realizované

Zkoušky nanečisto (KET, PET, FCE, CAE, CPE)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ organizuje dvakrát ročně Zkoušky nanečisto, a to na jaře a na podzim. Chceme tak pomoci zájemcům s rozhodováním, na který termín zkoušky Cambridge English se přihlásit. Bližší informace ZDE


Cambridgeské zkoušky (CAE)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ koná Cambridgeskou zkoušku úrovně CAE. Bližší informace ZDE


Zkoušky nanečisto (KET, PET, FCE, CAE, CPE)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ organizuje dvakrát ročně Zkoušky nanečisto, a to na jaře a na podzim. Chceme tak pomoci zájemcům s rozhodováním, na který termín zkoušky Cambridge English se přihlásit. Bližší informace ZDE


Imatrikulace

Výukové centrum VŠPJ

Ve čtvrtek 14. 10. 2021 proběhne imatrikulace studentek a studentů prvních ročníků Vysoké školy polytechnické Jihlava.

Při této příležitosti je studentům 1. semestru zrušena od 13.30 hod. výuka. 

Imatrikulace proběhne v aule Výukového centra VŠPJ. První imatrikulační ceremoniál začne v 15.00, druhý pak v 16.30 hod. Pozvání na tuto slavnostní událost přijal krajský radní pro oblast školství, mládeže, sportu a ICT RNDr. Jan Břížďala a krajský radní pro oblast majetku Mgr. Karel Janoušek


Akademický a absolventský den ZRUŠENO

Pivovarská restaurace Jihlava

Zrušeno z důvodu zhoršující se epidemické situace. Náhradní termín akce bude stanoven. 

Akademický a absolventský den je neformální zahájení akademického roku, na které tradičně srdečně zveme nejen studenty, ale i absolventy, zaměstnance a veřejnost. Těšte se na dobré jídlo, pití, potkejte se starými i novými známými, prostě si užijte pohodové odpoledne s VŠPJ v rytmu hudby (DJ Patrick, Curk, Funkin' Your Soul). Čeká vás bohatý program včetně workshopu o duševním zdraví od Loono, představení studentského projektu XR-Buggy a křtu buggyny, kterou postavil XR-Buggy Student Team. 

Vstupné na akci je pro všechny návštěvníky zdarma.HUMANITAS 2021

Aula VŠPJ

Katedra sociální práce VŠPJ Vás zve na konferenci HUMANITAS 2021.

Cílem konference je vytvořit prostor pro setkání zástupců vysokých škol zaměřených na sociální práci a zdravotnictví  a odborníků z praxe v pomáhajících profesích. Konference je možné se zúčastnit jak aktivně v roli přednášejícího, tak pasivně bez prezentace příspěvku. Všichni účastníci obdrží potvrzení o absolvování vzdělávací akce v rozsahu 8 hodin.

 

 

 

Detail akce

Cambridgeské zkoušky (FCE)

VŠPJ

Zkouškové centrum British Council VŠPJ koná Cambridgeskou zkoušku úrovně FCE. Bližší informace ZDE


Workshop projektu katedry cestovního ruchu "Připravenost památek na německy mluvící klientelu"

Zasedací místnost vedle auly

Závěrečný workshop, kterým bude zakončen projekt FMP Interreg katedry cestovního ruchu "Připravenost památek na německy mluvící klientelu".

Více zde: https://kcr.vspj.cz/uvod/projekty/operacni-programy-eu/aktualni.


Ukliďme park VŠPJ

park VŠPJ

V sobotu 2. října bude v parku VŠPJ (za Odborem dopravy Magistrátu města Jihlavy) nainstalována Výstava na stromech na podporu důstojné práce. Letošním tématem výstavy s názvem Život v bavlně je pěstování bavlny v Indii. Park před instalací výstavy uklidíme, aby se v něm návštěvníci cítili jako v bavlnce. Výstavu bude možné zhlédnout v týdnu od 2. do 9. října 2021.


Výstava na stromech - Život v bavlně

park VŠPJ
02. 10. 2021 - 09. 10. 2021

Výstava na stromech je celorepublikový výstavový happening, který se koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. Letos na téma pěstování bavlny

Bavlna patří mezi nejdůležitější textilní suroviny. Pěstuje se v subtropickém pásmu v 80 zemích světa, nejvýznamnějšími producenty jsou Indie, Čína a Spojené státy americké. Způsob pěstování bavlny i celý svět oblékání a módy potřebuje změnu. Stojí totiž na drancování přírody a zneužívání pěstitelů bavlny i zaměstnanců textilních továren.

Prostřednictvím fotografií od lidí napojených na Fairtrade můžete nahlédnout do života pěstitelů bavlny a společně s námi se zamyslet nad možnostmi udržitelnější produkce. Bez plýtvání vodou, bez genetické modifikace bavlníků, s minimem pesticidů, bez dětské práce, s lepšími výkupními cenami a šetrnějším přístupem k životnímu prostředí. 


Noc vědců

VŠPJ
24. 09. 2021 - 25. 09. 2021

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne když je Noc vědců. Noc, kdy vám věda a vědci ukážou svou pravou tvář. VŠPJ se v letošním roce poprvé zapojí do této celostátní akce, která se v České republice koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. V současnosti probíhá akce pod národní koordinací Ostravské univerzity a VŠB – Technické univerzity v Ostravě. V roce 2020 se právě zmíněným univerzitám podařilo získat prestižní evropský projekt Marie Curie-Skłodowská, díky kterému se česká Noc vědců dostává i na evropskou mapu.


Pro děti i dospělé - vstup zdarma


Specifika práce se seniory se sluchovými vadami

VŠPJ

Vzdělávací seminář organizuje Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s Domovem Jeřabina Pelhřimov a Krajem Vysočina. Seminář je jedním z výstupů projektu „Nové přístupy, metody a technologie v oblasti diagnostiky a korekce sluchových vad u seniorů v pobytových zařízeních sociálních služeb“, který by podpořen Technologickou agenturou České republiky. Vítáni jsou všichni zájemci o problematiku sluchových vad u seniorů z řad poskytovatelů sociálních služeb i neformálních pečujících, kteří získají informace o způsobu řešení sluchových vad u seniorů.

Detail akce

Konference Blýskání na lepší časy při řešení sluchových vad u seniorů

VŠPJ

Konference je zaměřena na sluchové vady seniorů v pobytových zařízeních sociálních služeb. V jejím rámci budou představeny výstupy projektu „Nové přístupy, metody a technologie v oblasti diagnostiky a korekce sluchových vad
u seniorů v pobytových zařízeních sociálních služeb“, zejména mobilní aplikace k orientačnímu posouzení existence vady sluchu a Metodika individuálního plánování péče o seniory se sluchovou vadou.

Detail akce

Společná tvorba rozvrhu pro prváky

Výukové centrum VŠPJ

Akce pro studenty prvních ročníků, během které si společně s rozvrhářem a zástupci kateder vytvoří rozvrh. Poté se prváci mohou zúčastnit dalšího dobrovolného programu, a seznámit se tak se svými spolužáky ještě před začátkem výuky:

 • komentované prohlídky školy a kateder
 • sportovní aktivity (vyjížďky na kánoích, pétanque, volejbal aj.)

Na akci je třeba se registrovat do 10. 9. 2021. Registrační formulář, program a časový harmonogram akce: ZDE

 


Digitalizace MSP 2021: Data jako základ digitalizace

VŠPJ

Seminář organizovaný agenturou CzechInvest a Národním centrem Průmyslu 4.0 ve spolupráci s VŠPJ a Krajskou hospodářskou komorou Kraje Vysočina se věnuje tématu dat jako základu digitalizace výroby. Návštěvníky čeká představení firem a praktických příkladů k jednotlivým tématům, workshopy, možnost konzultace finančních nástrojů přímo na místě či návštěvy Cyber Physical Factory.

Detail akce

Online den pro prváky

ONLINE

Stream pro studenty prvních ročníků, kde zazní spousta rad a tipů, které prvákům pomohou v začátcích vysokoškolského studia.

Během živého vysílání budou moct studenti od 10:30 do 11:30 hod.  klást dotazy zástupcům školy prostřednictvím chatu.

Zazní informace o:

• studiu (studijní oddělení)

• službách Poradenského a kariérního centra VŠPJ

• tvorbě rozvrhu

• další plánované akci pro prváky

 


Vyrovnávací kurz Úvod do Symfony

ONLINE
31. 08. 2021 - 01. 09. 2021

Online kurz  je určen především studentům 1. ročníku studijního programu Aplikovaná informatika (hlásit se mohou i studenti 2. a 3. ročníku)

Detail akce

Polytechnicast #12: DAVID PRŮŠA

Pozvání do dvanácté epizody podcastu Polytechnicast přijal tentokrát David Průša, který na Vysoké škole polytechnické Jihlava působí na Mezinárodním oddělení, a je tak tou nejpovolanější osobou, která může posluchačům přiblížit vše, co se týká atraktivního tématu studijních zahraničních pobytů.

Detail akce

Polytechnicast #10: ELIŠKA RAMBOUSKOVÁ

Hostem v pořadí již desáté epizody podcastu Polytechnicast je Eliška Rambousková, studentka druhého ročníku prezenční formy studia bakalářského studijního programu Cestovní ruch na Katedře cestovního ruchu VŠPJ.

Detail akce

9. jihlavská mezinárodní konference fetomaternální a perinatální medicíny: „Psychologie a psychiatrie v porodnictví“

Posluchárna VŠPJ

Akci pořádají:
Jihlavská medicínská akademie
Gynekologicko–porodnické oddělení, Nemocnice Jihlava
Slovenská sexuologická společnost
Vysoká škola polytechnická Jihlava

Detail akce

Zasedání Akademického senátu VŠPJ

Výukové centrum VŠPJ

Ve středu 16. června 2021 od 14.00 hodin se ve Výukovém centru VŠPJ uskuteční řádné zasedání Akademického senátu Vysoké školy polytechnické Jihlava.


Získejte titul Ing. poprvé na Vysočině - Live stream s doc. Zdeňkem Horákem

on-line na Facebooku a YouTube

Čerství bakaláři i ti, kteří již působí v technických oborech delší dobu, mají nyní vůbec poprvé příležitost získat titul Ing. přímo na Vysočině. Vysoká škola polytechnická Jihlava totiž otevírá od letošního podzimu nový navazující magisterský studijní program Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi. Zajímá vás, jaké uplatnění naleznou absolventi programu? Chcete vědět, jakým způsobem bude do výuky zapojena unikátní výuková továrna simulující výrobní procesy Průmyslu 4.0? A které firmy působící v průmyslu a strojírenství se již nyní perou o to, aby u nich budoucí studenti nového programu mohli absolvovat praxi? To vše a mnohem více se dozvíte během live streamu s vedoucím Katedry technických studií VŠPJ a garantem nového programu doc. Ing. Zdeňkem Horákem, Ph.D.

Detail akceSystém vzdělávání zaměstnanců a motivace zaměstnanců

online

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádá v rámci předmětu "Kariérní poradenství" přednášku na téma "Systém vzdělávání zaměstnanců a motivace zaměstnanců".  

Přednáška proběhne online přes Zoom v úterý 25. 5. 2021 od 10:30 do 12:00 Přednáší Ing. Martin Alexa, vedoucí oddělení náboru a rozvoje zaměstnanců, Bosch Diesel s.r.o.

 


Covid dotace v podnikání

https://cesnet.zoom.us/j/98558880780

Všichni zájemci o on-line přednášku Ing. et Ing. Taťány Šebestové, která proběhne na platformě Zoom od 8.50 do 10.20 hod., jsou srdečně zváni. 


15. jihlavská konference: „Poruchy pánevní statiky a urogynekologie“ - online

online

15. jihlavská konference: „Poruchy pánevní statiky a urogynekologie“ - online

Pořádá: Jihlavská medicínská akademie
Gynekologicko–porodnické oddělení, Nemocnice Jihlava
Vysoká škola polytechnická Jihlava

Detail akce

Online kulatý seminář Česko s dobrovolnictvím počítá aneb Dobrometr v praxi

https://cesnet.zoom.us/j/97562755062

VŠPJ, KES a KSP a Hestia – Centrum pro dobrovolnictví, z. ú., Vás zvou na online kulatý seminář, kde zazní příspěvky řešitelů projektu Česko s dobrovolnictvím počítá a spolupracujících organizací vztahující se k aplikaci Dobrometr, jejímu využití v praxi a ekonomické hodnotě dobrovolnictví.
Čas:
10:00 – 12:00
Místo: https://cesnet.zoom.us/j/97562755062
Přihlášení probíhá formou připojení se k výše uvedenému odkazu bez nutnosti předchozí registrace.


Online kurz U3V Základy psychohygieny aneb Jak si udržet duševní zdraví

ZOOM

5. lekce – Jak na pasivní agresi aneb jak mít v pořádku své vztahy
více informací

Detail akce

Online kurz U3V Základy psychohygieny aneb Jak si udržet duševní zdraví

ZOOM

4. lekce – Jak si chránit svůj osobní prostor a naučit se říkat NE
více informací

Detail akce

Spolupráce státu se soukromým sektorem a role veřejného sektoru při ochraně klimatu

online přes Zoom

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádá v úterý 11.5.2021 v rámci předmětu Ekonomika veřejného sektoru přednášku na téma "Spolupráce státu se soukromým sektorem a role veřejného sektoru při ochraně klimatu".

Přednáší analytička Evropské komise Kateřina Fortún.

Přednáška proběhen přes Zoom, link je uveden v Moodlu u předmětu EVS. 


Pracovně-právní vztahy

online přes Teams

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádá v rámci předmětu "Kariérní poradenství" přednášku na téma "Pracovně-právní vztahy".   Přednáška proběhne online přes Zoom v úterý 11.5.2021 od 10:30 do 12:00 Přednáší Bc. Kateřina Peštová z Úřadu práce v Jihlavě, Informačního a poradenského střediska pro volbu a změnu povolání.  

Link na přednášku je uveden v Moodlu u předmětu Kariérní poradenství.


Zkoušky nanečisto (KET, PET, FCE, CAE, CPE)

učebna P1

Zkouškové centrum British Council pořádá Zkoušky nanečisto pro úrovně KET, PET, FCE, CAE a CPE zkoušek Cambridge English. 

Všechny části zkoušky  je možné si vyzkoušet v prostředí velmi podobném zkouškovému. Výsledky obdrží účastníci během následujícího týdne e-mailem.

Writing je opravován a hodnocen vyškoleným rodilým mluvčím. 

Speaking testují skuteční examinátoři pro zkoušky Cambridge English, kteří Vám také poskytnou zpětnou vazbu a poradí, na co byste se měli ve svém ústním projevu zaměřit.

Cena: 350 Kč

Nezávazné přihlášky na ryskova@vspj.cz603 323 766

Detail akce

Novinky v účetnictví a dopady do praxe

https://cesnet.zoom.us/j/94835497755

Všichni zájemci o online přednášku Ing. Elišky Marešové, která proběhne na platformě Zoom od 8.50 do 10.20 hod., jsou srdečně zváni.


Volby do Akademického senátu VŠPJ

https://is.vspj.cz/volby/volby/prehled

Ve dnech 4. a 5. května 2021 se uskuteční volby do Akademického senátu Vysoké školy polytechnické Jihlava na funkční období od 23. května 2021 do 22. května 2024. S ohledem na současnou epidemickou situaci proběhnou volby on-line prostřednictvím informačního systému.


Online kurz U3V Základy psychohygieny aneb Jak si udržet duševní zdraví

ZOOM

3. lekce – Jak se nenechat manipulovat a jak vůbec manipulaci rozpoznat
více informací

Detail akce

Online kurz U3V Základy psychohygieny aneb Jak si udržet duševní zdraví

ZOOM

2. lekce – Komplexní přístup k člověku (člověk jako bio-psycho-sociálně-spirituální komplex)
více informací

Detail akce

Čistá Vysočina

park VŠPJ

Sběr odpadků v okolí školy při příležitosti Dne Země proběhne v rámci akce Čistá Vysočina.


Online kurz U3V Základy psychohygieny aneb Jak si udržet duševní zdraví

ZOOM

prvním online kurzu Univerzity třetího věku VŠPJ se posluchači seznámí se základy psychohygieny, tedy s tím, jak si udržet své psychické zdraví. Součástí kurzu budou přednášky, názorné prezentace, cvičení (např. autogenní trénink a vizualizace) i diskuze s lektorkou Mgr. Lucií Polákovou. Cílem je, aby se posluchači uměli vymezit vůči svému okolí, aby dokázali rozpoznat stres, nevyhovující životní podmínky, patologické vztahy a aby se uměli s nimi vypořádat.

Jednosemestrální kurz bude mít sedm dvouhodinových setkání prostřednictvím platformy ZOOM. Výuka bude probíhat vždy v úterý od 15.00 hod., první lekce proběhne 20. 4. 2021. Kurzovné činí 360 Kč, pokyny k platbě a další informace obdrží účastníci po vyplnění přihlášky zde.

Detail akce

Senát a dnešek

ONLINE

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádá v rámci předmětu Ekonomika veřejného sektoru přednášku na téma "Senát a dnešek". 

Přednáší RNDr. Miloš Vystrčil, předseda Senátu Parlamentu ČR, bývalý člen Katedry ekonomických studií VŠPJ.

Přednáška proběhne online v úterý 6. dubna od 11:30 do 13:00 hod.

Odkaz na přednášku naleznou studenti po přihlášení do IS.


Co bude za 50 let, potřebujeme to vědět?

ONLINE

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádá v rámci předmětu "Kariérní poradenství" přednášku na téma "Co bude za 50 let, potřebujeme to vědět?".

Přednáška proběhne online přes Zoom v úterý 6. 4. 2021 od 10:30 do 12:00

Přednáší Ing. Zdeněk Šprynar


Česko svítí modře

ONLINE

VŠPJ i v letošním roce vyjádří podporu osobám s poruchami autistického spektra. Učiní tak během Světového dne zvýšení povědomí o autismu, který se každoročně slaví 2. dubna. Během celého dne bude modře svítit web vysoké školy a VŠPJ se tak připojí k VIII. ročníku celostátní kampaně s názvem Česko svítí modře, kterou organizuje platforma Naděje pro Autismus. Sociální sítě školy bude do konce dubna zdobit koláž z "modrofotek" - fotografií modrých objektů, které zaslalo na podporu kampaně více než 60 studentů. 


Proč a jak začít podnikat?

https://cesnet.zoom.us/j/94637610625

Katedra ekonomických studií VŠPJ zve všechny zájemce na přednášku Ing. Daniela Stříteského (Synergy FG) na téma Proč a jak začít podnikat?Vytváření pracovních míst a kompetence uchazečů výběrového řízení

online

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádá v rámci předmětu "Kariérní poradenství" přednášku na téma "Vytváření pracovních míst a kompetence uchazečů výběrového řízení".

Přednáška proběhne online přes Zoom v úterý 23. 3. 2021 od 10:30 do 12:00 hod.

Přednáší Mgr. Věra Častová z Magistrátu města Jihlavy.


Vliv prostředí na neuronové zpracování a vjem zvuku

https://cesnet.zoom.us/j/93782370449?pwd=WklFazdNZ1ZFR2krYkk4NGRHVEZQZz09

On-line přednáška doc. Ing. Zbyňka Bureše, Ph.D., proběhne v rámci národní akce Týden mozku, kterou pořádá Akademie věd ČR.


12. jihlavská onkogynekologická konference

ONLINE

Jihlavská medicínská akademie, Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Jihlava a Katedra zdravotnických studií VŠPJ pořádají 12. jihlavskou onkogynekologickou konferenci.

Detail akce

Rozvoj a řízení profesní kariéry a osobního života. Jsou finance důležité?

https://cesnet.zoom.us/j/94342820907?pwd=NGtGQ20xZk9mUURIcC82V1lxSk1iQT09

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádá v rámci předmětu Kariérní poradenství další ze série přednášek, tentokrát na téma "Rozvoj a řízení profesní kariéry a osobního života. Jsou finance důležité?".

Přednáší Bc. Marie Novotná z firmy Partners - finanční poradenství jinak.

Přednáška proběhne online v úterý 9. března od 10:30.

Detail akce

Na slovíčko: Dopady pandemie na cestovní ruch v regionech

Online

Katedra cestovního ruchu VŠPJ pořádá první diskusní online setkání odborníků z akademické sféry a praxe, které svým zaměřením reaguje na současnou situaci v cestovním ruchu. 

Bližší informace ZDE


On-line přednáška: Co nepodcenit při pohovoru

ZOOM

Katedra ekonomických studií VŠPJ připravuje v rámci volitelného předmětu Kariérní poradenství sérii on-line přednášek.

První z nich se uskuteční 2. března 2021 od 10:30 do 12:00 na téma "Co nepodcenit při pohovoru".

Přednáší Bc. Marie Novotná z TechHunt.

 


Den otevřených dveří

online

VŠPJ se v během virtuálního Dne otevřených dveří představí zájemcům o studium prostřednictvím úvodního živého přenosu z VŠPJ. Uchazeče čeká dále např. interaktivní virtuální prohlídka budovy, chat se studenty, představení studijních programů a pracovišť VŠPJ (poradenské a kariérní centrum, mezinárodní oddělení aj.), ukázkové přijímačkové testy nebo rady a tipy k přijímačkám. To všechno z pohodlí domova. 


Prázdninová škola matematických předmětů

ONLINE
18. 02. 2021 - 21. 02. 2021

Katedra matematiky VŠPJ připravuje v době zimních prázdnin prázdninovou školu matematických předmětů.

Cílem je nabídnout další možnost studentům, kterým se nepodařilo získat ukončení v předmětu

 • MAS (zápočet)
 • Matematika 1 (MAT1C - zápočet, MATcr - zkouška, MAT1F - zkouška, xMAT1 - zkouška)
 • Matematika 2 (zkouška)
 • Statistika
 • Aplikovaná statistika

Přihlašování a bližší informace


Congroo Fair - Poradenské a kariérní centrum

https://fair.congroo.cz/p/catalog/195

V sobotu 6. 2. se na Congroo Fair představí uchazečům o studium Poradenské a kariérní centrum VŠPJ. O své zkušenosti se službami, které centrum studentům poskytuje, se podělí čerstvá absolventka Bc. Michaela Holubová. 
Registrace na veletrh je zdarma, video bude možné zhlédnout i ze záznamu.

14.00-14.20 Poradenské a kariérní centrum očima studenta


Congroo Fair - Sportuj a studuj na VŠPJ

https://fair.congroo.cz/p/catalog/195

V sobotu 6. 2. se na Congroo Fair představí uchazečům o studium Kabinet sportů VŠPJ. S možnostmi sportovního vyžití během studia promluví vedoucí kabinetu sportů Dr. Machovec. O své zkušenosti se podělí i student 1. ročníku programu Finance a řízení David Šimek - taekwondista zařazený do programu na podporu studentů s mimořádnou sportovní výkonností UNIS.

10.00-10.20 Sportuj a studuj na VŠPJ


Congroo Fair - Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi

https://fair.congroo.cz/p/veletrh/195

V pátek 5. 2. se na Congroo Fair představí uchazečům o studium studijní program Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi. Studijní program bude prezentovat jeho garant doc. Ing. Zdeněk Horák, Ph.D.
Registrace na veletrh je zdarma, video bude možné zhlédnout i ze záznamu.

12.00-12.30 Studijní program Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi


Congroo Fair - Aplikované strojírenství

https://fair.congroo.cz/p/veletrh/195

V pátek 5. 2. se na Congroo Fair představí uchazečům o studium studijní program Aplikované strojírenství. Studijní program bude prezentovat vedoucí Katedry technických studií VŠPJ doc. Ing. Zdeněk Horák, Ph.D., spolu se studentkou Karolínou Doležalovou.
Registrace na veletrh je zdarma, video bude možné zhlédnout i ze záznamu.

10.30-11.00 Studijní program Aplikované strojírenství


Congroo Fair - Aplikovaná informatika

https://fair.congroo.cz/p/veletrh/195

Ve čtvrtek 4. 2. se na Congroo Fair představí uchazečům o studium studijní program Aplikovaná informatika. Studijní program bude prezentovat jeho garant doc. Ing. Zbyněk Bureš, Ph.D., spolu se studentkou Taťánou Izajovou.
Registrace na veletrh je zdarma, video bude možné zhlédnout i ze záznamu.

11.00-11.30 Studijní program Aplikovaná informatika


Suchej únor na VŠPJ

02. 02. 2021 - 28. 02. 2021

Za hranicí rizikového pití se u nás pohybuje zhruba každý sedmý dospělák. I z toho důvodu se VŠPJ letos zapojila do kampaně  Suchej únor ! K projektu vyšla i kniha plná důležitých a zábavných informací, která vám prozradí všechno, co jste kdy o alkoholu chtěli vědět. Můžete si ji pořídit na suchejunor.cz/pridej-se, ať vás provází celou měsíční výzvou, nebo ji můžete vyhrát v naší soutěži!


Congroo Fair

https://fair.congroo.cz/p/catalog/195

V pondělí 1. 2. se na Congroo Fair představí uchazečům o studium Katedra zdravotnických studií VŠPJ. O oborech Všeobecná sestra a Porodní asistentka se budou se zájemci o studium bavit studentky 3. ročníku KZS Pavlína Tučková a Jitka Faltýnová.
Registrace na veletrh je zdarma, videa bude možné zhlédnout i ze záznamu.

16.00-16.40 Představení zdravotnických oborů aneb jak to chodí u nás na VŠPJ

Detail akce

Congroo Fair

https://fair.congroo.cz/

Dnes se na Congroo Fair představí uchazečům o studium Katedra cestovního ruchu VŠPJ, mezinárodní oddělení a Katedra sociální práce VŠPJ.
Registrace na veletrh je zdarma, videa bude možné zhlédnout i ze záznamu.

9.30-10.00 Studijní program Cestovní ruch
10.15-11.00 Erasmus+ na VŠPJ
13.00-13.20 Praxe (studijní program Cestovní ruch)
20.00-20:30 Studijní obor Zdravotně sociální pracovník


Účetní soutěž pro střední školy

VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá dne 13. ledna 2021 sedmý ročník soutěže pro studenty čtvrtých ročníků středních odborných škol s názvem Účtování versus účetnictví. Soutěž je pořádána pod záštitou rektora VŠPJ prof. MUDr. Václava Báči, Ph.D. Více informací o soutěži je uvedeno zde.


Vánoce na VŠPJ

budova VŠPJ

V rámci akce Vánoce na VŠPJ podpoří studenti a zaměstnanci VŠPJ Potravinovou banku Vysočina, z. s.


Jak funguje oficiální statistika v ČR, orientace na stránkách ČSÚ

https://cesnet.zoom.us/j/95070140087

Katedra matematiky si dovoluje pozvat všechny zájemce na on-line přednášku zaměstnanců ČSÚ na téma "Jak funguje oficiální statistika v ČR, orientace na stránkách ČSÚ". Přednáška proběhne v ZOOM.


Coca-Cola webinář (Marketing planning)

Microsoft Teams

Lukáš Rokošný, Shopper Marketing Manager z Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, s.r.o., se rád podělí o informace, jak se připravují marketingové kampaně v dané společnosti. Odpoví studentům na různé dotazy i otázky jako například - Co se skrývá pod pokličkou přípravy kampaně pro Mistrovství světa v hokeji? Co stojí na začátku strategického plánu nebo jaký dopad může mít na produkt či celé portfolio? Webinář se uskuteční v úterý 8. 12. od 12.30 do 14.0 hod. v Microsoft Teams.

Detail akce

Trh práce z pohledu statistických dat

on-line

Víte, jak vypadá trh práce pro absolventa školy? Znáte své šance na uplatnění po ukončení VŠ v Kraji Vysočina? Víte, jakou můžete očekávat mzdu? To vše se dozvíte se na semináři Trh práce z pohledu statistických dat, který se uskuteční 8. 12. od 08:00 h do 09:35 hod on-line. Na seminář je nutné se registrovat v informačním systému v nabídce kurzů, link na kurz Vám bude zaslán na školní e-mail.

 


Kompetenční model a hodnocení pracovníků

on-line

Zajímá vás, jaké nástroje řízení lidských zdrojů personalisté využívají? S tímto tématem vás seznámí Bc. Jaroslava Merunková, VZP. Přijďte na seminář Kompetenční model a hodnocení pracovníků, který se uskuteční 1. 12. od 8:00 do 09:35 hodin on-line. Na seminář je nutné se registrovat v informačním systému v nabídce kurzů, link na kurz Vám bude zaslán na školní e-mail.


Adaptační proces a péče o zaměstnance

on-line

Zajímá Vás, jak probíhá zaškolování nových zaměstnanců ve firmě a proč se vyplatí o zaměstnance pečovat? To vše se dozvíte na semináři Adaptační proces a péče o zaměstnance, který se uskuteční 24. 11. od 08:00 h do 09:35 h on-line. Na seminář je nutné se registrovat v informačním systému v nabídce kurzů, link na kurz Vám bude zaslán na školní e-mail.


Mezinárodní vědecká konference Konkurence

budova VŠPJ
19. 11. 2020 - 20. 11. 2020

Cílem dvanáctého ročníku mezinárodní vědecké konference Konkurence je vytvoření komunikačního prostoru pro odborníky z praxe a akademického prostředí. Diskuze bude zaměřena např. na témata konkurenční výhody, konkurenčního postavení regionů, konkurenceschopnosti a lidských zdrojů a dalších teoretických a praktických aspektů konkurence. Z jednání konference bude vydán sborník v elektronické podobě s ISBN, který bude zaslán k evaluaci do databáze Web of Science.

Detail akce

ON-LINE Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě

Kam Vás v životě dostane pozitivní přístup, ochota na sobě neustále pracovat a být otevřený novým příležitostem a šancím?

Přijďte na přednášku Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě, kterou Vás provede Ing. Zdeněk Šprynar, podnikatel a renesanční člověk. Seminář se uskuteční v pondělí 10. 11. od 08:00 do 09:35 hodin on-line. Na seminář je nutné se registrovat v informačním systému v nabídce kurzů, link na kurz Vám bude zaslán na školní e-mail.

 


ZRUŠENO Týden vědy AV ČR: Virtualizace – budoucnost průmyslu

CP Factory
06. 11. 2020 - 07. 11. 2020

Průmysl 4.0., automatizace a robotizace výroby. Chcete vidět, co tyto pojmy znamenají v praxi? Představíme Vám novou moderní laboratoř s ukázkou fyzické linky, jejího digitálního dvojčete, manipulačních robotů, CNC frézy a PLC systému Siemens. Uvidíte, jak lze jednoduše ovládat roboty a pracovní stanice, jak se tvoří a spouští výrobní plány, popř. vývoj jednoduchých programů pro virtuální či reálné roboty. Předvedeme Vám virtualizační nástroje pro simulaci a vývoj průmyslových aplikací.


ZRUŠENO 12. jihlavská konference porodních asistentek

Posluchárna VŠPJ

12. jihlavská konference porodních asistentek


JOBStart 2020

https://jobstart.vspj.cz/

Dovolujeme si Vás touto cestou oslovit a srdečně pozvat na 9. ročník pracovního veletrhu JOBStart na Vysoké škole polytechnické Jihlava, který v letošním roce poprvé proběhne virtuálně. Využijte příležitost seznámit se s atraktivními zaměstnavateli. Setkejte se on-line se zástupci firem a organizací a komunikujte s nimi z pohodlí a bezpečí Vašeho domova. Domluvte si praxi, stáž, bakalářskou práci, brigádu nebo práci. Ptejte se personalistů na praxi a zaměstnání v jejich firmě/instituci, na příležitosti pro absolventy, na nabízené pracovní podmínky, ale i na to, jak se připravit na pohovor a co od něj očekávat. Zkonzultujte i svůj životopis a zjistěte své šance na uplatnění.

KDY: 4. 11. 2020 od 9 do 14 hod

KDE: https://is.vspj.cz/jobstart/

JAK: on-line rozhovory a chat přes nabízené linky aplikace Zoom


ZRUŠENO Jak být úspěšný na trhu práce

on-line

Zajímá Vás, jak vypadá současný trh práce pro absolventy a čeho si na nich firmy nejvíce cení? Chcete vědět, jak správně napsat životopis nebo motivační dopis? Zajímáte se o možnosti spolupráce s firmami již při studiu? Na tyto i další otázky Vám odpoví Markéta Vetýšková a Petr Dvořák ze společnosti THK RHYTHM AUTOMOTIVE CZECH, a.s.

Připojte se na seminář Jak být úspěšný na trhu práce, který se uskuteční 3. 11. od 08:00 do 09:35 hodin on-line. Na seminář je nutné se registrovat v informačním systému v nabídce kurzů, link na kurz Vám bude zaslán vzkazem v IS.

 

 


ZRUŠENO: Assessment centrum nanečisto

U11

Co očekávat, když vás firma pozve na výběrové řízení formou AC. Vyzkoušejte si celý průběh na vlastní kůži s Ing. Kristýnou Šrámkovou z Československé obchodní banky.

Assesment centrum nanečisto se uskuteční 27. 10. od 8:00 do 09:35 hod v učebně U11.

Na seminář je nutné se registrovat v informačním systému v nabídce kurzů.


Kompetence uchazečů výběrového řízení - ON-LINE

Zajímá Vás, jak získat práci ve veřejném sektoru? Jaké kompetence budete potřebovat pro výkon daného pracovního místa?

Přijďte na seminář Kompetence uchazečů výběrového řízení, kterým Vás provede Mgr. Věra Častová, Magistrát města Jihlavy. Seminář se uskuteční v pondělí 20. 10. od 08:00 do 09:35 hodin on-line. Na seminář je nutné se registrovat v informačním systému v nabídce kurzů, link na kurz Vám bude zaslán vzkazem v IS.

 


HUMANITAS 2020

VŠPJ

Konference HUMANITAS 2020 je vzhledem k současné epidemiologické situaci a souvisejícím opatřením zrušena.

 

 


Pracovněprávní vztahy - ZRUŠENO

O náhradním termínu kurzu budete informování prostřednictvím IS.

Zajímá Vás, jak se zorientovat na trhu práce? Na co si dát pozor při uzavírání pracovního poměru? Jak a kdy se zaevidovat na ÚP, pokud práci hned po státnicích nenajdete? Přijďte na seminář Pracovněprávní vztahy, kterým Vás provede  Bc. Kateřina Peštová, Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání, Úřad práce v Jihlavě. Seminář se uskuteční 13. 10. od 08:00 do 09:35 hod on-line. Na seminář je nutné se registrovat v informačním systému v nabídce kurzů, link na kurz Vám bude zaslán vzkazem v IS. 


Výstava na stromech - Práce (bez) budoucnosti

park VŠPJ
03. 10. 2020 - 10. 10. 2020

Výstava na stromech je celorepublikový happening, který se koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. Letošní výstava nese název Práce (bez) budoucnosti a zkoumá budoucnost práce ve světle nových technologií.


Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ

Výukové centrum VŠPJ - aula

Tradiční setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ proběhne v posluchárně výukového centra od 14:30 hod.


Podnikání vs. zaměstnání 

U11

Zajímá Vás, jak nastartovat svou kariéru? Kdy za ni převzít zodpovědnost? Co Vám pomůže přemýšlet jinak? Proč se podnikání zbytečně bojíme? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte na semináři Podnikání vs. zaměstnání, kterým Vás provede naše absolventka a úspěšná podnikatelka Bc. Marie Novotná. Seminář se uskuteční v úterý 29. 9. od 08:00 h do 09:35 h v učebně U11. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


11. jihlavská onkogynekologická konference

Aula Vysoké školy polytechnické Jihlava

Konferenci na téma karcinom endometria pořádá Jihlavská medicínská akademie, gynekologicko-porodnické oddělení a onkologické oddělení Nemocnice Jihlava a Vysoká škola Polytechnická Jihlava.

Program konference


Krajské kolo Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR ZRUŠENO

Výukové centrum VŠPJ

Krajské kolo Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR  (KK DSSG ČR a SR) pro Kraj Vysočina, jehož organizátorem je Gymnázium Jihlava. 


Živé kino Jihlava 2020

Výukové centrum VŠPJ - aula

Projekce dokumentu Ukradený stát v rámci Živého kina Jihlava 2020, které představuje doprovodný program MFDF Ji.hlava.

Detail akce

Dialogy - Leaders of Tomorrow: Rodiče a talent

Výukové centrum VŠPJ

Česká trenérská akademie, ČSPS a město Jihlava pořádají odborný sportovní seminář ze série Dialogy – Leaders of Tomorrow.

Témata:
co je to talent • hodnoty, charakter a výchova • talent a škola • talent a více sportů • talent a profesionální kariéra

Registrace: Mgr. Petr Ryška
e-mail: petr.ryska@czechswimming.cz

Další informace získáte: David Tománek
mobil: +420 777 882 773, e-mail: tomanek@olympic.cz

Lektoři:
Zdeněk HANÍK
Michal BARDA
Michal JEŽDÍK


ZRUŠENO - Perinatologická konference

Aula Vysoké školy polytechnické Jihlava

Perinatologická konference


ZRUŠENO - Cestovatelské promítání - Kanada

VŠPJ - P3


ZRUŠENO - Konference Nemocnice Jihlava a VSPJ

Posluchárna VSPJ

Konference Nemocnice Jihlava a VSPJ


ZRUŠENO - Cestovatelské promítání - Kuba

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2019/20, tentokrát na téma Kuba. Promítání se bude konat ve středu 20. 5. 2020 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


ZRUŠENO - Vytváření pracovních míst a kompetence uchazečů výběrového řízení

U18

O NÁHRADNÍM TERMÍNU VÁS BUDEME VČAS INFORMOVAT

Zajímá Vás, jak získat práci ve veřejném sektoru? Jaké kompetence budete potřebovat pro výkon daného pracovního místa?

Přijďte na seminář Vytváření pracovních míst a kompetence uchazečů výběrového řízení, kterým Vás provede Mgr. Věra Častová, Magistrát města Jihlavy. Seminář se uskuteční v pondělí 18.05. od 08:50 do 10:30 hodin v učebně U18.

Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


ZRUŠENO - Kompetenční model a hodnocení pracovníků

U18

O NÁHRADNÍM TERMÍNU VÁS BUDEME VČAS INFORMOVAT

Zajímá vás, jaké nástroje řízení lidských zdrojů personalisté využívají? S tímto tématem vás seznámí Ing. Bc. Ivana Hanáková Kosourová, Krajský úřad Kraje Vysočina. Přijďte na seminář Kompetenční model a hodnocení pracovníků, který se uskuteční 11.05. od 8:50 do 10:30 hodin v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů. 


ZRUŠENO - Trh práce z pohledu statistických dat

U18

O NÁHRADNÍM TERMÍNU VÁS BUDEME VČAS INFORMOVAT

Víte, jak vypadá trh práce pro absolventa školy? Znáte své šance na uplatnění po ukončení VŠ v Kraji Vysočina? Víte, jakou můžete očekávat mzdu? To vše se dozvíte se na semináři Trh práce z pohledu statistických dat, který se uskuteční 04.05. od 08:50 h do 10:30 h v učebně U18. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


ZRUŠENO - Adaptační proces a péče o zaměstnance

U18

O NÁHRADNÍM TERMÍNU VÁS BUDEME VČAS INFORMOVAT

Zajímá Vás jak probíhá zaškolování nových zaměstnanců ve firmě a proč se vyplatí o zaměstnance pečovat. To vše se dozvíte se na semináři Adaptační proces a péče o zaměstnance který se uskuteční 27.04. od 08:50 h do 10:30 h v učebně U18. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


ZRUŠENO - Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě

U18

O NÁHRADNÍM TERMÍNU VÁS BUDEME VČAS INFORMOVAT

Kam Vás v životě dostane pozitivní přístup, ochota na sobě neustále pracovat a být otevřený novým příležitostem a šancím. 

