Počítačové systémy

CO VÁS ČEKÁ ?

PRAXE

V průběhu studia získáš praktické dovednosti v rámci povinné odborné praxe v délce

12 týdnů

PRŮMĚRNÁ MZDA

DLE ČESKÉHO STATISTICKÉHO ÚŘADU

43 081 Kč

STIPENDIA

32% studentů prezenčního STUDIA DOSÁHNE NA PRŮMĚRNÉ STIPENDIUM VE VÝŠI

5 500 Kč / ročně

ERASMUS +

JSME MALÁ ŠKOLA A KAŽDÝ STUDENT MÁ ŠANCI VYCESTOVAT DO ZAHRANIČÍ

100%


Nabízené formy výuky

Forma Délka studia Stav
Aktuálně není otevřené žádné kolo přijímacího řízení.


Laboratoře a učebny

Více informací o odborných učebnách naleznete na webu katedry technických studií

Podmínky přijímacího řízení pro akad. rok 2019/2020 - Počítačové systémy

Pro akademický rok 2019/2020 nebude vypsáno přijímací řízení pro obor Počítačové systémy.

Pokud máte zájem o technické obory, můžete zvážit studium Aplikované informatiky nebo Aplikované techniky pro průmyslovou praxi. Na uvedné obory vás navíc vezmeme bez přijímacích zkoušek.

Recenze absolventů

2017

Kamil Staněk

Až se studiem NMS na další škole sem zjistil, jak velké jsou rozdíly ve VŠ. Pak si člověk začne vážit toho co mu vlastně VŠPJ přinesla nejen do dalších let. Prokousání se prvním semestrem je určitě nejzásadnější a je potřeba se na to "nevybodnout“ , zabrat více a věnovat tomu opravdu dostatek času. Další semestry už nejsou tak všeobecně zaměřené a posouvají člověka mnohem dále. Zajímavé je, že rozsah výuky nejde jen do určité hloubky, ale i do velkého rozsahu. A následně takto široký rozsah získaných znalostí se velmi hodí při NMS, kde je spoustu věcí najednou jednodušších. Velmi musím ocenit jednání pedagogů, který mají osobní přístup ke studentům a nejenže komunikují, ale i dokáží pomoci či poradit. S takovým výborným přístupem sem se už na jiné VŠ vůbec nepotkal. Vše jde samozřejmě zlepšovat a škola má i své mouchy v některých předmětech, ale pozitivní přístup silně převáží různá úskalí, které mu studium nachystalo a zanechá velmi dobrý dojem ze studia, včetně uplatnění získaných znalostí v praxi i dalším magisterském studiu. Rád budu vzpomínat na mnohé pedagogy z VŠPJ.

Proč zvolit VŠPJ ?

Tvorba rozvrhu

Studenti si mohou před každým semestrem ze svého studijního plánu zvolit předměty, které budou studovat, a poskládat si je do rozvrhu podle svých představ. Díky této možnosti zvládají skloubit školu se svými zájmy, brigádu nebo dojíždět do školy např. jen čtyři dny v týdnu.

Individuální přístup

Nejsme velká škola, takže u nás můžete počítat s osobním přístupem. V případě jakýchkoliv nesnází se studiem i mimo něj vám poradí a podají pomocnou ruku pracovníci poradenského a kariérního centra .

Pestrá studijní nabídka

VŠPJ vyniká pestrou studijní nabídkou – zájemci o studium mohou vybírat jak z bakalářských oborů zdravotnického typu, tak i z technických a ekonomických programů, a to v prezenční i kombinované formě.

Bez přijímaček

Na bakalářské studijní programy ekonomického a technického typu se dostanete bez přijímacích zkoušek.

Uprostřed republiky

Výborná dostupnost je pro nás samozřejmostí – nacházíme se uprostřed republiky a škola sídlí v centru Jihlavy přímo u autobusového nádraží s přímým spojením do Prahy, Brna i mnoha dalších měst.

