Ikona

Zástupci Užhorodské národní univerzity po třech letech zavítají na VŠPJ

 27. 11. 2022
Od 28. 11. do 1. 12. 2022 budou hosty VŠPJ studenti a akademici Užhorodské národní univerzity. Jejich návštěvu zorganizovala katedra cestovního ruchu ve spolupráci s mezinárodním oddělením. Od roku 2020 byla kvůli covidovým opatřením pozastavena dosavadní spolupráce Katedry cestovního ruchu VŠPJ s Fakultou cestovního ruchu Užhorodské národní univerzity, která probíhala od roku 2013 formou mezinárodních studentských workshopů. Skupina ukrajinských hostů v doprovodu studentů a akademiků z VŠPJ letos navštíví kromě Jihlavy také Prahu a Telč. Během programu budou studenti obou vysokých škol společně pracovat na zadaných úkolech, jejichž výstupy představí v závěru pobytu 1. 12. na VŠPJ.  
Ikona

Inovativní projekt rozvíjí digitalizaci v cestovním ruchu v Česku i Rakousku

 27. 11. 2022
Inovativní přeshraniční projekt Digitalizace v cestovním ruchu, na kterém se od ledna 2020 podílí Katedra cestovního ruchu VŠPJ ve spolupráci s institucemi na Vysočině a v Horním Rakousku, se blíží ke konci. Projekt podpořený z programu Interreg V-A Rakousko-Česká republika svými aktivitami významně přispěl ke zvyšování kvalifikace v oblasti digitalizace v kulturním cestovním ruchu na obou stranách společné hranice.
 • Ikona - zobrazení budovy VŠPJ ze strany hlavního vchodu, pohled z leva.
  Beseda přiblíží roli dezinformací a médií ve válce
  Historická aula VŠPJ bude ve středu 30. listopadu 2022 hostit od 17.00 přednášku s názvem Dezinformace v dobách války. Vedoucí Úřadu pro vnitřní záležitosti OSN v New Yorku a bývalý vyšetřovatel ICTY v Haagu Vladimír DzuroVeronika Krátka Špalková, výzkumná pracovnice v oblasti propagandy a dezinformací, přiblíží posluchačům roli dezinformací a médií v současných konfliktech. Přednáška pořádaná ve spolupráci s Bezpečnostním centrem Evropské hodnotyEurocentrem Europe Direct Jihlava je určena široké veřejnosti.
   23. 11. 2022
 • Ikona - zobrazení budovy VŠPJ ze strany hlavního vchodu, pohled z leva.
  Studentští senátoři pořádají bowlingový turnaj
  Studentská komora Akademického senátu VŠPJ pořádá pro studenty Vysoké školy polytechnické Jihlava bowlingový turnaj, který se uskuteční v pondělí 28. listopadu od 19.00 v Bowling Rebel Jihlava. V turnaji se utká osm čtyřčlenných týmů, přičemž ty, které skončí na medailových pozicích, si odnesou věcné ceny včetně merche VŠPJ. „Po spuštění registračního formuláře jsme měli během tří dnů plnou kapacitu soutěžních týmů. Zájem ze strany studentů nás moc těší,“ uvádí za SKAS Adiya Zhalel. „Budeme mít i volné dráhy, takže studenti si můžou zahrát jen pro zábavu i bez soutěžení, posedět v restauraci a fandit nebo si zahrát třeba fotbálek,“ dodává za organizátory s úsměvem Adiya. Vstup na akci je zdarma.
   23. 11. 2022
 • Ikona - zobrazení budovy VŠPJ ze strany hlavního vchodu, pohled z leva.
  Ocenění dobrovolníků Dobroch putují i letos na VŠPJ
  V pátek 18. listopadu 2022 se v jihlavském DIODu konal již 16. ročník slavnostního ocenění dobrovolníků, který pořádá Dobrovolnické centrum Oblastní charity Jihlava. Ocenění Dobroch 2022 převzalo i letos několik zástupkyň VŠPJ. Jednalo se o studentku programu Zdravotně sociální péče Danielu Kučerovou, studentku oboru porodní asistentka Yanu Fedynets, absolventku programu Cestovní ruch Vladyslavu Bezpalko a akademickou pracovnici katedry sociální práce Mgr. Janu Gabrielovou, PhD.
  více  22. 11. 2022
 • Ikona - zobrazení budovy VŠPJ ze strany hlavního vchodu, pohled z leva.
  Druhý Polytechnický seminář přiblíží principy Průmyslu 4.0
  V úterý 29. listopadu 2022 proběhne od 14.00 v aule Výukového centra VŠPJ přednáška prof. Františka Zezulky (Katedra technických studií VŠPJ) Průmysl 4.0: Principy, aktuální stav a budoucí směry. Druhá ze série vědecko-popularizačních přednášek pod názvem Polytechnický seminář seznámí posluchače se základními pojmy souvisejícími s problematikou Průmyslu 4.0 i přiblíží dosavadní historii průmyslových revolucí. Po přednášce bude možné absolvovat komentovanou prohlídku Cyber-Physical Factory.
   22. 11. 2022
Další aktuality » Archiv aktualit »
 • Ikona 1
  Cambridgeská jazyková zkouška (CAE)
   03. 12. 2022
  Zkouškové centrum British Council VŠPJ koná Cambridgeskou zkoušku úrovně CAE. Bližší informace ZDE
 • Ikona 4
  Mikulášské rozsvícení vánočního stromu na VŠPJ
   05. 12. 2022
  Přijďte si užít vánoční atmosféru a rozsvítit na Mikuláše společně s námi a našimi studenty vánoční stromek ve vestibulu školy. Tu pravou sváteční atmosféru vykouzlí přímo na místě voňavý svařák, cukroví, vánoční písně a koledy. A možná přijde i Mikuláš… Nebo čert, kdoví. KDY: pondělí 5. prosince od 13.00 hod. KDE: vestibul školy (u vrátnice) Těšíme se na setkání s vámi!
 • Ikona 5
  Systém vzdělávání zaměstnanců
   06. 12. 2022
  V rámci předmětu Kariérní poradenství pořádá Katedra ekonomických studií VŠPJ ve spolupráci s externími odborníky sérii přednášek zabývajících se tématem "kariérní poradenství". Další z přednášek s názvem "Systém vzdělávání zaměstnanců" proběhne v úterý 6.12.2022 od 12:35 do 14:15 hod. v učebně U18. Přednáší Ing. Martin Alexa z organizace Bosch Diesel, s.r.o. Akce je bez předchozí registrace přístupná zájemcům z řad studentů VŠPJ.
Všechny nadcházející » Archiv akcí »
{VŠPJ}

čtyři písmena, která Vám změní život

Proč je naše škola polytechnická?

„Polytechnická“ - z řeckého polús (mnoho) téchne (umění) - znamená, že nejsme zaměřeni jen na jeden obor, ale máme pestrou studijní nabídku.
„Veřejná“ znamená, že se u nás (na rozdíl od soukromých škol) neplatí školné.
„Neuniverzitního typu“ znamená, že se nečleníme na fakulty.

Skica budovy VŠPJ.

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401