Přijďte na přednášku Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě, kterým Vás provede Ing. Zdeněk Šprynar, podnikatel a renesanční člověk. Seminář se uskuteční v pondělí 20.04. od 08:50 do 10:30 hodin v učebně U18.

Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Česko s dobrovolnictvím počítá

VŠPJ, aula
14. 04. 2020 - 17. 04. 2020

Závěrečná konference projektu Česko s dobrovolnictvím počítá, který za podpory TAČR realizuje VŠPJ a HESTIA - Centrum pro dobrovolnictví, z. ú. Na konferenci bude představena mobilní a webová aplikace Dobrometr, která kvantifikuje hodnotu dobrovolnické práce.

Vzhledem k současné situaci se konference přesouvá do virtuálního prostředí, proběhne 14. - 17. 4. 2020.

Detail akce

ZRUŠENO - Systém vzdělávání zaměstnanců a motivace zaměstnanců

U18

Zajímá Vás, jak funguje vzdělávání zaměstnanců v mezinárodní společnosti. K čemu slouží minimální vzdělávací standard. Proč je důležitá motivace a další rozvoj zaměstnanců. S těmito tématy Vás seznámí  Ing. Martin Alexa, Vedoucí oddělení náboru a rozvoje zaměstnanců, Bosch Diesel s.r.o.

Přijďte na seminář Systém vzdělávání zaměstnanců a motivace zaměstnanců, který se uskuteční 06. dubna od 8:50 do 10:30 hodin v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Hraní v podnikání

VŠPJ, zasedací místnost

V pondělí 30.3.2020 od 10:30 do 12:00 v zasedací místnosti (vedle auly) se bude konat seminář Hraní v podnikání, kterým všechny zájemce provede Ing. Mgr. Petr Liška. Účastníci získají praktické informace o začátcích podnikání a zahrají si deskovou ekonomickou hru Cesta životem. Budou mít tak možnost si porovnat výhody a nevýhody podnikání a zaměstnání. Seminář je vhodný pro studenty i učitele.


ZRUŠENO Assessment centrum nanečisto

U18

Co očekávat, když vás firma pozve na výběrové řízení formou AC. Vyzkoušejte se celý průběh na vlastní kůži s Ing. Kristýnou Šrámkovou z Československé obchodní banky.

Assesment centrum nanečisto se uskuteční 30.03. od 8:50 do 10:30 hod v učebně U18.

Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


ZRUŠENO Postavení lidí s mentálním postižením ve společnosti

VŠPJ, zasedací místnost

Přednáška bude přesunuta, o přesném termínu Vás budeme informovat.

VŠPJ, KSP Vás zve u příležitosti Dne sociální spravedlnosti na přednášku Pavly Baxové, ředitelky a spoluzakladatelky organizace Rytmus - od klienta k občanovi, o. p. s. s názvem Postavení lidí s mentálním postižením ve společnosti.


ZRUŠENO - Měření hrubého domácího produktu

učebna P3

VŠPJ, katedra ekonomických studií zve všechny zájemce na přednášku na téma "Měření hrubého domácího produktu". Přednášející: doc. Ing. Jaroslav Sixta, Ph.D. - místopředseda Českého statistického úřadu.

Přednáška se uskuteční v úterý 24.3.2020 v 11:30-13:00 na učebně P3


ZRUŠENO - Co nepodcenit u pohovoru

U18

Co vše lze čekat u pohovoru a jak nepodcenit přípravu a samotný pohovor. To vše a mnohem více se dozvíte 23.03. od 08:50 do 10:30 v učebně U18. Seminářem Co nepodcenit u pohovoru Vás provede naše absolventkya Bc. Marie Novotná, která je majitelka a ředitelka společnosti Techhunt, kariérní kouč, kariérní garant projektu ABSOLVENTI.cz. 


ZRUŠENO - Kariérové poradenství - testování osobnosti

u9

Chcete znát svůj osobnostní profil? Chcete využít poznání svého profesního typu k nasměrování úspěšné kariéry? Využijte možnosti otestování své osobnosti, a to v pátek 20.03. 2020 v učebně U9. Získáte podrobný profil osobnosti, zmapování silných stránek osobnosti pro kariérový růst, stanovení profesního typu a následnou individuální psychologickou interpretaci výsledků. Registrace je dostupná v Informačním systému, záložka: Nabídka kurzů.


ZRUŠENO - Pracovně právní vztahy

Zajímá Vás, jak se zorientovat na trhu práce? Na co si dát pozor při uzavírání pracovního poměru? Jak a kdy se zaevidovat na ÚP, pokud práci hned po státnicích nenajdete? Přijďte na seminář Pracovně právní vztahy, kterým Vás provede  Bc. Kateřina Peštová, Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání, Úřad práce v Jihlavě. Seminář se uskuteční 16.03. od 08:50 do 10:30 hod v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů. 


ZRUŠENO - Cambridgeská zkouška FCE

ZAS + kuchyňka, J2

Zkoušky Cambridge Assessment English patří mezi světově nejuznávanější kvalifikace pro studenty angličtiny. Zkoušky pokrývají všechny čtyři jazykové dovednosti – poslech, mluvení, četbu a psaní a posuzují schopnost kandidátů používat různé gramatické vazby a funkce v autentických životních situacích. Rozlišujeme pět úrovní náročnosti.

Certifikát má mezinárodně uznávanou platnost a lze jej dobře uplatnit při hledání zaměstnání nebo při přijímacích řízení u nás i v zahraničí.


ZRUŠENO - Duševní hygiena

ZSP

Co je to stres a jak ho zvládat?

Přijďte na seminář Duševní hygiena, který se uskuteční v pátek 13. března od 8:00 do 12:00 hodin v učebně ZSP, kde si s PhDr. Evou Půlkrábkovou osvojíte techniky pro řešení stresových situací a dozvíte se víc o strategiích pro posilování vlastních zdrojů.

Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.

Seminář je pro studenty a absolventy zdarma.


15. mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu

VŠPJ - aula, ZAS, P3
04. 03. 2020 - 05. 03. 2020

Vysoká škola polytechnická Jihlava bude ve dnech 4. a 5. 3. 2020 pořádat již 15. ročník mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu na téma "Overtourism - riziko pro destinace".

Detail akce

Interaktivní komunikace

ZSP

Chcete se naučit efektivně komunikovat, osvojit si umění argumentace nebo řešit osobní a vztahové konflikty?

Přijďte na seminář PhDr. Evy Půlkrábkové Interaktivní komunikace, který se uskuteční v pátek 28. února od 8:00 do 12:00 hodin v učebně ZSP.

Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.

Seminář je pro studenty a absolventy zdarma.


IN SEARCH OF WOR(L)DS Vol. 1 On Air Dáša Kubíková, reportérka a moderátorka Českého rozhlasu

VŠPJ, posluchárna P4

IN SEARCH OF WOR(L)DS jsou oddaní a nadšení profesionálové, kteří milují anglický jazyk a chtějí vytvořit atraktivní platformu pro všechny stejně smýšlející lidi ze všech oblastí života (nejširší veřejnost i studenty), kteří chtějí poslouchat, zkoušet, praktikovat, testovat své znalosti, udržovat kontakt s angličtinou, zlepšovat se, používat angličtinu…

Detail akce

Den otevřených dveří

Vysoká škola polytechnická Jihlava

VŠPJ pořádá den otevřených dveří pro zájemce o studium. Přijďte se podívat a probrat s námi své představy a možnosti studia na naší vysoké škole. Těšíme se na vás.

Detail akce

Konference urogynekologická

Aula Vysoké školy polytechnické Jihlava

Urogynekologická konference

Detail akce

Jak být úspěšný na trhu práce

U18

Zajímá Vás, jak vypadá současný trh práce pro absolventy a čeho si na nich firmy nejvíce cení? Chcete vědět, jak správně napsat životopis nebo motivační dopis? Zajímáte se o možnosti spolupráce s firmami již při studiu? Na tyto i další otázky Vám odpoví Ing. Jana Divišová ze společnosti MANN+HUMMMEL

Přijďte na seminář Jak být úspěšný na trhu práce, který se uskuteční 24.02 od 08:50 do 10:30 hodin v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Mezinárodní den průvodců

Jihlava

V sobotu 22. 2. 2020 se VŠPJ zapojí k oslavám Mezinárodního dne průvodců pořádáním bezplatných komentovaných prohlídek Jihlavy. Prohlídky začnou na VŠPJ, kde bude zájemcům ukázána nová výuková posluchárna.

Akce je realizována ve spolupráci s Asociací průvodců ČR a Statutárním městem Jihlava.


Cestovatelské promítání - Přes Balkán do Gruzie a zpět

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2019/20, tentokrát na téma Přes Balkán do Gruzie a zpět. Promítání se bude konat ve středu 19. 2. 2020 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Člen poroty celorepublikové soutěže

Coca-Cola HB Praha

Společnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko si přizvala do poroty celorepublikové soutěže  Ing. Dagmar Frendlovskou, Ph.D., coby odborného hodnotitele studentských projektů.


Turnaj ve finanční gramotnosti pro třetí ročníky OA Jihlava

OA Jihlava

Turnaj ve finanční gramotnosti pro třetí ročníky OA Jihlava a propagace VŠPJ pro zájemce o studium.


VS KČT, odbor Tesla

ZAS + kuchyňka

Výroční schůze KČT, odboru Tesla Jihlava v prostorách VŠP Jihlava, pod laskavou záštitou prorektorky Mgr. Aleny Štěrbové.


Přednosti, ale i úskalí virtuálního prostředí

OA,SZŠ a SOŠS v Jihlavě

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá pro studenty středních škol OA,SZŠ a SOŠS v Jihlavě přednášku o „Přednostech, ale i úskalích virtuálního prostředí“. Přednášející Ing. Dagmar Frendlovská, Ph.D. přiblíží problematiku virtuálního prostředí studentům, na co a jak si mají dávat, a kdy už se jedná o „vystoupení“ z běžného zázemí.


Účetní soutěž pro SŠ

VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá dne 15. ledna 2020 6. ročník soutěže pro studenty čtvrtých ročníků středních odborných škol s názvem Účtování versus účetnictví. Soutěž je pořádána pod záštitou rektora VŠPJ prof. MUDr. Václava Báči, Ph.D. Více informací o soutěži je uvedeno zde.


Beseda v Českém rozhlase Vysočina o zpracování rodové kroniky

Český rozhlas Vysočina

Beseda v Českém rozhlase Vysočina o zpracování rodové kroniky. Propagace VŠPJ a Univerzity třetího věku v médiích.


Cestovatelské promítání - Omán

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2019/20, tentokrát na téma Omán. Promítání se bude konat ve středu 8. 1. 2020 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Turnaj ve finanční gramotnosti pro třetí ročníky OA Jihlava

OA Jihlava

Výuka finanční gramotnosti pro třetí ročníky OA Jihlava, příprava na turnaj.


Seznamování v kybernetickém prostoru

Český rozhlas Vysočina

Moderní doba přináší i moderní nástroje pro získávání nového přátelství, lásky a vysněného partnera. Někdy však nemusí jít jen o ty pozitivní okamžiky, které díky virtuálnímu prostředí můžeme zažívat. O přednostech a úskalích "seznamování v kyberprostoru" promluví k posluchačům Rádia rozhlas Vysočina Ing. Dagmar Frendlovská, Ph.D..


Vánoce na VŠPJ

VŠPJ

Vánoce na VŠPJ

Charitativní akce na podporu seniorů z Domova Ždírec

Detail akce

Cestovatelské promítání - Severní Indie

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2019/20, tentokrát na téma Severní Indie. Promítání se bude konat ve středu 11. 12. 2019 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Kvalita (příklady statistik) ve firmě Bosch Diesel

VŠPJ - P4

Katedra matematiky VŠPJ si dovoluje pozvat všechny zájemce na přednášku konanou dne 11.12.2019 od 15:15 v posluchárně P4 na VŠPJ na téma kontroly kvality ve firmě Bosch Diesel, s.r.o. Přednášku povede Ing. Věra Zbořilová, vedoucí týmu kvality firmy.

Detail akce

Jak funguje oficiální statistika v ČR a v EU

VŠPJ - P4

Katedra matematiky VŠPJ si dovoluje pozvat všechny zájemce na přednášku Jak funguje oficiální statistika v ČR a v EU, kterou povede doc. Ing. Jaroslav Sixta, Ph.D. - místopředseda Českého statistického úřadu.
Přednáška proběhne ve středu 11. 12. 2019 v posluchárně P4 od 13:30 h.


Trh práce z pohledu statistických dat

U8

Víte, jak vypadá trh práce pro absolventa školy? Znáte své šance na uplatnění po ukončení VŠ v Kraji Vysočina? Víte, jakou můžete očekávat mzdu? To vše se dozvíte se na semináři Trh práce z pohledu statistických dat, který se uskuteční 09.12. 2019 od 09:45 h do 11:20 h v učebně U8. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


Konec prokrastinace

ZAS

Znáte ten pocit, když přesně víte, co máte udělat, ale přesto to neuděláte? Stává se vám, že si poručíte, ale neposlechnete se? Chce se naučit, jak zvýšit vnitřní motivaci, jak organizovat čas a úkoly tak, abyste překonali sami sebe?

Přijďte na seminář Konec prokrastinace: Jak si poručit a poslechnout se, který se uskuteční 6.12. 2019 od 9:00 do 12:00 hodin v zasedací místnosti. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Adaptační proces a péče o zaměstnance

U8

Jak probíhá zaškolování nových zaměstnanců ve firmě a proč se vyplatí o zaměstnance pečovat.

Přijďte na seminář Adaptační proces a péče o zaměstnance, kterým Vás provede Ing. Lubomír Mokráš, ČEZ. Seminář se uskuteční v pondělí 2. prosince 2019 od 09:45 do 11:20 hodin v učebně U8. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Týden dobrovolnictví na VŠPJ

Jihlava
02. 12. 2019 - 08. 12. 2019

Týden dobrovolnictví na VŠPJ

 

KSP pořádá u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků (5. 12.) Týden dobrovolnictví na VŠPJ, v rámci kterého budou realizovány následující aktivity: 

 • Dobrovolnická činnost studentů a zaměstnanců VŠPJ v Nemocnici Jihlava, p.o. a Alzheimer centru Jihlava
 • Zahájení testování mobilní a webové aplikace Dobrometr, která umožňuje evidenci dobrovolnických hodin a vyčíslení hodnoty dobrovolnické činnosti. Více informací je k dispozici na www.dobrometr.cz. V případě zájmu o aplikaci nebo dalších dotazů se obracejte na email martina.cerna@vspj.cz.
 • Navázání spolupráce mezi KSP VŠPJ a Benediktus, z.s. Chotěboř na bázi firemního dobrovolnictví


Daně v účetnictví

Posluchárna P3

V pondělí 2. 12. 2019 od 8:00 do 8:45 se v posluchárně P3 bude konat přednáška Daně v účetnictví, kterou provede Ing. Jan Mikysek s dlouholetou praxí v oboru. Všichni zájemci jsou zváni.


Partnerské vztahy

ZSP

Jak si ve vztazích lépe rozumět.

Kurzem Partnerské vztahy Vás provede PhDr. Ivana Veselá 29.11. 2019 od 9 do 13 hod v ZSP. 

Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Trendy a technologie 2019

aula VŠPJ

Dne 27. 11. 2019 proběhne v prostorách Vysoké školy polytechnické Jihlava konference Trendy a technologie v projektech.

Detail akce

Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě

U8

Kam Vás v životě dostane pozitivní přístup, ochota na sobě neustále pracovat a být otevřený novým příležitostem a šancím. 

Přijďte na přednášku Využití odborných a měkkých kompetencí v praktickém životě, kterým Vás provedeIng. Zdeněk Šprynar, podnikatel a renesanční člověk. Seminář se uskuteční v pondělí 25.11. 2019 od 09:45 do 11:20 hodin v učebně U8. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Efektivní učení

ZAS

Proč se nám do učení většinou nechce? Můžeme to změnit? A JAK? Na workshopu EFEKTIVNÍ UČENÍ: Jak se doopravdy naučit? se naučíte konkrétní studijní metody, které fungují a dozvíte se zároveň, jak je lépe rozvíjet. Kdy a kde? 22.11. 2019 od 9:00 do 12:00 h v zasedací místnosti. Registrace v Informačním systému v Nabídce kurzů. 


Systém vzdělávání zaměstnanců a motivace zaměstnanců

U8

Zajímá Vás, jak funguje vzdělávání zaměstnanců v mezinárodní společnosti. K čemu slouží minimální vzdělávací standard. Proč je důležitá motivace a další rozvoj zaměstnanců. S těmito tématy Vás seznámí  Ing. Martin Alexa, Vedoucí oddělení náboru a rozvoje zaměstnanců, Bosch Diesel s.r.o.

Přijďte na seminář Systém vzdělávání zaměstnanců a motivace zaměstnanců, který se uskuteční 18.11. 2019 od 09:45 do 11:20 hodin v učebně U8. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Exkurze Domov Háj

Ledeč a Světlá nad Sázavou

Studenti oboru ZSP absolvovali exkurzi v Domově Háj http://domovhaj.cz/

Cílem byla ukázka transformace ústavní péče a přechod klientů do komunitního bydlení.

 


Studenti studentům aneb Co se dělo v listopadu 1989

Prostory Vysoké školy polytechnické Jihlava

Vysoká škola polytechnická Jihlava se připojuje k výzvě MŠMT " Připomenutí 30. výročí událostí roku 1989 v tehdejším Československu". Prostory školy se 14.11.2019 v rámci projektu "Studenti studentům aneb Co se dělo v listopadu 1989" zahalí do listopadové atmosféry z roku 1989. 

Detail akce

Cestovatelské promítání - Na kajaku z Alp do Středozemního moře

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2019/20, tentokrát na téma Na kajaku z Alp do Středozemního moře. Promítání se bude konat ve středu 13. 11. 2019 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Hraní v podnikání

Zasedací místnost, VŠPJ

V pondělí 11. 11. 2019 od 12:35 do 14:05 v zasedací místnosti (vedle auly) se bude konat seminář Hraní v podnikání, kterým všechny zájemce provede Ing. Mgr. Petr Liška. Účastníci si zahrají deskovou ekonomickou hru Cesta životem a budou mít tak možnost si porovnat výhody a nevýhody podnikání a zaměstnání. Seminář je vhodný pro studenty i učitele.


Assessment centrum nanečisto

U8

Co očekávat, když vás firma pozve na výběrové řízení formou AC. Vyzkoušejte se celý průběh na vlastní kůži s Ing. Kristýnou Šrámkovou z Československé obchodní banky.

Assessment centrum nanečisto se uskuteční 11.11. 2019 od 09:45 do 11:20 hodin v učebně U8. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


11. jihlavská konference porodních asistentek

Horácké divadlo Jihlava

7. listopadu 2019 proběhne již 11. jihlavská konference porodních asistentek.


JobStart 2019

VŠPJ
05. 11. 2019 - 06. 11. 2019

Veletrh pracovních příležitostí pro studenty a absolventy

Detail akce

Co nepodcenit při pohovoru

U8

Co vše lze čekat u pohovoru a jak nepodcenit přípravu a samotný pohovor. To vše a mnohem více se dozvíte 4.11. od 09:45 do 11:20 v učebně U8. Seminářem Co nepodcenit u pohovoru Vás provede naše absolventkya Bc. Marie Novotná, která je majitelka a ředitelka společnosti Techhunt, kariérní kouč, kariérní garant projektu ABSOLVENTI.cz. 


Kariérové poradenství - testování osobnosti

U8

Chcete znát svůj osobnostní profil? Chcete využít poznání svého profesního typu k nasměrování úspěšné kariéry? Využujte možnosti otestování své osobnosti, a to v pátek 1.11. 2019 v učebně U8. Získáte podrobný profil osobnosti, zmapování silných stránek osobnosti pro kariérový růst, stanovení profesního typu a následnou individuální psychologickou interpretaci výsledků. Registrace je dostupná v Informačním systému, záložka: Nabídka kurzů.


Marketingová strategie ve společnosti Coca-Cola HB Česko a Slovensko, s.r.o.

P3

O tom jak funguje Marketingová strategie ve společnosti Coca-Cola HB Česko a Slovensko, s.r.o. povykládá Ing. Ladislav Jelen ze zmiňované společnosti. 


Pracovně právní vztahy

U8

Zajímá Vás, jak se zorientovat na trhu práce? Na co si dát pozor při uzavírání pracovního poměru? Jak a kdy se zaevidovat na ÚP, pokud práci hned po státnicích nenajdete? Přijďte na seminář Pracovně právní vztahy, kterým Vás provede  Bc. Kateřina Peštová, Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání, Úřad práce v Jihlavě. Seminář se uskuteční 21.10. 2019 od 9:45 do 11:20 hodin v učebně U8. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů. 


Cestovatelské promítání - Sicílie

VŠPJ - P3

Zveme vás na první díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2019/20, tentokrát na téma Sicílie. Promítání se bude konat ve středu 16. 10. 2019 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


HUMANITAS 2019

VŠPJ, aula

Vysoká škola polytechnická Jihlava, Katedra sociální práce pořádá mezinárodní konferenci HUMANITAS 2019

Detail akce

Interní a externí komunikace ve firmě MANN+HUMMEL Service s. r. o..

P3 (v čase 8:00-8:45) a P4 (v čase 11:30-12:15)

 Interní a externí komunikaci ve firmě MANN+HUMMEL Service s. r. o. představí studentům VŠPJ paní Ing. Marcela Marázová ze zmiňované společnosti. Přimá komunikace se studenty umožní studentům více proniknout do dění světa praxe.


Rozjezdy

VŠPJ

Druhý ročník akce podpory studentských podnikatelských projektů.

Detail akce

Vytváření pracovních míst a kompetence uchazečů výběrového řízení

U8

Zajímá Vás, jak získat práci ve veřejném sektoru? Jaké kompetence budete potřebovat pro výkon daného pracovního místa?

Přijďte na seminář Vytváření pracovních míst a kompetence uchazečů výběrového řízení, kterým Vás provede Mgr. Věra Častová, Magistrát města Jihlavy. Seminář se uskuteční v pondělí 7. října 2019 od 09:45 do 11:20 hodin v učebně U8. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Akademický & absolventský den

Pivovarská restaurace Jihlava

Akademický a absolventský den je neformální zahájení akademického roku je určený nejen studentů, absolventům, zaměstnancům ale i široké veřejnosti.


Jak být úspěšný na trhu práce

U8

Zajímá Vás, jak vypadá současný trh práce pro absolventy a čeho si na nich firmy nejvíce cení? Chcete vědět, jak správně napsat životopis nebo motivační dopis? Zajímáte se o možnosti spolupráce s firmami již při studiu? Na tyto i další otázky Vám odpoví Ing. Marcela Marázová ze společnosti MANN+HUMMMEL

Přijďte na seminář Jak být úspěšný na trhu práce, který se uskuteční 30. září 2019 od 09:45 do 11:20 hodin v učebně U8. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Cambridgeská zkouška úrovně FCE

ZAS, kuchyňka, J3, J2

Zkoušky Cambridge English Qualifications jsou uznávány středními školami, univerzitami a soukromými i veřejnými zaměstnavateli v celém anglicky mluvícím světě.


Turnaj ve finanční gramotnosti na OA Neveklov

OA Neveklov

Turnaj ve finanční gramotnosti pro třetí ročník OA Neveklov. Studenti sehrají cvičnou hru, poté budou krátce zorientováni v principech fungování finančního trhu a nakonec sehrají turnaj o drobné ceny. Cenami jsou upomínkové předměty školy, které vydalo marketingové oddělení VŠPJ. Budou rozdány letáčky o studiu VŠPJ.


Cambridgeská zkouška úrovně PET

ZAS, kuchyňka, J1

Zkoušky Cambridge English Qualifications jsou uznávány středními školami, univerzitami a soukromými i veřejnými zaměstnavateli v celém anglicky mluvícím světě.


Konference

Aula a park Vysoké školy polytechnické Jihlava

Dne 14. 6. 2019 proběhne konference tentokrát pro laickou i odbornou veřejnost s názvem Řešení krizových situací v ČR a v zahraničí.

Detail akce

Cestovatelské promítání - Sardinie

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2018/19, tentokrát na téma Sardinie. Promítání se bude konat ve středu 12. 6. 2019 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Cambridgeská zkouška úroveň CAE

ZAS, kuchyňka, J1

Zkoušky Cambridge English Qualifications jsou uznávány středními školami, univerzitami a soukromými i veřejnými zaměstnavateli v celém anglicky mluvícím světě.


8. jihlavská konference fetomaternální a perinatální medicíny: „Varia, zajímavosti, kazuistiky“

Aula Vysoké školy polytechnické Jihlava

Dne 6. 6. 2019 proběhne v pořadí již 8. jihlavská konference fetomaternální a perinatální medicíny: „Varia, zajímavosti, kazuistiky“.

Detail akce

Česko! A jak dál?

Dělnický dům Jihlava, Žižkova 15

Zveme Vás k účasti na veřejné diskusi, pořádané Univerzitou Karlovou, na téma: "Jaký je aktuální stav sucha v České republice?, Jaké škody sucho způsobuje? Co je potřeba proti suchu dělat?"

Detail akce

Výživa ve vrcholovém sportu

Aula VŠPJ

Na téma výživy přednáší Prof. MUDr. Libor Vítek, Ph. D., MBA, profesor lékařské chemie a biochemie na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze, který zajišťuje výživové poradenství, analýzy jídelníčků a dietních suplementů pro vrcholové sportovce.

Detail akce

Výstava Gustav Mahler

Jihlava - aula

Vernisáž k výstavě Gustava Mahlera. 


Mezinárodní vědecká konference Konkurence

Jihlava, budova Vysoké školy polytechnické Jihlava
16. 05. 2019 - 17. 05. 2019

Cílem jedenáctého ročníku mezinárodní vědecké konference Konkurence je vytvoření komunikačního prostoru pro odborníky z praxe a akademického prostředí. Diskuze bude zaměřena např. na témata konkurenční výhody, konkurenčního postavení regionů, konkurenceschopnosti a lidských zdrojů a dalších teoretických a praktických aspektů konkurence.  

Detail akce

Manažerské účetnictví v praxi

P3 VŠPJ

Jak funguje manažerské účetnictví v praxi představí Ing. Petr Vostrejz, vedoucí Controllingu firmy Bosch Diesel s.r.o. Jihlava. Přednáška se uskuteční dne 16.5.2019 od 8:00 do 9:30 v posluchárně P3.


Cestovatelské promítání - Bhútán

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2018/19, tentokrát na téma Bhútán. Promítání se bude konat ve středu 15. 5. 2019 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Sportujeme s VŠPJ 2019

Jihlava

4. ročník Sportujeme s VŠPJ se ponese v duchu extrémních a výškových sportů. Free bike exhibice, parkur, lezecná stěna a další. Samozřejmostí je i tradiční turnaj v "živém stolním fotbálku"- turnaj je určený pro všechny zaměstnance a studenty. 

Detail akce

Trh práce z pohledu statistických dat

U18

Víte, jak vypadá trh práce pro absolventa školy? Znáte své šance na uplatnění po ukončení VŠ v Kraji Vysočina? Víte, jakou můžete očekávat mzdu? To vše se dozvíte se na semináři Trh práce z pohledu statistických dat, který se uskuteční 15. května 2019 od 8:00 h do 9:30 h v učebně U18. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


Česko-ukrajinský studentský workshop

VŠPJ
13. 05. 2019 - 16. 05. 2019

Ve dnech 13. 5. - 16. 5. 2019 proběhne na VŠPJ mezinárodní studentský workshop na téma „Kulturní cestovní ruch na Vysočině a Zakarpatské Ukrajině“. Workshop navazuje na dlouholetou spolupráci mezi Katedrou cestovního ruchu VŠPJ a Fakultou cestovního ruchu Užhorodské národní univerzity. Cílem je vzájemné poznání kultury, získání nových informací a zkušeností o kulturním potenciálu obou regionů. Účastnit se ho bude 10 českých a 10 ukrajinských studentů, kteří ve smíšených týmech budou řešit jim zadané úkoly.


Sebeprezentace a komunikace

U10

Jak správně prezentovat sama sebe a jak efektivně komunikovat s obchodními partnery je předmětem přednášky „Sebeprosazení a komunikace“. Irena Vavřičková ze společnosti My plans praktickými  ukázkami představí studentům, co je třeba udělat proto, abychom se neztratili v podnikatelském prostředí.


Život ve tmě aneb jak "vidí" svět nevidomí?

P4

TyfloCentrum Jihlava, o. p. s. pořádá ve spolupráci s Poradenským a kariérním centrem VŠPJ  přednášku ŽIVOT VE TMĚ ANEB JAK „VIDÍ“ SVĚT NEVIDOMÍ?

 • Co vše zrakově postižení dokáží bez pomoci druhých?
 • Proč mají někteří vodícího psa a jiní ne?
 • Jaká zaměstnání mohou vykonávat lidé se zrakovým postižením?
 • Zdají se nevidomým sny?
 • Jak jim pomoci při cestování?

 

Budete si moci vyzkoušet i chůzi v klapkách s bílou holí, základy průvodcovství a komunikace s osobami se zrakovým postiženým. Poznáte základní zrakové vady pomocí simulačních brýlí.


6. 5. 2019 od 12:35 do 14:15 v posluchárně P4.


Projektové dny Gymnázium Jihlava

VŠPJ
02. 05. 2019 - 03. 05. 2019

Projektové dny Gymnázia Jihlava proběhnou na Katedře technických studií.

Detail akce

Hraní v podnikání

VŠPJ - U17

V pondělí 29. 4. 2019 od 13:30 do 15:00 v učebně U17 se bude konat přednáška Hraní v podnikání, kterou všechny zájemce provede Ing. Mgr. Petr Liška. Účastníci si zahrají deskovou ekonomickou hru Cesta životem a budou mít tak možnost si porovnat výhody a nevýhody podnikání a zaměstnání. Přednáška je vhodná pro studenty i učitele. Více informací naleznete v letáku.


Relaxace a meditace

ZSp

Chcete umět vědomě pracovat se stresem? Na prožitkovém semináři dne 26. 4. 2019 se to naučíte pomocí Relaxace a meditace. Učebna ZSP v čase 9:00 - 12:30. Přihlášení je možné při uvolnění kapacity přes nabídku kurzů v Informačním systému.


COR DAY - exkurze do Controllingu Bosch Diesel

Bosch Diesel, Jihlava

Dne 25.4.2019 budou mít studenti a učitelé VŠPJ možnost navštívit firmu Bosch Diesel s.r.o. a získat tak informace o firmě a především o oddělení controllingu. Akce se koná od 8:30 do 12:30. Bližší informace jsou uvedeny v přiloženém letáku.


Assessment centrum nanečisto pro IT

V2

Zveme Vás na Assessment centrum nanečisto pro IT, které pořádáme ve spolupráci se společností Red Hat (vývoj komerční linuxové distribuce Red Hat Enterprise Linux a další open source software).

Dozvíte se a vyzkoušíte si, co očekávat, když vás firma pozve na výběrové řízení formou AC. Získáte cenné rady od náboráře. Máte zároveň možnost promluvit si přímo s odborníkem o tom, jak to chodí v mezinárodní IT firmě.

Stačí se zaregistrovat v Informačním systému v nabídce kurzů a přijít workshop, které se uskuteční ve středu 24. dubna od 14:20 v učebně V2.

 


Systém vzdělávání zaměstnanců a motivace zaměstnanců

U18

Zajímá Vás, jak funguje vzdělávání zaměstnanců v mezinárodní společnosti. K čemu slouží minimální vzdělávací standard. Proč je důležitá motivace a další rozvoj zaměstnanců. S těmito tématy Vás seznámí  Ing. Martin Alexa, Vedoucí oddělení náboru a rozvoje zaměstnanců, Bosch Diesel s.r.o.

Přijďte na seminář Systém vzdělávání zaměstnanců a motivace zaměstnanců, který se uskuteční ve středu 24. dubna 2019 od 8:00 do 09:35 hodin v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Nedotknutelní

aula VŠPJ

Na přednášku s názvem Nedotknutelní přijede Mgr. Alois Sassmann, rodopisec, publicista, autor knižní tetralogie Kořeny.

Bude hovořit na téma postavení a životy katů, pohodných a dalších nečistých povolání a genealogie jejich rodů. Více informací naleznete v letáku k akci.


Genealogie – rodopis na U3V

před aulou
20. 04. 2019 - 20. 05. 2019

Připravili jsme pro vás výstavu Genealogie – rodopis na U3V, jejímž cílem je popularizace oboru Genealogie.

Uvidíte výstupy práce badatele a ukázky závěrečných prací posluchačů U3V.


Jak nastartovat svou kariéru už na VŠ?

U18

Někdo se na vysoké škole věnuje jen studiu, někdo už přemýšlí nad svou budoucí kariérou a využívá tak i dalších možností, jak podpořit své uplatnění na trhu práce nebo jak si vybudovat lepší startovní pozici, až bude po studiu práci hledat.

Přijďte se dozvědět více na seminář Jak nastartovat svoji kariéru?, který pořádáme 17. dubna 2019 od 8:00 do 9:35 h v učebně U18

Registrace je dostupná v Informačním systému, záložka: Nabídka kurzů.

Seminář je pro studenty a absolventy do 1 roku od ukončení studia ZDARMA.


Hledám svůj job

P4

Zajímá Vás, jak si ujasnit, kam chcete v životě směřovat. Kde najít práci, která Vás bude bavit. Nevíte si rady s životopisem nebo motivačním dopisem. Chcete zabodovat u pohovoru a dobře se prezentovat.

Přijďte na seminář Hledám svůj job, který se uskuteční v pondělí 15. dubna 2019 od 12:35 do 14:15 hodin v posluchárně P4. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.

Kurz je pro studenty a absolventy zdarma.


Cestovatelské promítání - Libanon

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2018/19, tentokrát na téma Libanon. Promítání se bude konat ve středu 10. 4. 2019 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Světový den zdraví

učebna ZDR1 a ZSR2

Ve středu 10. 4. 2019 proběhne od 11 do 17 hodin v budově VŠPJ Světový den zdraví. Můžete zde ochutnat hmyzí speciality a dozvědět se mnoho zajímavých informací o této pochutině. Dále vám změříme krevní tlak a speciálně ženy získají mnoho informací o samovyšetřování prsů.


Doplňující volby do akademické komory Akademického senátu VŠPJ

vestibul VŠPJ

Ve středu 10. dubna 2019 od 8:45 do 14:00 hod. proběhne volba jednoho člena a tří náhradníků do akademické komory Akademického senátu VŠPJ. Volby s tajným hlasováním budou probíhat ve vestibulu VŠPJ, Tolstého 16, Jihlava.

Detail akce

Efektivní učení

Učebna U11

Proč se nám do učení většinou nechce? Můžeme to změnit? A JAK? Na workshopu EFEKTIVNÍ UČENÍ: Jak se doopravdy naučit? se naučíte konkrétní studijní metody, které fungují a dozvíte se zároveň, jak je lépe rozvíjet. Kdy a kde? 5. dubna 2019 od 9:00 do 12:00 h v učebně U11. Registrace v Informačním systému v Nabídce kurzů. Workshop je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Assessment centrum nanečisto

U18

Co očekávat, když vás firma pozve na výběrové řízení formou AC. Vyzkoušejte se celý průběh na vlastní kůži s Ing. Kristýnou Šrámkovou a Ing. Pavlou Uhlířovou z Československé obchodní banky.

Assessment centrum nanečisto se uskuteční 3. dubna 2019 od 8:00 do 09:35 hodin v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.

PS: účastníci loňského ACčka byli odměněni plyšáky :)


Neverbální komunikace

P4

Dne 2.4.2019 v čase 8:00 – 8:45 proběhne v místnosti P4 přednáška o tom, jak důležitá je „neverbální komunikace“ při jednání s obchodními partnery. Daná problematika bude představena regionální ředitelkou společnosti HVLD management Ing. Hanou Vichrovou a oblastní manažerkou Bc. Anetou Šimonovou.


Fun Fatale 2019: Schodiště

hlavní schodiště VŠPJ Jihlava

Cirkusová site-specific performance, která využije hlavně vzdušnou akrobacii, bude vytvořená přímo pro příležitost festivalu Fun Fatale. 

Detail akce

Proč a jak začít podnikat?

P3

Zveme všechny zájemce na přednášku s diskuzí o podnikání Ing. Daniela Stříteského ze společnosti Synergy FG. Přednáška Proč a jak začít podnikat se uskuteční ve středu 27. 3. 2019 od 11:30 do 13:00 v posluchárně P3


Jak být úspěšný na trhu práce

U18

Zajímá Vás, jak vypadá současný trh práce pro absolventy a čeho si na nich firmy nejvíce cení? Chcete vědět, jak správně napsat životopis nebo motivační dopis? Zajímáte se o možnosti spolupráce s firmami již při studiu? Na tyto i další otázky Vám odpoví Ing. Marcela Marázová ze společnosti MANN+HUMMMEL

Přijďte na seminář Jak být úspěšný na trhu práce, který se uskuteční ve středu 27. března 2019 od 8:00 do 09:35 hodin v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.

Kurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


10. jubilejní mezinárodní jihlavská onkogynekologická konference: „KARCINOM OVARIA“

Aula Vysoké školy polytechnické Jihlava

Dne 21. března se na VŠPJ bude konat 10. jubilejní mezinárodní jihlavská onkogynekologická konference „KARCINOM OVARIA“Akce je zařazena do systému celoživotního vzdělávání lékařů.


Cestovatelské promítání - Bělorusko

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2018/19, tentokrát na téma Bělorusko. Promítání se bude konat ve středu 20. 3. 2019 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Kompetenční model a hodnocení pracovníků

U18

Zajímá vás, jaké nástroje řízení lidských zdrojů personalisté využívají? S tímto tématem vás seznámí Ing. Bc. Ivana Hanáková Kosourová, Krajský úřad Kraje Vysočina. Přijďte na seminář Kompetenční model a hodnocení pracovníků, který se uskuteční ve středu 20. března 2019 od 8:00 do 09:35 hodin v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzůKurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ

posluchárna P3

Vedení Vysoké školy polytechnické Jihlava zve všechny své zaměstnance na akci "Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ", která se koná dne 18. března 2019 od 11:00 do 12:00 hodin v posluchárně P3.


5. reprezentační ples VŠPJ

DKO Jihlava
15. 03. 2019 - 16. 03. 2019

Tradiční společenská akce - již 5. reprezentační ples VŠPJ bude letos ve znamení oslav 15 let VŠPJ. Těšit se můžete na skvělý Zatrestband a po půlnoci na kapelu Budweis Drunken Bastards! Ples opět pomůže dobré věci, tentokrát podpoří projekt Plešouni, který se věnuje dětským onkologickým pacientům. Večerem Vás provede moderátor Jirka Doležal. Informace budeme postupně zveřejňovat na stránkách plesu.


Ochutnávka trénování paměti NTTP2019

Zasedací sál

V týdnu od 11. do 17. 3. 2019 se uskuteční již tradiční Národní týden trénování paměti (NTTP) pořádaný Českou společností pro trénování paměti a mozkový jogging (ČSTPMJ), který se koná v rámci celosvětové akce „Týden uvědomění si mozku". Již třetím rokem se zapojí i VŠPJ s akcí Ochutnávka trénování paměti, která se uskuteční 14. 3. 2019 v 15:00 v zasedacím sále. Lektoruje trenérka paměti I. stupně Bc. Šárka Venkrbcová. Vstup zdarma. Přijďte si i vy provětrat své mozkové závity!


Pracovně právní vztahy

U18

Zajímá Vás, jak se zorientovat na trhu práce? Na co si dát pozor při uzavírání pracovního poměru? Jak a kdy se zaevidovat na ÚP, pokud práci hned po státnicích nenajdete? Přijďte na seminář Pracovně právní vztahy, kterým Vás provede  Bc. Kateřina Peštová, Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání, Úřad práce v Jihlavě. Seminář se uskuteční ve středu 13. března 2019 od 8:00 do 09:35 hodin v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů. Kurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Statistika není nuda: Jak se vyznat v cenných údajích?

učebny P3 a P4

Zveme všechny zájemce na přednášku Statistika není nuda: Jak se vyznat v cenných údajích? Přednáška se uskuteční v úterý 12.března hned dvakrát: v 8:50-10:20 na učebně P3 a ve 14:20-15:50 na učebně P4. Přednáší prof. Ing. Jakub Fischer, Ph.D., děkan Fakulty informatiky a statistiky VŠE v Praze.


Kariérové poradenství - testování osobnosti

Učebna U14

Chcete znát svůj osobnostní profil? Chcete využít poznání svého profesního typu k nasměrování úspěšné kariéry?

Pokud ano, přihlaste se na kurz Kariérové poradenství - testování osobnosti, který se uskuteční 6. března 2019 od 15:15 do 16:50 v učebně U14. Kurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.

Na kurz je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.


Společné vzdělávání

VŠPJ, P3

U příležitosti DNE SOCIÁLNÍ SPRAVEDLNOSTI zveme zájemce na přednášku PhDr. Věry Trávníkové z Pedagogicko-psychologické poradny a Speciálně pedagogického centra Vysočina s názvem Společné vzdělávání.

Detail akce

Kompetence uchazečů výběrového řízení

U18

Zajímá Vás, jak po ukončení studia na VŠ získat práci ve veřejném sektoru?
Jak se na výběrové řízení ve veřejné správě připravit a co očekávat?
Jaké jsou vaše šance na úspěch?

Přijďte na seminář Kompetence uchazečů výběrového řízení, kterým Vás provede Mgr. Věra Častová, Magistrát města Jihlavy. Seminář se uskuteční ve středu 6. března 2019 od 8:00 do 09:35 hodin v učebně U18. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.

Kurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Konec prokrastinace: Jak si poručit a poslechnout se

Učebna U11

Znáte ten pocit, když přesně víte, co máte udělat, ale přesto to neuděláte? Stává se vám, že si poručíte, ale neposlechnete se? Chce se naučit, jak zvýšit vnitřní motivaci, jak organizovat čas a úkoly tak, abyste překonali sami sebe?

Přijďte na seminář Konec prokrastinace: Jak si poručit a poslechnout se, který se uskuteční v pátek 1. března 2019 od 9:00 do 12:00 hodin v učebně U11. Na seminář je nutné se registrovat v Informačním systému v nabídce kurzů.

Kurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


14. mezinárodní konference AKTUÁLNÍ PROBLÉMY CESTOVNÍHO RUCHU

VŠPJ
27. 02. 2019 - 28. 02. 2019

Vysoká škola polytechnická Jihlava (Katedra cestovního ruchu) a příspěvková organizace Vysočina Tourism pořádají ve dnech 27. a 28. února 2019 již 14. ročník mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu na téma "Cestovní ruch - příležitost pro venkov". Bližší informace naleznete zde a na webových stránkách konference.


Výstava grafik Lenky Zimové

Jihlava
26. 02. 2019 - 31. 03. 2019

Lenka Zimová je studentkou VŠPJ, oboru Zdravotně sociální pracovník. Grafiky vytváří vektorovou grafikou Inkscape. Tvorbou vektorové grafiky se zabývá již několik let a využívá ji jako nástroj, kterým je možné něco sdělit, přinést změnu, být užitečný. Odráží se zde i její profesní zaměření na sociální práci, pomáhající profese obecně, lidská práva a humanitu.

Vernisáž výstavy se koná 26. 2. 2019 od 17 hodin ve vstupních prostorách školy. Výstavu si můžete prohlédnout do 31. 3. 2019.


Mezinárodní den průvodců

Jihlava

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá pod záštitou Asociace průvodců ČR ve spolupráci se statutárním městem Jihlava bezplatné prohlídky Jihlavy pro širokou veřejnost. Jedná se o 3. ročník komentovaných prohlídek, které připravuje Katedra cestovního ruchu VŠPJ v rámci Mezinárodního dne průvodců. Prohlídky jsou pro zájemce zdarma a kromě procházky po Jihavě budou mít účastníci možnost bezplatně navštívit Bránu Matky Boží, Jihlavské podzemí nebo Jihlavsko Kolektory. Prohlídky budou zakončeny v budově Vysoké školy polytechnické Jihlava. Informace si můžete přečíst také na plakátech.


13. jihlavská konference: "Poruchy pánevní statiky a urogynekologie"

Aula Vysoké školy polytechnické Jihlava

Dne 21. 2. 2019 proběhne v Aule VŠPJ 13. jihlavská konference s názvem "Poruchy pánevní statiky a urogynekologie".


Cestovatelské promítání - Na Konec světa na kole Favorit

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2018/19, tentokrát na téma Na Konec světa na kole Favorit. Promítání se bude konat ve středu 20. 2. 2019 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Individuální kariérní poradenství

U7

Využite možnost individuální konzultace a nastartujte svoji kariéru. Hledejte odpovědi na tato témata:

Kam chcete v životě směřovat.
Jak si najít práci, která Vás bude bavit.
Jak napsat životopis a motivační dopis.
Jak zabodovat u pohovoru.
Jak (se) lépe prezentovat.
Jak si poradit se šéfem.

Přihlásit se můžete prostřednictvím IS nebo mailem na adrese sona.audes@vspj.cz


Rady jak bezpečně nakupovat na internetu

Rádio Rozhlas Jihlava

Virtuální prostředí nabízí nejen velké množství zábavy, ale i virtuálních vitrín se zbožím, které se každým dnem stávají oblíbenější jak u mladší a střední, tak i u starší generace. Statistiky hlásí, že obraty nákupů v kyberprostoru se každým rokem zvyšují. Proto by mělo být žádoucí a chtěné znát alespoň základní doporučení, jak bezpečně utrácet našetřené úspory na virtuálním trhu.


Den otevřených dveří na VŠPJ

Den otevřených dveří se koná ve středu 30. ledna 2019 od 9:00 hodin do 15:00 v prostorách VŠPJ.
Nebojte se vejšky!
Přijďte se podívat, jak to u nás vypadá, seznamte se s našimi studenty i akademiky. Čekají na vás prohlídky školy, představení oborů studenty, orientační hra po škole s možností vyhrát zajímavé ceny. Dozvíte se o expedici Kuba, na které byli naši studenti cestovního ruchu, nebo jak se studuje na vysoké škole vrcholovému sportovci Jiřímu Šaclovi. Součástí doprovodného programu je výstava „Keramika pomáhá, baví a inspiruje“, jejímž cílem je představit práci jihlavské keramické dílny Umění s handicapem. Po celý den budete mít možnost si prostřednictvím Zkouškového centra British Council otestovat své znalosti cizích jazyků. Program si můžete prohlédnout zdePřihlášku ke studiu si můžete podat již nyní.


Cestovatelské promítání - Řecké ostrovy

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2018/19, tentokrát na téma Řecké ostrovy. Promítání se bude konat ve středu 16. 1. 2019 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Účetní soutěž pro střední školy

VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá dne 16. ledna 2019 5. ročník soutěže pro studenty čtvrtých ročníků středních odborných škol s názvem Účtování versus účetnictví. Soutěž je pořádána pod záštitou rektora VŠPJ prof. MUDr. Václava Báči, Ph.D. Hlavním partnerem soutěže je firma UOL a.s., kterou zastupuje ředitelka Ing. Jana Jáčová. Více informací o soutěži je uvedeno zde.


Multifyzikální simulace

P3

Přijďte se seznámit s nejmodernějším software pro simulování fyzikálních jevů reálného světa. Vyzkoušíte si jednotné ovládání a intuitivní pracovní postup modelování v software COMSOL Multiphysics, díky kterému ovládnete simulace v oblastech strukturální mechaniky, přestupu tepla, elektřiny a magnetismu, životnosti, optiky, akustiky, proudění, pohybu mechanismů, chemie a elektrochemie. Seminář se koná 9. ledna 2019 od 14:00 v posluchárně P3


Kariérové poradenství - testování osobnosti

učebna U9

Chcete znát svůj osobnostní profil? Chcete využít poznání svého profesního typu k nasměrování úspěšné kariéry? Pokud ano, přihlaste se na kurz Kariérové poradenství - testování osobnosti, který se uskuteční 7. ledna 2019 od 11:30 do 13:00 v učebně U9. Kurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.

Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů - pouze v případě uvolnění kapacity.


Jak být úspěšný ve světe realit

P4
27. 12. 2018 - 27. 11. 2018

Být úspěšný není samozřejmostí, ale je to výzvou. Paní Lenka Maděřičová, ředitelka společnosti Realsant Real, poradí, jak se stát úspěšným podnikatelem a to v oblasti realit. Přednáška se koná 27. 11. od 8:30 hodin v posluchárně P4.


Co nepodcenit při pohovoru

učebna U9
26. 12. 2018 - 26. 11. 2018

Pracovní pohovor! Jak se na něj připravit? Jaké chyby můžeme udělat? A jak se jim vyhnout? Dozvíte se od kariérní poradkyně Marie Novotné na semináři Co nepodcenit při pohovoru. Seminář proběhne 26. 11. 2018 od 11:30 do 13:00 h v učebně U9. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


Den s technikou

VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá prostřednictvím Katedry technických studií Den s technikouAkce se koná ve středu 19. 12. 2018 od 9 hodin. Studentům a pedagogům středních škol nabídneme zajímavý pohled na techniku, provedeme po odborných laboratořích, seznámíme s možnostmi studia technických oborů, které škola pro další akademický rok nabízí.


Jak u nás podniká Coca-Cola?

VŠPJ, P4

Vysoká škola polytechnická Jihlava zve zájemce na přednášku Jak u nás podniká Coca-Cola?. Akce se koná 18. 12. 2018 od 8:30 v posluchárně P4, vystoupí Ing. Ladislav Jelen z Coca-Coly HBC Česko a Slovensko, který mimo jiné představí možnost spolupráce zmiňované společnosti se studenty VŠPJ. Všem účastníkům přednášky slibuje přednášející předvánoční dárek.


Cestovatelské promítání - Jamajka

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2018/19, tentokrát na téma Jamajka. Promítání se bude konat ve středu 12. 12. 2018 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Vánoce na VŠPJ

Letošní Vánoce na VŠPJ se budou konat ve středu 12. prosince od 16 hodin ve vstupních prostorách školy. Akce je věnována na podporu činnosti nízkoprahového zařízení ZASTÁVka Telč včetně klientů, kteří organizaci navštěvují. Program akce si můžete prohlédnout zde.


Co čeká začínajícího podnikatele

U10

Odborníci z praxe pan Martin Henzl a paní Bc. Lucie Kafková ze společnosti Global financial solutions budou na VŠPJ přednášet o tom, co čeká začínající podnikatele. Zasvětí posluchače do "rad a typů, proč vůbec začít podnikat" a poukáží na to, že podnikání může být i zábavné. Přednášející budou aktivně pracovat se studenty, aby jim více přiblížili danou problematiku a tím jim dovolili snáze nahlédnout do světa "začínajícího podnikatele". Přednáška se koná 4. prosince od 11:30 hodin v učebně U10.


EU Careers

učebna U9

Chcete se dozvědět, jaké jsou možnosti práce v institucích EU a stáží v EU a v OBSE? Zajímá Vás, co jsou to EPSO testy a jak probíhají výběrová řízení do institucí EU? Přijďte na přednášku EU Careers dne 10. 12. od 11:30 do 13:00 v učebně U9. Přihlašování je dostupné v informačním systému v nabídce kurzů.


Sebepoznání

ZAS

Zážitkový seminář o Sebepoznání s podtitulem Já mezi lidmi umožní nahlédnout na témata: kdo jsem a kdo jsou ti druzí, nebo také: jak ostatním říct, co potřebuji. Seminář proběhne 6. 12. 2018 od 9:00 do 12:30 h v zasedací místnosti vedle Auly. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


Co můžeme čekat od robotů?

Jihlava

Zveme všechny zájemce na přednášku Umělá inteligence: Co můžeme čekat od robotů?, která se koná 4. prosince od 9:30 v aule VŠPJ. Přednášet bude viceprezidentka Svazu průmyslu a dopravy České republiky Milena Jabůrková, která se věnuje vzdělávání a agendě 4.0 a je mimo jiné členka představenstva IBM pro střední Evropu. Dalším přednášejícím bude její kolega Jiří Holoubek, prezident Elektrotechnické asociace ČR.


Trh práce z pohledu statistických dat

učebna U9

Víte, jak vypadá trh práce pro absolventa školy? Znáte své šance na uplatnění po ukončení VŠ v Kraji Vysočina? Víte, jakou můžete očekávat mzdu? To vše se dozvíte se na semináři Trh práce z pohledu statistických dat, který se uskuteční 3. prosince 2018 od 11:30 h do 13:00 h v učebně U9. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


Assessment centrum nanečisto

učebna U9

Jak se připravit na výběrové řízení formou assessment centra, jak se chovat a jaké jsou nečastější chyby? Dozvíte se na semináři Assessment centrum nanečisto, který se koná dne 19. listopadu 2018 od 11:30 do 13:00 h v učebně U9. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


Tichá vzpomínka v předvečer 17. listopadu

Pomník 17. listopadu ("Klíče")

V pátek 16. listopadu v 16:30 hodin proběhne u pomníku 17. listopadu v Jihlavě (Památník Klíče) tichá vzpomínka u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii. Všichni kolegové a kolegyně, studentky i studenti jsou srdečně zváni. Připomeneme si společně výročí boje studentů za demokracii, události roku 1939 a 1989.


Celorepubliková soutěž škol v manažerské simulační hře "Rozehraj to jako manažer!"

VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s Centrem Informační Společnosti pořádá celorepublikovou soutěž škol v manažerské simulační hře pod názvem Rozehraj to jako manažer! Do turnaje se přihlásilo 37 týmů z 9 škol v ČR! Za VŠPJ se hlásí čtyři dvoučlenné týmy. Aktuálně probíhají on-line sehrávky, ze kterých se do finále kvalifikuje 10 týmů. Finálové klání proběhne 15. 11. 2018 na VŠPJ.

Součástí programu je přednáška Lean Startup, která vám může pomoci rozjet podnikání. Vystoupí Osman Salih, "inovační kouzelník" společnosti O2. Akce se koná od 12:00 v aule VŠPJ.


10. jubilejní mezinárodní jihlavská konference porodních asistentek.

Horácké divadlo

Dne 15. listopadu 2018 proběhne v Horáckém divadle Jihlava 10. jubilejní mezinárodní jihlavská konference porodních asistentek, kterou pořádají Jihlavská medicínská akademie, Gynekologicko – porodnické oddělení Nemocnice Jihlava, p. o. a Vysoká škola polytechnická Jihlava.


Cestovatelské promítání - Vietnam

VŠPJ - P3

Zveme vás na další ze série cestovatelských promítání v sezóně 2018/19, tentokrát na téma Vietnam. Promítání se bude konat ve středu 14. 11. 2018 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Trendy a technologie 2018

Aula VŠPJ

Dne 14. 11. 2018 v prostorách Vysoké školy polytechnické Jihlava proběhne  konference Trendy a technologie 2018. Konference zprostředkovává účastníkům setkání s inovativními přístupy zejména v oblasti elektrotechniky a informatiky, prezentovanými odborníky z široké praxe. Podporuje tak orientaci školy na aplikovanou vzdělanost a spolupráci s aplikační sférou. Program konference si můžete prohlédnout zde.

Detail akce

Doplňující volby do studentské komory Akademického senátu VŠPJ

13. 11. 2018 - 14. 11. 2018

Doplňující volby do Studentské komory Akademického senátu Vysoké školy polytechnické Jihlava se uskuteční v úterý 13. 11. 2018 od 11:00 do 17:00 hod. a ve středu 14. 11. 2018 od 08:45 do 14:00 hod. ve vstupních prostorách školy.


Šaty dělají člověka - vizáž dělá osobnost

Zasedací místnost

Účastnice projektu Rozjezdy VŠPJ s vlastním projektem Psychologie krásy -  Martina Puchnerová (professional make-up artist) poradí, jak se připravit na schůzku po vizuální stránce v rámci přednášky Šaty dělají člověka - vizáž dělá osobnost. Součástí přednášky bude profesionální make-up proměna. V úterý 13. listopadu od 9:45 v zasedací místnosti.


Systém vzdělávání zaměstnanců. Motivace zaměstnanců.

učebna U9

Chcete se dozvědět, jak funguje vzdělávání zaměstnanců nebo proč je důležitá motivace a další rozvoj zaměstnanců? Pak přijďte na seminář Systém vzdělávání zaměstnanců, motivace zaměstnanců, který se uskuteční dne 12. listopadu 2018 od 11:30 v učebně U9. Registrace je dostupná v Informačním systému v nabídce kurzů.


Relaxace a meditace

ZSP

Chcete umět vědomě pracovat se stresem? Na prožitkovém semináři dne 9. 11. 2018 se to naučíte pomocí Relaxace a meditace. Učebna ZSP v čase 9:00 - 12:30. Přihlášení je možné při uvolnění kapacity přes nabídku kurzů v Informačním systému.


Psychoanalýza, hypnóza a rady, jak se nebát

Aula Vysoké školy polytechnické Jihlava

Zveme všechny zájemce na doprovodnou přednášku Psychoalalýza, hypnóza a rady, jak se nebát doc. PhDr. Otty Čačky k výstavě Sigmund Freud: Odhalení 21. století. Akce se koná 7. listopadu od 17 hodin v aule VŠPJ.


Veletrh pracovních příležitostí JOBStart

VŠPJ

JOBStart - veletrh, který nastartuje vaši kariéruPříležitost osobně se seznámit s vybranými TOP firmami a institucemi převážně z Vysočiny a získat přehled o zaměstnavatelích, odbornou praxi, stáž nebo zaměstnání. Akce se koná 7. listopadu 2018 od 9:30 do 14:00 h. Veletrh je pro studenty a absolventy ZDARMA.


Kompetenční model a hodnocení pracovníků

učebna U9

Chcete se dozvědět více o řízení lidských zdrojů? Přijďte na seminář Kompetenční model a hodnocení pracovníků, na kterém se seznámíte s praxí personalistů na Krajském úřadě Kraje Vysočina. Seminář povede lektorka Ing. Bc. Ivana Hanáková Kosourová, DiS., vedoucí Oddělení řízení lidských zdrojů. Seminářse koná 5. 11. 2018 od 11:30 v učebně U9. Registrace je dostupná v Informačním systému, záložka: Nabídka kurzů.


Kulatý stůl Možnosti rozvoje studentských praxí II.

VŠPJ, zasedací místnost

VŠPJ, pořádá 1. 11. 2018 druhý kulatý stůl na téma Možnosti rozvoje studentských praxí II. Akce se uskuteční v zasedací místnosti VŠPJ.  Účastníci obdrží osvědčení o participaci na kulatém stole a finanční odměnu. Registrace nutná.

Detail akce

Moderní trendy v pojišťovnictví

P1

Zveme všechny zájemce na přednášku ředitele pojišťovny KB Ing. Novotného na téma Moderní trendy v pojišťovnictví. Přednáška se koná v posluchárně P1 dne 31. 10. 2018 od 12:35 hodin.


Aktuální problémy EU

aula VŠPJ

Zveme všechny zájemce na přednášku Aktuální problémy EU. Přednáší RNDr. Luděk Niedermayer, poslanec Evropského parlamentu. Přednáška se uskuteční ve středu 31.10.2018 v 10:00 v aule VŠPJ.


Sebemotivace a sebeřízení

ZSP

Nenechte si ujít zážitkový seminář na téma: Jak dosáhnout svých cílů, který se uskuteční v pátek 26. 10. 2018 od 9:00 do 12:30 h v učebně ZSP. Akce je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Sázení lípy republiky

Park VŠPJ

Ve čtvrtek 25. října bude slavnostně zasazena lípa republiky v parku VŠPJ. Symbolicky tak zakončíme oslavy 100 let republiky v Kraji Vysočina, které začaly na tomtéž místě letos v květnu otevřením výstavy STOVKA a Piknikem v parku. Akce společně pořádá Kraj Vysočina, Statutární město Jihlava a Vysoká škola polytechnická Jihlava. Více si můžete přečíst například na stránkách Jihlavského deníku


Rozjeď to na ledě!

stadion HC Dukla Jihlava

VŠPJ ve spolupráci s HC Dukla Jihlava a jednatelem klubu Bedřichem Ščerbanem pořádají akci pro studenty VŠPJ Rozjeď to na ledě!.

Všichni, kteří rádi hrají hokej, si mohou přijít zahrát v úterý 23.10. od 11:00 do 12:15 (sraz v 10:30 ve vstupní hale VŠPJ). Doporučené vybavení: hokejka, rukavice, chrániče helma (část si lze zapůjčit od HC Dukla).

Zájemci o utkání se mohou hlásit zde.


Kompetence uchazečů výběrového řízení

učebna U9

Zajímá Vás, jak po ukončení studia na VŠ získat práci ve veřejném sektoru? Chcete vědět, jak probíhá výběrové řízení ve státní správě? Přijďte na seminář Kompetence uchazečů výběrového řízení, která se uskuteční 22. října 2018 od 11:30 do 13:00 v učebně U9. Seminář je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Inaugurace rektora Vysoké školy polytechnické Jihlava

Velká gotická síň Magistrátu města Jihlavy

Ve čtvrtek 18. října 2018 v 10:00 se ve Velké gotické síni Magistrátu města Jihlavy uskuteční inaugurace rektora Vysoké školy polytechnické Jihlava prof. MUDr. Václava Báči, Ph.D. (účast na základě pozvánky). Fotografie z inaugurace rektora v roce 2014 si můžete prohlédnout zde.


Cestovatelské promítání - Transsibiřská magistrála

VŠPJ - P3

Zveme vás na první díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2018/19, tentokrát na téma Transsibiřská magistrála. Promítání se bude konat ve středu 17. 10. 2018 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ

Posluchárna P3

Setkání zaměstnanců s vedením školy se uskuteční 15. října 2018 od 13:00 v posluchárně P3.


Jak být úspěšný na trhu práce

učebna U9

V pondělí 15. října 2018 se můžete na semináři Jak být úspěšný na trhu práce?setkat s personalistkou firmy MANN+HUMMEL a dozvědět se, jaké jsou aktuální pracovní příležitosti pro absolventy, nebo možnosti spolupráce při studiu. Můžete také zjistit, jak zvýšit své šance ve výběrovém řízení a mnoho dalšího. Seminář se koná v učebně U9 od 11:30 do 13:00 h a je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Partnerské vztahy

ZSP

Zážitkový seminář na téma: Jak si ve vztazích lépe rozumět s lektorkami PhDr. Ivanou Veselou a Mgr. Kateřinou Koštovou z Poradenského a kariérního centra VŠPJ. Pátek 12. 10 2018 od 9:00 do 12:30 h v učebně ZSP. Aktuálně je seminář obsazen, případná uvolněná místa sledujte v Nabídce aktuálních kurzů v Informačním systému.


Výhody a nástrahy kyberprostoru pro SUPŠ Jihlava - Helenín

SUPŠ Jihlava - Helenín

Cílem přednášky Výhody a nástrahy kyberprostoru je studentům ukázat pozitiví sílu, ale i negativní působení kyberprostoru, ve kterém dnes tito lidé tráví většinu svého volného času. Praktické příklady deklarují, jak zranitelný je mladý člověk ve světě virtuálního "úžasu".


HUMANITAS 2018

VŠPJ, aula, zasedací místnost

VŠPJ pořádá 11. 10. 2018 konferenci Humanitas 2018. Cílem konference je vytvořit prostor pro setkání zástupců vysokých škol zaměřených na sociální práci a zdravotnictví  a odborníků z praxe v pomáhajících profesích. Konference je možné se zúčastnit jak aktivně, tedy vystoupit s příspěvkem, tak pasivně. Vybrané příspěvky budou zveřejněny  v časopise Logos Polytechnikos, který je veden na Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v ČR a v databázi ERIH PLUS.


Výstava Sigmund Freud - Odhalení 21. století

vstupní prostory VŠPJ
10. 10. 2018 - 31. 12. 2018

Výstava Rakouského kulturního fóra v Praze na Vysoké škole polytechnické Jihlava. Tato rozsáhlá výstava srozumitelně přibližuje slovem a obrazem život a dílo Sigmunda Freuda, jeho jednotlivé životní etapy od moravského Příbora přes Lipsko a Vídeň do Londýna. Výstava podrobně osvětluje jeho učení, ukazuje však také Sigmunda Freuda jako velkého spisovatele a v neposlední řadě i jako soukromou osobu. Vernisáž výstavy: 10. 10. 2018 od 17:00 hodin ve vstupních prostorech VŠPJ.

Detail akce

Podnikni to! Úvodní přednáška ke kurzu.

Aula VŠPJ

VŠPJ ve spolupráci s Ing. Jakubem Tížkem a Bc. Maximem Dužkem, MBA pořádá kurz Podnikni to! Úvodní přednáška ke kurzu proběhne ve středu 10. října od 16:00 v Aule VŠPJ. Informace o následném kurzu se dozvíte na přednášce. Kurz bude probíhat v rámci projektu VŠPJ Rozjezdy. Všichni zájemci o rozjezd vlastního podnikání i posunutí svého podnikatelského záměru dále jsou vítáni.


Peníze - mýty a fakta

učebna P3

Zveme všechny zájemce na přednášku viceguvernéra České národní banky Ing. Mojmíra Hampla, MSc., Ph.D. na téma Peníze - mýty a fakta. Přednáška proběhne 9.října v 10:00 na učebně P3.


Sociální podnikání a místní komunity

VŠPJ, aula, zasedací místnost

Kraj Vysočina, KOUS Vysočina, z.s. a Vysoká škola polytechnická Jihlava Vás zvou na konferenci Sociální podnikání a místní komunity, která se bude konat pod záštitou 1. náměstka Kraje Vysočina Mgr. Pavla Fraňka 9. 10. 2018 na VŠPJ. Konference je určena pro zástupce samospráv, stávajících i budoucích sociálních podniků a všechny, kterým je sociální ekonomika blízká a chtěli by využívat produktů sociálního podnikání. Součástí konference bude prezentace nabídky sociálních podniků působících v Kraji Vysočina a prostor pro vzájemné sdílení.

Detail akce

Imatrikulace 2018

Dne 8. října v 15:00 hodin se  v divadelním sále DKO s.r.o. (Tolstého 2, Jihlava) koná imatrikulace - akademický obřad, při kterém jsou noví studenti slavnostně přijímáni do akademické obce. Studenti při něm skládají imatrikulační slib. Fotografie z loňské imatrikulace si můžete prohlédnout zde.


Co bude za 50 let, potřebujeme to vědět?

učebna U9

Jak v dnešní době plánovat kariéru? Přijďte se inspirovat na seminář vedený Ing. Zdeňkem Šprynarem Co bude za 50 let, potřebujeme to vědět? V pondělí 8. října 2018 od 11:30 do 13:00 h v učebně U9.


2. Akademický den VŠPJ

Park VŠPJ

2. Akademický den VŠPJ - neformální zahájení akademického roku - se bude konat 2. října od 13:00 hodin v parku VŠPJ (areál bývalé nemocnice). Akce je určena jak studentům a zaměstnancům, tak veřejnosti. Těšit se můžete na bohatý program. Letošní Akademický den bude spojen se Dnem absolventů.

Detail akce

Den absolventů

Aula, vstupní prostory

V úterý 2. října slavíme desetiletí od promocí prvních absolventů VŠPJ: ročník 2008. Dopolední program je věnován absolventům, od 10:30 proběhnou prezentace úspěšných absolventů pro studenty v Aule, připravena bude Galerie absolventů ročníku 2008, ale i prohlídka školy. Odpolední program je propojen s Akademickým dnem. Přijďte slavit s námi.


Přihraj a pojeď s námi na Erasmus

Přátelský turnaj ve voleybale a badmingtonu pro studenty Erasmus+ a studenty VŠPJ se uskuteční  v rámci Evropského týdne sportu dne 26. 9. od 16 hodin ve sportovní hale na adrese Romana Havelky 1 v Jihlavě.

Detail akce

Evropský týden mobility

Město Jihlava
16. 09. 2018 - 22. 09. 2018

V týdnu 16. - 22. 9. 2018 se v rámci akce Evropský týden mobility uskuteční v Jihlavě celá řada aktivit zaměřených na zdravý životní styl, volnočasové a pohybové aktivity. Vysoká škola polytechnická Jihlava je do tohoto projektu zapojena prostřednictvím Kabinetu sportů. Ve středu 19. 9. 2018 si bude moci veřejnost vyzkoušet své vodácké umění na klidné hladině řeky Jihlavy v areálu Českého Mlýna. V pátek 21. 9. 2018 bude možné si bezpečně slanit několik metrů vysoké městské hradby v areálu parku Gustava Mahlera.

Program celé akce si můžete prohlédnout zde.


Návštěva Zakarpatské Ukrajiny studenty oboru Cestovní ruch

Zakarpatská Ukrajina - Užhorod
11. 09. 2018 - 14. 09. 2018

Skupina deseti studentů VŠPJ s pedagogickým doprovodem bude pobývat ve dnech 11. až 14. září 2018 v Užhorodu. Výměnný pobyt je hlavní aktivitou v rámci spolupráce, kterou zahájila VŠPJ (Katedra cestovního ruchu) s Fakultou cestovního ruchu Užhorodské národní univerzity v roce 2013. Vysoká škola polytechnická Jihlava se tak připojila ke spolupráci Kraje Vysočina a Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Ta trvá již řadu let. Letos probíhá v pořadí šestý ročník výměnných pobytů. V květnu roku 2018 přijeli vysokoškoláci z Užhorodu do Jihlavy. Výjezd jihlavských studentů na Ukrajinu je připraven právě na druhý týden letošního září. Program si můžete prohlédnout zde, Více informací naleznete zde.

Detail akce

10. mezinárodní studentský workshop VŠPJ a partnerské školy Fachhochschule Wien "Accessible tourism"

VŠPJ
10. 09. 2018 - 13. 09. 2018

Dne 10. až 13. 9. 2018 proběhne studentský workshop na téma Accessible tourism. Jedná se o již 10. ročník mezinárodního studentského workshopu ve spolupráci s rakouskou partnerskou školou FH Wien. Téma workshopu přeložené jako "přístupný cestovní ruch" je nyní velmi aktuální a přímo vybízí k mezikatederní spolupráci Katedry cestovního ruchu s Katedrou sociální práce -  účastníky workshopu bude 10 studentů FH Wien (s doprovodem) a 10 českých studentů oborů Zdravotně sociální pracovník a Cestovní ruch. V rámci doprovodného programu je přichystána exkurze do golfového resortu Šiškův mlýn.


Morphology 2018

Jihlava - Vysoká školy polytechnická Jihlava
06. 09. 2018 - 08. 09. 2018

Ve dnech 6. - 8. září 2018 se uskuteční další ročník kongresu s mezinárodní účastí České anatomické společnosti (ČAS) a České společnosti pro histo- a cytochemii (CSHC) Morphology 2018 -   51. ročník International Congress of the Czech Anatomical Society a 55. ročník Lojda Symposium in Histochemistry.  Uspořádáním letošního ročníku je pověřen prof. MUDr. Václav Báča, Ph.D., současně rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava. Kongres se bude konat v Jihlavě pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina, primátora města Jihlavy, rektora Vysoké škole polytechnické Jihlava a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Podrobnosti o programu a organizaci celého kongresu najdete na www.morphology2018.cz.


Letní školy 2018

Laboratoře KTS
06. 08. 2018 - 30. 08. 2018

Vysoká škola polytechnická Jihlava v měsíci srpnu opět pořádá Letní školy pro studenty středních škol a veřejnost. V nabídce jsou tři témata pro technicky zaměřené studenty: Úvod do počítačových sítí, virtualizace a bezpečnosti, Tvorba webové aplikace, Programování pro Android. Registrace byla uzavřena 30.6. 2018. Více informací naleznete na stránkách Katedry technických Studií.


Promoce absolventů 2018

10. 07. 2018 - 13. 07. 2018

V aule Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) se budou v termínu 10. - 13. 7. 2018 konat promoce absolventů. Promoce je slavnostní akt probíhající na konci studia, během něhož absolventi za účasti akademických hodnostářů, rodičů a veřejnosti skládají promoční slib a přebírají vysokoškolský diplom, prokazující jejich nárok na používání akademického titulu. Po promocích bude následovat slavnostní předání osvědčení absolventům Univerzity třetího věku. Fotky z loňských promocí můžete zhlédnout v galerii.


Výstava STOVKA

areál VŠPJ (park za odborem dopravy)
22. 06. 2018 - 31. 10. 2018

Přijďte navštívit Venkovní vzdělávací výstavu ke stému výročí republiky. K vidění je až do konce října v areálu Vysoké školy polytechnické Jihlava - v parku za odborem dopravy Magistrátu města Jihlavy. Čeká na vás 24 panelů rozestavěných do tvaru České republiky. Seznámí vás s děním v Jihlavě za posledních 100 let, poukáže na osobnosti Jihlavy, které ovlivnily dění jak v regionu, tak i mimo něj a připomene některé události, které změnily naše životy. Odborným garantem výstavy je doc. PhDr. Michal Stehlík, Ph.D.  Uprostřed je k dispozici gril ve tvaru Československa v době vzniku, proto neváhejte a udělejte si piknik v parku. Úvodní slovo garanta výstavy z komentované prohlídky si můžete poslechnout zde.


Výhody a nástrahy kyberprostoru

OA Jihlava

Přednášku Výhody a nástrahy kyberprostoru pořádá Vysoká škola polytechnická Jihlava pro studenty středních škol OA,SZŠ a SOŠS v Jihlavě. Přednášející Ing. Dagmar Frendlovská, Ph.D. přiblíží problematiku kyberprostoru studentům a budoucím zaměstnancům, jaké přednosti a nástrahy se skrývají při užívání virtuálního prostoru. Přednáška je pojata pro studenty tak, aby se již nyní naučili vnímat každodenní nepostradatelnost kyberprostoru, který se však ve stejný okamžik může stát prostorem strachu a obav.


7. jihlavská konference fetomaternální a perinatální medicíny: Nemoci v těhotenství

Aula Vysoké školy polytechnické Jihlava

Dne 14.6.2018 se uskuteční od 8:00 hodin v Aule Vysoké školy polytechnické Jihlava 7. jihlavská konference fetomaternální a perinatální medicíny: Nemoci v těhotenství.


Cestovatelské promítání - Švýcarsko

VŠPJ - P3

Vysoká školy polytechnická Jihlava vás srdečně zve na poslední cestovatelské promítání tohoto semestru, tentokrát na téma Švýcarsko. Promítání se bude konat ve středu 13. 6. 2018 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Setkání se studenty 4.semestru FŘ - informace o BP a praxích

učebna P4, VŠPJ

Vzhledem k nově platné směrnici k psaní BP pořádá Katedra ekonomických studií setkání studentů 4.semestru oboru Finance a řízení, na kterém budou zodpovězeny dotazy týkající se (nejen) psaní bakalářských prací a zároveň zde budou podány základní informace k předmětu Praxe. Setkání se uskuteční v pátek 1.června v 11:00 na učebně P4.


Systém vzdělávání zaměstnanců, motivace zaměstnanců

učebna U12

Chcete se dozvědět, jak funguje vzdělávání zaměstnanců nebo proč je důležitá motivace a další rozvoj zaměstnanců? Pak přijďte na seminář Systém vzdělávání zaměstnanců, motivace zaměstnanců, který se uskuteční dne 22. května 2018 od 11:30 v učebně U12Registrace ZDE.


Projektové řízení v praxi

aula VŠPJ

Zveme všechny zájemce na přednášku Projektové řízení v praxi. Přednáší Ing. Miloslav Ileček, projektový manažer Okresní hospodářské komory Jihlava. Přednáška proběhne v pondělí 21. 5. 2018 od 9:00 v aule VŠPJ.


Konference Konkurence/Competition

aula VŠPJ
17. 05. 2018 - 18. 05. 2018

VŠPJ pořádá ve dnech 17. - 18. 5. již 10. ročník konference Konkurence/Competition. Cílem desátého ročníku mezinárodní vědecké konference Konkurence je vytvoření komunikačního prostoru pro odborníky z praxe a akademického prostředí. Diskuze bude zaměřena např. na témata, jako jsou zdroje konkurenční výhody, konkurenční postavení regionů, konkurenceschopnost a lidské zdroje a další teoretické a praktické aspekty konkurence. Více informací naleznete na webu konference.

Detail akce

Cestovatelské promítání - Pyreneje

VŠPJ - P3

Zveme vás na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2017/18, tentokrát na téma Pyreneje. Promítání se bude konat ve středu 16. 5. 2018 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Prohlédněte si také program dalších cestovatelských promítání.


Sportujme s VŠPJ

Masarykovo náměstí Jihlava

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá již tradiční den plný pohybových aktivit pro širokou veřejnost Sportujme s VŠPJ. V letošním roce se akce koná ve středu 16.5. a návštěvníci se mohou těšit na nafukovací překážkovou dráhu, živý stolní fotbal, ale také na lezeckou stěnu přímo na náměstí. Od 12:30 do 14:00 budou přítomni fotbalisté FC Vysočina, kteří se vám rádi podepíšou na památku. Od 15:00 je připravena ukázka workoutového tréninku. Partnery akce jsou Jihlava - Zdravé město a FC Vysočina.


Oslavy 100. výročí republiky zahájí výstava VŠPJ

Park v areálu staré nemocnice naproti autobusovému nádraží

V úterý 15. 5. 2015 od 17 hodin ožije park v areálu bývalé nemocnice. Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s Krajem Vysočina a statutárním městem Jihlava vás srdečně zvou na vernisáž výstavy ke stému výročí vzniku republiky. Výstava je určena široké veřejnosti všech věkových kategorií. Výstava se otevře v rámci akce Piknik v parku - zahájení oslav 100 let republiky v režii Kraje Vysočina a města Jihlavy. Více informací zde.