Dojíždění autobusem
Trasa
(1 cesta)
Vzdálenost Čas Cena
Praha 132 km 1 hod 45 min 31 Kč
Brno 89 km 1 hod 15 min 25 Kč

Moderní technologie

Škola v letošním roce slaví 17 let svojí existence. V životě studenta se jedná o dospívání a naše škola má s tímto obdobím hodně společného. V učebnách pravidelně obměňujeme vybavení, aby splňovalo nejvyšší nároky, většina informací je dostupná on-line a máme vlastní informační systém. Naši akademičtí pracovníci touží objevovat nejnovější technologie, jako jsou např. drony nebo 3D tiskárny, a rádi se o své poznatky podělí se studenty. Od roku 2020 je součástí VŠPJ také nové výukové centrum s velkokapacitní posluchárnou. V jeho suterénu se nachází unikátní virtuální továrna simulující výrobní procesy, která využívá principů Průmyslu 4.0 a řadí se v České republice ke špičce.

Zaměření na praxi

Jen diplom nestačí, proto je u nás praxe nedílnou součástí studia, což přináší velkou konkurenční výhodu našim absolventům. Studenti v průběhu studia absolvují v závislosti na zvoleném oboru až 46 týdnů v rámci odborné praxe. Do výuky jsou také běžně zapojováni odborníci z praxe jako vyučující a vedoucí závěrečných prací. V kombinované formě studia u nás chodíte do školy pouze o sobotách a praxi v oboru vám uznáme. Studentům také nabízíme možnost účasti na zajímavých projektech, jako je například XR-Buggy a jiné.


Zahraniční stáže

Chcete vidět svět? Díky tomu, že jsme malá škola, máte téměř stoprocentní šanci na výjezd do zahraničí prostřednictvím zahraničních stáží a programu Erasmus+. Oproti velkým školám můžete vyjet i několikrát během studia, navíc tam, kam opravdu chcete. Více informací se dozvíte v sekci mezinárodního oddělení

Bezplatné studium a studentské výhody

Jsme veřejná vysoká škola – to znamená, že u nás studujete ve všech studijních oborech a programech v českém jazyce bezplatně. Navíc pro vás máme připraveny různé formy stipendií. Status studenta Vám zajistí také velké slevy na dopravu i mnoho dalších výhod.

Zkouškové centrum British Council

Přímo ve škole naleznete zkouškové centrum British Council, které vám pomůže se připravit na zkoušky z anglického jazyka. Můžete se zapsat do přípravných kurzů, nebo si zkusit zkoušku nanečisto.

Obor Počítačové systémy komplexně připravuje absolventy pro výkon odborných činností v oblasti elektrotechniky, zejména se zaměřením na vývoj elektroniky a hardware, počítačové řídicí systémy (včetně systémů vestavěných) a průmyslovou automatizaci, ale i na zpracování signálů a multimédia. Program je koncipován tak, aby poskytl absolventovi dostatečný teoretický základ, na nějž navazují aplikačně orientované znalosti a dovednosti v oblastech řídicích systémů, elektroniky, senzorů a měření, vestavěných systémů a zpracování signálů. Studijní obor je výrazně prakticky zaměřen. Součástí studia je odborná praxe v celkové délce 12 týdnů.

Klíčové výsledky učení

Absolvent oboru Počítačové systémy získá kvalitní aplikačně orientované vzdělání, s odbornými znalostmi v oblastech

 • teoretická elektrotechnika,
 • analogové i číslicové elektronické obvody,
 • programování,
 • řídicí systémy a průmyslová automatizace,
 • senzorová, měřicí a přístrojová technika,
 • počítačové sítě a databáze,
 • zpracování signálů a obrazů.

Disponuje odbornými dovednostmi v oblastech:

 • návrh analogových i digitálních elektronických obvodů,
 • zpracování signálů ze senzorů fyzikálních veličin,
 • návrh a vývoj počítačových řídicích systémů průmyslové automatizace,
 • programování, orientované zejména na vestavěné systémy (mikroprocesory, hradlová pole aj.)
 • návrh a správa databází a počítačových sítí na základní úrovni.

Garant programu

prof. Ing. Tomáš Dostál, DrSc.
prof. Ing. Tomáš Dostál, DrSc.
VIZITKA

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz