VŠPJ oslavila Mezinárodní den sester a Mezinárodní den porodních asistentek

Zdravotní sestry rozhodně nemají „na růžích ustláno“. Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) se rozhodla oslavit Mezinárodní den sester (12. 5.) symbolicky a všem sestrám a porodním asistentkám v Kraji Vysočina předat růži jako poděkování za jejich práci i za spolupráci s naší školou.

Náročnou profesi sestry, na níž na škole studentky oboru všeobecná sestra připravujeme, jsme takto symbolicky ocenili a poděkovali sestrám za jejich často nelehkou práci. Poděkování patřilo také porodním asistentkám, které oslavily Mezinárodní den porodních asistentek minulý týden (5. 5.). Zástupci VŠPJ z Katedry zdravotnických studií spolu se studentkami oboru všeobecná sestra a oboru porodní asistentka navštívili ve čtvrtek 12. 5. všech 5 nemocnic v Kraji Vysočina (Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Nové Město na Moravě) a všem sestrám a porodním asistentkám konajícím službu předali symbolickou růži.

V každé z nemocnic jsme byli svědky silných emocí - překvapení, radosti, díků a často i dojetí. Opakovaně jsme slyšeli i od služebně starších sester, že je to vůbec poprvé, co si na ně někdo vzpomněl za desítky let jejich práce. Sestry většinou nevěděly, že mají svůj vlastní den a tím více byly překvapené.

Děkujeme nemocnicím za vlídné přijetí a za umožnění konání této akce.

Mezinárodní den sester se slaví na celém světě vždy 12. května u příležitosti výročí narozenin Florence Nightingale.

Video z akce: https://www.youtube.com/watch?v=AHzaJf8jQPQ

Ohlasy a fotky z jednotlivých nemocnic:Havlíčkův Brod, Jihlava, Třebíč

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

Čekejte prosím, stránka se načítá