norské lofoty: putování za polární září". Promítání se bude konat ve středu 22. 6. 2022 od 18:00 ve výukovém centru VŠPJ (vchod od autobusového nádraží). Vstup je zdarma.


Cambridgeské zkoušky (FCE)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ koná Cambridgeskou zkoušku úrovně FCE. Bližší informace ZDE


Individualizace tréninku a psychologické charakteristiky lepších než nejlepších

Aula VŠPJ

Ve čtvrtek 16. 6. 202218.00 hod. se v historické aule koná přednáška na téma Individualizace tréninku a psychologické charakteristiky lepších než nejlepších.

O své zkušenosti a vědomosti se s vámi podělí opravdové sportovní a trenérské celebrity v tomto oboru – Slavomír Lener, který mj. strávil sedm sezón jako asistent trenéra v NHL,  a člen trenérského týmu vítěze NBA Detroit Pistons Michal Ježdík.

Přednášku ze série „Dialogy: Leaders of Tomorrow“ pořádá Česká trenérská akademie, Český svaz plaveckých sportů a statutární město Jihlava.

Kapacita posluchárny je dostatečně velká, přesto se v případě zájmu prosím předem zaregistrujte na e-mailu petr.ryska@czechswimming.cz.

Účast na této akci je zdarma.

Detail akce

10. jihlavská konference fetomaternální a perinatální medicíny: "Ultrazvukové porodnické otázky"

výukové centrum

Jihlavská medicínská akademie, Gynekologicko – porodnické oddělení Nemocnice Jihlava a Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádají 10. jihlavskou konferenci fetomaternální a perinatální medicíny: "Ultrazvukové porodnické otázky".

Detail akce

Cambridgeské zkoušky (PET)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ koná Cambridgeskou zkoušku úrovně PET. Bližší informace ZDE


6. reprezentační ples VŠPJ

DKO Jihlava
09. 06. 2022 - 10. 06. 2022

Srdečně zveme studenty, zaměstnance, absolventy a příznivce školy na 6. reprezentační ples Vysoké školy polytechnické Jihlava s podtitulem Do světa!

VSTUPENKY KUPUJTE ZDE

 

 

Detail akce

Cambridgeské zkoušky (CAE)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ koná Cambridgeskou zkoušku úrovně CAE. Bližší informace ZDE


POLYFiK 5: Hon za utopií

zasedací místnost

Filmový klub POLYFiK pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost tentokrát představí film Hon za utopií (Dánsko, Norsko, Švédsko 2020).

Přestože režisér Mo, jeho žena a tři děti žijí svůj skandinávský sen na odlehlé farmě kdesi v Norsku, trápí je uhlíková stopa jejich blahobytu. Klimatická úzkost je vyprovokuje hledat udržitelnější způsob života. Opouští idylický domov a stěhují se do "Permatopie" – zbrusu nové, soběstačné, organické farmy v Dánsku. Bude ale život v zelené komunitě skutečně řešením pro rodinu pěti tvrdohlavých individualistů s rozdílnými představami a sny? Srdečný, ale zároveň brutálně upřímný film o pokusu jedné rodiny skutečně něco změnit ve stínu klimatické změny.

Po filmu následuje diskuze s geografkou a humanitní enviromentalistkou Anikou Chalupskou.


Kdy: 15.00 hod
Kde: zasedací místnost vedle historické auly 
Vstup zdarma 

REZERVACE: ZDE

Detail akce

Cambridgeské zkoušky (FCE)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ koná Cambridgeskou zkoušku úrovně FCE. Bližší informace ZDE


Od nápadu k byznys plánu

U13

V rámci workshopu, kterým vás provede Ing. Radek Jonáš, si připravíte vlastní plátno byznys modelu.

Registrace je dostupná v Informačním systému, záložka: Nabídka kurzů.

Workshop je pro studenty a absolventy do 3 roků od ukončení studia ZDARMA.


 

Detail akce

Projekty v praxi

učebna U5

V rámci předmětu Projektové řízení 1 vystoupí Ing. Michal Janouškovec, MBA (CGMC, družstvo) s přednáškou na téma "Projekty v praxi". Přednáška proběhne v učebně U5 od 9.45 do 11.00 hod. 


DIGITALIZACE MSP 2022: PRŮMYSLOVÁ AUTOMATIZACE V PRAXI

Výukové centrum VŠPJ

Czech Invest, Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina a Národní centrum Průmyslu 4.0 pořádá ve spolupráci s VŠPJ akci DIGITALIZACE MSP 2022: PRŮMYSLOVÁ AUTOMATIZACE V PRAXI.

 

Detail akce

Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě

U16

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě" proběhne v úterý 24. května od 14:20 do 16:00 hod. v učebně U16. Přednáší Ing. Zdeněk Šprynar.


Přípravný kurz pro uchazeče o studijní obor Všeobecná sestra

ZDR 2

Centrum celoživotního vzdělávání ve spolupráci s Katedrou zdravotnických studií VŠPJ nabízí pro uchazeče o studijní obor Všeobecná sestra (kombinované studium) 2denní přípravný kurz k přijímací zkoušce. Cílem kurzu je zvýšení úspěšnosti uchazeče u přijímací zkoušky.

2. část - 21. 5. 2022

Více informací a e-přihlášku naleznete ZDE.


Jak na stáž v CERN?

ONLINE

Ve čtvrtek 19. 5. 2022 zveme všechny zájemce na podvečerní webinář na téma "Stážové programy v CERN". Zkuste své štěstí ve Švýcarsku, programy jsou otevřené zájemcům z mnoha oborů. 

Jaroslava Schovancová (CERN) vám prozradí na základě osobní zkušenosti, jak se přihlásit, co je třeba a jak nejlépe zvládnout výběrové řízení a na co si dát pozor.

 • 19. 5. 2022  od 17:00  do  18:00

 

Detail akce

Přednáška předsedy Senátu PČR Miloše Vystrčila

VŠPJ, místnost bude upřesněna dle zájmu uchazečů

Přednáška předsedy Senátu Parlamentu České republiky Miloše Vystrčila proběhne v rámci předmětu Ekonomika veřejného sektoru od 14.20 do 15.50 hod. Téma přednášky bude role Senátu v dnešní společnosti, přednášku mohou navštívit i studenti mimo daný předmět a také zaměstnanci. Více informací poskytne Dr. Jakub Dostál z katedry ekonomických studií (jakub.dostal@vspj.cz).


Mezinárodní vědecká konference Konkurence

Vysoká škola polytechnická Jihlava
19. 05. 2022 - 20. 05. 2022

Cílem čtrnáctého ročníku Mezinárodní vědecké konference Konkurence, která se uskuteční ve dnech 19. a 20. května 2022, je vytvoření komunikačního prostoru pro odborníky z praxe a akademického prostředí. Diskuze bude zaměřena např. na témata konkurenční výhody, konkurenčního postavení regionů, konkurenceschopnosti a lidských zdrojů a dalších teoretických a praktických aspektů konkurence.  Z jednání konference bude vydán sborník v elektronické podobě s ISBN, který bude zaslán k evaluaci do databáze Web of Science.

Detail akce

Historie židovských jmen a příjmení

historická aula VŠPJ

Genealog Mgr. Alois Sassmann se zabývá historií židovských jmen a příjmení a historií židovských rodin u nás. Během přednášky s názvem Historie židovských jmen a příjmení, která se uskuteční v úterý 17. května 2022 od 15.00 hod. v Historické aule VŠPJ, představí výsledky svého bádání a vysvětlí jak postupovat a kde bádat, pokud hledáte historii židovského rodu. 

Detail akce

EURES zaměstnání v cizině

U16

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "EURES zaměstnání v cizině" proběhne v úterý 17. května od 14:20 do 16:00 hod. v učebně U16. Přednáší Mgr. Miloš Hejsek z Úřadu práce ČR.


Strojové učení AI

posluchárna P4

V rámci předmětu Umělá inteligence (studijní program Aplikovaná informatika) proběhne přednáška Michala Brožka (Bosch Diesel) s názvem  "Strojové učení AI". Přednáška proběhne v úterý 17. 5. 2022 od 11.30 do 13.00 hod. v posluchárně P4. Přednáška bude zaměřená na praktické použití metod hlubokého učení ve zpracování obrazu.


Přípravný kurz pro uchazeče o studijní obor Všeobecná sestra

ZDR 2

Centrum celoživotního vzdělávání ve spolupráci s Katedrou zdravotnických studií VŠPJ nabízí pro uchazeče o studijní obor Všeobecná sestra (kombinované studium) 2denní přípravný kurz k přijímací zkoušce. Cílem kurzu je zvýšení úspěšnosti uchazeče u přijímací zkoušky.

1. část - 14. 5. 2022

Více informací a e-přihlášku naleznete ZDE.


Tepelná čerpadla a solární systémy

Výukové centrum VŠPJ - aula

Přednáška uvede principy současných tepelných čerpadel a solárních systémů, jejich typů, účinností, topných faktorů a technického řešení v rámci předmětu Termomechanika. Budou představeny konkrétní realizace tepelných čerpadel a solárních systémů. Dále budou diskutovány výhody a nevýhody současných možností tepelných čerpadel a solárních systémů pro ohřev užitkové vody a topení. Součástí přednášky bude ukázka technického řešení v rámci pojízdné realizace těchto zařízení.   

Detail akce

Cestovatelské promítání - Pěšky přes Mallorcu a Maltu

Výukové centrum VŠPJ

Zveme všechny zájemce na další cestovatelské promítání, tentokrát na téma "Pěšky přes Mallorcu a Maltu". Promítání se bude konat ve středu 11. 5. 2022 od 18:00 ve výukovém centru VŠPJ (vchod od autobusového nádraží). Vstup je zdarma.


Systém vzdělávání zaměstnanců

U16

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Systém vzdělávání zaměstnanců" proběhne v úterý 10. května od 14:20 do 16:00 hod. v učebně U16. Přednáší Ing. Martin Alexa ze společnosti Bosch Diesel, s.r.o.


POLYFiK 4: Čhadar, cesta po řece

zasedací místnost

Filmový klub POLYFiK pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost tentokrát představí film Čhadar, cesta po řece (Německo 2020).

Na naší planetě stále existují místa, která jsou téměř úplně odříznutá od civilizace. A s příchodem globálních změn klimatu je pro jejich obyvatele stále těžší žít zde normální život.

Čhadar je stezka po zamrzlé řece v Ladáku, himálajské oblasti ležící na indicko-pákistánské hranici. Nebezpečnou cestu plnou úskalí musí několikrát ročně absolvovat sedmnáctiletá Cchangjang, aby se dostala do vzdálené školy a splnila si sen o lepším životě. Její rodiče se živí jako drobní zemědělci. Přestože žijí velmi skromně, snaží se poskytnout všem svým dětem příležitost dosáhnout co nejlepšího vzdělání. To je však spojeno s dlouhodobým odloučením od rodiny a častými pocity osamění. Pro Cchangjang se cesta po řece stává příležitostí reflektovat svůj život na pozadí rychle se měnícího světa. Co udělá, až jednoho dne řeka přestane zamrzat a cesta za rodinou bude prakticky nemožná?


Po filmu následuje diskuze s Ing. Katarínou Ruschkovou, která působí jako vedoucí Odboru životního prostředí Magistrátu města Jihlava a oblast Ladáku navštívila v roce 2019.  

Přijďte ochutnat chai masala, dezert soan papdi a další indické pochoutky.


Kdy: 15.00 hod
Kde: zasedací místnost vedle historické auly 
Vstup zdarma 

REZERVACE: ZDE

Detail akce

Trh práce z pohledu statistických dat

U16

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Trh práce z pohledu statistických dat" proběhne v úterý 3. května od 14:20 do 16:00 hod. v učebně U16. Přednáší Ing. Jitka Číhalová z Krajské správy ČSÚ v Jihlavě.


Techniky umělé inteligence a jejich použití ve výrobních firmách

posluchárna P4

V rámci předmětu Umělá inteligence (studijní program Aplikovaná informatika) proběhne přednáška Hynka Cihláře (AutoCont CZ a.s.) s názvem  "Techniky umělé inteligence a jejich použití ve výrobních firmách". Přednáška proběhne v úterý 3. 5. 2022 od 11.30 do 13.00 hod. v posluchárně P4.


Trendy a technologie

Výukové centrum VŠPJ

Konference Trendy a technologie 2022 je tradiční konference pořádaná Katedrou technických studií VŠPJ již mnoho let. Cílem konference je zprostředkovat setkání významných zástupců průmyslu v Kraji Vysočina se studenty a akademickými pracovníky VŠPJ a pomoci tak transferu informací o inovacích a trendech v průmyslu.

Detail akce

HR marketing a HR brand

učebna U4

Přednáška Mgr. Zdenka Babičky, MBA, ze společnosti ZOK system s.r.o. Přednášející seznámí studenty předmětu Strategický management s problematikou HR marketingu a HR brandu. Přednáška probíhá v U4 od 8.50 do 10.20 hod.

 

 

 

HR marketing, HR brand


Heckathon HighHack

Výukové centrum VŠPJ, P3, P4
29. 04. 2022 - 30. 04. 2022

Jsi student VŠ a máš rád výzvy?
Připravili jsme 3 problémy z praxe, které můžeš s kamarády vyřešit a získat tak zpětnou vazbu a kontakt na dané firmy.
Nejlepší tým každé výzvy získá odměnu.
Hackathon HighHack se koná tento pátek a sobotu (29. a 30. 4.) v Jihlavě na VŠPJ (prezenčně).
Přihlas se co nejdříve na: www.highhack.cz
P.S: V týmu musí být vždy 2 nebo 3 studenti, takže si vezmi ty správné kamarády, abyste měli co největší šance!


Ve stínu kakaovníku

Výukové centrum VŠPJ - aula

Promítání dokumentu Ve stínu kakaovníku, přednáška a následná diskuze s cestovatelem a režisérem snímku Standou Komínkem z Fairtrade Česko a Slovensko pro studenty VŠPJ a jihlavských středních škol.

Vice informací ZDE

Detail akce

Pod slupkou tma

předsálí historické auly
27. 04. 2022 - 31. 05. 2022

Výstava fotografií ze Střední Ameriky – Guatemaly, Hondurasu a Kostariky popisuje příběh dvou oblíbených druhů tropického ovoce – banánů a ananasů.

Jen málokterý český spotřebitel ví, co se skutečně skrývá „pod slupkou“ – znečištěné životní prostředí, komunity bez přístupu k nezávadné vodě, porušování lidských práv, mzdy, za které se nedá žít důstojný život nebo dokonce vraždy odborářů. Ukazuje ale i pozitivní příklady – například příběh fairtradového farmáře Luise.

Výstava fotografií, které v roce 2011 pořídily Barbora Mrázková a Lenka Matoušková, je zapůjčena od organizace NaZemi. Zhlédnout ji můžete v předsálí historické auly do 31. 5. 2022. 


Motivace a stimulace pracovníků

U16

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Motivace a stimulace pracovníků" proběhne v úterý 26. dubna od 14:20 do 16:00 hod. v učebně U16. Přednáší Ing. Alena Jáchimová ze společnosti ACC Praha.


Systém prací účetního při účetní uzávěrce - příklady z praxe

posluchárna P1

V pondělí 25. 4. 2022 proběhne v rámci předmětu Finanční účetnictví od 9.45 do 11.15 hod. přednáška ředitele metodické sekce společnosti Gordic, spol s r.o. Ing. Zdeňka Tišla. Přednáška bude zaměřena na příklady z praxe v souvislosti se systémem prací účetního při účetní uzávěrce.


Čistá Vysočina

VŠPJ

Letos podruhé se studenti a zaměstnanci VŠPJ připojí k úklidu veřejného prostranství a přírody na Vysočině Čistá Vysočina. V pátek 22. dubna oslavíme Den země úklidem okolí naší vysoké školy a přilehlého parku.

REGISTRACE


Cestovatelské promítání - Mexiko

Výukové centrum VŠPJ

Po dvouleté pauze vynucené epidemií koronaviru zveme všechny zájemce na cestovatelské promítání na téma Mexiko. Promítání se bude konat ve středu 20. 4. 2022 od 18:00 h ve výukovém centru VŠPJ (vchod od autobusového nádraží). Vstup je pro všechny zájemce zdarma.


Pracovně právní vztahy - pracovní poměr, DPP, DPČ

U16

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Pracovně právní vztahy - pracovní poměr, DPP, DPČ" proběhne v úterý 19. dubna od 14:20 do 16:00 hod. v učebně U16. Přednáší Bc. Kateřina Peštová z Úřadu práce Jihlava.


Polytechnicast #21: JITKA RYŠKOVÁ

ONLINE

Polytechnicast #21: JITKA RYŠKOVÁ

Pozvání do podcastu Polytechnicast přijala tentokrát RNDr. Jitka Ryšková, která na Vysoké škole polytechnické Jihlava působí na katedře cestovního ruchu jako vyučující anglického jazyka a zároveň je již 10 let vedoucí Zkouškového centra British Council na VŠPJ.


Životopis, motivační dopis, přijímací řízení - praktické aspekty

U16

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Životopis, motivační dopis, přijímací řízení - praktické aspekty" proběhne v úterý 12. dubna od 14:20 do 16:00 hod. v učebně U16. Přednáší Ing. Ivana Šteklová, Krajský úřad Kraje Vysočina.


Kritéria pro výběr vhodné technologie úložiště / DB serveru

posluchárna P2

V pondělí 11. 4. 2022 proběhne v rámci předmětu Návrh a implementace databázových systémů přednáška Františka Fialy z firmy GORDIC na téma "Kritéria pro výběr vhodné technologie úložiště / DB serveru". 

Detail akce

Zkoušky nanečisto (KET, PET, FCE, CAE, CPE)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council pořádá v pátek 8. dubna zkoušky nanečisto pro úrovně KET, PET, FCE, CAE a CPE.

Bližší informace ZDE


Sestra - jedinečný článek řetězu péče o pacienta

výukové centrum

Nemocnice Jihlava, p.o., oddělení COS a Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá konferenci Sestra - jedinečný článek řetězu péče o pacienta.

Detail akce

Sportujme s VŠPJ

Masarykovo náměstí, Jihlava

5. ročník sportovní akce Sportujme s VŠPJ pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost se uskuteční na Masarykově náměstí ve středu 6. dubna při příležitosti Mezinárodního dne sportu.

Těšit se můžete na tradiční turnaj v lidském fotbálku nebo lezeckou stěnu. Čekají vás i novinky - taekwondo, softball, baseball, hokej nebo pohodové mölkky. A zavítat můžete i do tělocvičny VŠPJ a zjistit s QUALISYS, jak jste na tom s kvalitou svého pohybu.

Vstup zdarma

Detail akce

Diskuse zástupců Institutu regionů Evropy (IRE) se studenty VŠPJ

Posluchárna výukového centra VŠPJ

Studenti VŠPJ mohou využít ojedinělé příležitosti zúčastnit se a zapojit se do diskuse s Prof. Dr. Franzem Schausbergerem, vrcholným rakouským politikem a předsedou Institutu regionů Evropy, o aktuálních otázkách na téma EVROPA A EVROPSKÁ UNIE.

Detail akce

POLYFiK 3 - Ahoj, robote

zasedací místnost

Filmový klub POLYFiK pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost tentokrát představí film Ahoj, robote (Německo 2019).

Humanoidní roboti se začleňují do života na planetě stále více. Pracují na recepcích, v obchodních centrech nebo jako kuchaři či turističtí průvodci. A pomalu se vkrádají i do našich každodenních osobních životů.

Mladý Texasan Chuck a japonská starší dáma Sakuraj mají jedno společné – trpí samotou. Chuck si rodinu ještě nezaložil, na Sakuraj nemají děti a vnoučata tolik času. Do života obou nyní proniká nečekaný přírůstek – robot vybavený umělou inteligencí, jenž jim má dělat společnost. Dokonalá žena a věčné dítě se pokusí nahradit prázdná místa. Vzniklé interakce se pohybují na hraně komedie a tísnivosti. Je hledání blízkosti u stále ještě nemotorných programů neetické a zoufalé, nebo jsou hrdinové dokumentu jen o pár let napřed? Bude vztah s dokonalou umělou inteligencí stejně hodnotný jako s druhou lidskou bytostí?

Po filmu následuje přednáška Mgr. et Mgr. Filipa Děchtěrenka, Ph.D. s názvem Kdy budou počítače myslet?


Kdy: 15.00 hod
Kde: zasedací místnost vedle historické auly 
Vstup zdarma 

REZERVACE: ZDE

 


Jak být úspěšný na trhu práce

U16

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Jak být úspěšný na trhu práce" proběhne v úterý 5. dubna od 14:20 do 16:00 hod. v učebně U16. Přednáší Ing. Jaroslav Mátl ze společnosti Benteler Automotive.


Česko svítí modře

ONLINE

VŠPJ i v letošním roce vyjádří podporu osobám s poruchami autistického spektra. Učiní tak během Světového dne zvýšení povědomí o autismu, který se každoročně slaví 2. dubna. Během celého dne bude modře svítit web vysoké školy a VŠPJ se tak připojí k IX. ročníku celostátní kampaně s názvem Česko svítí modře, kterou organizuje platforma Naděje pro Autismus. Sociální sítě školy bude do konce dubna zdobit koláž z "modrofotek" - fotografií modrých objektů, kterými symbolicky vyjádří svou podporu kampani studenti VŠPJ.


Veřejné diskuzní setkání s ministrem vnitra Vítem Rakušanem

Výukové centrum VŠPJ - aula

Veřejné diskuzní setkání s Vítem Rakušanem –⁠ ministrem vnitra, prvním místopředsedou vlády a předsedou hnutí STAN se bude konat v pátek 1. dubna od 15.30 hod. v aule Výukového centra VŠPJ. 


Zkoušky nanečisto (KET, PET, FCE, CAE, CPE)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council pořádá v pátek 1. dubna zkoušky nanečisto pro úrovně KET, PET, FCE, CAE a CPE.

Bližší informace ZDE


Kompetenční model a hodnocení pracovníků

U16

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Kompetenční model a hodnocení pracovníků" proběhne v úterý 29. března od 14:20 do 16:00 hod. v učebně U16. Přednáší Ing. Bc. Ivana Hanáková Kosourová z Krajského úřadu Kraje Vysočina.


Kulatý stůl (Vzdělávání porodních asistentek)

ZDR2

Česká komora porodních asistentek ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava pořádá ve středu 23. 3. 2022 setkání vzdělavatelů porodních asistentek.

Detail akce

Vytváření pracovních míst a kompetence uchazečů výběrového řízení

U16

V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Vytváření pracovních míst a kompetence uchazečů výběrového řízení" proběhne v úterý 22. března od 14:20 do 16:00 hod. v učebně U16. Přednáší Mgr. Věra Častová z Magistrátu města Jihlavy.


International Business Week Jihlava 2022

VŠPJ a Telč
21. 03. 2022 - 25. 03. 2022

International Business Week Jihlava 2022 se zaměřením na Corporate Social Responsibility ve spolupráci s městem Telč pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve dnech 21.- 25. 3. 2022.

Detail akce

Týden mozku AV ČR - Einsteinova hádanka

ONLINE

Týden mozku je festival nejnovějších objevů a trendů ve výzkumu mozku a neurovědách, který je součástí Brain Awareness Week (BAW) – celosvětové kampaně na zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. Tradici Týdne mozku v České republice inicioval a založil český neurovědec profesor Josef Syka v roce 1998.

V rámci 23. ročníku festivalu proběhne online workshop Einsteinova hádanka a další logické úlohy pro procvičení mozku určený studentům SŠ a žákům 7.-9. třídy ZŠ. 

Detail akce

Jsme v tom spolu

ZSP 2

Akademická psychologická poradna VŠPJ nabízí studentům a zaměstnancům školy terapeutickou skupinu "Jsme v tom spolu". Jejím záměrem je umožnit vzájemné sdílení a podporu těm, kteří se chtějí podělit o své pocity spojené s aktuální děním na Ukrajině. Terapeutickou skupinou provází a na setkání se těší psycholožka Hana Vláčilová. 

Jedná se o otevřenou skupinu, tzn. že se účastníci nijak nezavazují k pravidelné účasti. Mohou přijít a formou diskuze nad daným tématem se účastnit aktivně či pasivně. 

Terapeutická skupina probíhá každý čtvrtek v čase od 9.00 do 11.00 hod. 

Detail akce

13. jihlavská mezinárodní onkogynekologická konference Karcinom prsu

Výukové centrum VŠPJ - aula

Konferenci pořádá Jihlavská medicínská akademie, Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Jihlava a Vysoká škola polytechnická Jihlava.

Detail akce

Zahraniční zastoupení agentury CzechTourism a jejich činnost

Posluchárna P2

Ve středu 16. března 2022 proběhne v rámci předmětu Management destinace studentů Cestovního ruchu online přednáška ředitelky zahraničního zastoupení agentury CzechTourism v Německu paní Markéty Chaloupkové. Dozvíme se mnohé o činnostech zahraničních zastoupení naší národní centrály cestovního ruchu a nejvíc o aktivitách kanceláře v sousedním Německu, hlavního zdrojového trhu zahraničních návštěvníků České republiky. Všichni zájemci o problematiku jsou srdečně zváni, a to od 8:00 do posluchárny P2.


Týden mozku AV ČR - Ztracené vzpomínky

zasedací místnost

Týden mozku je festival nejnovějších objevů a trendů ve výzkumu mozku a neurovědách, který je součástí Brain Awareness Week (BAW) – celosvětové kampaně na zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. Tradici Týdne mozku v České republice inicioval a založil český neurovědec profesor Josef Syka v roce 1998.

V rámci 23. ročníku festivalu proběhne na VŠPJ projekce dokumentárního filmu Ztracené vzpomínky následovaná besedou s Mgr. Marcelou Rýpalovou, vedoucí Alzheimer poradny Vysočina. 

Detail akce

Cambridgeské zkoušky (KET, CAE)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ koná Cambridgeské zkoušky úrovně KET a CAE. Bližší informace ZDE


Cambridgeské zkoušky (FCE)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ koná Cambridgeskou zkoušku úrovně FCE. Bližší informace ZDE


Promoce absolventů

Výukové centrum VŠPJ

Ve Výukovém centru Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) se budou 10. 3. 2022 od 11.00 hod. konat promoce absolventů. Promoce je slavnostní akt probíhající na konci studia, během něhož absolventi za účasti akademických hodnostářů, rodičů a veřejnosti skládají promoční slib a přebírají vysokoškolský diplom, prokazující jejich nárok na používání akademického titulu. Fotky z loňských promocí můžete zhlédnout v galerii.


Jsme v tom spolu

ZSP 2

Akademická psychologická poradna VŠPJ nabízí studentům a zaměstnancům školy terapeutickou skupinu "Jsme v tom spolu". Jejím záměrem je umožnit vzájemné sdílení a podporu těm, kteří se chtějí podělit o své pocity spojené s aktuální děním na Ukrajině. Terapeutickou skupinou provází a na setkání se těší psycholožka Hana Vláčilová. 

Detail akce

4. ročník soutěže SŠ a VOŠ v simulační hře Unisim "Vybuduj úspěšnou firmu 2022"

zasedací místnost

Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s Centrem Informační Společnosti je hostitelem 4. ročníku soutěže SŠ a VOŠ v simulační hře Unisim "Vybuduj úspěšnou firmu 2022". Finálové klání proběhne 10. 3. 2022 na VŠPJ.

Detail akce

Mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu

VŠPJ - aula
02. 03. 2022 - 03. 03. 2022

Rádi bychom vás srdečně pozvali na konferenci Katedry cestovního ruchu VŠPJ, která se bude konat ve dnech 2. a 3. 3. 2022. Jedná se o 16. ročník mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu na téma „Krizová řešení pro cestovní ruch“.

