nadcházející

Dimenze duševního zdraví

Vestibul před historickou aulou VŠPJ
26. 09. 2022 - 31. 10. 2022

Plakátová výstava, která nese název Dimenze duševního zdraví bude od 26. 9. 2022 umístěna ve vestibulu před historickou aulou Vysoké školy polytechnické Jihlava. Můžete se těšit na originální grafiku Filipa Menšla a texty vysvětlující nejčastější mýty o duševním zdraví a nemoci. Výstava vznikla díky iniciativě NA ROVINU a její zhlédnutí bude možné do 31. 10. 2022. 

 


Výstava na stromech - Kávová krize

park VŠPJ
01. 10. 2022 - 08. 10. 2022

Výstava na stromech je výstavový happening na podporu důstojné práce. Akce se koná každý rok v říjnu během Týdne důstojné práce. Každý rok se zaměření happeningu mění: po kávě, koželužnách, banánech, obuvi, kakau a budoucnosti práce a bavlně jsme pro letošek nachystali výstavu o pěstování kávy s názvem Kávová krize. Prohlédnout si ji můžete v parku VŠPJ (za Odborem dopravy Magistrátu města Jihlavy) od 1. do 8. října

Akci koordinuje tým Fairtrade ČS, na VŠPJ se o instalaci výstavy stará studentská komora Akademického senátu VŠPJ.


Setkání zaměstnanců a studentů s vedením VŠPJ

posluchárna Výukového centra VŠPJ

Vedení Vysoké školy polytechnické Jihlava zve všechny své zaměstnance a studenty na Setkání zaměstnanců a studentů s vedením VŠPJ, které se uskuteční ve středu 5. října 2022 od 13.00 hodin v posluchárně Výukového centra VŠPJ.


Akademický den

Pivovarská restaurace Jihlava

Tradiční neformální akce při příležitosti zahájení nového akademického roku proběhne v areálu Pivovarské restaurace Jihlava.

Detail akce

POLYFiK 7: AsexuaLOVE

zasedací místnost

Filmový klub POLYFiK pro studenty a zaměstnance VŠPJ i širokou veřejnost  tentokrát představí film AsexuaLOVE (Česká republika 2018). 

Jana se bála vycházet z bytu a Ondřej trpěl depresemi. Sebepřijetí přišlo, když objevili svoji sexuální identitu. Jsou aromantičtí asexuálové. Nezamilují se, nestojí o sex ani o romantický vztah a netouží po dětech. Ondřej miluje film a astronomii, bydlí s kocourem a gay párem a vídá se s kamarádkou Martinou, která tajně doufá, že si ji jednou vezme. Jana žije šťastně sama, ráda se dívá na hokej a čte romantické příběhy, z nichž některé překládala. Oba jsou vyrovnaní se svou identitou, mají skvělou práci, koníčky, přátele a také odvahu dodat sílu všem, kteří se bojí přiznat asexualitu sobě i před druhými. Queer komunita se rozšířila o Asexuály, lidi, kteří nepociťují sexuální přitažlivost. Dnes se o sexu mluví tolik, že nás může překvapit, že jsou mezi námi. Možná to je v přesexualizované společnosti jedno z posledních tabu.

Kdy: 15.00 hod
Kde: zasedací místnost vedle historické auly 
Vstup zdarma 

 


Inaugurace rektora VŠPJ

Jihlavská radnice

Ve středu 12. října 2022 proběhne inaugurace doc. Ing. Zdeňka Horáka, Ph.D., rektorem Vysoké školy polytechnické Jihlava.


Průmkathon

SPŠ a SOU Pelhřimov
12. 10. 2022 - 13. 10. 2022

Průmkathon je intenzivní 24hodinový hackathon, při kterém mají studenti možnost inovovat český průmysl. Díky hackathonu získají praktickou zkušenost s řešením problémů, které firmy trápí. Zjistěte bližší informace a registrujte svůj tým do 10. 10. ZDE. Organizátorem akce je Martin Lahučký, student Aplikované informatiky na Katedře technických studií VŠPJ. 