Pracovní příležitosti v zahraničí

učebna U12

Chcete si nalézt praxi, sezónní brigádu či trvalejší práci v některém ze států EU? Nevíte, jak místo najít a co vše si před odjezdem zařídit? To vše se dozvíte na semináři Pracovní příležitosti v zahraničí, který proběhne v úterý 15. května 2018 od 11:30 do 13:00 h v učebně U12. Registrace ZDE


6. mezinárodní česko-ukrajinský studentský workshop

VŠP Jihlava
14. 05. 2018 - 17. 05. 2018

Ve dnech 14. 5. – 17. 5. 2018 bude Vysoká škola polytechnická Jihlava hostit skupinu deseti studentů Fakulty turismu Užhorodské národní univerzity a jejich pedagogický doprovod. Studenti oboru Cestovní ruch z Užhorodu a z Jihlavy absolvují týdenní společný workshop v rámci každoročních výměnných pobytů, které obě vysoké školy zahájily v roce 2013. Letošní workshop je zaměřen na téma „Kraj Vysočina a Zakarpatská Ukrajina: Společné rysy a odlišnosti".

Detail akce

Kulatý stůl Možnosti rozvoje studentských praxí

VŠPJ, zasedací místnost

VŠPJ pořádá 10. 5. 2018 od 14:30 kulatý stůl na téma Možnosti rozvoje studentských praxí. Čím se budeme zabývat? Identifikace silných a slabých stránek a dosud nevyužívaných možností a rizik studentských praxí, Stávající podmínky výkonu praxe studentů, Možnosti recipročních aktivit pro poskytovatele praxí ze strany VŠPJ.


Nákladové účetnictví Kronospan ČR, spol. s.r.o.

P3

Zveme zájemce z řad studentů na přednášku Nákladové účetnictví Kronospan ČR, spol. s.r.o. Přednáška je určena především pro ty, které zajímají účetní (a potažmo ekonomické) procesy ve výrobní firmě. Přednáška se koná 10. 5. od 8:00 v posluchárně P3.


První dojem máte šanci udělat jen jednou...

Zasedací sál 1N025

Také řešíte, jak se obléct a upravit na různé příležitosti? Na praktickém workshopu s profesionální stylistkou, vizážistkou a fotografkou První dojem máte šanci udělat jen jednou... se např. naučíte, jak na pravidla dress code a firemní etikety, také si vyzkoušíte základní líčení z rukou vizážistky a získáte profesionální portrétní fotografii. 4. května 2018 od 9:00 do 13:00 h v zasedací místnosti 1N025. Registrace ZDE.


Výstava Barvy mezi liniemi

vstupní prostory VŠPJ
03. 05. 2018 - 31. 05. 2018

Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s Muzeem Vysočiny Jihlava Vás srdečně zve na výstavu ak. mal. Vladimíra Netoličky Barvy mezi liniemi. Výstava je přístupná od 2. 5. do 31. 5. 2018, (pondělí - sobota od 6:00h do 19:00 h, mimo svátků), vstup je zdarma. Těšíme se na Vaši návštěvu!


Projekt "Rozjezdy" pro studenty VŠPJ - prezentace podnikatelských nápadů

zasedací místnost (vedle auly)

VŠPJ pořádá v rámci projketu Rozjezdy prezentace podnikatelskýh nápadů studentů či studentských týmů. Prezentace budou probíhat ve čtvrtek 3. 5. 2018 od 11:00 v zasedací místnosti. Celkem bude představeno 11 nápadů, ze kterých porota zvolí postupující do užšího výběru. Program si můžete prohlédnout zde, více informací naleznete zde.


Projektové dny Gymnázia Jihlava na VŠPJ

VŠPJ
02. 05. 2018 - 03. 05. 2018

Studenti Gymnázia Jihlava ve dnech 2. a 3. května 2018 vymění lavice střední školy za aulu a odborné technické laboratoře na VŠPJ v rámci "projektových dnů". Čtyřicet dva studentů se pod vedením akademických pracovníků katedry technických studií seznámí s prací v laboratořích, druhý den je budou čekat přednášky na téma Modelování a 3D tisk, Meteorologie a Bezpečnost na internetu.


Účetnictví a účetní závěrka jako výstup pro majitele malé firmy

posluchárna P4

Jaké informace poskytuje účetní závěrka majiteli malé firmy? Jak informace z účetních výkazů číst a rozumět jim? To vše se dovzíte na odborné přednášce Účetnictví a účetní závěrka jako výstup pro majitele pod vedením Ing. Jany Jáčové, majitelky a jednatelky firmy Účetnictví online, a.s. Přednáška se uskuteční dne 30. dubna 2018 v čase 10:35 - 12:05 v posluchárně P4.


Charakteristika trhu práce z pohledu mladé generace

učebna U12

Víte, jak vypadá trh práce pro absolventa školy? Znáte své šance na uplatnění po ukončení VŠ v Kraji Vysočina? Víte, jakou můžete očekávat mzdu? To vše se dozvíte se na semináři Charakteristika trhu práce z pohledu mladé generace, který se uskuteční 24. dubna 2018 od 11:30 h do 13:00 h v učebně U12. Registrace zde.


Projekce filmu Dáma ve zlatém

aula

Zveme Vás na projekci filmu Dáma ve zlatém, která proběhne 18.4.2018 od 17:00h  v aule VŠPJ. Vstupné je zdarma, jde o součást doporovodného programu k výstavě Gustav Klimt - Průkopník moderny.

Film vypráví skutečný příběh ženy, která se rozhodla dosáhnout spravedlnosti a bojovat o dědictví, které její rodině právem náleželo. Šedesát let poté, co byla za druhé světové války nucena utéct z milované Vídně, se Maria Altmannová (Helen Mirren) rozhodne získat zpět rodinný majetek, který jí byl zabaven nacisty. Patří k němu i umělecká díla nevyčíslitelné hodnoty, mezi jinými i slavný portrét Adele Bloch-Bauerové I. od Gustava Klimta. Zdlouhavý a náročný soudního sporu s rakouskou vládou a Nejvyšším soudem USA se stane jedním z nejznámějších restitučních sporů v historii.

Režie: Simon Curtis, hrají:Helen Mirren, Ryan Reynolds, Daniel Brühl, Katie Holmes, Tatiana Maslany, Max Irons... 


Assessment centrum jako metoda výběrového řízení

učebna U12

Víte, co vás čeká, když je ve výběrovém řízení zařazeno assessment centrum? Máte se ho bát? Jak se na něj připravit a jak v něm uspět? Dozvíte se na semináři Assessment centrum jako metoda výběrového řízení, který se uskuteční dne 17. dubna 2018 od 11:30 do 13:00 h v učebně U12. Registrace zde.


Cestovatelské promítání - Barma (Myanmar)

VŠPJ - P3

Zveme všechny zájemce na další ze série cestovatelských promítání v sezóně 2017/18, tentokrát na téma "Barma (Myanmar)". Promítání se bude konat ve středu 11. 4. 2018 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Prohlédněte si také program dalších cestovatelských promítání.


VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NANEČISTO

učebna U6

Studenty oboru Zdravotně sociální pracovník zveme na VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NANEČISTO: Sociální pracovník na odboru sociálních věcí Magistrátu města Jihlavy, kde zažijí reálné výběrové řízení v cvičných podmínkách. Kdy a kde? Středa 11. dubna 2018 od 8:00 do 9:30 h v učebně U6. Registrace zde.


PRACOVNĚ - PRÁVNÍ VZTAHY

učebna U12

Víte, jaký je rozdíl mezi pracovní smlouvou, DPP, nebo DPČ? Jaké jsou vaše povinnosti, když jdete na brigádu? Na přednášce PRACOVNĚ - PRÁVNÍ VZTAHY se krom toho dále dozvíte, jak se zorientovat na trhu práce, zda musíte být na úřadu práce, když nenajdete práci, co pro vás znamená, když budete v evidenci ÚP a co dělat, když v ní nebudete. V úterý 10. dubna 2018 od 11:30 do 13:00 v učebně U12. Registrace zde.


4. reprezentační ples VŠPJ

DKO Jihlava

Tradiční společenská akce - již 4. reprezentační ples VŠPJ bude letos ve znamení letectví. Těšit se můžete na skvělý Zatrestband a po půlnoci na kapelu Circus Brothers! Ples opět pomůže dobré věci, tentokrát podpoří organizaci Sdílení o.p.s., která se věnuje starým a vážně nemocným lidem. Večerem Vás provede moderátor Jirka Doležal. Informace budeme postupně zveřejňovat na stránkách plesu.


EFEKTIVNÍ UČENÍ: Jak se doopravdy naučit?

učebna U8

Proč se nám do učení většinou nechce? Můžeme to změnit? A JAK? Na workshopu EFEKTIVNÍ UČENÍ: Jak se doopravdy naučit? se naučíte konkrétní studijní metody, které fungují a dozvíte se zároveň, jak je lépe rozvíjet. Kdy a kde? 6. dubna 2018 od 9:00 do 12:00 h v učebně U8REGISTRACE ZDE. Workshop je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.

 


Hmyzí speciality - Světový den zdraví

učebna ZDR a ZSR

Ve středu 4. 4. 2018 vás zveme na akci v rámci Světového dne zdraví. Součástí této akce bude např. ochutnávka hmyzích specialit. Více informací naleznete zde


KARIÉROVÉ PORADENSTVÍ - testování osobnosti

učebna U12

Chcete znát svůj osobnostní profil? Chcete využít poznání svého profesního typu k nasměrování úspěšné kariéry? Pokud ano, přihlaste se na druhý běh kurzu Kariérové poradenství - testování osobnosti, který se uskuteční 3. dubna 2018 od 11:30 do 13:20 v učebně U12. REGISTRACE ZDEKurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Přednáška Miroslavy Němcové "Z okresního města až do Parlamentu ČR"

Aula VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava zve všechny zájemce na přednášku Z okresního města až do Parlamentu ČR. Přednáška proběhne v úterý 3. dubna od 10:00 v Aule VŠPJ. Přednáší Miroslava Němcová, poslankyně Parlamentu ČR. Všichni zájemci o dané téma jsou srdečně zváni.


Jak být úspěšný na trhu práce?

učebna U12

Zveme zájemce na přednášku Jak být úspěšný na trhu práce? Od personalistky firmy MANN+HUMMEL se dozvíte, jaké jsou aktuální pracovní příležitosti pro absolventy, nebo možnosti spolupráce při studiu. Zjistíte, jak zvýšit své šance ve výběrovém řízení a mnoho dalšího. Přednáška se uskuteční 27. března od 11:30 hodin v učebně U12. Přednáška je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


KONEC PROKRASTINACE: Jak si poručit a poslechnout se?

učebna U9

Znáte ten pocit, když přesně víte, co máte udělat, ale přesto to neuděláte? Stává se vám, že si poručíte, ale neposlechnete se? Chce se naučit, jak zvýšit vnitřní motivaci, jak organizovat čas a úkoly tak, abyste překonali sami sebe? Přijďte na seminář KONEC PROKRASTINACE: Jak si poručit a poslechnout se?, který se uskuteční v pátek 23. března 2018 od 9:00 do 12:00 hodin v učebně U9. REGISTRACE ZDE. Kurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Kulatý stůl Pomoc a podpora pro neformální pečovatele

VŠPJ

Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Krajem Vysočina a Vysokou školou polytechnickou Jihlava
Vás v rámci realizace projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň zve na Kulatý stůl Pomoc a podpora pro neformální pečovateleAkce se koná dne 22. 3. 2018 od 13:00 hodin v prostorách VŠPJ.


9. Jihlavská onkogynekologická konference

Aula Vysoké školy polytechnické Jihlava

Dne 22.března 2018 pořádá Nemocnice Jihlava p.o. ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava 9. Jihlavskou onkogynekologickou konferenci Komplikace onkogynekologické léčby.


Klimt a ženy

Zasedací sál

Seminář Gustav Klimt a ženy navazuje na aktuální výstavu na VŠPJ „Gustav Klimt - průkopník moderny”. Seminář se zaměří nejen na Klimtův umělecký obraz žen, ale na podkladě jeho díla bude zároveň rozebrána i Klimtova proslulá náklonnost k ženám. Chybět nebude ani představení některých výrazných ženských osobností, jenž Klimta buď umělecky ovlivnily, nebo jej osobně inspirovaly a často se tak stávaly námětem jeho obrazů. Přednášejícím je Bc. Mojmír Kolář, MBA.


TV Nova versus Česká televize - dva odlišné světy pro komunikaci a zpravodajství

Aula VŠPJ

Zveme všechny zájemce na přednášku TV Nova versus Česká televize - dva odlišné světy pro komunikaci a zpravodajství. Přednáška se uskuteční v úterý 20. března 2018 od 9:30 do 11:00 v Aule VŠPJ. Přednáší David Pik z TV Nova a Radovan Daněk z České televize.

 


Jak funguje EU - beseda s JUDr. Jiřím Pospíšilem

aula VŠPJ

Zveme všechny zájemce z řad studentů a zaměstnanců na besedu s europoslancem Jiřím Pospíšilem na téma Jak funguje EU a v čem je pro nás členství výhodnéBeseda se koná v pátek 16. března od 9:45 v aule VŠPJ.


ZÁKLADNÍ PRINCIPY ZDRAVÝCH VZTAHŮ: Spokojené a fungující vztahy v osobním a profesním životě

učebna U9

Víte, jaké jsou nejčastější mýty o partnerských vztazích? Chcete se dozvědět, jak vztahy prožívat kvalitněji a s porozuměním? Přihlaste se na workhop ZÁKLADNÍ PRINCIPY ZDRAVÝCH VZTAHŮ: Spokojené a fungující vztahy v osobním a profesním životě, který se uskuteční v pátek 16. března 2018 od 8:00 do 12:00 h v učebně U9. REGISTRACE ZDE. Kurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Cestovatelské promítání - Toskánsko

VŠPJ - P3

Zveme všechny zájemce na další ze série cestovatelských promítání v sezóně 2017/18, tentokrát na téma "Toskánsko". Promítání se bude konat ve středu 14. 3. 2018 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Prohlédněte si také program dalších cestovatelských promítání.


Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ

posluchárna P3

Setkání zaměstnanců s vedením školy se uskuteční 14. března 2018 od 14:00 v posluchárně P3.


NTTP 2018 - Ochutnávka trénování paměti

ZAS

Cílem Národního týdne trénování paměti je přesvědčit nejen seniorskou populaci, že si ještě docela slušně pamatuje, když jí někdo poradí, jak na to. Seminář Ochutnávka trénování paměti nabízí efektivní nástroj proti mentální deterioraci, a zároveň rychlou cestu ke zvýšení sebevědomí. Akce se koná 13. března od 14:00 v Zasedací místnosti VŠPJ.


Kompetence uchazečů výběrového řízení

učebna U12

Zajímá Vás, jak po ukončení studia na VŠ získat práci ve veřejném sektoru? Chcete vědět, jak probíhá výběrové řízení ve státní správě? Přijďte na přednášku Kompetence uchazečů výběrového řízení, která se uskuteční 13. března 2018 od 11:30 do 13:20 v učebně U12. Vstup je volný bez registrace, přednáška je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


Promoce absolventů

V aule Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) se budou 13. 3. 2018 konat promoce absolventů. Promoce je slavnostní akt probíhající na konci studia, během něhož absolventi za účasti akademických hodnostářů, rodičů a veřejnosti skládají promoční slib a přebírají vysokoškolský diplom, prokazující jejich nárok na používání akademického titulu. Fotky z loňských březnových promocí můžete zhlédnout v galerii.


KARIÉROVÉ PORADENSTVÍ - testování osobnosti

U9

Chcete znát svůj osobnostní profil? Chcete využít poznání svého profesního typu k nasměrování úspěšné kariéry? Pokud ano, přihlaste se na kurz Kariérové poradenství - testování osobnosti, který se uskuteční 2. března 2018 od 8 do 12 v učebně U9. REGISTRACE ZDEKurz je pro studenty a absolventy do jednoho roku od ukončení studia zdarma.


13. ročník mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu

VŠPJ
28. 02. 2018 - 01. 03. 2018

Ve dnech 28. 2. a 1. 3. 2018 pořádá Vysoká škola polytechnická JIhlava ve spolupráci s příspěvkovou organizací Vysočina Tourism již 13. ročník mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu, tentokráte na téma Autenticita v kontextu cestovního ruchu. Bližší informace naleznete na webových stránkách konference.


Objevujeme Lucembursko a Lichtenštejnsko

Knihovna cizojazyčné literatury

Celodenní vzdělávací akci pro učitele NJ s akreditací MŠMT Objevujeme Lucembursko a Lichtenštejnsko pořádá lektorka Mgr. Dana Hrušková s podporou VŠPJ. Seminář proběhne v Knihovně cizojazyčné literatury - Lehrmittelzentrum dne 22.2.2018 od 9:00 do 16:00. Seminář je akreditován MŠMT a je určen pro učitele německého jazyka ZŠ, SŠ a JŠ. Účastnický poplatek je 980,- Kč. 


Gustav Klimt - průkopník moderny

vstupní prostory VŠPJ
21. 02. 2018 - 30. 04. 2018

Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s Rakouským kulturním forem Praha vás zvou na výstavu Gustav Klimt - Průkopník moderny. Výstavu tvoří 15 bannerů o Gustavu Klimtovi a o umělecké epoše moderna. Gustav Klimt (1862–1918) je symbolem moderny, epochy, která nás fascinuje a doznívá dodnes. Dílo Gustava Klimta z uměleckého hlediska jedinečným způsobem odráží tuto cestu od historismu vídeňské Ringstraße k počátkům abstrakce


Mezinárodní den průvodců a VŠPJ

Jihlava

VŠPJ se i v letošním roce připojuje k celostátní akci, kterou každoročně organizuje Asociace průvodců ČR u příležitosti Mezinárodního dne průvodců v řadě měst České republiky. Na sobotu 17. února zvou Vysoká škola polytechnická Jihlava s Turistickým informačním centrem Jihlava širokou veřejnost na bezplatné komentované prohlídky historického centra města Jihlava.

Detail akce

12. jihlavská konference: Poruchy pánevní statiky a urogynekologie

VŠPJ - aula

Dne 15. 2. 2018 proběhne v aule školy 12. jihlavská konference: Poruchy pánevní statiky a urogynekologie. Konferenci pořádá Jihlavská medicínská akademie. Akce je zařazena do systému celoživotního vzdělávání lékařů.


Cestovatelské promítání - KLDR

VŠPJ - P3

Zveme všechny zájemce na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2017/18, tentokrát na téma KLDR. Promítání se bude konat ve středu 7. 2. 2018 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Prohlédněte si také program cestovatelských promítání.


Den otevřených dveří 2018

VŠPJ

Den otevřených dveří na VŠPJ se uskuteční 1. února 2018 od 9 hodin. Můžete se těšit na představení oborů přímo našimi studenty, na skupinové prohlídky budovy, laboratoří, knihoven, menzy, i výukových prostor, ale také na lezeckou stěnu. Program akce si můžete prohlédnout zde, více informací zde.


Cestovatelské promítání - Nepál

VŠPJ - P3

Zveme všechny zájemce na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2017/18, tentokrát na téma Nepál. Promítání se bude konat ve středu 10. 1. 2018 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Prohlédněte si také program cestovatelských promítání.


Genetika – pomocník genealoga 21. století

aula VŠPJ

Zveme zájemce o genetiku na tematickou přednášku Mgr. Bc. Martina Kotačky – badatele v oblasti genetické genealogie. Přednáška je určena posluchačům U3V a zájemcům z řad veřejnosti.

 


Genealogie – rodopis na U3V

před aulou + zasedačka
02. 01. 2018 - 05. 02. 2018

Na měsíc leden jsme pro zájemce připravili výstavu Genealogie – rodopis na U3V, jejímž cílem je popularizace oboru Genealogie. Návštěvníci uvidí ukázky závěrečných prací posluchačů U3V a výstupy práce badatele – rodokmeny, rodové knihy, fotoknihy. Výstava bude k vidění před Aulou VŠPJ po celý leden 2018.


Jak být úspěšný na trhu práce?

P1

Pokud chcete i vy být úspěšní na trhu práce, přineste si v pondělí 18. 12. 2017 do posluchárny P1 svůj vytištěný strukturovaný životopis a můžete jej na místě zdokonalit s personalistou z firmy MANN+HUMMEL. KDY? Od 10:35 do 12:15, registrace zde.


Cestovatelské promítání - Antarktida

VŠPJ - P3

Zveme všechny zájemce na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2017/18, tentokrát na téma Antarktida. Promítání se bude konat ve středu 13. 12. 2017 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Prohlédněte si také program cestovatelských promítání.


Vánoce na VŠPJ 2017

vstupní prostory školy

Letošní Vánoce na VŠPJ se budou konat ve středu 13. 12. od 15:00 ve vstupních prostorách školy. Akce je věnována na podporu činnosti Charitního domova pro matky s dětmi Havlíčkův Brod a Charitní domov Humpolec, včetně klientů, kteří organizaci navštěvují. 


Budování úspěšného pracovního týmu, Mezinárodní sportovní škola

Aula VŠPJ

Zveme všechny zájemce na přednášku Budování úspěšného pracovního týmu, Mezinárodní sportovní škola. Přednáší Bedřich Ščerban (jednatel HC Dukla Jihlava, bývalý hokejista), Bc. Tereza Ščerbanová (absolventka VŠPJ). Účastníci přednášky obdrží volnou vstupenku na hokejové utkání.


Týden dobrovolnictví na VŠPJ

VŠPJ
11. 12. 2017 - 15. 12. 2017

V týdnu 11. 12. - 15. 11. 2017 pořádá VŠPJ prostřednictvím Katedry sociální práce a Poradenské centrum pro studenty již třetí ročník Týdne dobrovolnictví na VŠPJ. Cílem je ukázat, že dobrovolnictví není pouze pro sociální pracovníky, ale že dobrovolníkem se může stát kdykoli kdokoli a může tím nejenom pomoci druhým, ale také třeba rozvíjet sám sebe. Studenti i vyučující různých oborů si vyzkouší ve vybraných organizacích dobrovolnickou činnost a některé organizace, ve kterých dobrovolníci pracují, představí svoji činnost na půdě VŠPJ.


Veřejný seminář k problematice průvodcovské činnosti

Aula VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava a Asociace průvodců České republiky, z. s. zve všechny průvodce a odbornou veřejnost na VEŘEJNÝ SEMINÁŘ, který se uskuteční v úterý 5. 12. 2017 od 9:30 hod. v aule VŠPJ. Program akce naleznete zde. . Seminář se bude zabývat systémem EET pro průvodce, certifikací průvodců ale také kulturou projevu. Účast je nutné potvrdit viz zde.


Cesta pro mladé. Fond dalšího vzdělávání

U6

Projekt Fondu dalšího vzdělávání nabízí možnost absolvovat komplexní vzdělávací kurz a praxi ve firmách. CESTA PRO MLADÉAkce se koná v pondělí 4. 12. 2017, 8:50 - 9:30, učebna U6.


Veřejná správa v systému dělby státní moci

Aula VŠPJ

Zveme všechny zájemce na přednášku Veřejná správa v systému dělby státní moci, která se uskuteční ve čtvrtek 30.11.2017 v 10:00 v aule VŠPJ. Přednáší předsedkyně okresního soudu v Jihlavě Mgr. Martina Chlupáčková.


Jak se stát CEO

Aula

"

Přijďte si poslechnout, jaká je kariéra a životní cesta CEO OREA HOTELS s. r. o., Gorjana Lazarova, co ho motivuje a vede, jak vypadá klasický den CEO, co očekává od nových generací manažerů a profesionálů v cestovním ruchu a co jsou hlavní trendy v hotelnictví. Přednáška se koná 29. 11. 2017 od 15:00 v Aule VŠPJ. Součástí přednášky budou konzultace životopisů a motivačních dopisů s personalistkou OREA hotels, s. r. o.

"


Proces implementace evropské Směrnice o souborném poskytování služeb

VŠPJ - P4

Zveme všechny zájemce na přednášku JUDr. Renaty Králové, ředitelky Odboru cestovního ruchu Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Přednáška je realizována ve spolupráci s Evropským hnutím ČR.


Charakteristika trhu práce v České republice z pohledu mladé generace

U6

Znáte své šance na uplatnění po ukončení VŠ v Kraji Vysočina? Chcete vědět, jak vypadá trh práce v celé ČR? Přijďte na přednášku Charakteristika trhu práce v České republice. Přednáší Ing. JITKA ČÍHALOVÁ, ředitelka krajské správy Českého statistického úřadu v Jihlavě. Pondělí 27. 11. 2017, 8:50 - 10:30, učebna U6.


Noc venku

Jihlava, Smetanovy sady, Kostel sv.Ducha (nad zimním stadionem)
23. 11. 2017 - 24. 11. 2017

VÍTE KDE BUDETE DNES SPÁT? Pojďte s námi podpořit ty, kteří tuto otázku řeší každý den. Srdečně vás zveme na NOC VENKU - akci na podporu lidí bez domova, která se letos uskuteční opět ve Smetanových sadech, v Kostele sv. Ducha.


Humanitas 2017

VŠPJ

VŠPJ pořádá 23. 11. 2017 konferenci HUMANITAS 2017. Cílem je vytvořit prostor pro setkání zástupců vysokých škol zaměřených na sociální práci a zdravotnictví s odborníky z praxe v pomáhajících profesích. Vybrané příspěvky budou zveřejněny  v časopise Logos Polytechnikos, který je veden v databázi ERIH PLUS  a na Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v ČR. Účastníci konference obdrží potvrzení o absolvování vzdělávací akce v rozsahu 8 hodin. 

 


Virtuální prostředí a deviace

Aula VŠPJ

Zveme všechny zájemce na přednášku Virtuální prostředí a deviace, kterou si připravila prim. MUDr. Želmíra Herrová z Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod, specializace sexuologie a terapeut z řad laiků. Přednáška se uskuteční v úterý 21. 11. 2017 v Aule VŠPJ od 9:45.


Pracovně právní vztahy v kariérním poradenství

U6

Víte, jaký je rozdíl mezi pracovní smlouvou, DPP, nebo DPČ? Jaké jsou vaše povinnosti, když jdete na brigádu? Přijďte na worskshop Bc. Kateřiny Peštové, kariérní poradkyně z Informačního a poradenského střediska pro volbu a změnu povolání Úřadu práce v Jihlavě. V pondělí 20. 11. 2017, 8:50 – 10:35, učebna U6.


Cestovatelské promítání - Malajsie a Indonésie

VŠPJ - P3

Zveme všechny zájemce na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2017/18, tentokrát na téma "Malajsie a Indonésie (z Bornea na Jávu)". Promítání se bude konat ve středu 15. 11. 2017 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Prohlédněte si plakát program cestovatelských promítání.


Pojištění jako kategorie ekonomická a právní

P1

Zveme všechny zájemce na přednášku ředitele back-office Komerční pojišťovny, a.s. Ing. Jiřího Novotného s názvem Pojištění jako kategorie ekonomická a právní. Přednáška se koná 14. 11. 2017 od 11:30 hodin v posluchárně P1.


Shakespeare a magie

P3

Přednáška Shakespeare a magie opět na VŠPJ v rámci Týdne vědy, který spolupořádá British Council s Akademií věd. Renesance do Evropy přinesla touhu klást otázky a poznávat zákony přírody, nastal bouřlivý rozvoj ve všech oblastech umění, z alchymie a astrologie se pomalu začínala rodit moderní věda. Z magického se rodily vědecké metody zkoumání a vše se samozřejmě odráželo v dílech umělců té doby. V Shakespearově díle nám to pomůže odhalit profesor Martin Hilský, vynikající shakespearolog, anglista a překladatel. 9. listropadu od 11:00 v posluchárně P3.


JOBStart 2017

Aula, ZAS, vstupní prostory školy

Veletrh pracovních příležitostí JOBStart pro studenty a absolventy VŠPJ. Ve středu 8. listopadu od 9:30 do 14 hodin. Nenechte si ujít představení a přednášky jednotlivých firem a institucí, seznamte se s jejich personalisty. Rozmístění vystavovatelů a rozpis přednášek najdete zde.


Jak být úspěšný na trhu práce?

U6

Zajímá vás, jak být úspěšný na trhu práce? Přijďte na seminář a individuální konzultace životopisů a motivačních dopisů s personalisty z firmy MANN+HUMMEL Service s. r. o. V pondělí 6.11. v 8:50 v učebně U6.


Fact-checking - jak se bránit dezinformacím a manipulaci na internetu

V5

FACT-CHECKING. Naučte se, jak se zorientovat na internetu a rozpoznat opravdové zprávy od těch falešných. Workshop povede Ing. Lukáš Hána v pátek 3. 11. 2017 do 9:30 do 12:30 v počítačové učebně V5. Počet míst je omezen, přihlašovat se můžete zde.


Českoslovenští váleční letci na VŠPJ

Aula VŠPJ

Zveme všechny zájemce o historii, letectví, vojenství i lokální patrioty na přednášku Českoslovenští váleční letci, která  se koná ve čtvrtek 2. 11. od 17 hodin v Aule VŠPJ. Přednáška připomene nejen pilota plk. Jana Douchu, ale také další letce RAF z Jihlavy a Vysočiny.  Přednášet bude Josef "Joe" Vochyán od Českých RAFáků.


RISK NEMUSÍ BÝT ZISK!

V5

Světový den spoření oslavíme turnajem ve finanční gramotnosti. Soutěž pro studenty středních škol proběhne ve středu 1. 11. 2017 v čase 15  - 17 hodin v učebně V5. Vítěz turnaje si odnese elektronickou čtečku knih Kindle. Více informací naleznete na plakátu. Registrace zde.


Kompetence absolventů VŠPJ pro úspěšnou práci na Magistrátu města Jihlavy

U6

Chcete po ukončení studiu na VŠ získat práci ve veřejném sektoru? Přijďte v pondělí 23. 10. od 8:50 do 10:30 na přednášku Bc. IVANY SVOBODOVÉ, vedoucí personálního oddělení Magistrátu města Jihlavy. ROZVOJ OSOBNOSTI aneb absolvováním vysoké školy vzdělávání nekončí.


Komunikační dovednosti

U8

Mezilidská komunikace je základem fungování každého pracovního i osobního vztahu. Chcete se v ní zdokonalit? Přijďte na Kurz Komunikační dovednosti s Mgr. Martinou Černou Ph.D. v pátek 20. 10. 2017 od 9:00 do 12:00 v učebně U8.


Imatrikulace 2017

HDJ

Dne 17. října v 15 hodin se v sále Horáckého divadla Jihlava koná imatrikulace - akademický obřad, při kterém jsou noví studenti slavnostně přijímáni do akademické obce. Studenti při něm skládají imatrikulační slib. Fotografie z loňské imatrikulace si můžete prohlédnout zde.


Konec prokrastinace - jak přestat odkládat a žít naplno

U8

Na workshopu Konec prokrastinace - jak přestat odkládat a žít naplno, který si pro vás připravil Ing. Lukáš Hána z GrowJOB Institute, se naučíte, jak bojovat s chorobným odkládáním úkolů a povinností. KDY: 13.10.2017do 9:30 do 12:30 KDE: učebna U8.


Cestovatelské promítání - Srí Lanka

VŠPJ - P3

Zveme všechny zájemce na další díl ze série cestovatelských promítání v sezóně 2017/18, tentokrát na téma "Malajsie a Indonésie (z Bornea na Jávu)". Promítání se bude konat ve středu 15. 11. 2017 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Prohlédněte si program cestovatelských promítání.

Detail akce

Výstava Sascha Dreier: Hugo Meisl a „Papírák“

Vysoká škola polytechnická Jihlava, vstupní prostory
10. 10. 2017 - 31. 12. 2017

Výstava o komiksovém románu Saschi Dreiera Papírák (Der Papierene, 2009) nás zavede do meziválečné Vídně poblázněné fotbalem. Vedle legendárního fotbalisty a rodáka z Kozlova u Jihlavy Matthiase Sindelare, označovaného jako Papírák, v příběhu hraje klíčovou roli i zakladatel moderního fotbalu Hugo Meisl, syn židovského obchodníka z Malešova. Sascha Dreier nakreslil svůj první komiks v osmi letech v letadle. Vymýšlel si vlastní pokračování dobrodružství Mickey Mouse. Později pracoval jako grafik v reklamní agentuře. Od roku 1992 žije v Berlíně a kreslí pro berlínský deník Tagesspiel a fotbalový magazín 11 Freunde.


Akademický den VŠPJ

VŠPJ

První akademický den VŠPJ - příjemný vstup do nového akademického roku umožní setkání a seznámení nových studentů mezi sebou i s ostatními studenty a zaměstnanci školy. Těšit se můžete také na nabitý program: Kapela Nebe, nový cirkus, Horácké divadlo Jihlava, ZOO Jihlava a sportovní aktivity. Akce se uskuteční 4. 10. 2017 od 13 hodin zde. Program akce naleznete na plakátku.


Týden knihoven (2.10.-10.10.2017)

Cizojazyčná knihovna
02. 10. 2017 - 10. 10. 2017

Celostátní akce na podporu knihoven a čtení, kterou organizuje SKIP CR. Čtenářům nabízíme informační přednášky - práce s online katalogem, elektronické informační zdroje, služby knihovny, vernisáž výstavy. Plakátek si můžete prohlédnout zde.


29. konference o sexuálním a reprodukčním zdraví

Vysoká škola polytechnická Jihlava

Dne 19. září 2017 se na Vysoké škole polytechnické Jihlava uskuteční 29. konference o sexuálním a reprodukčním zdraví. V rámci programu představí svůj příspěvek MUDr. Radim Uzel a další odborníci. Přihlášku naleznete zde. Konference je určena jak zdravotníkům, tak veřejnosti a je zahrnuta do systému celoživotního vzdělávání jako doškolovací akce pro zdravotníky. Přihlášení možné do 12. září.


Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ

Posluchárna P3

Setkání zaměstnanců s vedením školy se uskuteční 14. září 2017 od 11:00 v posluchárně P3.


Letní školy KTS 2017

Laboratoře KTS
21. 08. 2017 - 31. 08. 2017

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá v druhé polovině srpna 2017 technicky zaměřené letní školy určené především středoškolákům. Otevřeny budou tyto kurzy: Úvod do počítačových sítí, virtualizace a bezpečnosti; Tvorba webové aplikace - HTML5, CSS3, PHP, MySQL, AJAX, jQuery, Bootstrap; Vývoj aplikací pro mobilní zařízení Android; Základy programování pro ARDUINO UNO.  Více informací o obsahu jednotlivých kurzů a přihlášku najdete na stránkách Letní školy 2017.


Promoce absolventů 2017

11. 07. 2017 - 14. 07. 2017

V aule Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) se budou od 11. 7. do 14. 7. 2017 konat promoce absolventů. Promoce je slavnostní akt probíhající na konci studia, během něhož absolventi za účasti akademických hodnostářů, rodičů a veřejnosti skládají promoční slib a přebírají vysokoškolský diplom, prokazující jejich nárok na používání akademického titulu. Fotky z březnových promocí můžete zhlédnout v galerii.


6. jihlavská konference fetomaternální a perinatální medicíny: Porodnické operace

aula VŠPJ

Dne 22. 6. 2017 se uskuteční v aule Vysoké školy polytechnické Jihlava 6. jihlavská konference fetomaternální a perinatální medicíny:Porodnické operace. Pořadatel je Jihlavská medicínská akademie.


Cestovatelské promítání - Bosna a Hercegovina

VŠPJ - P3

Vysoká školy polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na další z cestovatelských promítání, tentokrát na téma Bosna a Hercegovina. Promítání se bude konat ve středu 14. 6. 2017 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Od fyzikální podstaty zvuku ke sluchovému vjemu a interpretaci

Jednací místnost kanceláře rektora

Zveme vás na seminář Od fyzikální podstaty zvuku ke sluchovému vjemu a interpretaci, který se koná v úterý 13. června od 14 hodin v jednací místnosti Kanceláře rektora. Přečtěte si více.

Detail akce

Metodika 17+ a publikační činnost

Aula VŠPJ

Dne 24. 5. 2017 se od 14:30 v aule VŠPJ uskuteční seminář pro ademické pracovníky Metodika 17+ a publikační činnost. Cílem semináře je seznámení s novou Metodikou 17+ pro hodnocení výzkumných organizací a také s formálními předpoklady pro publikování v časopisech s impakt faktorem. Dále bude řešeno plánování tvůrčích cílů akademických pracovníků. Seminář povede pan doc. Dr. Ing. Jan Voráček, CSc.


Výstava A BYLI POPRAVENI!

vstupní prostory VŠPJ
23. 05. 2017 - 09. 06. 2017

Zveme všechny zájemce na výstavu A byli popraveni, připomínající 65. výročí v Jihlavě popravených politických vězňů. Výstava je realizována ve spolupráci s Konfederací politických vězňů ČR a je součástí pietního aktu k 65. výročí popravy P. Jana Buly a všech v Jihlavě popravených politických vězňů. Záštitu převzal ministr kultury Mgr. Daniel Herman. Vernisáž výstavy se bude konat v sobotu 20. května v 10:00 ve vstupních prostorách budovy VŠPJ.


Životopis, motivační dopis, přijímací pohovor

U7

Zveme zájemce na workshop Životopis, motivační dopis, přijímací pohovor. Co se naučíte? Jak vytvořit životopis, který na první pohled zaujme, jak sestavit motivační dopis a jak se připravit na přijímací pohovor. Pátek 19. 5. 2017 od 9 do 12 hodin v učebně U7. Registrace zde.

Detail akce

Konference Konkurence

Vysoká škola polytechnická Jihlava

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá prostřednictvím Katedry ekonomických studií již 9. ročník mezinárodní vědecké konference Konkurence. Ta se na VŠPJ uskuteční    18. května. Cílem konference je vytvoření komunikačního prostoru pro odborníky z praxe a akademického prostředí. Diskuze bude zaměřena např. na témata, jako jsou nástroje konkurenceschopnosti podniků, zdroje konkurenční výhody, konkurenční postavení regionů a další teoretické a praktické aspekty konkurence. Výstupem konference bude recenzovaný sborník příspěvků. Pozvánka na konferenci najdete zde.


Seminář na téma Living Heart Project

Jednací místnost kanceláře rektora

VŠPJ je jedním z členů mezinárodního projektu Living Heart Project jehož primárním cílem je vytvoření trojrozměrného modelu srdce simulující reálnou činnost v rámci celosvětového projektu Living Heart. Tento virtuální model může sloužit pro virtuální testování prototypů zdravotnických prostředků či implantátů, k ověření účinků konkrétních postupů nebo přizpůsobení léčby konkrétnímu pacientovi. Zveme zájemce nejen z řad akademiků na tematický seminář, na němž doc. Horák tento projekt představí. Seminář se koná 17.5. od 13:30 v Jednací místnosti Kanceláře rektora.

Detail akce

Koučink na VŠPJ

U6

Zveme studenty, absolventy i zájemce z řad veřejnosti na akci Koučink na VŠPJ, která na naší škole proběhne v rámci Mezinárodního týdne koučování v úterý 16. 5. 2017 od 12:00 do 14:00 hodin v učebně U6. Těšíme se na vaši účast, přihlašovat se můžete zde.

Detail akce

Sportujme s VŠPJ 2017

Jihlava

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá stejně jako v loňském roce den plný pohybových aktivit pro širokou veřejnost Sportujme s VŠPJ. V letošním roce se akce koná v úterý 16.5. a návštěvníci se mohou těšit na nafukovací překážkovou dráhu, živý stolní fotbal, slaňování, možnost vyzkoušet si chůzi na slackline a ukázky dalších sportovních disciplín známých i neznámých. Hlavním partnerem akce je Jihlava - Zdravé město.


Kyberprostor, deviace a domácí násilí

aula VŠPJ

Zgveme zájemce na přednášku Kyberprostor, deviace a domácí násilí. Na toto téma se z lékařského hlediska zaměří prim. MUDr. Želmíra Herrová z Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod, specializace sexuologie a z právnického hlediska JUDr. Ing. Ivana Spoustová, Ph.D. z Prahy s dlouholetou praxí v advokacii a spoluprací s neziskovými organizacemi. Přednáška se koná 16. 5. 2017 od 9:00 do 10:30 hodin v aule VŠPJ.


Mezinárodní workshop studentů oboru Cestovní ruch VŠPJ a Užhorodské národní univerzity

VŠPJ - zasedací místnost
14. 05. 2017 - 18. 05. 2017

Ve dnech 14. 5. – 18. 5. proběhne na VŠPJ mezinárodní workshop studentů oboru Cestovní ruch Vysoké školy polytechnické Jihlava a Užhorodské národní univerzity.

Detail akce

Cestovatelské promítání - Estonsko

VŠPJ - P3

Vysoká školy polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na další z cestovatelských promítání, tentokrát na téma Estonsko. Promítání se bude konat ve středu 10. 5. 2017 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Charakteristika trhu práce v ČR

U4

Zveme všechny zájemce na přednášku Charakteristika trhu práce v ČR, zaměřenou na možnosti uplatnění absolventů VŠ nejen v Kraji Vysočina. Přednášet bude Ing. Jitka Číhalová, ředitelka krajské správy Českého statistického úřadu v Jihlavě. Ve středu 10. 5. 2017 od 8:00 do 9:30 v učebně U4.

Detail akce

Trénink paměti a pozornosti

U7

Chcete si procvičit své vyšší mozkové funkce? Paměť, pozornost, verbální dovednosti, logické uvažování a prostorovou orientaci? Přijďte na workshop:Trénink paměti a pozornosti. Pátek 5. 5. 2017 od 10:00 – 13:00 hodin v učebně U7. Registrace zde.

Detail akce

Konference Nové trendy v kojení

Ve čtvrtek 4. května pořádá Vysoká škola polytechnická Jihlava konferenci Nové trendy v kojení. Zájemci se mohou přihlásit do 1. 5. 2017. Akce je zařazena do systému celoživotního vzdělávání lékařů ČLK a do systému celoživotního vzdělávání nelékařů ČKPA. Více informací + program naleznete zde.


Ekonomické půvaby českého zdravotnictví

P3

Zveme studenty i zaměstnance VŠPJ na přednášku Tomáše Cikrta, mluvčího bývalého ministra zdravotnictví Tomáše Julínka a současného šéfredaktora zpravodajského portálu z oblasti zdravotnictví Zdravotnickýdeník.cz. Řeč bude mimo jiné o systému financování českého zdravotnictví, o zdravotnických poplatcích, o tom, kam jdou peníze, které odvádíme zdravotním pojišťovnám a podobně. V úterý 2. 5. od 15:15 v posluchárně P3.


International Week Social Work in Psychiatry

VŠPJ
01. 05. 2017 - 05. 05. 2017

Ve dnech 1. - 5. 5. 2017 pořádáme International Week Social Work in Psychiatry. Studenti naší školy budou v týmech společně se studenty partnerských škol ze zahraničí řešit úkoly z oblasti sociální práce v psychiatrii. Navštíví subjekty z aplikační sféry, např. VOR Jihlava, FOKUS Vysočina a Psychiatrickou nemocnici Havlíčkův Brod. Součástí IW bude také doprovodný kulturní program.


Obchodování s lidmi a pracovní vykořisťování

VŠPJ, zasedací místnost

Zveme vás na přednášku neziskové organizace LaStrada, o.p.s. na téma Obchodování s lidmi a pracovní vykořisťování. Přednáška je pořádána ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců pro Kraj Vysočina. Přednáška se bude konat 27. 4. 2017 od 12:30 v zasedací místnosti VŠPJ.


Úspěšným grantovým žadatelem - krok za krokem

Zasedací místnost

Centrum celoživotního vzdělávání a rozvoje VŠPJ zve akademické pracovníky a studenty na seminář zaměřený na problematiku grantů, který se koná 26. dubna 2017 od 14:30 v zasedací místnosti.


Problematika HIV/AIDS a život s HIV

VŠPJ, aula

Zveme zájemce na přednášku České společnosti AIDS pomoc, z.s. s názvem Problematika HIV/AIDS a život s HIV. Datum a čas konání: 26. 4. 2017, 11:30, Místo konání: VŠPJ, Aula VŠPJ


Podnikni to!

Aula VŠPJ

Zveme všechny zájemce na workshop Podnikni to! Workshop je zaměřen na problematiku začátku podnikání z praktického hlediska.

Mentorem je Ing. Jakub Tížek ze společností FairLista a James Grant.


Stáže nejsou jen pro mladé. Fond dalšího vzdělávání - Mgr. Jana Kourková

ZAS

Chcete si zlepšit své dosavadní odborné znalosti a dovednosti, absolvovat stáž přímo v praxi a zvýšit si tak svoje praktické a osobní kompetence? Dejte najevo, že lidé ve věkové kategorii 50+ jsou stále konkurenceschopní a jste rovnocennými partnery s mladšími ročníky. Seminář Stáže nejsou jen pro mladé se koná 21.4. od 14 hodin v zasedací místnosti VŠPJ.


Selfkoučink pro start kariéry

U7

Chceš být lídrem svého života? Vezmi svou cestu životem do svých rukou! Workshop Selfkoučink pro start kariéry se koná 21. 4. 2017 od 9:00 do 12:00 v učebně U7Registrace bude uzavřena 19. 4. 2017.

Detail akce

Cestovatelské promítání - Hong Kong II.

VŠPJ - P3

Vysoká školy polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na další z cestovatelských promítání, tentokrát na téma Hong Kong II. Promítání se bude konat ve středu 12. 4. 2017 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Požadované kompetence absolventů VŠPJ pro úspěšnou práci na Magistrátu města Jihlavy

U4

Víte, jaké kompetence se očekávají od absolventů VŠPJ pro úspěšnou práci na Magistrátu města Jihlavy? Přijďte ve středu 12. 4. 2017 od 8:00 - 9:35 do učebny U4 na seminář Bc. IVANY SVOBODOVÉ, vedoucí personálního oddělení Magistrátu města Jihlavy. ROZVOJ OSOBNOSTI aneb absolvováním školy vzdělávání nekončí. Vstup volný bez registrace.


Veřejná prezentace z Expedice "Cuba 2017"

P1

Vysoká škola polytechnická Jihlava srdečně zve všechny zájemce o cestování na prezentaci zážitků a shromážděných informací studentů cestovního ruchu z Expedice CUBA 2017, která se uskuteční v úterý 11. 4. 2017 od 10:15 h v posluchárně P1. Více informací naleznete zde.


International Week Jihlava 2017

VŠPJ
03. 04. 2017 - 07. 04. 2017

Ve dnech 3.  až 7. dubna 2017 Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá International week 2017, setkání akademických pracovníků z Belgie, Finska, Litvy, Nizozemska, Portugalska a České republiky s cílem propagovat mobility studentů i akademických pracovníků a sdílet příklady dobré praxe jak v mezinárodní spolupráci, tak ve výuce a tvůrčí činnosti. Studenti a vyučující budou mít možnost navštívit 20 přednášek a seminářů vedených v anglickém jazyce.


Bezpečnost jako faktor rozvoje cestovního ruchu

P4

Vysoká škola polytechnická Jihlava vás zve na přednášku Mgr. Františka Bublana, předsedy Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR, nazvanou Bezpečnost jako faktor rozvoje cestovního ruchu, která se uskuteční ve středu 29. 3. 2017 od 13:30 v posluchárně P4.


Fond dalšího vzdělávání. Cesta pro mladé.

U4

Chcete již při studiu VŠ získat zkušenosti v praxi? Přijďte si pro informace o projektu Fondu dalšího vzdělávání
29. 3. 2017  8:00 - 9:35 Cesta pro mladé. Cesta k uplatnění na trhu práce - učebna U4 - vstup volný bez registrace.


Transmisní mechanismy měnové politiky

VŠPJ, posluchárna P3

Zveme studenty a zaměstnance na odbornou přednášku zaměřenou na Transmisní mechanismy měnové politiky. V ní vystoupí Jiří Polanský, člen makroekonomického analytického týmu České spořitelny. Po přednášce bude následovat diskuze.

Detail akce

Den absolventů VŠPJ

ZAS

Letošní setkání absolventů VŠPJ proběhne v sobotu 25. 3. 2017 a bude navazovat na 3. reprezentační ples VŠPJ, který se koná v pátek 24. 3. 2017. Zveme všechny absolventy na ples i na sobotní dopolední brunch, který proběhne ve škole od 10:00 do 12:00 hodin v zasedací místnosti vedle auly. Po 12:00 hodině se můžou zájemci zúčastnit doprovodného programu dle vlastního výběru. Setkání absolventů VŠPJ z minulých let si můžete připomenout na webových stránkách pro absolventy. Těšíme se na Vás a prosíme o potvrzení vaší účasti vyplněním registračního formuláře.

 


Kritické myšlení - práce s informacemi při studiu

U7

Dokážete efektivně pracovat s informacemi při studiu? Umíte rozlišit pravdivou informaci od nepravdivé? Jak efektivně pracovat s informacemi, zaznamenávat si je a pamatovat, se naučíte na worshopu Kritické myšlení s Ing.Lukášem Hánou z firmy GrowJob v pátek 24. 3. 2017 od 9:30 do 12:30 v učebně U7. REGISTRACE ZDE - bude uzavřena dne 23. 3. 2017.

Detail akce

Účtování versus účetnictví - účetní soutěž pro střední školy

VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava prostřednictvím Katedry ekonomických studií pořádá již potřetí soutěž Účtování versus účetnictví pro studenty čtvrtých ročníků středních odborných škol. Soutěž je organizována týmově ve složení tří členů, kteří se budou podílet na řešení odborného testu zaměřeného na problematiku účetnictví v rozsahu učiva střední školy. Do soutěže se může přihlásit více týmů zastupujících jednu střední školu. Další informace a přihlašování naleznete zde.


seminář Mgr. Lenka Peremská - Rodokmeny

aula

Zveme všechny zájemce na seminář věnovaný rodokmenům, konaný 21. 3. v 16:00 v Aule VŠPJ. Přednáší Mgr. Lenka Peremská, jedna z našich předních genealožek. Zabývá se dohledáváním rodokmenu a jeho následným zpracováním do čtivé a přehledné rodinné kroniky. Publikuje v populárně vědeckých časopisech Živá historie a Tajemství české minulosti. Více informací naleznete na plakátu.

 


Taneční Workshop

Telocvična VŠPJ

V úterý 21.3.2017 se ve školní tělocvičně uskuteční Taneční workshop pod vedením studentky Karoliny Pajtlové. Přijďte si zatančit, odreagovat se nebo jenom se podívat. Ale pro jistotu si vezměte rovnou taneční obuv :)


NÁRODNÍ TÝDEN TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI

ZAS, P3

Vysoká škola polytechnická Jihlava zve zájemce na Ochutnávku trénování paměti, která se uskuteční 17.3.2017 od 14 hodin v rámci NÁRODNÍHO TÝDNE TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI. Cílem je přesvědčit nejen seniorskou populaci, že si ještě docela slušně pamatuje, když jí někdo poradí, jak na to. Trénování paměti je efektivní nástroj proti mentální deterioraci, a zároveň rychlá cesta ke zvýšení sebevědomí.

 

Detail akce

8.jihlavská onkogynekologická konference "Radikální onkogynekologická operativa"

aula VŠPJ

Dne 16. 3. 2017 se koná v aule VŠPJ 8. jihlavská onkogynekologická konference nazvaná Radikální onkogynekologická operativa. Tuto konferenci pořádá Jihlavská medicínská akademie.


Cestovatelské promítání - Kde ženy vládnou

VŠPJ - P3

Vysoká školy polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR vás srdečně zvou na další z cestovatelských promítání, tentokrát na téma Kde ženy vládnou. Promítání se bude konat ve středu 15. 3. 2017 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ

P4

První letošní setkání zaměstnanců VŠPJ se uskuteční v úterý 14. března 2017 od 13.30 hod. v posluchárně P4. Z uvedeného důvodu se od 13:30 do 14:15 hodin ruší výuka.


Možnosti pomoci všem aktérům domácího násilí

VŠPJ, zasedací místnost

Vysoká škola polytechnická JIhlava, Katedra sociální práce zve veřejnost na přednášku Mgr. Jany Volné, vedoucí Intervenčního centra Jihlava s názvem Možnosti pomoci všem aktérům domácího násilí.


Promoce absolventů 2017

V aule Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) proběhnou v úterý 14. 3. a středa 15. 3. 2017 promoce absolventů. Promoce je slavnostní akt probíhající na konci studia, během něhož absolventi za účasti akademických hodnostářů, rodičů a veřejnosti skládají promoční slib a přebírají vysokoškolský diplom, prokazující jejich nárok na používání akademického titulu. Fotky z posledních promocí můžete zhlédnout v galerii.


Individuální psychologické testování a kariérové poradenství

U7

Chcete vědět, co je nejsilnější stránkou Vaší osobnosti, kam nasměrovat svou kariéru a jak dosáhnout úspěchu? Přijďte na kurz PhDr. Evy Půlkrábkové zaměřený na Individuální psychologické testování a kariérové poradenství pátek 10. 3. 2017 od 8 – 10:30 hodin v učebně U7. Akce je již zcela obsazena.


Vernisáž výstavy Všestranný tvůrce. Josefu Hoffmannovi k 60. výročí úmrtí (1870-1956)

Cizojazyčná knihovna

Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem v Praze Vás zve na vernisáž výstavy Všestranný tvůrce. Josefu Hoffmannovi k 60. výročí úmrtí (1870-1956).

Detail akce

Erasmus+ den

zasedací sál

Zveme všechny studenty a zaměstnance na Erasmus+ den. Přijďte si poslechnout zkušenosti účastníků studijních pobytů, praktických a absolventských stáží v zahraničí a dozvědět se více o programu Erasmus+. Malou ochurnávku si můžete pustit již nyní na videu. Zahraniční studijní programy jsou jedna z velkých výhod naší školy oproti ostatním vysokým školám, kde je výrazně nižší šance na získání zahraničních mobilit. Program si můžete prohlédnout zde.


Sebedisciplína - plánování a návyky

U7

Znáte ten pocit, když přesně víte, co máte udělat, ale přesto to neuděláte? Stává se vám, že si poručíte, ale neposlechnete se? Nedokážete často odolat pokušením? Pak neváhejte a přijďte na workshop Sebedisciplína - plánování a návyky, který povede Ing. Lukáš Hána z firmy GrowJob. Akce se koná v pátek 3. 3. 2017 v učebně U7 od 9:00 do 12:00.

Detail akce

Březen měsíc čtenářů

Cizojazyčná knihovna, Ústřední knihovna
01. 03. 2017 - 31. 03. 2017

V rámci akce Březen měsíc čtenářů vás zveme na pestrý program do naší knihovny. Můžete navštívit výstavu, vyzkoušet si malování na trička nebo navštívit tematický seminář o službách knihovny a prací s katalogy. I v letošním roce bude vyhlášena cena Nejlepší čtenář roku 2016.


12. mezinárodní konference "Cestovní ruch jako křižovatka poznatků"

VŠPJ
22. 02. 2017 - 23. 02. 2017

Vysoká škola polytechnická Jihlava a příspěvková organizace Vysočina Tourism pořádají ve dnech 22. a 23. února 2017 již 12. ročník mezinárodní konference "Aktuální problémy cestovního ruchu". Tematicky je konference zaměřena na interdisciplinaritu a multioborovost v cestovním ruchu. V plénu konference vystoupí např. Dr Rob Davidson (MICE Knowledge, Spojené království), Prof Dr Terry Stevens (Swansea University, Spojené království), Ing. Jan Kameníček, MBA (Travelclick) a další. Bližší informace naleznete zde.


Mezinárodní den průvodců - bezplatné prohlídky Jihlavy 18. 2. 2017

VŠPJ se připojuje k celostátní akci, kterou každoročně organizuje Asociace průvodců ČR u příležitosti Mezinárodního dne průvodců v řadě měst České republiky. Katedra cestovního ruchu VŠPJ ve spolupráci s Turistickým informačním centrem v Jihlavě zve širokou veřejnost na bezplatné komentované prohlídky historického centra Jihlavy. Více v pozvánce.


11. jihlavská konference: "Poruchy pánevní statiky a urogynekologie"

aula VŠPJ

Dne 16. února 2017 pořádá Jihlavská medicínská akademie v aule VŠPJ 11. jihlavskou konferenci s názvem Poruchy statiky a urogynekologie. Program konference si můžete prohlédnout zde.


Cestovatelské promítání - Stubaiské Alpy

VŠPJ - P3

Vysoká školy polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na další z cestovatelských promítání, tentokrát na téma Stubaiské Alpy. Promítání se bude konat ve středu 8. 2. 2017 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Den otevřených dveří na VŠPJ

V letošním roce proběhne Den otevřených dveří ve čtvrtek 2. února od 9 do 15 hodin.


Cestovatelské promítání - Moravský kras

VŠPJ - P3

Vysoká škola polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na další z cestovatelských promítání, tentokrát na téma Moravský kras. Promítání se bude konat ve středu 11. 1. 2017 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Změny v energetice a cenách energií - dopadnou i na Vás?

aula

Vysoká škola polytechnická Jihlava zve na přednášku Změny v energetice a cenách energií - dopadnou i na Vás?. Přednášet bude první místopředseda Energetického regulačního úřadu Ing. Bc. Ivan Noveský. Přednáška se koná v pondělí 19.12. od 15:15 v aule VŠPJ.


Vyřazené knihy k rozebrání zdarma

ústřední knihovna VŠPJ
17. 12. 2016 - 31. 12. 2016

Ústřední knihovna VŠPJ nabízí zdrama k rozebrání vyřazené odborné knihy. Ty jsou uložené přímo v knihovně a na chodbě před knihovnou.


Individuální kariérové poradenství v praxi

U8

Chcete vědět, co je nejsilnější stránkou Vaší osobnosti, kam nasměrovat svou kariéru a jak dosáhnout úspěchu? Přijďte na kurz PhDr. Evy Půlkrábkové Individuální kariérové poradenství v pátek 16. 12. 2016 od 8 – 10:30 hodin v učebně U8. Využijte tuto příležitost a získejte informace, které Vám mohou výrazně pomoci v dalším osobním rozvoji a profesním uplatnění. Registrace zde.

Detail akce

Cestovatelské promítání - Mauricius

VŠPJ - P3

Vysoká škola polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na další z cestovatelských promítání, tentokrát na téma Mauricius, ostrov blbouna nejapného. Promítání se bude konat ve středu 14. 12. 2016 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Fond dalšího vzdělávání. Cesta pro mladé.

ZAS

Chcete již při studiu VŠ získat zkušenosti přímo v praxi? Přijďte se v úterý 13. 12. 2016 na VŠPJ dozvědět informace o projektu Fondu dalšího vzdělávání. Informační setkání povede Mgr. Jana Kourková od 14:30  do 15:30 v zasedací místnosti vedle auly. Dozvíte se více o projektu s názvem: CESTA PRO MLADÉ, CESTA K UPLATNĚNÍ NA TRHU PRÁCE.

Detail akce

Virtuální prostředí a deviace

učebna P4, VŠPJ

Zveme všechny zájemce na další přednášku o virtuálním prostředí a deviacích, která navazuje na úspěšnou dubnovou přednášku MUDr. Želmíry Herrové. Dne 13.12. od 8:10 na učebně P4 proběhne opět přednáška Virtuální prostředí a deviace. Tentokrát bude na toto téma (více z psychologického pohledu) přednášet Mgr. Milan Duzbaba z Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod.


Dárcovství kostní dřeně a Český registr dárců krvetvorných buněk

Aula VŠPJ

Chcete se dozvědět více o možnostech darování kostní dřeně? V úterý 6. 12. 2016 v 16:00 proběhne v aule VŠPJ přednáška REGISTR DÁRCŮ KOSTNÍ DŘENĚ V JIHLAVĚ, kterou jsme pro vás připravili v rámci Týdne dobrovolnictví na VŠPJPřednášku povede Mgr. Jaroslav Zelený z Hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice Jihlava a odpoví Vám na jakékoliv dotazy spojené s tímto tématem.

 


Co je nového na Úřadu práce v Jihlavě?

aula

Zveme všechny zájemce na přednášku Co je nového na Úřadu práce v Jihlavě? Víte jak funguje, o co lze žádat, jaká data poskytuje? Pokud ne, přijďte si poslechnout přednášku ředitelky krajského pracoviště v Jihlavě Mgr. Šárky Kubátové v pondělí 5.12. od 15:15 v aule.


Sebedisciplína: Jak se naučit posilovat svou vůli

U8

Znáte ten pocit, když přesně víte, co máte udělat, ale přesto to neuděláte? Stává se vám, že si poručíte, ale neposlechnete se? Nedokážete často odolat pokušením? Pak přijďte na workshop Sebedisciplína aneb Jak se naučit posilovat svou vůli. Účast možná po emailové registraci do 30. 11. 2016.

Detail akce

Fakta vs. mýty o euru

učebna P2 VŠPJ

Europe Direct Jihlava ve spolupráci s Eurocentrem Jihlava a Vysokou školou polytechnickou Jihlava (Katedra ekonomických studií), vás srdečně zve na přednášku "Fakta vs. mýty o euru". Přednáší prof. Ing. Lubor Lacina, Ph.D, člen Ústavu financí Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

 


CHEMIE LÁSKY a SHAKESPEAROVY SONETY

P3

LÁSKA. Červenající se tváře, zrychlený tep srdce, potící se ruce – příznaky zamilovanosti. Co se vlastně děje v našich tělech? Měla by láska být jen doménou básníků, hudebníků a spisovatelů? Určitě ne. Tentokrát se jí bude zabývat Dr. Michael Londesborough, špičkový chemik a popularizátor vědy na semináři CHEMIE LÁSKY a SHAKESPEAROVY SONETY.

Detail akce

Konference HUMANITAS 2016

VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava prostřednictvím Katedry sociální práce pořádá 30. 11. 2016 koferenci HUMANITAS 2016, jejímž cílem je vytvořit prostor pro setkání zástupců vysokých škol zaměřených na sociální práci a zdravotnictví  a odborníků z praxe v pomáhajících profesích. Konference je zařazena do kreditního systému vzdělávání České asociace sester.

Detail akce

Prevence syndromu vyhoření nejen pro pomáhající profese

U2

Chcete znát odpovědi na to, jaké jsou příčiny vzniku syndromu vyhoření a jak s ním bojovat? Přijďte na seminář PREVENCE SYNDROMU VYHOŘENÍ nejen pro pomáhající profese. Koná se v pátek 25. 11. 2016 od 14:00 – 17:00 v učebně U2. Seminář povede psycholožka PhDr. Marta BOUČKOVÁ. Registrace na seminář zde.

Detail akce

NOC VENKU

Smetanovy sady, Kostel sv.Ducha
24. 11. 2016 - 25. 11. 2016

Srdečně zveme všechny, kdo chtějí svou účastí, přespáním, potravinami nebo teplým oblečením podpořit lidi bez domova během jihlavské Noci venku, celorepublikové akce, která se letos poprvé koná i v Jihlavě. Akci pořádá Vysoká škola polytechnická Jihlava prostřednictvím Katedry sociální práce ve spolupráci se Střediskem křesťanské pomoci. Můžete se těšit nejen na domácí polévku a teplý čaj, ale také bohoslužbu, koncert, promítání filmu  a výstavu. Akce se koná z 24. 11. na 25. 11. 2016. Více informací naleznete na plakátu.


Jak se vyhodnocují výsledky voleb, jak pracuje Český statistický úřad a jaké výstupy nabízí?

aula

Víte, jak se vyhodnocují výsledky voleb? Jak pracuje Český statistický úřad  a jaké výstupy nabízí? Pokud ne, přijďte na přednášku ředitelky krajského pracoviště ČSÚ Ing. Jitky Číhalové. Přednáška proběhne v pondělí 21.11. od 15:15 v aule VŠPJ. Akci spolupořádá VŠPJ prostřednictvím Katedry ekonomických studií.


Workshop k databázím EBSCO Academic Search Complete a EBSCO eBooks Collection

V5

Zveme vás na workshop pro studenty i zaměstnance, zaměřený na databáze EBSCO Academic Search Complete a EBSCO eBooks Collection. Workshop proběhne v pondělí 21. listopadu 2016 od 9h do 10h v učebně V5. Akci pořádá VŠPJ ve spolupráci se společností EBSCO. Odborným školitelem bude Pavel Synek.


Seběvědomí

U8

Víte, jaké máte seběvědomí a jak s ním ideálně pracovat? Přijďte v pátek 18. 11. 2016 na workshop SebevědomíWorkshop povede Mgr. Martina Černá, Ph.D. Workshop proběhne v učebně U8, kapacita kurzu je 20 osob. Registrace bude uzavřena dne 15. 11. 2016 a podle zájmu přihlášených bude vybrán čas 9:00 – 12:00 nebo 15:00 – 18:00. Registrujte se prosím zde: Přihláška Sebevědomí.


Fond dalšího vzdělávání - Cesta pro mladé

ZAS

Chcete již při studiu VŠ získat zkušenosti přímo v praxi? Přijďte se v úterý 15. 11. 2016 na VŠPJ dozvědět informace o projektu Fondu dalšího vzdělávání. Informační setkání povede Mgr. Jana Kourková od 14:30  do 15:30 v zasedací místnosti vedle auly. Dozvíte se více o projektu CESTA PRO MLADÉ, CESTA K UPLATNĚNÍ NA TRHU PRÁCE.

Detail akce

Trénink paměti a pozornosti

U8

Chcete si procvičit své vyšší mozkové funkce? Přijďte v pátek 11. 11. 2016 od 9:00 na kurz:Trénink paměti a pozornosti. Na kurz je nutné se registrovat na vera.castova@vspj.cz

Detail akce

Cambridge English: Let’s Speak!

jazyková učebna J3

Metodický kurz Cambridge English: Let’s Speak! je určen pro učitele základních a středních škol. Zaměřuje se na výuku a hodnocení mluveného projevu na úrovni A2 a B1 Společného evropského referenčního rámce (CEFR). Více o projektu zde.


Cestovatelské promítání - Kyrgyzstán

VŠPJ - P3

Vysoká školy polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na další z cestovatelských promítání, tentokrát na téma Kyrgyzstán. Promítání se bude konat ve středu 9. 11. 2016 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Den firem JOBStart 2016

Aula VŠPJ, ZAS

Cílem Dne firem JOBStart je zprostředkovat zástupcům firem a institucí jejich prezentaci a umožnit přímý kontakt se studenty. Studentům účast na těchto dnech pomáhá uvědomit si, jaké znalosti a dovednosti je potřeba rozvíjet pro úspěšné uplatnění na trhu práce a jak nastartovat svou kariéru. Fotografie z minulých ročníků akce JOBStart najdete ve fotogalerii.

 


Focus: umění soustředit se na učení v rušné době

U11

Stává se vám, že chcete pracovat na vybraném úkolu, ale myšlenky vám neustále odbíhají jinam? Máte problém s učením, s pamětí nebo s odpočinkem? Přijďte na workshop Focus: umění soustředit se na učení v rušné době. Na akci je vyžadována registrace (viz letáček). Akce se koná ve čtvrtek 3. 11. 2016 od 9:00 do 12:00v učebně U11.

Detail akce

8.jihlavská konference porodních asitentek

EA Business hotel JIhlava

Ve čtvrtek 3.11. se koná 8. jihlavská konference porodních asistentek. Konference je pořádána ve spolupráci Jihlavské medicínské akademie, gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Jihlava, p.o. a Vysoké školy polytechnické Jihlava.


Získávání zaměstnanců, metody získávání zaměstnanců, výběrový pohovor.

VŠPJ - P1

Vysoká škola polytechnická Jihlava prostřednictvím Katedry ekonomických studií pořádá přednášku na téma Získávání zaměstnanců. Přednáší Jitka Vedralová, HR Consultant, Komerční banka a.s., Brno. Přednáška proběhne 2.11. od 9:30 hodin v posluchárně P1.


Gaudeamus Brno

01. 11. 2016 - 04. 11. 2016

Ve dnech 1. - 4. 11. 2016 se VŠPJ účastní velertrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus v Brně. Cílem je seznámit žáky středních škol s možnostmi studia na naší škole. Srdečně zveme všechny zájemce o studium k našemu stánku, kde se budou moci setkat jak s našimi současnými studenty, tak s pracovníky VŠPJ.


RISK NEMUSÍ BÝT ZISK!

V7

Oslavte Světový den spoření soutěží ve finanční gramotnosti. Soutěž pro studenty VŠPJ proběhne v pondělí 31. 10. 2016 v čase 16  - 18 hodin v učebně V7. Více informací naleznete na plakátu. Registrace nutná.


Drakiáda VŠPJ

Ve středu 26. 10. pořádá VŠPJ tradiční Drakiádu. Akce je určena nejen pro studenty a zaměstnance, ale také pro širokou veřejnost. Více informací naleznete na plakátu, s případnými dotazy se můžete obracet na koordinátrku akce Mgr. Pavlu Erbenovou, Ph.D. z Katedry sportu.


Konec prokrastinace aneb jak přestat odkládat

Aula VŠPJ

Ve Čtvrtek 20. 10. 2016 od 15:00 do 17:30 se v Aule VŠPJ koná přednáška na motivy bestselleru Petra Ludwiga KONEC PROKRASTINACESmyslem přednášky je pomoci účastníkům zlepšit svoji motivaci, organizaci času a zvýšit efektivitu v osobním a pracovním životě. Přednáška je určena pro studenty a absolventy VŠPJ a je zdarma. Registrace není nutná.

Detail akce

Cestovatelské promítání - Sečuán

VŠPJ - P3

Vysoká školy polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na další z cestovatelských promítání, tentokrát na téma Sečuán. Promítání se bude konat ve středu 19. 10. 2016 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Seběvědomí

U8

Co to je sebevědomí?, Jaké je moje sebevědomí? Jak trénovat zdravě sebevědomé cítění a jednání s druhými? Jak ovlivňuje příliš vysoké nebo příliš nízké sebevědomí komunikaci, práci/studium, osobní spokojenost, ekonomickou úspěšnost, trávení volného času, vztahy a zdraví? To se dozvíte na semináři Sebevědomí 14.10. od 9:00 hodin v místnosti U8. Registrace na kurz nutná (viz plakát).


Dárcovství kostní dřeně a Český registr dárců krvetvorných buněk

Aula VŠPJ

Ve středu 12.10. budou od 9:00 a 11:00 v Aule VŠPJ probíhat přednášky na téma: Dárcovství kostní dřeně a Český registr dárců krvetvorných buněk. Přednášku pořádá VŠPJ ve spolupráci s HTO Jihlava, IKEM Praha a Obchodní akademií, Střední zdravotnickou školou, Střední odbornou školou služeb a Jazykovou školou s právem státní jazykové zkoušky Jihlava.


Imatrikulace 2016

Dne 10. října od 15 hodin se v divadelním sále DKO s.r.o. (Tolstého 2, Jihlava) koná Imatrikulace - akademický obřad, při kterém jsou noví studenti slavnostně přijímáni do akademické obce. Studenti při něm skládají imatrikulační slib. Akce je otevřena pro veřejnost.


Týden knihoven 3.10.-9.10.2016

Cizojazyčná knihovna, 3. patro
04. 10. 2016 - 05. 10. 2016

VŠPJ se připojila k celostátní akci Týden knihoven 3.10. - 9.10.2016, kterou pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR na podporu četby a knihoven. V tomto týdnu nabízí Knihovna VŠPJ svým čtenářům informační přednášky - práce s online katalogem, elektronické informační zdroje, služby knihovny (viz leták). Těšíme se na Vaši návštěvu.


Gaudeamus Nitra

Nitra
04. 10. 2016 - 05. 10. 2016

Ve dnech 4. a 5. 10. 2016 se VŠPJ účastní velertrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus v Nitře. Cílem je seznámit žáky slovenských středních škol s možnostmi studia na naší škole a šířit dobré jméno školy i mimo ČR. Srdečně zveme všechny zájemce o studium k našemu stánku, kde se budou moci setkat jak s našimi současnými studenty, tak s pracovníky VŠPJ.


Zahájení výuky v zimním semestru akademického roku 2016/2017

Dne 26.9.2016 začíná zimní semestr akademického roku 2016/2017. Výuka bude probíhat od 26.9. do 25.12.2016. Po zimních prázdninách bude výuka v semestru pokračovat od 2.1. do 8.1.2016.


VŠPJ se zapojí do soutěže o nejlepší guláš a podpoří dobrou věc

Již tuto sobotu bude tým složený ze zaměstnanců/dobrovolníků VŠPJ vařit na Masarykově náměstí v Jihlavě guláš pro dobrou věc. Prostřednictvím Nadačního fondu Šťastná hvězda přispěje na speciální cvičení rehabilitační metodou "THERASUIT" pro děti s DMO. Zapojí se tak do akce Hvězdný Gulášfest Jihlava.


Výuka na stanicích aneb Jak na den jazyků?

Knihovna cizojazyčné literatury

Dne 16. 9. 2016 od 9:00 hod. se v Knihovně cizojazyčné literatury VŠPJ uskuteční celodenní vzdělávací seminář pro učitele německého jazyka ze základních, středních a jazykových škol. Seminář ve spolupráci s knihovnou VŠPJ pořádá Spolek germanistů a učitelů němčiny a je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Bližší informace jsou uvedeny na pozvánce.


Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ

Dovolujeme si pozvat všechny zaměstnance na společné setkání s vedením VŠPJ dne 15. září 2016 od 13:00 hodin v posluchárně P3. Pozvánku naleznete zde. Těšíme se na společné setkání.


Vstupní kurz Trnávka 2016

29. 08. 2016 - 05. 09. 2016

Právě probíhají dobrovolné vstupní kurzy na Trnávce, které každoročně patří mezi studenty nejlépe hodnocené akce. Více informací o letošních kurzech a fotografie z dřívějších ročníků naleznete zde.


Letní škola pro zájemce o informatiku

Vysoká škola polytechnická Jihlava
15. 08. 2016 - 26. 08. 2016

Vysoká škola polytechnická Jihlava - Katedra technických studií pořádá v druhé polovině srpna 2016 kurzy letní školy určené především středoškolákům. Otevřeny budou tyto kurzy: Úvod do počítačových sítí, virtualizace a bezpečnosti; Letní škola počítačového 3D modelování a 3D tisku; Tvorba webové aplikace - PHP, redakční systém Wordpress.  Více informací o obsahu jednotlivých kurzů a přihlášku najdete na stránkách Letní školy 2016.


Pietní akt - akademická vzpomínka

památník na ulici Tyršova v Jihlavě

Ve středu 3. srpna 2016 od 13 hodin se bude konat pietní akt Položení věnců k uplynutí 65 let od poprav politických vězňů v 50. letech. Vzpomínkový akt proběhne u památníku obětem procesů 50. let na ulici Tyršova v Jihlavě (u budovy VŠPJ).

Detail akce

Přihlašování ke studiu - 3. kolo

21. 07. 2016 - 20. 08. 2016

Přihlášky ke studiu do třetího kola přijímacího řízení je možné podávat  na všechny obory až do 20. srpna 2016. Více informací naleznete v sekci Zájemce o studium.


Promoce

12. 07. 2016 - 15. 07. 2016

Letní slavnostní zakončení studia - promoce absolventů budou v tomto akademickém roce probíhat od 12. do 15. července. Fotografie z březnových promocí si můžete prohlédnout ve fotogalerii.


Přihlašování ke studiu - 2. kolo

20. 06. 2016 - 20. 07. 2016

Přihlášky do druhého kola přijímacího řízení je možné podávat  na všechny obory až do 20. července 2016. Více informací naleznete v sekci Zájemce o studium.


5. jihlavská konference fetomaternální a perinatální medicíny

Aula VŠPJ

Ve čtvrtek 16.6.2016 se koná v aule Vysoké školy polytechnické Jihlava  5. jihlavská konference fetomaternální a perinatální medicíny. Akce je zařazena do systému celoživotního vzdělávání lékařů ČLK a do systému celoživotního vzdělávání nelékařů ČKPA. Program akce naleznete zde.


Cestovatelské promítání - Kongo

VŠPJ - P3

Vysoká školy polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na další z cestovatelských promítání, tentokrát na téma Kongo. Promítání se bude konat ve středu 15. 6. 2016 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Babice 1951 - přednáška JUDr. Arifa Salichova

Ve čtvrtek 9. června od 17:00 hodin se v aule VŠPJ uskuteční přednáška JUDr. Arifa Salichova, bývalého státního zástupce, který po roce 1989 stíhal soudce Babického procesu. "Žádné dohady, pouze fakta ze spisů včetně operativních svazků STB. O tom, jak komunistický režim flagrantně porušoval vlastní zákony." Pozvánku zobrazíte zde.


Seminář Jak se stát žádaným v IT

zasedací místnost VŠPJ

Změny na pracovním trhu jsou teď v oblasti IT často diskutovaným tématem. Ne všem je ale jasné, jak v dnešním světě obstát na trhu práce. Proto jsme se v rámci cyklu přednášek GDG Jihlava rozhodli trochu odbočit z čistě technických témat a na seminář Jak se stát žádaným v IT jsme pozvali hned dva řečníky, kteří k tomuto tématu mají co říci.

Detail akce

Jak si sestavit vlastní rodokmen - seminář pro zaměstnance VŠPJ

U13

Zajímá vás historie vaší rodiny a neznáte ani jména svých pradědečků a prababiček, natož odkud a čím byli? Přijďte se poučit na seminář Ing. Lenky Lízalové, Ph.D Jak si sestavit vlastní rodokmen a zjistěte, jak a kde začít pátrat, nač můžete narazit a jak daleko do minulosti lze dojít. Od lektorky kurzu Genealogie na U3V se vám dostane cenných rad do začátku: co hledat, kde hledat, jak hledat, jak informace uchovat a jak vytvořit efektní výstupy. Seminář je určen pro zaměstnance VŠPJ.


kurz Programování C++

V9
31. 05. 2016 - 09. 06. 2016

Nabízíme kurz Programování v jazyce C++. Garantuje a lektorsky zajišťuje Katedra technických studií. Rozsah 9hod., 3 x 3hod. Termíny konání: květen - červen (úterý 31.5., čtvrtek 2.6., čtvrtek 9.6. 2016), cca od 16:30 hod. Cena kurzu: 1.109,- Kč. Min. počet účastníků je 8. Přihlášku naleznete zde.


Příběh statistiky

vestibul VŠPJ
23. 05. 2016 - 31. 05. 2016

Ve spolupráci s oddělením informačních služeb Krajské správy ČSÚ v Jihlavě jsme pro vás připravili výstavu Příběh statistiky, jejímž cílem je popularizace statistiky. Výstava se obrací ke kořenům světové i české statistiky a přináší základní orientaci v jejích dějinách. Z historického kontextu se návštěvník dozví, co a proč naši předkové pomocí statistiky zjišťovali. Prohlédnout si ji můžete před Aulou VŠPJ až do konce května.


Den absolventů VŠPJ

Aula VŠPJ, ZAS

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá v sobotu 21. 5. 2016  od 13:00 do 18:00 hodin DEN ABSOLVENTŮ VŠPJ. Pro Vás, naše absolventy bude připravena prohlídka zrekonstruované auly, zmodernizovaných učeben a dalších prostor školy, v nichž jste strávili svá studentská léta. Přijďte prožít příjemné sobotní odpoledne ve společnosti bývalých spolužáků i vyučujících, s nimiž se můžete podělit o své zkušenosti a získat inspiraci pro svůj další rozvoj. Připraveno bude i malé pohoštění. Pokud máte o tuto akci zájem, vyplňte prosím krátký registrační formulář zde. Více o akci naleznete zde.


Seminář Netradiční pracovní příležitosti

U7

Ve čtvrtek 19. 5. 2016 od 9 -12 hodin proběhne v učebně U7 seminář EuropeDirect Jihlava Netradiční pracovní zkušenosti  zaměřený na méně tradiční pracovní zkušenosti u nás i v zahraničí. Dozvíte se zde o možnostech stáží, dobrovolnictví a workcampů nejen v evropských zemích a budete mít možnost zeptat se osobně dobrovolníků na vše, co Vás v této oblasti zajímá. Na seminář se prosím přihlašujte zde. Registrace bude uzavřena 18. 5. 2016. Seminář je určen pro studenty a absolventy VŠPJ.

Detail akce

Návštěva velvyslance USA na VŠPJ

Ve středu 18. 5. navštíví naši školu nejvyšší představitel Spojených států amerických v České republice, velvyslanec USA - Andrew H. Schapiro. Setká se zde s vedením školy a pohovoří také se studenty. Tématem přednášky a následné diskuse bude Czech – U.S. Relations and U.S: Foreign Policy Priorities. Pozvánku na akci můžete stáhnout zde. Informace o návštěvě budeme průběžně doplňovat.


Sportujme s VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá 17. 5. den plný pohybových aktivit pro širokou veřejnost. K výročí narození Zdeňka Šmída, autora knih se sportovní a pedagogickou tematikou (Proč bychom se nepotili,…), ke čtvrt století od dobytí Mount Everestu prvním Čechem, ke tři čtvrtě století od vydání Foglarova Zápisníku 13 bobříků a v rámci Evropských Dnů Slunce.

Detail akce

Konkurence - 8.ročník mezinárodní vědecké konference

aula VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá prostřednictvím Katedry ekonomických studií již 8.ročník mezinárodní vědecké konference Konkurence. Cílem konference je vytvoření komunikačního prostoru pro odborníky z praxe a akademického prostředí. Diskuze bude zaměřena např. na témata, jako jsou nástroje konkurenceschopnosti podniků, zdroje konkurenční výhody, konkurenční postavení regionů a další teoretické a praktické aspekty konkurence. Výstupem konference bude recenzovaný sborník příspěvků. Pozvánku naleznete zde.

Detail akce

Workshop Kulturně-historický potenciál cestovního ruchu

16. 05. 2016 - 19. 05. 2016

Ve dnech 16. 5. – 19. 5. 2016 bude Vysoká škola polytechnická Jihlava hostit skupinu deseti studentů Fakulty turismu Užhorodské národní univerzity a jejich pedagogický doprovod. Studenti oboru Cestovní ruch z Užhorodu a z Jihlavy absolvují týdenní společný workshop v rámci každoročních výměnných pobytů, které obě vysoké školy zahájily v roce 2013. Tématem letošního workshopu je „Kulturně-historický potenciál cestovního ruchu“.

Detail akce

Cestovatelské promítání - Srbsko

VŠPJ - P3

Vysoká školy polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na další z cestovatelských promítání, tentokrát na téma "Srbsko". Promítání se bude konat ve středu 11. 5. 2016 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Prohlédněte si plakát i program cestovatelských promítání.


ČR, EU a svět v procesu migrace - PaedDr. Hynek Kmoníček

Posluchárna P3

V úterý 10. 5. na VŠPJ vystoupí s přednáškou ředitel Zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky PaedDr. Hynek Kmoníček. Přednáška bude na velmi aktuální téma: ČR, EU a svět v procesu migrace, aneb Kdo jsme, kam jdeme a kdo jde k nám. Pozvánku naleznete zde.


Workshop Zajímá tě, jak začít podnikat?

U7

Workshop s názvem Zajímá tě, jak začít podnikat? se bude konat ve čtvrtek 5. 5. 2016 od 9 - 12 hodin v učebně U7. Studenti se zde dozví: jaké jsou rozdíly mezi zaměstnáním a samostatným podnikáním; jak sestavit vlastní podnikatelský plán; jak založit a rozvíjet firmu a kde mohou získat zkušenosti s podnikáním. Více informací naleznete v pozvánce. Na kurz se můžete přihlašovat do 4. 5. 2016 zde  nebo na e-mailu: vera.castova@vspj.cz.


Granty - praktické aspekty podání a realizace

Aula VŠPJ

Centrum celoživotního vzdělávání a rozvoje pořádá v úterý 3. 5. 2016 od 13:00 v aule VŠPJ seminář na téma Granty - praktické podání a realizace. Náplní semináře bude předání praktických zkušeností potenciálním žadatelům, např.  možnosti získání grantových prostředků na výzkumnou či tvůrčí činnost, jak psát projektové žádosti, aby uspěly u hodnotitelů, podle jakých kritérií jsou žádosti hodnoceny, jak psát zprávy o realizaci, jak nakládat s rozpočtem a v neposlední řadě také, co vše může nastat po ukončení realizace projektu. Součástí semináře  budou konkrétní příklady z veřejných soutěží vyhlašovaných GAČR, TAČR, AZV a MPO. Můžete si také prohlédnout plakát k akci.


React a reaktivní programování

zasedací místnost VŠPJ

Vysoká škola polytechnická JIhlava společně s GDG Jihlava pořádá 28..4. 2016 přednášku React a reaktivní programování. Během přednášky představí Viliam Elischer základní zásady a stavební prvky knihovny React - jaké možnosti měli vývojáři k dispozici před Reactem, co předcházelo jeho vzestupu a stručně odvodí, proč vznikla alternativa založená na technologii Virtual DOM. Pozvánku na akci můžete prohlédnout zde.

Detail akce

International Week Jihlava 2016

VŠPJ
25. 04. 2016 - 29. 04. 2016

Ve dnech 25. – 29. dubna 2016 pořádá Vysoká škola polytechnická Jihlava Mezinárodní týden v rámci programu mobilit Erasmus+. VŠPJ přivítá 14 akademických pracovníků a vedoucích mezinárodních oddělení z 11 univerzit z Portugalska, Španělska, Francie, Litvy, Slovenska a Turecka. Cílem setkání je propagovat mobility studentů i akademických pracovníků, sdílení příkladů dobré praxe jak v mezinárodní spolupráci, tak ve výuce a tvůrčí činnosti. Dalším cílem je vytvořit příležitost navázat partnerství v mobilitách i projektech. Studenti a vyučující budou mít možnost navštívit 30 přednášek a seminářů vedených v anglickém nebo slovenském jazyce. Pozvánku na akci naleznete zde.


Kurz Jak napsat životopis a motivační dopis

U6

V pátek 22. 4. 2016 se bude v učebně U6 konat Kurz Poradenského centra pro studenty VŠPJ Životopis, motivační dopis, přijímací pohovor. Studenti se naučí jak vytvořit strukturovaný životopis, který na první pohled zaujme; jak sestavit motivační dopis a jak se připravit na přijímací pohovor a na otázky, které se u pohovoru často objevují. V rámci kurzu budou také probíhat konzultace konkrétních životopisů a motivačních dopisů. Registrace na kurz na e-mailu: vera.castova@vspj do 20. 4. 2016. Pozvánku naleznete zde.


Dárcovství kostní dřeně a Český registr dárců krvetvorných buněk

Aula VŠPJ

Přijďte si poslechnout životní příběh pacienta, který by nepřežil, pokud by mu nebyl nalezen vhodný dárce. Během přednášky bude představem i dárce a Vy můžete oběma položit své otázky týkající se problematiky dárcovství kostní dřeně. Přednášku pořádá VŠPJ ve spolupráci s IKEMem a Nemocnicí Jihlava. Přednáška se koná 21.4.2016 v Aule VŠPJ od 16 hodin. Více informací naleznete v pozvánce.


Virtuální prostředí a deviace

VŠPJ - učebna P3

V úterý 19.4. vystoupí na VŠPJ prim. MUDr. Želmíra Herrová (specializace sexuologie) z Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod s přednáškou Virtuální prostředí a deviace. Motto přednášky: "Čím lépe porozumíme podstatě deviací, tím máme více šancí s nimi dobře zacházet". Jelikož virtuální prostředí obklopuje každého z nás, je téma přednášky velmi aktuální, zveme proto všechny zájemce o tuto problematiku. Bližší informace naleznete v pozvánce.


Cestovatelské promítání - Andalusie a Gibraltar

VŠPJ - P3

Vysoká škola polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na pokračování cestovatelských promítání, tentokrát na téma "Andalusie a Gibraltar". Promítání se bude konat ve středu 13. 4. od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Více informací naleznete na pozvánce.


Kurz Cvičné výběrové řízení pro studenty

U6

V pátek 8. 4. 2016 proběhne v učebně U6 kurz Poradenského centra pro studenty "Cvičné výběrové řízení pro studenty".  V rámci něj si mohou vyzkoušet, jak probíhá skutečné výběrové řízení v Oblastní charitě v Jihlavěv doléčovacím zařízení pro osoby závislé na návykových látkách. Jedná se o pozice Terénní a kontaktní sociální pracovník a Sociální pracovník/ce. Registrace na kurz na e-mailu vera.castova@vspj.cz je prodloužena do 7. 4. 2016.


Hmyz na talíři - akce ke Světovému dni zdraví

budova VŠPJ

V rámci světového dne zdraví zveme širokou veřejnost na ochutnávky hmyzích specialit a přednášku na téma Hmyz na talíři - specialita třetího tisíciletí. Pozvánku naleznete zde.


Přednáška ECMAScript 6

zasedací místnost VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava společně s GDG Jihlava pořádají přednášku ECMAScript 6. V loňském roce vyšla dlouho připravovaná šestá verze specifikace JavaScript ECMAScript 2015, která přináší velmi zajímavá vylepšení a rozšíření jazyka. Zjednodušuje zápis, zavádí syntaxi pro definici tříd a dědičnosti, obsahuje objekty Promise a Proxy. Vstup je zdarma, ale je nutné se registrovat. Pozvánku na akci naleznete zde.

Detail akce

Kurz Jak napsat životopis a motivační dopis

U7

Ve čtvrtek 31. 3. 2016 se bude v učebně U7 konat kurz Poradenského centra pro studenty VŠPJ "Jak napsat životopis a motivační dopis". Studenti se během něj naučí vytvořit strukturovaný životopis, který na první pohled zaujme, sestavit motivační dopis a dozvědí se, jak se připravit na přijímací pohovor a na otázky, které se u nějčasto objevují. V rámci kurzu budou probíhat také konzultace konkrétních životopisů a motivačních dopisů. Více informací najdete v pozvánce. Kapacita kurzu je 20 osob, registrace nutná na e-mailu vera.castova@vspj.cz, do zaplnění kapacity nebo 29. 3. 2016.


7.jihlavská onkogynekologická konference: Onkogynekologické kazuistiky

Aula VŠPJ

Dne 17.3. proběhne v aule VŠPJ 7. jihlavská onkogynekologická konference na téma Onkogynekologické kazuistiky, kterou pořádá VŠPJ ve spolupráci s Nemocnicí Jihlava a Jihlavskou medicínskou akademií. Akce je zařazena do celoživotního vzdělávání lékařů ČLK a do systému celoživotního vzdělávání nelékařů ČKPA. Více informací naleznete v pozvánce.


Cestovatelské promítání - Srí Lanka

VŠPJ - P3

Vysoká škola polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na další pokračování cestovatelských promítání, tentokrát na téma "Západní Polsko". Promítání se bude konat ve středu 10. 2. 2016 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Můžete si také prohlédnout pozvánku, případně celý program cestovatelských promítání.


Cyklus přednášek v rámci akce Březen - měsíc čtenářů

Cizojazyčná knihovna (3N045)
16. 03. 2016 - 30. 03. 2016

Knihovna VŠPJ Vás srdečně zve na přednášky konané v rámci celostátní akce "Březen - měsíc čtenářů". Všechny informace naleznete na plakátě. Přednášky se budou konat v Cizojazyčné knihovně (3N045). Těšit se můžete na přednášky Mgr. Bc. Aleny Šetkové na téma Služby knihovny a práce s knihovním katalogem a na přednášku Bc. Petry Harasimové na téma Databáze EBSCO eBook Academic Collection. Během března budeme také vyhlašovat ceny Nejaktivnější čtenář roku 2015 z řad studentů prezenčního i kombinovaného studia a samozřejmě z univerzity třetího věku. Výherci budou odměněni drobnými dárky. Těšíme se na Vaši návštěvu.


Kurz Testování osobnostního potenciálu

U2

V pátek 11.3.2016 proběhne v učebně U6 Kurz Poradenského centra pro studenty "Testování osobnostního potenciálu a individulání kariérové poradenství". Kurz povede PhDr. Eva Půlkrábková. Kurz je již plně obsazen. Více informací naleznete v pozvánce.


Erasmus+ den

ZAS

Dne 8.3.2016 pořádá mezinárodní oddělení akci pro všechny, kteří se zajímají o zahraniční pobyty! Pozvánku najdete zde.


2. Reprezentační ples VŠPJ

DKO Jihlava

Ve čtvrtek 3. března se koná již druhý Reprezentační ples VŠPJ, tentokrát s květinovou výzdobou a barvami jara. K tanci i poslechu zahraje kapel Zatrestband, hvězdou večera bude zpěvačka Monika Absolonová. Ples se koná 3.3.2016 od 19 hodin v DKO Jihlava. Během večera bude probíhat tichá aukce s charitativním účelem. Můžete si prohlédnout plesový plakát, pro oživení vzpomínek také fotografie z loňského plesu. Více informací a program naleznete na oficiálních stránkách plesu. Vstupenky je možné zakoupit v cestovní kanceláři VŠPJ do 3.3.2016 do 10:00 hod. Po té budou k dispozici pouze vstupenky na stání.


Registr dárců kostní dřeně v Jihlavě, přednáška v rámci Dne sociální spravedlnosti

Aula VŠPJ

Ve čtvrtek 3.3.2016 v 9:00 v Aule VŠPJ představí Mgr. Jaroslav Zelený Registr dárců kostní dřeně v Jihlavě. Zajímá Vás, jak funguje Český registr krvetvorných buněk? Chcete se dozvědět více o možnostech jejich darování? Na přednášce budou zodpovězeny jakékoliv dotazy na toto téma. Plakát k akci naleznete zde.


Hospice a umění doprovázet, přednáška v rámci Dne sociální spravedlnosti

Ve středu 2. 3. 2016 se v Aule VŠPJ koná od 16:00 přednáška na téma Hospice a umění doprovázet. O tématu bude přednášet Mudr. Marie Svatošová. Plakát k akci naleznete zde.


Nerovné odměňování mužů a žen, přednáška v rámci Dne sociální spravedlnosti

P3

V pondělí 29.2.2016 se v posluchárně P3 koná od 10:30 přednáška na téma Nerovné odměňování mužů a žen, kterou si pro vás připravilo Genderové informační centrum NORA, o. p. s. a Kancelář veřejného ochránce práv. Plakát k akci naleznete zde.


Místní bohatství a cestovní ruch - 11. mezinárodní konference cestovního ruchu

24. 02. 2016 - 25. 02. 2016

Ve dnech 24. a 25. února 2016 se bude v prostorách VŠPJ konat již 11. mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu na téma „Místní bohatství a cestovní ruch“. Cílem konference je zhodnotit význam místního bohatství v rozvoji cestovního ruchu a jeho využití na úrovni destinací i podniků. Snahou je popsat současnou situaci ve využívání různých složek místního dědictví, nastínit možnosti jejich využití v budoucnu a přinést inspiraci pro zúčastněné subjekty. V plénu konference vystoupí několik zajímavých řečníků. Bližší informace naleznete zde.


Setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ

Dovolujeme si pozvat všechny zaměstnance na společné setkání s vedením VŠPJ dne 22. února 2016 od 14.00 hod. v posluchárně P3. pozvánku naleznete zde. Těšíme se na společné setkání.

 


Jubilejní 10. jihlavská konference "Poruchy pánevní statiky a urogynekologie"

Ve čtvrtek 18. února 2016 proběhne v aule VŠPJ již 10. jihlavská konference „Poruchy pánevní statiky a urogynekologie“, kterou pořádá Vysoká škola polytechnická Jihlava spolu s Jihlavskou medicínskou akademií. Program akce a informace k přihlašování naleznete zde. Akce je zařazena do systému celoživotního vzdělávání lékařů ČLK a do systému celoživotního vzdělávání nelékařů ČKPA. Každý účastník obdrží certifikát s kreditními body od ČLK a ČKPA. 


Série přednášek o JavaScriptu

zasedací místnost VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava spolu s GDG Jihlava zvou všechny zájemce na sérii přednášek o JavaScriptu. První z této série s názvem "Co byste měli vědět o JavaScriptu" začíná ve čtvrtek 11.2.2016 v 17:00.

Detail akce

Cestovatelské promítání - Západní Polsko

VŠPJ - P3

Vysoká škola polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na pokračování cestovatelských promítání, tentokrát na téma "Západní Polsko". Promítání se bude konat ve středu 10. 2. 2016  od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Můžete si také prohlédnout plakát k akci.

Program cestovatelských promítání


Den otevřených dveří na VŠPJ

V letošním roce se Den otevřených dveří bude konat ve čtvrtek 21.1. od 9 hodin. Můžete se těšit na informace o studijních oborech, na vysokoškolské přednášky, uvidíte technické laboratoře VŠPJ v akci, odhalíte tajemství úspěchu v podnikání pomocí hry a dozvíte se, jak nejlépe poskytnout první pomoc. Můžete se těšit také na prohlídky budovy školy a neformální diskuzi se současnými studenty, informace o ubytování a stravování, o možnostech studijních výjezdů do zahraničí, o univerzitě třetího věku a mnoho dalšího. Více informací o programu naleznete zde. Škola se nachází na Tolstého 16 v Jihlavě, leží v bezprostřední blízkosti autobusového nádraží. Další možnosti jak se k VŠPJ dopravit naleznete zde.


Umělá inteligence s Filipem Hráčkem

zasedací místnost VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava zve zájemce na přednášku Umělá inteligence s Filipem Hráčkem. Přednášku pořádá Google Developer Group Jihlava a katedra technických studií za VŠPJ. Přednáška se koná ve čtvrtek 14. 1. 2016 v 17:00 v zasedací místnosti VŠPJ. 

Detail akce

Cestovatelské promítání - Tádžikistán

VŠPJ - P3

Vysoká škola polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na pokračování cestovatelských promítání, tentokrát na téma "Tádžikistán". Promítání se bude konat ve středu 13. 1. 2016 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Plakát k akci můžete stáhnout zde.

Program cestovatelských promítání


Cestovatelské promítání - Etiopie

VŠPJ - P3

Vysoká škola polytechnická Jihlava a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou  na pokračování cestovatelských promítání, které se koná ve středu 16. 12. 2015, tentokrát na téma Etiopie. Promítání se bude konat od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.

Program cestovatelských promítání


Vánoce na VŠPJ

VŠPJ (Zasedací místnost, vestibul školy, předsálí Auly VŠPJ)

Tradiční Vánoce na VŠPJ se v letošním roce budou konat ve středu 16.12. v prostorách VŠPJ. Akce je věnována na podporu činnosti Oblastní charity Jihlava - Klubíčka a dětem, které, organizaci navštěvují. V případě, že chcete pomoci i Vy, pak můžete splnit dětem přání nákupem předmětů ze Seznamu dárků. Dárečky je možné přinést přímo na akci, nebo každý den kromě neděle od 7 do 20 hodin do školní šatny (místnost 1P04). 

Detail akce

Nežádoucí události v ČR

Aula VŠPJ

Dne 15.12. 2015 se v aule VŠPJ bude konat konference "Nežádoucí události v ČR", která proběhne ve spolupráci Katedry zdravotnických studií s Ústavem zdravotnických informací a statistiky ČR. Přednášet bude doc. PhDr. Andrea Pokorná, Ph.D.


Projektové řízení netradičně a Agilní projektový management

zasedací místnost

Zveme všechny zájemce o projektový management na přednášku Mezi řádky projektového managementu aneb projektové řízení netradičně. Přednášet bude MartinKadlec, Product Manager Zetor TRACTORS, a.s. Přednáška se koná 11.12. 2015 od 9:45 do 11:15 v zasedací místnosti (vedle auly). 

Odpoledne vás zveme na přednášku Agilní projektový management. Přednáší Radovan Kačín, specialista v oblasti projektového managementu, analýz a hodnocení projektů a vzdělávání. Přednáška proběhne dne 11.12. od 13:00 do 17:00 v zasedací místnosti (vedle auly). Více informací o přednáškách naleznete zde. Akce za VŠPJ pořádá Katedra ekonomických studií.


Kurz "Testování osobnostního potenciálu"

Učebna U9

Chcete vědět, co je nejsilnější stránkou Vaší osobnosti? Pak přij'dte na kurz individuálního kariérového poradenství s testováním osobnostního potenciálu. Akce se koná 11.12.2015 v učebně U9. Lektorkou kurzu je PhDr. Eva Půlkrábková. Více informací naleznete zde. Akce je určena studentům VŠPJ, účast je možná pouze po rezervaci. 

 


Poznej svoje silné a slabé stránky - workshop pro studenty VŠPJ

učebna U2

Pokud chcete zjistit co ve vás je, pak právě pro vás je určen workshop "Poznej svoje silné a slabé stránky", který se koná ve čtvrtek 10. prosince. Naučíte se například, jak charakterizovat své osobnostní vlastnosti, silné i slabé stránky vztaženě ke konkrétním pracovním pozicím. Workshop povede Marta Boučková . Více informací naleznete zde. Akce je určena studentům VŠPJ, účast je možná pouze po rezervaci.


Prodejní výstava zahraniční literatury 9.12.-10.12.2015

Studovna Ústřední knihovny VŠPJ
09. 12. 2015 - 10. 12. 2015

"Prodejní výstava zahraničních knih zaměřená na studijní obory VŠPJ" se uskuteční ve spolupráci s Kuba Libri s.r.o. ve studovně Ústřední knihovny VŠPJ ve dnech 9.12.2015 (10:00-16:00 h) a 10.12.2015 (8:00-15:00 h).

Detail akce

Účtování versus účetnictví - účetní soutěž pro střední školy

VŠPJ

Katedra ekonomických studií Vysoké školy polytechnické v Jihlavě vyhlašuje soutěž „Účtování versus účetnictví“ pro studenty čtvrtých ročníků středních odborných škol. Soutěž je pořádána pod záštitou rektora VŠPJ doc. MUDr. Václava Báči, Ph.D. Program soutěže naleznete zde. Soutěž se koná 9. prosince 2015 v budově Vysoké školy polytechnické Jihlava, Tolstého 16, Jihlava. 

Detail akce

Čím lépe porozumíme podstatě deviací, tím máme více šancí s nimi dobře zacházet

učebna P4

Dne 8.12. 2015 vystoupí v posluchárně P4 MUDr. Želmíra Herrová z  Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod, specializace sexuologie. Obsahem přednášky bude seznámit studenty s problematikou deviací/anomálií/odchylek/úchylek a následně je informovat o tom, co již znamená nějakou úchylku. 

Detail akce

Týden dobrovolnictví na VŠPJ

VŠPJ
07. 12. 2015 - 12. 12. 2015

Katedra sociální práce VŠPJ pořádá u příležitosti dne dobrovolnictví ve dnech 5. 12. 2015 - 12. 12. 2015 Týden dobrovolnictví na VŠPJ. Studenti i vyučující různých oborů si vyzkouší ve vybraných zařízeních dobrovolnickou činnost. V rámci přednášek vystoupí např. zástupce Oblastní charity Jihlava nebo Fokusu Vysočina. Předmětem zájmu bude také pomoc realizovaná formou dárcovství krve a kostní dřeně. Slavnostní předávání výročních cen pro dobrovolníky Dobrovolnického centra Oblastní charity Jihlava DOBROCH proběhne 9. 12. 2015 od 18:00 hodin. Více informací naleznete zde.


Jak získat práci snů

Učebna U9

Pokud toužíte po práci snů, pak právě pro vás je určen stejnojmenný workshop, který se koná již tento pátek. Na vlastníkůži si vyzkoušíte jaké to je účastnit se Assessment centra a dozvíte se mnoho praktických informací. Interaktivní workshop vede Mgr. Soňa Staňková. Více informací naleznete zde.

Akce je určena studentům VŠPJ, účast je možná pouze po rezervaci.


Beseda s náměstkem ministra zdravotnictví

Aula VŠPJ

Katedra zdravotnických studií Vás zve na besedu zaměřenou na financování našeho zdravotnictví a kvalitu zdraví v České republice. Beseda se uskuteční dne 3.12.2015 od 10:00 do 12:00 hodin v aule VŠPJ.

Detail akce

Propojení teorie a praxe ve zdravotně-sociální práci

VŠPJ

Dne 2.12. 2015 se na VŠPJ bude konat konference pořádaná Katedrou sociální práce. Cílem konference je vytvořit prostor pro setkání zástupců vysokých škol a odborníků z praxe. Hlavním tématem diskuse bude propojování výuky na institucích terciálního vzdělávání a požadavků praxe. Program konference naleznete na plakátu.

Detail akce

Vývoj české ekonomiky v rámci Evropské unie - přednáška Ing. Jiřího Rusnoka

Aula VŠPJ

Zveme Vás na přednášku politika a ekonoma Jiřího Rusnoka. Přednáška proběhne v úterý 24.11. 2015 od 11:30 v Aule  VŠPJ. Ing. Rusnok, člen bankovní rady ČNB, expremiér, bývalý ministr financí, průmyslu a také bývalý náměstek ministra práce a sociálních věcí, vystoupí s přednáškou „Vývoj české ekonomiky v rámci Evropské unie“.  Akci spolupořádá Evropské hnutí v ČR.


Naučte se pracovat s databází Albertina

Cizojazyčná knihovna VŠPJ

Katedra ekonomických studií Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) pořádá seminář (určený pro studenty VŠPJ) týkající se databáze Albertina. Studenti se naučí pracovat s databází obsahující informace o 3 milionech firem z ČR a ze Slovenska.  Více informací naleznete v pozvánce. Registrace nutná.


Renesanční fresky apokalypsy v luteránské modlitebně ve Slavonicích

aula VŠPJ

Univerzita třetího věku Vás zve na přednášku o Janově zjevení a jeho ztvárnění v obrazech 16. století. O renesančních freskách apokalypsy v luteránské modlitebně ve Slavonicích bude přednášet ThDr. Petr Melmuk, ThD. a Mgr. Vladimír Novotný. Přednáška se koná 23.11. v Aule VŠPJ od 15:45.


Coderetreat

učebna U17

Coderetreat je celodenní akce, která poskytuje možnost se cíleně soustředit na zlepšování svých programátorských dovedností. Procvičováním základních principů modulárního a objektově orientovaného návrhu si můžete zlepšit své schopnosti psát kód a testovat. Akce se koná 14. 11. 2015 od 9 hodin.

Detail akce

Trendy a technologie 2015

Aula VŠPJ

Dne 12. 11. 2015 proběhne konference Trendy a Technologie 2015 pořádaná Katedrou technických studií. Cílem konference je zprostředkovat účastníkům setkání s inovativními přístupy v oblasti elektrotechniky a informatiky prezentovanými odborníky z praxe.

Detail akce

Cestovatelské promítání - Hongkong

VŠPJ - P3

Katedra cestovního ruchu a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zvou na pokračování cestovatelských promítání, tentokrát na téma "Hongkong". Promítání se bude konat ve středu 11. 11. 2015 od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.

Program cestovatelských promítání


Petr Ludwig - Konec prokrastinace

Aula VŠPJ

Poradenské centrum pro studenty Vás zve na přednášku:

KONEC PROKRASTINACE - chorobného odkládání důležitých povinností

Smyslem přednášky je pomoci účastníkům zlepšit organizaci času, zvýšit efektivitu práce a pomoci zvládat stresové situace. Přednášející Petr Ludwig, autor bestselleru Konec prokrastinace přináší praktické metody

Detail akce

Seminář pro zaměstnance školy - Práce s databází Albertina

Cizojazyčná knihovna VŠPJ

Katedra ekonomických studií Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) pořádá seminář (určený pro zaměstnance VŠPJ) týkající se databáze Albertina. Zaměstnanci školy se naučí pracovat s databází obsahující informace o 3 milionech firem z ČR a ze Slovenska. Více informací naleznete v pozvánce. Registrace nutná.


Naučte se prezentovat lépe - v PREZI

VŠPJ učebna V7

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádá workshop věnovaný  revolučnímu nástroji pro prezentace - PREZI. Naučte se pracovat s novým funkcionálně a myšlenkově revolučním nástrojem pro prezentaci. Více informací naleznete v pozvánce. Registrace nutná.

Detail akce

Den firem JOBStart 2015

VŠPJ

Poradenské centrum pro studenty Vás zve na Den firem JOBStart 2015, který se koná 5.11. 2015. Cílem je zprostředkovat studentům a absolventům přímý kontakt se zástupci firem a institucí. Studentům účast na těchto dnech pomáhá uvědomit si, jaké znalosti a dovednosti je potřeba rozvíjet pro úspěšné uplatnění na trhu práce a jak nastartovat svou kariéru.

Detail akce

Přednášky ke Světovému dni spoření

VŠPJ - aula

Katedra ekonomických studií si vás dovoluje pozvat na přednášky v rámci Světového dne spoření. Přednášky se uskuteční dne 3.listopadu 2015 v aule VŠPJ. Témata jsou: „Význam spoření pro sociálně-ekonomický rozvoj“ – začátek v 11:30, přednášející Ing. Petr Jiříček, „Bankovní spořící produkty“ – začátek v 16:00, přednášející Ing. Luďka Jirků


Naučte se prezentovat lépe - v PREZI

VŠPJ učebna V7

Katedra ekonomických studií VŠPJ pořádá workshop věnovaný  revolučnímu nástroji pro prezentace - PREZI. Naučte se pracovat s novým funkcionálně a myšlenkově revolučním nástrojem pro prezentaci. Více informací naleznete v pozvánce. Registrace nutná.

Detail akce

Funkcionální programování a Clojure

zasedací místnost VŠPJ

Chcete proniknout do magického světa funkcionálního programování? Katedra technických studií vás zve na přednášku Jirky Pénzeše a Aleše Roubíčka. 

Detail akce

Imatrikulace 2015

Imatrikulace se koná dne 14.10. od 15 hodin v divadelním sále DKO s.r.o. (Tolstého 2, Jihlava). Akce je otevřena pro veřejnost.

Detail akce

Gaudeamus Nitra

14. 10. 2015 - 15. 10. 2015

Ve dnech 14. a 15. 10. 2015 se VŠPJ zúčastní velertrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus v Nitře. Cílem je seznámit žáky slovenských středních škol s možnostmi studia na naší škole a šířit dobré jméno školy i mimo ČR. Srdečně zveme všechny zájemce o studium k našemu stánku. 


Poprvé v knihovně - informační přednášky nejen pro prváky

Knihovna cizojazyčné literatury
12. 10. 2015 - 13. 10. 2015

Knihovna VŠPJ Vás srdečně zve na informační přednášky Poprvé v knihovně, které jsou určené všem čtenářům knihovny. Seznámíme Vás se službami knihovny a s knihovním řádem, dozvíte se jak pracovat s online katalogem a jak využívat elektronické informační zdroje. Přednášky se budou konat 12.10. a 13.10.2015 ve 13h v Knihovně cizojazyčné literatury. Těšíme se na Vaši návštěvu.


Metodické cvičení zdravotnických záchranářů Jihlava 2015

Dne 7.10.2015 bude VŠPJ partnerem již druhého ročníku regionální soutěže profesionálních záchranářů z Kraje Vysočina. Akce se bude konat v Jihlavě. Po celý den se budou záchranáři na několika místech města setkávat s nevšedními úkoly spojenými se záchranou života.

Detail akce

Týden knihoven 5.10. - 11.10.2015

Knihovna cizojazyčné literatury
06. 10. 2015 - 07. 10. 2015

Knihovna VŠPJ se připojila k celostátní akci Týden knihoven 5.10. - 11.10.2015, kterou pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR na podporu četby a knihoven. V tomto týdnu nabízíme svým čtenářům informační přednášky - práce s online katalogem, elektronické informační zdroje, služby knihovny (viz leták). Těšíme se na Vaši návštěvu.


Přednáška "Vliv neznamená hrozbu"

Aula VŠPJ

Katedra jazyků a Zkouškové centrum British Council Vás srdečně zvou na přednášku organizovanou při příležitosti Evropského dne jazyků. O vzájemném vlivu češtiny a ostatních jazyků v historii i v současnosti pohovoří ředitel Ústavu pro jazyk český, docent Karel Oliva. Přednáška se koná 2. října 2015. Více informací naleznete v pozvánce. Přednáška se koná od 10:00 v Aule VŠPJ.


Přednáška docenta Laštovičky k Světovému dni cestovního ruchu (1.10.2015)

Aula VŠPJ

Při příležitosti Světového dne cestovního ruchu si dovolujeme pozvat zájemce z řad žáků, studentů i další široké veřejnosti na přednášku o unikátní technické památce spojené s dolováním stříbra na Jihlavsku, která se koná 1. října 2015. Více informací naleznete v pozvánce.


Zahájení výuky v zimním semestru akademického roku 2015/2016

Dne 28.9.2015 začíná zimní semestr akademického roku 2015/2016. Výuka bude probíhat od 29.9. do 23.12.2015. Po zimních prázdninách bude výuka v semestru pokračovat od 4.1. do 9.1.2016.


Změna termínu setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ

Vážení zaměstnanci, vzhledem ke zcela mimořádným a neočekávaným událostem se přesouvá dnešní setkání zaměstnanců s vedením VŠPJ na náhradní termín - pondělí 14. září od  10.00 hod. v posluchárně P3.


Přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky na obor Komunitní péče v porodní asistenci a Aplikovaná informatika (kombinovaná forma studia)


Vstupní kurz Trnávka 2015

31. 08. 2015 - 11. 09. 2015

I v letošním roce se mohou noví studenti těšit na vstupní kurzy na Trnávce, které každoročně patří mezi studenty nejlépe hodnocené akce. Hlásit se je možné do 24.8.2015. Více informací o letošních kurzech a fotografie z dřívějších ročníků naleznete zde.


Letní školy pro zájemce o informatiku

17. 08. 2015 - 28. 08. 2015

Katedra elektrotechniky a informatiky VŠPJ pořádá v srpnu 2015 letní školy určené především středoškolákům, kteří se zajímají o počítačové sítě, vývoje aplikací pro Android nebo programování PHP a  tvorbu webu. Více informací o obsahu jednotlivých kurzů a přihlášku najdete na stránkách katedry.

Detail akce

Druhé kolo přijímacích zkoušek

12. 08. 2015 - 13. 08. 2015

Ve dnech 12. a 13.8. 2015 se na Vysoké škole polytechnické Jihlava bude konat 2. kolo přijímacích zkoušek pro bakalářské obory.


Kurz arteterapie - přihlašování

16. 07. 2015 - 31. 08. 2015

Katedra sociální práce VŠPJ a centrum celoživotního vzdělávání nabízejí kurz arteterapie v délce trvání 4 semestrů. Pro speciální pedagogy a psychology je kurz akreditován MŠMT. Přihlášky můžete podávat do 31. 8. 2015, zahájení kurzu v září 2015. Více informací včetně závazné přihlášky naleznete na stránkách katedry sociální práce.


Promoce absolventů 2015

Aula VŠPJ
14. 07. 2015 - 16. 07. 2015

Ve dnech 14.7. 2015 - 16.7. 2015 se v aule Vysoké školy polytechnické Jihlava budou konat promoce absolventů bakalářského studia. Studenti tímto slavnostním aktem symbolicky zakončí své studium.


Slavnostní vyřazení absolventů U3V

V úterý 30.6.2015 proběhne v zrekonstruované aule VŠPJ slavnostní vyřazení absolventů univerzity třetího věku (U3V).

Detail akce

Google Cloud Platform

VŠPJ

Kam s daty? Kam s výpočty? Kam s API pro mobilní app-ku? To všechno se dozvíte na přednášce o cloudových službách Google od Tomáše Zvěřiny z Multimedia atelier.

Přednášku pořádá KEI VŠPJ a GDG Jihlava.
Více informací naleznete na adrese http://www.gug.cz/cs/akce/prehled-sluzeb-google-cloud-platform/terminy/1


Perinatologická konference

VŠPJ - aula

Dne 18.6. 2015 proběhne v aule VŠPJ konference „Z čeho se v perinatologii radujeme?“, po jejímž ukončení proběhne křest knihy Porodnické kauzy soudního znalce. 


Sedmé setkání expertů platformy Spolupráce vysokých škol Evropského regionu Dunaj-Vltava (ERDV)

Ve středu 17. 6. 2015 proběhne na Vysoké škole polytechnické Jihlava setkání zástupců bavorských, rakouských a českých vysokých škol zapojených do znalostní platformy Spolupráce vysokých škol Evropského regionu Dunaj-Vltava (ERDV).  

Detail akce

Kulatý stůl s němčinou a o němčině

Knihovna cizojazyčné literatury

Knihovna cizojazyčné literatury VŠPJ (Lehrmittelzentrum) pořádá společně se Spolkem germanistů a učitelů němčiny (SGUN) Kulatý stůl s němčinou a o němčině (diskuzní a metodické setkání učitelů němčiny). Akce proběhne v Knihovně cizojazyčné literatury - Lehrmittelzentrum dne 12.6.2015 od 14:30 h do 17:00 h. Lektorkou je Mgr. Dana Hrušková (předsedkyně SGUN). Akce je určena pro učitele německého jazyka všech typů a stupňů škol.


Výměna zkušeností v odborném praktickém vzdělávání studentů oboru Zdravotně sociální pracovník

odborná učebna ZSP

Ve čtvrtek 11.6. se bude na půdě Vysoké školy polytechnické Jihlava konat workshop v rámci projektu Model provázení a hodnocení studenta v průběhu odborné praxe v oboru Zdravotně sociální pracovník. Akce je určena pro studenty a zástupce zařízení/organizací, v nichž probíhá odborná praxe. Program a více informací naleznete na plakátu.


Cestovatelské promítání - Latinská Amerika se mění

Posluchárna P3

Katedra cestovního ruchu a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zve ve středu 10. 6. 2015 na pokračování cestovatelských promítání, tentokrát na téma "Latinská Amerika se mění". Promítání se bude konat od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Soutěž pro studenty středních škol

budova Vysoké školy polytechnické Jihlava, Tolstého 16, Jihlava

Katedra ekonomických studií Vysoké školy polytechnické Jihlava pořádá 3. 6. 2015 I. ročník účetní soutěže „Účtování versus účetnictví“ pro studenty především třetích ročníků středních odborných škol, která je uspořádána pod záštitou rektora VŠPJ doc. MUDr. Václava Báči, Ph.D. Hlavním partnerem soutěže je společnost Partners Jihlava.

 

Detail akce

Norsko všemi směry

Zasedací místnost

Představení Norska geograficky, politicky i sociálně na přednášce konané 25.5.2015 od 14.15 hod v zasedací místnosti VŠPJ. Na prezentaci pro veřejnost srdečně zve spolek Kulturní Mosty.

Detail akce

Transatlantické dohody (TTIP) - mýty a fakta

divadelní sál DKO

Katedra ekonomických studií VŠPJ a Eurocentrum Jihlava zvou studenty a veřejnost na přednášku "Transatlantické obchodní a finanční partnerství (TTIP) - mýty a fakta", která proběhne 25.5.2015 od 8.50 do 10.20 hod v divadelním sále DKO. Vystoupí RNDr. Luděk Niedermayer, poslanec Evropského parlamentu a bývalý viceguvernér ČNB, a Matyáš Pelant, vedoucí oddělení Amerik Ministerstva průmyslu a obchodu. Plakát

 

Detail akce

Václav Dajbych: C#, XAML, LINQ

Posluchárna P3, VŠPJ

Učíš se právě C#? Jsi vývojář databázových nebo webových aplikací? Chceš se dozvědět jak si zjednodušit práci při vytváření uživatelského rozhraní? Chceš se naučit psát dotazy přímo do syntaxe C#? A nebo jen chceš vědět, jaké novinky Microsoft nachystal v programovacím jazyce C#?

Detail akce

Anizotropní magnetorezistivní jev - od principu k návrhu senzoru

Zasedací místnost (číslo dveří 1N025)

Veřejný seminář katedry elektrotechniky a informatiky, který se koná 20.5. 2015 od 13:30 hod. v zasedací místnosti VŠPJ, bude zaměřen na anizotropní magnetorezistivní senzory, od popisu samotného fyzikálního principu až po návrh senzoru a obvodů pro jeho použití. 

Detail akce

Studium ve Skotsku v programu Erasmus+

VŠPJ
19. 05. 2015 - 21. 05. 2015

Srdečně zveme studenty VŠPJ na přednášky týkající se studia ve Skotsku na partnerské VŠ pro program Erasmus+. Přednášky se budou konat 19. a 21.5.2015 a prezentovat budou přímo zástupkyně ze Skotska. Pozvánka s rozpisem přednášek je zde.

 


Muzeum Vysočiny - historie, současnost a perspektivy

Aula VŠPJ

Katedra cestovního ruchu VŠPJ a Muzeum Vysočiny Jihlava pořádají při příležitosti Mezinárodního dne muzeí přednášku "Muzeum Vysočiny - historie, současnost a perspektivy", která se koná 18. 5. 2015 od 14:30 hod v aule a je určena pro studenty i veřejnost.

 

 

Detail akce

Den absolventů VŠPJ

VŠPJ

Srdečně zveme všechny absolventky a absolventy VŠPJ v sobotu 16. 5. 2015 na Den absolventů VŠPJ, který se uskuteční od 14:00 do 18:00. Připravena pro Vás bude prohlídka školy i neformální setkání s vyučujícími a ostatními absolventy u malého pohoštění. Více informací včetně odkazu na přihlašovací formulář naleznete na informačním letáku. Těšíme se na Vás.


Monetizace mobilních aplikací

Posluchárna P3, VŠPJ

Máš vlastní appku? Bezva, ale jestli nechceš, aby tě dál živila maminka, je čas zamyslet se, jak ji monetizovat. Na přednášce se dozvíš, jakými cestami se dát od marketingu pro placenou verzi až po monetizaci aplikace jako reklamního prostoru třetích stran - třeba Googlu. Sestav si vlastní bitevní plán a vyraž na vítězné tažení!

 

Detail akce

Konference Konkurence

Aula VŠPJ

Katedra ekonomických studií VŠPJ zve všechny zájemce na 7.ročník mezinárodní vědecké konference Konkurence, která se uskuteční 14. května 2015 na VŠPJ. Více informací naleznete přímo na stránkách konference.


Cestovatelské promítání - Azory

Posluchárna P3

Katedra cestovního ruchu a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zve ve středu 13. 5. 2015 na pokračování cestovatelských promítání, tentokrát na téma "Azory". Promítání se bude konat od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Program cestovatelských promítání


Digitální agenda

Zasedací místnost (číslo dveří 1N025)

Katedra elektrotechniky a informatiky zve na veřejně přístupný seminář Digitální agenda. Seminář povede Ing. Vilém Veselý, zástupce ředitelky Odboru elektronických komunikací Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Koná se 13. 5. 2015 od 13:30 hodin v zasedací místnosti 1N025.


Life and Travel in Taiwan

DKO Jihlava

Katedra cestovního ruchu VŠPJ ve spolupráci s Centrem pro čínštinu, japonštinu a propagaci Taiwanu srdečně zve na přednášku v anglickém jazyce Life and Travel in Taiwan paní Jennifer Wang. Přenáška se koná v DKO Jihlava dne 12. 5. 2015 v 9:45 h.


Jeskyně Býčí skála

zasedací místnost

Knihovna Vás srdečně zve na přednášku Mgr. Bc. Aleny Šetkové o druhém nejrozsáhlejším jeskynním systému v České republice a okolnostech vyzvednutí jednoho z nejvýznamnějších a zároveň nejzáhadnějších archeologických nálezů - „halštatského pohřbu v Býčí skále“. Přednáška se koná dne 7.5.2015 v 16h v zasedací místnosti školy. Vstup je zdarma.


Chytré mobilní technologie ve sportu a ošetřovatelství

Zasedací místnost (číslo dveří 1N025)

Katedra elektrotechniky a informatiky zve na veřejný seminář, který mimo jiné přiblíží historii monitorů srdeční frekvence jako prvních chytrých nositelných zařízení i aktuální trendy v této oblasti. Koná se ve  středu 6. 5. 2015 od 13.30 hod. v zasedací místnosti vedle auly.

Detail akce

Odborný seminář Elektronické informační zdroje EBSCO

U12

Zveme Vás ve spolupráci s EBSCO Information Services na odborný seminář elektronických informačních zdrojů EBSCO, které nabízí i knihovna VŠPJ. Obsahem semináře bude představení dostupných databází a nové jednotné vyhledávací služby EBSCO Discovery Service, ukázka vyhledávání, práce s dokumenty, včetně vytváření citací dle citačních standardů.
Seminář proběhne v úterý 5.5.2015 od 9:30h do 11h v učebně U12.

Detail akce

Simulační modelování v praxi

učebna V7

S přednáškou "Simulační modelování v praxi" opět vystoupí Ing. Petr Tulach, senior konzultatnt firmy Logio s.r.o.Zaměří se především na proces vytváření simulačního modelu včetně popisu problémů nastávajících v reálné situaci, nebudou chybět ani ukázky reálných modelů v programech Simul8 a Simio. Koná se 29. 4. 2015 v učebně V7 od 16:00 hodin.


Jihlavské zdravotnické dny 2015 - V. ročník

VŠPJ - aula

Konference na téma "Propojení teorie a bezpečné praxe" se na VŠPJ uskuteční ve čtvrtek 23. 4. 2015 od 9:00. Více informací naleznete na stránkách konference.


Cestovatelské promítání - Singapur a Jižní Malajsie

Posluchárna P3

Katedra cestovního ruchu a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zve ve středu 15. 4. 2015 na pokračování cestovatelských promítání, tentokrát na téma "Singapur a Jižní Malajsie". Promítání se bude konat od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Program cestovatelských promítání


Přednáška Jak upéct aplikaci v Dartu a Polymeru

VŠPJ - posluchárna P2

GDG Jihlava a KEI VŠPJ Vás srdečně zvou na přednášku o Dartu a Polymeru. Jak tyto technologie používat dohromady a jak si v nich napsat třeba svoji aplikaci nám přijde ukázat Google Developer Expert Jana Moudrá. Přednáška se uskuteční ve středu 15. 4. 2015 od 17:00 v posluchárně P2.

 


Zasedání Správní rady

VŠPJ

Ve středu 15. 4. 2015 zasedá Správní rada VŠPJ. Projednávat bude mj. výroční zprávy za rok 2014 a rozpočet školy na rok 2015.


Den otevřených dveří

VŠPJ, Tolstého ulice

Ve středu 15.4.2015 se koná Den otevřených dveří, určený zejména uchazečům o studium. Pro studenty VŠPJ je vyhlášené rektorské volno. 


Světový den zdraví na VŠPJ

ZDR, ZSR

Katedra zdravotnických studií ve spolupráci s VZP Vás srdečně zve na "Světový den zdraví" dne 10. 4. 2015 od 11 do 17 hodin. Těšit se můžete nejen na speciální měření týkající se zdraví, ale i na ukázku a ochutnávku hmyzí kuchyně. Program akce naleznete pod odkazem.


CAx technologie pro modelování a simulace v technických oborech

Zasedací sál VŠPJ

Přijměte, prosím, pozvání na seminář katedry elektrotechniky a informatiky "CAx technologie pro modelování a simulace v technických oborech" vedený Ing. Bc. Karlem Dvořákem, Ph.D. Seminář se koná ve středu 8. 4. od 13:30 v zasedací místnosti. 


Den vzdělanosti na VŠPJ

VŠPJ

Úterý 7. 4. patří mezi parlamentem schválené významné dny. Jedná se o Den vzdělanosti, upomínající na vydání zakládací listiny Univerzity Karlovy v Praze (7. 4. 1348). I VŠPJ se připojuje k tomuto dni uspořádáním několika zajímavých přednášek


Prezentace citačního programu Citace PRO

U18

Knihovna VŠPJ Vás zve na prezentaci citačního programu Citace PRO, která proběhne 26.3.2015 v 10 hodin v učebně U18. Přednáší Mgr. et Mgr. Zuzana Teplíková. Pozvánka.

 

Detail akce

Ediční řada Iglavia Docta - přednáší doc. PhDr. Hemelík, CSc.

studovna ústřední knihovny VŠPJ

V rámci akce "Březen - měsíc čtenářů" Vás knihovna VŠPJ srdečně zve ve středu 25.3.2015 na přednášku doc. PhDr. Martina Hemelíka, CSc. o ediční řadě populárně naučných monografií Iglavia Docta (Učená Jihlava). Přednáška se bude konat od 16:00 ve studovně Ústřední knihovny VŠPJ. Vstup je zdarma.


Prezentace Elektronického publikačního systému

aula

Knihovna VŠPJ Vás v rámci akce "Březen-Měsíc čtenářů" zve na prezentaci Elektronického publikačního systému (tvorba i distribuce zakoupených elektronických knih, skript, materiálů k přednáškám), který je již zaveden např. na Masarykově univerzitě v Brně a jiných vysokých školách. Přednášku povede pan Igor Červený z firmy Code Creator, s.r.o., která tento systém nabízí.

Přednáška se bude konat ve středu 25.3.2015 od 10 hodin v aule. Plakát.

Detail akce

Prezentace projektu Stáže pro mladé a Stáže ve firmách

Učebna P2, dveře číslo 3N016

Poradenské centrum pro studenty zve všechny studenty VŠPJ na prezentaci projektu "Stáže pro mladé" a "Stáže ve firmách". Prezentace proběhne v pátek 20. 3. 2015 od 10:00 v posluchárně P2. Projekt realizuje Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace MPSV.


Jak na projekty a nezbláznit se

Posluchárna P3, VŠPJ

Přednášku pořádá 18.3. 2015 od 16:00 v posluchárně P3 GDG Jihlava ve spolupráci s Katedrou elektrotechniky a informatiky VŠPJ. Více informací naleznete pod odkazem.

Detail akce

Základy Adobe InDesign

U18

Ve středu 18. 3. 2015 ve 14:00 (učebna U18) představí Lukáš Mikula na své přednášce profesionální publikační nástroj, ve kterém tvoří své publikace jako Logos Polytechnikos nebo Studia Turistica také VŠPJ. Ukázka rozhraní, textových stylů, práce s bloky i praktická ukázka tvorby publikace od počátku po výstup. Pozvánka

 


Přednáška Vliv prostředí na reprezentaci zvuku v neuronech

zasedací místnost VŠPJ

Katedra elektrotechniky a informatiky u příležitosti Evropského dne mozku zve všechny zájemce na přednášku doc. Ing. Zbyňka Bureše, Ph.D. na téma Vliv prostředí na reprezentaci zvuku v neuronech. Přednáška se uskuteční v zasedací místnosti VŠPJ ve středu 18. 3. 2015 od 13:30.


Přednáška Citační etika

Cizojazyčná knihovna

V rámci akce "Březen - měsíc čtenářů" Vás knihovna VŠPJ srdečně zve ve středu 18.3.2015 na přednášku Mgr. Bc. Šetkové - Citační etika. Dozvíte se jak správně citovat, jaké jsou nejčastější citační styly, dále i o problému plagiátorství. Přednáška se bude konat od 10 h v Cizojazyčné knihovně (3. patro). Vstup je zdarma.


Cestovatelské promítání - Západ USA

Posluchárna P3

Katedra cestovního ruchu a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zve ve středu 11. 3. 2015 na pokračování cestovatelských promítání, tentokrát na téma "Západ USA". Promítání se bude konat od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Program cestovatelských promítání


ERASMUS+ Den

Zasedací místnost

Přijďte si poslechnout zkušenosti studentů z mezinárodních pobytů. ERASMUS+ Den se uskuteční v úterý 10. 3. 2015 od 10:00 v zasedací místnosti). Pozvánka


6. jihlavská onkogynekologická konference: „Filmová“

Aula

Konference, kterou pořádá Jihlavská medicínská akademie, Nemocnice Jihlava a Vysoká škola polytechnická Jihlava, se uskuteční 5. března 2015 v aule VŠPJ. Více informací naleznete v přiloženém programu.


Reprezentační ples VŠPJ

DKO

VŠPJ srdečně zve své příznivce, studenty a absolventy na Reprezentační ples VŠPJ, který se uskuteční 4. března 2015 od 19:00 v sále DKO. Více informací naleznete na stránkách plesu ples.vspj.cz.


Jubilejní 10. ročník mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu

VŠPJ
25. 02. 2015 - 26. 02. 2015

V termínu 25. – 26. února 2015 pořádají katedra cestovního ruchu Vysoké školy polytechnické Jihlava a příspěvková organizace Vysočina Tourism jubilejní 10. ročník mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu na téma "Cestovní ruch: vývoj - změny - perspektivy". Více informací naleznete na stránkách katedry cestovního ruchu.


Přednášky konané u příležitosti Světového dne sociální spravedlnosti

Aula

Katedra sociální práce VŠPJ Vás srdečně zve na odborné přednášky pro širokou veřejnost konané při příležitosti Světového dne sociální spravedlnosti. Přednášky se uskuteční v úterý 24. 2. 2015 na VŠPJ od 10:30, 12:30 a 14:30 v aule. Více informací naleznete v programu akce.


9. jihlavská konference Poruchy pánevní statiky a urogynekologie

Aula

Konference, kterou pořádá Jihlavská medicínská akademie a Vysoká škola polytechnická Jihlava, se uskuteční 19. února 2015 v aule VŠPJ. Více informací naleznete v přiloženém programu.


Algorithmic trading

VŠPJ

GDG Jihlava a katedra elektrotechniky a informatiky Vás zvou na přednášku Algorithmic trading s podtitulem algoritmy, které vydělávají miliony, která se uskuteční 18. 2. 2015 od 17:00 na VŠPJ. Více informací naleznete pod odkazem.


Cestovatelské promítání - Uganda

Posluchárna P3

Katedra cestovního ruchu a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zve ve středu 11. 2. 2015 na pokračování cestovatelských promítání, tentokrát na téma "Uganda". Promítání se bude konat od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Program cestovatelských promítání


Světový den boje proti rakovině

VŠPJ

Katedra zdravotnických studií VŠPJ Vás srdečně zve na odborné přednášky pro širokou veřejnost konané při příležitosti Světového dne boje proti rakovině. Přednášky a praktické ukázky se uskuteční ve středu 4. 2. 2015 na VŠPJ od 14:00. Více informací naleznete v programu akce.


Vyvíjejme profesionálně Coderetreat

Zasedací místnost

GDG Jihlava a katedra elektrotechniky a informatiky Vás zvou na cyklus přednášek "Vyvíjejme profesionálně", který je zaměřený na vývoj aplikací. Další z cyklu na téma Coderetreat je jednodenní intenzivní cvičení zaměřené na základy vývoje softwaru, které se uskuteční 31. 1. 2015 od 9:00 do 17:00 v zasedací místnosti. Více informací naleznete pod odkazem.


Přednáška Evoluce a spiritualita

Aula

Česká křesťanská akademie - místní skupina Jihlava Vás srdečně zve na přednášku Evoluce a spiritualita Marka O. Váchy, která se uskuteční v pondělí 26. ledna 2015 od 17:00 v aule VŠPJ.


Vyvíjejme profesionálně - Testování

Posluchárna P3

GDG Jihlava a katedra elektrotechniky a informatiky Vás zvou na cyklus přednášek "Vyvíjejme profesionálně", který je zaměřený na vývoj aplikací. Třetí z přednášek na téma Testování se uskuteční 23. 1. 2015 od 17:00 v posluchárně P3. Více informací naleznete pod odkazem.


Den otevřených dveří 2015

VŠPJ

Den otevřených dveří 2015 se uskuteční ve čtvrtek 15. ledna 2015 od 9:00 do 17:00. Více informací budeme postupně zveřejňovat na stránkách věnovaných dni otevřených dveří.


Cestovatelské promítání - Nepál

Posluchárna P3

Katedra cestovního ruchu a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zve ve středu 14. 1. 2015 na pokračování cestovatelských promítání, tentokrát na téma "Nepál". Promítání se bude konat od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Program cestovatelských promítání


Cestovatelské promítání - Malé Sundy

Posluchárna P3

Katedra cestovního ruchu a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zve ve středu 17. 12. 2014 na pokračování cestovatelských promítání, tentokrát na téma "Malé Sundy". Promítání se bude konat od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Program cestovatelských promítání


Vyvíjejme profesionálně - Čistý kód

Zasedací místnost

GDG Jihlava a katedra elektrotechniky a informatiky Vás zvou na cyklus přednášek "Vyvíjejme profesionálně", který je zaměřený na vývoj aplikací. Druhá z přednášek na téma Čistý kód se uskuteční 10. 12. 2014 od 17:00 v zasedací místnosti. Více informací naleznete pod odkazem.


Vánoční knižní bazar odborné literatury

studovna Ústřední knihovny VŠPJ

Zveme Vás na Vánoční knižní bazar odborné literatury, který se bude konat v úterý 9. 12. 2014 od 15:00 do 16:30 ve studovně Ústřední knihovny VŠPJ. Akce je určena pro širokou veřejnost, studenty i zaměstnance školy. Kdokoliv může přijít, přinést odbornou knihu, kterou již nechce, a prodat ji nebo si koupit jinou.


Prodejní výstava zahraničních knih

studovna Ústřední knihovny VŠPJ
03. 12. 2014 - 04. 12. 2014

Zveme Vás na Prodejní výstavu zahraničních knih zaměřenou na studijní obory VŠPJ. Výstava se uskuteční ve studovně Ústřední knihovny VŠPJ ve spolupráci s Kuba Libri s.r.o. ve středu 3. 12. od 10:00 do 16:00 a ve čtvrtek 4. 12. od 8:00 do 15:00. Na Výstavě budou zastoupeny tituly zahraničních nakladatelství. Akce je určena pro akademiky i pro širokou odbornou veřejnost.


Den firem JOBStart 2014

Zasedací místnost, aula, P3

3. ročník Dne firem JOBStart 2014 se uskuteční ve středu 3. 12. 2014 od 9:30 do 14:00 v zasedací místnosti, v prostorách před aulou a v aule, popřípadě posluchárně P3.


6. jihlavská konference porodních asistentek

Hotel Gustav Mahler

Konference, kterou pořádá Gynekologicko - porodnické oddělení Nemocnice Jihlava a katedra zdravotnických studií VŠPJ, se bude konat 20. listopadu 2014 v Hotelu Gustav Mahler. Pozvánku na konferenci s programem naleznete pod odkazem.


Přednáška 3D tisk

Zasedací místnost

Google Developer Group Jihlava Vás ve spolupráci s katedrou elektrotechniky a informatiky zve na přednášku o 3D tisku, která se uskuteční ve středu 19. listopadu 2014 od 17:00 na VŠPJ (v zasedací místnosti). Více informací naleznete pod odkazem.


Připomínka událostí 17. listopadu

VŠPJ, Tyršova ulice

Pietní vzpomínková akce k výročí 17. listopadu a uctění památky Jana Opletala se uskuteční ve čtvrtek 13. 11. 2014 v 16:00 hodin u bočního vchodu do budovy školy v Tyršově ulici.


Cestovatelské promítání - Pákistán

Posluchárna P3

Katedra cestovního ruchu a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zve ve středu 12. 11. 2014 na pokračování cestovatelských promítání, tentokrát na téma "Pákistán". Promítání se bude konat od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Program cestovatelských promítání


Vliv neznamená hrozbu: úvahy o vzájemném obohacování jazyků

DIOD, Tolstého 12

Zkouškové centrum British Council Vás srdečně zve na přednášku, která se uskuteční 7. 11. 2014 od 10:00 v DIODu. Přednášejícím bude doc. RNDr. Karel Oliva, Dr. Přednáška je určena široké veřejnosti. Více na přiloženém plakátu.


Zasedání studentů a zaměstnanců VŠPJ

P3

V pondělí 3.11. 2014 od 11.30 hod se v posluchárně P3 uskuteční společné zasedání studentů a zaměstnanců VŠPJ (více v rozhodnutí rektora č. 24/2014). Strategické záměry školy zde představí její nové vedení. Všichni jsou srdečně zváni.


CER 2014

elektronicky
27. 10. 2014 - 31. 10. 2014

Ve dnech 27. - 31. 10. 2014 se koná elektronická mezinárodní vědecká konference CER 2014 pro Ph.D. studenty z EU, jejímž pořadatelem je SCIEMCEE Ltd., London, United Kingdom. Více informací a možnost přihlášení na http://www.cer-sciemcee.com/


Speciální projekce filmu Absolventi: Svoboda není zadarmo

Posluchárna P3

Dovolujeme si Vás pozvat na speciální projekci 18. ročníku MFDF Ji.hlava filmu Absolventi: Svoboda není zadarmo. Projekce s následnou diskuzí se uskuteční ve čtvrtek 23. 10. 2014 v 17:30 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Zasedání Akademické rady VŠPJ

Zasedací místnost

Zasedání Akademické rady VŠPJ se uskuteční ve čtvrtek 23. října 2014 od 14:00 hodin ve studovně VŠPJ (místnost č. 2N062).


Vyvíjejme profesionálně - Verzování

Zasedací místnost

GDG Jihlava a katedra elektrotechniky a informatiky Vás zvou na cyklus přednášek "Vyvíjejme profesionálně", který je zaměřený na vývoj aplikací. První z přednášek na téma Verzování se uskuteční 22. 10. 2014 od 17:00 v zasedací místnosti. Více informací naleznete pod odkazem.


Burza skript a učebnic

Cizojazyčná knihovna (3. patro)
21. 10. 2014 - 22. 10. 2014

Knihovna VŠPJ si vás dovoluje pozvat na burzu skript a učebnic, která se bude konat 21. a 22. října 2014 vždy od 13:00 ve studovně Cizojazyčné knihovny VŠPJ (3. patro). Potřebujete nakoupit nová skripta? Máte doma učebnice, které již nepotřebujete? Přijďte na burzu skript a učebnic.


Zasedání Správní rady VŠPJ

Jednací místnost kanceláře rektora

Zasedání Správní rady VŠPJ se uskuteční v pondělí 20. října 2014 od 15:30 hodin v budově VŠPJ.


Cestovatelské promítání - Florida

Posluchárna P3

Katedra cestovního ruchu a cestovatelský klub JihlaVANDR Vás srdečně zve ve středu 15. 10. 2014 na pokračování cestovatelských promítání, tentokrát na téma "Florida". Promítání se bude konat od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma. Program cestovatelských promítání


Drakiáda 2014

Zborná

Katedra sportů VŠPJ Vás všechny zve na tradiční drakiádu spojenou s opékáním špekáčků. Drakiáda se uskuteční 15. 10. 2014 od 17:00 ve Zborné.  


Metodické cvičení zdravotnických záchranářů Polná 2014

Polná

Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina Vás zve na soutěž profesionálů Metodické cvičení zdravotnických záchranářů Polná 2014, která se koná 10. 10. 2014 od 8:30 v Polné. Na akci se mimo jiné podílí také katedra zdravotnických studií VŠPJ.


ERASMUS DEN

Zasedací místnost

Srdečně zveme všechny studenty na ERASMUS DEN, který se uskuteční 9. října 2014 od 9 do 13 hodin v zasedací místnosti. Pod odkazem naleznete plakát. Program bude zveřejněn v nejbližších dnech.


Imatrikulace

DKO

Ve středu 8. 10. 2014 se bude konat slavnostní přijetí studentů prvních semestrů ke studiu na VŠPJ.


Týden knihoven

Cizojazyčná knihovna (3. patro)
08. 10. 2014 - 09. 10. 2014

Dovolujeme si Vás pozvat na přednášky konané v rámci Týdnu knihoven ve dnech 8.10. - 9.10.2014 v 9:30 hodin v Cizojazyčné knihovně (3. patro). Přednášky se budou týkat témat: práce s online katalogem, elektronické informační zdroje knihovny, služby knihovny a seznámení s knihovním řádem. Přednášky jsou určené pro studenty i širokou veřejnost. Na Vaši účast se těší pracovnice knihovny VŠPJ.


VŠPJ pondělky

hala TJ Start

Katedra sportů pro studenty připravila pravidelné pondělní sportovní turnaje ve spolupráci se sportovním klubem SK POLYTECHNIK. Turnaje budou probíhat v uvedených termínech vždy od 20:00 do 21:30 v hale TJ Start. Rozpis uvedených termínů a sportovních odvětvích naleznete na pozvánce.


Zasedání akademického senátu

VŠPJ

Zasedání akademického senátu se koná v pondělí 29. září 2014 ve 13:00 hodin.


Zahájení výuky

VŠPJ

V pondělí 22. 9. 2014 zahajujeme výuku v novém akademickém roce 2014/2015.


Inaugurace rektora Vysoké školy polytechnické Jihlava

Velká gotická síň jihlavské radnice

Ve čtvrtek 11. září 2014 od 11:00 se ve velké gotické síni jihlavské radnice uskuteční inaugurace rektora Vysoké školy polytechnické Jihlava doc. MUDr. Václava Báči, Ph.D. (účast na základě pozvánky).


Setkání partnerských center British Council ČR

jednací místnost rektora
09. 09. 2014 - 10. 09. 2014

Každoroční setkání partnerských center British Council ČR se tentokrát uskuteční v Jihlavě na VŠPJ ve dnech 9. a 10. září 2014.


Tvorba rozvrhu na zimní semestr 2014/2015

VŠPJ

Od pátku 5. 9. do čtvrtka 18. 9. 2014 bude probíhat na VŠPJ tvorba rozvrhu na zimní semestr 2014/2015. Během tohoto období si studenti sami zapisují předměty a tvoří rozvrh na nadcházející semestr. Podrobný harmonogram tvorby rozvrhu je zveřejněn v IS nebo na webových stránkách ve vnitřních předpisech. Studenti 1. ročníků se potřebné informace k tvorbě rozvrhu dozvědí při zápisu ke studiu.


Zápis nových studentů ke studiu - Trnávka

Trnávka
01. 09. 2014 - 05. 09. 2014

Zápis nových studentů ke studiu na Trnávce probíhá v termínu 1. 9. - 5. 9. 2014. Více informací o vstupních kurzech na Trnávce naleznete na stránkách katedry sportů. Přihlašování probíhá přes e-přihlášku (přijatí studenti z 2. kola budou mít možnost se na zápis přihlásit po 15. 8. 2014).


Zápis nových studentů ke studiu - Trnávka

Trnávka
25. 08. 2014 - 29. 08. 2014

Zápis nových studentů ke studiu na Trnávce probíhá v termínu 25. 8. - 29. 8. 2014. Více informací o vstupních kurzech na Trnávce naleznete na stránkách katedry sportů. Přihlašování probíhá přes e-přihlášku (přijatí studenti z 2. kola budou mít možnost se na zápis přihlásit po 15. 8. 2014).


Přijímací zkoušky 2. kolo

VŠPJ
13. 08. 2014 - 14. 08. 2014

Ve dnech 13.-14.8.2014 se konají přijímací zkoušky pro uchazeče o studium na VŠPJ.


Promoce absolventů

Dělnický dům, Jihlava
16. 07. 2014 - 17. 07. 2014

Ve dnech 16. a 17. července 2014 se uskuteční promoce absolventů všech studijních oborů VŠPJ. Slavnostní akty budou probíhat ve společenském sále Dělnického domu v Jihlavě.


Vyřazení absolventů U3V

aula VŠPJ

Slavnostní předání dokladu o absolvování Univerzity třetího věku (U3V) proběhne dne 26. června 2014 v aule VŠPJ za přítomnosti vedení školy, akademické obce, rodin a přátel posluchačů U3V. Ve 14:30 hodin proběhne nácvik a samotný slavnostní akt bude zahájen v 15:00hodin


3. jihlavská konference fetomaternální medicíny "Čeho se v porodnictví bojíme?"

VŠPJ - aula

Konference pořádaná gynekologicko - porodnickým oddělením Nemocnice Jihlava, katedrou zdravotnických studií VŠPJ a Českou lékařskou komorou se uskuteční 19. června 2014 v aule VŠPJ. Program naleznete pod odkazem


Cestovatelské promítání - Jemen

VŠPJ, posluchárna P3

Katedra cestovního ruchu všechny srdečně zve 11. 6. 2014 na další cestovatelské promítání, tentokrát na téma "Jemen". Promítání se bude konat od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Přijímací zkoušky - 1. kolo

VŠPJ
10. 06. 2014 - 12. 06. 2014

Od 10. do 12. 6. 2014 se na VŠPJ konají přijímací zkoušky. Přesný termín a další informace naleznete ve své e-přihlášce.  


Volby kandidáta na jmenování rektorem VŠPJ

Zasedací místnost

2. června 2014 se od 13:30 v zasedací místnosti uskuteční zasedání akademického senátu spojené s tajným hlasováním členů akademického senátu o kandidátovi na jmenování rektorem VŠPJ. 


MultimediaWorkshop „NEIGHBOURHOOD TALKS“

Slavonice

Kraj Vysočina zve všechny zájemce na společné tvůrčí setkání mladých z Dolního Rakouska a Kraje Vysočina. Multimedia Workshop se uskuteční 29. 5. 2014 od 10:00 do 19:00 ve Slavonicích. Více informací naleznete v pozvánce.


Představení kandidátů na funkci rektora

Aula

Představení a projevy kandidátů na funkci rektora se uskuteční ve středu 28. května 2014 od 14:00 v aule VŠPJ.


Rozjezdy roku - regionální seminář

VŠPJ

Dne 22. 5. 2014 se na VŠPJ uskuteční regionální seminář v rámci akce Rozjezdy 2014. Je určen všem, kdo se zajímají o možnost začít podnikat. Během dne budete mít možnost zúčastnit se zajímavých workshopů, které pro Vás připravili odborníci z různých oborů. Více informací včetně registračního formuláře získáte na stránkách projektu Rozjezdy roku.


Cestovatelské promítání - Benelux

VŠPJ, posluchárna P3

Katedra cestovního ruchu všechny srdečně zve 14. 5. 2014 na další cestovatelské promítání, tentokrát na téma "Benelux". Promítání se bude konat od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Seminář pro studenty a absolventy "Stres a jeho zvládání"

jednací místnost kanceláře rektora

Poradenské centrum pro studenty připravilo pro studenty a absolventy prakticky zaměřený seminář Stres a jeho zvládání, který proběhne ve středu 14. 5. 2014 od 16:00 v jednací místnosti kanceláře rektora. Všechny potřebné informace včetně odkazu na přihlášku naleznete v pozvánce.


Konference Konkurence 2014

VŠPJ

Šestý ročník konference Konkurence se uskuteční 14. května 2014 v budově VŠPJ. Veškeré informace o konferenci naleznete na stránkách katedry ekonomických studií.


Ekonomie a kriminalita

P3

Jak efektivně trestat? Jsou zločinci ekonomicky racionální? Těmito otázkami se bude ve své přednášce zabývat Mgr. Libor Dušek, Ph.D. z pražského ekonomického institutu CERGE-EI. Přednáška se uskuteční v pondělí 5. 5. 2014 od 11:30 v posluchárně P3. Více informací na stránkách projektu Výzkum, Vývoj, Vysočina.


Mini Majáles

Masarykovo náměstí 64

Zveme Vás na akci Mini Majáles, která se koná 30. dubna 2014 od 18:00 na Masarykově náměstí 64 (průchod domu u sv. Ignáce). Akci pořádá student VŠPJ ve spolupráci s "Tomy´s cocktail show b?arem". Partnerem akce je VŠPJ. Přijďte se pobavit.


Práce na dálku - budoucnost pro vaši organizaci

zasedací místnost VŠPJ

Seminář o tom, co je práce na dálku a jak s ní začít, povedou 30. 4. 2014 v zasedací místnosti VŠPJ zástupci Koordinačního centra práce na dálku z Třebíče. Více o programu a možnosti přihlášení na seminář naleznete zde.


ČR a evropský bankovní dohled - Kde leží hranice odpovědnosti?

Aula

Přednáška RNDr. Luďka Niedermayera, bývalého viceguvernéra České národní banky se uskuteční v úterý 29. 4. 2014 od 9:30 v aule VŠPJ.


Vím, proč volím On tour (koncert Ready Kirken)

Masarykovo náměstí

Koncert kapel Ready Kirken a Chaotic se uskuteční v rámci kampaně projektu Kecejme do toho. Více informací o koncertu i celé kampani naleznete pod odkazem. Akce se koná na Masarykově náměstí 26. 4. 2014 od 14:30. 


Závěrečné konference projektu Elektronicko - biomedicínská kooperace

Školicí středisko Klastru OMNIPACK, Havlíčkova 28a, Jihlava

Ve čtvrtek 24. dubna 2014 se v Jihlavě uskuteční závěrečná konference k projektu Elektronicko-biomedicínská kooperace (El-BiK), registrační číslo M00176, který je řešen ve spolupráci VŠPJ a vídeňské Fachhochschule Technikum Wien (FHTW). Více informací o projektu elbik.eu.


Jihlavské zdravotnické dny 2014

aula VŠPJ

Dne 24. 4. 2014 Vysoká škola polytechnická Jihlava, katedra zdravotnických studií pořádá IV. ročník mezinárodní konference Jihlavské zdravotnické dny 2014 se zaměřením "Ošetřovatelství a porodní asistence 21. století".


Jarní cyklojízda

Masarykovo náměstí

V rámci celorepublikové kampaně s názvem Do práce na kole se v Jihlavě uskuteční 22. dubna jarní cyklojízda. Start je plánován v 16:00 hod. z Masarykova náměstí. Trasa je přibližně 8 km dlouhá a vede převážně po cyklostezkách. Více informací naleznete na letáčku nebo stránkách dopracenakole.net. Součástí kampaně je také soutěž pro kolektivy.


Cestovatelské promítání - El Salvador

VŠPJ, posluchárna P3

Katedra cestovního ruchu všechny srdečně zve 16. 4. 2014 na další cestovatelské promítání, tentokrát na téma "El Salvador". Promítání se bude konat od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Zasedání Akademické rady VŠPJ

zasedací místnost VŠPJ

Jarní zasedání Akademické rady VŠPJ se koná ve středu 16. dubna 2014 (v zasedací místnosti od 15:30 hod)


Přednáška Stanislava Motla Po stopách slavných a zapomenutých

sídlo Kraje Vysočina, Žižkova 57

Zveme Vás na přednášku Stanislava Motla, která se uskuteční v úterý 15. dubna 2014 od 18:00 v sídle Kraje Vysočina, Žižkova 57, Jihlava - budova B, kongresový sál. Vstup je zdarma.


Jihlavské astronomické setkání

P3

Výroční setkání složek České astronomické společnosti (ČAS). Koná se v posluchárně P3. Pořadatel:ČAS 


Přednáška doc. Miroslava Viriuse "Jak počítáme v CERN"

aula VŠPJ

Zveme Vám na přednášku doc. Miroslava Viriuse na téma "Jak počítáme v CERN". Přednáška se uskuteční ve středu 9. 4. 2014 od 13:30 v aule. Více informací o přednášce získáte na stránkách projektu Výzkum, Vývoj, Vysočina.


Zážitky z Krymu

zasedací místnost

Osobní zkušenost redaktora Českého rozhlasu Pavla Poláka se současným děním na Krymu. Beseda pro studenty VŠPJ  se koná v úterý 8.4.2014 od 15 hodin v zasedací místnosti vedle auly. Plakát


Beseda o zimní olympiádě v Soči

posluchárna P4

V pondělí 31. března od 13.30 hodin se uskuteční v posluchárně P4 beseda o zimní olympiádě v Soči. Besedu povede student Jan Linha a bude zaměřena na sportovní, ekonomickou a politickou stránku olympijských her. Besedy se zúčastní také hokejista Dukly Jihlava Matic Podlipnik, který na olympiádě reprezentoval Slovinsko a jednatel Dukly Bedřich Ščerban, bronzový olympijský medailista z olympiády v roce 1992 v Albertville.


Blázni a milenci a básníci

posluchárna P3

Přednáška prof. Martina Hilského

Blázni a milenci a básníci aneb Shakespeare a řeč lásky se koná 27. 3. 2014 od 12:45hod. v posluchárně P3.


Konference onkogynekologie

aula VŠPJ

Ve čtvrtek 27. 3. 2014 se koná 5. onkogynekologická konference, kterou pro odbornou veřejnost pořádá Nemocnice Jihlava ve spolupráci s katedrou zdravotnických studií VŠPJ a dalšími partnery. Program konference zde.


8. vysokoškolský ples

Dělnický dům

VŠPJ je partnerem 8. vysokoškolského plesu, který se uskuteční 25. 3. 2014 od 19 hodin v Dělnickém domě v Jihlavě. Cena vstupenek je 190,- Kč s místenkou a 170,- Kč, vstupenky lze zakoupit ve školní CK.