Detail akce

POLYFiK 2 - Život začíná po stovce

zasedací místnost

Filmový klub POLYFiK pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost se tentokrát přesvědčí, že Život začíná po stovce (Švédsko 2015).
Švédka Dagny má svůj vlastní blog, kam denně přispívá. Píše o všedních věcech, dopisuje si se svými přáteli a sem tam projede seznamky. Večer nezřídka vyráží na párty, kde nepohrdne sklenkou šampaňského. Je hostem televizních pořadů, lidé ji poznávají na ulici. Fakt, že se blogerka Dagny narodila v roce 1912, se zdá nepodstatný. Jak sama říká, být aktivní a mít vůli učit se stále novým věcem není otázkou věku. A přestože k ní osud nebyl vždy vstřícný, neutápí se v minulosti, ale těší se na vše, co přijde. Skrze svůj příběh vzkazuje, že je třeba odhodit stud a strach – na to je život příliš krátký.
Kdy: 15.00 hod
Kde: zasedací místnost vedle historické auly 
Vstup zdarma 
REZERVACE ZDE


Mezinárodní den průvodců

Jihlava

K oslavám Mezinárodního dne průvodců připravuje Katedra cestovního ruchu VŠPJ ve spolupráci s Asociací průvodců České republiky a Bránou Jihlavy, p.o., na 26. 2. 2022 bezplatné komentované prohlídky města Jihlavy, které budou provázené studenty VŠPJ, SŠECR Jihlava a akademickými pracovníky naší katedry.

Prohlídka pro děti (1 hodina) - v 10:00 sraz před novou aulou VŠPJ

Prohlídka tradiční (2 hodiny) - ve 13:00 sraz před novou aulou VŠPJ

Prohlídka speciální (1 až 1,5 hodiny) - v 10:00 sraz u kostela Nanebevzetí Panny Marie (ul. Matky Boží), prohlídka bude probíhat v kostele Nanebevzetí Panny Marie a v minoritském klášteře.

Detail akce

16. jihlavská mezinárodní konference "Poruchy pánevní statiky a urogynekologie"

výukové centrum

Pořádá Jihlavská medicínská akademie, Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Jihlava a Vysoká škola polytechnická Jihlava.
Bližší info včetně programu konference ZDE

Detail akce

Prázdninová škola matematických předmětů

ONLINE
17. 02. 2022 - 20. 02. 2022

Katedra matematiky VŠPJ připravuje v době mezisemestrálního volna prázdninovou školu matematických předmětů. Výuka bude probíhat v online podobě.                                                                            


Prázdninová škola matematických předmětů

VŠPJ
14. 02. 2022 - 18. 02. 2022

Katedra matematiky VŠPJ připravuje v době mezisemestrálního volna prázdninovou školu matematických předmětů. Výuka bude probíhat v online podobě.                                                                                        


ONLINE Den otevřených dveří

ONLINE

Chcete se podívat naší škole pořádně na zoubek z pohodlí vašeho domova?  Tak to máte skvělou příležitost v sobotu 12. února na ONLINE Dni otevřených dveří! Čeká vás interaktivní virtuální prohlídka, představení nabídky studia, chat se studenty, rady a tipy k přijímačkám nebo třeba ukázkové testy. Těšíme se na vás! Pro více info a harmonogram prezentací studijních programů sledujte FB událost akce


Den otevřených dveří

VŠPJ

VŠPJ pořádá den otevřených dveří pro zájemce o studium. Přijďte se podívat a probrat s námi své představy a možnosti studia na naší vysoké škole. Těšíme se na vás ve středu 9. 2. od 10 do 16 hodin v budově naší vysoké školy na Tolstého ulici v Jihlavě. 

Seznámíte se se všemi podrobnostmi o studiu na stáncích jednotlivých odborných kateder, čeká vás i pestrý doprovodný program, skupinové prohlídky školy podle studijního zaměření (technické, zdravotnické a ekonomické) a společné prezentace kateder v aule výukového centra.

FB událost akce

Akce proběhne za dodržení aktuálně platných protiepidemických opatření.

Detail akce

POLYFiK 1 - Ponor

zasedací místnost

Filmový klub POLYFiK pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost se v prvním promítání ponoří do hlubin aktuálního tématu otužování a zimního plavání dokumentárním snímkem Ponor (Austrálie 2020). 

Po filmu bude následovat beseda s Mgr. Petrem Ryškou, předsedou Českého svazu plaveckých sportů a nadšeným otužilcem.

Kdy: 15.00 hod
Kde: zasedací místnost vedle historické auly

Vstup zdarma

Rezervace

FB událost

 

Detail akce

Suchej únor na VŠPJ

VŠPJ
01. 02. 2022 - 28. 02. 2022

V úterý 1. února 2022 odstartuje jubilejní desátý ročník tradiční kampaně Suchej únor, která se věnuje problematice nadměrného pití. V letošním roce se do kampaně, jejíž součástí je výzva k měsíci bez alkoholu, již podruhé oficiálně zapojí i Vysoká škola polytechnická Jihlava. Také letos se tak můžete těšit na tematickou výstavu ve vstupních prostorách školy i zajímavá fakta týkající se alkoholu i střízlivosti, o kterých vás budeme pravidelně informovat prostřednictvím článků na webu VŠPJ i sociálních sítích.


Lednová výzva Do práce na kole (nebo pěšky či poklusem)

VŠPJ
24. 01. 2022 - 30. 01. 2022

Leden bývá měsíc, který bychom možná nejraději strávili doma pod dekou. Může ale být i měsícem, kdy pomalinku začneme s pravidelným pohybem. Zkuste využít čas cesty do práce a k účelu dopravnímu přidat i zlepšení fyzické a psychické kondice a zážitky z objevování. Je to čas, který vám nikdo nevezme. Zapojte se do Lednové výzvy Do práce na kole (nebo pěšky či poklusem) spolku AutoMat.

Zkuste v týdnu od 24. do 30. ledna využívat bicykl, koloběžku nebo chůzi (můžete to klidně střídat nebo se kousek popovézt vlakem, MHD...) a dokázat, že sezóna aktivní dopravy může být po celý rok.

Více informací o výzvě ZDE


Volba rektora VŠPJ

historická aula VŠPJ

Během řádného zasedání Akademického senátu VŠPJ, které se uskuteční ve středu 12. ledna 2022 od 13.30 hod. v historické aule VŠPJ, proběhne tajná volba rektora Vysoké školy polytechnické Jihlava. Na post nejvyššího představitele školy kandiduje prorektor pro tvůrčí a projektovou činnost doc. Ing. Zdeněk Horák, Ph.D.


8. ročník účetní soutěže pro SŠ "Účtování versus účetnictví"

online

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá dne 12. ledna 2022 osmý ročník soutěže pro studenty čtvrtých ročníků středních odborných škol s názvem Účtování versus účetnictví. Soutěž je pořádána pod záštitou rektora VŠPJ prof. MUDr. Václava Báči, Ph.D. Více informací o soutěži je uvedeno zde.

Detail akce

Představení kandidáta na rektora

Výukové centrum VŠPJ - aula

Kandidát na rektora doc. Ing. Zdeněk Horák, Ph.D., představí svůj volební program a vizi o dalším fungování školy studentům a zaměstnancům VŠPJ ve středu 5. 1. 2022 od 13.30 hod. v aule Výukového centra VŠPJ. Široká veřejnost bude mít možnost se s kandidátem seznámit prostřednictvím speciální epizody podcastu Polytechnicast. Ta bude zveřejněna na webu školy a hlavních podcastových platformách také ve středu 5. 1. 2022. 


Dobrovolnictví na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava

https://cesnet.zoom.us/j/91239507348

V rámci Týdne dobrovolnictví Vás zveme na online přednášku koordinátorky dobrovolníků MFDF Ji.hlava Ester Valtrové na téma Dobrovolnictví na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.

Na přednášce, která proběhne od 9.00 do 9.45 hod., zazní informace o roli dobrovolníků při pořádání této významné kulturní události a o managementu dobrovolníků z pohledu organizátorů festivalu.

 • Přednášku můžete sledovat ZDE.

Detail akce

Vánoce na VŠPJ

VŠPJ

Letos podpoří Vysoká škola polytechnická Jihlava v rámci 17. ročníku charitativní akce Vánoce na VŠPJ terénní programy SOVY. Terénní programy SOVY fungují pod Oblastní charitou Jihlava a jsou určeny osobám a rodinám z Jihlavska a dalších míst Kraje Vysočina, které žijí ve vysoké míře sociálního vyloučení. 

Detail akce

Erasmus Event

Knihovna VŠPJ

Studenti předmětů Marketing Communication and Introduction to Modern PR představí zájemcům z řad studentů VŠPJ program Erasmus+, a to ve vánočním stylu. V knihovně čeká účastníky od 14.00 do 15.00 hod zdobení vánočního stromečku, prezentace o programu Erasmus+, ochutnávka některých zahraničních pamlsků. Bude i dostatek času na dotazy a možnost si blíže promluvit se zahraničními studenty ze Španělska a Portugalska.

Detail akce

Cambridgeské zkoušky (FCE)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ pořádá Cambridgeskou zkoušku úrovně FCE. Bližší informace ZDE


Týden dobrovolnictví na VŠPJ

https://cesnet.zoom.us/j/98976575494

Mezinárodní den dobrovolníků se slaví 5. 12. Katedra sociální práce si každoročně tento den připomíná v rámci Týdne dobrovolnictví na VŠPJ. V letošním roce pro Vás připravila na úterý 7. 12. od 11.45 do 12.30 online přednášku Žofie Vojáčkové, koordinátorky dobrovolníků z Nemocnice Jihlava. 

Na přednášce zazní informace o tom, kolik dobrovolníků v Nemocnici Jihlava pracuje, jaké činnosti vykonávají, co jejich práce pro nemocnici znamená a jak ji vnímají samotní pacienti.

Detail akce

Finance v Coca-Cola HBC a jejich plánování

Výukové centrum VŠPJ

V rámci přednášky předmětu Management vystoupí Petra Lara, Customer Profitability finance manager ve společnosti Coca-Cola HBC. Přednášející se zaměří mimo jiné na strukturu finančního oddělení ve společnosti Coca-Cola, ukázku každodenní práce komerčních financí či představí, jak vypadá jeden týden manažera financí.

Detail akce

Cambridgeské zkoušky (CAE)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ pořádá Cambridgeskou zkoušku úrovně CAE. Bližší informace ZDE


Cambridgeské zkoušky (PET)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ pořádá Cambridgeskou zkoušku úrovně PET. Bližší informace ZDE


Výstava Móda 2.1

VŠPJ
02. 12. 2021 - 31. 12. 2021

Rychlý, rychle se měnící, digitální. Těmito slovy popisují svoje odvětví výkonní manažeři největších módních firem. Oblečení vnímáme jako základní potřebu, ale i jako luxusní zboží. Kde je ale hranice? Na tuto aktuální otázku reaguje výstava Móda 2.1 pořádaná Vysokou školou polytechnickou Jihlava ve spolupráci s organizací NaZemi.

Detail akce

"NA SLOVÍČKO" - Podnikání v cestovním ruchu

Katedra cestovního ruchu VŠPJ pořádá 2. odborné online diskusní setkání k aktuálním problémům cestovního ruchu „NA SLOVÍČKO“ na téma Podnikání v cestovním ruchu v pandemii.

Detail akce

Konference porodních asistentek

Výukové centrum VŠPJ

V aule Výukového centra VŠPJ se ve čtvrtek 25. listopadu 2021 koná 12. jihlavská konference porodních asistentek pořádaná Jihlavskou medicínskou akademií ve spolupráci s Gynekologicko-porodnickým oddělením Nemocnice Jihlava a Katedrou zdravotnických studií VŠPJ. Záštitu nad konferencí přijali rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava prof. MUDr. Václav Báča, Ph.D., ředitel Nemocnice Jihlava MUDr. Lukáš Velev, MHA, a hejtman Kraje Vysočina Mgr. Vítězslav Schrek, MBA.

 

Detail akce

STARTupUJ na Vysočině

historická aula VŠPJ

Slavnostní vyhlášení soutěže STARTupUJ na Vysočině proběhne v historické aule VŠPJ 23. 11. 2021 v 11.00 hod za účasti 1. náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Hany Hajnové, partnerů akce a sponzorských firem. 


Oborové stekání ZSP 2021

Fakulta zdravotnických studií, Univerzita Pardubice

Oborové setkání zdravotně-sociálních pracovníků
23. 11. 2021, 9:00 - 13:00 hodin
Letošní ročník organizuje Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice ve spolupráci s kolegy z Katedry sociální práce z Vysoké školy polytechnické v Jihlavě. 

Partnerem této akce je časopis Sociální práce  /  Sociálna práca.

Akce je určena pardubickým i jihlavským studentům z oboru, absolventům a kolegům ze spolupracujících organizací. 

Setkání budeme realizovat v hybridní formě, prezenčně v prostorách Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice, učebna ZE2 a online prostřednictvím aplikace MS TEAMS. 

Pro online setkání není nutné předchozí přihlášení. Program setkání i odkaz na přihlášení je k dispozici na https://fzs.upce.cz/fzs/oborove-setkani-zdravotne-socialnich-pracovniku-2021.


Mezinárodní vědecká konference Konkurence/Competition - 13. ročník

VŠPJ
11. 11. 2021 - 12. 11. 2021

Cílem třináctého ročníku mezinárodní vědecké konference Konkurence organizované Vysokou školou polytechnickou Jihlava je vytvoření komunikačního prostoru pro odborníky z praxe a akademického prostředí. Diskuze bude zaměřena např. na témata konkurenční výhody, konkurenčního postavení regionů, konkurenceschopnosti a lidských zdrojů a dalších teoretických a praktických aspektů konkurence.  

Z jednání konference bude vydán sborník v elektronické podobě s ISBN, který bude zaslán k evaluaci do databáze Web of Science.

Detail akce

Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ

Výukové centrum VŠPJ

V úterý 9. listopadu 2021 od 11.30 do 12.30 hod. se v posluchárně Výukového centra VŠPJ koná SETKÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ S VEDENÍM VŠPJ.

Detail akce

Spolupráce VŠPJ se středními školami (podpora nadaných studentů)

Aula VŠPJ

V pondělí 8. listopadu od 13:00 do 16:00 hod. se v historické aule VŠPJ koná setkání žáků a pedagogů středních škol z Kraje Vysočina, zástupců Vysoké školy polytechnické Jihlava a Kraje Vysočina. Během setkání proběhne vyhodnocení projektu Nadaní studenti, který byl realizován pod záštitou Kraje Vysočina, a diskuzi zúčastněných stran o podporování zájmu nadaných studentů středních škol o vzdělání, vědu a výzkum v širokém spektru zdravotních, ekonomických a technických oborů.

 


Univerzitní basketbalová liga: zápas VŠPJ - MENDELU

Sportovní hala SMJ, Evžena Rošického 2684/6, 586 01 Jihlava

Ve čtvrtek 4. 11. ve 13:30 hodin v rámci Univerzitní basketbalové ligy poměří studenti VŠPJ své síly s týmem Mendelovy univerzity v Brně.

Detail akce

Veletrh pracovních příležitostí JOBStart

Výukové centrum VŠPJ
02. 11. 2021 - 04. 11. 2021

V letošním roce se můžete těšit na 10. ročník veletrhu pracovních příležitostí JOBStart, který je pořádán pro studenty, absolventy a zaměstnavatele zejména z Kraje Vysočina.

 

Detail akce

Týden AV ČR

ONLINE
01. 11. 2021 - 07. 11. 2021

Jednadvacátý ročník největšího vědeckého festivalu proběhne letos v novém kabátě a s novým názvem - Týden Akademie věd ČR. To nejzásadnější a nejaktuálnější ze světa vědy se dozvíte formou přednášek, výstav a workshopů.

VŠPJ se poprvé účastní festivalu v roli vědeckého partnera - návštěvníkům nabídne dvě online přednášky Katedry sociální práce VŠPJ, které bude možné zhlédnout po celou dobu trvání festivalu.


25. mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

Výukové centrum VŠPJ
26. 10. 2021 - 31. 10. 2021

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava je největší festival věnovaný autorskému dokumentárnímu filmu ve střední a východní Evropě. Festival probíhá tradičně koncem října v Jihlavě v České republice, v roce 2021 proběhne ve dnech 26. - 31. října jeho 25. ročník. 

V prostorách výukového centra proběhne program pro filmové profesionály Ji.hlava Industry Program.


Zkoušky nanečisto (KET, PET, FCE, CAE, CPE)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ organizuje dvakrát ročně Zkoušky nanečisto, a to na jaře a na podzim. Chceme tak pomoci zájemcům s rozhodováním, na který termín zkoušky Cambridge English se přihlásit. Bližší informace ZDE


Cambridgeské zkoušky (CAE)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ koná Cambridgeskou zkoušku úrovně CAE. Bližší informace ZDE


Zkoušky nanečisto (KET, PET, FCE, CAE, CPE)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ organizuje dvakrát ročně Zkoušky nanečisto, a to na jaře a na podzim. Chceme tak pomoci zájemcům s rozhodováním, na který termín zkoušky Cambridge English se přihlásit. Bližší informace ZDE


Imatrikulace

Výukové centrum VŠPJ

Ve čtvrtek 14. 10. 2021 proběhne imatrikulace studentek a studentů prvních ročníků Vysoké školy polytechnické Jihlava.

Při této příležitosti je studentům 1. semestru zrušena od 13.30 hod. výuka. 

Imatrikulace proběhne v aule Výukového centra VŠPJ. První imatrikulační ceremoniál začne v 15.00, druhý pak v 16.30 hod. Pozvání na tuto slavnostní událost přijal krajský radní pro oblast školství, mládeže, sportu a ICT RNDr. Jan Břížďala a krajský radní pro oblast majetku Mgr. Karel Janoušek


Akademický a absolventský den ZRUŠENO

Pivovarská restaurace Jihlava

Zrušeno z důvodu zhoršující se epidemické situace. Náhradní termín akce bude stanoven. 

Akademický a absolventský den je neformální zahájení akademického roku, na které tradičně srdečně zveme nejen studenty, ale i absolventy, zaměstnance a veřejnost. Těšte se na dobré jídlo, pití, potkejte se starými i novými známými, prostě si užijte pohodové odpoledne s VŠPJ v rytmu hudby (DJ Patrick, Curk, Funkin' Your Soul). Čeká vás bohatý program včetně workshopu o duševním zdraví od Loono, představení studentského projektu XR-Buggy a křtu buggyny, kterou postavil XR-Buggy Student Team. 

Vstupné na akci je pro všechny návštěvníky zdarma.HUMANITAS 2021

Aula VŠPJ

Katedra sociální práce VŠPJ Vás zve na konferenci HUMANITAS 2021.

Cílem konference je vytvořit prostor pro setkání zástupců vysokých škol zaměřených na sociální práci a zdravotnictví  a odborníků z praxe v pomáhajících profesích. Konference je možné se zúčastnit jak aktivně v roli přednášejícího, tak pasivně bez prezentace příspěvku. Všichni účastníci obdrží potvrzení o absolvování vzdělávací akce v rozsahu 8 hodin.

 

 

 

Detail akce

Putovní výstava "Připravenost památek na německy mluvící klientelu"

Prostor před historickou aulou
11. 10. 2021 - 12. 11. 2021

Putovní výstava posterů je jedním z výstupů mezinárodního projektu FMP Interreg katedry cestovního ruchu "Připravenost památek na německy mluvící klientelu".

Více zde: https://kcr.vspj.cz/uvod/projekty/operacni-programy-eu/aktualni.


Cambridgeské zkoušky (FCE)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ koná Cambridgeskou zkoušku úrovně FCE. Bližší informace ZDE


Workshop projektu katedry cestovního ruchu "Připravenost památek na německy mluvící klientelu"

Zasedací místnost vedle auly

Závěrečný workshop, kterým bude zakončen projekt FMP Interreg katedry cestovního ruchu "Připravenost památek na německy mluvící klientelu".

Více zde: https://kcr.vspj.cz/uvod/projekty/operacni-programy-eu/aktualni.


Výstava na stromech - Život v bavlně

park VŠPJ
02. 10. 2021 - 09. 10. 2021

Výstava na stromech je celorepublikový výstavový happening, který se koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. Letos na téma pěstování bavlny

Bavlna patří mezi nejdůležitější textilní suroviny. Pěstuje se v subtropickém pásmu v 80 zemích světa, nejvýznamnějšími producenty jsou Indie, Čína a Spojené státy americké. Způsob pěstování bavlny i celý svět oblékání a módy potřebuje změnu. Stojí totiž na drancování přírody a zneužívání pěstitelů bavlny i zaměstnanců textilních továren.

Prostřednictvím fotografií od lidí napojených na Fairtrade můžete nahlédnout do života pěstitelů bavlny a společně s námi se zamyslet nad možnostmi udržitelnější produkce. Bez plýtvání vodou, bez genetické modifikace bavlníků, s minimem pesticidů, bez dětské práce, s lepšími výkupními cenami a šetrnějším přístupem k životnímu prostředí. 


Ukliďme park VŠPJ

park VŠPJ

V sobotu 2. října bude v parku VŠPJ (za Odborem dopravy Magistrátu města Jihlavy) nainstalována Výstava na stromech na podporu důstojné práce. Letošním tématem výstavy s názvem Život v bavlně je pěstování bavlny v Indii. Park před instalací výstavy uklidíme, aby se v něm návštěvníci cítili jako v bavlnce. Výstavu bude možné zhlédnout v týdnu od 2. do 9. října 2021.


Noc vědců

VŠPJ
24. 09. 2021 - 25. 09. 2021

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne když je Noc vědců. Noc, kdy vám věda a vědci ukážou svou pravou tvář. VŠPJ se v letošním roce poprvé zapojí do této celostátní akce, která se v České republice koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. V současnosti probíhá akce pod národní koordinací Ostravské univerzity a VŠB – Technické univerzity v Ostravě. V roce 2020 se právě zmíněným univerzitám podařilo získat prestižní evropský projekt Marie Curie-Skłodowská, díky kterému se česká Noc vědců dostává i na evropskou mapu.


Pro děti i dospělé - vstup zdarma


Specifika práce se seniory se sluchovými vadami

VŠPJ

Vzdělávací seminář organizuje Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s Domovem Jeřabina Pelhřimov a Krajem Vysočina. Seminář je jedním z výstupů projektu „Nové přístupy, metody a technologie v oblasti diagnostiky a korekce sluchových vad u seniorů v pobytových zařízeních sociálních služeb“, který by podpořen Technologickou agenturou České republiky. Vítáni jsou všichni zájemci o problematiku sluchových vad u seniorů z řad poskytovatelů sociálních služeb i neformálních pečujících, kteří získají informace o způsobu řešení sluchových vad u seniorů.

Detail akce

Konference Blýskání na lepší časy při řešení sluchových vad u seniorů

VŠPJ

Konference je zaměřena na sluchové vady seniorů v pobytových zařízeních sociálních služeb. V jejím rámci budou představeny výstupy projektu „Nové přístupy, metody a technologie v oblasti diagnostiky a korekce sluchových vad
u seniorů v pobytových zařízeních sociálních služeb“, zejména mobilní aplikace k orientačnímu posouzení existence vady sluchu a Metodika individuálního plánování péče o seniory se sluchovou vadou.

Detail akce

Společná tvorba rozvrhu pro prváky

Výukové centrum VŠPJ

Akce pro studenty prvních ročníků, během které si společně s rozvrhářem a zástupci kateder vytvoří rozvrh. Poté se prváci mohou zúčastnit dalšího dobrovolného programu, a seznámit se tak se svými spolužáky ještě před začátkem výuky:

 • komentované prohlídky školy a kateder
 • sportovní aktivity (vyjížďky na kánoích, pétanque, volejbal aj.)

Na akci je třeba se registrovat do 10. 9. 2021. Registrační formulář, program a časový harmonogram akce: ZDE

 


Digitalizace MSP 2021: Data jako základ digitalizace

VŠPJ

Seminář organizovaný agenturou CzechInvest a Národním centrem Průmyslu 4.0 ve spolupráci s VŠPJ a Krajskou hospodářskou komorou Kraje Vysočina se věnuje tématu dat jako základu digitalizace výroby. Návštěvníky čeká představení firem a praktických příkladů k jednotlivým tématům, workshopy, možnost konzultace finančních nástrojů přímo na místě či návštěvy Cyber Physical Factory.

Detail akce

Online den pro prváky

ONLINE

Stream pro studenty prvních ročníků, kde zazní spousta rad a tipů, které prvákům pomohou v začátcích vysokoškolského studia.

Během živého vysílání budou moct studenti od 10:30 do 11:30 hod.  klást dotazy zástupcům školy prostřednictvím chatu.

Zazní informace o:

• studiu (studijní oddělení)

• službách Poradenského a kariérního centra VŠPJ

• tvorbě rozvrhu

• další plánované akci pro prváky

 


Vyrovnávací kurz Úvod do Symfony

ONLINE
31. 08. 2021 - 01. 09. 2021

Online kurz  je určen především studentům 1. ročníku studijního programu Aplikovaná informatika (hlásit se mohou i studenti 2. a 3. ročníku)

Detail akce

Polytechnicast #12: DAVID PRŮŠA

Pozvání do dvanácté epizody podcastu Polytechnicast přijal tentokrát David Průša, který na Vysoké škole polytechnické Jihlava působí na Mezinárodním oddělení, a je tak tou nejpovolanější osobou, která může posluchačům přiblížit vše, co se týká atraktivního tématu studijních zahraničních pobytů.

Detail akce

Polytechnicast #10: ELIŠKA RAMBOUSKOVÁ

Hostem v pořadí již desáté epizody podcastu Polytechnicast je Eliška Rambousková, studentka druhého ročníku prezenční formy studia bakalářského studijního programu Cestovní ruch na Katedře cestovního ruchu VŠPJ.

Detail akce

9. jihlavská mezinárodní konference fetomaternální a perinatální medicíny: „Psychologie a psychiatrie v porodnictví“

Posluchárna VŠPJ

Akci pořádají:
Jihlavská medicínská akademie
Gynekologicko–porodnické oddělení, Nemocnice Jihlava
Slovenská sexuologická společnost
Vysoká škola polytechnická Jihlava

Detail akce

Zasedání Akademického senátu VŠPJ

Výukové centrum VŠPJ

Ve středu 16. června 2021 od 14.00 hodin se ve Výukovém centru VŠPJ uskuteční řádné zasedání Akademického senátu Vysoké školy polytechnické Jihlava.


Získejte titul Ing. poprvé na Vysočině - Live stream s doc. Zdeňkem Horákem

on-line na Facebooku a YouTube

Čerství bakaláři i ti, kteří již působí v technických oborech delší dobu, mají nyní vůbec poprvé příležitost získat titul Ing. přímo na Vysočině. Vysoká škola polytechnická Jihlava totiž otevírá od letošního podzimu nový navazující magisterský studijní program Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi. Zajímá vás, jaké uplatnění naleznou absolventi programu? Chcete vědět, jakým způsobem bude do výuky zapojena unikátní výuková továrna simulující výrobní procesy Průmyslu 4.0? A které firmy působící v průmyslu a strojírenství se již nyní perou o to, aby u nich budoucí studenti nového programu mohli absolvovat praxi? To vše a mnohem více se dozvíte během live streamu s vedoucím Katedry technických studií VŠPJ a garantem nového programu doc. Ing. Zdeňkem Horákem, Ph.D.

Detail akceSystém vzdělávání zaměstnanců a motivace zaměstnanců

online

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádá v rámci předmětu "Kariérní poradenství" přednášku na téma "Systém vzdělávání zaměstnanců a motivace zaměstnanců".  

Přednáška proběhne online přes Zoom v úterý 25. 5. 2021 od 10:30 do 12:00 Přednáší Ing. Martin Alexa, vedoucí oddělení náboru a rozvoje zaměstnanců, Bosch Diesel s.r.o.

 


Covid dotace v podnikání

https://cesnet.zoom.us/j/98558880780

Všichni zájemci o on-line přednášku Ing. et Ing. Taťány Šebestové, která proběhne na platformě Zoom od 8.50 do 10.20 hod., jsou srdečně zváni. 


15. jihlavská konference: „Poruchy pánevní statiky a urogynekologie“ - online

online

15. jihlavská konference: „Poruchy pánevní statiky a urogynekologie“ - online

Pořádá: Jihlavská medicínská akademie
Gynekologicko–porodnické oddělení, Nemocnice Jihlava
Vysoká škola polytechnická Jihlava

Detail akce

Online kulatý seminář Česko s dobrovolnictvím počítá aneb Dobrometr v praxi

https://cesnet.zoom.us/j/97562755062

VŠPJ, KES a KSP a Hestia – Centrum pro dobrovolnictví, z. ú., Vás zvou na online kulatý seminář, kde zazní příspěvky řešitelů projektu Česko s dobrovolnictvím počítá a spolupracujících organizací vztahující se k aplikaci Dobrometr, jejímu využití v praxi a ekonomické hodnotě dobrovolnictví.
Čas:
10:00 – 12:00
Místo: https://cesnet.zoom.us/j/97562755062
Přihlášení probíhá formou připojení se k výše uvedenému odkazu bez nutnosti předchozí registrace.


Online kurz U3V Základy psychohygieny aneb Jak si udržet duševní zdraví

ZOOM

5. lekce – Jak na pasivní agresi aneb jak mít v pořádku své vztahy
více informací

Detail akce

Online kurz U3V Základy psychohygieny aneb Jak si udržet duševní zdraví

ZOOM

4. lekce – Jak si chránit svůj osobní prostor a naučit se říkat NE
více informací

Detail akce

Spolupráce státu se soukromým sektorem a role veřejného sektoru při ochraně klimatu

online přes Zoom

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádá v úterý 11.5.2021 v rámci předmětu Ekonomika veřejného sektoru přednášku na téma "Spolupráce státu se soukromým sektorem a role veřejného sektoru při ochraně klimatu".

Přednáší analytička Evropské komise Kateřina Fortún.

Přednáška proběhen přes Zoom, link je uveden v Moodlu u předmětu EVS. 


Pracovně-právní vztahy

online přes Teams

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádá v rámci předmětu "Kariérní poradenství" přednášku na téma "Pracovně-právní vztahy".   Přednáška proběhne online přes Zoom v úterý 11.5.2021 od 10:30 do 12:00 Přednáší Bc. Kateřina Peštová z Úřadu práce v Jihlavě, Informačního a poradenského střediska pro volbu a změnu povolání.  

Link na přednášku je uveden v Moodlu u předmětu Kariérní poradenství.


Zkoušky nanečisto (KET, PET, FCE, CAE, CPE)

učebna P1

Zkouškové centrum British Council pořádá Zkoušky nanečisto pro úrovně KET, PET, FCE, CAE a CPE zkoušek Cambridge English. 

Všechny části zkoušky  je možné si vyzkoušet v prostředí velmi podobném zkouškovému. Výsledky obdrží účastníci během následujícího týdne e-mailem.

Writing je opravován a hodnocen vyškoleným rodilým mluvčím. 

Speaking testují skuteční examinátoři pro zkoušky Cambridge English, kteří Vám také poskytnou zpětnou vazbu a poradí, na co byste se měli ve svém ústním projevu zaměřit.

Cena: 350 Kč

Nezávazné přihlášky na ryskova@vspj.cz603 323 766

Detail akce

Novinky v účetnictví a dopady do praxe

https://cesnet.zoom.us/j/94835497755

Všichni zájemci o online přednášku Ing. Elišky Marešové, která proběhne na platformě Zoom od 8.50 do 10.20 hod., jsou srdečně zváni.


Volby do Akademického senátu VŠPJ

https://is.vspj.cz/volby/volby/prehled

Ve dnech 4. a 5. května 2021 se uskuteční volby do Akademického senátu Vysoké školy polytechnické Jihlava na funkční období od 23. května 2021 do 22. května 2024. S ohledem na současnou epidemickou situaci proběhnou volby on-line prostřednictvím informačního systému.


Online kurz U3V Základy psychohygieny aneb Jak si udržet duševní zdraví

ZOOM

3. lekce – Jak se nenechat manipulovat a jak vůbec manipulaci rozpoznat
více informací

Detail akce

Online kurz U3V Základy psychohygieny aneb Jak si udržet duševní zdraví

ZOOM

2. lekce – Komplexní přístup k člověku (člověk jako bio-psycho-sociálně-spirituální komplex)
více informací

Detail akce

Čistá Vysočina

park VŠPJ

Sběr odpadků v okolí školy při příležitosti Dne Země proběhne v rámci akce Čistá Vysočina.


Online kurz U3V Základy psychohygieny aneb Jak si udržet duševní zdraví

ZOOM

prvním online kurzu Univerzity třetího věku VŠPJ se posluchači seznámí se základy psychohygieny, tedy s tím, jak si udržet své psychické zdraví. Součástí kurzu budou přednášky, názorné prezentace, cvičení (např. autogenní trénink a vizualizace) i diskuze s lektorkou Mgr. Lucií Polákovou. Cílem je, aby se posluchači uměli vymezit vůči svému okolí, aby dokázali rozpoznat stres, nevyhovující životní podmínky, patologické vztahy a aby se uměli s nimi vypořádat.

Jednosemestrální kurz bude mít sedm dvouhodinových setkání prostřednictvím platformy ZOOM. Výuka bude probíhat vždy v úterý od 15.00 hod., první lekce proběhne 20. 4. 2021. Kurzovné činí 360 Kč, pokyny k platbě a další informace obdrží účastníci po vyplnění přihlášky zde.

Detail akce

Senát a dnešek

ONLINE

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádá v rámci předmětu Ekonomika veřejného sektoru přednášku na téma "Senát a dnešek". 

Přednáší RNDr. Miloš Vystrčil, předseda Senátu Parlamentu ČR, bývalý člen Katedry ekonomických studií VŠPJ.

Přednáška proběhne online v úterý 6. dubna od 11:30 do 13:00 hod.

Odkaz na přednášku naleznou studenti po přihlášení do IS.


Co bude za 50 let, potřebujeme to vědět?

ONLINE

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádá v rámci předmětu "Kariérní poradenství" přednášku na téma "Co bude za 50 let, potřebujeme to vědět?".

Přednáška proběhne online přes Zoom v úterý 6. 4. 2021 od 10:30 do 12:00

Přednáší Ing. Zdeněk Šprynar


Česko svítí modře

ONLINE

VŠPJ i v letošním roce vyjádří podporu osobám s poruchami autistického spektra. Učiní tak během Světového dne zvýšení povědomí o autismu, který se každoročně slaví 2. dubna. Během celého dne bude modře svítit web vysoké školy a VŠPJ se tak připojí k VIII. ročníku celostátní kampaně s názvem Česko svítí modře, kterou organizuje platforma Naděje pro Autismus. Sociální sítě školy bude do konce dubna zdobit koláž z "modrofotek" - fotografií modrých objektů, které zaslalo na podporu kampaně více než 60 studentů. 


Proč a jak začít podnikat?

https://cesnet.zoom.us/j/94637610625

Katedra ekonomických studií VŠPJ zve všechny zájemce na přednášku Ing. Daniela Stříteského (Synergy FG) na téma Proč a jak začít podnikat?Vytváření pracovních míst a kompetence uchazečů výběrového řízení

online

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádá v rámci předmětu "Kariérní poradenství" přednášku na téma "Vytváření pracovních míst a kompetence uchazečů výběrového řízení".

Přednáška proběhne online přes Zoom v úterý 23. 3. 2021 od 10:30 do 12:00 hod.

Přednáší Mgr. Věra Častová z Magistrátu města Jihlavy.


Vliv prostředí na neuronové zpracování a vjem zvuku

https://cesnet.zoom.us/j/93782370449?pwd=WklFazdNZ1ZFR2krYkk4NGRHVEZQZz09

On-line přednáška doc. Ing. Zbyňka Bureše, Ph.D., proběhne v rámci národní akce Týden mozku, kterou pořádá Akademie věd ČR.


12. jihlavská onkogynekologická konference

ONLINE

Jihlavská medicínská akademie, Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Jihlava a Katedra zdravotnických studií VŠPJ pořádají 12. jihlavskou onkogynekologickou konferenci.

Detail akce

Rozvoj a řízení profesní kariéry a osobního života. Jsou finance důležité?

https://cesnet.zoom.us/j/94342820907?pwd=NGtGQ20xZk9mUURIcC82V1lxSk1iQT09

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádá v rámci předmětu Kariérní poradenství další ze série přednášek, tentokrát na téma "Rozvoj a řízení profesní kariéry a osobního života. Jsou finance důležité?".

Přednáší Bc. Marie Novotná z firmy Partners - finanční poradenství jinak.

Přednáška proběhne online v úterý 9. března od 10:30.

Detail akce

Na slovíčko: Dopady pandemie na cestovní ruch v regionech

Online

Katedra cestovního ruchu VŠPJ pořádá první diskusní online setkání odborníků z akademické sféry a praxe, které svým zaměřením reaguje na současnou situaci v cestovním ruchu. 

Bližší informace ZDE


On-line přednáška: Co nepodcenit při pohovoru

ZOOM

Katedra ekonomických studií VŠPJ připravuje v rámci volitelného předmětu Kariérní poradenství sérii on-line přednášek.

První z nich se uskuteční 2. března 2021 od 10:30 do 12:00 na téma "Co nepodcenit při pohovoru".

Přednáší Bc. Marie Novotná z TechHunt.

 


Den otevřených dveří

online

VŠPJ se v během virtuálního Dne otevřených dveří představí zájemcům o studium prostřednictvím úvodního živého přenosu z VŠPJ. Uchazeče čeká dále např. interaktivní virtuální prohlídka budovy, chat se studenty, představení studijních programů a pracovišť VŠPJ (poradenské a kariérní centrum, mezinárodní oddělení aj.), ukázkové přijímačkové testy nebo rady a tipy k přijímačkám. To všechno z pohodlí domova. 


Prázdninová škola matematických předmětů

ONLINE
18. 02. 2021 - 21. 02. 2021

Katedra matematiky VŠPJ připravuje v době zimních prázdnin prázdninovou školu matematických předmětů.

Cílem je nabídnout další možnost studentům, kterým se nepodařilo získat ukončení v předmětu

 • MAS (zápočet)
 • Matematika 1 (MAT1C - zápočet, MATcr - zkouška, MAT1F - zkouška, xMAT1 - zkouška)
 • Matematika 2 (zkouška)
 • Statistika
 • Aplikovaná statistika

Přihlašování a bližší informace


Congroo Fair - Poradenské a kariérní centrum

https://fair.congroo.cz/p/catalog/195

V sobotu 6. 2. se na Congroo Fair představí uchazečům o studium Poradenské a kariérní centrum VŠPJ. O své zkušenosti se službami, které centrum studentům poskytuje, se podělí čerstvá absolventka Bc. Michaela Holubová. 
Registrace na veletrh je zdarma, video bude možné zhlédnout i ze záznamu.

14.00-14.20 Poradenské a kariérní centrum očima studenta


Congroo Fair - Sportuj a studuj na VŠPJ

https://fair.congroo.cz/p/catalog/195

V sobotu 6. 2. se na Congroo Fair představí uchazečům o studium Kabinet sportů VŠPJ. S možnostmi sportovního vyžití během studia promluví vedoucí kabinetu sportů Dr. Machovec. O své zkušenosti se podělí i student 1. ročníku programu Finance a řízení David Šimek - taekwondista zařazený do programu na podporu studentů s mimořádnou sportovní výkonností UNIS.

10.00-10.20 Sportuj a studuj na VŠPJ


Congroo Fair - Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi

https://fair.congroo.cz/p/veletrh/195

V pátek 5. 2. se na Congroo Fair představí uchazečům o studium studijní program Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi. Studijní program bude prezentovat jeho garant doc. Ing. Zdeněk Horák, Ph.D.
Registrace na veletrh je zdarma, video bude možné zhlédnout i ze záznamu.

12.00-12.30 Studijní program Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi


Congroo Fair - Aplikované strojírenství

https://fair.congroo.cz/p/veletrh/195

V pátek 5. 2. se na Congroo Fair představí uchazečům o studium studijní program Aplikované strojírenství. Studijní program bude prezentovat vedoucí Katedry technických studií VŠPJ doc. Ing. Zdeněk Horák, Ph.D., spolu se studentkou Karolínou Doležalovou.
Registrace na veletrh je zdarma, video bude možné zhlédnout i ze záznamu.

10.30-11.00 Studijní program Aplikované strojírenství


Congroo Fair - Aplikovaná informatika

https://fair.congroo.cz/p/veletrh/195

Ve čtvrtek 4. 2. se na Congroo Fair představí uchazečům o studium studijní program Aplikovaná informatika. Studijní program bude prezentovat jeho garant doc. Ing. Zbyněk Bureš, Ph.D., spolu se studentkou Taťánou Izajovou.
Registrace na veletrh je zdarma, video bude možné zhlédnout i ze záznamu.

11.00-11.30 Studijní program Aplikovaná informatika


Suchej únor na VŠPJ

02. 02. 2021 - 28. 02. 2021

Za hranicí rizikového pití se u nás pohybuje zhruba každý sedmý dospělák. I z toho důvodu se VŠPJ letos zapojila do kampaně  Suchej únor ! K projektu vyšla i kniha plná důležitých a zábavných informací, která vám prozradí všechno, co jste kdy o alkoholu chtěli vědět. Můžete si ji pořídit na suchejunor.cz/pridej-se, ať vás provází celou měsíční výzvou, nebo ji můžete vyhrát v naší soutěži!


Congroo Fair

https://fair.congroo.cz/p/catalog/195

V pondělí 1. 2. se na Congroo Fair představí uchazečům o studium Katedra zdravotnických studií VŠPJ. O oborech Všeobecná sestra a Porodní asistentka se budou se zájemci o studium bavit studentky 3. ročníku KZS Pavlína Tučková a Jitka Faltýnová.
Registrace na veletrh je zdarma, videa bude možné zhlédnout i ze záznamu.

16.00-16.40 Představení zdravotnických oborů aneb jak to chodí u nás na VŠPJ

Detail akce

Congroo Fair

https://fair.congroo.cz/

Dnes se na Congroo Fair představí uchazečům o studium Katedra cestovního ruchu VŠPJ, mezinárodní oddělení a Katedra sociální práce VŠPJ.
Registrace na veletrh je zdarma, videa bude možné zhlédnout i ze záznamu.

9.30-10.00 Studijní program Cestovní ruch
10.15-11.00 Erasmus+ na VŠPJ
13.00-13.20 Praxe (studijní program Cestovní ruch)
20.00-20:30 Studijní obor Zdravotně sociální pracovník


Účetní soutěž pro střední školy

VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá dne 13. ledna 2021 sedmý ročník soutěže pro studenty čtvrtých ročníků středních odborných škol s názvem Účtování versus účetnictví. Soutěž je pořádána pod záštitou rektora VŠPJ prof. MUDr. Václava Báči, Ph.D. Více informací o soutěži je uvedeno zde.


Vánoce na VŠPJ

budova VŠPJ

V rámci akce Vánoce na VŠPJ podpoří studenti a zaměstnanci VŠPJ Potravinovou banku Vysočina, z. s.


Jak funguje oficiální statistika v ČR, orientace na stránkách ČSÚ

https://cesnet.zoom.us/j/95070140087

Katedra matematiky si dovoluje pozvat všechny zájemce na on-line přednášku zaměstnanců ČSÚ na téma "Jak funguje oficiální statistika v ČR, orientace na stránkách ČSÚ". Přednáška proběhne v ZOOM.


Coca-Cola webinář (Marketing planning)

Microsoft Teams

Lukáš Rokošný, Shopper Marketing Manager z Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, s.r.o., se rád podělí o informace, jak se připravují marketingové kampaně v dané společnosti. Odpoví studentům na různé dotazy i otázky jako například - Co se skrývá pod pokličkou přípravy kampaně pro Mistrovství světa v hokeji? Co stojí na začátku strategického plánu nebo jaký dopad může mít na produkt či celé portfolio? Webinář se uskuteční v úterý 8. 12. od 12.30 do 14.0 hod. v Microsoft Teams.

Detail akce

Trh práce z pohledu statistických dat

on-line

Víte, jak vypadá trh práce pro absolventa školy? Znáte své šance na uplatnění po ukončení VŠ v Kraji Vysočina? Víte, jakou můžete očekávat mzdu? To vše se dozvíte se na semináři Trh práce z pohledu statistických dat, který se uskuteční 8. 12. od 08:00 h do 09:35 hod on-line. Na seminář je nutné se registrovat v informačním systému v nabídce kurzů, link na kurz Vám bude zaslán na školní e-mail.

 


Kompetenční model a hodnocení pracovníků

on-line

Zajímá vás, jaké nástroje řízení lidských zdrojů personalisté využívají? S tímto tématem vás seznámí Bc. Jaroslava Merunková, VZP. Přijďte na seminář Kompetenční model a hodnocení pracovníků, který se uskuteční 1. 12. od 8:00 do 09:35 hodin on-line. Na seminář je nutné se registrovat v informačním systému v nabídce kurzů, link na kurz Vám bude zaslán na školní e-mail.


Adaptační proces a péče o zaměstnance

on-line

Zajímá Vás, jak probíhá zaškolování nových zaměstnanců ve firmě a proč se vyplatí o zaměstnance pečovat? To vše se dozvíte na semináři Adaptační proces a péče o zaměstnance, který se uskuteční 24. 11. od 08:00 h do 09:35 h on-line. Na seminář je nutné se registrovat v informačním systému v nabídce kurzů, link na kurz Vám bude zaslán na školní e-mail.


Mezinárodní vědecká konference Konkurence

budova VŠPJ
19. 11. 2020 - 20. 11. 2020

Cílem dvanáctého ročníku mezinárodní vědecké konference Konkurence je vytvoření komunikačního prostoru pro odborníky z praxe a akademického prostředí. Diskuze bude zaměřena např. na témata konkurenční výhody, konkurenčního postavení regionů, konkurenceschopnosti a lidských zdrojů a dalších teoretických a praktických aspektů konkurence. Z jednání konference bude vydán sborník v elektronické podobě s ISBN, který bude zaslán k evaluaci do databáze Web of Science.

Detail akce

ON-LINE Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě

Kam Vás v životě dostane pozitivní přístup, ochota na sobě neustále pracovat a být otevřený novým příležitostem a šancím?

Přijďte na přednášku Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě, kterou Vás provede Ing. Zdeněk Šprynar, podnikatel a renesanční člověk. Seminář se uskuteční v pondělí 10. 11. od 08:00 do 09:35 hodin on-line. Na seminář je nutné se registrovat v informačním systému v nabídce kurzů, link na kurz Vám bude zaslán na školní e-mail.

 


ZRUŠENO Týden vědy AV ČR: Virtualizace – budoucnost průmyslu

CP Factory
06. 11. 2020 - 07. 11. 2020

Průmysl 4.0., automatizace a robotizace výroby. Chcete vidět, co tyto pojmy znamenají v praxi? Představíme Vám novou moderní laboratoř s ukázkou fyzické linky, jejího digitálního dvojčete, manipulačních robotů, CNC frézy a PLC systému Siemens. Uvidíte, jak lze jednoduše ovládat roboty a pracovní stanice, jak se tvoří a spouští výrobní plány, popř. vývoj jednoduchých programů pro virtuální či reálné roboty. Předvedeme Vám virtualizační nástroje pro simulaci a vývoj průmyslových aplikací.


ZRUŠENO 12. jihlavská konference porodních asistentek

Posluchárna VŠPJ

12. jihlavská konference porodních asistentek


JOBStart 2020

https://jobstart.vspj.cz/

Dovolujeme si Vás touto cestou oslovit a srdečně pozvat na 9. ročník pracovního veletrhu JOBStart na Vysoké škole polytechnické Jihlava, který v letošním roce poprvé proběhne virtuálně. Využijte příležitost seznámit se s atraktivními zaměstnavateli. Setkejte se on-line se zástupci firem a organizací a komunikujte s nimi z pohodlí a bezpečí Vašeho domova. Domluvte si praxi, stáž, bakalářskou práci, brigádu nebo práci. Ptejte se personalistů na praxi a zaměstnání v jejich firmě/instituci, na příležitosti pro absolventy, na nabízené pracovní podmínky, ale i na to, jak se připravit na pohovor a co od něj očekávat. Zkonzultujte i svůj životopis a zjistěte své šance na uplatnění.

KDY: 4. 11. 2020 od 9 do 14 hod

KDE: https://is.vspj.cz/jobstart/

JAK: on-line rozhovory a chat přes nabízené linky aplikace Zoom


ZRUŠENO Jak být úspěšný na trhu práce

on-line

Zajímá Vás, jak vypadá současný trh práce pro absolventy a čeho si na nich firmy nejvíce cení? Chcete vědět, jak správně napsat životopis nebo motivační dopis? Zajímáte se o možnosti spolupráce s firmami již při studiu? Na tyto i další otázky Vám odpoví Markéta Vetýšková a Petr Dvořák ze společnosti THK RHYTHM AUTOMOTIVE CZECH, a.s.

Připojte se na seminář Jak být úspěšný na trhu práce, který se uskuteční 3. 11. od 08:00 do 09:35 hodin on-line. Na seminář je nutné se registrovat v informačním systému v nabídce kurzů, link na kurz Vám bude zaslán vzkazem v IS.

 

 


ZRUŠENO: Assessment centrum nanečisto

U11

Co očekávat, když vás firma pozve na výběrové řízení formou AC. Vyzkoušejte si celý průběh na vlastní kůži s Ing. Kristýnou Šrámkovou z Československé obchodní banky.

Assesment centrum nanečisto se uskuteční 27. 10. od 8:00 do 09:35 hod v učebně U11.

Na seminář je nutné se registrovat v informačním systému v nabídce kurzů.


Kompetence uchazečů výběrového řízení - ON-LINE

Zajímá Vás, jak získat práci ve veřejném sektoru? Jaké kompetence budete potřebovat pro výkon daného pracovního místa?

Přijďte na seminář Kompetence uchazečů výběrového řízení, kterým Vás provede Mgr. Věra Častová, Magistrát města Jihlavy. Seminář se uskuteční v pondělí 20. 10. od 08:00 do 09:35 hodin on-line. Na seminář je nutné se registrovat v informačním systému v nabídce kurzů, link na kurz Vám bude zaslán vzkazem v IS.

 


HUMANITAS 2020

VŠPJ

Konference HUMANITAS 2020 je vzhledem k současné epidemiologické situaci a souvisejícím opatřením zrušena.

 

 


Pracovněprávní vztahy - ZRUŠENO

O náhradním termínu kurzu budete informování prostřednictvím IS.

Zajímá Vás, jak se zorientovat na trhu práce? Na co si dát pozor při uzavírání pracovního poměru? Jak a kdy se zaevidovat na ÚP, pokud práci hned po státnicích nenajdete? Přijďte na seminář Pracovněprávní vztahy, kterým Vás provede  Bc. Kateřina Peštová, Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání, Úřad práce v Jihlavě. Seminář se uskuteční 13. 10. od 08:00 do 09:35 hod on-line. Na seminář je nutné se registrovat v informačním systému v nabídce kurzů, link na kurz Vám bude zaslán vzkazem v IS. 


Výstava na stromech - Práce (bez) budoucnosti

park VŠPJ
03. 10. 2020 - 10. 10. 2020

Výstava na stromech je celorepublikový happening, který se koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. Letošní výstava nese název Práce (bez) budoucnosti a zkoumá budoucnost práce ve světle nových technologií.


Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ

Výukové centrum VŠPJ - aula

Tradiční setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ proběhne v posluchárně výukového centra od 14:30 hod.


Podnikání vs. zaměstnání 

U11

Zajímá Vás, jak nastartovat svou kariéru? Kdy za ni převzít zodpovědnost? Co Vám pomůže přemýšlet jinak? Proč se podnikání zbytečně bojíme? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte na semináři Podnikání vs. zaměstnání, kterým Vás provede naše absolventka a úspěšná podnikatelka Bc. Marie Novotná. Seminář se uskuteční v úterý 29. 9. od 08:00 h do 09:35 h v učebně U11. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


11. jihlavská onkogynekologická konference

Aula Vysoké školy polytechnické Jihlava

Konferenci na téma karcinom endometria pořádá Jihlavská medicínská akademie, gynekologicko-porodnické oddělení a onkologické oddělení Nemocnice Jihlava a Vysoká škola Polytechnická Jihlava.

Program konference


Krajské kolo Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR ZRUŠENO

Výukové centrum VŠPJ

Krajské kolo Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR  (KK DSSG ČR a SR) pro Kraj Vysočina, jehož organizátorem je Gymnázium Jihlava. 


Živé kino Jihlava 2020

Výukové centrum VŠPJ - aula

Projekce dokumentu Ukradený stát v rámci Živého kina Jihlava 2020, které představuje doprovodný program MFDF Ji.hlava.

Detail akce

Dialogy - Leaders of Tomorrow: Rodiče a talent

Výukové centrum VŠPJ

Česká trenérská akademie, ČSPS a město Jihlava pořádají odborný sportovní seminář ze série Dialogy – Leaders of Tomorrow.

Témata:
co je to talent • hodnoty, charakter a výchova • talent a škola • talent a více sportů • talent a profesionální kariéra

Registrace: Mgr. Petr Ryška
e-mail: petr.ryska@czechswimming.cz

Další informace získáte: David Tománek
mobil: +420 777 882 773, e-mail: tomanek@olympic.cz

Lektoři:
Zdeněk HANÍK
Michal BARDA
Michal JEŽDÍK


ZRUŠENO - Perinatologická konference

Aula Vysoké školy polytechnické Jihlava

Perinatologická konference


ZRUŠENO - Cestovatelské promítání - Kanada

VŠPJ - P3


ZRUŠENO - Konference Nemocnice Jihlava a VSPJ

Posluchárna VSPJ

Konference Nemocnice Jihlava a VSPJ


ZRUŠENO - Cestovatelské promítání - Kuba

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2019/20, tentokrát na téma Kuba. Promítání se bude konat ve středu 20. 5. 2020 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


ZRUŠENO - Vytváření pracovních míst a kompetence uchazečů výběrového řízení

U18

O NÁHRADNÍM TERMÍNU VÁS BUDEME VČAS INFORMOVAT

Zajímá Vás, jak získat práci ve veřejném sektoru? Jaké kompetence budete potřebovat pro výkon daného pracovního místa?

Přijďte na seminář Vytváření pracovních míst a kompetence uchazečů výběrového řízení, kterým Vás provede Mgr. Věra Častová, Magistrát města Jihlavy. Seminář se uskuteční v pondělí 18.05. od 08:50 do 10:30 hodin v učebně U18.

Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


ZRUŠENO - Kompetenční model a hodnocení pracovníků

U18

O NÁHRADNÍM TERMÍNU VÁS BUDEME VČAS INFORMOVAT

Zajímá vás, jaké nástroje řízení lidských zdrojů personalisté využívají? S tímto tématem vás seznámí Ing. Bc. Ivana Hanáková Kosourová, Krajský úřad Kraje Vysočina. Přijďte na seminář Kompetenční model a hodnocení pracovníků, který se uskuteční 11.05. od 8:50 do 10:30 hodin v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů. 


ZRUŠENO - Trh práce z pohledu statistických dat

U18

O NÁHRADNÍM TERMÍNU VÁS BUDEME VČAS INFORMOVAT

Víte, jak vypadá trh práce pro absolventa školy? Znáte své šance na uplatnění po ukončení VŠ v Kraji Vysočina? Víte, jakou můžete očekávat mzdu? To vše se dozvíte se na semináři Trh práce z pohledu statistických dat, který se uskuteční 04.05. od 08:50 h do 10:30 h v učebně U18. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


ZRUŠENO - Adaptační proces a péče o zaměstnance

U18

O NÁHRADNÍM TERMÍNU VÁS BUDEME VČAS INFORMOVAT

Zajímá Vás jak probíhá zaškolování nových zaměstnanců ve firmě a proč se vyplatí o zaměstnance pečovat. To vše se dozvíte se na semináři Adaptační proces a péče o zaměstnance který se uskuteční 27.04. od 08:50 h do 10:30 h v učebně U18. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


ZRUŠENO - Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě

U18

O NÁHRADNÍM TERMÍNU VÁS BUDEME VČAS INFORMOVAT

Kam Vás v životě dostane pozitivní přístup, ochota na sobě neustále pracovat a být otevřený novým příležitostem a šancím. 

Přijďte na přednášku Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě, kterým Vás provede Ing. Zdeněk Šprynar, podnikatel a renesanční člověk. Seminář se uskuteční v pondělí 20.04. od 08:50 do 10:30 hodin v učebně U18.

Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Česko s dobrovolnictvím počítá

VŠPJ, aula
14. 04. 2020 - 17. 04. 2020

Závěrečná konference projektu Česko s dobrovolnictvím počítá, který za podpory TAČR realizuje VŠPJ a HESTIA - Centrum pro dobrovolnictví, z. ú. Na konferenci bude představena mobilní a webová aplikace Dobrometr, která kvantifikuje hodnotu dobrovolnické práce.

Vzhledem k současné situaci se konference přesouvá do virtuálního prostředí, proběhne 14. - 17. 4. 2020.

Detail akce

ZRUŠENO - Systém vzdělávání zaměstnanců a motivace zaměstnanců

U18

Zajímá Vás, jak funguje vzdělávání zaměstnanců v mezinárodní společnosti. K čemu slouží minimální vzdělávací standard. Proč je důležitá motivace a další rozvoj zaměstnanců. S těmito tématy Vás seznámí  Ing. Martin Alexa, Vedoucí oddělení náboru a rozvoje zaměstnanců, Bosch Diesel s.r.o.

Přijďte na seminář Systém vzdělávání zaměstnanců a motivace zaměstnanců, který se uskuteční 06. dubna od 8:50 do 10:30 hodin v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Hraní v podnikání

VŠPJ, zasedací místnost

V pondělí 30.3.2020 od 10:30 do 12:00 v zasedací místnosti (vedle auly) se bude konat seminář Hraní v podnikání, kterým všechny zájemce provede Ing. Mgr. Petr Liška. Účastníci získají praktické informace o začátcích podnikání a zahrají si deskovou ekonomickou hru Cesta životem. Budou mít tak možnost si porovnat výhody a nevýhody podnikání a zaměstnání. Seminář je vhodný pro studenty i učitele.


ZRUŠENO Assessment centrum nanečisto

U18

Co očekávat, když vás firma pozve na výběrové řízení formou AC. Vyzkoušejte se celý průběh na vlastní kůži s Ing. Kristýnou Šrámkovou z Československé obchodní banky.

Assesment centrum nanečisto se uskuteční 30.03. od 8:50 do 10:30 hod v učebně U18.

Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


ZRUŠENO Postavení lidí s mentálním postižením ve společnosti

VŠPJ, zasedací místnost

Přednáška bude přesunuta, o přesném termínu Vás budeme informovat.

VŠPJ, KSP Vás zve u příležitosti Dne sociální spravedlnosti na přednášku Pavly Baxové, ředitelky a spoluzakladatelky organizace Rytmus - od klienta k občanovi, o. p. s. s názvem Postavení lidí s mentálním postižením ve společnosti.


ZRUŠENO - Měření hrubého domácího produktu

učebna P3

VŠPJ, katedra ekonomických studií zve všechny zájemce na přednášku na téma "Měření hrubého domácího produktu". Přednášející: doc. Ing. Jaroslav Sixta, Ph.D. - místopředseda Českého statistického úřadu.

Přednáška se uskuteční v úterý 24.3.2020 v 11:30-13:00 na učebně P3


ZRUŠENO - Co nepodcenit u pohovoru

U18

Co vše lze čekat u pohovoru a jak nepodcenit přípravu a samotný pohovor. To vše a mnohem více se dozvíte 23.03. od 08:50 do 10:30 v učebně U18. Seminářem Co nepodcenit u pohovoru Vás provede naše absolventkya Bc. Marie Novotná, která je majitelka a ředitelka společnosti Techhunt, kariérní kouč, kariérní garant projektu ABSOLVENTI.cz. 


ZRUŠENO - Kariérové poradenství - testování osobnosti

u9

Chcete znát svůj osobnostní profil? Chcete využít poznání svého profesního typu k nasměrování úspěšné kariéry? Využijte možnosti otestování své osobnosti, a to v pátek 20.03. 2020 v učebně U9. Získáte podrobný profil osobnosti, zmapování silných stránek osobnosti pro kariérový růst, stanovení profesního typu a následnou individuální psychologickou interpretaci výsledků. Registrace je dostupná v Informačním systému, záložka: Nabídka kurzů.


ZRUŠENO - Pracovně právní vztahy

Zajímá Vás, jak se zorientovat na trhu práce? Na co si dát pozor při uzavírání pracovního poměru? Jak a kdy se zaevidovat na ÚP, pokud práci hned po státnicích nenajdete? Přijďte na seminář Pracovně právní vztahy, kterým Vás provede  Bc. Kateřina Peštová, Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání, Úřad práce v Jihlavě. Seminář se uskuteční 16.03. od 08:50 do 10:30 hod v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů. 


ZRUŠENO - Cambridgeská zkouška FCE

ZAS + kuchyňka, J2

Zkoušky Cambridge Assessment English patří mezi světově nejuznávanější kvalifikace pro studenty angličtiny. Zkoušky pokrývají všechny čtyři jazykové dovednosti – poslech, mluvení, četbu a psaní a posuzují schopnost kandidátů používat různé gramatické vazby a funkce v autentických životních situacích. Rozlišujeme pět úrovní náročnosti.

Certifikát má mezinárodně uznávanou platnost a lze jej dobře uplatnit při hledání zaměstnání nebo při přijímacích řízení u nás i v zahraničí.


ZRUŠENO - Duševní hygiena

ZSP

Co je to stres a jak ho zvládat?

Přijďte na seminář Duševní hygiena, který se uskuteční v pátek 13. března od 8:00 do 12:00 hodin v učebně ZSP, kde si s PhDr. Evou Půlkrábkovou osvojíte techniky pro řešení stresových situací a dozvíte se víc o strategiích pro posilování vlastních zdrojů.

Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.

Seminář je pro studenty a absolventy zdarma.


15. mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu

VŠPJ - aula, ZAS, P3
04. 03. 2020 - 05. 03. 2020

Vysoká škola polytechnická Jihlava bude ve dnech 4. a 5. 3. 2020 pořádat již 15. ročník mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu na téma "Overtourism - riziko pro destinace".

Detail akce

Interaktivní komunikace

ZSP

Chcete se naučit efektivně komunikovat, osvojit si umění argumentace nebo řešit osobní a vztahové konflikty?

Přijďte na seminář PhDr. Evy Půlkrábkové Interaktivní komunikace, který se uskuteční v pátek 28. února od 8:00 do 12:00 hodin v učebně ZSP.

Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.

Seminář je pro studenty a absolventy zdarma.


IN SEARCH OF WOR(L)DS Vol. 1 On Air Dáša Kubíková, reportérka a moderátorka Českého rozhlasu

VŠPJ, posluchárna P4

IN SEARCH OF WOR(L)DS jsou oddaní a nadšení profesionálové, kteří milují anglický jazyk a chtějí vytvořit atraktivní platformu pro všechny stejně smýšlející lidi ze všech oblastí života (nejširší veřejnost i studenty), kteří chtějí poslouchat, zkoušet, praktikovat, testovat své znalosti, udržovat kontakt s angličtinou, zlepšovat se, používat angličtinu…

Detail akce

Den otevřených dveří

Vysoká škola polytechnická Jihlava

VŠPJ pořádá den otevřených dveří pro zájemce o studium. Přijďte se podívat a probrat s námi své představy a možnosti studia na naší vysoké škole. Těšíme se na vás.

Detail akce

Konference urogynekologická

Aula Vysoké školy polytechnické Jihlava

Urogynekologická konference

Detail akce

Jak být úspěšný na trhu práce

U18

Zajímá Vás, jak vypadá současný trh práce pro absolventy a čeho si na nich firmy nejvíce cení? Chcete vědět, jak správně napsat životopis nebo motivační dopis? Zajímáte se o možnosti spolupráce s firmami již při studiu? Na tyto i další otázky Vám odpoví Ing. Jana Divišová ze společnosti MANN+HUMMMEL

Přijďte na seminář Jak být úspěšný na trhu práce, který se uskuteční 24.02 od 08:50 do 10:30 hodin v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Mezinárodní den průvodců

Jihlava

V sobotu 22. 2. 2020 se VŠPJ zapojí k oslavám Mezinárodního dne průvodců pořádáním bezplatných komentovaných prohlídek Jihlavy. Prohlídky začnou na VŠPJ, kde bude zájemcům ukázána nová výuková posluchárna.

Akce je realizována ve spolupráci s Asociací průvodců ČR a Statutárním městem Jihlava.


Cestovatelské promítání - Přes Balkán do Gruzie a zpět

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2019/20, tentokrát na téma Přes Balkán do Gruzie a zpět. Promítání se bude konat ve středu 19. 2. 2020 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Člen poroty celorepublikové soutěže

Coca-Cola HB Praha

Společnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko si přizvala do poroty celorepublikové soutěže  Ing. Dagmar Frendlovskou, Ph.D., coby odborného hodnotitele studentských projektů.


Turnaj ve finanční gramotnosti pro třetí ročníky OA Jihlava

OA Jihlava

Turnaj ve finanční gramotnosti pro třetí ročníky OA Jihlava a propagace VŠPJ pro zájemce o studium.


VS KČT, odbor Tesla

ZAS + kuchyňka

Výroční schůze KČT, odboru Tesla Jihlava v prostorách VŠP Jihlava, pod laskavou záštitou prorektorky Mgr. Aleny Štěrbové.


Přednosti, ale i úskalí virtuálního prostředí

OA,SZŠ a SOŠS v Jihlavě

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá pro studenty středních škol OA,SZŠ a SOŠS v Jihlavě přednášku o „Přednostech, ale i úskalích virtuálního prostředí“. Přednášející Ing. Dagmar Frendlovská, Ph.D. přiblíží problematiku virtuálního prostředí studentům, na co a jak si mají dávat, a kdy už se jedná o „vystoupení“ z běžného zázemí.


Účetní soutěž pro SŠ

VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá dne 15. ledna 2020 6. ročník soutěže pro studenty čtvrtých ročníků středních odborných škol s názvem Účtování versus účetnictví. Soutěž je pořádána pod záštitou rektora VŠPJ prof. MUDr. Václava Báči, Ph.D. Více informací o soutěži je uvedeno zde.


Beseda v Českém rozhlase Vysočina o zpracování rodové kroniky

Český rozhlas Vysočina

Beseda v Českém rozhlase Vysočina o zpracování rodové kroniky. Propagace VŠPJ a Univerzity třetího věku v médiích.


Cestovatelské promítání - Omán

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2019/20, tentokrát na téma Omán. Promítání se bude konat ve středu 8. 1. 2020 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Turnaj ve finanční gramotnosti pro třetí ročníky OA Jihlava

OA Jihlava

Výuka finanční gramotnosti pro třetí ročníky OA Jihlava, příprava na turnaj.


Seznamování v kybernetickém prostoru

Český rozhlas Vysočina

Moderní doba přináší i moderní nástroje pro získávání nového přátelství, lásky a vysněného partnera. Někdy však nemusí jít jen o ty pozitivní okamžiky, které díky virtuálnímu prostředí můžeme zažívat. O přednostech a úskalích "seznamování v kyberprostoru" promluví k posluchačům Rádia rozhlas Vysočina Ing. Dagmar Frendlovská, Ph.D..


Vánoce na VŠPJ

VŠPJ

Vánoce na VŠPJ

Charitativní akce na podporu seniorů z Domova Ždírec

Detail akce

Cestovatelské promítání - Severní Indie

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2019/20, tentokrát na téma Severní Indie. Promítání se bude konat ve středu 11. 12. 2019 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Kvalita (příklady statistik) ve firmě Bosch Diesel

VŠPJ - P4

Katedra matematiky VŠPJ si dovoluje pozvat všechny zájemce na přednášku konanou dne 11.12.2019 od 15:15 v posluchárně P4 na VŠPJ na téma kontroly kvality ve firmě Bosch Diesel, s.r.o. Přednášku povede Ing. Věra Zbořilová, vedoucí týmu kvality firmy.

Detail akce

Jak funguje oficiální statistika v ČR a v EU

VŠPJ - P4

Katedra matematiky VŠPJ si dovoluje pozvat všechny zájemce na přednášku Jak funguje oficiální statistika v ČR a v EU, kterou povede doc. Ing. Jaroslav Sixta, Ph.D. - místopředseda Českého statistického úřadu.
Přednáška proběhne ve středu 11. 12. 2019 v posluchárně P4 od 13:30 h.


Trh práce z pohledu statistických dat

U8

Víte, jak vypadá trh práce pro absolventa školy? Znáte své šance na uplatnění po ukončení VŠ v Kraji Vysočina? Víte, jakou můžete očekávat mzdu? To vše se dozvíte se na semináři Trh práce z pohledu statistických dat, který se uskuteční 09.12. 2019 od 09:45 h do 11:20 h v učebně U8. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


Konec prokrastinace

ZAS

Znáte ten pocit, když přesně víte, co máte udělat, ale přesto to neuděláte? Stává se vám, že si poručíte, ale neposlechnete se? Chce se naučit, jak zvýšit vnitřní motivaci, jak organizovat čas a úkoly tak, abyste překonali sami sebe?

Přijďte na seminář Konec prokrastinace: Jak si poručit a poslechnout se, který se uskuteční 6.12. 2019 od 9:00 do 12:00 hodin v zasedací místnosti. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Adaptační proces a péče o zaměstnance

U8

Jak probíhá zaškolování nových zaměstnanců ve firmě a proč se vyplatí o zaměstnance pečovat.

Přijďte na seminář Adaptační proces a péče o zaměstnance, kterým Vás provede Ing. Lubomír Mokráš, ČEZ. Seminář se uskuteční v pondělí 2. prosince 2019 od 09:45 do 11:20 hodin v učebně U8. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Daně v účetnictví

Posluchárna P3

V pondělí 2. 12. 2019 od 8:00 do 8:45 se v posluchárně P3 bude konat přednáška Daně v účetnictví, kterou provede Ing. Jan Mikysek s dlouholetou praxí v oboru. Všichni zájemci jsou zváni.


Týden dobrovolnictví na VŠPJ

Jihlava
02. 12. 2019 - 08. 12. 2019

Týden dobrovolnictví na VŠPJ

 

KSP pořádá u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků (5. 12.) Týden dobrovolnictví na VŠPJ, v rámci kterého budou realizovány následující aktivity: 

 • Dobrovolnická činnost studentů a zaměstnanců VŠPJ v Nemocnici Jihlava, p.o. a Alzheimer centru Jihlava
 • Zahájení testování mobilní a webové aplikace Dobrometr, která umožňuje evidenci dobrovolnických hodin a vyčíslení hodnoty dobrovolnické činnosti. Více informací je k dispozici na www.dobrometr.cz. V případě zájmu o aplikaci nebo dalších dotazů se obracejte na email martina.cerna@vspj.cz.
 • Navázání spolupráce mezi KSP VŠPJ a Benediktus, z.s. Chotěboř na bázi firemního dobrovolnictví


Partnerské vztahy

ZSP

Jak si ve vztazích lépe rozumět.

Kurzem Partnerské vztahy Vás provede PhDr. Ivana Veselá 29.11. 2019 od 9 do 13 hod v ZSP. 

Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Trendy a technologie 2019

aula VŠPJ

Dne 27. 11. 2019 proběhne v prostorách Vysoké školy polytechnické Jihlava konference Trendy a technologie v projektech.

Detail akce

Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě

U8

Kam Vás v životě dostane pozitivní přístup, ochota na sobě neustále pracovat a být otevřený novým příležitostem a šancím. 

Přijďte na přednášku Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě, kterým Vás provedeIng. Zdeněk Šprynar, podnikatel a renesanční člověk. Seminář se uskuteční v pondělí 25.11. 2019 od 09:45 do 11:20 hodin v učebně U8. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Efektivní učení

ZAS

Proč se nám do učení většinou nechce? Můžeme to změnit? A JAK? Na workshopu EFEKTIVNÍ UČENÍ: Jak se doopravdy naučit? se naučíte konkrétní studijní metody, které fungují a dozvíte se zároveň, jak je lépe rozvíjet. Kdy a kde? 22.11. 2019 od 9:00 do 12:00 h v zasedací místnosti. Registrace v Informačním systému v Nabídce kurzů. 


Systém vzdělávání zaměstnanců a motivace zaměstnanců

U8

Zajímá Vás, jak funguje vzdělávání zaměstnanců v mezinárodní společnosti. K čemu slouží minimální vzdělávací standard. Proč je důležitá motivace a další rozvoj zaměstnanců. S těmito tématy Vás seznámí  Ing. Martin Alexa, Vedoucí oddělení náboru a rozvoje zaměstnanců, Bosch Diesel s.r.o.

Přijďte na seminář Systém vzdělávání zaměstnanců a motivace zaměstnanců, který se uskuteční 18.11. 2019 od 09:45 do 11:20 hodin v učebně U8. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Exkurze Domov Háj

Ledeč a Světlá nad Sázavou

Studenti oboru ZSP absolvovali exkurzi v Domově Háj http://domovhaj.cz/

Cílem byla ukázka transformace ústavní péče a přechod klientů do komunitního bydlení.

 


Studenti studentům aneb Co se dělo v listopadu 1989

Prostory Vysoké školy polytechnické Jihlava

Vysoká škola polytechnická Jihlava se připojuje k výzvě MŠMT " Připomenutí 30. výročí událostí roku 1989 v tehdejším Československu". Prostory školy se 14.11.2019 v rámci projektu "Studenti studentům aneb Co se dělo v listopadu 1989" zahalí do listopadové atmosféry z roku 1989. 

Detail akce

Cestovatelské promítání - Na kajaku z Alp do Středozemního moře

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2019/20, tentokrát na téma Na kajaku z Alp do Středozemního moře. Promítání se bude konat ve středu 13. 11. 2019 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Hraní v podnikání

Zasedací místnost, VŠPJ

V pondělí 11. 11. 2019 od 12:35 do 14:05 v zasedací místnosti (vedle auly) se bude konat seminář Hraní v podnikání, kterým všechny zájemce provede Ing. Mgr. Petr Liška. Účastníci si zahrají deskovou ekonomickou hru Cesta životem a budou mít tak možnost si porovnat výhody a nevýhody podnikání a zaměstnání. Seminář je vhodný pro studenty i učitele.


Assessment centrum nanečisto

U8

Co očekávat, když vás firma pozve na výběrové řízení formou AC. Vyzkoušejte se celý průběh na vlastní kůži s Ing. Kristýnou Šrámkovou z Československé obchodní banky.

Assessment centrum nanečisto se uskuteční 11.11. 2019 od 09:45 do 11:20 hodin v učebně U8. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


11. jihlavská konference porodních asistentek

Horácké divadlo Jihlava

7. listopadu 2019 proběhne již 11. jihlavská konference porodních asistentek.


JobStart 2019

VŠPJ
05. 11. 2019 - 06. 11. 2019

Veletrh pracovních příležitostí pro studenty a absolventy

Detail akce

Co nepodcenit při pohovoru

U8

Co vše lze čekat u pohovoru a jak nepodcenit přípravu a samotný pohovor. To vše a mnohem více se dozvíte 4.11. od 09:45 do 11:20 v učebně U8. Seminářem Co nepodcenit u pohovoru Vás provede naše absolventkya Bc. Marie Novotná, která je majitelka a ředitelka společnosti Techhunt, kariérní kouč, kariérní garant projektu ABSOLVENTI.cz. 


Kariérové poradenství - testování osobnosti

U8

Chcete znát svůj osobnostní profil? Chcete využít poznání svého profesního typu k nasměrování úspěšné kariéry? Využujte možnosti otestování své osobnosti, a to v pátek 1.11. 2019 v učebně U8. Získáte podrobný profil osobnosti, zmapování silných stránek osobnosti pro kariérový růst, stanovení profesního typu a následnou individuální psychologickou interpretaci výsledků. Registrace je dostupná v Informačním systému, záložka: Nabídka kurzů.


Marketingová strategie ve společnosti Coca-Cola HB Česko a Slovensko, s.r.o.

P3

O tom jak funguje Marketingová strategie ve společnosti Coca-Cola HB Česko a Slovensko, s.r.o. povykládá Ing. Ladislav Jelen ze zmiňované společnosti. 


Pracovně právní vztahy

U8

Zajímá Vás, jak se zorientovat na trhu práce? Na co si dát pozor při uzavírání pracovního poměru? Jak a kdy se zaevidovat na ÚP, pokud práci hned po státnicích nenajdete? Přijďte na seminář Pracovně právní vztahy, kterým Vás provede  Bc. Kateřina Peštová, Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání, Úřad práce v Jihlavě. Seminář se uskuteční 21.10. 2019 od 9:45 do 11:20 hodin v učebně U8. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů. 


Cestovatelské promítání - Sicílie

VŠPJ - P3

Zveme vás na první díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2019/20, tentokrát na téma Sicílie. Promítání se bude konat ve středu 16. 10. 2019 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


HUMANITAS 2019

VŠPJ, aula

Vysoká škola polytechnická Jihlava, Katedra sociální práce pořádá mezinárodní konferenci HUMANITAS 2019

Detail akce

Interní a externí komunikace ve firmě MANN+HUMMEL Service s. r. o..

P3 (v čase 8:00-8:45) a P4 (v čase 11:30-12:15)

 Interní a externí komunikaci ve firmě MANN+HUMMEL Service s. r. o. představí studentům VŠPJ paní Ing. Marcela Marázová ze zmiňované společnosti. Přimá komunikace se studenty umožní studentům více proniknout do dění světa praxe.


Rozjezdy

VŠPJ

Druhý ročník akce podpory studentských podnikatelských projektů.

Detail akce

Vytváření pracovních míst a kompetence uchazečů výběrového řízení

U8

Zajímá Vás, jak získat práci ve veřejném sektoru? Jaké kompetence budete potřebovat pro výkon daného pracovního místa?

Přijďte na seminář Vytváření pracovních míst a kompetence uchazečů výběrového řízení, kterým Vás provede Mgr. Věra Častová, Magistrát města Jihlavy. Seminář se uskuteční v pondělí 7. října 2019 od 09:45 do 11:20 hodin v učebně U8. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Akademický & absolventský den

Pivovarská restaurace Jihlava

Akademický a absolventský den je neformální zahájení akademického roku je určený nejen studentů, absolventům, zaměstnancům ale i široké veřejnosti.


Jak být úspěšný na trhu práce

U8

Zajímá Vás, jak vypadá současný trh práce pro absolventy a čeho si na nich firmy nejvíce cení? Chcete vědět, jak správně napsat životopis nebo motivační dopis? Zajímáte se o možnosti spolupráce s firmami již při studiu? Na tyto i další otázky Vám odpoví Ing. Marcela Marázová ze společnosti MANN+HUMMMEL

Přijďte na seminář Jak být úspěšný na trhu práce, který se uskuteční 30. září 2019 od 09:45 do 11:20 hodin v učebně U8. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Cambridgeská zkouška úrovně FCE

ZAS, kuchyňka, J3, J2

Zkoušky Cambridge English Qualifications jsou uznávány středními školami, univerzitami a soukromými i veřejnými zaměstnavateli v celém anglicky mluvícím světě.


Turnaj ve finanční gramotnosti na OA Neveklov

OA Neveklov

Turnaj ve finanční gramotnosti pro třetí ročník OA Neveklov. Studenti sehrají cvičnou hru, poté budou krátce zorientováni v principech fungování finančního trhu a nakonec sehrají turnaj o drobné ceny. Cenami jsou upomínkové předměty školy, které vydalo marketingové oddělení VŠPJ. Budou rozdány letáčky o studiu VŠPJ.


Cambridgeská zkouška úrovně PET

ZAS, kuchyňka, J1

Zkoušky Cambridge English Qualifications jsou uznávány středními školami, univerzitami a soukromými i veřejnými zaměstnavateli v celém anglicky mluvícím světě.


Konference

Aula a park Vysoké školy polytechnické Jihlava

Dne 14. 6. 2019 proběhne konference tentokrát pro laickou i odbornou veřejnost s názvem Řešení krizových situací v ČR a v zahraničí.

Detail akce

Cestovatelské promítání - Sardinie

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2018/19, tentokrát na téma Sardinie. Promítání se bude konat ve středu 12. 6. 2019 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Cambridgeská zkouška úroveň CAE

ZAS, kuchyňka, J1

Zkoušky Cambridge English Qualifications jsou uznávány středními školami, univerzitami a soukromými i veřejnými zaměstnavateli v celém anglicky mluvícím světě.


8. jihlavská konference fetomaternální a perinatální medicíny: „Varia, zajímavosti, kazuistiky“

Aula Vysoké školy polytechnické Jihlava

Dne 6. 6. 2019 proběhne v pořadí již 8. jihlavská konference fetomaternální a perinatální medicíny: „Varia, zajímavosti, kazuistiky“.

Detail akce

Česko! A jak dál?

Dělnický dům Jihlava, Žižkova 15

Zveme Vás k účasti na veřejné diskusi, pořádané Univerzitou Karlovou, na téma: "Jaký je aktuální stav sucha v České republice?, Jaké škody sucho způsobuje? Co je potřeba proti suchu dělat?"

Detail akce

Výživa ve vrcholovém sportu

Aula VŠPJ

Na téma výživy přednáší Prof. MUDr. Libor Vítek, Ph. D., MBA, profesor lékařské chemie a biochemie na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze, který zajišťuje výživové poradenství, analýzy jídelníčků a dietních suplementů pro vrcholové sportovce.

Detail akce

Výstava Gustav Mahler

Jihlava - aula

Vernisáž k výstavě Gustava Mahlera. 


Mezinárodní vědecká konference Konkurence

Jihlava, budova Vysoké školy polytechnické Jihlava
16. 05. 2019 - 17. 05. 2019

Cílem jedenáctého ročníku mezinárodní vědecké konference Konkurence je vytvoření komunikačního prostoru pro odborníky z praxe a akademického prostředí. Diskuze bude zaměřena např. na témata konkurenční výhody, konkurenčního postavení regionů, konkurenceschopnosti a lidských zdrojů a dalších teoretických a praktických aspektů konkurence.  

Detail akce

Manažerské účetnictví v praxi

P3 VŠPJ

Jak funguje manažerské účetnictví v praxi představí Ing. Petr Vostrejz, vedoucí Controllingu firmy Bosch Diesel s.r.o. Jihlava. Přednáška se uskuteční dne 16.5.2019 od 8:00 do 9:30 v posluchárně P3.


Cestovatelské promítání - Bhútán

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2018/19, tentokrát na téma Bhútán. Promítání se bude konat ve středu 15. 5. 2019 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Sportujeme s VŠPJ 2019

Jihlava

4. ročník Sportujeme s VŠPJ se ponese v duchu extrémních a výškových sportů. Free bike exhibice, parkur, lezecná stěna a další. Samozřejmostí je i tradiční turnaj v "živém stolním fotbálku"- turnaj je určený pro všechny zaměstnance a studenty. 

Detail akce

Trh práce z pohledu statistických dat

U18

Víte, jak vypadá trh práce pro absolventa školy? Znáte své šance na uplatnění po ukončení VŠ v Kraji Vysočina? Víte, jakou můžete očekávat mzdu? To vše se dozvíte se na semináři Trh práce z pohledu statistických dat, který se uskuteční 15. května 2019 od 8:00 h do 9:30 h v učebně U18. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


Česko-ukrajinský studentský workshop

VŠPJ
13. 05. 2019 - 16. 05. 2019

Ve dnech 13. 5. - 16. 5. 2019 proběhne na VŠPJ mezinárodní studentský workshop na téma „Kulturní cestovní ruch na Vysočině a Zakarpatské Ukrajině“. Workshop navazuje na dlouholetou spolupráci mezi Katedrou cestovního ruchu VŠPJ a Fakultou cestovního ruchu Užhorodské národní univerzity. Cílem je vzájemné poznání kultury, získání nových informací a zkušeností o kulturním potenciálu obou regionů. Účastnit se ho bude 10 českých a 10 ukrajinských studentů, kteří ve smíšených týmech budou řešit jim zadané úkoly.


Sebeprezentace a komunikace

U10

Jak správně prezentovat sama sebe a jak efektivně komunikovat s obchodními partnery je předmětem přednášky „Sebeprosazení a komunikace“. Irena Vavřičková ze společnosti My plans praktickými  ukázkami představí studentům, co je třeba udělat proto, abychom se neztratili v podnikatelském prostředí.


Život ve tmě aneb jak "vidí" svět nevidomí?

P4

TyfloCentrum Jihlava, o. p. s. pořádá ve spolupráci s Poradenským a kariérním centrem VŠPJ  přednášku ŽIVOT VE TMĚ ANEB JAK „VIDÍ“ SVĚT NEVIDOMÍ?

 • Co vše zrakově postižení dokáží bez pomoci druhých?
 • Proč mají někteří vodícího psa a jiní ne?
 • Jaká zaměstnání mohou vykonávat lidé se zrakovým postižením?
 • Zdají se nevidomým sny?
 • Jak jim pomoci při cestování?

 

Budete si moci vyzkoušet i chůzi v klapkách s bílou holí, základy průvodcovství a komunikace s osobami se zrakovým postiženým. Poznáte základní zrakové vady pomocí simulačních brýlí.


6. 5. 2019 od 12:35 do 14:15 v posluchárně P4.


Projektové dny Gymnázium Jihlava

VŠPJ
02. 05. 2019 - 03. 05. 2019

Projektové dny Gymnázia Jihlava proběhnou na Katedře technických studií.

Detail akce

Hraní v podnikání

VŠPJ - U17

V pondělí 29. 4. 2019 od 13:30 do 15:00 v učebně U17 se bude konat přednáška Hraní v podnikání, kterou všechny zájemce provede Ing. Mgr. Petr Liška. Účastníci si zahrají deskovou ekonomickou hru Cesta životem a budou mít tak možnost si porovnat výhody a nevýhody podnikání a zaměstnání. Přednáška je vhodná pro studenty i učitele. Více informací naleznete v letáku.


Relaxace a meditace

ZSp

Chcete umět vědomě pracovat se stresem? Na prožitkovém semináři dne 26. 4. 2019 se to naučíte pomocí Relaxace a meditace. Učebna ZSP v čase 9:00 - 12:30. Přihlášení je možné při uvolnění kapacity přes nabídku kurzů v Informačním systému.


COR DAY - exkurze do Controllingu Bosch Diesel

Bosch Diesel, Jihlava

Dne 25.4.2019 budou mít studenti a učitelé VŠPJ možnost navštívit firmu Bosch Diesel s.r.o. a získat tak informace o firmě a především o oddělení controllingu. Akce se koná od 8:30 do 12:30. Bližší informace jsou uvedeny v přiloženém letáku.


Assessment centrum nanečisto pro IT

V2

Zveme Vás na Assessment centrum nanečisto pro IT, které pořádáme ve spolupráci se společností Red Hat (vývoj komerční linuxové distribuce Red Hat Enterprise Linux a další open source software).

Dozvíte se a vyzkoušíte si, co očekávat, když vás firma pozve na výběrové řízení formou AC. Získáte cenné rady od náboráře. Máte zároveň možnost promluvit si přímo s odborníkem o tom, jak to chodí v mezinárodní IT firmě.

Stačí se zaregistrovat v Informačním systému v nabídce kurzů a přijít workshop, které se uskuteční ve středu 24. dubna od 14:20 v učebně V2.

 


Systém vzdělávání zaměstnanců a motivace zaměstnanců

U18

Zajímá Vás, jak funguje vzdělávání zaměstnanců v mezinárodní společnosti. K čemu slouží minimální vzdělávací standard. Proč je důležitá motivace a další rozvoj zaměstnanců. S těmito tématy Vás seznámí  Ing. Martin Alexa, Vedoucí oddělení náboru a rozvoje zaměstnanců, Bosch Diesel s.r.o.

Přijďte na seminář Systém vzdělávání zaměstnanců a motivace zaměstnanců, který se uskuteční ve středu 24. dubna 2019 od 8:00 do 09:35 hodin v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Nedotknutelní

aula VŠPJ

Na přednášku s názvem Nedotknutelní přijede Mgr. Alois Sassmann, rodopisec, publicista, autor knižní tetralogie Kořeny.

Bude hovořit na téma postavení a životy katů, pohodných a dalších nečistých povolání a genealogie jejich rodů. Více informací naleznete v letáku k akci.


Genealogie – rodopis na U3V

před aulou
20. 04. 2019 - 20. 05. 2019

Připravili jsme pro vás výstavu Genealogie – rodopis na U3V, jejímž cílem je popularizace oboru Genealogie.

Uvidíte výstupy práce badatele a ukázky závěrečných prací posluchačů U3V.


Jak nastartovat svou kariéru už na VŠ?

U18

Někdo se na vysoké škole věnuje jen studiu, někdo už přemýšlí nad svou budoucí kariérou a využívá tak i dalších možností, jak podpořit své uplatnění na trhu práce nebo jak si vybudovat lepší startovní pozici, až bude po studiu práci hledat.

Přijďte se dozvědět více na seminář Jak nastartovat svoji kariéru?, který pořádáme 17. dubna 2019 od 8:00 do 9:35 h v učebně U18

Registrace je dostupná v Informačním systému, záložka: Nabídka kurzů.

Seminář je pro studenty a absolventy do 1 roku od ukončení studia ZDARMA.


Hledám svůj job

P4

Zajímá Vás, jak si ujasnit, kam chcete v životě směřovat. Kde najít práci, která Vás bude bavit. Nevíte si rady s životopisem nebo motivačním dopisem. Chcete zabodovat u pohovoru a dobře se prezentovat.

Přijďte na seminář Hledám svůj job, který se uskuteční v pondělí 15. dubna 2019 od 12:35 do 14:15 hodin v posluchárně P4. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.

Kurz je pro studenty a absolventy zdarma.


Cestovatelské promítání - Libanon

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2018/19, tentokrát na téma Libanon. Promítání se bude konat ve středu 10. 4. 2019 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Světový den zdraví

učebna ZDR1 a ZSR2

Ve středu 10. 4. 2019 proběhne od 11 do 17 hodin v budově VŠPJ Světový den zdraví. Můžete zde ochutnat hmyzí speciality a dozvědět se mnoho zajímavých informací o této pochutině. Dále vám změříme krevní tlak a speciálně ženy získají mnoho informací o samovyšetřování prsů.


Doplňující volby do akademické komory Akademického senátu VŠPJ

vestibul VŠPJ

Ve středu 10. dubna 2019 od 8:45 do 14:00 hod. proběhne volba jednoho člena a tří náhradníků do akademické komory Akademického senátu VŠPJ. Volby s tajným hlasováním budou probíhat ve vestibulu VŠPJ, Tolstého 16, Jihlava.

Detail akce

Efektivní učení

Učebna U11

Proč se nám do učení většinou nechce? Můžeme to změnit? A JAK? Na workshopu EFEKTIVNÍ UČENÍ: Jak se doopravdy naučit? se naučíte konkrétní studijní metody, které fungují a dozvíte se zároveň, jak je lépe rozvíjet. Kdy a kde? 5. dubna 2019 od 9:00 do 12:00 h v učebně U11. Registrace v Informačním systému v Nabídce kurzů. Workshop je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Assessment centrum nanečisto

U18

Co očekávat, když vás firma pozve na výběrové řízení formou AC. Vyzkoušejte se celý průběh na vlastní kůži s Ing. Kristýnou Šrámkovou a Ing. Pavlou Uhlířovou z Československé obchodní banky.

Assessment centrum nanečisto se uskuteční 3. dubna 2019 od 8:00 do 09:35 hodin v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.

PS: účastníci loňského ACčka byli odměněni plyšáky :)


Neverbální komunikace

P4

Dne 2.4.2019 v čase 8:00 – 8:45 proběhne v místnosti P4 přednáška o tom, jak důležitá je „neverbální komunikace“ při jednání s obchodními partnery. Daná problematika bude představena regionální ředitelkou společnosti HVLD management Ing. Hanou Vichrovou a oblastní manažerkou Bc. Anetou Šimonovou.


Fun Fatale 2019: Schodiště

hlavní schodiště VŠPJ Jihlava

Cirkusová site-specific performance, která využije hlavně vzdušnou akrobacii, bude vytvořená přímo pro příležitost festivalu Fun Fatale. 

Detail akce

Proč a jak začít podnikat?

P3

Zveme všechny zájemce na přednášku s diskuzí o podnikání Ing. Daniela Stříteského ze společnosti Synergy FG. Přednáška Proč a jak začít podnikat se uskuteční ve středu 27. 3. 2019 od 11:30 do 13:00 v posluchárně P3


Jak být úspěšný na trhu práce

U18

Zajímá Vás, jak vypadá současný trh práce pro absolventy a čeho si na nich firmy nejvíce cení? Chcete vědět, jak správně napsat životopis nebo motivační dopis? Zajímáte se o možnosti spolupráce s firmami již při studiu? Na tyto i další otázky Vám odpoví Ing. Marcela Marázová ze společnosti MANN+HUMMMEL

Přijďte na seminář Jak být úspěšný na trhu práce, který se uskuteční ve středu 27. března 2019 od 8:00 do 09:35 hodin v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.

Kurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


10. jubilejní mezinárodní jihlavská onkogynekologická konference: „KARCINOM OVARIA“

Aula Vysoké školy polytechnické Jihlava

Dne 21. března se na VŠPJ bude konat 10. jubilejní mezinárodní jihlavská onkogynekologická konference „KARCINOM OVARIA“Akce je zařazena do systému celoživotního vzdělávání lékařů.


Cestovatelské promítání - Bělorusko

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2018/19, tentokrát na téma Bělorusko. Promítání se bude konat ve středu 20. 3. 2019 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Kompetenční model a hodnocení pracovníků

U18

Zajímá vás, jaké nástroje řízení lidských zdrojů personalisté využívají? S tímto tématem vás seznámí Ing. Bc. Ivana Hanáková Kosourová, Krajský úřad Kraje Vysočina. Přijďte na seminář Kompetenční model a hodnocení pracovníků, který se uskuteční ve středu 20. března 2019 od 8:00 do 09:35 hodin v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzůKurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ

posluchárna P3

Vedení Vysoké školy polytechnické Jihlava zve všechny své zaměstnance na akci "Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ", která se koná dne 18. března 2019 od 11:00 do 12:00 hodin v posluchárně P3.


5. reprezentační ples VŠPJ

DKO Jihlava
15. 03. 2019 - 16. 03. 2019

Tradiční společenská akce - již 5. reprezentační ples VŠPJ bude letos ve znamení oslav 15 let VŠPJ. Těšit se můžete na skvělý Zatrestband a po půlnoci na kapelu Budweis Drunken Bastards! Ples opět pomůže dobré věci, tentokrát podpoří projekt Plešouni, který se věnuje dětským onkologickým pacientům. Večerem Vás provede moderátor Jirka Doležal. Informace budeme postupně zveřejňovat na stránkách plesu.


Ochutnávka trénování paměti NTTP2019

Zasedací sál

V týdnu od 11. do 17. 3. 2019 se uskuteční již tradiční Národní týden trénování paměti (NTTP) pořádaný Českou společností pro trénování paměti a mozkový jogging (ČSTPMJ), který se koná v rámci celosvětové akce „Týden uvědomění si mozku". Již třetím rokem se zapojí i VŠPJ s akcí Ochutnávka trénování paměti, která se uskuteční 14. 3. 2019 v 15:00 v zasedacím sále. Lektoruje trenérka paměti I. stupně Bc. Šárka Venkrbcová. Vstup zdarma. Přijďte si i vy provětrat své mozkové závity!


Pracovně právní vztahy

U18

Zajímá Vás, jak se zorientovat na trhu práce? Na co si dát pozor při uzavírání pracovního poměru? Jak a kdy se zaevidovat na ÚP, pokud práci hned po státnicích nenajdete? Přijďte na seminář Pracovně právní vztahy, kterým Vás provede  Bc. Kateřina Peštová, Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání, Úřad práce v Jihlavě. Seminář se uskuteční ve středu 13. března 2019 od 8:00 do 09:35 hodin v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů. Kurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Statistika není nuda: Jak se vyznat v cenných údajích?

učebny P3 a P4

Zveme všechny zájemce na přednášku Statistika není nuda: Jak se vyznat v cenných údajích? Přednáška se uskuteční v úterý 12.března hned dvakrát: v 8:50-10:20 na učebně P3 a ve 14:20-15:50 na učebně P4. Přednáší prof. Ing. Jakub Fischer, Ph.D., děkan Fakulty informatiky a statistiky VŠE v Praze.


Kariérové poradenství - testování osobnosti

Učebna U14

Chcete znát svůj osobnostní profil? Chcete využít poznání svého profesního typu k nasměrování úspěšné kariéry?

Pokud ano, přihlaste se na kurz Kariérové poradenství - testování osobnosti, který se uskuteční 6. března 2019 od 15:15 do 16:50 v učebně U14. Kurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.

Na kurz je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Společné vzdělávání

VŠPJ, P3

U příležitosti DNE SOCIÁLNÍ SPRAVEDLNOSTI zveme zájemce na přednášku PhDr. Věry Trávníkové z Pedagogicko-psychologické poradny a Speciálně pedagogického centra Vysočina s názvem Společné vzdělávání.

Detail akce

Kompetence uchazečů výběrového řízení

U18

Zajímá Vás, jak po ukončení studia na VŠ získat práci ve veřejném sektoru?
Jak se na výběrové řízení ve veřejné správě připravit a co očekávat?
Jaké jsou vaše šance na úspěch?

Přijďte na seminář Kompetence uchazečů výběrového řízení, kterým Vás provede Mgr. Věra Častová, Magistrát města Jihlavy. Seminář se uskuteční ve středu 6. března 2019 od 8:00 do 09:35 hodin v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.

Kurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Konec prokrastinace: Jak si poručit a poslechnout se

Učebna U11

Znáte ten pocit, když přesně víte, co máte udělat, ale přesto to neuděláte? Stává se vám, že si poručíte, ale neposlechnete se? Chce se naučit, jak zvýšit vnitřní motivaci, jak organizovat čas a úkoly tak, abyste překonali sami sebe?

Přijďte na seminář Konec prokrastinace: Jak si poručit a poslechnout se, který se uskuteční v pátek 1. března 2019 od 9:00 do 12:00 hodin v učebně U11. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.

Kurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


14. mezinárodní konference AKTUÁLNÍ PROBLÉMY CESTOVNÍHO RUCHU

VŠPJ
27. 02. 2019 - 28. 02. 2019

Vysoká škola polytechnická Jihlava (Katedra cestovního ruchu) a příspěvková organizace Vysočina Tourism pořádají ve dnech 27. a 28. února 2019 již 14. ročník mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu na téma "Cestovní ruch - příležitost pro venkov". Bližší informace naleznete zde a na webových stránkách konference.


Výstava grafik Lenky Zimové

Jihlava
26. 02. 2019 - 31. 03. 2019

Lenka Zimová je studentkou VŠPJ, oboru Zdravotně sociální pracovník. Grafiky vytváří vektorovou grafikou Inkscape. Tvorbou vektorové grafiky se zabývá již několik let a využívá ji jako nástroj, kterým je možné něco sdělit, přinést změnu, být užitečný. Odráží se zde i její profesní zaměření na sociální práci, pomáhající profese obecně, lidská práva a humanitu.

Vernisáž výstavy se koná 26. 2. 2019 od 17 hodin ve vstupních prostorách školy. Výstavu si můžete prohlédnout do 31. 3. 2019.


Mezinárodní den průvodců

Jihlava

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá pod záštitou Asociace průvodců ČR ve spolupráci se statutárním městem Jihlava bezplatné prohlídky Jihlavy pro širokou veřejnost. Jedná se o 3. ročník komentovaných prohlídek, které připravuje Katedra cestovního ruchu VŠPJ v rámci Mezinárodního dne průvodců. Prohlídky jsou pro zájemce zdarma a kromě procházky po Jihavě budou mít účastníci možnost bezplatně navštívit Bránu Matky Boží, Jihlavské podzemí nebo Jihlavsko Kolektory. Prohlídky budou zakončeny v budově Vysoké školy polytechnické Jihlava. Informace si můžete přečíst také na plakátech.


13. jihlavská konference: "Poruchy pánevní statiky a urogynekologie"

Aula Vysoké školy polytechnické Jihlava

Dne 21. 2. 2019 proběhne v Aule VŠPJ 13. jihlavská konference s názvem "Poruchy pánevní statiky a urogynekologie".


Cestovatelské promítání - Na Konec světa na kole Favorit

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2018/19, tentokrát na téma Na Konec světa na kole Favorit. Promítání se bude konat ve středu 20. 2. 2019 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Individuální kariérní poradenství

U7

Využite možnost individuální konzultace a nastartujte svoji kariéru. Hledejte odpovědi na tato témata:

Kam chcete v životě směřovat.
Jak si najít práci, která Vás bude bavit.
Jak napsat životopis a motivační dopis.
Jak zabodovat u pohovoru.
Jak (se) lépe prezentovat.
Jak si poradit se šéfem.

Přihlásit se můžete prostřednictvím IS nebo mailem na adrese sona.audes@vspj.cz


Rady jak bezpečně nakupovat na internetu

Rádio Rozhlas Jihlava

Virtuální prostředí nabízí nejen velké množství zábavy, ale i virtuálních vitrín se zbožím, které se každým dnem stávají oblíbenější jak u mladší a střední, tak i u starší generace. Statistiky hlásí, že obraty nákupů v kyberprostoru se každým rokem zvyšují. Proto by mělo být žádoucí a chtěné znát alespoň základní doporučení, jak bezpečně utrácet našetřené úspory na virtuálním trhu.


Den otevřených dveří na VŠPJ

Den otevřených dveří se koná ve středu 30. ledna 2019 od 9:00 hodin do 15:00 v prostorách VŠPJ.
Nebojte se vejšky!
Přijďte se podívat, jak to u nás vypadá, seznamte se s našimi studenty i akademiky. Čekají na vás prohlídky školy, představení oborů studenty, orientační hra po škole s možností vyhrát zajímavé ceny. Dozvíte se o expedici Kuba, na které byli naši studenti cestovního ruchu, nebo jak se studuje na vysoké škole vrcholovému sportovci Jiřímu Šaclovi. Součástí doprovodného programu je výstava „Keramika pomáhá, baví a inspiruje“, jejímž cílem je představit práci jihlavské keramické dílny Umění s handicapem. Po celý den budete mít možnost si prostřednictvím Zkouškového centra British Council otestovat své znalosti cizích jazyků. Program si můžete prohlédnout zdePřihlášku ke studiu si můžete podat již nyní.


Cestovatelské promítání - Řecké ostrovy

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2018/19, tentokrát na téma Řecké ostrovy. Promítání se bude konat ve středu 16. 1. 2019 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Účetní soutěž pro střední školy

VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá dne 16. ledna 2019 5. ročník soutěže pro studenty čtvrtých ročníků středních odborných škol s názvem Účtování versus účetnictví. Soutěž je pořádána pod záštitou rektora VŠPJ prof. MUDr. Václava Báči, Ph.D. Hlavním partnerem soutěže je firma UOL a.s., kterou zastupuje ředitelka Ing. Jana Jáčová. Více informací o soutěži je uvedeno zde.


Multifyzikální simulace

P3

Přijďte se seznámit s nejmodernějším software pro simulování fyzikálních jevů reálného světa. Vyzkoušíte si jednotné ovládání a intuitivní pracovní postup modelování v software COMSOL Multiphysics, díky kterému ovládnete simulace v oblastech strukturální mechaniky, přestupu tepla, elektřiny a magnetismu, životnosti, optiky, akustiky, proudění, pohybu mechanismů, chemie a elektrochemie. Seminář se koná 9. ledna 2019 od 14:00 v posluchárně P3


Kariérové poradenství - testování osobnosti

učebna U9

Chcete znát svůj osobnostní profil? Chcete využít poznání svého profesního typu k nasměrování úspěšné kariéry? Pokud ano, přihlaste se na kurz Kariérové poradenství - testování osobnosti, který se uskuteční 7. ledna 2019 od 11:30 do 13:00 v učebně U9. Kurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.

Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů - pouze v případě uvolnění kapacity.


Jak být úspěšný ve světe realit

P4
27. 12. 2018 - 27. 11. 2018

Být úspěšný není samozřejmostí, ale je to výzvou. Paní Lenka Maděřičová, ředitelka společnosti Realsant Real, poradí, jak se stát úspěšným podnikatelem a to v oblasti realit. Přednáška se koná 27. 11. od 8:30 hodin v posluchárně P4.


Co nepodcenit při pohovoru

učebna U9
26. 12. 2018 - 26. 11. 2018

Pracovní pohovor! Jak se na něj připravit? Jaké chyby můžeme udělat? A jak se jim vyhnout? Dozvíte se od kariérní poradkyně Marie Novotné na semináři Co nepodcenit při pohovoru. Seminář proběhne 26. 11. 2018 od 11:30 do 13:00 h v učebně U9. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


Den s technikou

VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá prostřednictvím Katedry technických studií Den s technikouAkce se koná ve středu 19. 12. 2018 od 9 hodin. Studentům a pedagogům středních škol nabídneme zajímavý pohled na techniku, provedeme po odborných laboratořích, seznámíme s možnostmi studia technických oborů, které škola pro další akademický rok nabízí.


Jak u nás podniká Coca-Cola?

VŠPJ, P4

Vysoká škola polytechnická Jihlava zve zájemce na přednášku Jak u nás podniká Coca-Cola?. Akce se koná 18. 12. 2018 od 8:30 v posluchárně P4, vystoupí Ing. Ladislav Jelen z Coca-Coly HBC Česko a Slovensko, který mimo jiné představí možnost spolupráce zmiňované společnosti se studenty VŠPJ. Všem účastníkům přednášky slibuje přednášející předvánoční dárek.


Cestovatelské promítání - Jamajka

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2018/19, tentokrát na téma Jamajka. Promítání se bude konat ve středu 12. 12. 2018 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Vánoce na VŠPJ

Letošní Vánoce na VŠPJ se budou konat ve středu 12. prosince od 16 hodin ve vstupních prostorách školy. Akce je věnována na podporu činnosti nízkoprahového zařízení ZASTÁVka Telč včetně klientů, kteří organizaci navštěvují. Program akce si můžete prohlédnout zde.


Co čeká začínajícího podnikatele

U10

Odborníci z praxe pan Martin Henzl a paní Bc. Lucie Kafková ze společnosti Global financial solutions budou na VŠPJ přednášet o tom, co čeká začínající podnikatele. Zasvětí posluchače do "rad a typů, proč vůbec začít podnikat" a poukáží na to, že podnikání může být i zábavné. Přednášející budou aktivně pracovat se studenty, aby jim více přiblížili danou problematiku a tím jim dovolili snáze nahlédnout do světa "začínajícího podnikatele". Přednáška se koná 4. prosince od 11:30 hodin v učebně U10.


EU Careers

učebna U9

Chcete se dozvědět, jaké jsou možnosti práce v institucích EU a stáží v EU a v OBSE? Zajímá Vás, co jsou to EPSO testy a jak probíhají výběrová řízení do institucí EU? Přijďte na přednášku EU Careers dne 10. 12. od 11:30 do 13:00 v učebně U9. Přihlašování je dostupné v informačním systému v nabídce kurzů.


Sebepoznání

ZAS

Zážitkový seminář o Sebepoznání s podtitulem Já mezi lidmi umožní nahlédnout na témata: kdo jsem a kdo jsou ti druzí, nebo také: jak ostatním říct, co potřebuji. Seminář proběhne 6. 12. 2018 od 9:00 do 12:30 h v zasedací místnosti vedle Auly. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


Co můžeme čekat od robotů?

Jihlava

Zveme všechny zájemce na přednášku Umělá inteligence: Co můžeme čekat od robotů?, která se koná 4. prosince od 9:30 v aule VŠPJ. Přednášet bude viceprezidentka Svazu průmyslu a dopravy České republiky Milena Jabůrková, která se věnuje vzdělávání a agendě 4.0 a je mimo jiné členka představenstva IBM pro střední Evropu. Dalším přednášejícím bude její kolega Jiří Holoubek, prezident Elektrotechnické asociace ČR.


Trh práce z pohledu statistických dat

učebna U9

Víte, jak vypadá trh práce pro absolventa školy? Znáte své šance na uplatnění po ukončení VŠ v Kraji Vysočina? Víte, jakou můžete očekávat mzdu? To vše se dozvíte se na semináři Trh práce z pohledu statistických dat, který se uskuteční 3. prosince 2018 od 11:30 h do 13:00 h v učebně U9. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


Assessment centrum nanečisto

učebna U9

Jak se připravit na výběrové řízení formou assessment centra, jak se chovat a jaké jsou nečastější chyby? Dozvíte se na semináři Assessment centrum nanečisto, který se koná dne 19. listopadu 2018 od 11:30 do 13:00 h v učebně U9. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


Tichá vzpomínka v předvečer 17. listopadu

Pomník 17. listopadu ("Klíče")

V pátek 16. listopadu v 16:30 hodin proběhne u pomníku 17. listopadu v Jihlavě (Památník Klíče) tichá vzpomínka u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii. Všichni kolegové a kolegyně, studentky i studenti jsou srdečně zváni. Připomeneme si společně výročí boje studentů za demokracii, události roku 1939 a 1989.


Celorepubliková soutěž škol v manažerské simulační hře "Rozehraj to jako manažer!"

VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s Centrem Informační Společnosti pořádá celorepublikovou soutěž škol v manažerské simulační hře pod názvem Rozehraj to jako manažer! Do turnaje se přihlásilo 37 týmů z 9 škol v ČR! Za VŠPJ se hlásí čtyři dvoučlenné týmy. Aktuálně probíhají on-line sehrávky, ze kterých se do finále kvalifikuje 10 týmů. Finálové klání proběhne 15. 11. 2018 na VŠPJ.

Součástí programu je přednáška Lean Startup, která vám může pomoci rozjet podnikání. Vystoupí Osman Salih, "inovační kouzelník" společnosti O2. Akce se koná od 12:00 v aule VŠPJ.


10. jubilejní mezinárodní jihlavská konference porodních asistentek.

Horácké divadlo

Dne 15. listopadu 2018 proběhne v Horáckém divadle Jihlava 10. jubilejní mezinárodní jihlavská konference porodních asistentek, kterou pořádají Jihlavská medicínská akademie, Gynekologicko – porodnické oddělení Nemocnice Jihlava, p. o. a Vysoká škola polytechnická Jihlava.


Cestovatelské promítání - Vietnam

VŠPJ - P3

Zveme vás na další ze série cestovatelských promítání v sezóně 2018/19, tentokrát na téma Vietnam. Promítání se bude konat ve středu 14. 11. 2018 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Trendy a technologie 2018

Aula VŠPJ

Dne 14. 11. 2018 v prostorách Vysoké školy polytechnické Jihlava proběhne  konference Trendy a technologie 2018. Konference zprostředkovává účastníkům setkání s inovativními přístupy zejména v oblasti elektrotechniky a informatiky, prezentovanými odborníky z široké praxe. Podporuje tak orientaci školy na aplikovanou vzdělanost a spolupráci s aplikační sférou. Program konference si můžete prohlédnout zde.

Detail akce

Doplňující volby do studentské komory Akademického senátu VŠPJ

13. 11. 2018 - 14. 11. 2018

Doplňující volby do Studentské komory Akademického senátu Vysoké školy polytechnické Jihlava se uskuteční v úterý 13. 11. 2018 od 11:00 do 17:00 hod. a ve středu 14. 11. 2018 od 08:45 do 14:00 hod. ve vstupních prostorách školy.


Šaty dělají člověka - vizáž dělá osobnost

Zasedací místnost

Účastnice projektu Rozjezdy VŠPJ s vlastním projektem Psychologie krásy -  Martina Puchnerová (professional make-up artist) poradí, jak se připravit na schůzku po vizuální stránce v rámci přednášky Šaty dělají člověka - vizáž dělá osobnost. Součástí přednášky bude profesionální make-up proměna. V úterý 13. listopadu od 9:45 v zasedací místnosti.


Systém vzdělávání zaměstnanců. Motivace zaměstnanců.

učebna U9

Chcete se dozvědět, jak funguje vzdělávání zaměstnanců nebo proč je důležitá motivace a další rozvoj zaměstnanců? Pak přijďte na seminář Systém vzdělávání zaměstnanců, motivace zaměstnanců, který se uskuteční dne 12. listopadu 2018 od 11:30 v učebně U9. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


Relaxace a meditace

ZSP

Chcete umět vědomě pracovat se stresem? Na prožitkovém semináři dne 9. 11. 2018 se to naučíte pomocí Relaxace a meditace. Učebna ZSP v čase 9:00 - 12:30. Přihlášení je možné při uvolnění kapacity přes nabídku kurzů v Informačním systému.


Psychoanalýza, hypnóza a rady, jak se nebát

Aula Vysoké školy polytechnické Jihlava

Zveme všechny zájemce na doprovodnou přednášku Psychoalalýza, hypnóza a rady, jak se nebát doc. PhDr. Otty Čačky k výstavě Sigmund Freud: Odhalení 21. století. Akce se koná 7. listopadu od 17 hodin v aule VŠPJ.


Veletrh pracovních příležitostí JOBStart

VŠPJ

JOBStart - veletrh, který nastartuje vaši kariéruPříležitost osobně se seznámit s vybranými TOP firmami a institucemi převážně z Vysočiny a získat přehled o zaměstnavatelích, odbornou praxi, stáž nebo zaměstnání. Akce se koná 7. listopadu 2018 od 9:30 do 14:00 h. Veletrh je pro studenty a absolventy ZDARMA.


Kompetenční model a hodnocení pracovníků

učebna U9

Chcete se dozvědět více o řízení lidských zdrojů? Přijďte na seminář Kompetenční model a hodnocení pracovníků, na kterém se seznámíte s praxí personalistů na Krajském úřadě Kraje Vysočina. Seminář povede lektorka Ing. Bc. Ivana Hanáková Kosourová, DiS., vedoucí Oddělení řízení lidských zdrojů. Seminářse koná 5. 11. 2018 od 11:30 v učebně U9. Registrace je dostupná v Informačním systému, záložka: Nabídka kurzů.


Kulatý stůl Možnosti rozvoje studentských praxí II.

VŠPJ, zasedací místnost

VŠPJ, pořádá 1. 11. 2018 druhý kulatý stůl na téma Možnosti rozvoje studentských praxí II. Akce se uskuteční v zasedací místnosti VŠPJ.  Účastníci obdrží osvědčení o participaci na kulatém stole a finanční odměnu. Registrace nutná.

Detail akce

Moderní trendy v pojišťovnictví

P1

Zveme všechny zájemce na přednášku ředitele pojišťovny KB Ing. Novotného na téma Moderní trendy v pojišťovnictví. Přednáška se koná v posluchárně P1 dne 31. 10. 2018 od 12:35 hodin.


Aktuální problémy EU

aula VŠPJ

Zveme všechny zájemce na přednášku Aktuální problémy EU. Přednáší RNDr. Luděk Niedermayer, poslanec Evropského parlamentu. Přednáška se uskuteční ve středu 31.10.2018 v 10:00 v aule VŠPJ.


Sebemotivace a sebeřízení

ZSP

Nenechte si ujít zážitkový seminář na téma: Jak dosáhnout svých cílů, který se uskuteční v pátek 26. 10. 2018 od 9:00 do 12:30 h v učebně ZSP. Akce je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Sázení lípy republiky

Park VŠPJ

Ve čtvrtek 25. října bude slavnostně zasazena lípa republiky v parku VŠPJ. Symbolicky tak zakončíme oslavy 100 let republiky v Kraji Vysočina, které začaly na tomtéž místě letos v květnu otevřením výstavy STOVKA a Piknikem v parku. Akce společně pořádá Kraj Vysočina, Statutární město Jihlava a Vysoká škola polytechnická Jihlava. Více si můžete přečíst například na stránkách Jihlavského deníku


Rozjeď to na ledě!

stadion HC Dukla Jihlava

VŠPJ ve spolupráci s HC Dukla Jihlava a jednatelem klubu Bedřichem Ščerbanem pořádají akci pro studenty VŠPJ Rozjeď to na ledě!.

Všichni, kteří rádi hrají hokej, si mohou přijít zahrát v úterý 23.10. od 11:00 do 12:15 (sraz v 10:30 ve vstupní hale VŠPJ). Doporučené vybavení: hokejka, rukavice, chrániče helma (část si lze zapůjčit od HC Dukla).

Zájemci o utkání se mohou hlásit zde.


Kompetence uchazečů výběrového řízení

učebna U9

Zajímá Vás, jak po ukončení studia na VŠ získat práci ve veřejném sektoru? Chcete vědět, jak probíhá výběrové řízení ve státní správě? Přijďte na seminář Kompetence uchazečů výběrového řízení, která se uskuteční 22. října 2018 od 11:30 do 13:00 v učebně U9. Seminář je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Inaugurace rektora Vysoké školy polytechnické Jihlava

Velká gotická síň Magistrátu města Jihlavy

Ve čtvrtek 18. října 2018 v 10:00 se ve Velké gotické síni Magistrátu města Jihlavy uskuteční inaugurace rektora Vysoké školy polytechnické Jihlava prof. MUDr. Václava Báči, Ph.D. (účast na základě pozvánky). Fotografie z inaugurace rektora v roce 2014 si můžete prohlédnout zde.


Cestovatelské promítání - Transsibiřská magistrála

VŠPJ - P3

Zveme vás na první díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2018/19, tentokrát na téma Transsibiřská magistrála. Promítání se bude konat ve středu 17. 10. 2018 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ

Posluchárna P3

Setkání zaměstnanců s vedením školy se uskuteční 15. října 2018 od 13:00 v posluchárně P3.


Jak být úspěšný na trhu práce

učebna U9

V pondělí 15. října 2018 se můžete na semináři Jak být úspěšný na trhu práce?setkat s personalistkou firmy MANN+HUMMEL a dozvědět se, jaké jsou aktuální pracovní příležitosti pro absolventy, nebo možnosti spolupráce při studiu. Můžete také zjistit, jak zvýšit své šance ve výběrovém řízení a mnoho dalšího. Seminář se koná v učebně U9 od 11:30 do 13:00 h a je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Partnerské vztahy

ZSP

Zážitkový seminář na téma: Jak si ve vztazích lépe rozumět s lektorkami PhDr. Ivanou Veselou a Mgr. Kateřinou Koštovou z Poradenského a kariérního centra VŠPJ. Pátek 12. 10 2018 od 9:00 do 12:30 h v učebně ZSP. Aktuálně je seminář obsazen, případná uvolněná místa sledujte v Nabídce aktuálních kurzů v Informačním systému.


Výhody a nástrahy kyberprostoru pro SUPŠ Jihlava - Helenín

SUPŠ Jihlava - Helenín

Cílem přednášky Výhody a nástrahy kyberprostoru je studentům ukázat pozitiví sílu, ale i negativní působení kyberprostoru, ve kterém dnes tito lidé tráví většinu svého volného času. Praktické příklady deklarují, jak zranitelný je mladý člověk ve světě virtuálního "úžasu".


HUMANITAS 2018

VŠPJ, aula, zasedací místnost

VŠPJ pořádá 11. 10. 2018 konferenci Humanitas 2018. Cílem konference je vytvořit prostor pro setkání zástupců vysokých škol zaměřených na sociální práci a zdravotnictví  a odborníků z praxe v pomáhajících profesích. Konference je možné se zúčastnit jak aktivně, tedy vystoupit s příspěvkem, tak pasivně. Vybrané příspěvky budou zveřejněny  v časopise Logos Polytechnikos, který je veden na Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v ČR a v databázi ERIH PLUS.


Výstava Sigmund Freud - Odhalení 21. století

vstupní prostory VŠPJ
10. 10. 2018 - 31. 12. 2018

Výstava Rakouského kulturního fóra v Praze na Vysoké škole polytechnické Jihlava. Tato rozsáhlá výstava srozumitelně přibližuje slovem a obrazem život a dílo Sigmunda Freuda, jeho jednotlivé životní etapy od moravského Příbora přes Lipsko a Vídeň do Londýna. Výstava podrobně osvětluje jeho učení, ukazuje však také Sigmunda Freuda jako velkého spisovatele a v neposlední řadě i jako soukromou osobu. Vernisáž výstavy: 10. 10. 2018 od 17:00 hodin ve vstupních prostorech VŠPJ.

Detail akce

Podnikni to! Úvodní přednáška ke kurzu.

Aula VŠPJ

VŠPJ ve spolupráci s Ing. Jakubem Tížkem a Bc. Maximem Dužkem, MBA pořádá kurz Podnikni to! Úvodní přednáška ke kurzu proběhne ve středu 10. října od 16:00 v Aule VŠPJ. Informace o následném kurzu se dozvíte na přednášce. Kurz bude probíhat v rámci projektu VŠPJ Rozjezdy. Všichni zájemci o rozjezd vlastního podnikání i posunutí svého podnikatelského záměru dále jsou vítáni.


Peníze - mýty a fakta

učebna P3

Zveme všechny zájemce na přednášku viceguvernéra České národní banky Ing. Mojmíra Hampla, MSc., Ph.D. na téma Peníze - mýty a fakta. Přednáška proběhne 9.října v 10:00 na učebně P3.


Sociální podnikání a místní komunity

VŠPJ, aula, zasedací místnost

Kraj Vysočina, KOUS Vysočina, z.s. a Vysoká škola polytechnická Jihlava Vás zvou na konferenci Sociální podnikání a místní komunity, která se bude konat pod záštitou 1. náměstka Kraje Vysočina Mgr. Pavla Fraňka 9. 10. 2018 na VŠPJ. Konference je určena pro zástupce samospráv, stávajících i budoucích sociálních podniků a všechny, kterým je sociální ekonomika blízká a chtěli by využívat produktů sociálního podnikání. Součástí konference bude prezentace nabídky sociálních podniků působících v Kraji Vysočina a prostor pro vzájemné sdílení.

Detail akce

Imatrikulace 2018

Dne 8. října v 15:00 hodin se  v divadelním sále DKO s.r.o. (Tolstého 2, Jihlava) koná imatrikulace - akademický obřad, při kterém jsou noví studenti slavnostně přijímáni do akademické obce. Studenti při něm skládají imatrikulační slib. Fotografie z loňské imatrikulace si můžete prohlédnout zde.


Co bude za 50 let, potřebujeme to vědět?

učebna U9

Jak v dnešní době plánovat kariéru? Přijďte se inspirovat na seminář vedený Ing. Zdeňkem Šprynarem Co bude za 50 let, potřebujeme to vědět? V pondělí 8. října 2018 od 11:30 do 13:00 h v učebně U9.


2. Akademický den VŠPJ

Park VŠPJ

2. Akademický den VŠPJ - neformální zahájení akademického roku - se bude konat 2. října od 13:00 hodin v parku VŠPJ (areál bývalé nemocnice). Akce je určena jak studentům a zaměstnancům, tak veřejnosti. Těšit se můžete na bohatý program. Letošní Akademický den bude spojen se Dnem absolventů.

Detail akce

Den absolventů

Aula, vstupní prostory

V úterý 2. října slavíme desetiletí od promocí prvních absolventů VŠPJ: ročník 2008. Dopolední program je věnován absolventům, od 10:30 proběhnou prezentace úspěšných absolventů pro studenty v Aule, připravena bude Galerie absolventů ročníku 2008, ale i prohlídka školy. Odpolední program je propojen s Akademickým dnem. Přijďte slavit s námi.


Přihraj a pojeď s námi na Erasmus

Přátelský turnaj ve voleybale a badmingtonu pro studenty Erasmus+ a studenty VŠPJ se uskuteční  v rámci Evropského týdne sportu dne 26. 9. od 16 hodin ve sportovní hale na adrese Romana Havelky 1 v Jihlavě.

Detail akce

Evropský týden mobility

Město Jihlava
16. 09. 2018 - 22. 09. 2018

V týdnu 16. - 22. 9. 2018 se v rámci akce Evropský týden mobility uskuteční v Jihlavě celá řada aktivit zaměřených na zdravý životní styl, volnočasové a pohybové aktivity. Vysoká škola polytechnická Jihlava je do tohoto projektu zapojena prostřednictvím Kabinetu sportů. Ve středu 19. 9. 2018 si bude moci veřejnost vyzkoušet své vodácké umění na klidné hladině řeky Jihlavy v areálu Českého Mlýna. V pátek 21. 9. 2018 bude možné si bezpečně slanit několik metrů vysoké městské hradby v areálu parku Gustava Mahlera.

Program celé akce si můžete prohlédnout zde.


Návštěva Zakarpatské Ukrajiny studenty oboru Cestovní ruch

Zakarpatská Ukrajina - Užhorod
11. 09. 2018 - 14. 09. 2018

Skupina deseti studentů VŠPJ s pedagogickým doprovodem bude pobývat ve dnech 11. až 14. září 2018 v Užhorodu. Výměnný pobyt je hlavní aktivitou v rámci spolupráce, kterou zahájila VŠPJ (Katedra cestovního ruchu) s Fakultou cestovního ruchu Užhorodské národní univerzity v roce 2013. Vysoká škola polytechnická Jihlava se tak připojila ke spolupráci Kraje Vysočina a Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Ta trvá již řadu let. Letos probíhá v pořadí šestý ročník výměnných pobytů. V květnu roku 2018 přijeli vysokoškoláci z Užhorodu do Jihlavy. Výjezd jihlavských studentů na Ukrajinu je připraven právě na druhý týden letošního září. Program si můžete prohlédnout zde, Více informací naleznete zde.

Detail akce

10. mezinárodní studentský workshop VŠPJ a partnerské školy Fachhochschule Wien "Accessible tourism"

VŠPJ
10. 09. 2018 - 13. 09. 2018

Dne 10. až 13. 9. 2018 proběhne studentský workshop na téma Accessible tourism. Jedná se o již 10. ročník mezinárodního studentského workshopu ve spolupráci s rakouskou partnerskou školou FH Wien. Téma workshopu přeložené jako "přístupný cestovní ruch" je nyní velmi aktuální a přímo vybízí k mezikatederní spolupráci Katedry cestovního ruchu s Katedrou sociální práce -  účastníky workshopu bude 10 studentů FH Wien (s doprovodem) a 10 českých studentů oborů Zdravotně sociální pracovník a Cestovní ruch. V rámci doprovodného programu je přichystána exkurze do golfového resortu Šiškův mlýn.


Morphology 2018

Jihlava - Vysoká školy polytechnická Jihlava
06. 09. 2018 - 08. 09. 2018

Ve dnech 6. - 8. září 2018 se uskuteční další ročník kongresu s mezinárodní účastí České anatomické společnosti (ČAS) a České společnosti pro histo- a cytochemii (CSHC) Morphology 2018 -   51. ročník International Congress of the Czech Anatomical Society a 55. ročník Lojda Symposium in Histochemistry.  Uspořádáním letošního ročníku je pověřen prof. MUDr. Václav Báča, Ph.D., současně rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava. Kongres se bude konat v Jihlavě pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina, primátora města Jihlavy, rektora Vysoké škole polytechnické Jihlava a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Podrobnosti o programu a organizaci celého kongresu najdete na www.morphology2018.cz.


Letní školy 2018

Laboratoře KTS
06. 08. 2018 - 30. 08. 2018

Vysoká škola polytechnická Jihlava v měsíci srpnu opět pořádá Letní školy pro studenty středních škol a veřejnost. V nabídce jsou tři témata pro technicky zaměřené studenty: Úvod do počítačových sítí, virtualizace a bezpečnosti, Tvorba webové aplikace, Programování pro Android. Registrace byla uzavřena 30.6. 2018. Více informací naleznete na stránkách Katedry technických Studií.


Promoce absolventů 2018

10. 07. 2018 - 13. 07. 2018

V aule Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) se budou v termínu 10. - 13. 7. 2018 konat promoce absolventů. Promoce je slavnostní akt probíhající na konci studia, během něhož absolventi za účasti akademických hodnostářů, rodičů a veřejnosti skládají promoční slib a přebírají vysokoškolský diplom, prokazující jejich nárok na používání akademického titulu. Po promocích bude následovat slavnostní předání osvědčení absolventům Univerzity třetího věku. Fotky z loňských promocí můžete zhlédnout v galerii.


Výstava STOVKA

areál VŠPJ (park za odborem dopravy)
22. 06. 2018 - 31. 10. 2018

Přijďte navštívit Venkovní vzdělávací výstavu ke stému výročí republiky. K vidění je až do konce října v areálu Vysoké školy polytechnické Jihlava - v parku za odborem dopravy Magistrátu města Jihlavy. Čeká na vás 24 panelů rozestavěných do tvaru České republiky. Seznámí vás s děním v Jihlavě za posledních 100 let, poukáže na osobnosti Jihlavy, které ovlivnily dění jak v regionu, tak i mimo něj a připomene některé události, které změnily naše životy. Odborným garantem výstavy je doc. PhDr. Michal Stehlík, Ph.D.  Uprostřed je k dispozici gril ve tvaru Československa v době vzniku, proto neváhejte a udělejte si piknik v parku. Úvodní slovo garanta výstavy z komentované prohlídky si můžete poslechnout zde.


Výhody a nástrahy kyberprostoru

OA Jihlava

Přednášku Výhody a nástrahy kyberprostoru pořádá Vysoká škola polytechnická Jihlava pro studenty středních škol OA,SZŠ a SOŠS v Jihlavě. Přednášející Ing. Dagmar Frendlovská, Ph.D. přiblíží problematiku kyberprostoru studentům a budoucím zaměstnancům, jaké přednosti a nástrahy se skrývají při užívání virtuálního prostoru. Přednáška je pojata pro studenty tak, aby se již nyní naučili vnímat každodenní nepostradatelnost kyberprostoru, který se však ve stejný okamžik může stát prostorem strachu a obav.


7. jihlavská konference fetomaternální a perinatální medicíny: Nemoci v těhotenství

Aula Vysoké školy polytechnické Jihlava

Dne 14.6.2018 se uskuteční od 8:00 hodin v Aule Vysoké školy polytechnické Jihlava 7. jihlavská konference fetomaternální a perinatální medicíny: Nemoci v těhotenství.


Cestovatelské promítání - Švýcarsko

VŠPJ - P3

Vysoká školy polytechnická Jihlava vás srdečně zve na poslední cestovatelské promítání tohoto semestru, tentokrát na téma Švýcarsko. Promítání se bude konat ve středu 13. 6. 2018 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Setkání se studenty 4.semestru FŘ - informace o BP a praxích

učebna P4, VŠPJ

Vzhledem k nově platné směrnici k psaní BP pořádá Katedra ekonomických studií setkání studentů 4.semestru oboru Finance a řízení, na kterém budou zodpovězeny dotazy týkající se (nejen) psaní bakalářských prací a zároveň zde budou podány základní informace k předmětu Praxe. Setkání se uskuteční v pátek 1.června v 11:00 na učebně P4.


Systém vzdělávání zaměstnanců, motivace zaměstnanců

učebna U12

Chcete se dozvědět, jak funguje vzdělávání zaměstnanců nebo proč je důležitá motivace a další rozvoj zaměstnanců? Pak přijďte na seminář Systém vzdělávání zaměstnanců, motivace zaměstnanců, který se uskuteční dne 22. května 2018 od 11:30 v učebně U12Registrace ZDE.


Projektové řízení v praxi

aula VŠPJ

Zveme všechny zájemce na přednášku Projektové řízení v praxi. Přednáší Ing. Miloslav Ileček, projektový manažer Okresní hospodářské komory Jihlava. Přednáška proběhne v pondělí 21. 5. 2018 od 9:00 v aule VŠPJ.


Konference Konkurence/Competition

aula VŠPJ
17. 05. 2018 - 18. 05. 2018

VŠPJ pořádá ve dnech 17. - 18. 5. již 10. ročník konference Konkurence/Competition. Cílem desátého ročníku mezinárodní vědecké konference Konkurence je vytvoření komunikačního prostoru pro odborníky z praxe a akademického prostředí. Diskuze bude zaměřena např. na témata, jako jsou zdroje konkurenční výhody, konkurenční postavení regionů, konkurenceschopnost a lidské zdroje a další teoretické a praktické aspekty konkurence. Více informací naleznete na webu konference.

Detail akce

Cestovatelské promítání - Pyreneje

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2017/18, tentokrát na téma Pyreneje. Promítání se bude konat ve středu 16. 5. 2018 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Prohlédněte si také program dalších cestovatelských promítání.


Sportujme s VŠPJ

Masarykovo náměstí Jihlava

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá již tradiční den plný pohybových aktivit pro širokou veřejnost Sportujme s VŠPJ. V letošním roce se akce koná ve středu 16.5. a návštěvníci se mohou těšit na nafukovací překážkovou dráhu, živý stolní fotbal, ale také na lezeckou stěnu přímo na náměstí. Od 12:30 do 14:00 budou přítomni fotbalisté FC Vysočina, kteří se vám rádi podepíšou na památku. Od 15:00 je připravena ukázka workoutového tréninku. Partnery akce jsou Jihlava - Zdravé město a FC Vysočina.


Oslavy 100. výročí republiky zahájí výstava VŠPJ

Park v areálu staré nemocnice naproti autobusovému nádraží

V úterý 15. 5. 2015 od 17 hodin ožije park v areálu bývalé nemocnice. Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s Krajem Vysočina a statutárním městem Jihlava vás srdečně zvou na vernisáž výstavy ke stému výročí vzniku republiky. Výstava je určena široké veřejnosti všech věkových kategorií. Výstava se otevře v rámci akce Piknik v parku - zahájení oslav 100 let republiky v režii Kraje Vysočina a města Jihlavy. Více informací zde.


Pracovní příležitosti v zahraničí

učebna U12

Chcete si nalézt praxi, sezónní brigádu či trvalejší práci v některém ze států EU? Nevíte, jak místo najít a co vše si před odjezdem zařídit? To vše se dozvíte na semináři Pracovní příležitosti v zahraničí, který proběhne v úterý 15. května 2018 od 11:30 do 13:00 h v učebně U12. Registrace ZDE


6. mezinárodní česko-ukrajinský studentský workshop

VŠP Jihlava
14. 05. 2018 - 17. 05. 2018

Ve dnech 14. 5. – 17. 5. 2018 bude Vysoká škola polytechnická Jihlava hostit skupinu deseti studentů Fakulty turismu Užhorodské národní univerzity a jejich pedagogický doprovod. Studenti oboru Cestovní ruch z Užhorodu a z Jihlavy absolvují týdenní společný workshop v rámci každoročních výměnných pobytů, které obě vysoké školy zahájily v roce 2013. Letošní workshop je zaměřen na téma „Kraj Vysočina a Zakarpatská Ukrajina: Společné rysy a odlišnosti".

Detail akce

Kulatý stůl Možnosti rozvoje studentských praxí

VŠPJ, zasedací místnost

VŠPJ pořádá 10. 5. 2018 od 14:30 kulatý stůl na téma Možnosti rozvoje studentských praxí. Čím se budeme zabývat? Identifikace silných a slabých stránek a dosud nevyužívaných možností a rizik studentských praxí, Stávající podmínky výkonu praxe studentů, Možnosti recipročních aktivit pro poskytovatele praxí ze strany VŠPJ.


Nákladové účetnictví Kronospan ČR, spol. s.r.o.

P3

Zveme zájemce z řad studentů na přednášku Nákladové účetnictví Kronospan ČR, spol. s.r.o. Přednáška je určena především pro ty, které zajímají účetní (a potažmo ekonomické) procesy ve výrobní firmě. Přednáška se koná 10. 5. od 8:00 v posluchárně P3.


První dojem máte šanci udělat jen jednou...

Zasedací sál 1N025

Také řešíte, jak se obléct a upravit na různé příležitosti? Na praktickém workshopu s profesionální stylistkou, vizážistkou a fotografkou První dojem máte šanci udělat jen jednou... se např. naučíte, jak na pravidla dress code a firemní etikety, také si vyzkoušíte základní líčení z rukou vizážistky a získáte profesionální portrétní fotografii. 4. května 2018 od 9:00 do 13:00 h v zasedací místnosti 1N025. Registrace ZDE.


Výstava Barvy mezi liniemi

vstupní prostory VŠPJ
03. 05. 2018 - 31. 05. 2018

Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s Muzeem Vysočiny Jihlava Vás srdečně zve na výstavu ak. mal. Vladimíra Netoličky Barvy mezi liniemi. Výstava je přístupná od 2. 5. do 31. 5. 2018, (pondělí - sobota od 6:00h do 19:00 h, mimo svátků), vstup je zdarma. Těšíme se na Vaši návštěvu!


Projekt "Rozjezdy" pro studenty VŠPJ - prezentace podnikatelských nápadů

zasedací místnost (vedle auly)

VŠPJ pořádá v rámci projketu Rozjezdy prezentace podnikatelskýh nápadů studentů či studentských týmů. Prezentace budou probíhat ve čtvrtek 3. 5. 2018 od 11:00 v zasedací místnosti. Celkem bude představeno 11 nápadů, ze kterých porota zvolí postupující do užšího výběru. Program si můžete prohlédnout zde, více informací naleznete zde.


Projektové dny Gymnázia Jihlava na VŠPJ

VŠPJ
02. 05. 2018 - 03. 05. 2018

Studenti Gymnázia Jihlava ve dnech 2. a 3. května 2018 vymění lavice střední školy za aulu a odborné technické laboratoře na VŠPJ v rámci "projektových dnů". Čtyřicet dva studentů se pod vedením akademických pracovníků katedry technických studií seznámí s prací v laboratořích, druhý den je budou čekat přednášky na téma Modelování a 3D tisk, Meteorologie a Bezpečnost na internetu.


Účetnictví a účetní závěrka jako výstup pro majitele malé firmy

posluchárna P4

Jaké informace poskytuje účetní závěrka majiteli malé firmy? Jak informace z účetních výkazů číst a rozumět jim? To vše se dovzíte na odborné přednášce Účetnictví a účetní závěrka jako výstup pro majitele pod vedením Ing. Jany Jáčové, majitelky a jednatelky firmy Účetnictví online, a.s. Přednáška se uskuteční dne 30. dubna 2018 v čase 10:35 - 12:05 v posluchárně P4.


Charakteristika trhu práce z pohledu mladé generace

učebna U12

Víte, jak vypadá trh práce pro absolventa školy? Znáte své šance na uplatnění po ukončení VŠ v Kraji Vysočina? Víte, jakou můžete očekávat mzdu? To vše se dozvíte se na semináři Charakteristika trhu práce z pohledu mladé generace, který se uskuteční 24. dubna 2018 od 11:30 h do 13:00 h v učebně U12. Registrace zde.


Projekce filmu Dáma ve zlatém

aula

Zveme Vás na projekci filmu Dáma ve zlatém, která proběhne 18.4.2018 od 17:00h  v aule VŠPJ. Vstupné je zdarma, jde o součást doporovodného programu k výstavě Gustav Klimt - Průkopník moderny.

Film vypráví skutečný příběh ženy, která se rozhodla dosáhnout spravedlnosti a bojovat o dědictví, které její rodině právem náleželo. Šedesát let poté, co byla za druhé světové války nucena utéct z milované Vídně, se Maria Altmannová (Helen Mirren) rozhodne získat zpět rodinný majetek, který jí byl zabaven nacisty. Patří k němu i umělecká díla nevyčíslitelné hodnoty, mezi jinými i slavný portrét Adele Bloch-Bauerové I. od Gustava Klimta. Zdlouhavý a náročný soudního sporu s rakouskou vládou a Nejvyšším soudem USA se stane jedním z nejznámějších restitučních sporů v historii.

Režie: Simon Curtis, hrají:Helen Mirren, Ryan Reynolds, Daniel Brühl, Katie Holmes, Tatiana Maslany, Max Irons... 


Assessment centrum jako metoda výběrového řízení

učebna U12

Víte, co vás čeká, když je ve výběrovém řízení zařazeno assessment centrum? Máte se ho bát? Jak se na něj připravit a jak v něm uspět? Dozvíte se na semináři Assessment centrum jako metoda výběrového řízení, který se uskuteční dne 17. dubna 2018 od 11:30 do 13:00 h v učebně U12. Registrace zde.


Cestovatelské promítání - Barma (Myanmar)

VŠPJ - P3

Zveme všechny zájemce na další ze série cestovatelských promítání v sezóně 2017/18, tentokrát na téma "Barma (Myanmar)". Promítání se bude konat ve středu 11. 4. 2018 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Prohlédněte si také program dalších cestovatelských promítání.


VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NANEČISTO

učebna U6

Studenty oboru Zdravotně sociální pracovník zveme na VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NANEČISTO: Sociální pracovník na odboru sociálních věcí Magistrátu města Jihlavy, kde zažijí reálné výběrové řízení v cvičných podmínkách. Kdy a kde? Středa 11. dubna 2018 od 8:00 do 9:30 h v učebně U6. Registrace zde.


PRACOVNĚ - PRÁVNÍ VZTAHY

učebna U12

Víte, jaký je rozdíl mezi pracovní smlouvou, DPP, nebo DPČ? Jaké jsou vaše povinnosti, když jdete na brigádu? Na přednášce PRACOVNĚ - PRÁVNÍ VZTAHY se krom toho dále dozvíte, jak se zorientovat na trhu práce, zda musíte být na úřadu práce, když nenajdete práci, co pro vás znamená, když budete v evidenci ÚP a co dělat, když v ní nebudete. V úterý 10. dubna 2018 od 11:30 do 13:00 v učebně U12. Registrace zde.


4. reprezentační ples VŠPJ

DKO Jihlava

Tradiční společenská akce - již 4. reprezentační ples VŠPJ bude letos ve znamení letectví. Těšit se můžete na skvělý Zatrestband a po půlnoci na kapelu Circus Brothers! Ples opět pomůže dobré věci, tentokrát podpoří organizaci Sdílení o.p.s., která se věnuje starým a vážně nemocným lidem. Večerem Vás provede moderátor Jirka Doležal. Informace budeme postupně zveřejňovat na stránkách plesu.


EFEKTIVNÍ UČENÍ: Jak se doopravdy naučit?

učebna U8

Proč se nám do učení většinou nechce? Můžeme to změnit? A JAK? Na workshopu EFEKTIVNÍ UČENÍ: Jak se doopravdy naučit? se naučíte konkrétní studijní metody, které fungují a dozvíte se zároveň, jak je lépe rozvíjet. Kdy a kde? 6. dubna 2018 od 9:00 do 12:00 h v učebně U8REGISTRACE ZDE. Workshop je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.

 


Hmyzí speciality - Světový den zdraví

učebna ZDR a ZSR

Ve středu 4. 4. 2018 vás zveme na akci v rámci Světového dne zdraví. Součástí této akce bude např. ochutnávka hmyzích specialit. Více informací naleznete zde


KARIÉROVÉ PORADENSTVÍ - testování osobnosti

učebna U12

Chcete znát svůj osobnostní profil? Chcete využít poznání svého profesního typu k nasměrování úspěšné kariéry? Pokud ano, přihlaste se na druhý běh kurzu Kariérové poradenství - testování osobnosti, který se uskuteční 3. dubna 2018 od 11:30 do 13:20 v učebně U12. REGISTRACE ZDEKurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Přednáška Miroslavy Němcové "Z okresního města až do Parlamentu ČR"

Aula VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava zve všechny zájemce na přednášku Z okresního města až do Parlamentu ČR. Přednáška proběhne v úterý 3. dubna od 10:00 v Aule VŠPJ. Přednáší Miroslava Němcová, poslankyně Parlamentu ČR. Všichni zájemci o dané téma jsou srdečně zváni.


Jak být úspěšný na trhu práce?

učebna U12

Zveme zájemce na přednášku Jak být úspěšný na trhu práce? Od personalistky firmy MANN+HUMMEL se dozvíte, jaké jsou aktuální pracovní příležitosti pro absolventy, nebo možnosti spolupráce při studiu. Zjistíte, jak zvýšit své šance ve výběrovém řízení a mnoho dalšího. Přednáška se uskuteční 27. března od 11:30 hodin v učebně U12. Přednáška je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


KONEC PROKRASTINACE: Jak si poručit a poslechnout se?

učebna U9

Znáte ten pocit, když přesně víte, co máte udělat, ale přesto to neuděláte? Stává se vám, že si poručíte, ale neposlechnete se? Chce se naučit, jak zvýšit vnitřní motivaci, jak organizovat čas a úkoly tak, abyste překonali sami sebe? Přijďte na seminář KONEC PROKRASTINACE: Jak si poručit a poslechnout se?, který se uskuteční v pátek 23. března 2018 od 9:00 do 12:00 hodin v učebně U9. REGISTRACE ZDE. Kurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Kulatý stůl Pomoc a podpora pro neformální pečovatele

VŠPJ

Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Krajem Vysočina a Vysokou školou polytechnickou Jihlava
Vás v rámci realizace projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň zve na Kulatý stůl Pomoc a podpora pro neformální pečovateleAkce se koná dne 22. 3. 2018 od 13:00 hodin v prostorách VŠPJ.


9. Jihlavská onkogynekologická konference

Aula Vysoké školy polytechnické Jihlava

Dne 22.března 2018 pořádá Nemocnice Jihlava p.o. ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava 9. Jihlavskou onkogynekologickou konferenci Komplikace onkogynekologické léčby.


Klimt a ženy

Zasedací sál

Seminář Gustav Klimt a ženy navazuje na aktuální výstavu na VŠPJ „Gustav Klimt - průkopník moderny”. Seminář se zaměří nejen na Klimtův umělecký obraz žen, ale na podkladě jeho díla bude zároveň rozebrána i Klimtova proslulá náklonnost k ženám. Chybět nebude ani představení některých výrazných ženských osobností, jenž Klimta buď umělecky ovlivnily, nebo jej osobně inspirovaly a často se tak stávaly námětem jeho obrazů. Přednášejícím je Bc. Mojmír Kolář, MBA.


TV Nova versus Česká televize - dva odlišné světy pro komunikaci a zpravodajství

Aula VŠPJ

Zveme všechny zájemce na přednášku TV Nova versus Česká televize - dva odlišné světy pro komunikaci a zpravodajství. Přednáška se uskuteční v úterý 20. března 2018 od 9:30 do 11:00 v Aule VŠPJ. Přednáší David Pik z TV Nova a Radovan Daněk z České televize.

 


Jak funguje EU - beseda s JUDr. Jiřím Pospíšilem

aula VŠPJ

Zveme všechny zájemce z řad studentů a zaměstnanců na besedu s europoslancem Jiřím Pospíšilem na téma Jak funguje EU a v čem je pro nás členství výhodnéBeseda se koná v pátek 16. března od 9:45 v aule VŠPJ.


ZÁKLADNÍ PRINCIPY ZDRAVÝCH VZTAHŮ: Spokojené a fungující vztahy v osobním a profesním životě

učebna U9

Víte, jaké jsou nejčastější mýty o partnerských vztazích? Chcete se dozvědět, jak vztahy prožívat kvalitněji a s porozuměním? Přihlaste se na workhop ZÁKLADNÍ PRINCIPY ZDRAVÝCH VZTAHŮ: Spokojené a fungující vztahy v osobním a profesním životě, který se uskuteční v pátek 16. března 2018 od 8:00 do 12:00 h v učebně U9. REGISTRACE ZDE. Kurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Cestovatelské promítání - Toskánsko

VŠPJ - P3

Zveme všechny zájemce na další ze série cestovatelských promítání v sezóně 2017/18, tentokrát na téma "Toskánsko". Promítání se bude konat ve středu 14. 3. 2018 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Prohlédněte si také program dalších cestovatelských promítání.


Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ

posluchárna P3

Setkání zaměstnanců s vedením školy se uskuteční 14. března 2018 od 14:00 v posluchárně P3.


NTTP 2018 - Ochutnávka trénování paměti

ZAS

Cílem Národního týdne trénování paměti je přesvědčit nejen seniorskou populaci, že si ještě docela slušně pamatuje, když jí někdo poradí, jak na to. Seminář Ochutnávka trénování paměti nabízí efektivní nástroj proti mentální deterioraci, a zároveň rychlou cestu ke zvýšení sebevědomí. Akce se koná 13. března od 14:00 v Zasedací místnosti VŠPJ.


Kompetence uchazečů výběrového řízení

učebna U12

Zajímá Vás, jak po ukončení studia na VŠ získat práci ve veřejném sektoru? Chcete vědět, jak probíhá výběrové řízení ve státní správě? Přijďte na přednášku Kompetence uchazečů výběrového řízení, která se uskuteční 13. března 2018 od 11:30 do 13:20 v učebně U12. Vstup je volný bez registrace, přednáška je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Promoce absolventů

V aule Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) se budou 13. 3. 2018 konat promoce absolventů. Promoce je slavnostní akt probíhající na konci studia, během něhož absolventi za účasti akademických hodnostářů, rodičů a veřejnosti skládají promoční slib a přebírají vysokoškolský diplom, prokazující jejich nárok na používání akademického titulu. Fotky z loňských březnových promocí můžete zhlédnout v galerii.


KARIÉROVÉ PORADENSTVÍ - testování osobnosti

U9

Chcete znát svůj osobnostní profil? Chcete využít poznání svého profesního typu k nasměrování úspěšné kariéry? Pokud ano, přihlaste se na kurz Kariérové poradenství - testování osobnosti, který se uskuteční 2. března 2018 od 8 do 12 v učebně U9. REGISTRACE ZDEKurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


13. ročník mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu

VŠPJ
28. 02. 2018 - 01. 03. 2018

Ve dnech 28. 2. a 1. 3. 2018 pořádá Vysoká škola polytechnická JIhlava ve spolupráci s příspěvkovou organizací Vysočina Tourism již 13. ročník mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu, tentokráte na téma Autenticita v kontextu cestovního ruchu. Bližší informace naleznete na webových stránkách konference.


Objevujeme Lucembursko a Lichtenštejnsko

Knihovna cizojazyčné literatury

Celodenní vzdělávací akci pro učitele NJ s akreditací MŠMT Objevujeme Lucembursko a Lichtenštejnsko pořádá lektorka Mgr. Dana Hrušková s podporou VŠPJ. Seminář proběhne v Knihovně cizojazyčné literatury - Lehrmittelzentrum dne 22.2.2018 od 9:00 do 16:00. Seminář je akreditován MŠMT a je určen pro učitele německého jazyka ZŠ, SŠ a JŠ. Účastnický poplatek je 980,- Kč. 


Gustav Klimt - průkopník moderny

vstupní prostory VŠPJ
21. 02. 2018 - 30. 04. 2018

Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s Rakouským kulturním forem Praha vás zvou na výstavu Gustav Klimt - Průkopník moderny. Výstavu tvoří 15 bannerů o Gustavu Klimtovi a o umělecké epoše moderna. Gustav Klimt (1862–1918) je symbolem moderny, epochy, která nás fascinuje a doznívá dodnes. Dílo Gustava Klimta z uměleckého hlediska jedinečným způsobem odráží tuto cestu od historismu vídeňské Ringstraße k počátkům abstrakce


Mezinárodní den průvodců a VŠPJ

Jihlava

VŠPJ se i v letošním roce připojuje k celostátní akci, kterou každoročně organizuje Asociace průvodců ČR u příležitosti Mezinárodního dne průvodců v řadě měst České republiky. Na sobotu 17. února zvou Vysoká škola polytechnická Jihlava s Turistickým informačním centrem Jihlava širokou veřejnost na bezplatné komentované prohlídky historického centra města Jihlava.

Detail akce

12. jihlavská konference: Poruchy pánevní statiky a urogynekologie

VŠPJ - aula

Dne 15. 2. 2018 proběhne v aule školy 12. jihlavská konference: Poruchy pánevní statiky a urogynekologie. Konferenci pořádá Jihlavská medicínská akademie. Akce je zařazena do systému celoživotního vzdělávání lékařů.


Cestovatelské promítání - KLDR

VŠPJ - P3

Zveme všechny zájemce na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2017/18, tentokrát na téma KLDR. Promítání se bude konat ve středu 7. 2. 2018 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Prohlédněte si také program cestovatelských promítání.


Den otevřených dveří 2018

VŠPJ

Den otevřených dveří na VŠPJ se uskuteční 1. února 2018 od 9 hodin. Můžete se těšit na představení oborů přímo našimi studenty, na skupinové prohlídky budovy, laboratoří, knihoven, menzy, i výukových prostor, ale také na lezeckou stěnu. Program akce si můžete prohlédnout zde, více informací zde.


Cestovatelské promítání - Nepál

VŠPJ - P3

Zveme všechny zájemce na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2017/18, tentokrát na téma Nepál. Promítání se bude konat ve středu 10. 1. 2018 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Prohlédněte si také program cestovatelských promítání.


Genetika – pomocník genealoga 21. století

aula VŠPJ

Zveme zájemce o genetiku na tematickou přednášku Mgr. Bc. Martina Kotačky – badatele v oblasti genetické genealogie. Přednáška je určena posluchačům U3V a zájemcům z řad veřejnosti.

 


Genealogie – rodopis na U3V

před aulou + zasedačka
02. 01. 2018 - 05. 02. 2018

Na měsíc leden jsme pro zájemce připravili výstavu Genealogie – rodopis na U3V, jejímž cílem je popularizace oboru Genealogie. Návštěvníci uvidí ukázky závěrečných prací posluchačů U3V a výstupy práce badatele – rodokmeny, rodové knihy, fotoknihy. Výstava bude k vidění před Aulou VŠPJ po celý leden 2018.


Jak být úspěšný na trhu práce?

P1

Pokud chcete i vy být úspěšní na trhu práce, přineste si v pondělí 18. 12. 2017 do posluchárny P1 svůj vytištěný strukturovaný životopis a můžete jej na místě zdokonalit s personalistou z firmy MANN+HUMMEL. KDY? Od 10:35 do 12:15, registrace zde.


Cestovatelské promítání - Antarktida

VŠPJ - P3

Zveme všechny zájemce na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2017/18, tentokrát na téma Antarktida. Promítání se bude konat ve středu 13. 12. 2017 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Prohlédněte si také program cestovatelských promítání.


Vánoce na VŠPJ 2017

vstupní prostory školy

Letošní Vánoce na VŠPJ se budou konat ve středu 13. 12. od 15:00 ve vstupních prostorách školy. Akce je věnována na podporu činnosti Charitního domova pro matky s dětmi Havlíčkův Brod a Charitní domov Humpolec, včetně klientů, kteří organizaci navštěvují. 


Budování úspěšného pracovního týmu, Mezinárodní sportovní škola

Aula VŠPJ

Zveme všechny zájemce na přednášku Budování úspěšného pracovního týmu, Mezinárodní sportovní škola. Přednáší Bedřich Ščerban (jednatel HC Dukla Jihlava, bývalý hokejista), Bc. Tereza Ščerbanová (absolventka VŠPJ). Účastníci přednášky obdrží volnou vstupenku na hokejové utkání.


Týden dobrovolnictví na VŠPJ

VŠPJ
11. 12. 2017 - 15. 12. 2017

V týdnu 11. 12. - 15. 11. 2017 pořádá VŠPJ prostřednictvím Katedry sociální práce a Poradenské centrum pro studenty již třetí ročník Týdne dobrovolnictví na VŠPJ. Cílem je ukázat, že dobrovolnictví není pouze pro sociální pracovníky, ale že dobrovolníkem se může stát kdykoli kdokoli a může tím nejenom pomoci druhým, ale také třeba rozvíjet sám sebe. Studenti i vyučující různých oborů si vyzkouší ve vybraných organizacích dobrovolnickou činnost a některé organizace, ve kterých dobrovolníci pracují, představí svoji činnost na půdě VŠPJ.


Veřejný seminář k problematice průvodcovské činnosti

Aula VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava a Asociace průvodců České republiky, z. s. zve všechny průvodce a odbornou veřejnost na VEŘEJNÝ SEMINÁŘ, který se uskuteční v úterý 5. 12. 2017 od 9:30 hod. v aule VŠPJ. Program akce naleznete zde. . Seminář se bude zabývat systémem EET pro průvodce, certifikací průvodců ale také kulturou projevu. Účast je nutné potvrdit viz zde.


Cesta pro mladé. Fond dalšího vzdělávání

U6

Projekt Fondu dalšího vzdělávání nabízí možnost absolvovat komplexní vzdělávací kurz a praxi ve firmách. CESTA PRO MLADÉAkce se koná v pondělí 4. 12. 2017, 8:50 - 9:30, učebna U6.


Veřejná správa v systému dělby státní moci

Aula VŠPJ

Zveme všechny zájemce na přednášku Veřejná správa v systému dělby státní moci, která se uskuteční ve čtvrtek 30.11.2017 v 10:00 v aule VŠPJ. Přednáší předsedkyně okresního soudu v Jihlavě Mgr. Martina Chlupáčková.


Jak se stát CEO

Aula

"

Přijďte si poslechnout, jaká je kariéra a životní cesta CEO OREA HOTELS s. r. o., Gorjana Lazarova, co ho motivuje a vede, jak vypadá klasický den CEO, co očekává od nových generací manažerů a profesionálů v cestovním ruchu a co jsou hlavní trendy v hotelnictví. Přednáška se koná 29. 11. 2017 od 15:00 v Aule VŠPJ. Součástí přednášky budou konzultace životopisů a motivačních dopisů s personalistkou OREA hotels, s. r. o.

"


Proces implementace evropské Směrnice o souborném poskytování služeb

VŠPJ - P4

Zveme všechny zájemce na přednášku JUDr. Renaty Králové, ředitelky Odboru cestovního ruchu Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Přednáška je realizována ve spolupráci s Evropským hnutím ČR.


Charakteristika trhu práce v České republice z pohledu mladé generace

U6

Znáte své šance na uplatnění po ukončení VŠ v Kraji Vysočina? Chcete vědět, jak vypadá trh práce v celé ČR? Přijďte na přednášku Charakteristika trhu práce v České republice. Přednáší Ing. JITKA ČÍHALOVÁ, ředitelka krajské správy Českého statistického úřadu v Jihlavě. Pondělí 27. 11. 2017, 8:50 - 10:30, učebna U6.


Noc venku

Jihlava, Smetanovy sady, Kostel sv.Ducha (nad zimním stadionem)
23. 11. 2017 - 24. 11. 2017

VÍTE KDE BUDETE DNES SPÁT? Pojďte s námi podpořit ty, kteří tuto otázku řeší každý den. Srdečně vás zveme na NOC VENKU - akci na podporu lidí bez domova, která se letos uskuteční opět ve Smetanových sadech, v Kostele sv. Ducha.


Humanitas 2017

VŠPJ

VŠPJ pořádá 23. 11. 2017 konferenci HUMANITAS 2017. Cílem je vytvořit prostor pro setkání zástupců vysokých škol zaměřených na sociální práci a zdravotnictví s odborníky z praxe v pomáhajících profesích. Vybrané příspěvky budou zveřejněny  v časopise Logos Polytechnikos, který je veden v databázi ERIH PLUS  a na Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v ČR. Účastníci konference obdrží potvrzení o absolvování vzdělávací akce v rozsahu 8 hodin. 

 


Virtuální prostředí a deviace

Aula VŠPJ

Zveme všechny zájemce na přednášku Virtuální prostředí a deviace, kterou si připravila prim. MUDr. Želmíra Herrová z Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod, specializace sexuologie a terapeut z řad laiků. Přednáška se uskuteční v úterý 21. 11. 2017 v Aule VŠPJ od 9:45.


Pracovně právní vztahy v kariérním poradenství

U6

Víte, jaký je rozdíl mezi pracovní smlouvou, DPP, nebo DPČ? Jaké jsou vaše povinnosti, když jdete na brigádu? Přijďte na worskshop Bc. Kateřiny Peštové, kariérní poradkyně z Informačního a poradenského střediska pro volbu a změnu povolání Úřadu práce v Jihlavě. V pondělí 20. 11. 2017, 8:50 – 10:35, učebna U6.


Cestovatelské promítání - Malajsie a Indonésie

VŠPJ - P3

Zveme všechny zájemce na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2017/18, tentokrát na téma "Malajsie a Indonésie (z Bornea na Jávu)". Promítání se bude konat ve středu 15. 11. 2017 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Prohlédněte si plakát program cestovatelských promítání.


Pojištění jako kategorie ekonomická a právní

P1

Zveme všechny zájemce na přednášku ředitele back-office Komerční pojišťovny, a.s. Ing. Jiřího Novotného s názvem Pojištění jako kategorie ekonomická a právní. Přednáška se koná 14. 11. 2017 od 11:30 hodin v posluchárně P1.


Shakespeare a magie

P3

Přednáška Shakespeare a magie opět na VŠPJ v rámci Týdne vědy, který spolupořádá British Council s Akademií věd. Renesance do Evropy přinesla touhu klást otázky a poznávat zákony přírody, nastal bouřlivý rozvoj ve všech oblastech umění, z alchymie a astrologie se pomalu začínala rodit moderní věda. Z magického se rodily vědecké metody zkoumání a vše se samozřejmě odráželo v dílech umělců té doby. V Shakespearově díle nám to pomůže odhalit profesor Martin Hilský, vynikající shakespearolog, anglista a překladatel. 9. listropadu od 11:00 v posluchárně P3.


JOBStart 2017

Aula, ZAS, vstupní prostory školy

Veletrh pracovních příležitostí JOBStart pro studenty a absolventy VŠPJ. Ve středu 8. listopadu od 9:30 do 14 hodin. Nenechte si ujít představení a přednášky jednotlivých firem a institucí, seznamte se s jejich personalisty. Rozmístění vystavovatelů a rozpis přednášek najdete zde.


Jak být úspěšný na trhu práce?

U6

Zajímá vás, jak být úspěšný na trhu práce? Přijďte na seminář a individuální konzultace životopisů a motivačních dopisů s personalisty z firmy MANN+HUMMEL Service s. r. o. V pondělí 6.11. v 8:50 v učebně U6.


Fact-checking - jak se bránit dezinformacím a manipulaci na internetu

V5

FACT-CHECKING. Naučte se, jak se zorientovat na internetu a rozpoznat opravdové zprávy od těch falešných. Workshop povede Ing. Lukáš Hána v pátek 3. 11. 2017 do 9:30 do 12:30 v počítačové učebně V5. Počet míst je omezen, přihlašovat se můžete zde.


Českoslovenští váleční letci na VŠPJ

Aula VŠPJ

Zveme všechny zájemce o historii, letectví, vojenství i lokální patrioty na přednášku Českoslovenští váleční letci, která  se koná ve čtvrtek 2. 11. od 17 hodin v Aule VŠPJ. Přednáška připomene nejen pilota plk. Jana Douchu, ale také další letce RAF z Jihlavy a Vysočiny.  Přednášet bude Josef "Joe" Vochyán od Českých RAFáků.


RISK NEMUSÍ BÝT ZISK!

V5

Světový den spoření oslavíme turnajem ve finanční gramotnosti. Soutěž pro studenty středních škol proběhne ve středu 1. 11. 2017 v čase 15  - 17 hodin v učebně V5. Vítěz turnaje si odnese elektronickou čtečku knih Kindle. Více informací naleznete na plakátu. Registrace zde.


Kompetence absolventů VŠPJ pro úspěšnou práci na Magistrátu města Jihlavy

U6

Chcete po ukončení studiu na VŠ získat práci ve veřejném sektoru? Přijďte v pondělí 23. 10. od 8:50 do 10:30 na přednášku Bc. IVANY SVOBODOVÉ, vedoucí personálního oddělení Magistrátu města Jihlavy. ROZVOJ OSOBNOSTI aneb absolvováním vysoké školy vzdělávání nekončí.


Komunikační dovednosti

U8

Mezilidská komunikace je základem fungování každého pracovního i osobního vztahu. Chcete se v ní zdokonalit? Přijďte na Kurz Komunikační dovednosti s Mgr. Martinou Černou Ph.D. v pátek 20. 10. 2017 od 9:00 do 12:00 v učebně U8.


Imatrikulace 2017

HDJ

Dne 17. října v 15 hodin se v sále Horáckého divadla Jihlava koná imatrikulace - akademický obřad, při kterém jsou noví studenti slavnostně přijímáni do akademické obce. Studenti při něm skládají imatrikulační slib. Fotografie z loňské imatrikulace si můžete prohlédnout zde.


Konec prokrastinace - jak přestat odkládat a žít naplno

U8

Na workshopu Konec prokrastinace - jak přestat odkládat a žít naplno, který si pro vás připravil Ing. Lukáš Hána z GrowJOB Institute, se naučíte, jak bojovat s chorobným odkládáním úkolů a povinností. KDY: 13.10.2017do 9:30 do 12:30 KDE: učebna U8.


Cestovatelské promítání - Srí Lanka

VŠPJ - P3

Zveme všechny zájemce na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2017/18, tentokrát na téma "Malajsie a Indonésie (z Bornea na Jávu)". Promítání se bude konat ve středu 15. 11. 2017 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Prohlédněte si program cestovatelských promítání.

Detail akce

Výstava Sascha Dreier: Hugo Meisl a „Papírák“

Vysoká škola polytechnická Jihlava, vstupní prostory
10. 10. 2017 - 31. 12. 2017

Výstava o komiksovém románu Saschi Dreiera Papírák (Der Papierene, 2009) nás zavede do meziválečné Vídně poblázněné fotbalem. Vedle legendárního fotbalisty a rodáka z Kozlova u Jihlavy Matthiase Sindelare, označovaného jako Papírák, v příběhu hraje klíčovou roli i zakladatel moderního fotbalu Hugo Meisl, syn židovského obchodníka z Malešova. Sascha Dreier nakreslil svůj první komiks v osmi letech v letadle. Vymýšlel si vlastní pokračování dobrodružství Mickey Mouse. Později pracoval jako grafik v reklamní agentuře. Od roku 1992 žije v Berlíně a kreslí pro berlínský deník Tagesspiel a fotbalový magazín 11 Freunde.


Akademický den VŠPJ

VŠPJ

První akademický den VŠPJ - příjemný vstup do nového akademického roku umožní setkání a seznámení nových studentů mezi sebou i s ostatními studenty a zaměstnanci školy. Těšit se můžete také na nabitý program: Kapela Nebe, nový cirkus, Horácké divadlo Jihlava, ZOO Jihlava a sportovní aktivity. Akce se uskuteční 4. 10. 2017 od 13 hodin zde. Program akce naleznete na plakátku.


Týden knihoven (2.10.-10.10.2017)

Cizojazyčná knihovna
02. 10. 2017 - 10. 10. 2017

Celostátní akce na podporu knihoven a čtení, kterou organizuje SKIP CR. Čtenářům nabízíme informační přednášky - práce s online katalogem, elektronické informační zdroje, služby knihovny, vernisáž výstavy. Plakátek si můžete prohlédnout zde.


29. konference o sexuálním a reprodukčním zdraví

Vysoká škola polytechnická Jihlava

Dne 19. září 2017 se na Vysoké škole polytechnické Jihlava uskuteční 29. konference o sexuálním a reprodukčním zdraví. V rámci programu představí svůj příspěvek MUDr. Radim Uzel a další odborníci. Přihlášku naleznete zde. Konference je určena jak zdravotníkům, tak veřejnosti a je zahrnuta do systému celoživotního vzdělávání jako doškolovací akce pro zdravotníky. Přihlášení možné do 12. září.


Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ

Posluchárna P3

Setkání zaměstnanců s vedením školy se uskuteční 14. září 2017 od 11:00 v posluchárně P3.


Letní školy KTS 2017

Laboratoře KTS
21. 08. 2017 - 31. 08. 2017

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá v druhé polovině srpna 2017 technicky zaměřené letní školy určené především středoškolákům. Otevřeny budou tyto kurzy: Úvod do počítačových sítí, virtualizace a bezpečnosti; Tvorba webové aplikace - HTML5, CSS3, PHP, MySQL, AJAX, jQuery, Bootstrap; Vývoj aplikací pro mobilní zařízení Android; Základy programování pro ARDUINO UNO.  Více informací o obsahu jednotlivých kurzů a přihlášku najdete na stránkách Letní školy 2017.


Promoce absolventů 2017

11. 07. 2017 - 14. 07. 2017

V aule Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) se budou od 11. 7. do 14. 7. 2017 konat promoce absolventů. Promoce je slavnostní akt probíhající na konci studia, během něhož absolventi za účasti akademických hodnostářů, rodičů a veřejnosti skládají promoční slib a přebírají vysokoškolský diplom, prokazující jejich nárok na používání akademického titulu. Fotky z březnových promocí můžete zhlédnout v galerii.


6. jihlavská konference fetomaternální a perinatální medicíny: Porodnické operace

aula VŠPJ

Dne 22. 6. 2017 se uskuteční v aule Vysoké školy polytechnické Jihlava 6. jihlavská konference fetomaternální a perinatální medicíny:Porodnické operace. Pořadatel je Jihlavská medicínská akademie.


Cestovatelské promítání - Bosna a Hercegovina

VŠPJ - P3

Vysoká školy polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na další z cestovatelských promítání, tentokrát na téma Bosna a Hercegovina. Promítání se bude konat ve středu 14. 6. 2017 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Od fyzikální podstaty zvuku ke sluchovému vjemu a interpretaci

Jednací místnost kanceláře rektora

Zveme vás na seminář Od fyzikální podstaty zvuku ke sluchovému vjemu a interpretaci, který se koná v úterý 13. června od 14 hodin v jednací místnosti Kanceláře rektora. Přečtěte si více.

Detail akce

Metodika 17+ a publikační činnost

Aula VŠPJ

Dne 24. 5. 2017 se od 14:30 v aule VŠPJ uskuteční seminář pro ademické pracovníky Metodika 17+ a publikační činnost. Cílem semináře je seznámení s novou Metodikou 17+ pro hodnocení výzkumných organizací a také s formálními předpoklady pro publikování v časopisech s impakt faktorem. Dále bude řešeno plánování tvůrčích cílů akademických pracovníků. Seminář povede pan doc. Dr. Ing. Jan Voráček, CSc.


Výstava A BYLI POPRAVENI!

vstupní prostory VŠPJ
23. 05. 2017 - 09. 06. 2017

Zveme všechny zájemce na výstavu A byli popraveni, připomínající 65. výročí v Jihlavě popravených politických vězňů. Výstava je realizována ve spolupráci s Konfederací politických vězňů ČR a je součástí pietního aktu k 65. výročí popravy P. Jana Buly a všech v Jihlavě popravených politických vězňů. Záštitu převzal ministr kultury Mgr. Daniel Herman. Vernisáž výstavy se bude konat v sobotu 20. května v 10:00 ve vstupních prostorách budovy VŠPJ.


Životopis, motivační dopis, přijímací pohovor

U7

Zveme zájemce na workshop Životopis, motivační dopis, přijímací pohovor. Co se naučíte? Jak vytvořit životopis, který na první pohled zaujme, jak sestavit motivační dopis a jak se připravit na přijímací pohovor. Pátek 19. 5. 2017 od 9 do 12 hodin v učebně U7. Registrace zde.

Detail akce

Konference Konkurence

Vysoká škola polytechnická Jihlava

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá prostřednictvím Katedry ekonomických studií již 9. ročník mezinárodní vědecké konference Konkurence. Ta se na VŠPJ uskuteční    18. května. Cílem konference je vytvoření komunikačního prostoru pro odborníky z praxe a akademického prostředí. Diskuze bude zaměřena např. na témata, jako jsou nástroje konkurenceschopnosti podniků, zdroje konkurenční výhody, konkurenční postavení regionů a další teoretické a praktické aspekty konkurence. Výstupem konference bude recenzovaný sborník příspěvků. Pozvánka na konferenci najdete zde.


Seminář na téma Living Heart Project

Jednací místnost kanceláře rektora

VŠPJ je jedním z členů mezinárodního projektu Living Heart Project jehož primárním cílem je vytvoření trojrozměrného modelu srdce simulující reálnou činnost v rámci celosvětového projektu Living Heart. Tento virtuální model může sloužit pro virtuální testování prototypů zdravotnických prostředků či implantátů, k ověření účinků konkrétních postupů nebo přizpůsobení léčby konkrétnímu pacientovi. Zveme zájemce nejen z řad akademiků na tematický seminář, na němž doc. Horák tento projekt představí. Seminář se koná 17.5. od 13:30 v Jednací místnosti Kanceláře rektora.

Detail akce

Koučink na VŠPJ

U6

Zveme studenty, absolventy i zájemce z řad veřejnosti na akci Koučink na VŠPJ, která na naší škole proběhne v rámci Mezinárodního týdne koučování v úterý 16. 5. 2017 od 12:00 do 14:00 hodin v učebně U6. Těšíme se na vaši účast, přihlašovat se můžete zde.

Detail akce

Sportujme s VŠPJ 2017

Jihlava

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá stejně jako v loňském roce den plný pohybových aktivit pro širokou veřejnost Sportujme s VŠPJ. V letošním roce se akce koná v úterý 16.5. a návštěvníci se mohou těšit na nafukovací překážkovou dráhu, živý stolní fotbal, slaňování, možnost vyzkoušet si chůzi na slackline a ukázky dalších sportovních disciplín známých i neznámých. Hlavním partnerem akce je Jihlava - Zdravé město.


Kyberprostor, deviace a domácí násilí

aula VŠPJ

Zgveme zájemce na přednášku Kyberprostor, deviace a domácí násilí. Na toto téma se z lékařského hlediska zaměří prim. MUDr. Želmíra Herrová z Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod, specializace sexuologie a z právnického hlediska JUDr. Ing. Ivana Spoustová, Ph.D. z Prahy s dlouholetou praxí v advokacii a spoluprací s neziskovými organizacemi. Přednáška se koná 16. 5. 2017 od 9:00 do 10:30 hodin v aule VŠPJ.


Mezinárodní workshop studentů oboru Cestovní ruch VŠPJ a Užhorodské národní univerzity

VŠPJ - zasedací místnost
14. 05. 2017 - 18. 05. 2017

Ve dnech 14. 5. – 18. 5. proběhne na VŠPJ mezinárodní workshop studentů oboru Cestovní ruch Vysoké školy polytechnické Jihlava a Užhorodské národní univerzity.

Detail akce

Cestovatelské promítání - Estonsko

VŠPJ - P3

Vysoká školy polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na další z cestovatelských promítání, tentokrát na téma Estonsko. Promítání se bude konat ve středu 10. 5. 2017 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Charakteristika trhu práce v ČR

U4

Zveme všechny zájemce na přednášku Charakteristika trhu práce v ČR, zaměřenou na možnosti uplatnění absolventů VŠ nejen v Kraji Vysočina. Přednášet bude Ing. Jitka Číhalová, ředitelka krajské správy Českého statistického úřadu v Jihlavě. Ve středu 10. 5. 2017 od 8:00 do 9:30 v učebně U4.

Detail akce

Trénink paměti a pozornosti

U7

Chcete si procvičit své vyšší mozkové funkce? Paměť, pozornost, verbální dovednosti, logické uvažování a prostorovou orientaci? Přijďte na workshop:Trénink paměti a pozornosti. Pátek 5. 5. 2017 od 10:00 – 13:00 hodin v učebně U7. Registrace zde.

Detail akce

Konference Nové trendy v kojení

Ve čtvrtek 4. května pořádá Vysoká škola polytechnická Jihlava konferenci Nové trendy v kojení. Zájemci se mohou přihlásit do 1. 5. 2017. Akce je zařazena do systému celoživotního vzdělávání lékařů ČLK a do systému celoživotního vzdělávání nelékařů ČKPA. Více informací + program naleznete zde.


Ekonomické půvaby českého zdravotnictví

P3

Zveme studenty i zaměstnance VŠPJ na přednášku Tomáše Cikrta, mluvčího bývalého ministra zdravotnictví Tomáše Julínka a současného šéfredaktora zpravodajského portálu z oblasti zdravotnictví Zdravotnickýdeník.cz. Řeč bude mimo jiné o systému financování českého zdravotnictví, o zdravotnických poplatcích, o tom, kam jdou peníze, které odvádíme zdravotním pojišťovnám a podobně. V úterý 2. 5. od 15:15 v posluchárně P3.


International Week Social Work in Psychiatry

VŠPJ
01. 05. 2017 - 05. 05. 2017

Ve dnech 1. - 5. 5. 2017 pořádáme International Week Social Work in Psychiatry. Studenti naší školy budou v týmech společně se studenty partnerských škol ze zahraničí řešit úkoly z oblasti sociální práce v psychiatrii. Navštíví subjekty z aplikační sféry, např. VOR Jihlava, FOKUS Vysočina a Psychiatrickou nemocnici Havlíčkův Brod. Součástí IW bude také doprovodný kulturní program.


Obchodování s lidmi a pracovní vykořisťování

VŠPJ, zasedací místnost

Zveme vás na přednášku neziskové organizace LaStrada, o.p.s. na téma Obchodování s lidmi a pracovní vykořisťování. Přednáška je pořádána ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců pro Kraj Vysočina. Přednáška se bude konat 27. 4. 2017 od 12:30 v zasedací místnosti VŠPJ.


Úspěšným grantovým žadatelem - krok za krokem

Zasedací místnost

Centrum celoživotního vzdělávání a rozvoje VŠPJ zve akademické pracovníky a studenty na seminář zaměřený na problematiku grantů, který se koná 26. dubna 2017 od 14:30 v zasedací místnosti.


Problematika HIV/AIDS a život s HIV

VŠPJ, aula

Zveme zájemce na přednášku České společnosti AIDS pomoc, z.s. s názvem Problematika HIV/AIDS a život s HIV. Datum a čas konání: 26. 4. 2017, 11:30, Místo konání: VŠPJ, Aula VŠPJ


Podnikni to!

Aula VŠPJ

Zveme všechny zájemce na workshop Podnikni to! Workshop je zaměřen na problematiku začátku podnikání z praktického hlediska.

Mentorem je Ing. Jakub Tížek ze společností FairLista a James Grant.


Stáže nejsou jen pro mladé. Fond dalšího vzdělávání - Mgr. Jana Kourková

ZAS

Chcete si zlepšit své dosavadní odborné znalosti a dovednosti, absolvovat stáž přímo v praxi a zvýšit si tak svoje praktické a osobní kompetence? Dejte najevo, že lidé ve věkové kategorii 50+ jsou stále konkurenceschopní a jste rovnocennými partnery s mladšími ročníky. Seminář Stáže nejsou jen pro mladé se koná 21.4. od 14 hodin v zasedací místnosti VŠPJ.


Selfkoučink pro start kariéry

U7

Chceš být lídrem svého života? Vezmi svou cestu životem do svých rukou! Workshop Selfkoučink pro start kariéry se koná 21. 4. 2017 od 9:00 do 12:00 v učebně U7Registrace bude uzavřena 19. 4. 2017.

Detail akce

Cestovatelské promítání - Hong Kong II.

VŠPJ - P3

Vysoká školy polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na další z cestovatelských promítání, tentokrát na téma Hong Kong II. Promítání se bude konat ve středu 12. 4. 2017 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Požadované kompetence absolventů VŠPJ pro úspěšnou práci na Magistrátu města Jihlavy

U4

Víte, jaké kompetence se očekávají od absolventů VŠPJ pro úspěšnou práci na Magistrátu města Jihlavy? Přijďte ve středu 12. 4. 2017 od 8:00 - 9:35 do učebny U4 na seminář Bc. IVANY SVOBODOVÉ, vedoucí personálního oddělení Magistrátu města Jihlavy. ROZVOJ OSOBNOSTI aneb absolvováním školy vzdělávání nekončí. Vstup volný bez registrace.


Veřejná prezentace z Expedice "Cuba 2017"

P1

Vysoká škola polytechnická Jihlava srdečně zve všechny zájemce o cestování na prezentaci zážitků a shromážděných informací studentů cestovního ruchu z Expedice CUBA 2017, která se uskuteční v úterý 11. 4. 2017 od 10:15 h v posluchárně P1. Více informací naleznete zde.


International Week Jihlava 2017

VŠPJ
03. 04. 2017 - 07. 04. 2017

Ve dnech 3.  až 7. dubna 2017 Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá International week 2017, setkání akademických pracovníků z Belgie, Finska, Litvy, Nizozemska, Portugalska a České republiky s cílem propagovat mobility studentů i akademických pracovníků a sdílet příklady dobré praxe jak v mezinárodní spolupráci, tak ve výuce a tvůrčí činnosti. Studenti a vyučující budou mít možnost navštívit 20 přednášek a seminářů vedených v anglickém jazyce.


Bezpečnost jako faktor rozvoje cestovního ruchu

P4

Vysoká škola polytechnická Jihlava vás zve na přednášku Mgr. Františka Bublana, předsedy Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR, nazvanou Bezpečnost jako faktor rozvoje cestovního ruchu, která se uskuteční ve středu 29. 3. 2017 od 13:30 v posluchárně P4.


Fond dalšího vzdělávání. Cesta pro mladé.

U4

Chcete již při studiu VŠ získat zkušenosti v praxi? Přijďte si pro informace o projektu Fondu dalšího vzdělávání
29. 3. 2017  8:00 - 9:35 Cesta pro mladé. Cesta k uplatnění na trhu práce - učebna U4 - vstup volný bez registrace.


Transmisní mechanismy měnové politiky

VŠPJ, posluchárna P3

Zveme studenty a zaměstnance na odbornou přednášku zaměřenou na Transmisní mechanismy měnové politiky. V ní vystoupí Jiří Polanský, člen makroekonomického analytického týmu České spořitelny. Po přednášce bude následovat diskuze.

Detail akce

Den absolventů VŠPJ

ZAS

Letošní setkání absolventů VŠPJ proběhne v sobotu 25. 3. 2017 a bude navazovat na 3. reprezentační ples VŠPJ, který se koná v pátek 24. 3. 2017. Zveme všechny absolventy na ples i na sobotní dopolední brunch, který proběhne ve škole od 10:00 do 12:00 hodin v zasedací místnosti vedle auly. Po 12:00 hodině se můžou zájemci zúčastnit doprovodného programu dle vlastního výběru. Setkání absolventů VŠPJ z minulých let si můžete připomenout na webových stránkách pro absolventy. Těšíme se na Vás a prosíme o potvrzení vaší účasti vyplněním registračního formuláře.

 


Kritické myšlení - práce s informacemi při studiu

U7

Dokážete efektivně pracovat s informacemi při studiu? Umíte rozlišit pravdivou informaci od nepravdivé? Jak efektivně pracovat s informacemi, zaznamenávat si je a pamatovat, se naučíte na worshopu Kritické myšlení s Ing.Lukášem Hánou z firmy GrowJob v pátek 24. 3. 2017 od 9:30 do 12:30 v učebně U7. REGISTRACE ZDE - bude uzavřena dne 23. 3. 2017.

Detail akce

Účtování versus účetnictví - účetní soutěž pro střední školy

VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava prostřednictvím Katedry ekonomických studií pořádá již potřetí soutěž Účtování versus účetnictví pro studenty čtvrtých ročníků středních odborných škol. Soutěž je organizována týmově ve složení tří členů, kteří se budou podílet na řešení odborného testu zaměřeného na problematiku účetnictví v rozsahu učiva střední školy. Do soutěže se může přihlásit více týmů zastupujících jednu střední školu. Další informace a přihlašování naleznete zde.


seminář Mgr. Lenka Peremská - Rodokmeny

aula

Zveme všechny zájemce na seminář věnovaný rodokmenům, konaný 21. 3. v 16:00 v Aule VŠPJ. Přednáší Mgr. Lenka Peremská, jedna z našich předních genealožek. Zabývá se dohledáváním rodokmenu a jeho následným zpracováním do čtivé a přehledné rodinné kroniky. Publikuje v populárně vědeckých časopisech Živá historie a Tajemství české minulosti. Více informací naleznete na plakátu.

 


Taneční Workshop

Telocvična VŠPJ

V úterý 21.3.2017 se ve školní tělocvičně uskuteční Taneční workshop pod vedením studentky Karoliny Pajtlové. Přijďte si zatančit, odreagovat se nebo jenom se podívat. Ale pro jistotu si vezměte rovnou taneční obuv :)


NÁRODNÍ TÝDEN TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI

ZAS, P3

Vysoká škola polytechnická Jihlava zve zájemce na Ochutnávku trénování paměti, která se uskuteční 17.3.2017 od 14 hodin v rámci NÁRODNÍHO TÝDNE TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI. Cílem je přesvědčit nejen seniorskou populaci, že si ještě docela slušně pamatuje, když jí někdo poradí, jak na to. Trénování paměti je efektivní nástroj proti mentální deterioraci, a zároveň rychlá cesta ke zvýšení sebevědomí.

 

Detail akce

8.jihlavská onkogynekologická konference "Radikální onkogynekologická operativa"

aula VŠPJ

Dne 16. 3. 2017 se koná v aule VŠPJ 8. jihlavská onkogynekologická konference nazvaná Radikální onkogynekologická operativa. Tuto konferenci pořádá Jihlavská medicínská akademie.


Cestovatelské promítání - Kde ženy vládnou

VŠPJ - P3

Vysoká školy polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR vás srdečně zvou na další z cestovatelských promítání, tentokrát na téma Kde ženy vládnou. Promítání se bude konat ve středu 15. 3. 2017 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ

P4

První letošní setkání zaměstnanců VŠPJ se uskuteční v úterý 14. března 2017 od 13.30 hod. v posluchárně P4. Z uvedeného důvodu se od 13:30 do 14:15 hodin ruší výuka.


Možnosti pomoci všem aktérům domácího násilí

VŠPJ, zasedací místnost

Vysoká škola polytechnická JIhlava, Katedra sociální práce zve veřejnost na přednášku Mgr. Jany Volné, vedoucí Intervenčního centra Jihlava s názvem Možnosti pomoci všem aktérům domácího násilí.


Promoce absolventů 2017

V aule Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) proběhnou v úterý 14. 3. a středa 15. 3. 2017 promoce absolventů. Promoce je slavnostní akt probíhající na konci studia, během něhož absolventi za účasti akademických hodnostářů, rodičů a veřejnosti skládají promoční slib a přebírají vysokoškolský diplom, prokazující jejich nárok na používání akademického titulu. Fotky z posledních promocí můžete zhlédnout v galerii.


Individuální psychologické testování a kariérové poradenství

U7

Chcete vědět, co je nejsilnější stránkou Vaší osobnosti, kam nasměrovat svou kariéru a jak dosáhnout úspěchu? Přijďte na kurz PhDr. Evy Půlkrábkové zaměřený na Individuální psychologické testování a kariérové poradenství pátek 10. 3. 2017 od 8 – 10:30 hodin v učebně U7. Akce je již zcela obsazena.


Vernisáž výstavy Všestranný tvůrce. Josefu Hoffmannovi k 60. výročí úmrtí (1870-1956)

Cizojazyčná knihovna

Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem v Praze Vás zve na vernisáž výstavy Všestranný tvůrce. Josefu Hoffmannovi k 60. výročí úmrtí (1870-1956).

Detail akce

Erasmus+ den

zasedací sál

Zveme všechny studenty a zaměstnance na Erasmus+ den. Přijďte si poslechnout zkušenosti účastníků studijních pobytů, praktických a absolventských stáží v zahraničí a dozvědět se více o programu Erasmus+. Malou ochurnávku si můžete pustit již nyní na videu. Zahraniční studijní programy jsou jedna z velkých výhod naší školy oproti ostatním vysokým školám, kde je výrazně nižší šance na získání zahraničních mobilit. Program si můžete prohlédnout zde.


Sebedisciplína - plánování a návyky

U7

Znáte ten pocit, když přesně víte, co máte udělat, ale přesto to neuděláte? Stává se vám, že si poručíte, ale neposlechnete se? Nedokážete často odolat pokušením? Pak neváhejte a přijďte na workshop Sebedisciplína - plánování a návyky, který povede Ing. Lukáš Hána z firmy GrowJob. Akce se koná v pátek 3. 3. 2017 v učebně U7 od 9:00 do 12:00.

Detail akce

Březen měsíc čtenářů

Cizojazyčná knihovna, Ústřední knihovna
01. 03. 2017 - 31. 03. 2017

V rámci akce Březen měsíc čtenářů vás zveme na pestrý program do naší knihovny. Můžete navštívit výstavu, vyzkoušet si malování na trička nebo navštívit tematický seminář o službách knihovny a prací s katalogy. I v letošním roce bude vyhlášena cena Nejlepší čtenář roku 2016.


12. mezinárodní konference "Cestovní ruch jako křižovatka poznatků"

VŠPJ
22. 02. 2017 - 23. 02. 2017

Vysoká škola polytechnická Jihlava a příspěvková organizace Vysočina Tourism pořádají ve dnech 22. a 23. února 2017 již 12. ročník mezinárodní konference "Aktuální problémy cestovního ruchu". Tematicky je konference zaměřena na interdisciplinaritu a multioborovost v cestovním ruchu. V plénu konference vystoupí např. Dr Rob Davidson (MICE Knowledge, Spojené království), Prof Dr Terry Stevens (Swansea University, Spojené království), Ing. Jan Kameníček, MBA (Travelclick) a další. Bližší informace naleznete zde.


Mezinárodní den průvodců - bezplatné prohlídky Jihlavy 18. 2. 2017

VŠPJ se připojuje k celostátní akci, kterou každoročně organizuje Asociace průvodců ČR u příležitosti Mezinárodního dne průvodců v řadě měst České republiky. Katedra cestovního ruchu VŠPJ ve spolupráci s Turistickým informačním centrem v Jihlavě zve širokou veřejnost na bezplatné komentované prohlídky historického centra Jihlavy. Více v pozvánce.


11. jihlavská konference: "Poruchy pánevní statiky a urogynekologie"

aula VŠPJ

Dne 16. února 2017 pořádá Jihlavská medicínská akademie v aule VŠPJ 11. jihlavskou konferenci s názvem Poruchy statiky a urogynekologie. Program konference si můžete prohlédnout zde.


Cestovatelské promítání - Stubaiské Alpy

VŠPJ - P3

Vysoká školy polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na další z cestovatelských promítání, tentokrát na téma Stubaiské Alpy. Promítání se bude konat ve středu 8. 2. 2017 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Den otevřených dveří na VŠPJ

V letošním roce proběhne Den otevřených dveří ve čtvrtek 2. února od 9 do 15 hodin.


Cestovatelské promítání - Moravský kras

VŠPJ - P3

Vysoká škola polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na další z cestovatelských promítání, tentokrát na téma Moravský kras. Promítání se bude konat ve středu 11. 1. 2017 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Změny v energetice a cenách energií - dopadnou i na Vás?

aula

Vysoká škola polytechnická Jihlava zve na přednášku Změny v energetice a cenách energií - dopadnou i na Vás?. Přednášet bude první místopředseda Energetického regulačního úřadu Ing. Bc. Ivan Noveský. Přednáška se koná v pondělí 19.12. od 15:15 v aule VŠPJ.


Vyřazené knihy k rozebrání zdarma

ústřední knihovna VŠPJ
17. 12. 2016 - 31. 12. 2016

Ústřední knihovna VŠPJ nabízí zdrama k rozebrání vyřazené odborné knihy. Ty jsou uložené přímo v knihovně a na chodbě před knihovnou.


Individuální kariérové poradenství v praxi

U8

Chcete vědět, co je nejsilnější stránkou Vaší osobnosti, kam nasměrovat svou kariéru a jak dosáhnout úspěchu? Přijďte na kurz PhDr. Evy Půlkrábkové Individuální kariérové poradenství v pátek 16. 12. 2016 od 8 – 10:30 hodin v učebně U8. Využijte tuto příležitost a získejte informace, které Vám mohou výrazně pomoci v dalším osobním rozvoji a profesním uplatnění. Registrace zde.

Detail akce

Cestovatelské promítání - Mauricius

VŠPJ - P3

Vysoká škola polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na další z cestovatelských promítání, tentokrát na téma Mauricius, ostrov blbouna nejapného. Promítání se bude konat ve středu 14. 12. 2016 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Fond dalšího vzdělávání. Cesta pro mladé.

ZAS

Chcete již při studiu VŠ získat zkušenosti přímo v praxi? Přijďte se v úterý 13. 12. 2016 na VŠPJ dozvědět informace o projektu Fondu dalšího vzdělávání. Informační setkání povede Mgr. Jana Kourková od 14:30  do 15:30 v zasedací místnosti vedle auly. Dozvíte se více o projektu s názvem: CESTA PRO MLADÉ, CESTA K UPLATNĚNÍ NA TRHU PRÁCE.

Detail akce

Virtuální prostředí a deviace

učebna P4, VŠPJ

Zveme všechny zájemce na další přednášku o virtuálním prostředí a deviacích, která navazuje na úspěšnou dubnovou přednášku MUDr. Želmíry Herrové. Dne 13.12. od 8:10 na učebně P4 proběhne opět přednáška Virtuální prostředí a deviace. Tentokrát bude na toto téma (více z psychologického pohledu) přednášet Mgr. Milan Duzbaba z Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod.


Dárcovství kostní dřeně a Český registr dárců krvetvorných buněk

Aula VŠPJ

Chcete se dozvědět více o možnostech darování kostní dřeně? V úterý 6. 12. 2016 v 16:00 proběhne v aule VŠPJ přednáška REGISTR DÁRCŮ KOSTNÍ DŘENĚ V JIHLAVĚ, kterou jsme pro vás připravili v rámci Týdne dobrovolnictví na VŠPJPřednášku povede Mgr. Jaroslav Zelený z Hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice Jihlava a odpoví Vám na jakékoliv dotazy spojené s tímto tématem.

 


Co je nového na Úřadu práce v Jihlavě?

aula

Zveme všechny zájemce na přednášku Co je nového na Úřadu práce v Jihlavě? Víte jak funguje, o co lze žádat, jaká data poskytuje? Pokud ne, přijďte si poslechnout přednášku ředitelky krajského pracoviště v Jihlavě Mgr. Šárky Kubátové v pondělí 5.12. od 15:15 v aule.


Sebedisciplína: Jak se naučit posilovat svou vůli

U8

Znáte ten pocit, když přesně víte, co máte udělat, ale přesto to neuděláte? Stává se vám, že si poručíte, ale neposlechnete se? Nedokážete často odolat pokušením? Pak přijďte na workshop Sebedisciplína aneb Jak se naučit posilovat svou vůli. Účast možná po emailové registraci do 30. 11. 2016.

Detail akce

Fakta vs. mýty o euru

učebna P2 VŠPJ

Europe Direct Jihlava ve spolupráci s Eurocentrem Jihlava a Vysokou školou polytechnickou Jihlava (Katedra ekonomických studií), vás srdečně zve na přednášku "Fakta vs. mýty o euru". Přednáší prof. Ing. Lubor Lacina, Ph.D, člen Ústavu financí Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

 


CHEMIE LÁSKY a SHAKESPEAROVY SONETY

P3

LÁSKA. Červenající se tváře, zrychlený tep srdce, potící se ruce – příznaky zamilovanosti. Co se vlastně děje v našich tělech? Měla by láska být jen doménou básníků, hudebníků a spisovatelů? Určitě ne. Tentokrát se jí bude zabývat Dr. Michael Londesborough, špičkový chemik a popularizátor vědy na semináři CHEMIE LÁSKY a SHAKESPEAROVY SONETY.

Detail akce

Konference HUMANITAS 2016

VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava prostřednictvím Katedry sociální práce pořádá 30. 11. 2016 koferenci HUMANITAS 2016, jejímž cílem je vytvořit prostor pro setkání zástupců vysokých škol zaměřených na sociální práci a zdravotnictví  a odborníků z praxe v pomáhajících profesích. Konference je zařazena do kreditního systému vzdělávání České asociace sester.

Detail akce

Prevence syndromu vyhoření nejen pro pomáhající profese

U2

Chcete znát odpovědi na to, jaké jsou příčiny vzniku syndromu vyhoření a jak s ním bojovat? Přijďte na seminář PREVENCE SYNDROMU VYHOŘENÍ nejen pro pomáhající profese. Koná se v pátek 25. 11. 2016 od 14:00 – 17:00 v učebně U2. Seminář povede psycholožka PhDr. Marta BOUČKOVÁ. Registrace na seminář zde.

Detail akce

NOC VENKU

Smetanovy sady, Kostel sv.Ducha
24. 11. 2016 - 25. 11. 2016

Srdečně zveme všechny, kdo chtějí svou účastí, přespáním, potravinami nebo teplým oblečením podpořit lidi bez domova během jihlavské Noci venku, celorepublikové akce, která se letos poprvé koná i v Jihlavě. Akci pořádá Vysoká škola polytechnická Jihlava prostřednictvím Katedry sociální práce ve spolupráci se Střediskem křesťanské pomoci. Můžete se těšit nejen na domácí polévku a teplý čaj, ale také bohoslužbu, koncert, promítání filmu  a výstavu. Akce se koná z 24. 11. na 25. 11. 2016. Více informací naleznete na plakátu.


Jak se vyhodnocují výsledky voleb, jak pracuje Český statistický úřad a jaké výstupy nabízí?

aula

Víte, jak se vyhodnocují výsledky voleb? Jak pracuje Český statistický úřad  a jaké výstupy nabízí? Pokud ne, přijďte na přednášku ředitelky krajského pracoviště ČSÚ Ing. Jitky Číhalové. Přednáška proběhne v pondělí 21.11. od 15:15 v aule VŠPJ. Akci spolupořádá VŠPJ prostřednictvím Katedry ekonomických studií.