Detail akce

Polytechnický seminář #1

Výukové centrum VŠPJ - aula

O VZNIKU A VÝVOJI VESMÍRU JAKO ILUSTRACI SOUVISLOSTI ZÁKONŮ A JEVŮ MIKROSVĚTA A MAKROSVĚTA - prof. Jiří Chýla (Akademie věd ČR)

První ze série vědecko-popularizačních přednášek proběhne v aule Výukového centra VŠPJ od 11.00 hod. 

Více info ZDE


České tajemno - přednáška Arnošta Vašíčka

VŠPJ

Přednáška Arnošta Vašíčka, českého cestovatele, scénáristy, spisovatel a záhadologa. Jeho hlavním zájmem jsou záhady, nerozluštěné archeologické nálezy, nevysvětlitelné úkazy a další tajemné a neznámé jevy včetně utajovaných rituálů.

Na přednášku, kterou pořádá Jihlavská medicínská akademie (JIMEA), je možné se registrovat na www.nemji.cz/konference

Detail akce

JOBstart 2022 11. ročník veletrhu pracovních příležitostí a praxí

VŠPJ výukové centrum a přilehlé prostory
18. 10. 2022 - 20. 10. 2022

11. ročník veletrhu pracovních příležitostí a praxí JOBstart 2022

Dovolte, abychom Vás touto cestou pozvali na 11. ročník veletrhu pracovních příležitostí a praxí JOBstart 2022, který se bude konat v termínu 18.-20. 10. 2022 na VŠPJ.

 

Stejně jako v loňském roce bude rozdělen do třech samostatných dnů:

18. 10. 2022 prezentace pro studenty katedry technických studií

19. 10. 2022 prezentace pro studenty katedry ekonomických studií a katedry cestovního ruchu

20. 10. 2022 prezentace pro studenty katedry zdravotnických studií a katedry sociální práce

Podrobný program akce bude zveřejněný později.

Detail akce

HUMANITAS 2022

historická aula VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava, Katedra sociální práce pořádá mezinárodní konferenci HUMANITAS 2022

Cílem konference je vytvořit prostor pro setkání zástupců vysokých škol zaměřených na sociální práci a zdravotnictví  a odborníků z praxe v pomáhajících profesích. Konference je možné se zúčastnit jak aktivně v roli přednášejícího, tak pasivně bez prezentace příspěvku. Všichni účastníci obdrží potvrzení o absolvování vzdělávací akce v rozsahu 8 hodin.


Zasedání Akademického senátu VŠPJ

Jednací místnost kanceláře rektora

Ve středu 19. října 2022 se v jednací místnosti kanceláře rektora od 13.30 hod. uskuteční řádné zasedání Akademického senátu VŠPJ.


Dezinformace v časech krizí

Výukové centrum VŠPJ - aula

Přednáška vedoucího Úřadu pro vnitřní záležitosti OSN v New Yorku a bývalého vyšetřovatele ICTY v Haagu pana Vladimíra Dzura a Veroniky Krátké Špalkové, výzkumné pracovnice v oblasti propagandy a dezinformací

  • 17.00 – 19.30 hod. 
  • aula Výukového centra VŠPJ

Přednáška pořádaná ve spolupráci s Bezpečnostním centrem Evropské hodnoty a Eurocentrem Europe Direct Jihlava je určena široké veřejnosti.


9. ročník soutěže Účtování versus účetnictví pro SŠ

ONLINE

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádá dne 11. ledna 2023 devátý ročník soutěže pro studenty čtvrtých ročníků středních odborných škol s názvem "Účtování versus účetnictví". Soutěž je pořádána pod záštitou rektora VŠPJ doc. Ing. Zdeňka Horáka, Ph.D. Více informací o soutěži je uvedeno ZDE.


15. ročník mezinárodní vědecké konference Konkurence

VŠPJ
18. 05. 2023 - 19. 05. 2023

Cílem patnáctého ročníku mezinárodní vědecké konference Konkurence je vytvoření komunikačního prostoru pro odborníky z praxe a akademického prostředí. Diskuze bude zaměřena např. na témata konkurenční výhody, konkurenčního postavení regionů, konkurenceschopnosti a lidských zdrojů a dalších teoretických a praktických aspektů konkurence.  Z jednání konference bude vydán sborník v elektronické podobě s ISBN, který bude zaslán k evaluaci do databáze Web of Science a Scopus. 


archiv akcí »

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Čekejte prosím, stránka se načítá