Promoce absolventů

aula VŠPJ
19. 03. 2014 - 20. 03. 2014

Ve středu 19. a čtvrtek 20. března 2014 se v aule konají promoce absolventů všech studijních oborů VŠPJ.

Detail akce

Interaktivní workshop "Jak úspěšně zvládnout pracovní pohovor"

Zasedací místnost

Interaktivní workshop „ Jak úspěšně zvládnout pracovní pohovor“, který Vám přináší poradenské centrum pro studenty ve spolupráci s firmou Microsoft, se uskuteční v úterý 18. 3. 2014 od 16:00 do 18:00 v zasedací místnosti VŠPJ a povedou ho  Mgr. Dagmar Ševčíková, personální ředitelka firmy Microsoft a Matthew Hynes BA, Recruitment Manager. Přihlásit se můžete prostřednictvím přihlašovacího formuláře. Více informací získáte na stránkách poradenského centra pro studenty.


Víš, jak to funguje? aneb Den výzkumu a vývoje

City Park Jihlava

V sobotu 15. března 2014 od 12:00 do 18:00 pořádá VŠPJ v prostorách nákupního centra City Park Jihlava akci s názvem "Víš, jak to funguje? aneb Den výzkumu a vývoje". K vidění budou modely robotů, anatomické modely lidského těla a mnoho dalšího. Čeká na Vás také slosování o jednodenní zájezd. Těšíme se na Vás.


Cestovatelské promítání - Přírodní šperky Rumunska

VŠPJ, posluchárna P3

Katedra cestovního ruchu všechny srdečně zve 12. 3. 2014 na další cestovatelské promítání, tentokrát na téma "Přírodní šperky Rumunska". Promítání se bude konat od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Pracovní a podnikatelské příležitosti v Evropě

Aula

Dne 11. března 2014 od 9:30 do 13:00 se v aule VŠPJ uskuteční seminář o pracovních a podnikatelských příležitostech v Evropě pořádaný Eurocentrem Jihlava a VŠPJ. Program ke stažení zde.


Popularizační přednáška MUDr. Františka Koukolíka, DrSc.

aula VŠPJ

Popularizační přednáška MUDr. Františka Koukolíka, DrSc. s názvem "Vztah mozku a vědomí (současné poznatky o vztahu mozku, vědomí a sebeuvědomování)" proběhne ve středu 5. 3. 2014 od 15:00 do 17:00 v aule. Přednáška je určena široké veřejnosti, vstup je zdarma.


Erasmus den

Zasedací místnost

Ve středu 5. 3. 2014 se uskuteční ERASMUS DEN. V době od 13:00 do 18:00 zveme všechny zájemce do zasedací místnosti VŠPJ. Plakát akce je k dispozici zde, program bude zveřejněn později. Na viděnou se těší mezinárodní oddělení.


Mobility Tips

Zasedací místnost

Mezinárodní oddělení zve studenty ve středu 5. března 2014 od 10:00 do 12:00 do zasedací místnosti. Zde získáte informace o příležitostech získat grant pro studium a praxi v zahraničí (Norsko, USA, Německo, Dánsko a další). Vystoupí lektoři CampusFrance, Sports Academy Gerlev, Evropská dobrovolná služba a AISEC.


Popularizační přednáška Romana Vaňka

aula VŠPJ

Popularizační přednáška Romana Vaňka, znalce gastronomie a zakladatele Pražského kulinářského institutu, s názvem "Jak nepřilákat hosta" proběhne v úterý 4. 3. 2014 od 15:00 do 17:00 v aule. Přednáška je určena široké veřejnosti a vstup je zdarma.   

 


9. mezinárodní konference "Aktuální problémy cestovního ruchu"

VŠPJ
26. 02. 2014 - 27. 02. 2014

Katedra cestovního ruchu VŠPJ ve spolupráci s příspěvkovou organizací Vysočina Tourism pořádají 9. ročník mezinárodní konference "Aktuální problémy cestovního ruchu", tentokrát na téma "Cestovní ruch a jeho dopady na společnost". Konference proběhne 26. 2. a 27. 2. 2014 v prostorách VŠPJ. Více informací na stránkách konference.

 


Výroční shromáždění České konference rektorů

20. 02. 2014 - 21. 02. 2014

Ve dnech 20.-21. 2. 2014  se uskuteční Výroční shromáždění České konference rektorů, jehož hostitelem je tento rok VŠPJ. Akce proběhne v hotelu Tři Věžičky, Střítež u Jihlavy.

Detail akce

8. jihlavská konference: Poruchy pánevní statiky a urogynekologie

Aula

Konference, kterou pořádá Česká lékařská komora, Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Jihlava a katedra zdravotnických studií Vysoké školy polytechnické Jihlava, se koná 20. února 2014 v aule VŠPJ. Program s dalšími informacemi naleznete pod odkazem.


Cestovatelské promítání - Egypt

VŠPJ, posluchárna P3

Katedra cestovního ruchu všechny srdečně zve 12. 2. 2014 na další cestovatelské promítání, tentokrát na téma "Egypt". Promítání se bude konat od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Propojení teorie a praxe v ošetřovatelství

aula

Konference bude probíhat ve spolupráci se SAK,o.p.s, s Ústavem ošetřovatelství 3. LF UK,Konference se zaměří na ošetřovatelský proces, ošetřovatelskou dokumentaci a na přímé poskytování  ošetřovatelské péče v nemocnicích Kraje Vysočina. Cílem konference bude poukázat na zajištění bezpečí při poskytování ošetřovatelské péče. Konference se uskuteční 23. 1. 2014 od 8:00 do 14:00 v aule VŠPJ.

Detail akce

Den otevřených dveří 16. 1. 2014

VŠPJ

Tradiční den otevřených dveří pro zájemce o studium a veřejnost. Podrobné informace budeme postupně zveřejňovat na této stránce o dni otevřených dveří. Těšíme se na Vás.


Cestovatelské promítání - Zambie

VŠPJ, posluchárna P3

Katedra cestovního ruchu všechny srdečně zve 15. 1. 2014 na další cestovatelské promítání, tentokrát na téma "Zambie". Promítání se bude konat od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Cestovatelské promítání - "Švýcarsko"

VŠPJ, posluchárna P3

Katedra cestovního ruchu všechny srdečně zve 11. 12. 2013 na další cestovatelské promítání, tentokrát na téma "Švýcarsko". Promítání se bude konat od 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Sopky a Afrika

U9

Kroužek Civilizace a kontinenty (lektor dr. Milan Kameník) pokračuje přednáškou na téma Vulkány a výjimečný kontinent Afrika v pondělí 2.12. v 16.05 v učebně U9.


Sportovní den

Tělocvična VŠPJ

Studentská komora akademického senátu ve spolupráci s katedrou sportů VŠPJ zvou všechny studenty na neoficiální sportovní den, který se uskuteční 26. 11. 2013 od 9:45 ve školní tělocvičně. V jednotlivých hodinách budou organizovány pohybové aktivity, jejichž časový rozvrh naleznete pod odkazem. Po ukončení sportovních aktivit na VŠPJ bude akce pokračovat posezením v pivovarské restauraci. 


Zkušenosti z realizace projektu Inovace a podpora praxí na VŠPJ a jejich monitoringu

VŠPJ

Seminář s networkingem, který pořádá VŠPJ ve spolupráci s partnery projektu, se uskuteční 25. 11. 2013 od 9:30 v zasedací místnosti. Seminář je určen pro studenty VŠPJ, akademické pracovníky a zástupce odborníků z praxe. 

Detail akce

Konference porodních asistentek

DKO Jihlava

Katedra zdravotnických studií VŠPJ se společně s Nemocnicí Jihlava tento rok opět podílí na organizaci konference porodních asistentek, která je určena pro odbornou veřejnost. Program zde.


Imatrikulace

V úterý 19. 11. 2013 se bude konat slavnostní přijetí studentů prvních semestrů ke studiu na VŠPJ.

Detail akce

Cestovatelské promítání "Hedvábná stezka"

VŠPJ, posluchárna P3

Katedra cestovního ruchu všechny srdečně zve 13. 11. 2013 na další cestovatelské promítání, tentokrát na téma "Hedvábná stezka". Cestovatelské promítání se koná v posluchárně P3 od 18:00. Vstup je zdarma.


Software Development and Object Technologies 2013

Aula

Konference "Software Development and Object Technologies 2013" se uskuteční v pátek 8. listopadu 2013 od 9:00 do 17:30 v aule VŠPJ. Více informací o konferenci naleznete na webových stránkách konference SDOT 2013.


Dny ukrajinské kultury

Jihlava, Pelhřimov
06. 11. 2013 - 19. 11. 2013

Jedním ze zahraničních partnerů Kraje Vysočina je Zakarpatská oblast Ukrajiny. Seznamte se s ukázkami ukrajinské kultury během listopadu na akcích v Pelhřimově nebo v Jihlavě.

Detail akce

Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Brno

Výstaviště Brno
05. 11. 2013 - 08. 11. 2013

Od 5. do 8. 11. 2013 se na Výstavišti Brno uskuteční XX. ročník pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2013. Navštivte stánek VŠPJ a informujte se o vysokoškolském studiu v Kraji Vysočina.


Kroužek Civilizace a kontinenty - přednáška

U9

Kroužek Civilizace a kontinenty přednáška Baruch Spinoza a Holandsko

Detail akce

Motivační seminář "Pod lupou - první kolo výběrového řízení"

Zasedací místnost

Poradenské centrum přináší studentům a absolventům VŠPJ třetí z cyklu motivačních seminářů "Ucházím se o své první zaměstnání" s názvem "Pod lupou - první kolo výběrového řízení", který Vám usnadní přechod na trh práce. Seminář se koná v pondělí 4. 11. 2013 od 16:00 v zasedací místnosti.


Gen-etika a synt-etika. Od genových manipulací k syntetické biologii.

aula VŠPJ

Etické otázky související s klonováním a genetickou modifikací organismů budou popsány v přednášce Mgr. et Mgr. Marka Váchy, PhD., přednosty ústavu etiky 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Přednáška se koná 1. 11. 2013 od 12:30 v aule.

Detail akce

Motivační seminář "Motivační dopis - okénko do naší osobnosti"

Zasedací místnost

Poradenské centrum přináší studentům a absolventům VŠPJ druhý z cyklu motivačních seminářů "Ucházím se o své první zaměstnání" s názvem "Motivační dopis - okénko do naší osobnosti", který Vám usnadní přechod na trh práce. Seminář se koná 30. 10. 2013 od 16:00 v zasedací místnosti.


Speciální projekce dokumentu Šmejdi

posluchárna P4

Speciální projekce dokumentu Šmejdi pod záštitou Zastoupení Evropské komise v České republice se uskuteční ve čtvrtek 24. 10. 2013 od 17:00 v posluchárně P4. Projekce proběhne za účasti režisérky a autorky scénáře Silvie Dymákové a psycholožky Romany Mazalové a dalších zajímavých hostů.


Růst čínské ekonomiky: příležitost či hrozba pro ČR?

učebna P4, VŠPJ

Přednáška se uskuteční v úterý 22. 10. 2013 od 17:00 v posluchárně P4 a je určena široké veřejnosti. Mgr. Ing. Vilém Semerák, Ph.D. je ekonom, který působí také jako výzkumník v rámci ekonomického institutu CERGE-EI a opakovaně působil v Číně (Shandong Economic University, East China Normal University).


Kroužek Civilizace a kontinenty

U9

Kroužek civilizace a kontinenty pro studenty cestovního ruchu (lektor dr. Milan Kameník) pokračuje po prázdninové přestávce v pondělí 21. října 2013 v učebně U9 od 16:05 do 17:00. První téma: Mýty kolem astronautů.


1. motivační seminář "Životopis - posel, jehož podoba určuje naši budoucnost"

Zasedací místnost

Poradenské centrum přináší studentům a absolventům VŠPJ podzimní cyklus motivačních seminářů "Ucházím se o své první zaměstnání". Pro studenty a absolventy VŠPJ je účast na semináři zdarma (akce je pro veřejnost uzavřena). První ze seminářů se koná 21. 10. 2013 od 16:00 v zasedací místnosti. Více informací naleznete na stránkách poradenského centra.


Zasedání Akademické rady VŠPJ

zasedací místnost

Ve čtvrtek 17. 10. 2013 se koná zasedání Akademické rady VŠPJ.


Den firem JOBStart 2013 - přihlašování firem (institucí)

VŠPJ

Do 17. 10. 2013 se mohou přihlásit firmy (instituce) k účasti na Dni firem JOBStart 2013, který pořádá VŠPJ pro své studenty a absolventy. Vybírat mohou nově ze tří forem své účasti. Veškeré informace jsou zveřejněny pod odkazem Firmy, praxe, spolupráce.  


Cestovatelské promítání "Expedice Kuba 2013"

VŠPJ, posluchárna P3

Katedra cestovního ruchu všechny srdečně zve 16. 10. 2013 od 18:00 (posluchárna P3) na další cestovatelské promítání, tentokrát na téma "Expedice Kuba 2013". Vstup je zdarma. Program cestovatelských promítání na nový akademický rok naleznete na stránkách katedry cestovního ruchu.


Radiokomunikace v námořní plavbě

Aula

Katedra elektrotechniky a informatiky zve širokou veřejnost na přednášku "Radiokomunikace v námořní plavbě", která se uskuteční v úterý 15. 10. 2013 od 16:00 do 18:00 v aule VŠPJ. Na přednášce vystoupí Ing. Petr Ondráček, CSc. z FEL ČVUT, známý osamělou plavbou po moři na vlastnoručně vytvořené lodi. Tématem přednášky je radiová komunikace námořního tísňového a bezpečnostního systému. Více informací v letáčku.


Zasedání Správní rady VŠPJ

jednací místnost kanceláře rektora

V úterý 15.10.2013 se koná řádné zasedání Správní rady VŠPJ.


Highlander 2013

Větrný Jeníkov

VŠPJ je partnerem extrémního vytrvalostního závodu Highlander, který se koná 12. 10. 2013 od 10:00 hodin ve Větrném Jeníkově.


Setkání věnované památce Evžena Plocka

zasedací místnost vedle auly

Zveme studenty VŠPJ na setkání věnované památce 44. výročí úmrtí Evžena Plocka, který byl pro své přesvědčení ochoten snést i smrt upálením. Koná se ve čtvrtek 10. 10. 2013 (od 15.30 hod v zasedací místnosti). Plakát zde.


Erasmus den

Aula

Dne 9. října 2013 se bude konat akce Erasmus den. Od 9:00 do 14:30 hod. srdečně zveme všechny zájemce do auly VŠPJ. Více informací o akci naleznete pod následujícími odkazy: plakát a program.


Zahájení výuky

VŠPJ

V pondělí 30. 9. 2013 zahajujeme výuku v novém akademickém roce 2013/2014.


Tvorba rozvrhu na zimní semestr 2013/2014

VŠPJ
15. 09. 2013 - 25. 09. 2013

Od neděle 15. 9. do středy 25. 9. 2013 probíhá na VŠPJ tvorba rozvrhu na zimní semestr 2013/2014. Během tohoto období si studenti sami zapisují předměty a tvoří rozvrh na nadcházející semestr. Podrobný harmonogram tvorby rozvrhu je zveřejněn v IS nebo na webových stránkách ve vnitřních předpisech


Konference MME 2013 (Mathematical Methods in Economy)

11. 09. 2013 - 13. 09. 2013

Mezinárodní konference pořádaná pod hlavičkou České společnosti pro operační výzkum (zaměření na matematické metody v ekonomii - aplikovaná matematika, operační výzkum, statistika, ekonometrie), která se koná od 11. 9. do 13. 9. 2013 na VŠPJ. Více informací na stránkách konference


Seminář Virtuální univerzity třetího věku

zasedací místnost (aula)
09. 09. 2013 - 10. 09. 2013

Ve dnech 9. a 10. září se na VŠPJ uskuteční celorepublikový seminář pro zřizovatele a kontaktní osoby Virtuální univerzity třetího věku.


Vstupní kurzy 2013

Trnávka
26. 08. 2013 - 06. 09. 2013

Vstupní kurzy 2013 na Trnávce se uskuteční v termínech od 26. 8. do 30. 8. 2013 a od 2. 9. do 6. 9. 2013. Více informací o vstupních kurzech naleznete na stránkách katedry sportů.


Přijímací zkoušky do akreditovaných studijních oborů

VŠPJ
07. 08. 2013 - 08. 08. 2013

Ve dnech 7. a 8. 8. 2013 se uskuteční příjímací zkoušky do studijních oborů Cestovní ruch, Finance a řízení, Porodní asistentka, Všeobecná sestra a Zdravotně sociální pracovník.

Detail akce

Promoce absolventů

Dělnický dům, Jihlava
16. 07. 2013 - 17. 07. 2013

Ve dnech 16. a 17. července 2013 se uskuteční promoce absolventů všech studijních oborů VŠPJ. Slavnostní akty budou probíhat ve společenském sále Dělnického domu v Jihlavě.


Spalovna v Jihlavě je nevyhnutelnou součástí řešení odpadové situace v Kraji Vysočina

Aula

Ve spolupráci s organizací Liga lidských práv pořádají Masarykovy debaty cyklus sedmi letních debat v sedmi městech ČR. První Masarykova debata cyklu bude 8. 7. 2013 od 18:00 v Jihlavě, kde se bude zabývat zajímavým lokálním tématem. Místem konání je aula Vysoké školy polytechnické Jihlava. Teze: Spalovna komunálního odpadu v Jihlavě je nevyhnutelnou součástí řešení odpadové situace v Kraji Vysočina.


Slavnostní ukončení U3V

aula

Dne 20. 6. 2013 se v aule VŠPJ od 14:30 uskuteční Slavnostní vyřazení posluchačů U3V, kteří navštěvovali v letech 2011 - 2013 programy Pracujeme s PC, Digitální fotografie, Digitální video, Grafika a prezentace na webu, Z historie našeho regionu, Genealogie-rodopis a Angličtina pro seniory.


2. jihlavská konference fetomaternální medicíny

Krajská pobočka VZP ČR pro Kraj Vysočina

na téma "Psychosociální otázky porodnictví".

Detail akce

Cestovatelské promítání - Dolomity

Dne 12. 6. 2013 se uskuteční další cestovatelské promítání, tentokrát na téma Dolomity. Promítání se koná v posluchárně P3 od 18:00. Vstup je zdarma.


Přijímací zkoušky

VŠPJ
11. 06. 2013 - 13. 06. 2013

Ve dnech 11. 6. až 13. 6. 2013 se na VŠPJ uskuteční přijímací zkoušky 1. kola přijímacího řízení. Pro obory Aplikovaná informatika a Počítačové systémy byly přijímací zkoušky rozhodnutím rektora zrušeny.


Zasedání Akademické rady VŠPJ

zasedací místnost

Ve středu 5. 6. 2013 od 14:00 hodin se koná zasedání Akademické rady VŠPJ.


Přijímací řízení U3V pro ak.rok 2013/14

VŠPJ
03. 06. 2013 - 19. 07. 2013

Přijímací řízení U3V pro akademický rok 2013/2014 bude zahájeno 3. června 2013. Ukončení příjmu přihlášek je 19. července 2013. Více informací spolu s přihláškou naleznete na stránkách Univerzity 3. věku.


Víš, jak to funguje? aneb Den výzkumu a vývoje

City Park Jihlava

Dne 25. 5. 2013 od 12:00 do 18:00 pořádá VŠPJ v prostorách nákupního centra City Park Jihlava akci s názvem "Víš, jak to funguje? aneb Den Výzkumu a vývoje". K vidění bude např. model počítačem řízeného vláčkoviště, elektronický model plíce a další modely.

Detail akce

Přednáška Martina Hilského "Shakespeare a jeho doba"

divadlo DIOD

VŠPJ a British Council Vás srdečně zvou na přednášku profesora Martina Hilského "Shakespeare a jeho doba", která se uskuteční 23. 5. 2013 od 11:00 v divadle DIOD (Tyršova 1565/12).

Detail akce

Spiritualita pohybu

Aula

aneb O dvou věcech, které naše společnost začíná valem postrádat - PaedDr. Emanuel Hurych, Ph.D. srdečně zve veřejnost na svou přednášku, která se koná 22. 5. 2013 od 18:00 v aule při příležitosti vydání knihy Spiritualita pohybových aktivit (na níž se spolu s dalšími britskými a českými autory podílel). 

Detail akce

Přednáška Malá a větší tajemství českého trhu práce

Aula

Dne 21. 5. 2013 od 14:20 proběhne v aule přednáška Doc. Ing. Daniela Münicha, Ph.D., který je členem Národní ekonomické rady vlády (NERV) a přednáší v doktorském programu na pražském ekonomickém institutu CERGE-EI. Přednáška se koná v rámci projektu Výzkum, Vývoj, Vysočina.

Detail akce

5. ročník konference Konkurence

Vysoká škola polytechnická Jihlava

Pátý ročník konference Konkurence pořádá katedra ekonomických studií VŠPJ dne 16. 5. 2013. Více informací o důležitých termínech, tématech a cílech konference naleznete na stránkách konference Konkurence 2013.


Cestovatelské promítání - Norsko

Dne 15. 5. 2013 se uskuteční další cestovatelské promítání, tentokrát na téma Norsko. Cestovatelské promítání se koná v posluchárně P3 od 18:00. Vstup je zdarma.


Kroužek pro studenty "Civilizace a kontinenty"

Učebna U11

"Náboženské symboly: křesťanství, judaismus, islám, mniši " - to je téma dalšího kroužku pro studenty "Civilizace a kontinenty", který proběhne ve středu 15. 5. 2013 od 18:00 v učebně U11.


Přednáška Karla Janečka: Od matematiky k byznysu

aula VŠPJ

O nezbytnosti racionálního myšlení na akademické půdě, v podnikání i v běžném životě bude přednášet matematik a podnikatel Mgr. Karel Janeček, Ph.D., MBA. Přednáška se uskuteční 2. 5. 2013 od 16:00 v aule VŠPJ a je konána v rámci cyklu popularizačních přednášek pro veřejnost pořádaných v rámci projektu Výzkum, Vývoj, Vysočina.


Kroužek pro studenty "Civilizace a kontinenty"

Učebna U11

Dalším tématem, kterým se bude zabývat kroužek pro studenty "Civilizace a kontinenty", je "Mekka a islám". Kroužek na toto téma proběhne opět ve středu 24. 4. 2013 od 18:00 v učebně U11.


Přednáška "Ekonomické perspektivy v cestovním ruchu"

Aula

Dne 24. 4. 2013 od 15:00 proběhne v aule přednáška Ing. Jaromíra Beránka, analytika cestovního ruchu. Přednáška je zaměřena na aktuální situaci v cestovním ruchu v ČR i ve světě. Hodnotí vývoj ekonomických ukazatelů v cestovním ruchu a zmiňuje jeho perspektivy do budoucnosti. Více informací naleznete na stránkách projektu Výzkum, Vývoj, Vysočina.


Přednáška "Jaderné technologie - přínosy a rizika"

Aula

Dne 23. 4. 2013 od 14:00 proběhne v aule přednáška Ing. Dany Drábové, Ph.D., známé předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Záměrem přednášky je snížit obavy z jaderných elektráren a zvýšit porozumění jevům, jako je záření. Více informací naleznete na stránkách projektu Výzkum, Vývoj, Vysočina.


Konference Nové trendy v ošetřovatelství a porodní asistence

Vysoká škola polytechnická Jihlava

Cílem konference je vytvořit prostor pro sdílení myšlenek, zkušeností a výsledků výzkumu v oblasti aktivního vyhledávání a uspokojování biologických, psychických a sociálních potřeb nemocného i zdravého člověka v péči o jeho zdraví. Konference se koná 18. dubna 2013 v aule VŠPJ. Více informací nalezente na stránkách konference.


Kroužek pro studenty "Civilizace a kontinenty"

Učebna U11

Dalším tématem, kterým se bude zabývat kroužek pro studenty "Civilizace a kontinenty", je "Pokračování Versailles". Kroužek na toto téma proběhne opět ve středu 17. 4. 2013 od 18:00 v učebně U11.


Cestovatelské promítání - Nikaragua

Dne 17. 4. 2013 se uskuteční další cestovatelské promítání, tentokrát na téma Nikaragua. Cestovatelské promítání se koná v posluchárně P3 od 18:00. Vstup je zdarma.


Kroužek pro studenty "Civilizace a kontinenty"

Učebna U11

Dalším tématem, kterým se bude zabývat kroužek pro studenty "Civilizace a kontinenty", je "Stonehenge a Versailles". Kroužek na toto téma proběhne opět ve středu 10. 4. 2013 od 18:00 v učebně U11.


Kroužek pro studenty "Civilizace a kontinenty"

Učebna U11

Dalším tématem, kterým se bude zabývat kroužek pro studenty "Civilizace a kontinenty", je "Versailles a Louvre". Kroužek na toto téma proběhne opět ve středu 3. 4. 2013 od 18:00 v učebně U11.


Kroužek pro studenty "Civilizace a kontinenty"

Učebna U11

Dalším tématem, kterým se bude zabývat kroužek pro studenty "Civilizace a kontinenty", jsou "Udivující zvyky: Amazonie, Indie, Čína". Kroužek na toto téma proběhne opět ve středu 27. 3. 2013 od 18:00 v učebně U11.


Seminář Aktuální ekonomická situace členských zemí EU

Zasedací místnost

Eurocentrum Jihlava a VŠPJ Vás zvou na odborný seminář na téma "Aktuální ekonomická situace členských zemí EU". Seminář se uskuteční 20. 3. 2013 od 15:00 v zasedací místnosti. Seminář je přístupný široké veřejnosti, je nutné si však rezervovat místo. 

Detail akce

Vysokoškolský ples - Škraboškový bál

Dělnický dům v Jihlavě

Již 7. vysokoškolský ples (Škraboškový bál) se uskuteční ve středu 13. 3. 2013 od 19:00 v Dělnickém domě v Jihlavě. Vstupenky si můžete zakoupit v Cestovní kanceláři VŠPJ od pondělí 25. 2. 2013.

Detail akce

Cestovatelské promítání - Japonsko

Dne 13. 3. 2013 se uskuteční další cestovatelské promítání, tentokrát na téma Japonsko. Cestovatelské promítání se koná v posluchárně P3 od 18:00. Vstup je zdarma.


Promoce absolventů VŠPJ

Aula
12. 03. 2013 - 13. 03. 2013

Promoce absolventů všech studijních oborů proběhnou 12. a 13. 3. 2013 v aule VŠPJ.


ERASMUS DEN

Zasedací místnost

Dne 5. března 2013 se bude konat již tradiční akce věnovaná programu Erasmus - ERASMUS DEN. Mezinárodní oddělení zve všechny studenty a zájemce o výměnné pobyty od 10:00 hod. do zasedací místnosti. (EX)CHANGE YOUR LIFE WITH ERASMUS!


International Sports for All

Zasedací místnost

Dne 5. března 2013 od 9:00 do 10:00 v zasedací místnosti proběhne seminář o možnostech studia na sportovní akademii Gerlev PE and Sports Academy, Dánsko. Informace o studijních programech a možnostech získání stipendia, prezentace studenta VŠPJ.


8. Mezinárodní konference "Aktuální problémy cestovního ruchu"

27. 02. 2013 - 28. 02. 2013

Tradiční konference, kterou již po osmé pořádá katedra cestovního ruchu VŠPJ na téma "Cestovní ruch - destinace - regionální rozvoj". Více informací o důležitých termínech, tématech a cílech konference naleznete pod tímto odkazem


Cestovatelské promítání - La Grace

Dne 13. 2. 2013 se uskuteční další cestovatelské promítání, tentokrát na téma La Grace - korzárská loď plující pod českou vlajkou. Cestovatelské promítání se koná v posluchárně P3 od 18:00. Vstup je zdarma.


Přednáška Z Jihlavy do nebes a zpět

Posluchárna P3

Česká křesťanská akademie Jihlava Vás srdečně zve na přednášku "Z Jihlavy do nebes a zpět", která se koná 23. 1. 2013 od 18:00 v posluchárně P3.

Detail akce

Přednáška docenta Karla Pstružiny na téma Důsledky vědy

Zasedací místnost

VŠPJ Vás v rámci projektu Výzkum, Vývoj, Vysočina zve na přednášku docenta Karla Pstružiny z Vysoké školy ekonomické v Praze na téma Důsledky vědy. Přednáška se uskuteční 22. ledna 2013 od 15:00 v zasedací místnosti. Na přednášku je zvána široká veřejnost.

Detail akce

Cestovatelské promítání - Galapágy

Dne 16. 1. 2013 se uskuteční další cestovatelské promítání, tentokrát na téma Galapágy. Cestovatelské promítání se koná v posluchárně P3 od 18:00. Vstup je zdarma.


Den otevřených dveří a Den výzkumu a vývoje

VŠPJ

Ve čtvrtek 10. 1. 2013 se koná Den otevřených dveří, který je určen především zájemcům o studium, a zároveň také Den výzkumu a vývoje. Více o programu Dne otevřených dveří naleznete zde, více informací o Dni výzkumu a vývoje naleznete zde.


Přednáška prezidenta Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

divadelní sál DKO

Ve středu 19. 12 2012 se od 8:00 do 8:45 uskuteční v divadelním sále DKO přednáška prezidenta Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, pana inženýra Romana Škrabánka. Během přednášky budete mít možnost poslechnout si informace vyplývající z celoevropského průzkumu o pojištění záruky cestovních kanceláří proti úpadku a porovnat, jak mají tyto povinnosti nastavené české CK. Zváni jsou všichni, koho tato problematika zajímá. 


Seminář Odpadové hospodářství v Jihlavě

Aula, VŠPJ

Seminář na téma Odpadové hospodářství v Jihlavě se uskuteční 13. 12. 2012 od 15:30 v aule VŠPJ. Přednášejícími na semináři budou Mgr. Renáta Kubištová Havlínová z Odboru životního prostředí Magistrátu města Jihlavy a Ing. Zbyněk Bouda, ředitel Energetické Agentury Vysočiny.

Detail akce

Seminář Nové směry v asistované reprodukci

posluchárna P4

Seminář na téma Nové trendy v asistované reprodukci se uskuteční 13. 12. 2012 v 10:00 v posluchárně P4 VŠPJ. Přednášejícím na semináři bude RNDr. Roman Rybář, Ph.D. - klinický embryolog ze Sanatoria pro zdraví, krásu a plodnost.

Detail akce

Cestovatelské promítání - Island

Dne 12. 12. 2012 se uskuteční další cestovatelské promítání, tentokrát na téma Island. Cestovatelské promítání se koná v posluchárně P3 od 18:00. Vstup je zdarma.


Přednáška "Statistika v cestovním ruchu a satelitní účet cestovního ruchu"

Aula

Katedra cestovního ruchu Vás v rámci projektu "Výzkum, Vývoj, Vysočina - Cesty k vědění VŠPJ" Vás zve na přednášku Ing. Pavla Vančury z Českého statistického úřadu "Stastika v cestovním ruchu a satelitní účet cestovního ruchu" dne 12. 12. 2012 v 16:00 v aule VŠPJ.


Seminář Finanční nástroje podpory podnikání z evropských fondů

Aula VŠPJ

Seminář na téma Finanční nástroje podpory podnikání z evropských fondů se uskuteční 12. 12. 2012 od 12:15 v aule VŠPJ s Ing. Ivanem Takáčem, PhD. z Fakulty európských študií a regionálneho rozvoja Slovenskej pol‘nohospodárskej univerzity v Nitre.

Detail akce

Přednáška "Materiálová podstata elektroniky"

Aula

VŠPJ Vás zve v rámci projektu Výzkum, Vývoj, Vysočina - Cesty k vědění VŠPJ na přednášku doc. Ing. Petera Ponického, Ph.D. na téma "Materiálová podstata elektroniky". Přednáška se koná 11. 12. 2012 od 13:30 do 15:00 v aule VŠPJ. Více informací naleznete zde.


Konference "Trendy a technologie"

Aula, 5. 12. 2012

Dne 5. 12. 2012 od 8:00 se v aule VŠPJ uskuteční konference pořádaná katedrou elektrotechniky a informatiky s názvem "Trendy a technologie". Cílem konference je zprostředkovat studentům i akademickým pracovníkům setkání s inovativními přístupy zejména v oblasti elektrotechniky a informatiky prezentovanými odborníky z široké praxe. Více informací zde


Beseda se senátorem Jiřím Dienstbierem

Aula

VŠPJ zve studenty a zaměstnance školy na besedu se senátorem Jiřím Dienstbierem, která se koná v aule VŠPJ ve čtvrtek 29. listopadu 2012 od 8:45 hodin. Téma: Je lépe býti svobodným chudákem než býti bohatým otrokem? Podtitul přednášky: Má ekonomika přednost před právem a mravností čili nic? 


Seminář "Financování sportu v Jihlavě"

Aula, VŠPJ

Na semináři vystoupí Bedřich Ščerban, generální manažer HC Dukla Jihlava a Mgr. Tomáš Koukal, vedoucí Odboru školství, kultury a tělovýchovy Statutárního města Jihlavy. Seminář se uskuteční 27. 11. 2012 od 15:30 v aule VŠPJ. 

Detail akce

Den firem JOBStart 2012

Ve středu 21. 11. 2012 se v prostorách školy uskuteční pilotní ročník Dne firem JOBStart 2012. Studentům umožní setkat se osobně se zástupci firem, kteří zde budou nabízet možnosti pracovního uplatnění, praxí, zpracování bakalářské práce, konzultace životopisu aj. Více zde. 


Přednáška profesora Jana Švejnara

Aula

VŠPJ Vás v rámci projektu Výzkum, Vývoj, Vysočina - Cesty k vědění VŠPJ zve na přednášku profesora Jana Švejnara na téma "Jak vyvést českou ekonomiku z krize?". Přednáška se koná 19. 11. 2012 od 16:00 v aule. Plakát k akci naleznete zde.


Seminář Fotovoltaika - současný stav a diagnostika fotovoltaických systémů

Posluchárna P4

Katedra elektrotechniky a informatiky ve spolupráci s Fakultou elektrotechnickou Českého vysokého učení technického v Praze pořádá v rámci projektu Výzkum, Vývoj, Vysočina seminář ve velice aktuální a diskutované oblasti fotovoltaických systémů. Seminář se uskuteční ve čtvrtek 15. 11. 2012 od 17:50 v posluchárně P4. Více informací zde.


Konference "Matematika v ekonomické praxi"

Aula, 10:00

Katedra matematiky Vysoké školy polytechnické Jihlava pořádá již druhý ročník konference na téma „Matematika v ekonomické praxi“ dne 15. 11. 2012 od 10:00 v aule. Více informací zde.


4. jihlavská konference porodních asistentek

Odborná konference pořádaná ve spolupráci s Nemocnicí Jihlava p.o. a Aesculap Akademií 15. 11. 2012 v Horáckém divadle je zařazena do systému celoživotního vzdělávání porodních asistentek. Záštitu nad akcí převzal i rektor VŠPJ, jedním z odborných garantů je prof. MUDr. Aleš Roztočil, CSc., člen katedry zdravotnických studií VŠPJ a  přednosta Gynekologicko-porodnického oddělení jihlavské nemocnice.


Cestovatelské promítání z Mexika

Dne 14. 11. 2012 se uskuteční další cestovatelské promítání, tentokrát na téma Mexiko. Začátek je v 18:00 v posluchárně P3. Vstup je zdarma.


Otevřená přednáška "Dotace a rozvoj Kraje Vysočina a jeho obcí"

Učebna U1

Otevřená přednáška na téma "Dotace a rozvoj Kraje Vysočina a jeho obcí" se uskuteční v pondělí 12. 11. 2012 od 10:00 do 11:15 v učebně U1. Přednášejícími hosty budou doc. RNDr. Iveta Fryšová, Ph.D. - vedoucí Odboru regionálního rozvoje Kraje Vysočina a Mgr. Roman Fabeš - starosta Telče - tj. města se ziskem největšího objemu dotací na jednoho obyvatele. Přednášku bude moderovat RNDr. Miloš Vystrčil.


Přednáška "Nové poznatky ošetřovatelství v psychiatrii a jejich aplikace v praxi"

Aula

Katedra zdravotnických studií zve studenty a veřejnost na odbornou přednášku Mgr. Jaroslavy Knížkové "Nové poznatky ošetřovatelství v psychiatrii a jejich aplikace v praxi. Přednáška se koná v pondělí 12. 11. 2012 od 10:00 v aule VŠPJ. Přednáška je koncipována jako přehledová studie vývoje ošetřovatelské péče v psychiatrii na území ČR.


Seminář "IT kriminalita"

Aula, 15:30

Seminář s Ing. Petrem Pavlincem - vedoucím Odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina se uskuteční ve čtvrtek 8. 11. 2012 od 15:30 v aule VŠPJ.

Detail akce

Imatrikulace

DKO Jihlava

Slavnostní přijetí studentů prvních semestrů ke studiu na VŠPJ se koná ve středu 7. 11. 2012 od 15:00 hodin v divadelním sále DKO Jihlava.


Motivační seminář "Pod lupou - první kolo výběrového řízení"

Zasedací místnost

Poradenské centrum pro studenty pro Vás připravilo třetí z cyklu motivačních seminářů "Ucházím se o své první zaměstnání" s názvem "Pod lupou - první kolo výběrového řízení". Seminář se uskuteční 5. 11. 2012 od 16 hodin v zasedací místnosti VŠPJ. Více informací o něm naleznete zde.


Beseda s Věrou Sosnarovou

Hospicové hnutí - Vysočina, o. s. Vás v úterý 30. 10. 2012 zve k poslechu očitého svědectví ženy odvlečené po 2. světové válce na 18 let do sibiřského gulagu v tehdejším Sovětském svazu. Součástí besedy bude i prezentace hospicové péče. Koná se v aule od 16:00 hodin.   


Motivační seminář "Motivační dopis - okénko do naší osobnosti"

Zasedací místnost

Poradenské centrum přináší studentům a absolventům VŠPJ druhý z cyklu motivačních seminářů "Ucházím se o své první zaměstnání" s názvem "Motivační dopis - okénko do naší osobnosti", který Vám usnadní přechod na trh práce. Seminář se koná 29. 10. 2012 od 17:00 v zasedací místnosti.

Detail akce

První seminář z cyklu motivačních seminářů s názvem "Životopis - posel, jehož podoba určuje naši budoucnost"

Zvyšte svoji šanci na úspěch na trhu práce. Poradenské centrum přináší studentům a absolventům VŠPJ podzimní cyklus motivačních seminářů "Ucházím se o své první zaměstnání", který Vám usnadní přechod na trh práce. Pro studenty a absolventy VŠPJ je účast na semináři zdarma (akce je pro veřejnost uzavřena). První ze seminářů se koná 22. 10. 2012 od 16 h v zasedací místnosti. Více informací naleznete zde.


ISIC Tour 2012

Venkovní "Road Show"  akce, která přináší studentům atraktivní benefity, soutěže a informace o možnostech využití mezinárodního studentského průkazu ISIC. Koná se 18. 10. 2012 u bočního vchodu do školy v době cca od 10 do 15 hodin.